Bell, HYPOAllergenic, Modelling Rouge (Hipoalergiczny róż modelujący)

Bell, HYPOAllergenic, Modelling Rouge (Hipoalergiczny róż modelujący)

Zawiera ultra zmikronizowany talk, który zapewnia łatwą aplikację i sprawia, że skóra jest miękka w dotyku. Nadaje jedwabiste wykończenie oraz optycznie wygładza nierówności. Otoczka pigmentów z estrów oleju jojoba nawilża skórę i pozostawia na długi czas kremowe odczucie. Formuła kosmetyku sprawia, że kolor jest intensywny i trwały. Dostępny w trzech odcieniach.

prasowane
hipoalergiczna
Efekt
matowe

Bardzo delikatny - tylko dla subtelnego efektu, ładna kolorystyka

Oceniam odcień 02.
Jest to bardzo lekki, subtelny kolor wpadający w odcień brzoskwiniowy. Szukałam kiedyś jakiegoś bardzo delikatnego różu, który będzie tylko uzupełniał mój makijaż i nie będzie zbytnio wybijał się na jego tle, i wybrałam właśnie ten. Pod tym względem jest idealnie trafiony - nie daje mocnego odcienia, jedynie mgiełkę koloru. Nie można powiedzieć o nim, że jest solidnie napigmentowany, co dla niektórych osób będzie wadą - ale zależy, czego oczekujemy. Ja z takiego odcienia szukałam własnie czegoś wyważonego, i pod tym względem sprawdza się w stu procentach.
Odcień jest matowy, nie ma żadnych świecidełek (na twarzy daje lekko satynowe wykończenie, nie jest kredowym matem).

To, co mniej mi odpowiada, to jego konsystencja - jest dość twardy i zbity, trudno go porządnie nabrać pędzlem, dlatego jeśli zależy nam na bardziej widocznym wykończeniu, trzeba się sporo namachać. To jeden z tych różów, które stają się lepsze po zdjęciu wierzchniej warstwy - warto trochę podrapać po jego powierzchni i wówczas pigmentacja jest nieco lepsza.

Trudno z nim przesadzić, raczej nie stworzymy z nim plamy i w konsekwencji looku a'la matrioszka (nie wiem jak inne odcienie, ten jest po prostu bardzo delikatny).
Trwałość normalna, jednak ogólnie nie jest bardzo widoczny, więc ciężko stwierdzić, czy na pewno nie blaknie z czasem.
Opakowanie jest ładne, co mnie cieszy - kwadratowe (łatwo ułożyć w szufladzie z innymi kosmetykami). Nie wygląda tandetnie, ale bardzo klasycznie. Póki co wydaje się trwałe.

Będzie świetnym wyborem dla osób o bardzo jasnej cerze, całkowicie porcelanowe dziewczyny będą z nim na twarzy wyglądać dobrze. To taki idealny odcień dla skandynawskich blondynek, którym bardzo dodaje urody. Także dla osób nie lubiących bardzo mocnego make-upu - nawet stroniąca od makijażu dziewczyna nie będzie się z nim czuła przemalowana.
Jeśli oczekujecie mocnego krycia i wyraźnego koloru, to z tym trzeba by się sporo natrudzić, nie jest raczej stworzony do takich działań.
Ma jednak wiele zalet, ładnie ożywia twarz jednocześnie nie rzucając się w oczy, daje świetne złudzenie naturalności: niby wyglądamy jak nie pomalowane, ale jakiś kolor tam jest, wyglądamy po prostu na zdrowo zaróżowione, zupełnie z natury.
Wątpię żeby sprawdził mi się w samym środku lata, gdy jestem nieco bardziej opalona, ale w bardziej "bladych czasach" lubię go stosować.
Odejmuję gwiazdkę jedynie za tą toporność formuły, to że jest tak twardy.

(moja karnacja: jasna, ale nie blada, tonacja neutralna)

taki średniaczek

Posiadam róż w kolorze 03. Jest to produkt, za którym ja i moja kosmetyczka tęsknić nie będziemy.
Ogólnie kolor jest bardzo ładny i wygląda bardzo twarzowo. Róż ładnie się łączy z różnymi podkładami, ma również ładne wykończenie. Minusem, a w sumie może i plusem tego produktu, jest jego pigmentacja. Aby uzyskać naprawdę widoczny efekt trzeba się namachać pędzlem, albo nałożyć kolka warstw (co też nie jest dobrym rozwiązaniem). Zdecydowanym minusem produktu jest jego trwałość. Niestety róż w dość szybkim czasie staje się po prostu niewidoczny na twarzy. Zostaje bronzer, rozświetlacz, a róż niestety znika.

Super

Róż jest bardzo wydajny. Nie robi plam, łatwo się go aplikuje. Jest matowy, delikatny. Ma słabą pigmentację, więc idealny dla osób, które lubią "dać za dużo". Nie uczula, nie przemieszcza się. Ma średnia trwałość. Opakowanie zrobione z dobrego plastiku bez lusterka. Wiele razy mi spadło i nic się nie stało. Szkoda, że jest tak mało odcieni i w dodatku w zimnej tonacji.

MAKIJAŻ Z BELL HYPOALLERGENIC

Bardzo ładny

Kupiłam kolor 01 czyli piękny, matowy, zgaszony róż który nałożony na policzki wygląda bardzo naturalnie i wpada w ciepły odcień.
Ciężko zrobić nim sobie plamę, bardzo łatwo go rozetrzeć i długo pozostaje na twarzy.
Lubię te proste opakowania bo mimo że są bardzo skromne to nie wyglądają tandetnie ale uroczo.

Dobry

Bardzo delikatny, trzeba trochę więcej produktu, aby zobaczyć efekt. Mimo to ładnie wygląda na twarzy, delikatnie i subtelnie podkreśla rysy twarzy. Posiada bardzo ładny kolor. Nie zapycha, nie znika z twarzy, nie osypuje się. Cena jest bardzo przystępna, a produkt starcza na bardzo długo.
Polecam osobom początkującym, które nie mają wprawy w nakładaniu różu. Tym na pewno nie zrobią sobie krzywdy.

HYPOAllergenic, Modelling Rouge (Hipoalergiczny róż modelujący)

Posiadam odcień numer 2. Nie do końca jestem z niego zadowolona. Ma ładny kolor, fajną konsystencję i jest bardzo wydajny, natomiast jego trwałość pozostawia troszkę do życzenia. Muszę nałożyć naprawdę grubą warstwę produktu, a na koniec utrwalić ją fixerem żeby efekt był widoczny przez cały dzień. Do rześkiego, dziennego makijażu jest ok, natomiast na pewno nie jest to produkt na całonocne szaleństwo w klubie. :)

Delikatna i kremowa brzoskwinka.

No. 02

Zalety :
- Piękne, minimalistyczne opakowanie z przezroczystego tworzywa. Napisy nie zdzierają się z czasem. "Kostka" przez cały czas dobrze wygląda, zajmuje mało miejsca. Co prawda, sam wkład umieszczony jest na słabej jakości kleju i przy lekkim dotknięciu przesuwa się na wszystkie strony, ale nie ma to wpływu na aplikację.
- Niesamowicie kremowy/pudrowy w dotyku. Bardzo przyjemnie się aplikuje. Zdecydowanie lepiej aplikuje się go pędzlem ze sztucznego włosia - nie pyli (ten z naturalnego zbiera większą ilość produktu przez co pyli, a sam pędzel "zjada" sporo różu).
- Nie zapycha ani nie uczula. Nie ma parafiny w składzie co mnie bardzo cieszy.
- Całkiem wydajny. Mimo codziennego używania przez 2 - 3 miesiące nie ubyło go zbyt wiele.
- Prawie niewyczuwalny zapach.
- Tworzy delikatny, naturalny rumieniec. Nie można zrobić sobie nim krzywdy.
- Kolor nr 02 (brzoskwinka) wspaniale ożywia zmęczoną twarz, nadaje promiennego wyglądu.
- Kolor jest odrobinę bardziej różowawy i ciemniejszy niż na początku (wierzch różu szybko się ściera odsłaniając prawdziwy kolor).
- Dostępność.
- Cena.

Wady :
- Niekiedy potrafi znikać z twarzy i w ciągu dnia trzeba poprawić aplikację ale dla takiego koloru i efektu warto. Na całe szczęście znika miarowo, bez plam.
- Pigmentacją może nie powala. Nadaje się do bardziej delikatnego/dziennego makijażu niż wieczorowego.

zerowa pigmentacja

Bardzo trudno ocenić wszelkie inne aspekty tego różu w sytuacji, gdy w ogóle go nie widać na twarzy. Z jednej strony to dobrze, bo ciężko sobie zrobić nim krzywdę, ale jest naprawdę tak mało napigmentowany, że dopiero któraś warstwa daje jakikolwiek efekt. Niestety za dużo warstw jakiekolwiek produktu nie wygląda dobrze, osadza się na twarzy.

Nie zachwycił mnie

Kupiłam go w ciemno bez czytania recenzji i się zawiodłam. Kupiłam numerek 03 ze względu na sympatię do tej marki. Niestety.. na początku dawał jeszcze jakiś kolor ale minimalnie. Nie widać go na twarzy. Mam go z rok i zużycie jest minimalne, tak jakby mój pędzel ( posiadam z Hakuro H24 ) go nie nakładał. Choć opakowanie ma przecudne to na 100% nie kupię już tego produktu.

nr 2 - śliczna brzoskwinka

Ten produkt zachwycił mnie kolorem! Kupilam go ze względu na przecudowny brzoskwiniowy odcień, który idealnie pasuje do mojej karnacji. Zdecydowanie wolę na sobie widzieć ciepłe odcienie, jakoś wydaje mi się że wtedy wyglądam na ożywioną, pobudzoną do działania i przede wszystkim wyspaną :P
Róż ma baaardzo mięciutką, kremową konsystencję, ale jest zbity. Nie pyli w ogóle - co jest fenomenem, szczególnie za taką cenę. Nie ma dużej pigmentacji, więc nie zrobimy sobie nim krzywdy, ale widać go na twarzy już po pierwszym przeciągnięciu pędzlem.
Jest bardzo trwały. Polecam serdecznie!