Ocean Salt

Ocean Salt

Peeling przeznaczony jest do każdego rodzaju cery. Osoby o cerze tłustej mogą używać go codziennie, osoby o cerze wrażliwej - raz w tygodniu (produkt nie jest zalecany dla osób o cerze bardzo wrażliwej).
Zawarte w preparacie kryształki morskiej soli mają za zadanie złuszczyć martwe komórki naskórka. Limonka i grejfprut tonizują i odświeżają skórę. Mleczko kokosowe i awokado wygładzają ją i zmiękczają.
Kosmetyk nie jest dostępny w Polsce

wygładzające
mechaniczne
w słoiku
Struktura
drobnoziarniste
>100ml

cudenko

Genialny peeling!
Drobinki, ktora posiada nie sa wcale takie drobne i dobrze tra skore. Dobrze, ale nie bolesnie. Nie podraznia i nie szczypie, czego sie spodziewalam.
Buzia nie jest po nim czerwona, a wrecz przeciwnie, jest napieta, miekka i gladka. Idealny do uzycia przed maseczka nawilzajaca badz przed wiekszym wyjsciem dla lepszego trzymania sie makijazu.
Polecam!

jak najbardziej na tak :)

długo szukałam dobrego peelingu oczyszczającego, odpowiedniego dla mojego typu skóry - tłusta, mieszana i w końcu się udało, ale nie od razu.. :)

Dla osób, które chcą go używać wyłącznie jako typowego cleansera raczej nie sprawdzi się ten produkt, ponieważ powinno się go używać na skórę wcześniej oczyszczoną. Ocean salt ma za zadanie zadbać o usunięcie martwych komórek naskórka i sprawić, aby nasza skóra została jeszcze głębiej oczyszczona. Lecz tak jak podkład potrzebuje dobrej bazy, by dobrze się rozprowadzić, tak ocean salt potrzebuje dobrej bazy, by głęboko naszą skórę oczyścić. Jest genialny, jeżeli opanuje się jego właściwości i nauczy się go używać. :) Po pierwsze - nie naciskamy za mocno, gdyż dość duże drobinki soli mogą nam niechcący \\\'pocharatać\\\' skórę. Nie używałabym go również przy obecności jakichkolwiek ran, może odrobinę zapiec. Jednakże produkt, jako głęboko oczyszczający skórę peeling sprawdzi się genialnie. Zwłaszcza dla cery skłonnej do trądziku i wytwarzania nadmiaru sebum. Pozostawia skórę głęboko oczyszczoną, przy tym nie jest ona w żadnym stopniu osuszona, pozostaje elastyczna i nie odczuwamy typowego dla takich peelingów \'ściągnięcia\' skóry na twarzy. Skóra jest gładka i zmniejszona jest widoczność porów. Na pewno nie jest ona na codzienne użycia, ale co dwa do trzech dni daje świetne efekty i w mojej kolekcji do pielęgnacji pojawia się ciągle :)
Gorąco polecam!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego 120g

Nie dla mnie...

W poszukiwaniu nowego zmywaka do twarzy trafiłam do Lusha, gdzie pani poleciła mi właśnie Ocean Salt jako odpowiedni do tłustej cery. Nie rzucił mi się wcześniej w oczy, myślałam nawet, że to jakaś nowośc.
Po pierwszym użyciu - wielkie rozczarowanie, bo nie oczyścił mi dobrze twarzy - po jego użyciu przetarłam twarz tonikiem i okazało się, że jeszcze resztki makijażu są na mojej twarzy. Rzecz następna - zostawił mi jakiś taki dziwny, biały nalot na twarzy - tzn.w połączeniu z wodą i pewnie moim makijażem przeobraził się w jakiś taki biały tłuszcz...ble.
Zaczełam czytac recenzje, okazuje się, że wersja z UK różni się od wersji US. Ja mam tą z UK. Większośc recezji pozytywna, więc czy mnie trafił się jakiś wybrakowany produkt?
Zużyję go z trudem do końca i więcej nie kupię.
1,5 gwiazdki za zapach i kolor:)

Używam tego produktu od: miesiaca
Ilość zużytych opakowań: 1/2

Starzenie się skóry - dieta

Hmmm

Mam bardzo mieszane uczucia co do tego peelingu. Drobinki soli są dla mnie za duże, trzeba uważać bo jak za mocno sie dociśnie to mogą pokaleczyć. Zapach ma cudny, skład też. Natomiast szczypie i piecze moją twarz :/ jeżeli chodzi o peelingi (nie tylko Lush ale generalnie o jakiekolwiek) pozostanę stanowczo wierna na zawsze Lushowej paście Dark Angels które działają jak mikrodermabrazja :)

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Jak to możliwe, że tak długo rezygnowałam z zakupu?

Od półtora roku, ilekroć robiłam zakupy w Lushu, prawie za każdym razem w moim koszyku lądował Ocean Salt i za każdym razem jednak na koniec z niego rezygnowałam - myślałam sobie, po co mi właściwie taki brutalny, gruboziarnisty peeling do twarzy.
W końcu jednak znudzona stosowanymi regularnie produktami Lusha zdecydowałam się na tą maseczkę/peeling - i zachwyciła mnie od pierwszego użycia.

+ jest bardzo wydajna
+ ma miły, świeży, eukaliptusowy zapach
+ drobinki soli nie rozpuszczają się od razu pod wpływem wilgoci
+ zostawia skórę gładką, odświeżoną, pory zamknięte, ale nie ściąga przy tym nadmiernie buzi i nie podrażnia - stosuję ją jako wieczorne oczyszczanie twarzy co 3 dni na przemian z innymi pastami do mycia twarzy i nie jest to za często
+ długi termin ważności, to szczególnie ważne przy Lushu

Pół gwiazdki odejmuję za obrzydliwy smak, produkt jest do twarzy i zdarza mi się, że podczas spłukiwania odrobinka trafi na wargi i smak jest naprawdę paskudny. Ale to w gruncie rzeczy czepialstwo z mojej strony.

Ilość całych opakowań: pierwsze zaczęte

Uwielbiam go!!!

Fantastyczny produkt!!!!
Odjazdowa i konsystencja i zapach i kolor!
Nalezy go uzywac ostroznie,bo grudki soli sa dosyc ostre,ale za chwile sie rozpuszczaja,a na skorze pozostaje odswiezajacy zapach.
Bardzo wydajny,stosuje go do twarzy i do calego ciala,ale tylko wieczorem,poniewaz skora jest po nim dosc dlugo zarózowiona.
Doskonaly przed nalozeniem samoopalacza,albo maseczki.
Godny polecenia KWC.

Używam tego produktu od:2 lat

przekombinowany

Po pierwsze - musiałam sie upewnic kilka razy, że to produkt do twarzy ;) - gruboziarnista sól w gestym kremie pasuje raczej jako solidny scierak do ciała :)
Jest go duzo, jest wydajny. Ma turkusowy kolor i ciekawy, morsko-cytrusowy zapach. Konsystencja - jak wspomniałam - kremu z DUZYMI kryształami soli. Częśc z nich sie osypuje...
Do twarzy jest dla mnie to peeling zbyt agresywny. mam skóre blizsza normalnej/miaszanej, ale uzycie go nawet raz w tygodniu to raczej...ekstremalne przezycie. twarz musi byc mocno wilgotna, tarcie delikatne, a i tak potem jest zaczerwienienie i lekkie pieczenie twarzy. No i szczypie w oczy...Wbrew pozorom nie jest tłusty, nie zostawia filmu i nie pielegnuje skóry.
Sciera solidnie, ale podobny efekt mozemy uzyskac peelingami drobnoziarnistymi. Uzyłam kilka razy na twarz i szyje, ale skonczy jako scrub do ciała...

Używam tego produktu od:kilku tygodni
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1

Hmmm...

Miałam próbkę tego peelingu, która starczyła mi na bardzo długo - co najmniej 10 użyć, a więc jest bardzo wydajny (próbka była w naprawdę malusieńkim słoiczku). Jednak jak jestem fanką ostrych peelingów, tak za tym nie przepadam - drobiny soli trą bardzo mocno, twarz jest podrażniona i niezdrowo zaróżowiona. Po użyciu Ocean Salt miałam wrażenie wysuszenia, mimo obecnych w składzie wyciągów z awokado i kokosa. Sól oczywiście szczypie, więc jeśli na twarzy jest jakaś mała ranka, lepiej odpuścić sobie choćby testowanie tego peelingu - będzie bolało!

Plusy to przepiękny zapach (jak margarita z limonką!), oryginalny wygląd, wydajność i naturalność produktu. Żaden ze składników nie był na pewno testowany na zwierzętach - taka jest bowiem polityka firmy Lush.

Wydaje mi się, że dla cery tłustej (ja mam mieszaną, trochę przesuszającą się) ten peeling może być odpowiedni. Z tego co pamiętam, istnieje też wersja w wielgachnym opakowaniu do stosowania na całe ciało. Ja jednak od zakupu się powstrzymam - mam za to w planie wypróbować delikatny naturalny peeling firmy Burts Bees.

Używam tego produktu od: 10 użyć.
Ilość zużytych opakowań: próbka.

Nic wielkiego.....

W przypadku moim i mojego meza, ten peeling absolutnie nie nadaje sie do twarzy! To "morderca"- grudki soli moga poranic buzie, jak papier scierny, nawet przy delikatnej aplikacji:( Teoretycznie ma swietny sklad: sol morska, grejpfrut, lemonka, lanolina , olejki kokosowy i z awokado- jednak wykonujac 30sekundowy peeling, nie odczulam zadnego wyjatkowego dzialania owych skladnikow;)
Jak dla mnie to zbedny kosmetyk, za niemale pieniadze.Rownie dobrze moge wykonac peeling sola morska z dodatkiem dowolnego olejku, a pozniej przetrzec skore tonikiem cytrusowym;)

Używam tego produktu przez: kilka tygodni

fajowy (ale ostrożnie!)

Po pierwsze ten komentarz to nie "recenzentki" a "recenzenta". A co do kosmetyku - to jaki on fajny! Jeden z pierwszych peelingów do twarzy, który mi się podoba ;) Sam kosmetyk po otwarciu prezentuje się jak jakiś odjechany deser - niebiesko-biały kolorek (a la blue curacao) plus drobinki soli jak lód. Pachnie równie "apetycznie - drinkowo" - jak (procentowy) koktajl na bazie soku grejpfrutowego.

W stosowaniu - równie fajniusi. Podczas pierwszych chwil stosowania agresywnie trą kryształki soli. Zaraz jednak zaczynają się rozpuszczać i do głosu dochodzi łagodna masa awokado/kokos.

Tylko jedno ale - jest w miarę "ostry". Ciut za ostry dla mnie (mam jednak skórę bardzo wrażliwą). Nie bez żalu musiałem go odstawić. Nie zmarnował się jednak, szybciutko przejęłą go moja żona

ilość zużytych opakowań: jedno (osobiście)