Klub Recenzentki Kody rabatowe Konkursy i testy

Nacomi, Maska algowa rozjaśniająca `Borówka`

Nacomi, Maska algowa rozjaśniająca `Borówka`

Maska algowa Borówka dla posiadaczek cery naczynkowej, skłonnej do podrażnień i zaczerwienienia. Ekstrakt z borówki czarnej (42g) zawiera kwasy organiczne, witaminę C i witaminy z grupy B. Garbniki wykazują działanie przeciwbakteryjne i ściągające, natomiast arbutyna rozjaśnia drobne przebarwienia i blizny, oraz ujednolica kolor cery. Naturalne algi wzmacniają naczynia krwionośne, dzięki czemu istniejące pajączki stają się mniej widoczne, a nowe nie pojawiają się w ogóle.
Nacomi ma w ofercie też Aktywator i Shaker do masek.

Rewelacja!

Produkt umieszczony jest w przeźroczystym, plastikowym słoiczku z białą nakrętką. Szata graficzna przyjemna dla oka.
Jest to moja ulubiona maska algowa Nacomi. Zdecydowanie najlepiej działa na moją twarz.
Co do nakładania i samego jej przygotowania to jest to produkt, który wymaga dodania wody lub hydrolatu. Z początku miałam problem z dobraniem odpowiednich proporcji. Teraz nie jest to dla mnie problem.
Jeżeli zmieszam odpowiednie proporcje maska nie spływa z twarzy i nie mam problemu z jej nałożeniem oraz później ze zdjęciem z twarzy,
Po użyciu maski twarz jest rozjaśniona, nawilżona i odżywiona. Dodatkowo jest bardzo miękka w dotyku. Po prostu rewelacja. Znikają wszystkie zaczerwienienia. Uwielbiaj ten efekt ukojenia.
Produkt ma niestety bardzo słabą wydajność i jest dość drogi, ale jej skuteczność rekompensuje wszystko!
Zużyłam już wiele opakowań i w kolejce czeka już nowe, jeszcze nie rozpakowane. :)

GENIALNA

Maska wg przepisu na opakowaniu przeznaczona jest na dwie aplikacje. Ja jednak użyłam jej już 4 razy i spokojnie wystarczy mi jeszcze na 3, co daje 7 aplikacji za 7 złotych. To bardzo drobno zmielony pył o przepięknym zapachu. Świetnie miesza się z wodą, mimo że na początku tworzy grudki to łatwo się można ich pozbyć grzbietem łyżeczki. Do rozrobienia można użyć przegotowanej wody lub jakiegoś hydratu, aby podbić jej działanie (np. różany lub z gorzkiej pomarańczy). Maska po zastygnięciu świetnie się ściąga, bez naciągania skóry i wyrywania włosków. Może lekko spływać, gdy nałoży jej się zbyt wiele. Skóra bezpośrednio po usunięciu jest pięknie jednolitego koloru, miękka i świetlista. Efekt utrzymuje się do 3 dni. Wyraźnie wpływa na uciszenie naczynek rumienia oraz usunięcie efektu ziemistej zmęczonej cery. Uwielbiam ją stosować oraz często kupuję ją na prezent. Zdecydowanie polecam!

Jest papranina

Z maseczką jest sporo paprania. Ja zużyłam opakowanie na około 5-6 razy, więc cenowo wychodzi bardzo konkurencyjnie. Jednak dopiero dwie ostatnie konsystencje były zadowalające, więc chcę się z Wami podzielić przepisem na wykonanie tej maseczki.
WYKONANIE:
By pokryć twarz i szyję wystarczy mi między 7 a 10 g proszku.
Wody natomiast daję sporo więcej niż proporcjonalnie by wynikało z przepisu.
- Czasem zamiast wody daję napar, który akurat robię lub piję (rumianek, lawenda, zielona herbata, ale nie matcha)
- Zawsze dodaję kroplę kwasu hialuronowego (standardowo przy maseczkach, jeszcze więcej przy glinkach, żeby tak szybko nie zasychała i łatwiej się rozprowadzała po twarzy).
- [WAŻNA WSKAZÓWKA] Mieszam maseczkę w szklance/ małej zlewce (ważne, żeby ścianki były wysokie) miksując ją ubijaczem do mleka z IKEI chyba za 2 dyszki. Samym pędzlem/bagietką zostawały mi duże grudki, które źle się rozprowadzały po twarzy. Tu ważne jest TEMPO wykonania mieszania, bo algi jak to algi tak jaby "pęcznieją" i się "żelują", co niezmiernie utrudnia nałożenie maseczki, stąd mój pomysł z elektrycznym ubijaczem. Dodaję tyle wody, żeby ubijak spokojnie się kręcił na powierzchni ( dlatego wysoka szklanka- w niskiej miseczce byście pół łazienki ubrudziły. Grudki i tak wypływają na wierzch, więc wystarczy rozbić te na powierzchni)
- Nakładam maskę pędzelkiem języczkowym (bardzo ciężko go po tym domyć).
- Ściągam maseczkę płatami po 15-20 minutach ( czuć przy oczach i ustach, że zaczyna wysychać i gdzieś wtedy jest dobry moment). Ładnie odchodzi, jest żelowa i nie wyrywa włosków z brwi.
DZIAŁANIE:
Jak dla mnie zgodne z obiednicami producenta, skóra jest elegancko wyciszkona i ukojona. Ja lubię ją stosować po jakiejś bardziej oczyszczającej maseczce, np z węglem lub czarną glinką. Po algach całe zaczerwienienie znika i skóra jest czyściutka, odżywiona i miękka w dotyku

Zrób sama kosmetyk - tonik na trądzik

Krzywdy nie zrobiła ale nic dobrego również

Maskę otrzymujemy w podobnym do kremowego słoiczku i dodajemy wody. Należy dość się śpieszyć z nakładaniem bo moment w którym maska zastyga w pojemniku do mieszania to moment kiedy pojemnik jest do wyrzucenia. Nakładamy dość gęstą maź która szybko zastyga, następnie po czasie wskazanym na opakowaniu ściągamy maskę która w teorii powinna zejść jednym płatem co w praktyce jest bardzo trudne bo maska się drze. Osobiście nie zauważyłam żadnego działania poza lekkim ściągnięciem skóry. Z pewnością nie rozjaśniła, równocześnie nie wpłynęła w negatywny sposób (poza ścignięciem) na twarz.

domowe spa

Bardzo lubię maski algowe, bo dają świetne efekty na zmęczonej, poszarzałej skórze, ale zazwyczaj zniechęcały mnie do zakupów duże pojemności masek i konieczność ich zakupu przez Internet.
Ta maska wystarcza na 2 aplikacje i jest dostępna w popularnych drogeriach, więc naprawdę pozwala wypróbować wszystkie wersje bez obaw, że nie zużyjemy całego pudła.
Działanie maseczki jest świetne, już sama aplikacja dostarcza dużo przyjemności - maska chłodzi i koi skórę, co świetnie sprawdza się w letnie dni. Nie ma problemu z samodzielnym przygotowaniem papki ani nakładaniem na twarz, pod tym względem maska nie ustępuje produktom profesjonalnym. Co więcej, nie spada z twarzy i bardzo ładnie się zdejmuje.
Uwielbiam efekt po zdjęciu maski - buzia jest wygładzona, wyraźnie nawilżona, bez efektu tłustości, ukojona a wszystkie niedoskonałości o wiele mniej widoczne, zarówno przebarwienia jak i ewentualne stany zapalne.
Maska działa jeszcze lepiej jeśli nałożymy pod nią odobinę jakiegoś nawilżającego serum.

Całkiem fajna

Kupiłam tą maskę i jeszcze przeciwtrądzikową skuszona świetnymi opiniami. Czy jest taka świetna ciężko powiedzieć, oprócz zalet ma też jednak parę wad. Zacznijmy od tego, że ciężko się ją przygotowuje, jest bardzo lepka, łatwo dodać za dużo wody, szybko zastyga. Konsystencja niw ułatwia nakładania. Jednak jest bezzapachowa, nie piecze, nie podrażnia skóry. Ściąganie nie boli, jest łatwe i przyjemne. Jednak kosztuje 15 zł i jest na dwa razy. Chyba, że ktoś tak jak ja używa na samą twarz bez szyi i dekoltu to mozna zmniejszyć proporcje i spokojnie będzie na 3 razy bo ja za pierwszym razem zrobiłam według gramatury podanej na opakowaniu i mi zostało sporo mimo grubej warstwy nałożonej na twarz. Przechodząc do efektów, nie są spektakularne, owszem rozjaśnia twarz, ale z moim czerwonym nosem nie poradziła sobie na 100%.To co bardziej przykuło moją uwagę to wygładzenie. Na każdego kazda maseczka działa jednak inaczej dlatego zachęcam jak najbardziej do testowania, myślę, że jest godna uwagi.

Nawet nawet

Była to moja pierwsza maseczka do samodzielnego rozrobienia i powiem szczerze, że z początku lekko się zraziłam gdyż kompletnie mi nie wyszła, na szczęście nie poddałam się i spróbowałam ponownie, z czego dzisiaj mogę się cieszyć bo wiem, że nie były to pieniądze wyrzucone w błoto. Po pierwszym zastosowaniu skóra była miękka, wygładzona i nawilżona, co do zmniejszenia zaczerwienień i rozjaśnienia blizn to nie zauważyłam różnicy. Z tymi efektami musiałam trochę poczekać, ale zawsze tak jest, żeby zmniejszyć przebarwienia po trądziku musimy być wytrwali i cierpliwi. Jedno opakowanie maseczki wystarczyło mi na około miesiąc stosowania (+/- 6 zabiegów) przy nakładaniu 1-2 razy w tygodniu, nakładałam ją tylko na twarz dlatego pomniejszyłam ilość do rozrobienia.
Ogólnie jestem zadowolona z rezultatów, ponieważ przy kilkukrotnym stosowaniu znacznie zmniejszyły się przebarwienia, jednak nie wiem czy kupie ją ponownie. Na rynku jest wiele maseczek rozjaśniających, w łatwiejszej do aplikacji formie, tu mamy dużo roboty z ważeniem ilości proszku i wody (moja waga kuchenna miała problem z wyłapaniem tak małej gramatury), poza tym maseczka dość szybko zastyga dlatego trzeba pracować szybko. Również i u mnie kompletnie zastygała na brzegach twarzy i nie dało się jej odkleić, jednak zmycie tego nie było jakimś wielkim problemem.

Bardzo dobra :)

Co tu dużo mówić - maska spełnia swoje zadanie. Po jej użyciu skóra była mniej zaczerwieniona, promienna i odżywiona. Efekt świetny! Mogłaby być tańsza - według zaleceń na opakowaniu wystarcza jej na 2 aplikacje.

Jedyny minus to zastyganie na krańcach twarzy - zmywałam resztki za pomocą wacika nasączonego w wodzie, ale ciężko było domyć.

Ciekawa

Maska zastyga w bardzo ciekawej konsystencji. Trudno ją jednak nałożyć równomiernie, przez co później trzeba domywać cienko zaschnięte miejsca. Skóra jest po niej ukojona, gładka i promienna. Nie zauważyłam rozjaśniającego działania, ale mimo to polecam.

Całkiem, całkiem

Całkiem przyzwoita ta maska. Dobrze się miesza i rozprowadza. Zapach też przyjemny, nie drażniący. Dosyć szybko zastyga. Opakowanie wygodne, przyjemne dla oka.
Po jej użyciu skóra jest schłodzona, gładka i nawilżona. Warto spróbować.

Fantastyczna maseczka!

Jest to jedna z moich ulubionych maseczek, którą odkryłam po zakochaniu się w produktach firmy Nacomi. Planuję wypróbowanie innych rodzajów z tej serii, ale jak na razie używałam tylko wersji rozjaśniającej. Uwielbiam ją!

Maseczkę nakładam przynajmniej raz na tydzień, maksymalnie dwa (oprócz niej stosuję również inne maski, dlatego raz na tydzień mi wystarcza). Zazwyczaj rozpuszczam jedną łyżkę maski w jednej łyżce wody, co jest w sam raz, ewentualnie jeśli jest zbyt gęsta dolewam troszeczkę wody. Moim zdaniem przepis na opakowaniu jest nietrafiony, bo maska jest wtedy zbyt wodnista.

+ szybko się przygotowuje i wygodnie nakłada na twarz,
+ można z nią chodzić bo nie "spływa" z twarzy,
+ po użyciu jest efekt WOW! Skóra miękka, wygładzona, super nawilżona,
+ zdecydowanie pomaga w gojeniu się wyprysków oraz ranek,
+ koi skórę po ciężkim dniu, szczególnie upalnym, czuć przyjemne orzeźwienie skóry,
+ daje efekt oczyszczenia lepszy niż nie jeden mocny żel do twarzy, a przy tym jest delikatna i nie podrażnia,
+ po maseczke jest WYRAŹNIE rozjaśniona twarz, co oczywiście z czasem zanika, ale i tak za plus uważam, że spełnia ona obietnicę na opakowaniu,
+ jest bardzo wydajna, ponieważ nie potrzeba jej dużo do pokrycia twarzy. Starcza na o wiele dłużej niż jest to opisane na opakowaniu, przy rozsądnym stosowaniu,
+ cena niezbyt wygórowana i adekwatna do jakości,
+ nie trzeba jej zmywać, ponieważ jest to maseczka typu "peel off",
+ zapach jest bardzo przyjemny,
+ przy dłuższym stosowaniu (kończę drugie opakowanie) mogę potwierdzić, że przynajmniej u mnie spowodowała znaczne rozjaśnienie małych przebarwień po wypryskach. Ponadto mam wrażenie, że wpłynęła na uspokojenie lekkiego łuszczenia w okolicach nosa, z którym się borykam.

Jedyny MINUS tej maseczki to zasychanie na krańcach twarzy, które może być dość bolesne podczas jej usuwania. Ja po prostu te "boki" usuwam wacikiem nasączonym letnią wodą. Możliwe, że ten problem wynika ze złej aplikacji maseczki (po bokach zawsze mam jej mniej i nie odchodzi tak ładnie "płatami" jak cała reszta). Mimo tego drobnego minusiku maseczka i tak zasluguje na 5 gwiazdek i wrzucenie do moich "hitów".

Bardzo dobra maseczka

Jedna z najlepszych masek do twarzy jaką posiadałam. Daje bardzo przyjemne uczucie nawilżenia, a skóra jest miła w dotyku i miękka. Stosowałam ją zaraz po powrocie z plaży i świetnie się sprawdziła jako ukojenie dla skóry po dniu spędzonym na słońcu. Efekt rozjaśnienia jest zauważalny, ale tylko po zdjęciu maski, potem stopniowo zanika. Ma miły zapach i jest bardzo prosta w przygotowaniu. Jedyne z czym miałam problem na początku to zasychanie na brzegach, ze względu na to, że nakładałam zbyt cienką warstwę właśnie w tych miejscach. Bardzo podoba mi się to, że nie trzeba jej zmywać, tylko zdejmuje się tak jak maseczki peel off.