Kenzo, L`Eau par Kenzo EDT

Kenzo, L`Eau par Kenzo EDT

`Kenzo L`Eau par Kenzo` manuje spokojem i świeżością, pozostawia trwały ślad pełen zmysłowości.
Mrożona mięta przydaje kompozycji przejrzystości i głębi, kwiat lotosu - czystości, a subtelny akcent różowego pieprzu zmysłowo wzmacnia te nuty.
Strumień zapachu `Kenzo L`Eau par Kenzo` czerpie z hojności przyrody, chłonąc różnorodne jej zapachy. Płynie w nim woń kwiatów, owoców i liści. Kenzo uchwycił tę nasyconą kolorami natury wodę, która niecierpliwie czeka na zmysłowe spotkanie z ciałem.
Zapach stworzony przez Oliviera Crespa w 1996 roku.
Zapach dla młodej kobiety ceniącej prostotę i świeżość.

Kategoria: wodno - kwiatowa

Nuty zapachowe: mroźna mięta wodna, lilia wodna, niebieski cedr, wanilia, wodny jaśmin

Cena: 179zł / 30ml; 249zł / 50ml; 314zł / 100ml

0% jesień/zima 100% wiosna/lato

mój numer jeden

Używam ich od 15 lat - są świeże idealne na dzień ( używam ich cały rok), zawsze mi poprawiają nastrój, nienamolne. Zawsze zbyt słodkie perfumy mnie odrzucały. Te poza trwałością bo czy kupione w sephorze czy w internecie są tak samo ulotne. Ale to może kwestia tego, że po latach używania są jakby częścią mnie. Tak samo mi się podobały jak miałam 16 lat teraz gdy mam 31. Myślę, że już zawsze będą dla mnie wyjątkowe. Oczywiście jak ktoś chce pachnieć na 50 metrów i czuć je przez cały dzień. To nie są perfumy dla ciebie. To są perfumy które używa się dla siebie, a nie dla innych.

Dobre na lato i do biura

Jak dla mnie to typowe perfumy do noszenia w środowisku korporacyjnym lub na upalne dni. Bardzo lekkie, świeże, nienachalne i delikatne. Jestem zwolenniczką bardziej kobiecych i zmysłowych zapachów więc ten nie jest moim faworytem. Dla mnie to taki unisex. Niezbyt komplementogenne. Nie kupię ponownie.

Jeden z moich ulubionych

Uwielbiam ten zapach o każdej porze roku. Nie lubię ciężkich zapachów. Kenzo jest dla mnie połączeniem świeżości i lekkości. Czuć go delikatnie ale go czuć. Jedyne zastrzeżenie mam do atomizera który czasem zbyt delikatnie psika.

Do czego służą te przedmioty? [Odpowiadają mężczyźni]

Wodno-pieprzowy na imprezy firmowe latem

Ulubiony wodny zapach. Nie lubię innych wodnych zapachów, ale ten jest interesujący ze względu na nutę pieprzu. Ze względu na męską nutę polecam na piątkowe imprezy firmowe dla typowych "kobiet w spodniach" na gorące dni.

Delikatność

tytuł recenzji odnosi się do nuty zapachowej jak i niestety trwałości
idealny na lato wodny/kwiatowy/zmysłowy ale nie ciężki
niestety tak do godziny max wyczuwalny
używam jak jestem w domu - trudno dźwigać w torebce flakon 100ml z ciężkiego szkła
a szkoda mogło być tak pięknie

Tak ładne jak ulotne

Bardzo lubię te perfumy, jednakże uważam, że powinny być bardziej trwałe, cena jest wysoka, więc tym bardziej oczekuję wysokiej jakości. Już po pół godziny ich intensywność znacznie spada, może nie do poziomu zero, ale naprawdę - czuć niewiele i to dopiero po sporym "wwąchaniu się". Ponawianie aplikacji co pół godziny wpływa bardzo negatywnie na ich wydajność, tak więc ostatecznie to bardzo droga zabawa.
Sam zapach jest przepiękny, taki wodnisty, krystaliczny, czysty, ale przełamany wyraźną słodkawą nutą. Taki wodospad otoczony ogrodem pięknych i kolorowych kwiatów, które nijak nie odbierają mu szlachetności. Moje skojarzenia wędrują także w stronę lodowca i równie lodowych cukierków Ice.
Czuję miętę, lilię wodną, cedr, wodny jaśmin, na samo zwieńczenie nutkę wanilii.

Ilość zużytych opakowań: w trackie pierwszego flakonu

cudowny zapach

Strasznie podoba mi się zapach jest taki wodny, delikatny, świeży..... bajkowy, niestety odejmuję jedną gwiazdę za trwałość - bo na mojej skórze szybko się.....ulatnia, muszę częściej ich używać :(
Może firma stworzy kiedyś intensywniejszą wersję tej moim zdaniem pięknej kompozycji zapachowej :)

Używam tego produktu od: 07.2014
Ilość zużytych opakowań: 2 flakony po 100 ml

Fantastyczny ciepły świeżak

Zapach jest świeży ale w ciekawy sposób otulający, ciepły i mocny. Jest świetną opcją na lato, ale jeszcze bardziej odpowiada mi w chłodniejsze dni.
Utrzymuje się cały dzień, zarówno na skórze jak i na ubraniu.
Nie jest drogi, a przy tym bardzo wydajny.

Na chwilę obecną jest to mój ulubiony zapach, ktory mogę polecić każdemu :)

Paskuda.

Kupiłam w ciemno na wolnocłówce i był to strzał w stopę.

Kategoria: wodne-ozonowe

Wyczuwam: wodę z toalety, tonę powietrza po deszczu i orzypadkowe cytrusy

Trwałość: nie mogę ocenić, bo musiałam się wykąpać by nie dostać mdłości

Polecam dla: [pozostawię to pole puste]

Polecam na: dzień, jak już muszę być w miarę obiektywna... letni dzień.

Flakon: estetyczny, ładny.

Ogólna ocena: paskuda jakich mało. Pełna butelka poleciała do kosza, bo nie chcę nikomu wyświadczać takiej "przysługi" ;)

Używam tego produktu od: 3 podejścia
Ilość zużytych opakowań: 100ml -> kosz

świeżość

Zapach pamiętam jeszcze z czasów liceum, więc mniej więcej 10 lat temu ;)
wtedy lubiłam takie świeżaczki.
Jest idealny na lato. Nie przytłacza. Czuć jakbyśmy dopiero co brały prysznic. Pachnie bryza, letnim deszczem i... ogórkiem :) Zapach zmienia się nieco z upływem czasu. Zaczyna odrobinę pachnieć jakby bardziej słodko.

Używam tego produktu od: używałam kiedyś kiedyś teraz próbką odświeżyłam sobie wspomnienie
Ilość zużytych opakowań: 1*100ml oraz próbki

Sensitive

Zapach ponadczasowy, chyba każdy go zna - nawet facet.
Miałam z nim do czynienia już jak chodziłam
do szkoły podstawowej, najpierw moja mama potem sąsiadki ;) a potem moje starsze kuzynki..

Zapach się chwali jednym słowem.

Dla mine to świeżak, jednak nieprostolinijny...
Ma w sobie coś niebanalnego i przyciągającego.
Inne świeżaki kojarzą mi się z odświeżaczami powietrza, chemiczną i sztuczną wonią z cytrusów lub żelem do wc, jednak to jest zapach numer 1 wśród tej lekkiej i zwiewnej kategorii.

Ten zapach Kenzo jest dla mnie legendą.

Jedyna jego wada jest taka,że jest tak bardzo rozpoznawalny... może ciut płytkości w nim jest, ale nie zagłusza to jego charakteru.

Kenzo to dla mnie świeżość, morska bryza, delikat chłodu w upalny dzień.
Taniec dla zmysłów... ale również wyczuwam jakieś cytrusy... coś słodkiego w nim jest...

I to dodaje mu tej niepowtarzalnej mocy.

Generalnie choćbym nie wiem co-nie kupię ich ponownie. Dlaczego? bo nie lubuję się w takich zapachach.

Zaurocze się nim na chwilę, na chwilę mnie wygłaszcze po nosku,popieści mi zmysły, połechta , zamąci w głowie - ale wiem ,że to tylko kaprys ;)
A potem odłoże na niższa półkę aby w zamian za to katować się Lolitką Lempicką i Si Armaniego;)

Pozdrawiam fanki tego zapachu :) ....

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

ideał:)

mój ideał, wracam do niego zawsze po poszukiwaniach czegoś innego...

jest lekki, zwiewny, bardzo kobiecy mimo, że w początkowo daje wrażenie zapachu chłodnego, po chwili otula jak ciepły sweterek:)

ciekawe jest to, że i ja wyczuwam w nim zapach świeżego ogórka jak jedna z recenzentek...

jedynym minusem jest jego trwałość, choć jak słyszałam nos przyzwyczaja się do zapachu i może to złudne wrażenie....polecam niepoprawnym romantyczkom:)