Mineral Balance-Waschegel Seealgen (żel do mycia z algami morskimi)

Mineral Balance-Waschegel Seealgen (żel do mycia z algami morskimi)

Żel do mycia z algami morskimi (z kompleksem algi + minerały zapobiegającym podrażnieniom skóry) jest produktem łagodnie oczyszczającym, przeznaczonym do wrażliwej skóry, która wymaga specjalnej pielęgnacji. Produkt ma na celu zapobiegac podrażnieniom i wzmacniać naturalną barierę ochronną skóry.
Działanie: kompleks algi + minerały rozpieszcza delikatną skórę minerałami morskimi i elementami sladowymi. Jego specjalnie opracowana formuła zapobiega podrażnieniom skóry, regeneruje, uspokaja
* sól z Morza Martwego i łagodne substancje myjące dostarczają skórze przyjemnych wrażeń.
Efekt: łagodne oczyszczenie i pielęgnacja nadajaca świeży wygląd; bez środków konserwujących, zapachowych i barwników.

zł / 125 ml

będę do niego powracać...

jak nie powiedzie sie współpraca z którymś z produktów z certyfikowanej natury. Używałam do całej siebie. Włosy przetłuszczające się są po nim trochę dłużej świeże, jak też cała Ja :D. Matuje cerę nawet ładnie i wcale nie trzeba wersji z melisą, żeby zabić krostki.

Używam tego produktu od:nie pamiętam

gdyby nie zapach...

Źel jest bardzo łagodny - i w działaniu (nie wysusza i nie ściąga skóry) i w "dotyku" - ma aksamitną konsystencję, ładnie się rozprowadza. Jest nieperfumowany (dobrze), niestety nie bezzapachowy... a zapach ma nieciekawy.
Niestety, jest też mało wydajny :(
Ale jeśli komuś odpowiada zapach i nie przeszkadza to, że kosmetyk szyko się kończy - bardzo polecam.

Używam tego produktu od: niedawna ;)
Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Bleh!

Skuszona opiniami,ze nie zawiera szkodliwych substancji zakupiłam żelik- cudo. Cudem nie jest,bo:
- smierdzi jak wapno
- nie myje, tylko mizia twarz
-pozostawia tłusta powłokę po umyciu
-niewydajny.
Jedyny plus nie podraznia, ale to za mało.

Używam tego produktu od:kilka razy
Ilość zużytych opakowań:zuzyte 1 opakowanie

Salon fryzjerski

Bardzo dobry!

Żel do mycia twarzy Apotheker Dr Scheller z algami morskimi jest doskonałym kosmetykiem do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej. Żel z algami morskimi doskonale oczyszcza skórę, nie wysuszając ani nie podrażniając skóry. Konsystencja żelu jest rzadka. Żel ma dość specyficzny apteczny zapach. Brak w składzie drażniących detergentów (SLS/SLES) jest plusem. Niestety stosunek pojemności do ceny nie jest zadowalający, zwłaszcza, że wydajność żelu jest niska. Mnie udało się kupić żel za 18 zł. (bez promocji) :-).
Używam tego produktu od:3 tygodnie

Przypomina mi Pharmaceris

Jak napisałam w podsumowaniu - ten żel przypomina mi żel z serii Pharmaceris A, do którego porównuję wszystkie używane przeze mnie żele i jak narazie jest najlepszy w tym wyścigu ;) Dlaczego daję 4 gwiazdki a nie 5, skoro jest tak bliski mojemu ulubieńcowi? Zmywa świetnie, nie ma mowy o podrażnieniu żadnym, zero zapachu wg. mnie. Więc? Żel ten jest gęstszy od żelu Pharmacerisu i ma mniejszą tubkę w wyniku czego dużo szybciej się zużywa (plus wyższa cena). Minusem jest też trudne w otwieraniu zamknięcie, ja to robię kostką kciuka ;) ale z tego co pamiętam to Pharmaceris też nie był w tym najlepszy. Podsumowując - szczerze polecam, stawiam go na równi z Pharmacerisem, ale w moim osobistym rankingu przegrywa z czysto "kosmetycznych" powodów (obiektywne porównanie, bo osobiście to muszę gonić dziewczyny w wątku "Akcja - pozbywamy się" i na wydajnośći mi nie zależy :D)

sama lagodnosc

malymi kroczkami zblizam sie do konca tubki. Zelik jest super delikatny i do tego nie perfumowany, co mi sie bardzo podoba. Zasluguje na 5*, a czemu nie daje pieciu? A bo uzywam tylko rano i jak na ta czestotliwosc to mysle , ze za szybko sie zuzywa, co by bylo gdyby sluzyl mi tez i wieczorem? Wina zapewne stoi po stronie dosc malej pojemnosci , jak na teo typu kosmetyk. Mimo to zel godny polecenia.

Rewelacja!

To mój pierwszy od bardzo długiego czasu żel do zmywania twarzy. Zdecydowałam się go wypróbować po założeniu dobrego filtra na instalację wodną. Przedtem nie ryzykowałam ze zmywaniem cery tym co leciało z mojego kranu, ale po miesiącu filtrowania zauważyłam znacznie mniejsze wysuszenie skóry ciała, więc postanowiłam zaryzykować. Wybrałam do eksperymentu ten łagodny żel i jestem zachwycona. Po mozolnym zmywaniu kremów z filtrami, pudrów i brązerów za pomocą stosu wacików i Biodermy Sensibio H20, to przyjemna odmiana. Żel świetnie radzi sobie z oczyszczaniem, delikatnie się pieni i jest bezzapachowy. Szokiem był dla mnie brak uczucia ściągniętej skóry, które pamiętałam z czasów używania innych żeli - nie wiem czy to zasługa samego kosmetyku czy zmiękczonej filtrem wody. Tak czy siak kosmetykiem jestem zachwycona. Przy swej łagodności, niezwykle skuteczny, nie zawiera agresywnych detergentów, same zalety. Po oczyszczeniu skóry tym żelem z przyzwyczajenia przecieram twarz płynem Biodermy, płatek jest czyściutki. Uf, mój portfel nareszcie odetchnie, (cena Biodermy i zmywanie płatkami - ruinacja), a i uczucie oczyszczenia zdecydowanie pełniejsze.
Wygląda na to, że dzięki wizażowi znów znalazłam dla siebie perełkę.
Polecam.

SKuteczny i łagodny

Dobry kosmetyk. Łagodny, ale jednocześnie skuteczny. Radzi sobie ze zmywaniem blokerów, makijażu, tuszu itp. Wydajny. Konsystencja w sam raz - w zetknięciu z woda tworzy emulsję, a nie dzikie kłęby piany. Jedyne czego mi brakuje to delikatny zapach - lubię jak kosmetyki pachną. Można go stosować podczas kuracji dermatologicznych - ja uzywam w trakcie kwasów i nie wysusza skóry. Gdyby tylko był dostępniejszy i nieco tańszy...

ukochany

Jak narazie jeden z ukochanych zeli do twarzy.Nie sciaga ani troche twarzy,jest bardzo delikanty i jak poprzedniczki wspomnialy ma niezly poslizg co jest swietne przy tym ze ledwo co sie pieni,ale jak dla mnie to duza zaleta a nie wada :) Z czystym sumieniem polecam ten zel.

najlepszy!

Wiem jedno - nie zamienię go na żaden inny!
Kupiłam dwie sztuki za 6,99.

+ dobry skład
+ jest bezbarwny, a zapach mało wyczuwalny, a do tego odpowiada mi (to rzeczywiście ulga po tych wszystkich owocowych żelach)
+ nie ściąga (!) i nie wysusza mojej przesuszonej i wrażliwej skóry
+ nie podrażnia nawet oczu
+ idealnie zmywa makijaż (również podkład)
+ pozostawia przyjemną świeżość

Praktycznie nie pieni się, ale ma dobry poślizg.
Dla mnie KWC.

bardzo dobry

nie wysusza skóry, ładnie i delikatnie oczyszcza, dla mojej skóry - mieszane i wrażliwej, ze skłonnością do niespodzianek - idealny i ma dobry skład (bez zapychaczy), zapach może jest jedynem minusem, ale można taki minus zaakceptować

morska kąpiel :)

Zel jest bardzo fajny i niezwykły zarazem. Każde mycie twarzy to jak kąpiel w morskiej wodzie, nawet tak smakuje :D dla mnie to świetne uczucie, bo zbrzydły mi juz te wszystkie owocowe zapachy i smaki w każdym mozliwym produkcie.

Jest bardzo delikatny, nie wzmaga podraznień, a mam wrazenie, że łagodzi moją skóre i przyspiesza gojenie. Delikatnie sie pieni, nie mam po nim uczucią nadmiernego ściągnięcia czy przesuszenia.
Dobrze tez rtadzi sobie z makijażem, oczy zmywam płynek, a potem myję twarz tym żelem, a skóra jest czysta i odswieżona