Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)

Powiększ Clinique,  3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)

Zgłaszająca osoba: joannea

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

Skład: alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Cena: 100 ml - 11 euro
200 ml - 17 euro
400 ml - 26 euro

• Jest super!
  • Opakowanie - estetyczne, solidne, gruby plastik o efekcie szklanej butelki Dość duży otwór, dlatego trzeba uważać przy nalewaniu produktu na wacik.

Zapach - dla jednych drażniący i alkoholowy, mi w ogóle nie przeszkadza. Nazwałabym go raczej mentolowym.

Działanie - tonik jest genialny! Faktycznie na początku stosowania dość mocno "mrowi" nam twarz, ale z biegiem czasu , im dłużej stosujemy ten produkt, efekt zanika. Co świadczy o tym, że tonik na prawdę działa Ładnie odświeża i usuwa wszystkie resztki makijażu, z którymi nie poradził sobie żel do mycia twarzy.

Cena mogłaby być troszkę niższa, jednak uważam, że warto wydać na niego te 75 zł.

Wydajność - jak na tonik super! 2 miesiące regularnego stosowania 2x dziennie.

Używam tego produktu od: październik 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja, mój osobisty KWC
  • Stosuję ten tonik od... 13 lat bez przerwy, używam zamiennie z numerem 3 (do cery tłustej), w zależności od bieżących potrzeb skóry. Nigdy, przenigdy żaden inny tonik nie mógł rywalizować z tym od Cliniqua (czasem testowałam inne).

Wspaniale odświeża, oczyszcza, wygładza, (numer 3 odkaża także). Nie wysusza. Jak dla mnie pachnie przyjemnie, tak aptecznie, niektórzy twierdzą że "alkoholowo". Dla mnie to zapach lekko mentolowy. Osobiście nie lubię kosmetyków z wymyślnymi zapachami, to one z reguły mnie uczulają.
    Jest bardzo wydajny.

Na samym początku stosowania może powodować leciutkie szczypanie, dosłownie minimalne, ktore błyskawicznie znika. Nie należy się tym przejmować, świadczy ono o działaniu produktu. Z czasem zresztą cera się do tego przyzwyczaja.

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić amars za czytelną i pomocną recenzję?
  • wystarczy spojrzeć na skład..
  • Jeśli miałabym ochotę przecierać skórę spirytusem, to pewnie kupiłabym sobie spirytus salicylowy za grosze w aptece. Proponowanie takiego produktu odbiorcom z cerą suchą jest już totalnym nieporozumieniem.
    Nie bez powodu doradcy Clinique w Douglasie zastrzegają, aby nie przecierać w jednym miejscu skóry więcej niż jeden raz. Jak sobie doczytałam skład, wiedziałam dlaczego
    Ten produkt, szumnie nazwany \'tonikiem\', powoduje zaczerwienienie skóry i bardzo nieprzyjemne ściągnięcie. Podkreślam, ze mówimy o grupie docelowej osób m.in. z suchą skórą. Helou..

Po kilku tygodniach codziennego stosowania skóra zaczynia nienaturalnie się przetłuszczać, broniąc warstewki ochronnej wysuszanej ponad miarę alkoholem. Pojawiają się poważne problemy z zaskórnikami, do tego suche skórki na skrzydełkach nosa. Stosowany na skórę całej twarzy powoduje wysyp większych bądź mniejszych niedoskonałości, które rozsiewają się m.in wzdłuż linii szczęki, na brodzie i czole.

Przestrzegam każdego, kto liczy się ze zdrowiem skóry przed zmarnowaniem kasy na zwykły spirytus i spodziewaniem się po nim czegokolwiek więcej.
    Osobom, które są zadowolone z krótkotrwałego stosowania tego produktu, radzę bacznie obserwować skórę zanim będzie za późno na zwykłe odstawienie i trzeba będzie biec do kosmetologa.

Używam tego produktu od: używałam ok pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jeden duży flakon

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić kariera85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy w codziennym oczyszczaniu
  • Produkt jest bardzo dobry. Stosowany sumiennie codziennie 2 x daje bardzo widoczne efekty. zdecydowana poprawa stanu skóry, kolorytu etc. Silnie oczyszcza.
    Polecam używać jednak z pozostałymi 2 produktami(mydło+ lotion) wówczas efekty są zdecydowanie lepsze;] Polecam !!

Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić larissa175 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Skusiłam się od razu na duże opakowanie po bardzo dobrej współpracy z lotionem w wersji mild. Ponieważ moja skóra zaczęła skręcać w stronę tłustej, postanowiłam spróbować wersji 2.

Po początkowych zachwytach tym produktem, szybko się przekonałam, że moja skóra się z nim nie lubi.

W pierwszej chwili daje wrażenie odświeżenia, jednak zaraz potem, następuje wrażenie ściągnięcia skóry. Przy dłuższym stosowaniu skóra stała się przesuszona i zaczerwieniona. Nie pomogło ograniczenie się do aplikacji tylko raz dziennie.

Nie dałabym temu produktowi nawet jednej gwiazdki, gdyby nie to, że u mojego męża nie wywołał żadnych podrażnień.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 400ml

Chcesz pochwalić behemot252 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na Tak!
  • Zdecydowanie odświeża i wygładza skóre po jego sumiennym stosowaniu. Efekt zauważyłam juz tak naprawde po zastosowanie dwukrotnie próbki co mnie jeszcze bardziej przekonało do kupna. Zdecydowanie prawidłowo działa na niedoskonałosci i idealnie sobie z nimi radzi usuwając martwy naskórek, wysuszajac niedoskonałosci i praktycznie niwelujac je następnego dnia. Stosowany jednak codziennie nie daje takiego porządanego efektu, jak stosowany raz na jakiś czas- może z powodu przyzwyczajenia się już skóry do kosmetyku.
    Tonik zdecydowanie mogę polecić każdemu z czystym sumieniem, szczególnie tym osobom, które od dłuższego czasu walczą z niedoskonałościami na twarzy oraz szukaja czegos co sprawi ze niedoskonałości bedą szybciej znikać z ich twarzy.

Używam tego produktu od: 1 Tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Kilka próbek, Pierwsze opakowanie w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić night747 za czytelną i pomocną recenzję?
  • FAJNY
  • Clinique Claryfying Lotion 2 to tonik przeznaczony na prawdę do skóry która może mieć skłonności do przesuszeń, gdyż nie jest aż tak bardzo agresywny.

DZIAŁANIE jest konkretne a w miarę łagodne, dość łagodne by mogła go uzywać osoba z cerą skłonną do podrażnień. Używając z opisu podobnego toniku Effaclar La roche-posay czuć było pieczenie, podrażnienie ( obydwa zawierają alkochol denat. ) ten natomiast ze skórą obchodzi się łagodniej. Na pewno złuszcza, bo to czuć, skóra gładziutka, ładnie oczyszczona, krem faktycznie wchłaniał się lepiej. Dzięki mentolowi czuć mega świeżość, jest to składnik który po prostu kocham. Jednak ten alkohol w składzie jest i zupełnie obojętny dla skóry nie pozostawał. Musiała być potem koniecznie dobrze nawilżana, nie zrozumcie mnie źle, nie było masakry, mi takie odkażenie skóry nawet pasowało. Po dłuższym czasie stosowania skóra troszkę się do niego przyzwyczaiła i było już bardzo dobrze. Jej kondycja poprawiła się, stała się zdrowsza, tzn jaśniejsza, mniej zanieczyszczona, gładsza. Co dla mnie najważniejsze, dzięki temu tonikowi wiele mocno nawilżających produktów które normalnie by mnie zapchały nie robiło tego, a działo się tak dla tego że kosmetyk ten zwęża pory i zapobiega ich zatykaniu.

ZAPACH mi nie przeszkadza, owszem czuc że to alkohol, ale po chwili ulatnia się, absolutnie na skórze nie pozostaje.

Podsumowując świetny produkt, ze wszystkich wypróbowanych toników dla mnie okazał się najlepszy, cena średnia, według mnie akurat adekwatna do jakości.Używam tego produktu od: 5 miesięcyIlość zużytych opakowań: 2, jedno duże (200ml) jedno małe (75ml)

Chcesz pochwalić le soir za czytelną i pomocną recenzję?
  • do zadań specjalnych
  • Produkt na pewno doskonale oczyszcza skórę. Niestety ma kilka minusów, dlatego nie wiem czy ponownie go zakupię.
    Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do zaskórników, ale kokolice kości policzkowych i okolice oczu często są przesuszone. Po zastosowaniu tego kosmetyku tak też się stało. Z racji tego, że produkt zawiera alkohol, nie zawsze działa korzystnie na naszą cerę. Po jego zastosowaniu nawet przetłuszczające się miesjca na twarzy (nos, broda, czoło) bywały przesuszone. Celowo wybrałam typ 2 (do cery mieszanej w kierunku suchej) , a nie np. 3 czy 4. Dlatego, jestem nieco rozczarowana tym produktem. Przez pierwsze 3-4 dni byłam zachwycona, ale z czasem używania produktu, entuzjazm opadał. Cera przesuszała się (pomimo intensywnego nawilżania) i nie zauważyłam znaczącej zmiany w niwelowaniu "nieprzyjaciół". Jak dla mojej cery okazał się zbyt drastyczny. Niemniej, jeżeli stouję go raz na jakiś czas, to spisuje się świetnie. Mam teraz nauczkę, że kosmetyki z alkoholem niestety nie nadają się do codziennej pielęgnacji, raczej do "doraźnej" lub "okazyjnej. Najkorzystniej jest kupować produkt albo w zestawie, albo w jaknajwiększej pojemności. Cena niestety mała nie jest, ale produkt dosyć wydajny.

Ilość zużytych opakowań: dwa 200 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Subtelna55 za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny!!!
  • Kosmetyk kupiłam w mini zestawie całej trójki do II typu skóry. Dodam jeszcze, że mam tłustą strefę T z przesuszonymi policzkami. Kosmetyk sprawdzał sie świetnie, stosowałam go raz dziennie zawsze wieczorem. Na początku zauwazyłam pogorszenie sie mojej cery, wychodziły nowe zmiany skórne, stan ten jednak zniknął po ok 2ch tyg stosowania. Teraz skóra jest idealnie gładka, wypryski pojawiają się naprawdę sporadycznie co u mnie można spokojnie nazwać cudem! Dodatkowo cera jest rozjaśniona i ujednolicona (wcześniej były widoczne przebarwienie po słońcu i zmianach skórnych). Cena może troszeczke odstraszyć jednak polecam zakup malego zestawu aby przekonać się czy i w Twoim wypadku nie okaże sie kosmatycznym cudem. Ja uważam, ze wart jest każdej złotówkiUżywam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno 100ml w trakcie

Chcesz pochwalić justynakrysha za czytelną i pomocną recenzję?
  • oczyszcza i zwęża pory
  • Tonik bardzo dobrze oczyszcza skórę twarzy. Pomaga zminimalizować pory i odświeża. Jedeny mankamanet, to taki, że lekko podrażnia skórę wrażliwszą. W składzie produktu również szału jakiegoś nie ma. Ogólnie tonik jest całkiem dobry, ale myślę, że lepiej przerzucić się na płyny micelarne, które są łagodniejsze.

Ilość zużytych opakowań: 1 pełne opakowanie 400 ml

Chcesz pochwalić Pannekoeken za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie idealny
  • Zużyłam całą butlę rzeczonego toniku. Jest dobry, ale nie idealny.

Moja cera to ŁZS – przetłuszczające się czoło, nos i broda często się zapychające. Jednocześnie mam wrażliwe i suchawe policzki.

Toniki mi się podoba, ale nie jest idealny.
    Zapach jest zbyt mocno alkoholowy. Butla ma słaby dozownik – jest to za duży otwór przez co się z niego wylewa, a nie dozuje.

Potrafi podrażnić suchawe policzki (a jest do cery mieszanej w kierunku suchej ) - są po nim bardziej czerwonawe, bardziej podrażnione.

Za to na czoło działa świetnie – matuje, zwęża pory, zaskórniki tak często nie wyskakują.
    Odświeża – tak, a nawet za bardzo.

Kwasy na mnie dobrze działają, ale wolę je nie w takim stężeniu alkoholu jaki daje Clinique (choć cerę mam taką jak sugeruje producet ).

Cena jest wysoka, ale wydajość dobra, bo zużwa się go minimalnie – przez co 3 mies z tonikiem to norma.

Ja jednak podziękuję – wole coś z kwasami, ale nie tak agresywnego jak tonik Clinique.

Dlatego polecam go do cery mniej wrażliwej - bardziej tłustej niż mieszanej.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe - 200 ml

Chcesz pochwalić werka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie lubimy sie za bardzo
  • Krok 2 ze slynnego zestawu 3-krokow. Niestety w moim przypadku niezbyt zadzialal. Mial ladnie oczyscic skore z nadmiaru sebum, rozswietlic, wygladzic... A tu totalna porazka. Moje czerwone, wrazliwe polika, mimo ze uzywalam toniku wedle wskazan, staly sie jeszcze czerwiensze i moja skora strasznie piekla, nawet do kilku godzin po uzyciu. Okropny zapach alkoholu wrecz nie odstraszyl. Jedynym plusem jest cena: duze opakowanie 400ml kosztuje w tym momencie 'tylko' £25.

Używam tego produktu od: trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: jedno 400ml

Chcesz pochwalić syrena85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Ten tonik uzywam , zazwyczaj w lecie , poniewaz jest wystrczajaco silny dla mojej cery w okresie letnim . Zas w zimowym okresie stosuje tonik nr 3 .
    2 swietnie sie sprawdza , nie wysusza cery a stosuje 2 razy dziennie . Wygladza , zbiera nadmiar sebum , cera sie nie blyszczy , zwalcza niedoskonalosci i zapobiega ich nawrotom , eliminuje zaskorniki co dla mnie jest najwazniejsze . Uwazam , ze tonik sprawdza sie najlepiej w zestawie , poniewaz zostal do tego stworzony . Po uzyciu jest uczucie lekkiego chodu na twarzy co jest przyjemne zwlaszcza w lato . Cera jest oczyszczona i rozswietlona . Polecam

Używam tego produktu od: ponad 2 lata na przemian z tonikiem nr 3
    Ilość zużytych opakowań: kilka butelek po 400 ml

Chcesz pochwalić akrylowapani za czytelną i pomocną recenzję?
  • przereklamowany
  • Stosowałam wszystkie 4 wersje toników Clinique, ponieważ każda z konsultantek w Sephorze dobierała mi za każdym razm inny!
    Podczas aplikacji Clarifying Lotion 2 odczuwałam przyjemny efekt chłodzenia, co dawało wrażenie nieskazitelnie czystej skóry.
    Niestety po kilku tygodniach stosowania moja cera była wysuszona, zaczęły pojawiać się różne niedoskonałości, a strefa T świeciła się już po ok 2 h.

Używam tego produktu od: przez kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml

Chcesz pochwalić skincareobsession za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Najlepszy płyn złuszczający, jaki kiedykolwiek stosowałam. Mam cerę mieszaną, ale skłonną do podrażnień, wrażliwą. Efekty uzyskane po 2-miesięcznym stosowaniu płynu są zniewalające. Cera jest dokładnie złuszczona i oczyszczona. Co najważniejsze, płyn stosowany regularnie zmniejsza widoczność śladów, np. po trądziku. Ponadto wyrównuje koloryt skóry. Nie podrażnia, nie uczula.

Ilość zużytych opakowań: zużyłam 1 buteleczkę

Chcesz pochwalić mc84 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ŚWIETNY
  • Poleciła mi go bardzo sympatyczna pani w Douglasie i jestem nim zachwycona choc nie oczekiwałam większej rewelacji...a jednak.
    Uzywam go bez pozostałej dwójki, a i tak widze niesamowity efekt. Skóra jest świeża, rozpromieniona i znikneły wszelkie niedoskonałości i przebarwienia po wypryskach. Ilośc wągrów z którymi walcze już od lat zmniejszona o 80%.
    Zastanawiam się czy to zasługa tego płynu czy również kremu Pharmaceris z 10% kwasem migdałowym którego uzywam na noc po przetarciu twarzy Clinique. Podejrzewam, że ten efekt to zasługa obydwu. Choc stosowałam juz i serum migdałowe i kwasy AHA/BHA i nigdy nie miałam takich efektów po tych kuracjach jak teraz.
    Jestem zachwycona.

Używam tego produktu od: 1.09.2012
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego 400ml

Chcesz pochwalić shedir za czytelną i pomocną recenzję?
  • Must have
  • Na wstępie zaznaczę, że produkt oceniam po stosowaniu z resztą serii. PŁYN ZŁUSZCZAJĄCY (bo nie jest to tonik, jak niektóre panie piszą ) z pewnością nie powinien być używany bez swoich kompanów - mydełka i emulsji. Mydło wstępnie oczyszcza, a emulsja łagodzi podrażnienia oraz mocno nawilża (pokusiłabym się o stwierdzenie, że natłuszcza :P) po zastosowaniu płynu właśnie.

+ genialnie oczyszcza, co widać na waciku po przetarciu twarzy - wyciąga calusieńki brud pozostały nawet po umyciu mydłem (oczywiście z tej samej serii) czy żelem
    + wygładza skórę przy regularnym stosowaniu
    + oraz wyrównuje koloryt
    + efekt odświeżenia tuż po zastosowaniu
    + znakomicie przygotowuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych - maseczek czy intensywniejszych peelingów
    + właściwie podczas używania lotionu peelingi są niepotrzebne - dla mnie złuszczenie po tym płynie jest wystarczające
    + nie podrażnia przy regularnym stosowaniu (2 razy dziennie)
    + nie wywołał u mnie żadnego brzydkiego wysypu
    + i wyeliminował problem z zaskórnikami
    + nie zapycha
    + jest dostępny w różnych pojemnościach, dzięki czemu zawsze można mieć go przy sobie (nawet w podróży, kiedy mamy naprawdę małą kosmetyczkę)
    + wygodna i całkiem ładna buteleczka
    + stosunek ceny do wydajności

- na pewno zapach (alkohol), ale mnie on absolutnie nie przeszkadza - liczy się efekt (a i zapach ulatnia się szybko, więc nie ma co lamentować)

Należy również dodać, że numerek powinien zostać dopasowany indywidualnie (a nie dlatego, że koleżanka ma np. 2, to i ja wezmę 2), bo można sobie zrobić na twarzy kuku. Radziłabym też uważać na panie w perfumeriach, które często nie orientują się w temacie i wciskają byle co, byle sprzedać.

No i wypadałoby pamiętać o tym, by nie przecierać kilka razy tego samego miejsca, bo może podrażniać (właśnie dlatego, że NIE jest to tonik). W zupełności wystarczy przejechać buzię wacikiem raz. I omijać okolice oczu!

Używam tego produktu od: września 2011

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić razdwapiec za czytelną i pomocną recenzję?
  • Płyn złuszczający
  • Kupiłam go za 65zł w Douglasie. W pudełeczku znalazłam miniaturkę emulsji oraz mydła. Użyłam 2 razy i odłożyłam, bo mogą przydać się na jakiś jednorazowy wypad. Ale do rzeczy: bez swojego rodzeństwa z pudełeczka nie zdziała już takich cudów.

+ ładny, fioletowy kolor (ahhh mam do niego słabość)
    + poręczna buteleczka (ja mam 200ml)
    + wydajny (używam od kwietnia 2x dziennie i zostało mi jeszcze 9/10 opakowania! [konsultantka Clinique radziła, żeby jeden raz przechylić go na wacik i delikatnie przemyć twarz, ALE raz, nie pocierać 4-5 razy jedno miejsce, bo to bez sensu, skóra wtedy się podrażnia, a wystarczą delikatne, pojedyncze ruchy, no i przez co jest bardziej wydajny )
    + ładnie oczyszcza pory
    + nie podrażnia (a mam skłonność do rumieńca oraz podrażnień - tak jak pisałam powyżej - wystarczy rozsądnie aplikować )
    + w połączeniu z emulsja i mydłem z 3kroków rozkosznie sobie radzi

- bez emulsji i mydła jest jak zwykły tonik (używam z Normaderm od Vichy oraz kremami na dzień i na noc z Avonu rejuvenate anew i nawilżam policzki rozświetlająco-nawilżającym kremem AA +18 technologia wieku )

Nie kupię ponownie osobno, lecz kupię w zestawie

Używam tego produktu od: Kwiecień

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Aaasia18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czegoś takiego jeszcze nie mialam
  • Słowem wstępu:
    Moja cera należy do bardzo kapryśnych i zawsze stosuje wobec mnie jeden argument, a mianowice jak się jej coś nie spodoba to od razu pełna witruozeria pryszczy.

Nie wątpliwie produkt o którym mowa tonikiem nie można nazwać - nie wyobrażam sobie przetrzeć tym gdziekolwiek w okolicy oka.
    Produkt jest jednak najlepszą rzeczą jaką spotkałam w dziedzinie oczyszczania i pielęgnacji przeciwpryszczowej. Jednak początkowy efekt oczyszczania skóry (czyli wysyp wszystkiego) u mnie nastąpił oraz w trackie stsowania przez piewszy tydzień odczuwałam dość intensywne mrowienie.

Plusy:
    - odkąd używam nie doświadczyłam głębokiego podskórniaka (a te zawsze siały na mojej twarzy największe spustoszenie - na końcu zostawała pa nich okropna, ciężko gojąca się dziura)
    - dowiedziłam się ile zanieczyszczeń pozostaje na twarzy pomimo dokładnego zmycia makijarzu oraz umycia twarzy
    - ilość zaskórników (wagrów) spadł o około 70%
    - szybciej sie po min goją wszelkie uszkodzenia skóry (w miejscowo przytykam nasączony wacik drugi raz)
    - znacznie zmniejszyła się ilość przebawień skóry (to zauwarzył nawet mój mąż), a miałm ich całą kolekcję - każdy pryszcz zostawiał po sobie pamiątkę na 2 do 24 miesięcy
    - nie wysusza skóry (jak większość kosmetyków o działaniu oczyszczającym) więc nie wpada się w błędne kolo z broniącą się skórą.

Minusy:
    - mogłabym się doczepić do zapachu, ale lioton 2 - bo taki uznalam do mojej skóry za najopowiedniejszy- nie ma zapachu aż tak mocnego jak np: 4 i dałam radę się przyzwyczać
    - można też powiedzieć, że jest drogi ale nadrabia wydajnością, poza tym uważam że było warto

Podumowując:
    Na pewno jest to kosmetyk dla osób, które będą go stosowały regularnie (ja użuwam 2 x dziennie) ponieważ niesumnienność może kosztować każdorazowo efektem początkowego oczyszcania.
    Jak dla mnie jest to rewolucja, ponieważ jeżeli nie znajdzie się inna przyczyna dla której moja cera "strzeli focha" (np: zły podkład, umycie twarzy kolowym-zapachowym mydłem, zły krem, wyjadz, zmiana wody i długa tego lista) miewam okresy bez skazy - jak dotąd cieszyłam sie jak skazy sięgały tylko średnich.

Polecam, ale tylko tym którzy zastosują zgodnie z przeznaczeniem i regularnie.
    Używam tego produktu od: 6 miesiący
    Ilość zużytych opakowań: 1, w trakcie drugiego

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić NikiNFS za czytelną i pomocną recenzję?
  • to jest to
  • Mimo, iż płyn złuszczający jest dość silny nie podrażnia mojej skóry. Początkowo skóra delikatnie się złuszczała teraz najwidoczniej się przywyczaiła do tego preparatu. Po użyciu mam wrażenie, że twarz jest pedantycznie czysta. Przed zakupem radzę przeprowadzić rozmowę z konsultantem Clinique, który doradzi, jaka "cyferka" będzie dla nas odpowiednia. A i jeszcze jedno... oceniana "2" jest do cery mieszanej w stronę suchej nie zaś normalnej i suchej. Używam tego produktu od: 6 miesięcyIlość zużytych opakowań: w trakcie drugiego.

Chcesz pochwalić laurnealea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z najlepszych produktów, które używam
  • Zachęcona promocją, która niedawno miała miejsce w Douglasie, skusiłam się na zestaw 3 kroków Clinique.

Jeżeli chodzi o plusy, to cera staje się gładsza, promienista. Wyraźnie zdrowsza. Co ważne nie ma zapachu, nie zniosłabym, gdyby moja skóra pachniała mieszanką różnych kwiatów i owoców. Tuż po użyciu czuć wyraźną różnicę, cera sprawia wrażenie lekko ściągniętej i odświeżonej. Sądzę, że jest dość wydajne. Aktualne opakowanie 100ml mam od 3 tygodni, nie jest zużyte nawet w połowie.

Jeżeli zaś chodzi o minusy, to głównym i podstawowym problemem jest brak pompki. Trudno jest czasami dobrze utrafić, ile tego specyfiku wylać na wacik.

Myślę też, że nie musi być używany w całym zestawie. Zaryzykowałam i przez kilka dni używałam go ze zwykłym żelem i zwykłym kremem - efekt ten sam. Także z czystym sumieniem mogę polecić każdemu.

Chcesz pochwalić dokitu za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAAAK
  • najwspanialszy specyfik ( wraz z mydlem w plynie i cudowna bobma witaminiwa czyli kremem) ktory tworzy moja piekna buzie bez wypryskow, swiecenia i jeszcze raz wypryskow!

- produkt zadziała, kiedy będziemy uzywac wszytskich 3 specyfików
    - na poczatku moze sie pojawic tzn wysyp pryszczy, tak skora reaguje na kosmetyk, oczyszcza sie, co mialo jeszcze wyjsc to wyjdzie, ale juz nie powroci
    - codziennie rano i wieczorem uzywamy tych kosmetykow od swieta i w tygodniu, w nowy rok i w lany poniedzialek! tylko wtedy kosmetyk zacznie dzialac

amen

Ilość zużytych opakowań: ok 12

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Stoprocentmnie za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • Bardzo dobry
  • Dla mnie bardzo dobrzy. Zależało mi głównie aby usuwał łuszczący się naskórek z okolic nosa i brwi i tak też robi. Skóra po nim lepiej przyjmuje kremy. Jedynym minusem jest zapach - dosyć mocno czuć alkohol. Poza tym, dla mnie idealny

Chcesz pochwalić agacm za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry ale...
  • EDIT: Z tego względu, że cały koncern estee lauder wrócił do testów na zwierzętach już go nie kupię. Szkoda, bo generalnie lubiłam ich kosmetyki. Odejmuję za to gwiazdkę.

Mam skórę tłustą ale nadwrażliwą, dlatego zakupiłam tonik ten a nie inny. Powiem szczerze, że nie rozumiem negatywnych opinii. DZIEWCZYNY, JAK COŚ KUPUJECIE, TO NAJPIERW PRZETESTUJCIE-PROSTE. Nie będzie wtedy lamentu o straconych pieniądzach itp.

Wracając do produktu:
    +świetnie oczyszcza
    +ładnie tonizuje skórę, nie świeci się potem aż tak bardzo
    +zmniejsza ilość niespodzianek na twarzy (zdecydowanie!)
    +baaardzo wydajny-swój mam już pół roku, a to tylko małe opakowanie
    +nie wysusza

Mam tylko taką małą uwagę. Z tego względu, że zawiera on alkohol, a jak wiemy alkohol szybko paruje, nie polecałabym zakupu większej butelki. Wydaje mi się, że zanim skończymy używać tak ogromnej ilości tego produktu, straci swoje działanie.

Używam tego produktu od: Pół rokuIlość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić mooniq za czytelną i pomocną recenzję?
  • przeczytajcie zanim skrytykujecie
  • piszę ponieważ jest tu wiele błędów... płyn do złuszczania nie jest tonikiem!!

3kroki Clinique są stworzone by używać ich łącznie. wtedy uzyskujemy oczekiwany efekt.
    mydełko/żel oczyszający- usuwa bród, zanieczyszczenia, przygotowuje skórę do złuszczenia
    lotion- złuszcza skórę, usuwa martwe komórki
    krem/żel- wygładza skórę, wiążę wodę w naskórku, może rzecz,ze odbudowuje jego strukturę.

i co najważniejsze...3kroki stosujemy zawsze po demakijażu!! a po nich zawsze nakładamy krem pielęgnujący lub jeszcze serum dodatkowo.

wtedy na pewno każda uzyska oczekiwany efekt.
    i pamiętamy by lotionem przetrzeć buzię tylko raz w jednym miejscu a nie trzeć jak tonikiem

Używam tego produktu od: dziś

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić gagaton89 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij