Lalique, Lalique For Women EDT

Lalique, Lalique For Women EDT

Zalecany na romantyczne okazje. Dla eleganckich pań. Kwiatowy, owocowy, słodki. Stworzony w 1992 roku, Lalique to ostry, orientalny, kwiatowy zapach. Te cechy Lalique zawdzięcza nutom gardenii, mandarynki, jagód, wanilii, cedru, piwonii, drzewa sandałowego, piżma i ambry. EDT.

Rozczarowanie

Niestety, po recenzjach spodziewałam sie czegoś innego, niesamowitego, czegoś co zawładnie moimi zmysłami, niestety zapach zupełnie nie przypadł mi do gustu, za ostry, zbyt świdrujący, na mnie zapach koszmar, kiler jakich mało, a dodam, że zaliczyłam kilka podejść do tego zapachu, niestety nieudanych. Ja osobiście nie polecam.

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań: miniaturka

bez opakowania traci wiele...

Nie tylko ja testując zawartość ślicznego flakonu miałam wrażenie, że to już było... Ta lekko chropowata, nieco dusząca baza - czy nie extravagance givenchy? a charakter i nuty donna biagiotti oraz organza? Po tym flakonie spodziewałam się czegoś bardziej satynowego. Jest elegancja, klasa, niby nie mocny, a jednak ciągle z tą samą intensywnością, nieco pudrowo-mydlanie męczący - trwały... Jego zapach zdominował atmosferę pokoiku, w którym mam kolekcję innych perfum! I mam nadzieję że to nie on jest przyczyną ucisku w skroniach, chociaż... Byłam ciekawa laliqua, szukałam w nim ultrakobiecości, kobiecy jest, ale brak mi w nim namiętności, romantyzmu, zapach zbyt "suchy".

Zapach na większe okazje, nawet wieczorowy, trwały, elegancki choć nieco świdrujący w nosie, coś ma wspólnego z charakterem Allure (byc moze to stąd moje pobolewania głowy przy nim...), ale to "spore" dzieło i nie docenić tego kwiatowo-orientalnego zapachu stworzonego przez Sophię Grojssman byłoby grzechem...

Używam tego produktu od: wczoraj
Ilość zużytych opakowań: nie wiem czy zużyję... 100!!!

Takie jak ja

Skończywszy lat hm, hm... 35 zaczęłam zauważać, że oto nie jestem już młodziutka panienką i najwyższy czas zmienić trochę swój styl na bardziej kobiecy i dorosły. Na pierwszy ogień poszły włosy (zupełnie zmieniłam fryzurę, koniec z końskim ogonkiem itp.!), większość dziewczęcych i zabawnych ciuszków oddałam młodszym koleżankom z pracy... a perfumy? No, z tym miałam kłopot. Odstawiłam różne dotychczasowe moje ulubione dziewczęce zapaszki i..i oto mimo swoich lat hm, hm, 35-ciu zaczęłam niezbyt rozsądnie kupować flakonik za flakonikiem, co tylko wydało mi się wystarczająco eleganckie i kobiece. I do żadnego z tych zapachów do końca nie byłam przekonana. Aż tu przy okazji internetowych zakupów u sprawdzonego już przeze mnie, pewnego sprzedawcy, skusiłam się na zestaw prezentowy Lalique - miniaturka perfum, mydełko, balsam... No i poczułam się jak królowa, jak takie lepsze, bardziej kobiece i dojrzalsze wcielenie mnie!!! Może to brzmi infantylnie, ale ten zapach po prostu mnie zachwycił. Dodam tutaj, że była to wersja w starym opakowaniu, niebieskim, jak na zdjęciu zgłoszeniowym. Wiem, że teraz Lalique jest pakowany w biały kartonik podobny do pudełka Perles. Nie wiem, czy została zmieniona też jakoś kompozycja zapachowa, tak czy inaczej wkrótce postaram się przetestować także tę nowa wersję i ustosunkować się do niej. A na razie myje się, smaruję i oblewam Lalique, i cieszę się, że jestem w tym punkcie życia, w którym jestem !!!
Zaś wracając do zapachu...Czuję w nim jabłkowe skórki. To one chyba sprawiły, że zapach od razu wydał mi się mój - uwielbiam jabłka i pochłaniam je w ogromnych ilościach, dlatego w moim pokoju często rośnie góra ogryzków i obranych skórek. Lubię ich zapach, towarzyszy mi zawsze w czasie czytania książek, odpoczynku...I w Lalique odnajduję naturalny aromat skórek i gniazd nasiennych. Może to są gruszki, ale ja wolę mysleć, że jabłka. Do tego suszone róże i coś mydełkowo-pudrowego, ale nie mdłego. Wszystko razem luksusowe, wyważone, piękne... Cudowne !!!

Używam tego produktu od:kilku dni
Ilość zużytych opakowań:rozpoczęta miniaturka

Mexx Look up now

przyjemny

Faktycznie jest ostry i orientalny. Ma w sobie troszke kwiatowych nut, ale raczej sa one na drugim planie. Szkoda, ze nie wyczuwam mandarynki, ktora ubostwiam i jagod. Całosc jest delikatna, a zarazem ma cos ostrzejszego własnie pazur, ktorym brakuje wielu kompozycja. Lalique jest ładnym zapachem, ale nie moim, bo nie nie gustuje w takich perfumach. Ciesze sie jednak, ze go przetestowalam:).

Trwalosc bardzo dobra. Buteleczka ładna

Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:...

nostalgiczny

Niektórzy tak odbierają Tempore,dla mnie to uosobienie Lalique-póżna jesień,kobieta po przejściach,duszny pokoik z secesyjną tapetą i rozrzuconymi pamiątkami,stare listy,zasuszone płatki róż,kosz jabłek,rozpamiętywanie przeszłości.Smutek i nostalgia,ale posiadające pewien smaczek,niedostępny "współczesnym" kompozycjom.Lalique rozpoczyna potężna dawka ylang-ylang,(za którym nie przepadam,ale w tym przypadku wypada nadzwyczaj urokliwie,nadaje taki lekko staroświecki posmak) w towarzystwie pysznych gruszek(prosto z puszki:D) i puchatego waniliowego kremu,zza których wyziera pazurzasta,wspólna dla Perles i Amethyste nuta dzikiej róży i jeżyn,a także dyskretne kwiatki(gardenie?).Całość trzyma się blisko skóry,otacza subtelnym woalem,w dyskretny sposób przypominając o innych,być może lepszych czasach.Majstersztyk.

Używam tego produktu od:jesień
Ilość zużytych opakowań:próbka

W pięknym flakonie

Przede wszystkim uwodzi flakon. Wykorzystujący właściwości szkła, piękny w kształcie, ze ślicznym liternictwem. Skazą jest korek- plastikowy...
Sam zapach odpowiada urodą opakowaniu.
Nie jest to moja ulubiona kategoria zapachowa- kwiaty i owoce. Ale w tym wydaniu bardzo mi się podobają.
Delikatne, jakby spienione kwiaty, z dalekim echem kwiatów z Poeme, ale o mniejszym ciężarze, delikatniejszym wydźwięku, bardziej zwiewnych. Wyczuwalne są też gruszkowe akcenty.
Uwodzicielski, miękki, na mnie- bardzo naturalny.
Rozwijanie sie zapachu jest natępna zaletą Lalique- inne kwiatowe wonie zamienają się szybko na mne w wyblakłe popłuczyny, a ten zapach długo zachowuje swieży - nie świeżakowaty- charakter, trwa, jest głęboki, przestrzenny? Chyba tak to można określić.
Ogólny wydźwięk- taki, jak pisały poprzedniczki- uroczy, skojarzenie z Colette... pasuje.

Używam tego produktu od:kilka miesiecy
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie

secesja

Piękny i bardzo kobiecy zapach dla wielbicielek secesji :) Ciepły, kwiatowy i nienachalnie zmysłowy...Taki do używania przed chwilami we dwoje :) Bardzo trudno spotkać inną osobę używającą tych samych perfum. Flakon w stylu Lalique. Sredno trwały. Mnie w większych ilościach może po prostu zadusić, dlatego nie wiem czy kiedyś zużyję cały flakonik ale jest i tak piękny

Używam tego produktu od: czterech lat?

Bardzo secesyjny

Zapach, który kojarzy mi się z powieściami Colette...Ciepły, zmysłowy, wyczuwalny raczej blisko skóry, a przez to bardziej intymny.
Jeden z ulubionych.

Używam tego produktu od:kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka, chyba ze trzy?

ładne:)

Podoba mi się-jest elegancki i zmysłowy.Delikatny ale przy tym wyczuwalny przez otoczenie.Dużo w nim kwiatów i ciepła.Tworzy nad osobą noszącą go taką pachnącą aurę-aż się chce wąchać;)Podoba mi się ale nie na tyle żeby go kupić

Bardzo elegancki

Zapach mało popularny, trudno dostępny nawet w dużych perfumeriach. Pewnie wynika to z tego, że firma Lalique nie "pakuje" tak ogromnych pieniędzy w reklamę jak np . Gucci. Ja dostałam próbeczkę w małej perfumerii przy okazju zakupów.
Zapach b. elegancki, kwiatowy, wyrazisty. Wyróżnia z tłumu. Bardzo ładnie rozwija się na skórze, nabiera głębi, lekko łagodnieje. Mimo iz kwiatowy, ma charakter, nie jest bezpłciowy, nie ulatnia się po chwili. Jeśli chodzi o trwałość, to jest rewelacyjny. Ma też piękny flakon, Lalique słynie ze swojego szkła.