Henna Color, Ziołowa odżywka koloryzująca z naturalnej henny

Henna Color, Ziołowa odżywka koloryzująca z naturalnej henny

Ziołowa odżywka koloryzująca Henna Color to roślinny preparat do farbowania włosów, wykonany ze sproszkowanych liści naturalnej Henny. Zawiera aktywne, naturalne składniki, dzięki którym nie tylko farbuje, ale również głęboko odżywia i pielęgnuje włosy, poprawiając ich kondycję po każdym zastosowaniu. Trwałość koloru 8-10 myć.
- Bezpieczny dla włosów - bez amoniaku i utleniaczy !
- Zapewnia piękny, pełen blasku kolor.
- Intensywnie pielęgnuje włosy, dzięki sproszkowanym liściom henny
- Paleta 13 naturalnych odcieni
W opakowaniu: saszetka z proszkiem koloryzującym, rękawiczki ochronne.

w saszetce
henny
odświeżenie koloru
proszek
Trwałość
do kilku myć

Dobra, tania henna

Oceniam hennę w odcieniu ciemny brąz. Mam długie, ale cienkie włosy. Moim celem było pogłębienie mojego naturalnego brązu, który z natury jest nieco wypłowiały.

Plusy:
+w porównaniu do droższych henn kolor stosunkowo długo utrzymywał się na moich włosach,
+włosy stały się grubsze, bardziej przyjemne w dotyku,
+stały się również bardziej błyszczące,
+całkiem duży wybór kolorystyczny,
+przyzwoita cena - jedna saszetka to koszt ok. 4-4.50, na długie włosy użyłam dwóch saszetek, ale lepiej byłoby użyć trzech.

Minusy:
-jak w przypadku wszystkich produktów tego typu- kłopotliwa aplikacja :),
-śmieszny zapach- osobiście mi nie przeszkadza, ale dla niektórych może okazać się uciążliwy,
-ciężko przewidzieć efekt na włosach, obrazki na opakowaniach i próbniki nijak się mają do rzeczywistości.

Podsumowując: polecam :). W moim wypadku henna sprawdziła się świetnie nawet w porównaniu z popularną henną Khadi, która wypłukała się znacznie szybciej.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1279951].usefull || 0 }}% pomocna.

Nawet niezła

Po tym jak odrobinę wypłukała mi się czerwień Khadi, postanowiłam wypróbować Venitę, bo szukam dobrej henny w niskiej cenie, która mogłaby mi służyć przez lata.
Kupiłam dwie saszetki koloru Chna, które w całości ledwie starczyły na moje włosy do łopatek. Następnym razem wezmę trzy.
Henna z Venity pachnie identycznie jak Khadi, ale jest jakby bardziej sproszkowana. Miałam wrażenie, że jej konsystencja jest mniej grudkowa, ale może to kwestia większej ilości wody.
Nakłada się bardzo przyjemnie, jestem w stanie samodzielnie zaaplikować ją sobie na całą długość włosów. Na opakowaniu napisane jest, żeby trzymać ją na głowie do godziny, co nie wydaje mi się wystarczającym czasem na osiągnięcie dobrego efektu, więc trzymałam ją dwie godziny. Wypłukuje się bardzo długo zanim woda stanie się względnie czysta.
W przeciwieństwie do Khadi, Venita nie wysuszyła mi włosów aż tak bardzo. Mogłam je spokojnie rozczesać z niewielką pomocą olejku do włosów (czytałam, że najlepiej nie używać żadnych kosmetyków po hennowaniu, ale bez olejku prawdopodobnie wyrwałabym sobie połowę włosów).
Kolor wyszedł ładny, głęboki i ciemniejszy niż a opakowaniu (wyjściowym kolorem był sprany jesienny liść z Naturii).

Używam tego produktu od: tygodnia
Ilość zużytych opakowań: dwa

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[1061616].usefull || 0 }}% pomocna.

Pomijając sposób aplikacji i zapach który we wszystkich tego typu produktach jest niezbyt zachęcają

Kilka lat temu stosowałam tanie henny innego producenta i efekt był zdecydowanie lepszy. Tym razem w osiedlowym sklepiku kupiłam zachęcona ceną kilka opakowań venity i się rozczarowałam.

Na plus: cena i dostępność
Na minus: bardzo szybko się wypłukuje i praktycznie nie pokrywa pierwszych siwych włosów (mam ciemne włosy chciałam nadać im kasztanowy odcień), bardzo przesusza włosy, podrażnia skórę głowy, dla zachowania efektu koloryzacji trzeba by było nakładać ją na włosy co dwa tygodnie lub częsciej.

Dałam jej kilka szans mieszając z żelem lnianym, kozieradką i sokiem z aloesu ale mimo to skóra głowy była podrażniona a włosy suche do następnego mycia.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[962901].usefull || 0 }}% pomocna.

Botox na włosy Lucyny

Całkiem niezły produkt

Witajcie,
Ziołową odżywkę Venita kupiłam i uzyłam w tamtym tygodniu, jedna saszetka kosztowała 4,30 zł. Nie mam doświadczenia z tego typu produktami dlatego chciałam na początek wypróbować coś taniego i w miarę skutecznego ( sugerowałam sie opiniami użytkowników).
Jestem zadowolona z efektów: włosy stały sie bardzo błyszczące, miękkie, kolor troszkę się ujednolicił, choć nie zauważyłam znacznej zmiany w odcieniu. Jedyne moje uwagi to bardzo intensywny \'herbaciany\' zapach oraz trudny sposób aplikacji- henna ( albo raczej prawie henna) spływa z włosów.
Podsumowując, plus za cenę, dostępność ( mam akurat to szczęście, że w kazdym osiedlowym sklepie mogłam ją znaleźć), odżywienie ( na początku włosy były trochę suche ale po nałożeniu odżywki wszystko wróciło do normy), wydajność ( zmieszałam 2 odcienie ale dużo produkty zostało), natomiast minus za zapach i aplikację. załączam zdjęcie zrobione dzień po użyciu produktu ( jeżeli ktoś byłby zainteresowany więcej szczegółów oraz zdjęć znajdziecie na moim blogu: http://kreconowlosaja.blogspot.com )

Używam tego produktu od: tygodnia

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[882679].usefull || 0 }}% pomocna.

Liczą się włosy

Hennę do włosów stosuję od lat na przemian z różnych firm. Jednak ta z Venity jest znacznie tańsza i o dziwo wychodzi zupełnie przyzwoicie. Ostatnio moim ulubionym kolorem jest burgund. Kolor ładnie wypełnia włosy i trzyma się dosyć długo. Niektórzy narzekają na zapach lub nieprzyjemną papkę ściekającą z włosów. Podpowiem, że znacznie droższe ziołowe farby mają 1Ox gorszy zapach, a czy papka spływa czy nie to kwestia dobrania odpowiedniej proporcji wody i dobrego wymieszania. Po kilku razach nabiera się wprawy i zapach też nie przeszkadza bo ważny jest efekt - kolor i zdrowsze włosy bez chemicznych dodatków.

Używam tego produktu od: dwa lata
Ilość zużytych opakowań: kilka - kilkanaście

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[851267].usefull || 0 }}% pomocna.

wolę balsam Venity

Zadowolona z działania Ziołowego balsamu sięgnęłam po ten produkt i rozczarowałam się.
Użyłam odżywki dwukrotnie - za pierwszym razem robiąc wszystko zgodnie z instrukcją, za drugim do papki dodałam nieco oleju i odstawiłam w ciepłe miejsce,by lepiej puściła kolor. Efekty i tak były jednakowe:

-instrukcja jest po wew.stronie opakowania
-konsystencja (przygotowana zgodnie z instrukcją) wyszła bardzo rzadka - trzeba dawać trochę mniej wody lub dodać olejku
-zapach gnijącego siana niestety utrzymuje się na włosach do kolejnego mycia
-podczas spłukiwania miałam wrażenie,że pod palcami mam siano,a nie włosy - ten stan (mimo spłukania do czystej wody) utrzymuje się kilka dni; nie pomaga nawet olejowanie almą
-kolor wogóle nie złapał odrostów
-na włosy za ramiona lepiej nałożyć dwa opakowania
-dostępność

+ORZECH LASKOWY nadał włosom jedynie rudawy poblask
+włosy sprawiają wrażenie grubszych, są puszyste
+cena

Hennowe poszukiwania trwają dalej.Po ten produkt już nie sięgnę.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[841117].usefull || 0 }}% pomocna.

Zioło, które da się lubić

Używałam już nie raz rude i czerwone i nie zawiodłam się. Trzeba mieć trochę cierpliwości i poświęcić nieco czasu na farbowanie ale to się opłaca.
Włosy ładnie się układają i są miękkie.
Nie zdarzyło sią aby kolor nie pokrył włosów i całkiem długo się na nich trzyma tak że pojawiają się odrosty.
Zapach - taki jak w kosmetykach typowo ziołowych - dominuje naturalny, który nie każdemu może odpowiadać ale to już kwestia wyboru.
Zawsze można użyć zwykłej farby z "orzeźwiającym" zapachem amoniaku.
Ja zdecydowanie wolę i lubię wersję ziołową.

Używam tego produktu od: od lat
Ilość zużytych opakowań: wiele

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[837158].usefull || 0 }}% pomocna.

Brud, smród i ubóstwo(?)...

Produktu użyłam jako \\\\\\\'ratunek\\\\\\\' na wcześniejszą farbę, więc pod tym względem go oceniam.

***Wersja dla wytrwałych*
Pofarbowałam włosy Joanną Naturią - płonąca iskra(220), i nie chwyciło mi farbowanych już wcześniej włosów, tylko te tuż przy głowie... Ponieważ pierwszy raz mi się tak zdarzyło, spanikowania pobiegłam do drogerii kupić coś delikatniejszego, co ujednoliciło by mi kolor włosów. Padło na \\\\\\\'ziołową odżywkę\\\\\\\', coby nie katować za bardzo włosów. Pierwszy minus - instrukcja jest wewnątrz opakowania, którego nijak nie da się otworzyć bez uszkadzania go, nie miałam więc pojęcia na co się piszę. Najgorsze miało dopiero nastąpić...
Zaznaczam, że to jest bardzo subiektywna opinia, ale po przygotowaniu tej \\\\\\\'henny\\\\\\\' myślałam, że zwymiotuję. Nie byłam w stanie znieść tego zapachu, mój chłopak także. Byłam bliska rezygnacji z tego produktu przez sam zapach, ale chęć zrobienia dobrze moim włosom była silniejsza. Konsystencja jest nieprzyjemna, bardzo leista. Nakłada się to trochę jak takie błotko. Aplikacja niewygodna, wszystko dookoła brudne. Gdy już przetrzymałam jakoś siedzenie z tym na włosach przez wskazany przez producenta czas, zmyłam mieszankę. Włosy były dosyć szorstkie, także odżywka była obowiązkowa. Jednak najgorsze dla mnie było to, że ten zapach nadal się utrzymywał na włosach... Do następnego mycia.
Po wyschnięciu dało się zauważyć, że włosy chwyciły kolor i zafarbowało dosyć równomiernie. Wydawały się nawet bardziej błyszczące niż zwykle. Kolor utrzymał przez cały miesiąc, do następnego farbowania(oczywiście w międzyczasie się po trochu wypłukując), więc nie polecałabym go jako nietrwałej koloryzacji.

***W skrócie

+ cena dosyć niska, ale wyższa niż napisane na wizażu
+ włosy chwyciły kolor, mniej więcej zgadzał się z tym na opakowaniu, ale nie można oczekiwać cudów po \\\\\\\'hennie\\\\\\\'
+ włosy po farbowaniu były błyszczące

+/- farba trzymała długo, a producent deklaruje zmywanie po kilku myciach; akurat dla mnie to była zaleta

- SMRÓD, SMRÓD, SMRÓD!
- i jeszcze raz SMRÓD, utrzymujący się na włosach
- nieprzyjemne, szorstkie włosy po farbowaniu
- ciężko się nakłada na włosy, wszystko dookoła było brudne
- trzeba rozerwać opakowanie aby być w stanie przeczytać instrukcję przygotowania mieszanki

Podsumowując - nie jest to najgorszy produkt, ale - przynajmniej dla mnie - dyskwalifikuje go okropny zapach. Może po prostu henny nie są dla mnie.
Używam tego produktu od: jednorazowo, miesiąc temu
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie, standardowe

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[835121].usefull || 0 }}% pomocna.

wszystko fajnie, ale jest jedno ale

Hennę kupiłam, bo chciałam poeksperymentować z kolorem włosów, a takie farbowanie podobno nie jest trwałe. No właśnie - PODOBNO. Na stronie producenta jest informacja, że kolor schodzi po 6 - 8 myciach. Mam go na włosach od 3 miesięcy i nie zapowiada się, żeby miał szybko całkowicie zniknąć, ale owszem, wyblakł i spłowiał, dzięki czemu odrostów nie widać tak bardzo.

+ tani produkt, ja zapłaciłam 4,50 za jedną saszetkę (użyłam dwóch)
+ dobra instrukcja, zmieszałam wszystko tak jak było napisane i konsystencja była idealna, zero grudek, ale też nie ściekało (trzymałam 50 minut)
+ kolor wyszedł piękny, użyłam odcienia Henna, bardzo, bardzo intensywny ( co mnie zdziwiło, bo niektóre dziewczyny piszą, że tylko zmienił im się lekko odcień)
+ kondycja włosów wyraźnie się poprawiła (chociaż świeżo po farbowaniu włosy były bardzo szorstkie, ale też grubsze)

A teraz jedyny i ogromny dla mnie minus, który dla innych może być plusem:
+/- bardzo długo zmywa się z włosów ( o ile w ogóle się zmyje)

Nie wiem, czy kupię ponownie, ale jeżeli odcień Henna mi się nie zmyje, to może spróbuję przykryć to Orzechem laskowym żeby się trochę zbliżyć do mojego naturalnego koloru, czyli średniego blondu.
Poniżej zdjęcie z pierwszego dnia po zafarbowaniu.

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[822041].usefull || 0 }}% pomocna.

Niezły produkt

Oceniam kolor brąz. Mój wyjściowy kolor ciemny blond/jasny brąz. Pierwszy raz farbowałam włosy "henną". Chciałam wypróbować coś tańszego przed zakupem henny khadi. Nakładanie dość kłopotliwe, ciężko jest nałożyć równomiernie na włosy taką ciapkę. Trzymałam na włosach ok. 40 min. Zmywałam hennę aż do uzyskania czystej wody, po wysuszeniu włosy wydawały się być przesuszone, szorstkie w dotyku. Kolor wyszedł ciemniejszy niż się spodziewałam, od nasady ciemny brąz, końce z przebijającym się kolorem rudawym. Zapach, mi kojarzy się z zapachem siana albo skoszonej trawy, nie jest nieprzyjemny. Dzień po farbowaniu włosy są nadal jakby przesuszone, blasku brak. Po kolejnych dwóch myciach kolor trochę pojaśniał, coraz bardziej widać rude refleksy :) Po ok. 6 myciach kolor prawie całkowicie się wypłukał, ale w słońcu widać jeszcze czerwono-rude odcienie (uwaga koleżanki). Ciekawy produkt, być może zakupie kolejną odżywkę.

Używam tego produktu od: wczoraj

Zadaj pytanie Czy opinia była pomocna? W {{ reviewsQASettings[768144].usefull || 0 }}% pomocna.