Ava, Mustela, Krem tłusty pod oczy

Ava, Mustela, Krem tłusty pod oczy

Tłusty krem sporządzony na bazie eucerynowej, zawiera naturalne surowce, w tym olejek z tłuszczu norek. Zapobiega on utracie przez skórę wilgotności, wpływa na właściwe jej natłuszczenie, jak również powoduje wygładzanie i zmiękczanie naskórka. Wśród olejów chroni przed promieniowaniem UV. Łagodzi skutki poparzenia słonecznego. Dzięki składnikom krem natłuszcza i wygładza wrażliwą skórę wokół oczu, spłyca istniejące zmarszczki i zapobiega powstawaniu nowych, łagodzi podrażnienia. Krem polecany jest dla każdej cery, zwłaszcza suchej i wrażliwej.

Kosmetyki starszej pani

OKOLICA MOICH OCZU:
mam 21 lat, drobne, płytki zmarszczki, skóra pod oczami jest raczej normalna; od roku stawiam na rożne produkty mające zachować młodość mojego spojrzenia, dużo spędzam czasu przy komputerze, co wiąże się z moimi studiami i zainteresowaniami, ale zarówno do komputera jak i do chodzenia po dworze używam odpowiednich okularów.

PIERWSZE WRAŻENIE:
Cena zdecydowanie podskoczyła od tej na wizażu i w Rossmannie jest dwukrotnie wyższa. Opakowanie jest mocne, plastikowe, ale wygląda jakby było adresowane do pań w starszym wieku, nie jest w żaden sposób innowacyjne czy ładne. Podobnie zapach. Również skojarzenie ze starszą panią i kosmetykami jakich używa, bardzo specyficzna woń, którą na pewno kojarzymy z babcinej toaletki. Po wyjęciu z pudełeczka okolica zakrętki była tłusta. Nie zrobiło to na mnie dobrego wrażenia, że produkt jest tak tłusty, że aż kipi na zewnątrz. Ale w trakcie użytkowania nigdy już nie miałam takiej sytuacji.

DZIAŁANIE:
Faktycznie odżywia. Skóra jest miękka, sprężysta, odżywiona. Jest bardzo tłusty, nie wchłania się od razu, pozostaje dobrą godzinę pod oczami i się błyszczy odcinać np. od matującego kremu nałożonego na resztę twarzy. Nie można z nim przesadzić, w szczególności, gdy ktoś tak jak ja zahacza o górą powiekę, bo miałam momenty, że spływał mi do oka. Nie podrażnił w żaden sposób, tylko widziałam jak przez mgłę. Nie powoduje wysypu, nie jest ciężki na tyle by obciążać powiekę, powodować sińce czy worki (przynajmniej u mnie).
Nie spłycił moich małych zmarszczek, ale nie powstały mi nowe. Zadbał o skórę taką jaką byłą, ale nie wpłynął na to, co już wcześniej się zadziało.

MULIFUNKCYJNOŚĆ:
Stosowałam go też an suche miejsca na mojej twarzy z racji tego, ze nie zawiera uczulającej mnie parafiny, a mocno nawilża i natłuszcza. Sprawdził się na skrzydełkach nosa i okolicach ust.

Jest w porządku, bardzo wydajny, odżywczy, ale na dłużą metę może nie być wystarczający i spełniający oczekiwań. Po ponad półrocznym użytkowaniu najzwyczajniej się nim znudziłam, bo ani cechy szczególne, a przede wszystkim efekty nie sprawiły, że będę za nim tęsknić.

uwielbiam

Jako wielka fanka tłustych kremów pod oczy nie mogę nie dać mu najwyższej oceny.
Kosmetyk zawsze uzywam na serum obecnie jest to serum flavo c lub apis.
Krem jest tłusty, chroni przed mrozem zimnem i przesuszeniem spowodowanym warunkami atmosferycznymi.
Nawlża.
Sprawdza się pod makijażem- korektor wygląda na nim pięknie aż do wieczora nie ma mowy o żadnym zbieraniu się korektora w załamaniach powieki.
Skóra pod oczami jest w idealnej kondycji- widać, że jest rewelacyjnie nawilżona i odżywiona.
Sprawdza się w pielęgnacji ust.
Polecam !

Tragedia! Straszne alergia pod oczami! Ostrzegam.

Ostrzegam przed tym kremem. U mnie zrobił maskarę pod oczami. 3 razy się z nim posmarowałam i dostałam okropnej alergii pod oczami - spuchnięcie, czerwona i sucha skóra pod oczami, w kontakcie z kremem piecze, szczypie albo zaognia plamy pod okiem.
Zamiast aktywnie wypoczywać podczas majówki siedzę w domu bo wstyd się pokazywać ludziom. Co gorsza skóra nie bardzo toleruje kremy nakładane pod oczy, więc opcja z filtrem i okulary też odpada.
Koniec końców wylądowałam u lekarza. Dostałam 2 wielki! zastrzyki i receptę na lek antyhistaminowy i zakaz czegokolwiek smarowana na skórę. Ma samo zejść.
Obecnie jest już lepiej, ale jeszcze nie tak jak przed posmarowaniem się kremem.
Co ciekawe jest to krem hipoalergiczny. A i ja sama nigdy wcześniej nie miałam alergii pod oczami. Co mnie uczuliło? Nie wiem.
Krem wylądowała głęboko w śmieciach, a mi pozostało uzbroić się w cierpliwość że alergia szybciutko zejdzie.
Nie ma nic w tym kremie na plus. Nie polecam i zalecam ostrożność w stosowaniu.

Używam tego produktu od: 3x użyłam
Ilość zużytych opakowań: odrobinke

Zrób sama kosmetyk - tonik na trądzik

lekarstwo na suchą skórę

Jedyny krem, który pomógł mi na moją delikatną i suchą skórę pod oczami. Teraz bez względu na warunki atmosferyczne, moja skóra nigdy nie jest sucha, napięta i się nie łuszczy. Próbowałam już wielu specyfików nawet bardzo drogich, które miały być tłuste, a po chwili po prostu \\\\\\\'znikały\\\\\\\' i skóra znowu była taka jak wcześniej. Jak dla mnie rewelacja, tylko trzeba dobrać odpowiednią ilość dla siebie. W dzień, pod makijaż trzeba go nakładać bardzo malutko a na noc trochę więcej. Nie można przesadzać, gdyż logiczne jest to, że przez grubą warstwą tłuszczu skóra nie będzie miała jak oddychać i od tego robią się worki, o których piszą niektóre użytkowniczki. Staram się używać kosmetyków naprzemiennie ze sobą, więc oprócz Musteli, używam jeszcze rewelacyjnego żelu pod oczy Biothique, 100% naturalnego. Mustela jest tak wydajna, że czasam smaruję sobie nią dłonie jak są bardzo suche a kremu i tak jest mnóstwo w opakowaniu.

Tłusty, zimowy ochraniacz - tylko tyle, ale zimą i tak coś;)

Kupiłam zachęcona opiniami koleżanek, tak jak ja borykającymi się z przesuszoną skórą pod oczami. Miał być odpowiednikiem mojego KWC, czyli Shiseido, Benefiance, Concentrated Anti Wrinkle Eye Cream ... Tiaaa ...
No cóż, ma podobieństwa, ale głównie w treściwości i wyglądzie niestety:

+ przyjemna, tłuściutka, aksamitna konsystencja

+ u mnie wchłania sie prawie o matu, a są dni że i do matu właściwego;)

+ nie podrażnia oczu, choć ... ale o tym w minusach

+ jest bardzo wydajny i taniutki

+ świetnie zabezpiecza skórę pod oczyma przed mrozem, przesuszeniem itp.

+ nadaje się pod makijaż, ale podejrzewam że tylko w wypadku tak suchej skóry, jak moja, normalnym już bym nie poleciła

ale niestety:

- zauważyłam że po posmarowaniu na noc, miewam podpuchnięte rano powieki, tzn. bardziej niż zwykle, dlatego podejrzewam, że jest na noc za ciężki dla osób, które mają takie skłonności z powou zatrzymywania wody organiźmie

- nie poprawia wyglądu skóry w sensie długotrwałego używania (3 miesiące w moim wypadku) - zmarszczki jak były tak są, wszystkie i drobne i te mnie drobne

Podsumowując, polecałabym raczej tylko suchym skórom, jako zabezpieczenie skóry pod oczyma w trudnych warnkach (suche/zimne powietrze), ale nie należy liczyć na poprawę, nawet na rozprasowanie drobnych, powierzchniowych zmarszczek, tak więc jak ktoś ich jeszcze nie ma, to owszem, dla mających nie polecam.

Używam tego produktu od: około 3 miesięcy
Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Trochę nieprzydatny tłuścioch.

Mam inne odczucia co do tego kremu niż poprzedniczki. Mam młodą skórę, którą intensywnie nawilżam, bo to zapewnia mi minimum zmarszczek mimicznych pod oczami, a jeśli krem jest średni i nieodpowiednio nawilża, od razu pojawiają mi się delikatne załamania pod oczami. Ten krem nie miał zbyt dużego wpływu na moje zmarszczki. Nie likwidował ich w najmniejszym stopniu, a mam młodą skórę, więc co dopiero na starszej. Moim zdaniem nie nawilża zbyt dobrze, a jedynie natłuszcza niesamowicie, a to dwie różne rzeczy. Pod oczami mam po prostu tłustą ciapkę, dlatego krem nadaje się jedynie na noc. Jest też bardzo ciężki, idealnie u mnie sprawdzała się zasada, że kiedy nałożyłam ten krem na noc i mało spałam, rano miałam okropnie przeciążone, podkrążone okolice oczu, natomiast gdy dobrze się wysypiałam, krem nie pozostawiał tych wyraźnych śladów (a jest to pierwszy krem z którym mam takie historie). Pod koniec słoiczka ( a używałam go prawie rok) zaczął mnie lekko uczulać, powieki robiły się czerwone, choć data ważności jeszcze nie upłynęła. Podsumowując, nie pasował mi ten krem, jest za ciężki, za tłusty i zbyt mało robiący.

Używam tego produktu od: ok. rok
Ilość zużytych opakowań: 1 op.

nie polecam

Nie polecam! Po zużyciu 2 słoiczków nagle przesuszył i podrażnił skóre. Czerwony suchy placek pod oczami, który cudem zszedł.
Ląduje w koszu, gdzie jego miesce.

lubię

Krem jest trudno dostępny, tani (16zł) i naprawdę bardzo wydajny. Bardzo odpowiada mojej skórze ta jego tłustość. Mimo wszystko krem się nieźle wchłania jak na taką konsystencję. Korektor Maybelline i L’oreal trzymają się świetnie, choć czasem wymagają przypudrowania, bo bardzo się świeci skóra.

Moja skóra z pewnością go uwielbia za odżywienie i nawilżenie, które zapewnia. Mam naprawdę suchą skórę pod oczami, do tego bardzo wrażliwą na wszelkie mazidła. Najczęściej kremy powodują u mnie światłowstręt bądź jaką nieprzyjemną tkliwość skóry, pieczenie i podrażnienie. W tym przypadku nic takiego nie ma miejsca. Krem bardzo mi odpowiada.
Jest trudno dostępny, tani i bardzo wydajny. Nie wiem kiedy go skończę.

Może być...

Długo zbierałam się do napisania tej recenzji, ale w końcu się udało;-)

Używam tego kremu prawie przez dwa lata na noc bez przerwy. zaczęłam po przygodzie z solarium(strasznie wysuszona skóra wokół oczu) i pomógł.
Na zimę spisuje się dobrze jednak(mimo, że mam otwarte jedno opakowanie) zrobiłam małą przerwę i muszę przyznać, że wyszła mi na dobre.
Otóż zauważyłam że jeśli używam go zbyt długo i używam zbyt dużej ilości moje oczy robią się czerwone, opuchnięte i szczypiące.

Zmian w wyglądzie skóry jeśli chodzi o zmarszczki nie zauwazyłam, ale też nie liczyłam na to. Zależało mi bardziej na natłuszczeniu i to faktycznie robił.

Bardzo wydajny.

Absolutnie nie pod makijaż. Za ciężki. Tylko na noc.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

stosunek jakości do ceny - rewelacyjny!

krem jest świetny. konsystencja, właściwości i działanie ogromnie przypomina mi Shiseido Benefiance Concentrated Anti-Wrinkle Cream (fakt, Shiseido ma konsystencję ciut delikatniejszą, bardziej masłową), ale jest niemal dwudziestokrotnie tańszy.
stosuję tylko na noc, bowiem na dzień jest ciut za tłusty dla mnie. w skrócie:
- świetnie nawilża
- wygładza
- nie podrażnia
- nie mam po nim cieni pod oczami
- skóra wygląda zdrowiej, mocniej
- zmarszczki są zdecydowanie mniej widoczne, najpewniej na skutek dobrego nawilżenia i natłuszczenia, ale efekt jest efekt.

jak dla mnie bomba - świetny krem, do tego tani i wydajny. z pewnością kupię ponownie.

Używam tego produktu od: misiąca
Ilość zużytych opakowań: jedno, wciąż w użyciu

szkoda

Myślałam, że tylko tłusty krem poradzi sobie z moją prawie już 22-letnią skórą pod oczami, jest ona sucha.

Ten krem Ava okazał się kompletnym bublem, niby tłusty a wcale skóry nie nawilża, skóra i tak rano była sucha. Mogłam ten krem używać tylko na noc, nakładałam grubszą warstwę i czasami cieńszą.
Skóra była tylko po nim natłuszczona ale nie nawilżona, nie wygładzał skóry, delikatnie łagodził podrażnienia.

Musiałam też go uważnie nakładać pod oczy, nie nałożyć przypadkiem na nos czy policzek inaczej następnego dnia rano miałam już małe grudki.

Nie podrażniał, nie nawilżał, nie wygładzał.
Strata pieniędzy.

Jest on też strasznie wydajny.

Obecnie dobrze pod oczy i na całą twarz sprawdza mi się krem La Roche Posay Hydreane Richie

Używam tego produktu od: sierpnia do 29 grudnia 2011

Ilość zużytych opakowań: niecała połowa z 30ml

okropny, nigdy więcej

Skusiłam się na niego po pozytywnych recenzjach na KWC.

Plusem jest wydajność i cena.

Reszta to minusy.
Krem jest bardzo gęsty,zostawia nieprzyjemną warstwę na skórze. Konsystencja zawiera pojedyńcze drobinki (? nie wiem jak to nazwać) które utrudniają aplikację.

Bardzo wolno się wchłania (i nie całkowicie) + powoduje mega świecenie się skory. Po nałożeniu od razu wszyscy mnie pytali co mam pod oczami :(
Można stosowac ale tylko na noc, na dzień porażka...

W ogóle nie nawilża, mocno natłuszcza ale co z tego jak nie zauważyłam ani wygładzenia skóry, złagodzenia podrażnień, nic...
Gdy zastosuje się go na powieki zapycha powoduje powstanie krostek.

Ten skład..." wyłącznie naturalne surowce" to wg producenta parafina na 2 miejscu w składzie....

Dostępność kiepska, ja kupowałam na Allegro

nie polecam!
Używam tego produktu od: już nie