Tonik ziołowy oczyszczający do cery tłustej i trądzikowej `Szałwia lekarska` (stara wersja)

Tonik wygładza i rozjaśnia skórę, zamyka pory. Łagodzi objawy w przypadku trądziku grudkowo-krostkowego. Ma działanie oczyszczające, antybakteryjne.

Może być

Plusy:
+ wydajny
+ ładny zapach
+ naturalny, ziołowy skład
+ dobre działanie
+ przyśpiesza gojenie się miejsc zapalnych
+ nie ma efektu ściągnięcia
+ delikatnie matuje
+ świetnie odświeża twarz
+ cena

Minusy:
- słaba dostępność

Tonik świetnie odświeża twarz. Używam go zwykle po demakijażu, aby pozbyć się uczucia ściągnięcia. W razie, gdyby zostały jakieś resztki tuszu bądź podkładu świetnie je usuwa. Ładnie pachnie, ma naturalny skład. Jest w niskiej cenie lecz niestety bardzo słabo dostępny. Ogólnie polecam, warto spróbować, ale cudów raczej nie zdziała.

Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

Na lato zastępuje mi krem :)

Mam tak tłustą cerę że ten tonik w zupełności zastępuje mi krem pod podkład. Inaczej skóra udusiłaby się pod pokryciem dodatkowego smaru.

Nie czuję tyle tonizowania co po prostu odświeżenia, lekkiego nawilżenia. Nie pozostawia skóry ściągniętej, raczej wypoczętą.

Nie działa mi na pryszcze, jest zbyt łagodny. Ale do codziennej pielęgnacji bezproblemowej cery - w sam raz. Do suchej też może być.

polecam

Kosmetyki naturalne firmy Fitomed kupilam w sklepie zielarskim zachęcona opiniami na Wizazu...wyprobowalam juz tonik oczyszczajacy,ziołowy,do cery tłustej. Wykonany na bazie szałwi lekarskiej. I myślę że jest ok, tzn. zbytnio nie wysusza a oczyszcza..Tradziku jako takiego z postaciami grudkowymi nie mam,ale zawsze miałam cerę tłusta i jednoczesnie wrazliwa,jestem uczulona na wiekszosc drogeryjnych produktow i mimo 28 lat nic sie nie zmieniło.
Wiem ze jest jeszcze zel do mycia twarzy z tej serii. Krem nawilżajacy tradycyjny z wyciagu z kwiatu pomaranczy zakupilam dzis,wiec wyprobuje niezwłocznie. A co do toniku to mysle że jest lepszy od tego,ktorego uzywam-Ziaja MED do cery tłustej i łojokotowej. Ale dokładniejsza opinie napisze po zuzyciu pierwszego opakowania toniku. W Szczecinie mozna dostac kosmetyki naturalne FITOMEDU na Piastów w sklepie zielarskim, w okolicach LO,tzn prawie naprzeciwko LO koło Spondylusa.Krem kosztowal 13,70 natomiast tonik 11,05zł. Mysle ze jak bede zadowolona z toniku i kremu zakupie jeszcze żel myjacy do twarzy.

Używam tego produktu od: tygodnia

Manicure - gradientowe kropki

może być

Kupiłam go ponieważ bardzo spodobała mi się wersja do cery suchej.

Może zacznę od zalet:
- fajne, lekko retro opakowanie (lubię takie ;) )
- ziołowy zapach
- przyzwoity skład
- odświeża skórę

Minusy :
- nie nawilża
- niewystarczająco koi skórę

I właśnie z powodów tych minusów już więcej go nie kupię. Od tego typu produktów wymagam ukojenia skóry i lekkiego ( od porządniejszego są inne rzeczy ) nawilżenia :) Jednak myślę,że można spróbować. :)

dobry tonik

Tonik ma przyjemny, ziołowy zapach. Bardzo dobrze matuje skórę. Pozostawia na twarzy uczucie świeżości i czystości. W prawdzie nie posiadam zmian trądzikowych, więc nie wiem, jak tonik sprawdzi się przy ich łagodzeniu. Dla mnie posiada on wszystko to, czego oczekuję od kosmetyków tonujących. A jedynym minusem jest mała dostępność produktów-ja nie znalazłam ich w żadnych ze sklepów stacjonarnych.

Zawód

Podzielam negatywne zdania recenzentek. Ten tonik właściwie nic nie robi poza lekkim odświeżeniem skóry, oczyszczenia nie zauważyłam, pryszcze jak są tak były a nowe wyskakują pomimo codziennej aplikacji.
Pierwszy produkt Fitomedu który tak mnie rozczarował.

Używam tego produktu od:miesiąca
Ilość zużytych opakowań:1/2

fitomedzie jak mogłeś?!!

lubię fitomed.podobają mi się ich kosmetyki, jak na razie wszystkie się sprawdzały. a tu taka wpadka. tonik niczym się nie wyróżnia, nie zauważyłam żadnego działania: ani łagodzącego, ani zmniejszającego kłopoty problematycznej cery,NIC. miałam wrażenie że oklepuję twarz watką zanurzoną w brązowej wodzie.
dla przyzwoitości dodam że pachnie neutralnie, ziołami i w sumie ma ciekawy skład, ale w praktyce okazuje się, istnieją toniki które lepiej się sprawdzają. bu.

Zużyłam jedno opakowanie, drugie dostałam w prezencie od firmy przy większych zakupach i postoi sobie na półce jeszcze długo.

bardzo przyjemny

bardzo dobry, przyjemny tonik, nic nie szczypie, nie piecze, dobrze oczyszcza i odswieza buzke, jest po nim delikatna, nie sciaga skory, nie ma zadnych czerwonych podraznien, jak sie czesto zdaza po tonikach z alkoholem, jak narazie najlepszy jaki znalazlam, ladnie pachnie, buzka nie buntuje sie przy uzywaniu go i widac ze go lubi :) nie znalazlam lepszego, trudno go dostac, zamawialam go w sklepie zielarskim a pani musiala sie najezdzic po hurtowniach, potrwalo to prawie 3 tygodnie ale mam co chialam i jestem bardzo zadowolona :) cena niska, ale troche mala buteleczka :)
ilość zużytych opakowań: pierwsze :)