Live Jazz (Woda toaletowa)

Live Jazz (Woda toaletowa)

Wszystkie perfumy YSL przewyższają inne swoją oryginalnością. Poprzez przełamanie ogólnie przyjętych konwencji, nadały zapachowej branży zupełnie innego, nowoczesnego kierunku. Nie inaczej jest w przypadku perfum Live Jazz, które ukazały się na rynku w 1998 roku. Woda toaletowa "na dzień".
Nuty zapachowe:
- lawenda, bergamota, geranium
- frezja, cytrus
- dąb, tytoń, drzewo sandałowe

Rekomendacja
na dzień
50 - 100ml

opuszczona stacja benzynowa w gaju cytrynowym

Najpierw poznałam wersję Live (:D), a potem regularny Jazz. Zdecydowanie obie wody mają adekwatne do charakteru nazwy.

Jazz Live uderza najpierw zapachem benzyny i kurzu - takiego z piaszczystej drogi. Oba powoli słabną. Po jakichś dziesięciu minutach do gry wchodzi cytryna - świeża, prosto z drzewa. W czasie, gdy owoc nam się kroi, wypadają z niego pestki, a jej niewidzialna skórka sama się ściera na niewidzialnej tarce, pojawia się kremowe retro mydełko z nutą lawendy. I tak sobie trwają do wieczora.

Zapach jest przepiękny. Bardzo męski, ale młodzieńczy. Nie mieści się w żadnej z szufladek typu "świeży", "korzenny" czy "orientalny".

Bardzo żałuję, że tak trudno go znaleźć.

Używam tego produktu od: 2010
Ilość zużytych opakowań: dwa

mierny dżezik

Bomba cytrusów powala na samym początku. Grapefruit i cytryna męczą okropnie, nawet przy upałach-to chyba wina jeszcze jakiegoś słodkiego ulepszacza, nie powiedziałbym, że jest orzeźwiająco-racZej przytłaczajaco. Po 30 minutach jednak do głosu dochodzą pozstałe lżejsze i tym samym przyemniejsze składniki i tym samym zapach staje się delikatny i mało intesywny, i tym samym szybko ulatnia się a ślad po nim ginie. Nie przemawiaja do mnei zapachy Laurent-a. Moze w przeszłosci były przepiękne, ale nei dodano im ponadczasowości... Nie pasują po 10 latach do aktualnych potrzeb. Nie polecam choć butelka jest ok, ale to tylko szkło a zawartość mierna...:/Używam tego produktu od:tygodnia
Ilość zużytych opakowań:w trakcie 50ml

świetny

Zapach na codzień .Idealny na wiosne/lato. Uderza cytrusami i miętą , jest świeży ale wsród innych świeżaków na swój sposób oryginalny . To mój mistrz trwałości ( oczywiscie wszystko zależy od ph skóry i warto wypróbować go na swojej). Ponadto mozna go kupic w rewelacyjnej cenie w sieciach sklepów kosmetycznych , gdzie często są promocje ( nazwy nie podaje by nie robic reklamy ) .
W skali od 1-10 ma u mnie mocne 8,5 . ( powyżej 8 to pozycje godne uwagi i zakupu ).

uwaga!
moim zdaniem skład wody jest nieco inny niz tutaj podano w opisie.Chociaz moge sie mylić ;)

Ilość zużytych opakowań: pierwsze napoczęte

Mexx Look up now

dobre

Kupiłem go od kolegi,nowy przywiózł z rejsu,więc wydawał mi się okazją...Mocno cytrusowy,dość mocny zapach dla wielbicieli zapachów owocowych,witalizujących i pasujący do starszego faceta..
Świetny flakon,dobra trwałość,aczkolwiek nie wiem czy wyzwala "pozytywne" wibracje otoczenia..
Dla mnie mieści się w przedziale "dobrego smaku"

Używam tego produktu od:
Ilość zużytych opakowań:1 opakowanie 50 ml

Jazz za biurkiem

Malo oryginalny i bez udziwnien, klasyczny z odrobina fantazji i bardzo meski, troche seksowny, nadaje sie na codzien ale tez na wieczor. Mam do niego sentyment, mezczyzni mojego zycia uzywaja. Butelka i opakowanie swietne. Nie wiem tylko czy to tak do konca jazz bo jak dla mnie troche za malo elektryzujacy.....

Używam tego produktu od:paru lat (wacham)
Ilość zużytych opakowań: kilka

Bardzo dobry

Witam.
Kupilem niedawno w Rossmannie w promocji.
Wiec zapach jesrt moim zdaniem bardzo good ale bez przesady.
Raczej na temperatury powyzej 0 ale na zime tez sie nadaje:)
Poczatkowe nuty bardzo swiezei cytrusowe...Potem stonowane i wlasnie one mi sie podobaja.
Zapach raczej dla mezczyzn po 30. Mimo ze tyle nie mam to takie zapachy lubie, sa bardziej meskie:P
Perfumy przypominaja mi jakas wode mojego ojca sprzed kilku lat ale tego napewno nie mial:P

Jesli chodzi o trwalosc to nie wiem jak ocenic.
Ja wyczuwam je srednio-4-5h. Otoczenie gdzies 6-8 godzin(dalsze) bo blizsze to juz dluuuuuuuugo.
na nadgarstek psiknalem przed 7 jak wychodzilem do pracy. Po 20 jeszcze czulem i to nawet dobrze wyczuwalne byly. W tym czasie kilkakrotnie mylem rece.Wiec chyba raczej sa trwale:)

Polecam dla osob ktore chca ladnie i dosc elegancko pachniec:PP

1 flakonik 50ml
Kilkakrotne uzycie w roznych warunkach:P

Orzeźwiająco i cytrusowo

Lekki i orzeźwiający zapach- głównie cytryna i zioła zdecydowanie na lato. Nut kwiatowych raczej nie wyczuwam, na koniec tylko odrobinę tych "drzewnych".
Testowałam przed kupieniem dla mojego męża- mi się podoba.
Używam tego produktu od:testy
Ilość zużytych opakowań:1 w trakcie- od lata 07 mój mąż

na lato

Bardzo sympatyczny zapach. N a skórze przechodzi różne fazy ale główną nutą są cytrusy z ziolami. Zapach nadaje się na co dzień, nie męczy, orzeźwia i dodaje energii. Flakonik bardzo ciekawy, męski, bezpieczny w użykowaniu ze względu na kształt. Jeśli mężczyzna kocha Dior Energy to pokocha również to cudo

Używam tego produktu od: mąż używa 1 opakowanie
Ilość zużytych opakowań:

sympatyczny

Bardzo sympatyczny zapach. Początkowo żywy, świeży stopniowo przechodzi w tonacje "cytrusowo-orientalne" by po kilku godzinach skończyć w krainie "orientalno-stonowanej".

Ciekawy (acz bez szaleństw) dobór nutek zapachowych sprawia iż LiveJazz YSL są dobrym, intrygującym zapachem na dzień. Warto jednak podkreślić, iż tylko cienka granica dzieli je od królestwa "odważniejszych" zapachów wieczorowych, w sumie zatem można spsikać się LiveJazz idąc na koncert jazzowy live ;)

ilość zużytych opakowań: 1