Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)

Powiększ Clinique,  3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)

Zgłaszająca osoba: joannea

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

Skład: alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Cena: 100 ml - 11 euro
200 ml - 17 euro
400 ml - 26 euro

• Jestem zawiedziona
  • Jeszcze żaden produkt z pielęgnacji Clinique mnie nie porwał, chociaż bardzo chciałam dać się porwać.

Używałam tego toniku (czy raczej płynu złuszczającego) z całym zestawem 3 kroków, a także solo. Moim zdaniem ten płyn jest przereklamowany. Na mojej skórze nie zrobił nic, oprócz delikatnego przesuszu (ale to za sprawą alokoholu). Zdarzają mi się wągry na nosie, płyn nic z tym nie zrobił.

Jego poważną wadą jest ilość alkoholu- nie mam wrażliwych oczu, ale jak tylko przyłożę wacik z tonikiem do twarzy, oczy mi łzawią.

Wydajny- 200 ml płynu wysarczyło mi na pół roku codziennego używania raz dziennie.

Po toniku konieczne jest zneutralizowanie PH skóry i mocne nawilżenie.

Ilość zużytych opakowań: 200 ml

Chcesz pochwalić oliwia18 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• dobry do oczysczania skóry
  • Zaczełabym od tego,że Clinique nie posiada w swojej oferce typowych toników,ale płyny złuszczajace z kwasami.
    W okresie kiedy moja skóra była moncno trądzikowa oraz błyszcząca uzywałam tego lotionu codzienie bowiem swietnie usuwa zanieczyszczenia z twarzy, "domywa" pozostałości podkładu oraz był świetny po manualnym oczyszczaniu twarzy bowiem "wypalał" niedoskonalości.
    Początkowo po jego zastosowaniu moze pojawić się mrownieie (kwasy) i uczucnie mrożenia (mentol) ,ale w miare stosowania skóra uodpornia się na jego efekt.
    Wg mnie to świetny produkt do zanieczyszczonej twarzy jednakże odkąd mam Clarisonica,którego regularnie używam swosuje go sporadycznie.
    Ten lotion w połączeniu z innymi środkami złuszczajacymi jest po prostu za mocny i przy regularnym stosowaniu lekko wyszusza skóra i powoduje napięcie-ale jak to mówią co za dużo to nie zdrowo.
    W tej chwili kończe chyba z 6 lub 7 butelkę i napewno jeszcze go zakupie,bo jest to swietny produkt do oczyszczania twarzy zwłaszcza po np. ciezkim makijazu.

Używam tego produktu od: 5lat
    Ilość zużytych opakowań: zużyte 6 lub 7

Chcesz pochwalić uzunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • W końcu zniknęły wysuszone skórki i skóra jest czyściutka!
  • Na peeling zostałam namówiona przez panią z salonu w Galerii Krakowskiej. Kosztował 70 zł więc nie ukrywam, że liczyłam na widoczny efekt.

Mam skórę mieszaną przesuszoną na czole i policzkach. Moją największą zmorą były 2 rzeczy: pojawiające się niespodzianki w okolicach nosa, brody i czoła (muszę przyznać, że zdarza się to sporadycznie, zwłaszcza przed okresem) oraz wysuszone skórki, zwłaszcza zimą, na czole pomiędzy brwiami.

Do tej pory stosowałam raz na 2 tygodnie peeling enzymatyczny, żel micelarny do mycia twarzy i tonik.

Jednak mimo, że nie mam wielkich problemów skórnych po nałożeniu makijażu było "widać" ze jestem pomalowana, bo na wysuszonych skórkach osadzał się podkład i puder.

Od chwili stosowania, ten problem w zupełności minął. Podkład stał się niemal zupełnie niewidoczny!

Kolejną rzeczą, która mnie przekonuje do tego produktu jest fakt, że nawet po umyciu twarzy i stonizowaniu jej, na waciku nasączonym produktem CLINIQUE zostają ślady nie zmytego makijażu i kurzu, brudu.
    Przeraża mnie myśl, e na tak niedokładnie oczyszczoną twarz przez tyle lat nakładałam krem.
    Także rano, po dokładnie oczyszczonej twarzy wieczorem, wacik nie jest zupełnie czysty.

Nie wyobrażam sobie oczyszczania bez tego produktu, serdecznie polecam!

Mi twarzy nie wysusza ani nie podrażnia, pomimo alkoholu w składnie. Dodać muszę jednak, że po każdorazowym oczyszczaniu nawilżam twarz dobrym kremem.

Co ciekawe mój TŻ po tym jak pokazałam mu wacik po przejechaniu jego twarzy, prosi mnie o oczyszczenie 2-3 razy w tygodniu, a jest bardzo oporny jeżeli chodzi o wszelkie kosmetyki poza żelem pod prysznic i antyperspirantem

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić MoniaInTheWonderland za czytelną i pomocną recenzję?
  • Regularne stosowanie przynosi wspaniałe efekty
  • Moja skóra jest sucha, a nawet bywa przesuszona, a do tego na wszystkie eksperymenty reaguje zaczerwienieniem i podrażnieniem. Mam też skłonność do pękających naczynek. Odrobinę bałam się tego produktu, ponieważ jest on bardziej agresywny, a jego działanie jest mocno złuszczające. Moje obawy okazały się zupełnie nieuzasadnione.

Po zastosowaniu skóra lekko mrowi, jednak nie jest ani podrażniona ani zaczerwieniona, od razu po przemyciu twarzy tym produktem, stosuję porządny nawilżacz.

Po pierwszym tygodniu stosowania skóra stała się wyraźnie gładsza, delikatniejsza i odświeżona. W pierwszych kilku dniach wyskoczyło kilka niespodziewanych krostek ukrytych dotychczas w głębszych warstwach skóry, jednak to normalne gdy zaczynasz regularne oczyszczanie skóry. Nie warto się tym przejmować, ponieważ jest to krótkotrwałe - przy dłuższym stosowaniu, kiedy skóra się porządnie oczyści, zyskuje wspaniałą gładkość, a wszelkie niedoskonałości, krostki i wypryski na stałe opuszczają twarz.

Zauważyłam także, że pory są mniej widoczne, pięknie pozamykane, a zmarszczki mimiczne wokół ust (bruzdy nosowo-wargowe) oraz na czole są zdecydowanie zredukowane. Świadczy to o dobrym złuszczaniu i regeneracji naskórka.

Skóra potraktowana tym tonikiem, dobrze oczyszczona i pozbawiona nadmiaru martwego naskórka dobrze trzyma makijaż i zdecydowanie przedłuża trwałość podkładu.

Kosmetyk ma niezwykle prostą formułę i uważam, że jest to jego wielki atut. Jestem gorącą zwolenniczką prostej pielęgnacji twarzy, nie lubię wymyślnych patentów. Wolę nieskomplikowane kosmetyki, dostosowane do moich potrzeb, stosowane regularnie i rozmyślnie. Dlatego właśnie wybrałam tonik Clinique.

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć, że z nawilżającym lotionem tej samej firmy stanowią duet doskonały.

Opakowanie 200 ml wystarcza mi na 3 miesiące codziennego dwukrotnego stosowanie w obszarze twarzy, szyi i dekoltu.

Chcesz pochwalić KalWal za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!!
  • Używam go regularnie gdy zaczynaja mi wsykakiwac niespodzianki (no i tutaj jest problem - bo gdybym go uzywala regulanie, na pewno by mi nic nowego nie wyskakiwalo, no ale chęc spróbowania czegos nowego zawsze wygrywa :P). Dziala cuda z moją twarzą, trądzik znika w mgnieniu oka, odświeża twarz, jest strasznie wydajny, ale niestety tez drogi (no i to jego jedna wada..).

Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowan

Chcesz pochwalić drogawstecz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Zdecydowanie nie!
  • Tonik jest bardzo reklamowany.
    Ma podobno działać cuda i finalnie zdecydowałam się go wypróbować
    Ale na pewno nie jest dla mnie.
    Po pierwszych kilku użyciach było ok, skóra wygładzona, choć nieco ściągnięta. Tłumaczyłam sobie, że pewnie tak ma być, po przecież tonik miał rozpuszczać martwy naskórek.
    Później było coraz gorzej, skóra zaczęła się przetłuszczać, była mocno ściągnięta i piekła. Chociaż odstawiłam już tonik, to i tak efekt ten utrzymywał się jeszcze przez kilka tygodni i w rezultacie zrobiły mi się czerwone place na twarzy, sporo zaskórników i innych wykwitów.
    Tonik jest jak dla mnie po prostu mega "żrący".
    Może ewentualnie nadawać się do bardzo tłustej skóry do przemywania raz kiedyś, ale nie dla normalnej skóry i na pewno nie codziennie.
    Zdecydowanie nie polecam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić izapm za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tonik wszechczasów
  • Tonik jest rewelacyjny. Używam go konsekwentnie i sumiennie od ponad 8 lat. Nigdy nie wypróbowałam i nie wypróbuję innego. Spełnia wszystkie swoje zadania i robi dokałdnie to czego oczekuje. Zapach może przeszkadzać bo aż w oczy szczypie ale można się przyzwyczaić, ja dość nawet go lubię. Mam wersję do cery normalnej i suchej, gdyż mam tą pierwszą. Moja cera jest prosta w obsłudze, mimo iż ma juz 30 lat. Czasem się przesusza, ale moim głównym zmartwieniem są wypryski, zwłaszcza na czole i policzkach a także zaskórniki pojawiające się od czasu do czasu. Tonik likwiduje je do zera, ogranicza nawet niespodzianki związane z okresem.

A teraz zalety:
    -likwiduje wszystkie niedoskonałości na twarzy, pod warunkiem sumiennego, codziennego stosowania
    -bardzo przyjemnie mrowi i chłodzi
    -nie wysusza, nie zauważyłam odczucia ściągnięcia
    -rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt
    -odświeża
    -działa antybakteryjnie
    -twarz jest gładka, promienna, wygląda zdrowo
    -wydajność, która jest zdumiewająca

Wady-brak!

Zawiera alkohol, ale to akurat mi nie przeszkadza, kiedyś na wypryski dawno temu stosowano spirytus salicylowy, więc coś w tym musi być. Myslę, że kondycję twarzy zawdzięczam temu tonikowi połaczonym z rewelacyjnym kremem. Nawet kilkakrotne przetarcie wacikiem nasączonym tonikiem, przed którym przestrzegają mi nie szkodzi, czasami się zapominam, ale nie widzę skutków ubocznych. To jeden z moich najlepszych kosmetyków i ulubionych. Dodam, że kupuję go na allegro w pojemności prawie 500ml za niecałe 90zł-starcza na ponad pół roku.

Ilość zużytych opakowań: 3 duże (prawie 500ml) oraz kilka małych (200ml)

Chcesz pochwalić zimnaO za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry tonik na drobne niedoskonałości
  • Plusy:
    - poprawia kondycję porów
    - ogranicza ryzyko "niespodzianek"
    - nie podrażnia mimo zawartości alkoholu, jeśli używa się go oględnie, nie "topiąc" wacika w toniku i nie przeciera się kilka razy tego samego miejsca w ciągu jednej aplikacji
    - wydajny

Minusy:
    - alkoholowy smrodek, ale to da się przeżyć

Używam tego produktu od: grudnia 2013

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić TrzyBobry za czytelną i pomocną recenzję?
  • wysusza, podrażnia
  • Znów jestem niezadowolona z produktu Clinique, ale to chyba wina po prostu tego, że akurat ten produkt nie jest dla mnie. Mam zbyt wrażliwą cere, żeby chłostać swoją twarz alkocholem. A poza tym, dałam sie namówic nachalnej pani w galerii obsługującej punkt clinique. Moja wina że dałam się namówić a jej że po dokładnym okresleniu mojego typu cery dobrała mi 2. Dla mnie zbyt mocno wysuszający, zbyt silnie oczyszczający, absolutnie nie nadaje się do cery naczynkowej, podrażnionej. Użyłam może dwa razy i na tym moja przygoda z tym slynnym płynem się skończyła. Może dla tłustych cer to odpowiedni produkt. Nie dla mnie.

Używam tego produktu od: 1 mca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić sowaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest super!
  • Opakowanie - estetyczne, solidne, gruby plastik o efekcie szklanej butelki Dość duży otwór, dlatego trzeba uważać przy nalewaniu produktu na wacik.

Zapach - dla jednych drażniący i alkoholowy, mi w ogóle nie przeszkadza. Nazwałabym go raczej mentolowym.

Działanie - tonik jest genialny! Faktycznie na początku stosowania dość mocno "mrowi" nam twarz, ale z biegiem czasu , im dłużej stosujemy ten produkt, efekt zanika. Co świadczy o tym, że tonik na prawdę działa Ładnie odświeża i usuwa wszystkie resztki makijażu, z którymi nie poradził sobie żel do mycia twarzy.

Cena mogłaby być troszkę niższa, jednak uważam, że warto wydać na niego te 75 zł.

Wydajność - jak na tonik super! 2 miesiące regularnego stosowania 2x dziennie.

Używam tego produktu od: październik 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?