Joanna, Naturia Color (Farba do włosów)

Powiększ Joanna, Naturia Color (Farba do włosów)

Zgłaszająca osoba: hair

Farby do włosów Naturia Color Joanna nadają włosom piękne i głębokie kolory, doskonale kryją siwiznę, pozostawiając na włosach długotrwały efekt.
Receptury kosmetyków Joanna zostały przygotowane na bazie naturalnych składników roślinnych: protein mlecznych i ekstraktu z brzoskwini.
Proteiny mleczne chronią i odżywiają włókna włosów. Brzoskwinia to bogate źródło witamin i soli mineralnych, działa na włosy odświeżająco i tonizująco.
Po zabiegu farbowania włosy są miękkie i sprężyste, mają głęboki kolor, piękny połysk i zdrowy wygląd.
Farba do włosów Joanna Naturia Color jest dostępna w 12 odcieniach.

Cena: ok. 5zł

• Znienawidzona miłość
  • Ten produkt należy do serii "albo się kocha, albo nienawidzi". Farbuję włosy od 2 kl gimnazjum, a Joaśka to moja pierwsza farba (jesienny liść, pamiętam do dziś ). Moim zdaniem farby są genialne pod tym względem, że praktycznie w ogóle nie zniszczyły mi włosów (a używałam też droższych, którym moje włosy powiedziały NIE). Miałam wiele kolorów, od blondów po rudości i brązy. Większość kolorów wychodziło mniej więcej jak na opakowaniu a jeśli już inaczej to zdecydowanie na plus. Jedyny kolor na jakim się zawiodłam to orzechowy brąz. Włosy wyszły mi czarne, a ja popłakałam się jak zobaczyłam efekt. Jednak szybko rozjaśniłam i nałożyłam rudy. Niedawno postanowiłam powrócić do brązu, pofarbowałam mleczną czekoladą, jednak wyszedł z tego średni blond. Nie dramatyzowałam, wręcz przeciwnie. Kolor wyszedł zbliżony do moich naturalnych, co oznacza że nie będę tak często ich farbować i dam im trochę spokoju. Jednak znalazłam też kilka minusików, na które trochę przymykam oko: przy nakładaniu farby trochę szczypały mnie oczy (nie od początku, jakoś od tego roku), ciemniejsze kolory ciężko zmyć z czoła itp, mimo że nie mam długich włosów (trochę za ramiona) to jedno opakowanie ledwo starcza, mogłoby być troszkę więcej tej farby. Mimo wszystko jest to moja ulubiona i jeśli znowu zdecyduję zmienić kolor to właśnie z Joaśką.

Ilość zużytych opakowań: więcej niż 15

Chcesz pochwalić madziik21x za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Średnio zadowolona
  • Zachęcona Waszymi recenzjami postanowiłam spróbować z dwoma odcieniami - Srebrny Pył i Gołębi Popiel.
    Niestety żadna z tych farb nawet nie zbliżyła się do efektu z opakowania :/

Włosy co prawda uzyskały popielaty odcień, ale tylko na 3 dni. Stosowałam płukanki i szampony dla wydłużenia efektu.. Niestety kolor nie utrzymał się.

Włosy są w bardzo średniej kondycji - są niesamowicie suche. W porównaniu z innymi farbami drogeryjnymi, ta farba wysuszyła je najbardziej.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Magda_BB za czytelną i pomocną recenzję?
  • 213 srebrny pył
  • Kolor 213 srebrny pył na moich włosach średni/ciemny blond wychodzi super. Taki naturalny chłodny beż.

Włosy są bardzo jasne ale nie wyglądają tanio jak po rozjaśniaczu.
    Nie zauważyłam, żeby farba niszczyła włosy, ponieważ moje i tak są po pasemkach i rozjaśnianiu u fryzjera, zresztą mają porowatą strukturę z natury.

Polecam jeżeli komuś zależy na naturalnym chłodnym odcieniu jasnego blondu.

Dodaję foto po pierwszym i drugim farbowaniu. Farbować trzeba co 3-4 tygodnie, żeby odrost nie był za duży.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania, 3 czeka

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić kedud86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pewniak
  • Jedna z moich ulubionych farb, zawsze do niej wracam.( mój kolor to któras czerni)

+Intensywny kolor
    +trwałość, prędzej sie zmyje niz spłucze.
    + łatwośc nakładania, zawsze nakładm z miseczki nawet przy dołączonym aplikatorze)
    + cena, smiesznie tania. Nawet w czasach długił włosów

- Wysusza włosy

Używam tego produktu od: kilkanaście lat
    Ilość zużytych opakowań: ponad 20

Chcesz pochwalić aquana2607 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oceniam odcień 212 Szlachetna Perła.
  • Byłam bardzo sceptycznie nastawiona ze względu na cenę. Zawsze kupowałam droższe drogeryjne farby, 20zł to minimum. Dałam za farbę ok. 5,5zł! A tu taka niespodzianka!
    \n
    \nJestem zachwycona, mam ombre i chciałam troszkę je rozjaśnić bo miałam czarny odrost, a ciemny blond końcówki.
    \n Nałożyłam farbę, nic nie szczypie, nic nie widać, myślę znowu jakiś bubel, tylko żeby mi włosów nie zniszczyło.
    \nAle przetrzymałam tyle ile pisało w instrukcji i szok.. Jednak coś chwyciło, może nie jest to kolor taki jak na opakowaniu (za co minus pół gwiazdki) ale naprawdę jestem zadowolona i z całą świadomością mogę polecić każdemu kto się zastanawia. Na pewno wrócę jeszcze do tego koloru i wcale nie przeszkadza brak odżywki
    \nWłosy nie są zniszczone, pachną brzoskwinią. Są miłe w dotyku. Bajka

Chcesz pochwalić smoczyca_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • kupiłam odcień słodkie cappuccino,gdyż nie miałam czasu jechać do hurtowni po mojego matrixa sync mocca .Efekt jest rewelacyjny,kolor piękny ! już 2 razy zostałam zaczepiona na ulicy z pytaniem co to za odcień Myłam już 5 razy od farbowania,farba nie schodzi,z tym że większość włosów miałam naturalnych.Polecam

Używam tego produktu od: raz
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opalpwania

Chcesz pochwalić husteczka22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bubel i tyle.
  • Jestem poprostu zla sama na siebie, ze pokusilam sie kupic ten smiec. Kupilam dwa opakowania zeby pokryc cale wlosy, mam lekko przed lokiec i farby wystarczylo. Wszystko zrobilam jak w instrukcji, równomiernie nalozylam na WSZYSTKIE wlosy.
    Wlasnie wysuszylam i jestem mega zla. Mam jakas okropna pantere..... tu rude, tu nie, tu rude ,tu nie.... szok... nigdy wiecej, zdecydowanie wole palette.

Używam tego produktu od: dzisiaj
    Ilość zużytych opakowań: 2 normalne

Chcesz pochwalić devilkax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może pomóc
  • Schodzę z czarnego koloru włosów do ciemnego blondu. Jestem po dekoloryzacji i farbowaniu u fryzjera - niestety pozostało mi po tym dużo rudości. Kupiłam więc Joannę Gołębi popiel i srebrny pył. Zmieszałam całość i nałożyłam głównie na dolne partie włosów, gdzie rudości mam najwięcej. Efekt? Włosy stały się mniej rudo-żółte! mam teraz ładny popielaty blond na dole. Tak jakby farba zdjęła całą rudość.

Mogę polecić choć włosy są przesuszone - no ale czego się spodziewać po dekoloryzacji i farbowaniu.

Używam tego produktu od: 1 raz
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić moniquewizaz za czytelną i pomocną recenzję?
  • stara przyjaciółka Joanna
  • Od ponad 1,5 roku używam tej farby i muszę przyznać, że naprawdę efekt jest zadowalający. Kolor wychodzi mi coś pomiędzy karmelem, a rudym i to jest to co zawsze chciałam osiągnąć po farbowaniu. Cena jest bardzo przystępna, dzięki czemu farbowanie w ogóle nie jest dla mnie kosztowne. Farbę kładzie mi mama albo przyjaciółka – czego chcieć wiecej ;-)
    +piękny, unikalny, indywidualny kolor dopasowany do mnie
    +wydajne opakowanie starczy na kilka farbowań
    +niska cena i dostępność w wielu różnych drogeriach i sklepach spożywczych
    + nie niszczy włosów, nie wysusza, włosy nie sztywnieją

Używam tego produktu od: 1,5 roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić czerwoneusta21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam dla niepewnych i początkujących
  • Kilkanaście lat temu stosowałam odcienie brązu z tej serii (Dziki Kasztan, Palona Kawa, Słodkie Cappuccino - w formie dodatkowych pasemek do blondu) i byłam bardzo zadowolona, ponieważ kolor był wielotonowy i zwracający uwagę koleżanek, które pytały, jaką farbę nakładałam na włosy. 'Czarny Bez' dawał ładny odcień czerni, chociaż mojej urodzie nie służył. Miałam także styczność z rozjaśniaczem, który delikatnością nie grzeszył, jednak najlepiej dawał sobie radę z rozjaśnieniem moich ciemnobrązowych włosów. Po serii eksperymentów powróciłam na kilka lat do naturalnego koloru, jednak po pojawieniu się siwych pasm ponownie zdecydowałam się na farbowanie, tym razem 'Płomienną Iskrą': https://www.youtube.com/watch?v=kwfESurp4SA

Podsumowanie

Plusy:
    - niska cena (5-7 zł./opak.);
    - 2 opak. starczą na bardzo długie włosy (moje są do pasa), konsystencja jest rzadka;
    - kolory wychodzą zdecydowanie lepiej niż na opakowaniach;
    - kolor jest wielowymiarowy.;
    - szczypanie w skórę głowy występuję tylko na początku aplikacji, po 3-ech minutach minęło (przy rozjaśniaczu skóra głowy bardziej to odczuwa).

Minusy:
    - lekkie przesuszenie włosów (przy rozjaśniaczu - znaczne);
    - niedokładne pokrycie wszystkich włosów, jeżeli wcześniej były farbowane;
    - szybko wypłukujący się kolor;
    - kiepska szata graficzna.

Używam tego produktu od: z przerwami od kilkunastu lat
    Ilość zużytych opakowań: min. 10

Chcesz pochwalić Rademeneska_YouTube za czytelną i pomocną recenzję?