Chanel, Allure Homme EDT

Chanel, Allure Homme EDT

CHANEL Allure - uderzająco męski. Czysta linia flakonu zwieńczona metalowym korkiem kryje zapach o czterech twarzach, które razem tworzą jego zmysłowy charakter. Nie pozostawia wątpliwości - jego przeznaczeniem jest mężczyzna pewny siebie, który wie czego chce od życia.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: mandarynka, bergamotka, skórka cytrynowa
nuta serca: pieprz jamajski
nuta bazy: wetiwer, paczuli, drzewo sandałowe , drzewo cedrowe, bób tonka

drzewne, skórzane
wody toaletowe

100% jesień/zima 0% wiosna/lato

• Flakon: 5

Ładny

Perfum jest dość drogi, opakowanie super praktyczne, zapach utrzymuje się nawet długo, super wydajny, jest wart ceny, zapach nie jest mocny intensywny

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 5

utrzymany w klasie i elegancji

Legenda wśród męskich zapachów. Ten zapach mimo, że powstał w 1999 roku nie starzeje się. Otula przy każdym ruchu... Uwielbiam

Bardzo zmysłowy i dobrze wyważony Idealnie zbalansowany.
Testowałam także na swojej skórze i jest to jeden z moich ulubionych męskich zapachów.

Wykorzystała: kilka próbek

• Flakon: 4

Wszelkim reformulacjom mówię "nie"

Pamiętam, że w czasie studiów, razem z Koleżankami planowałyśmy, jak to będziemy ciułać na te nasze ulubione męskie perfumy, w prezencie dla Bliskich nam Ludzi.
Z realizacją planów w życiu różnie bywa, i dopiero niedawno sięgnęłam po ten zapach ponownie.
I czar prysł.
Przed dość poważna reformulacją, która dotknęła wiele słynnych perfumeryjnych klasyków, "Allure Homme" pachniało bezsprzecznie męsko – korzenno-drzewnie, ale zmysłowo, z wielką elegancją i klasą, natomiast w obecnej formie perfumy są w odbiorze bardziej cytrusowe, które to zapachowe "przeszkadzacze" mocno – jak na mój gust, po prostu nieprzyjemnie – ingerują jakimiś agresywnie ostro-słodkimi akordami w poprzedni korzenny wdzięk kompozycji.
Ale nie można perfum skreślać, bo – mogą się podobać, a zapachy zawsze warto testować na Sobie.
Świat perfumeryjny przeszedł zdumiewającą metamorfozę społeczną – o ile bowiem dąży się do upraszczania perfum damskich do 3-4 komponentów, o tyle aromaty męskie rozrastają się w stylu, imitującym wręcz bogactwo pudrowych, damskich kompozycji z lat 80tych, a perfumeryjne "Nosy" od Chanel najwyraźniej uległy tym metroseksualnym trendom.
Mi nowe "Allure Homme" złamały serce. Szkoda.

Zgodny z wewnętrznym kodem

Z zapachem musimy się dobrze czuć. Musi współgrać z naszą osobowością, upodobaniami, uzależnieniami ;). Gdyby psikać się tylko po to, aby podobać się komuś, cała ta „zabawa” nie miała by najmniejszego sensu.
Jest jednak pewien aromat, który łączy dwa żywioły: moje wspaniałe samopoczucie z uwielbieniem otoczenia: Chanel Allure Pour Homme. To zapach być może oklepany, niemodny, ale dla mnie ponadczasowo przepiękny. Gdy pierwszy raz go poczułem, wiedziałem, że jesteśmy sobie przeznaczeni. On wyraża wszystkie moje pragnienia, potrzeby i oczekiwania (w sferze olfaktorycznej rzecz jasna). Jest jakby na moją miarę.
Gdy wąchamy nowe perfumy, muszą one zgadzać się z naszym wewnętrznym kodem. Muszą spełniać nasze wysublimowane kryteria i przemawiać do naszej podświadomości. Muszą kojarzyć się z miejscami, w których czuliśmy się pewnie i bezpiecznie. Muszą odzwierciedlać nasze dziecięce zachwyty nad nowo poznanymi zapachami świata. I żeby ktoś nam mówił jaki to piękny zapach, żeby fora pękały pod ciężarem zachwytów - to nie ma takiej siły, która by nas popchnęła do polubienia zapachu spoza ram naszego schematu.
Dla mnie wszystkie kryteria spełnia właśnie Allure. Jest pin-kodem dla mojego zmysłu powonienia i wszystkim tym czego oczekuję od męskiego pachnidła. Nie jest porywający, ale gdybym drugi raz się narodził, to moja skóra mogłaby pachnieć zestawem Allure (tak, już na zawsze ;)).

Powiem krótko: jest to zapach, który podoba się kobietom, kolegom i mnie osobiście. Idealny. Więc, czego chcieć więcej...?

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

zasłużone 5 gwiazdek,jak dla mnie numer jeden.

Trafiłem na ten zapach dość przypadkowo,przechodziłem wraz z kuzynem obok perfumerii i kuzyn mówi chodź wejdziemy,może pani zaproponuje nam coś fajnego ...owa pani bez zastanowienia sięgnęła po Chanel Allure Homme i to było właśnie to!! cały pozostały dzień wymienialiśmy się popsikanym papierkiem.Miałem wtedy 19 lat i zajęło mi trochę czasu uciułanie pieniędzy na pierwszą butelczynę,ale w końcu się udało i dumnym krokiem poszedłem zakupic to cudo,wydałem wszystko co miałem ale co tam 50ml było moje !! później było 100ml i długa chyba 10 letnia przerwa...Będąc niedawno w markecie postanowiłem wstąpić do perfumerii i przywitać się z "dawnym kumplem" i cóż odnowilismy starą znajomość...100ml znowu zagościło w moim domu:-)

Klasyka!

Stary dobry Allure...

Wróciłem do niego po latach i stwierdzam, że jest to najlepszy zapach z całej serii. Owszem, pojawiały się potem kompozycje ocierające się o geniusz (Allure Homme Sport, Allure Homme Sport Cologne Sport czy Allure Homme Edition Blanche i jej późniejsza wersja EDP), ale klasykowi według mnie żaden z nich nie dorównuje.

To jest zapach na miarę Egoiste, a nawet Antaeusa.

Dla mnie jest bardzo orientalny, czuję przede wszystkim wanilię, tonkę i imbir, a także inne przyprawy (pieprz) oraz mnóstwo drzewa - głównie cedr i drewno sandałowe (kategoria woody-oriental), odrobinę brzoskwini, cytrusów zaś - wcale.

Trwałość na mojej skórze jest bardzo dobra i wynosi 10-14 h, projekcja zaś jest stosunkowo słaba, ale nie przeszkadza mi to.

Uwielbiam takie korzenne zapachy. Allure się nie starzeje. Na pewno przeszedł już reformulację, ale wciąż jest bardzo dobry. Oby Chanel zawsze miał go w swojej ofercie.

Optimiste

Allure otwiera się pięknie, cytrusowo, ale już od pierwszych chwil w tle pobrzmiewają ciepłe nuty drzewne otulone wanilią, której co prawda nie ma w składzie, ale ja ją tam wyczuwam. ;-) Gdyby Allure nie nazywał się Allure, to idealną nazwą dla niego byłby Optimiste - optymista, bo taki właśnie jest ten zapach - ciepły, zmysłowy, optymistyczny i bardzo, po chanelowsku, trwały.

Niesamowity

Ktoś mądry powiedział kiedyś jeśli Twój zapach każe Ci zamykać oczy i uruchamiać wyobraźnię imaginując to co kochasz, o czym najbardziej marzysz i przenosi Cie do cudownego świata gdzie wszystko jest doskonałe to ten zapach jest stworzony dla Ciebie.
Obecnie Allure to mój nr 1. Jest cudowny, romantyczny, przyjemny, delikatny, czuje jak komponuje się ze mną, moją duszą i ciałem. Noszenie go mogę porównać do przytulania cudownej kobiety w letnią noc.
Zapach nie drażni jest idealnie wyważony bardzo zmysłowy.
Flakon jest również piękny szczególnie mała 50tka, pasuje do zawartości.
Podsumowując genialny zapach dla niepoprawnych idealistów marzycieli :)
W mojej skali Allure zasługuje na 9,5 bo nigdy nie wiadomo czy nie znajdzie się coś cudowniejszego. 5 gwiazdek w KWC !

Ilość zużytych opakowań: 50ml

Całkiem ładny

Ma ładnie skomponowane nuty, może to czyni z niego zapach tak popularny i lubiany, dla mnie nieco prosty, żaden ze składników, no może poza lekko drzewną nutą, nie wywołuje emocji, nie powoduje że zapamiętuję ten zapach, jest taki grzeczny i ułożony, w jego oparach nic ciekawego się nie dzieje.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: pierwsza setka

ciepły, elegancki

Ten zapach z kolei kojarzy mi się z mężczyzną eleganckim, subtelnym, o dobrym sercu.
Jest słodki, idealnie klasyczny. Pachnie korzennie i karmelowo. Troszkę może za poważny dla młodszych mężczyzn. Bardziej pasuja do dojrzalszego faceta. Można się w nim zimą otulić jak kocykiem. Kompozycja wykwintna i ponadczasowa. Daję mocne 5.

Używam tego produktu od: test
Ilość zużytych opakowań: próbka

Kosmicznie zmysłowy

Co tu pisać... Zapach jest niesamowity...

Długo się broniłem i omijałem łukiem, ponieważ nie przepadam za popularnymi zapachami (wyjątkiem był Platynowy Egoista, ale to dawno i nieprawda). Ale w końcu powąchałem i kupiłem.

Jest cudowny. Niesamowicie zmysłowy. Pani była zachwycona!

Zapach otwiera się cytrusami, a potem piżmo, ambra, jakieś drzewka :) 150% procent męskości i zmysłowości. Trzeba poznać. Wg mnie nie ma drugiego takiego zapachu.

Ilość zużytych opakowań: jeszcze nie :)

I czar prysł...

Do niedawna podobał mi się. Ale od teraz mówię mu zdecydowane i mocne NIE. Jest nudny. Poprawny, grzeczny, ulizany do takiego stopnia, że wzbudza wymioty. Syntetyczny i to strasznie, tu określenie na sam początek zapachu rzygowiny kaszalota jest absolutnie idealne! Boli mnie od niego głowa i nie widzę w nim nic a nic szczególnego. Nie chcę tak pachnieć. Poza tym ciężko by mi go było odróżnić wśród tak wielu podobnych zapachów. Zebrał nawet nagrodę FiFi, ale jury musiało dostać do testów jakąś inną ciecz niż Allure/lub też wszyscy mieli katar/ewentualnie przyćmienie sensoryczne. Mógłbym jeszcze powiedzieć, że Chanel zmarnowało tak fantastyczna nazwę na tak płaski i nijaki zapach, szkoda wielka. Swoją buteleczkę oddałem bratu, na nim się bardzo ładnie układa. Ja już podałem Allurowi rękę na pożegnanie. Pożegnaliśmy się jednak jakby nie patrzeć jak dżentelmeni ;)

Używam tego produktu od: --już nie używam
Ilość zużytych opakowań: -- 100 ml, 1/2* 100 ml