Matis Paris, Reponse Jeunesse, Force Hydratante Serum Gelifie (Serum nawilżająco - energizujące)

Intensywne serum zawierające wyciągi roślinne i aktywne składniki pochodzenia morskiego. Zapewnia skórze optymalne nawilżenie i ożywia ją. Gasi pragnienie skóry. W składzie znajduje się kwas hialuronowy, olejek ze słodkich migdałów, wyciąg z figi i alantoina. Polecany do cery odwodnionej. Producent poleca stosowanie pod odpowiedni krem z linii Reponse Jeunesse.

mmm... te zapachy MATISA...

Produkt dostałam, jako dodatek do kremu nawilżającego MATISa i oczywiście przetestowałam to połączenie. Efekt: serum jest naprawdę dobre. Nawilża skórę, fantastycznie się wchłania, jest bardzo wydajne bo wystarcza niewielka ilość serum aby rozprowadzić dokładnie na twarzy. Poza tym pasuje nie tylko pod kremy MATISa, lecz nie ukrywam – można zakochać się w tych zapachach…. mmm…. wspaniałe…. Według mojej oceny nadaje się bardziej do cery normalnej niż mocno przesuszonej ze względu na swoją lekką konsystencję. Nie pozostawia uczucia ciężkości i świetnie rozprowadza się na nim podkłady kryjące typu Colorstay Revlon, gdy musimy wyglądać dobrze cały dzień. Używam tego produktu od:3 m-cy

jak za taką cenę,może być

Ma lekką konsystenję i błyskawicznie się wchłania, cera jest delikatna, ale jak dla mnie brak uczucia wyraźnego nawilżenia. Komfort czuję tylko podczas rozprowadzania i może jeszcze potem około 10 minut. O wiele lepszy jest sorbet Diora, który wyraźnie orzeźwia suchą cerę i daje uczucie fantastycznego nawilżenia przez cały dzień. Wg mnie cena nie jest wysoka i to czyni ten kosmetyk atrakcyjnym. Dodatkowo używam z tej serii upiększającego kremu na noc - traktuję go odżywczo i gdybym na noc stosowała lżejszy krem, moja cera mogła by być przesuszona.

Nawadnia!

Kiedy pojawiły się u mnie problemy z potwornym wysuszeniem cery zaczęłąm się rozglądać za jakimś intensywnie nawilżającym serum. Problem polegał jedynie na tym, że większość tego typu preparatów jest koszmarnie droga. Mój wybór padł więc na Matisa, szczególnie, że w Esentii trwała akurat wyprzedaż produktów i cena serum była bardzo rozsądna. No i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Serum ma konsystencję leciutkiej emulsji i wchłania się natychmiast. Praktycznie od razu można zaaplikować krem. Serum bardzo mi pomogło w walce z odwodnieniem i przesuszeniem cery. Jest leciutkie, więc zimą nie nadaje się do używania solo, w cieplejszych miesiącach wystarczyłoby moim zdaniem spokojnie jako jedyny podkład pod makijaż (i w moim przypadku obowiązkowy bloker). Serum współpracuje świetnie z moim ostatnim odkryciem, tj. kremem Nutrilogie 2. Duet ten skutecznie chroni moją cerę przed wyschnięciem na wiór w czasie pracy w klimatyzacji. Naprawdę świetnie nawilża. Jedynym moim lekkim rozczarowaniem jest jego zapach. Jestem wielką wielbicielką zapachów kosmetyków Matisa, moim zdaniem chyba najpiękniejszych ze wszystkich firm kosmetycznych. To serum pachnie ładnie, ale czuć w nim wyraźną nutę jakiejś chemii. Szkoda, bo krem pachnący kapryfolium, który miałam kiedyś dawno temu, do tej pory wspominam jako najpiękniej pachnący krem do twarzy jaki miałam w życiu. Zapach tego serum nie umywa się do boskiej woni tamtego kremu. Na szczęście nie umniejsza to jednak zbawiennego działania serum, które mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim ofiarom klimatyzacji w nowoczesnych betonowo-szklanych bunkrach, zwanych biurowcami. Serum jest przy tym bardzo wydajne, wystaczy bardzo niewielka ilość, by porządnie napoić skórę. Myślę też że ze względu na konsystencję będzie się nadawało nawet do tłustej cery, która też przecież potrafi się odwodnić. Polecam!