Alterra, Glanz Shampoo Aprikose & Weizen (Szampon do włosów matowych i zniszczonych `Morela i pszenica`)

Cenny, roślinny kompleks z moreli, pszenicy i ekstraktu z winogron nawilża włosy, wzmacnia ich strukturę oraz pielęgnuje skórę głowy. W efekcie włosy lepiej się rozczesują i są znacznie bardziej błyszczące.
Produkt wolny od syntetycznych barwników, aromatów i konserwantów, silikonów, parafiny i innych produktów naftowych oraz składników zwierzęcych. Zawiera delikatny detergent i substancje powierzchniowo czynne z surowców roślinnych.

do włosów suchych i zniszczonych
regenerujące, nawilżające
bez silikonów, bez SLS i SLES, hipoalergiczna

Dobry szampon. Nie jest moim ulubieńcem, ale lubię do niego wracać

Lubię do niego wracać mimo, iż nie jest to mój ulubiony szampon. Ma dość ciekawy zapach. Przyznajcie sami, że połączenie moreli i pszenicy jest dziwne. Ale wyszło z tego coś. co ma nietuzinkowy a jednocześnie przyjemny zapach.

Dobrze oczyszcza skórę głowy, nie swędzi, czuję, że jest dobrze nawilżona.
Włosy po użyciu tego szampony zawsze są świeże, dobrze nawilżone. Nie plączą się, jedyny minus używania teog szamponu, to źle współpracuje z prostownicą jak dla mnie. To kolejny szampon z Alterry, po którym źle mi się prostuje, bo włosy są jakby "tępe". Tak jakby nieco sztywne.
Na pewno sprawdzi się na włosach matowych, suchych, zniszczonych. Poprawia ich kondycję, nie pogarsza ich stanu.

Dobry skład, ma dobrą cenę (w promocji za ok 9zł, poza ok 13zł)

Przyjemny w stosowaniu

Szampon do włosów jest bardzo praktyczne w użyciu, ma delikatny zapach i skład, konsystencje która jedt plynna i super sie stosuje. Dziala fajnie nawilża bez obciążenia. Ogólnie na plus.

średniaczek

Szampon ma przyjazny skład i ładny zapach który utrzymuje się długi czas na włosach. Szampon dokładnie oczyszcza włosy, łatwo i dobrze się pieni.
Włosy po regularnym stosowaniu są błyszczące, łatwo się rozczesują i układają. Jednak szampon ten obciąża włosy przy częstym myciu.

Szampon alterra

Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy, dobrze radzi sobie z olejami, delikatnie się pieni. Włosy po umyciu są odświeżone, wygładzone, sypkie, łatwo się je rozczesuje i dobrze się układają, błyszczą i są lśniące jak obiecuje producent. Mam problematyczną skórę głowy z tendencją do łupieżu ten kosmetyk nie nasila mojego problemu a wręcz łagodzi moją suchą i wiecznie podrażniona skórę głowy, napewno nie raz do niego wrócę.

Spodziewałam się czegoś więcej...

Po szampon firmy Alterra sięgnęłam z polecenia mojej fryzjerki, która zachęcała mnie do tej marki ze względu na dobre składy i właściwości produktu. Niestety rozczarowałam się...
Kosmetyk ma lekką konsystencję, przyjemny zapach, dobrze się pieni i porządnie oczyszcza skórę głowy i włosy - na tym koniec plusów. Pora przejść do mankamentów, a tych jest równie wiele. Niestety po umyciu włosy były poplątane i było bardzo trudno je rozczesać. Wydawało mi się, iż stały się bardziej sianowate i matowe niż wcześniej (konieczne użycie odżywki!). Reasumując: szampon ten sprawdzi się do rzadkiego stosowania w celu dokładnego oczyszczenia włosów, jednak zdecydowanie nie jest to produkt do codziennego użytku.

Zwykły szampon, jakich wiele.

Spodziewałam się czegoś lepszego, wszak alterra wydaje się być lepsza wersja rossmannowskiej Isany.

Szampony pięknie pachnie, to na plus. Niestety ma w sobie dużo detergentu, co od razu można wyczuć nakładając go na wlosy- są one szorstkie już przy myciu, dość mocno splątane po spłukaniu szamponu, bez odżywki ani rusz.

Dobrze oczyszcza włosy, nie powoduje łupieżu i nie obciąża włosów. Dość dobrze się pieni.

Żadna rewelacja, ale spróbować można.

Ładny zapach

Szampon z całkiem fajnym składem. Opakowanie wygodne, plastikowe. Design taki charakterystyczny dla Alterry.
Ładny, przyjemny, delikatny zapach. Szampon ładnie się pieni, ale niestety jest bardzo niewydajny.
Konsystencja bardzo gęsta, żelowa.
Zapach po umyciu włosów jest niestety słabo wyczuwalny.
Osobiście nie zauważyłam poprawy kondycji włosów. Włosy właśnie po tym szamponie są matowe, lepkie i takie jakby obciążone. Źle się również rozczesują. Jest mocno na nie, a szkoda boubie produkty Alterry.

W porządku

Do tej pory nie miałam żadnego kosmetyku z tej firmy oprócz jednej pomadki, która sprawdzała się dobrze. Byłam bardzo ciekawa tej firmy, ponieważ przeczytałam o niej dużo pozytywnych opinii na wszelkich grupach kosmetycznych. Szampon kupiłam w Rossmannie, wiadomo, skoro to Rossmannowska firma. Cenowo wypada na prawdę okej. Pierwsze co wywołało u mnie pozytywne zaskoczenie to zapach. Czuć morelkę w 100%, nie jest to żaden sztuczny, chemiczny zapach. Aż ma się ochotę spróbować go :) Zaskoczyła mnie bardzo konsystencja. Większość szamponów jest w postaci gęstego (lub nie) płynu. Natomiast ten szampon ma konsystencje takiego "gluta", przez co kiedy używałam go pierwszy raz to cały produkt "schował" mi się z powrotem w butelce. :D Nie jest zbytnio wydajny przez to, bo mamy wrażenie, że nakładamy go za mało i trzeba dokładać produktu. Włosy po tym szamponie są wyraźnie odżywione i ładnie się błyszczą, więc spełnia swoje zadanie. Z chęcią sięgnę po inne szampony z tej firmy.

puszyste wlosy

mam wlosy z tendecja do przetluszczania, ale wysuszone na koncach;
uzywam tego szamponu od jakiegos czasu i na poczatku balam sie ze mi bardziej wysuszy wlosy, ale teraz widze, ze dziala na nie bardzo pozytywnie, jest ich wiecej, sa puszyste ale sie nie pusza, moge je stylizowac;
nie wiem czy maja wiekszy blask, raczej zauwazylam zwiekszenie objetosci

Trafiłam w dziesiątkę

Zacznę od sedna:

+ FAJNIE MYJE WŁOSY (ŁAGODNY I SKUTECZNY)
Ten szampon bardzo ładnie myje włosy. Przyjemnie się pieni. Ma idealną, gęstą, żelową konsystencję, która łatwo i szybko rozprowadza się na włosach. W czasie mycia włosy pozostają w miarę gładkie i lejące (nie robi się z nich szopa jak po wielu innych naturalnych szamponach). Domywa włosy, tzn. nie mamy po tym szamponie uczucia, że jest "aż zbyt łagodny" i w związku z tym powinnyśmy jak najszybciej chwycić za inny szampon, żeby tym razem "naprawdę" się umyć.
Innymi słowy, naprawdę fajnie myje włosy.

+ FAKTYCZNIE WYGŁADZA
Moje włosy są długie mniej wiecej do połowy pleców, w kolorze ciemny blond, kiedyś je farbowałam i rozjaśniałam, po czym były mega zniszczone, ale teraz z reguły trzymają fason. Wystarczy jednak odrobina deszczu lub choćby zmiana pory roku (najgorzej jest późną wiosną), a moje włosy zamieniają się w istną szopę bez ładu i składu. Stają się sztywne, suche, kręcą się totalnie nieestetycznie i zamieniają w puch. Niezależnie od tego, co i ile na nie nakładam ani jak je myję.

Tej wiosny również tak było. Po prostu nagle, ni stąd ni zowąd, moje włosy oszalały. Zaczęłam wyglądać kuriozalnie, w pracy było mi głupio (wszystkie dziewczyny piękne, tylko ja wyglądałam jak szczotka), więc dosłownie pobiegłam do kilku drogerii i wykupiłam połowę Rossmanna, Natury i Hebe. Potrafiłam też spędzić godziny w hipermarkecie lub sklepie internetowym i szukać czegoś, co mi pomoże. Serio.

Ponieważ jednak kolejne szampony, odżywki, olejki, mgiełki i maski nie działały, a ja doszłam do momentu, kiedy dosłownie wsmarowywałam we włosy naftę kosmetyczną, zwijałam w kok i jechałam tak do pracy, nagle mnie oświeciło. Pomyślałam, że przecież na studiach miałam taką fajną pielęgnację włosów. Same hity, o których z biegiem czasu zapomniałam. Czemu do niej nie wrócić?

I tak, będąc w Rossmannie, buszowałam na półce z szamponami z Alterry, pamiętając, że jeden z nich kiedyś świetnie się sprawdzał. Używałam go i do włosów, i jako żelu do mycia ciała, bo był tani i ślicznie pachniał (ach, ten modny kiedyś, kosmetyczny minimalizm). Tylko nie pamiętałam, który to był, bo ktoś mi go... ukradł w Zakopanem na wakacjach :O Prawdopodobnie nawet były chłopak, lol.

W każdym razie poczytałam rossmannowskie etykietki i zdecydowałam, że wrzucę do koszyka ten szampon. Bo niby wygładza (tym razem byłam sceptyczna, bo jaka była szansa, że po latach trafię z wyborem i odnajdę coś, czego szukam, nie pamiętając nazwy, składu, opakowania, niczego?). Ale trafiłam :)

I po tym przydługim wstępie napiszę tylko tyle, że TAK, ten szampon wygładza. TAK, nie mam po nim szopy (zaznaczam, że wróciłam też do starej maski do włosów Kallos Cherry, więc włosy zachowują się świetnie po tych dwóch kosmetykach). TAK, włosy są po nim błyszczące, lejące i zadbane.
Mało tego, nie jest to jednorazowy efekt, ale trwa za każdym razem po umyciu włosów. Mam na myśli to, że niektóre kosmetyki do włosów potrafią przesuszyć końcówki włosów po dłuższym czasie, a ten szampon tego nie robi.

Oczywiście piszę to wszystko w granicach rozsądku. Nie jest tak, że umyjemy włosy tym szamponem i nic więcej nie trzeba. On nie zamienia włosów we włosy gwiazdy filmowej. Ale jednak jest najlepszym szamponem, na jaki trafiłam w ciągu ostatniego roku-dwóch, przykleiłam się do niego i mam zamiar kupić go znowu i znowu, kiedy się skończy. Dlatego polecam :) W zestawieniu z odpowiednią maską (Kallos Cherry) i pielęgnacją po umyciu włosów (odżywka w sprayu czarna Gliss Kurr + balsam prostujący do włosów z Loreal lub Nivea + serum Biovax A +E) działa cuda.

+ ZAPACH, KONSYSTENCJA, OPAKOWANIE, DOSTĘPNOŚĆ, CENA

To wszystko. Dla porządku można by dodać, że nie jest aż tak tani (kosztuje ok. 9-10 zł, a za taką cenę dostaniemy hektolitry innych, bardziej wydajnych szamponów). I że współcześnie na rynku jest milion szamponów, które mają ladniejsze opakowania, super skład i działają jeszcze lepiej.
Ale fakty są takie, że ja z tych wszystkich innych szamponów wróciłam właśnie do niego. Używa się go przeprzyjemnie. I działa cuda. Dlatego polecam i się nie czepiam :)

Bardzo dobry rypacz

Szampon do włosów matowych i zniszczonych to kolejny szampon z Alterry, który mam okazję używać. Słowo wstępu o moich włosach: długie, falo-loki, wysokoporowate, z tendencją do przetłuszczania, myję je metodą OMO.

Uważam, że zarówno ten, jak i pozostałe wersje, są bardzo dobrymi rypaczami, czyli szamponami do mocnego oczyszczania skóry głowy. Przy ich używaniu należy pamiętać, że nie są to produkty do codziennego stosowania. Ja rypacza używam raz w tygodniu, a czasem nawet raz na dwa tygodnie. Myślę, że to optymalna częstotliwość, choć oczywiście trzeba obserwować skórę głowy, bo każda reaguje inaczej.

Wracając do szamponu z Alterry, po pierwsze, porządnie oczyszcza skórę głowy. Po drugie, nie podrażnia jej, nie przetłuszcza. Co ważne, nie plącze włosów. Dla mnie - posiadaczki długich falo-loków - jest to bardzo duży plus. Kolejna kwestia to wydajność. I za to także plus. Dobrze się pieni, wystarcza niewielka ilość produktu, aby dokładnie umyć skórę głowy, a biorąc pod uwagę, że używam go maksymalnie raz w tygodniu, wystarcza mi na długo. Jego zapach jest delikatny, niedrażniący. Kolejna zaleta to oczywiście niska cena. Osobiście uważam, że nie ma co wydawać dużo pieniędzy na szampon, bo jego jedynym zadaniem jest porządnie oczyścić skórę głowy. Lepiej zainwestować w odżywki, maski czy olejki, ponieważ to one "robią robotę". Opakowanie jest wygodnie, pozwala na zużycie produktu do końca.

Podsumowując, polecam ten szampon. Dla mnie jest to jeden z lepszych rypaczy, jakich do tej pory używałam.

Ok

Dobry szampon do włosów. Nie podrażnia ani nie uczula skóry głowy. Jest bardzo wydajny i ma przyjemny, delikatny zapach. Kosztuje niewiele. Ładnie się pieni. Idealny szampon na wyjazdy, jednakże nie ma w nim nic wyjątkowego anie nie daje efektu wow, dlatego też raczej nie kupię go ponownie.