Hermes, Eau d'Orange Verte EDC (Woda kolońska)

Hermes, Eau d'Orange Verte EDC (Woda kolońska)

Wykreowany w 1979 roku zapach przeznaczony jest zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn, choć w sklepach często (niesłusznie!) określany jest jako męski.
Zaś jako osoba płci żeńskiej i posiadaczka flakonika tej wody, zgłaszam ją jednak w kategorii zapachów damskich. ;)
Odświeżająca woda kolońska, która daje przyjemność korzystania z naturalnego ożywiającego koncentratu energii, natychmiastowego poczucia komfortu, przechadzki po cytrusowym sadzie. Zapach odświeżajacy i energizujący, poprawia samopoczucie.
Kategoria: cytrusowa, drzewna.
Nuty główne: mięta, mandarynka, słodka pomarańcza, cytryna, liście drzewa pomarańczy.

50 - 100ml, >100ml
Nuty
owocowe

cytrus w szlachetnym wydaniu

To było kolejne upalne lato, które spędziłam z Eau d\\\'Orange Verte. Ogólnie lato to u mnie wyłącznie zapachy Hermesa - Eau des Merveilles, Ogródek Śródziemnomorski... Nikt nie potrafi stworzyć takich zapachów na żar z nieba jak Hermes. I nikt też nie potrafi tak uszlachetnić woni cytrusów, tak zbanalizowanej przez przemysł perfumiarski w ostatnich latach.

To woda kolońska przeznaczona dla obu płci. Ja noszę ją bezproblemowo, pasuje mi i do kobiety, i do mężczyzny. Pięknie pachnie zarówno w upalnej metropolii pokrytej kurzem jak i na pustyni. Ten zapach przywraca życie, jest sam w sobie energią i odświeżeniem.

Psiknięcie tej wody w upale to jak dotyk kostki lodu - bo oprócz oszałamiających cytrusów w składzie jest też mięta, ostra i chłodząca. Tak więc mamy nie tylko piękny zapach cytrusa wraz ze skórką i liśćmi ale też listki roztartej w palcach mięty. To wszystko w kostkach lodu i gazowanej wodzie. Najlepsze ochłodzenie.

Woda koi i przywraca ostrość zmysłów, które w upale są nieco stępione. Daje energię, przenosi pod cytrusowe drzewo. Dla mnie to sceneria jak z sadu pomarańczowego, gdzie mogę popijać zmrożoną lemoniadę. Wyczuwam też lekkie nuty mchu, ziemi - takiej wilgotnej, przy poszyciu.

To wszystko wydaje się banalne ale kto poza Hermesem potrafi tak wyrafinowanie podać owoce cytrusowe? Wydobyć z nich piękno i podkręcić kostką lodu? To zapach prosty, bez podtekstów - ale kto jeszcze potrafi robić rzeczy proste a zarazem piękne?

Ellena o tym zapachu mówi, że "Eau d\\\'Orange Verte jest zapachem Małego Księcia w każdym z nas". To prawda, ten zapach to skoncentrowane szczęście i radość w porze roku pełnej życia.

Używam tego produktu od: kilku lat
Ilość zużytych opakowań: drugie w użyciu

chłód, lód i pomarańcze

Jeden z tych zapachów, które niemalże namacalnie potrafią człowieka schłodzić nawet w najbardziej upalny dzień. Pomarańczowej wody kolońskiej Hermesa nie potrafiłabym chyba używać w chłodne jesienne dni czy siarczyste zimowe mrozy. Ten zapach rezerwuję na naprawdę upalne dni lata.

Owszem, woda posiada więcej pierwiastków męskich niż damskich, ale właśnie dlatego tak bardzo mi się podoba. Staje się przez to zadziorna. Jest kwaśno-gorzka, bardzo orzeźwiająca, mocno cytrusowa i zielona. Przez cytrusy przebija się kwiat pomarańczy dzięki czemu woda nabiera tej goryczki. Noszona przez płeć piękną kojarzy mi się z twardą, aczkolwiek piękną kobietą sukcesu, która pod sztywnym biznesowym mundurkim nosi diabelnie seksowną koronkową bieliznę. :D Eau d\'Orange Verte to dla mnie zapach, który świetnie pasuje do ludzi pewnych siebie, przebojowych i "twardych".

Zapach wybitnie na dzień, na niezobowiązujące okazje. Zgadzam się z Wizażanką która napisała, że jest to woda tak uniwersalna jak mleczko do opalania. :)
Trwałość w rzeczy samej pozostawia baaaaardzo wiele do życzenia, ale od wody kolońskiej cudów nie oczekujmy. Ze stoperem w ręku mierzyłam czas jej trwania- po 3 godzinach na skórze pozostał jeszcze bardzo delikatny cień zapachu (aczkolwiek trzeba było mocno wcisnąć nos w nadgarstek żeby to poczuć). Projekcja też słabiutka. A szkoda...

Ja swoją flaszkę nabyłam w bardzo atrakcyjnej cenie. Nie wiem czy kupię ponownie. Być może.

Używam tego produktu od: sierpień 2013
Ilość zużytych opakowań: zaczęty flakon 50 ml

Świetna woda kolońska

W ramach porządków okołoświątecznych wyciągnęłam zgromadzone próbki perfum i wód toaletowych i zaczęłam metodycznie zużytkowywać ;)

Eau d\'Orange Verte jest dla mnie równie doniosłym odkryciem, co wcześniej Eau D\'Energie Biotherm. Zapewne ją kupię, gdy tylko zużyję bieżące zapachy.

Jak dla mnie - to klasyczna woda kolońska. Dodaje energii, jest gorzko-słodka, i co najważniejsze: nadaje się również na zimę (woda Biotherm jest świetna, ale tylko na lato). Szybko się ulatnia, ale to mnie do niej nie zraża - wolę psiknąć się parę razy dziennie niż męczyć się, próbując wyprać megatrwały zapach z szalika.

Ilość zużytych opakowań: próbka

Mexx Look up now

No no no

Kupilam TZ-owi z okazji obrony pracy.
Zapach jest raczej w pierwszej fazie bardziej meski, ale to mi nie przeszkadza go mu podkradac. Tutaj czuje najbardziej zblizony zapach pomaranczy do ich naturalnego zapachu. Mowie nie o miazszu, ale o obieranej skorce- taki gorzkawy posmak. Bardzo chcialam poczuc miete, ale na mnie jej jednak nie ma... :(
Szkoda tylko, ze tak szybko znika, ale czego mozna oczekiwac od EDC?

Idealnie sie sprawdza w upaly- koi zmysly.
Goraco polecam przynajmniej sprobowac

Używam tego produktu od: czerwiec 2008
Ilość zużytych opakowań: w trakcie 200 ml

świeżość i jakość

Jedna z lepiej skomponowanych wód cytrusowych. Cytrusy są orzeźwiajace, zielone, nieco gorzkie.

Styl: sportowy, niezobowiązujący
Lek na upały. Może tego używać on, ona, dzieci, dziadkowie itd. Perfumy tak uniwersalne jak mleczko do opalania.

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: 50ml

Świetny męski zapach

Jeżeli ten zapach jest unisex, to oznacza, że w fimie Hermes pracują same owłosione kobiety z brodą i wąsami :))

Zapach jest bardzo ładny, ale męski, pachnie identycznie jak pianka do golenia Gilette . Mocny gorzki pomarańcz.

Używam tego produktu od: próbka
Ilość zużytych opakowań: próbka

Wielka cytrusowa klasa

Najwspanialsze w nim jest to, ze jest nieoczywisty. Zaden z niego cytrusowy zel pod prysznic. Jest ostry, rzeski, powiedzialabym, ze kobiecy, ale wlasnie w ten wspanialy sposob, w jaki nasycony kolor zielony jest kobiecy - mezczyzni tez go moga nosic, bo jest tez uniwersalny.
Jest bardzo orginalny, jest nieoczywisty jako wybor, niepopularny i ma wielka klase, ktora jest widoczna juz w projekcie liter na butelce i butelce wlasnie.
Po prostu oryginal.Używam tego produktu od: probki
Ilość zużytych opakowań: zadnego

Pomaranczowy sad...

Raj na ziemi gdy z nieba leje sie zar!!! Ja osobiscie niezawsze przepadam za zapachamy cytrusowymi ze wzgledu na ich malo wyszukane uzycie w swiecie perfum. Zawsze pachna tak jakos chemicznie, tak tylko po to zeby zapchac olfaktoryczne dziury w malo oryginalnych, komercyjnych produkcjach... zupelnie niepachna jak prawdziwe owoce zerwane prosto z drzewka. Wlasnie dlatego niedokonca wierzyc mi sie chcialo, ze orange verte zdobedzie u mnie wielke uznanie, a jednak....

Gdy po raz pierwszy uzylam tego zapachu (wersji concentre zreszta) uderzyla mnie won... prawdziwego, soczystego, orzezwiajacego pomaranczka. Niemoglam w to uwierzyc! Zapach prawdziwie CYTRUSOWY! Ale no coz, Hermes to klasa sama w sobie, od Hermesa zawsze mozna oczekiwac tego co najlepsze. Gdy po kilku minutach znow "wwachalam" sie w nadgarstek, poczulam apetyczna won skorki pomaranczowej, troszke miety oraz aromat calego gaju pelnego tych przesmacznych owocow. Na sam koniec cudowna won korzenno-drzewna, dodaje glebi calemu zapachowi. Musze przyznac, ze Hermes faktycznie swietnie poradzil sobie z zadaniem wypuszczenia na rynek, POMARANCZOWEGO zapachu. I to zreszta juz ladnych pare lat temu!!!

Zapach polecilabym wielbicielkom lub wielbicielom owocow cytrusowych, w pelnym tego slowa znaczeniu. Osoby szukajace klasycznych zapachow do biura, niech siegna po Caleche lub Chanel no. 5. Ja natomiast mam zamiar wybrac sie na spacer po wspanialym sadzie pelnym aromatycznych owocow, a siedzenie w biurze zostawiam innym paniom. Używam tego produktu od: roku

zieleń wysokich lotów

Zaczne od butelki. Hermesowska, minimalna w niezwyklym szmaragdowym, nasyconym kolorze. Kolor koresponsuje z zawartością, wg mnie dobrze oddaje intensywną, czystą zieloność zapachu. Moim zdaniem jest to wzorcowy przyklad zapachów "kolońskich". Woda najpierw ostra, orzeźwiająca, tryskająca chłodem miętowego źródłą i kwaśną goryczą zielonych cytryn. Ale to ostre, limonowe otwarcie jest zjawiskiem efemerycznym, intensywne lecz po chwili delikatne i zwiewne, dające wiele przestrzeni i miejsca dla innych składników. Wytrawna gorycz zielonych cytryn i mandarynek, chłód mięty po chwili jakby ściszają swoje zgodne brzmienie. Do głosu dochodzą koloratury mango i papai. Zapach owocowy, nowoczesny pomimo ze powstał w 1979r. Od okresu srodkowego nabiera uwodzicielskiego posmaku. Staje się zmyslowy i intrygujący. Tracąc z intensywności zyskuje na sile zaciekawiania i przyciągania. Owocowy nie znaczy kuchenny czy spożywczy, dla mnie Eau DOrange Verte to zapach sadu z owocującymi drzewami przed wschodem slońca, gdy chłodne po nocy i nasycone wilgocią powietrze podkreśla to wszystko w roślinach, co swieże i żywotne, chociaż już czuć w tym bogactwo i dojrzałość zbliżającej się jesieni. Chłód i rosa- dwa czyste i energetyzujące zjawiska, wzbudzają spokarzenia przestrzeni, niezależności i wolności. Baza zapachu to fenomenalne, przejżyste i lekkie połączenie paczuli i mchu (!). Jak na wodę kolońska zadowalająca trwalość. Promowany jako unisex, wg mnie to zapach męski. Na kobiecej skórze moim zdaniem nie rozwija się w pełni, traci na dynamice i wyrazistości, staje się zbyt pastelowy i zbyt mocno zaokrąglony.
Podsumowując mogę go określić jako szlachetny zapach nowości i świeżości. Ważna jest w nim lekkość.
Concentre dOrange Verte, woda toaletowa, zapach zupelnie inny, moim zdaniem o wiele gorszy. "Chemiczny" a nie świeży.

Używam tego produktu od:2 lat

Ładny ale nie dla mnie

Spodobał mi się na koleżance. Z czymś mi się kojarzył ale nie bardzo wiedziałm z czym. Postanowiałm spróbować. Ładny, fajny na lato, ale przypomniało mi się z czym mi się skojarzył - z płynem do higieny intymnej Lirene z lukrecją. No i od tego czasu jskoś nie bardzo je lubię ;)

Używam tego produktu od: próbeczka
Ilość zużytych opakowań:

jestem na nie

zapach zupełnie nie dla mnie, na mojej skórze pachnie ziołowo-kwaskowato, przypomina momentami tanie odświeżacze do powietrza. w pierwszej chwili jest dość intensywny, potem szybko się ulatnia i tej ostatniej fazie jest jeszcze w miarę znośny, staje się lekko słodkawy, przyjemny i niestety znika

Używam tego produktu od:próbka

Najlepszy na lato

Bardzo ładny cytrusowo-lodwaty zapach. Zdecydowanie poprawia samopoczucie, wtedy gdy inne w gorące dni nie zdają egzaminu. Odświeża, dodaje energii. Nigdy nie używałam tego typu zapachów, kupiłam w ciemno i nie zawiodłam się :)

Używam tego produktu od: tygodnia