Phytopeel, Creme Gommante Naturelle

Phytopeel, Creme Gommante Naturelle

Delikatny peeling to twarzy typu gommage w formie perłowego kremu z glinką, który głęboko oczyszcza i wygładza skórę (wyciąg łopianu, zielona glinka). Eliminuje martwe komórki, pomaga skórze oddychać i reaktywuje wzrost komórek (olejki aromatyczne z majeranku, lawendy, cytryny oraz tymianku). Uwolniona od zanieczyszczeń cera odzyskuje promienny wygląd i lepiej chłonie składniki pielęgnacyjne zawarte w kremach.

Stosujemy jak każdy inny peeling gommage - nakładamy cienką warstwę, pozwalamy jej wyschnąć na skórze, a następnie delikatnie ścieramy.

Idealny dla wrażliwej skóry

Peeling bardzo dobrze oczyszcza skórę bez drapania i podrazniania. Po nałożeniu cienkiej warstwy trzeba odczekać kilka minut i zmyć lub go zgumkowac. Efekt gładkiej i miekkiej skóry, jest ona ukojona i lepiej przyjmuje maseczkę :-) Przyjemny ziołowy zapach. Jest wydajny bo nie trzeba nakladac grubej warsrwy. Myślę że zadziała nie tylko na wrażliwe skóry i naczyniowe ale też na te podraznione terapiami tradzikowymi :-) Daje 4☆ bo trochę drogi ;-)

Ilość zużytych opakowań: Kończę pierwsze

pięknie rozświetla

nie lubię formy gommagu, ale że lubie amrkę zostalam obdarowana peelingiem

jest on bardzo skuteczny, ładnie złuszcza, odśweiża i wygładza skórę, dodaje blasku

zapach jest mocno ziołowy- dla mnie zbyt intensywny, dodatkowo nie cierpię zgumkowywania i dlatego właśnie sięgam po inne peelingi :)

niemniej polecam bo rezultaty są bardzo dobre

Używam tego produktu od: przez 4 miesiące

nie dla mnie

Jednak gommage to nie dla mnie - wole peelingi mechaniczne, mechaniczno-enzymatyczny, czy enzymatyczne nawet - a ten mnie irytuje. Zgadzam się z pierwsza recenzentka :)Perłowy, intensywnie pachnący, czesciowo się wchłania, sciera sie lepiej, niz clinique maseczka, ale naciaga skóre. takie gumkowanie mnie nie bawi ;)Przetestowałam, nie wroce...

Używam tego produktu od:kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:miniatury

Konturowanie Smashbox

ciekawy

To mój pierwszy tego typu peeling, ale szybko przyzwyczaiłam się do jego formuły. Po starciu go ze skóry ukazuje się gładka i wyjątkowo miła w dotyku cera. Nawilżona, uspokojona (u mnie lekkie podrażnienie spowodowane tarciem znika w ciągu kilku minut).
Preparat ten wyjątkowo ładnie pachnie i dobrze wyrównuje powierzchnie skóry.
Polecam, bo to miła odmiana, choć faktycznie niektórym to aciąganie skóry i ścieranie/skluszczanie peelingu może wydać się irytujące zwłaszcza, że te wiórki gdzieś spadać muszą, więc robi troszkę bałaganu.

Używam tego produktu od:3 tygodni

może będzie więcej

Przyjemny w użyciu specyfik. Ma dość wyraźny cytrynowy zapach, łatwo się rozprowadza, i nie można odmówić mu skuteczności - wyraźnie oczyszcza skórę (u mnie nie za bardzo ma co oczyszczać, stosuję profilaktycznie). Skóra jest gładka jak skórka brzoskwini. Podejrzewam jednak że dało by się łatwo znaleźć kosmetyk, który by zrobił to samo za połowę, jedną trzecią ceny - i większą pojemność. O ile maseczkę odżywczą z tej serii kupuję i będę kupować, o tyle na zakup peelingu raczej się nie skuszę. Ale często dostaję jego próbki przy zakupach:)

Używam tego produktu od:kilka razy
Ilość zużytych opakowań:jw

Irytuje

To już moje kolejne opakowanie tego peelingu i cóż mogę powiedzieć - tak jak na początku byłam nim zachwycona, tak teraz kończąc kolejną tubkę wzdycham z ulgą - dobrze, że się kończy bo mnie zmęczył straszliwie! Faktycznie jest to produkt dość typowy dla swej kategorii - gęsty perłowy, nakłada się go na skórę średniej grubości warstwą, daje mu wyschnąć - w tym czasie on jakby wyparowywał ze skóry :D - i trzeba go delikatnie zetrzeć. I tu się złoszczę. Bo peeling jakby wnikał w skórę (to też dość typowe) i to ścieranie jest utrudnione, bardzo naciąga skórę. Nie podoba mi się to. Więc po prostu zmywam wodą i już - nawiasem mówiąc, opornie się usuwa te resztki. Dałam dwie gwiazdki bo to jednak średniak - w zasadzie do zasługuje na jakieś dwie i pół, bo jednak dobrze oczyszcza skórę - naprawdę efekt jest niezły! Dzięki ziołom zawartym w składzie ma też niezłe działanie przeciwzapalne, uspokaja moją skórę skłonną do niespodzianek. I jest przy tym stosunkowo łagodny, nie podrażnia wrażliwej skóry, nie piecze itd. Dostałby ode mnie więcej gwiazdek ale to aplikowanie i ścieranie koszmarnie mnie irytuje :) Zwłaszcza za taką cenę człowiek oczekuje hiperrewelacji :)
Nie wrócę do niego, bo odkryłam coś fajniejszego.