L'biotica, Quick Wax (Dwufazowa odżywka bez spłukiwania chroniąca przed promieniami UV)

Odżywka to ratunek przed gorącym letnim powietrzem. Druga faza produktu nawilżająca została o jedwab oraz filtr UV. Intensywnie nawilża włosy poddawane długotrwałej kąpieli słonecznej działając na ich zewnętrzną warstwę. Reperuje i zamyka rozdwojone końcówki. Wygładza włosy i zapobiega ich elektryzowaniu. Nadaje im jedwabisty połysk i miękkość. Chroni strukturę włosów przed uszkodzeniami spowodowanymi gorącym powietrzem i promieniowaniem słonecznym. Zatrzymuje wodę we włosach, chroniąc je przed wysuszeniem. Bardzo skutecznie osłania włosy przed utratą koloru.

dobra odżywka, ale nie wiem, czy chroni przed słońcem

+przyjemnie pachnie
+pomaga rozczesywać włosy i je wygładzić

spełnia wszystkie wymogi odżywki bez spłukiwania, bardzo ją lubię (kupuję w promocjach w superpharmie za 11zł i tyle jest warta). nie wygładza tak mocno jak gliss kur, ale też ma mniej silikonów i mniej obciąża włosy
niestety wytarł mi się już skład, więc opieram się na zapewnieniach producenta, że jest bardziej naturalny niż podobnych produktów

nie wiem, czy chroni przed UV - stosowałam ją nad morzem w lecie, może i ochronił kolor, ale nie mam porównania, jakby było bez niej. stosowałam ją, gdy wstawałam rano, żeby ułożyć włosy, tzn. psikałam i nawijałam na okrągłą szczotkę - to lepsze niż moczenie wodą na pełnym słońcu, to wiadomo.

podsumowanie: na wiosnę, lato w sam raz, bo nie obciąża włosów, nie przetłuszcza, pomaga rano poskromić fryzurę, nie przyspiesza konieczności mycia włosów, ujarzmia kosmyki i wzmaga blask włosów, gdy nie mamy ochoty używać ciężkich masek nawilżających

nie daję 5 gwiazdek, tylko 4, bo nie wiem, jak z tą ochroną UV, a jak się naobiecuje, to trzeba się tego trzymać

Używam tego produktu od: 1 roku
Ilość zużytych opakowań: 1 - ok. 3 miesiące wakacyjne

spełnia swoje zadanie, ale...

Odżywkę kupiłam z myślą o słonecznych, upalnych, letnich dniach mmm...:)
Psikałam nią suche włoski przed wyjściem na słońce. Czasem też, gdy planowałam użyć suszarki, psikałam nią mokre, by je zabezpieczyć (ale o tym za chwilę).

+ Spełnia swoje podstawowe zadanie- chroni! Zazwyczaj farbuję włosy Castingiem co 1,5 miesiąca , tylko latem częściej, bo szybciej płowieją, no i właśnie- tego lata nie płowiały szybciej! Duży plus. Nie wiem co tak działa (filtr daleko w składzie) ale działa! :D
+ Włoski są gładkie i błyszczące
+ Dobrze zabezpiecza przed szkodliwym działaniem suszarki, bo zawiera dużo silikonów, na czele z Cyclomethicone- on jest ok, szampon go zmywa.
- Pantenol, jedwab i filtr dość daleko w składzie. Za to dość dużo znajdziemy Cyclopentasloxane- to silikon ciężko zmywalny. On nadbudowuje się na włosach i nie chwytają go szampony, przez co utrudnia (lub czasem wręcz uniemożliwia!) wnikanie substancji odżywczych z masek, odżywek czy innych. Plus dodatkowo po jakimś czasie sprawia że są stale oklapnięte, obciążone.
Moim zdaniem, jeśli używa się go od czasu do czasu, nic złego stać się nie powinno. Jednak codzienne używanie może prowadzić do kilku właśnie takich nieciekawych konsekwencji. Polecam więc umiar :)
+ Odżywka jest dwufazowa, a po wymieszaniu jest lekka, nietłusta. Włosy po użyciu przez chwilę wydają się być obciążone, jednak szybko to znika. Jeśli u kogoś nie znika :) , polecam suszyć przez chwilę trzymając głowę w dół. U mnie w każdym razie nie ma z tym problemu- odżywka szybko się wchłania.
+ Wydajna
+ Cena w porządku
+ Ładny zapach, i długo utrzymuje się na włosach
+ W opakowaniu była próbka maski z tej samej serii- i to całkiem spora, starczyła mi na 3 użycia. I niezła była :)
+ Opakowanie wygodne (spray), nie zacina się
- Ale za to ta zatyczka potrafi odlecieć

Ogólnie mogę polecić, ale nie za często i w rozsądnych ilościach.

Używam tego produktu od: maja
Ilość zużytych opakowań: w trakcie piewszego

są lepsze

Odzywke kupiłam w tamtym roku w celu ochrony moich rozjasnianych włoskow przed szkodliwym działaniem słonca.
Odzywka
- jak dla mnie ma niefajny zapach,
-obciaza włosy,
-wzamaga przetłuszczanie,
-zawiera ciezkie silikony, zmywalne SLS
Wydaje mi sie,ze ochrona opiera sie własnie na oblepieniu włosow silikonami. Gdy włosy spryskiwałam odzywka codziennie to miałam wrazenie ,ze lekko je wysuszła.

Taka sobie

Uwielbiam odżywki Wax LBiotici, dlatego skusiłam się na to psikadło.
Co do ochrony koloru to muszę przyznać, że rzeczywiście spisuje się świetnie. W letnie upały moje włosy były dobrze chronione i nie wypłowiały jak zwykle. Poza tym odżywka pomaga w rozczesywaniu.
Niestety tylko tyle mogę o niej powiedzieć dobrego. Obciąża dość mocno szczególnie jeśli przesadzi się z ilością, mam wrażenie że włosy szybciej się przetłuszczają. Nie nabłyszcza ani nie nawilża, a tym bardziej nie odżywia.
Będę wierna Waxom, ale za odżywki w sprayu LBiotici podziękuję.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

Mam przetłuszczające się włosy przy skórze ze suchymi końcówkami. Często je farbuję. W maju byłam w tropikach, a i polskie lato w 2010 r. jest baaardzo słoneczne. Użytkowanie tej dwufazowej maski pozwoliło mi długo cieszyć się kolorem moich włosów: nie spłowiały, są mocniejsze i przyjemniejsze w dotyku.
Dodam jednak, że intensywnie używałam jej tylko głównie na wakacjach, na co dzień - do pracy za bardzo obciążałby mi włosy.
Ilość zużytych opakowań:3/4

W porządku

Odżywkę tą zakupiłam przez przypadek w środku zimy :) Dopiero w domu zorientowałam się, że odżywka ta chroni przed promieniowaniem UV. W moim przypadku raczej średnio nabłyszcza. Zapach bardzo przystępny. Faktycznie chroni kolor. Nie wypłowiał, ale ja jako szlachetna bladolica :) nie wystawiam się nadmiernie na słońce. Nie wiem czy kupię ponownie. Może znajdę lepszy. Używam tego produktu od: miesiąca