Avon Clearskin, Anti-Blackheads Astrigent (Oczyszczający tonik przeciwko wągrom)

Tonik pomaga w pozbyciu się wągrów i zapobiega tworzeniu się nowych. Przy okazji oczyszcza, odświeża i tonizuje skórę. Opary na technologii anty-trądzikowej.

Skład: Alcohol Denat., Aqua, Propylene Glycol, PEG-6, Salicylic Acid, PPG-33 Butyl Ether. Potassium Hydroxide, Parfum, BHT, Isopropyl Myristate, Benzophenone-2, Disodium EDTA, Lysine Carboxymethyl Cysteinate, Butylene Glycol, Isododecane, Aloe barbadensis Gel, Sodium C8-16 Isoalkylsuccinyl Lactoglobulin Sulfonate, Phosphatidylcholine, Polystyrene/Hydrogenated Polyisopentene Copolymer, Chamomilla recutita Extract, Xanthan Gum, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Atelocollagen, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Propylparaben, Sodium Chondroitin Sulfate, CI 42090, CI 17200. (27.03.2009)

Cena: 15,90zł / 125ml

Niedelikatny dla buzi!

Niestety, nie mogę powiedzieć, żebym była zadowolona z tego toniku, jest o wiele za silny. Ja rozumiem, że preparat, który ma sobie poradzić z wągrami ma być skuteczny i może troszkę piec, ale ten to już totalnie podrażnia skórę. Dobrze tonizuje buzię, ale bardzo ją podrażnia i nieraz zdarzyło mi się tak, że po prostu piekła. Cena nie jest wygórowana, ale opakowanie za to bardzo małe i na długo nie starcza. Produkt nie jest też za wydajny, bowiem dużo trzeba go wylać na wacik, aby nasiąknął. Efektów jakichś w zwalczaniu porów nie zauważyłam, także nie polecam. Nie podoba mi się też jego zapach - wyraźnie czuć spirytus.

Plusy
- łatwość użycia
- efektywnie czyści skórę
- uczucie czystości
- odświeżający
Minusy
- podrażnia skórę
- nieefektywny
- mało wydajny
- niemiły zapach
- wysusza skórę
- bez rezultatu
- słabo nawilża

Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Zbyt agresywny.

Toniku używałam dawno, dawno temu, razem z innymi kosmetykami Avon, nie tylko z tej serii.
Jak już napisała jedna z Wizażanek, był bardzo agresywny dla skóry.
Już po mocno alkoholowym zapachu można się było spodziewać ostrego działania.
O ironio, działanie w kierunku leczenia i pielęgnacji skóry było jednak znikome, jedyne co ten kosmetyk u mnie zdziałał, to wysuszenie skóry twarzy na wiór.
Chyba nie muszę dodawać, że kupiłam ten tonik tylko raz.

Używam tego produktu od: używałam jakiś czas temu

Był dobry ale dość mocny

Tonik w oczyszczaniu z wągrów był bardzo dobry jednak miał "efekty uboczne" :) tzn.:
-troche wysuszał skórę
-był mocny, troszkę agresywny dla skóry (robiła się czerwona i troszkę szczypiało)

Zapach też taki sobie, gdyż było czuć trochę alkohol.

Opakowanie jednak wydajne.

Mimo to wszystko kupiłabym go jeszcze, bo był skuteczny w walce z wągrami. Niestety został zastąpiony innym, moim zdaniem gorszym.

Używam tego produktu od: używałam 3 lata temu

małgorzata kożuchowska o nowym zapachu avon

Potwornie agresywny

Ha ha ha - to pierwsze co mi przychodzi na myśl jak słysze że ten tonik ma pomagać...

- wysusza
- zaraz po jego użyciu skóra jest po prostu czerwona do granic możliwości; nie schodzi to po 30 sekundach tylko po ok. 2 minutach ( mój kuzyn miał niezła polewkę jak mnie zobaczył zaraz po użyciu tego toniku )
- nie oczyszcza
- podrażnia
- za dużo alkoholu, wystarczy powąchać żeby tak stwierdzić
- nie usuwa wągrów
- to opakowanie mnie wnerwiało
- pogarsza stan skóry; wyskakuje więcej pryszczy, stare podrażnia, nie chcą zejść i są bardzo czerwone
- wysoka cena
- niewydajny

Gdyby się dało to nie dałabym mu nawet pół gwiazdki

Nie róbcie sobie tego!

Ten produkt kupiłam jeszcze w liceum, w akcie desperacji podczas walki z pryszczami i wągrami. Nie wiem jakim cudem oni to zrobili, ale tonik palił żywym ogniem, gorzej niż czysty spirytus... W ogóle nie pomógł, bardzo zaszkodził- wysuszył skórę, spowodował nasilenie zmian, zaognienie istniejących- nie polecam nikomu!

Używam tego produktu od: kiedys używałam
Ilość zużytych opakowań: połowa 1

Bynajmniej nie dla mnie.

Nie działa tak jak producent pisze. O usunięciu wągrów nie ma mowy i jak do tej pory nie znalazłam nic bardzo dobrego na nie ( jedynie jeden peeling sobie z nimi radzi...). To co czułam podczas używania to odświeżenie skóry i tyle, ale tak naprawdę ŻADNYCH EFEKTÓW POZYTYWNYCH.

Używam tego produktu od: 4 lata temu

nie podoba mi się

nie widzę po nim żadnych pozytywnych efektów. nie robi nic,co obiecuje producent. działa wrecz przeciwnie,wysusza,podrażnia,może powodować wysyp nowych krostek

generalnie słabizna

Używam tego produktu od: uzywałam kilka msc temu

nie

+ konsystencja
+faktycznie oczyszcza
+wysusza pryszcze
- zapach
- wysusza skórę
- zaraz po przemyciu skóry trzeba ją myć gdyż strasznie się klei i jest tłusta co moim zdaniem powoduje powstawanie pryszczy
- wcale nie znikają wągry

Używam tego produktu od: mam jedną buteleczkę od bardzo dawna i nie mogę tego zużyć
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

bez zastrzeżeń

Plusy
- zapach, wielu ludzi drażni, mi się podoba..
- działa bardzo prędko
- cena

Minusy
- nie dostrzegam

Jest to produkt dobry, jednak nie zachwycił mnie tak, abym miała go komuś specjalnie polecać. Działa raczej bardziej na pryszcze niż na wągry,

Używam tego produktu od: czterech lat
Ilość zużytych opakowań: ok. 10 butelek

Nic szczególnego

Tonik wysusza skórę, pomocne jest to tylko wtedy, gdy wyjdą czerwone wypryski... co do wągrów - zero rezultatów. Mam teraz uraz do toników. Po za tym zapach alkoholowy nie jest przyjemny.

Używam tego produktu od: 2 lata temu używałam
Ilość zużytych opakowań: 1 op

nie..

Kupiłam go po namowie cioci, która twierdziła, że po tygodniu stosowania wyszły jej wszystkie wągry. Faktycznie po użyciu na waciku widać coś ciemnego, ale mi się wydaje, że to tylko zdarta skóra. Wągry wcale nie zniknęły. A do tego tonik strasznie wysusza i ściąga skórę, jest baaardzo ostry. NIE nie i jeszcze raz nie!

Nie polecam wrogowi

Tonik wysusza, ściąga bardzo skórę. Przy jego użyciu piecze w oczy ten "aromat". Nie tonizuje skóry, co jest podstawowym działaniem toniku. Jest bardzo ostry. Wągry usuwa jak każdy produkt. Usunie kilka ale nie wszystkie;(

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: kilka