Eau Thermale Avene, Mleczko z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+

Eau Thermale Avene, Mleczko z bardzo wysoką ochroną przeciwsłoneczną SPF 50+

Sukces formuły mleczka do ciała SPF 50+ polega na synergicznym połączeniu skutecznej, fotostabilnej i wodoodpornej ochrony przeciwsłonecznej, z kompleksową pielęgnacją skóry. Wyposażone w ekskluzywny i innowacyjny system filtrów, doskonale zabezpiecza skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, a Pre-tokoferyl chroni ją przed działaniem wolnych rodników i zapobiega uszkodzeniom DNA. Zawarta w formule Woda termalna Avène skutecznie koi i łagodzi podrażnienia, występujące wyjątkowo często, nawet przy niewielkiej ekspozycji na słońce. Dermokosmetyk staje się przeźroczysty natychmiast po aplikacji na skórę, nie pozostawiając białego nalotu. Nie jest lepki, szybko się wchłania.Przeznaczony do ochrony przeciwsłonecznej zwłaszcza dla osób o bardzo jasnej karnacji, łatwo ulegających oparzeniom słonecznym.

balsam
Filtry
SPF 30 - 50
100 – 250ml, 50 - 100ml
sucha, wrażliwa, normalna
kosmetyki po opalaniu, kremy z filtrem do ciała
nawilżające, ochronne, regenerujące
w tubie

Używam do twarzy, dla mieszanej skóry to raczej krem na jesień,zimę

Bo im cieplej tym większa produkcja sebum,a ma w składzie substancje,które mogą albo przekarmić skórę,albo zwiększyć produkcję sebum,myślę tu np o caprylic (i temu podobnych). Właśnie na ten składnik zwracałam uwagę wybierając ten krem spośród dostępnych kremów z filtrem tej marki,tu był na najdalszym miejscu w składzie w porównaniu do pozostałych. Do tego jest to 100 ml a nie jak to bywa w zwyczaju 40/50 ml,a ustrzeliłam go też w promocji,także byłam usatysfakcjonowana i doszłam do wniosku,że jak na twarzy się nie sprawdzi to zużyje później na ciało. Towarzyszy mi już prawie trzeci miesiąc i moja skóra przyjmuje go różnie,ale jestem raczej zadowolona. Po jakimś czasie wypracowałam sobie też sposób na jego używanie, kiedy zbliża mi się okres używam inny lżejszy krem, wtedy też niestety zdarzają mi się po nim wypryski. O ochronę skóry dbam cały rok,stosuje retinol,kwasy całoroczne, mam też jasną karnację i generalnie nie lubię się opalać. Poza tym to tak naprawdę najprostszy sposób żeby zachować młodość skóry,jak dla mnie podstawa pielęgnacji. Niestety kremy z filtrem, szczególnie do twarzy,dla skór jak moja sprawiają nie raz mnóstwo trudności, albo mnie zapychają,albo obciążają i wyświecają, albo wysuszają,bielenia akurat się nie boje bo moja skóra jest jasna,ale np bardzo nie lubię piekących oczu od filtrów lub podrażnionej skóry. Jak sprawdził się tu ten krem mimo,że przeznaczony jest teoretycznie do ciała? Na pewno nie jest super lekki,ale na skórze z większymi potrzebami nawilżenia i odżywienia nie jest kremem,który zostawia warstwę na cały dzień, ta wchłania się po jakimś czasie,bieli tylko w pierwszej fazie aplikacji. Skóry za bardzo mi nie wyświeca,ale też nie matuje,gdzieś tam po kilku godzinach nos bardziej się świeci,ale nie jest to masło,wystarczy bibułka lub puder. Ma średnio gęsta konsystencje,na pewno nie jak mleczko,ale też nie jak kremy oparte na tlenku cynku,które potrafią być tępe i trudne w rozsmarowaniu,jest tak akurat,ale podejrzewam,że odczucia na młodszej,bardziej tłustej skórze mogą być inne. Ma delikatny,przyjemny zapach,biały kolor. Mi wchłania się on tak do 15 minut,rozprowadzenie na nim makijażu nie jest problematyczne,ale i tak takowy używam rzadko, ewentualnie dokładam w ciągu dnia puder z filtrem UV, najlepiej transparentny. Co mi się w nim podoba to dodatkowe działanie pielęgnacjne, wygładzenie,lekkie nawilżenie i odżywienie,ale też nie na tyle super żebym zrezygnowała z kremu na dzień,na pewno krem pod wybieram raczej lekki, ewentualnie dokładam kroplę olejku. Najlepiej rozprowadza mi się go na twarz spryskaną hydrolatem. Jest wydajny, ma większą pojemność, zużyłam może pół opakowania do tej pory, na twarz,szyję i dłonie. Reasumując nawet jako krem do całego ciała,sprawdza się lepiej niż niejeden krem z filtrem do twarzy.Dla mnie to krem na 4+, nie będzie raczej moim całorocznym wyborem, może za 10 lat ;), nadal mam skórę skłonną do niedoskonałości i uważam na to żeby skóry nie obciążać,na dekolcie,plecach czy ramionach też potrafi się zapchać i tam też ostrożnie dobieram kosmetyki. Nie podrażnił mnie,nie uczulił, nie pieką po nim oczy. Być może jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Dobrze chroni

Kupiłam mężowi, który ma bardzo jasną karnację. Wcześniej miał filtry z La roche posay, które notabene też są dobre. To mleczko działa zgodnie z opisem, nie uczula, świetnie sie rozprowadza, jest bardzo wydajny. Konsystencja jest boska i to jest ta główna zaleta moim zdaniem. Na kolejne wakacje też jedzie z nami ;)

Dobra ochrona

Do tej pory używałam głównie filtrów z La Roche-Posay, na ten skusiłam się z promocji w aptece. Kosmetyk zamkniety jest w małej poręcznej tubce. Stosowałam na twarz,jak również na ciało. Nie spowodował u mnie żadnuch problemów, współpracował z resztą kosmetyków kolorowych.
Kosmetyk ma bardzo lekką konsystencje, dobrze sie rozprowadza i szybko wchłania. Nie pozostawia tłustego filmu, dodatek wody termalnej ma kojące działanie na moją skóre.
Nie zapycha. Troszkę bieli, ale mniej niż inne które używałam. Dobrze chroni, po poprzednich wakacjach nie zauważyłam żadnych nowych przebarwień czy zmian, również w tym roku postawie na niego.

Chroni jak trzeba

Chroni tak jak dobry krem z filtrem powinien. Nie uczula, dobrze się wchłania, pachnie obojętnie.
Stosuję na sobie i na dzieciach, wszyscy zadowoleni :)

Idealnie chroni!

Kremów i mleczek Avene50 używam od prawie 10 lat, a zachęciły mnie do nich Wizażanki-Filtromaniaczki.
Mam jasną karnację i mleczko sprawdza się u mnie idealnie.
Chroni przed poparzeniami podczas opalania i przed powstawaniem przebarwień.
Ma delikatną, lekką konsystencję i świetnie się rozsmarowuje.
Stosuję je także na twarz, gdy skończy mi się krem z filtrem.
Na twarzy może się błyszczeć.