Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)

Powiększ Clinique,  3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)

Zgłaszająca osoba: joannea

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

Skład: alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Cena: 100 ml - 11 euro
200 ml - 17 euro
400 ml - 26 euro

• Dobry tonik na drobne niedoskonałości
  • Plusy:
    - poprawia kondycję porów
    - ogranicza ryzyko "niespodzianek"
    - nie podrażnia mimo zawartości alkoholu, jeśli używa się go oględnie, nie "topiąc" wacika w toniku i nie przeciera się kilka razy tego samego miejsca w ciągu jednej aplikacji
    - wydajny

Minusy:
    - alkoholowy smrodek, ale to da się przeżyć

Używam tego produktu od: grudnia 2013

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić TrzyBobry za czytelną i pomocną recenzję?
  • wysusza, podrażnia
  • Znów jestem niezadowolona z produktu Clinique, ale to chyba wina po prostu tego, że akurat ten produkt nie jest dla mnie. Mam zbyt wrażliwą cere, żeby chłostać swoją twarz alkocholem. A poza tym, dałam sie namówic nachalnej pani w galerii obsługującej punkt clinique. Moja wina że dałam się namówić a jej że po dokładnym okresleniu mojego typu cery dobrała mi 2. Dla mnie zbyt mocno wysuszający, zbyt silnie oczyszczający, absolutnie nie nadaje się do cery naczynkowej, podrażnionej. Użyłam może dwa razy i na tym moja przygoda z tym slynnym płynem się skończyła. Może dla tłustych cer to odpowiedni produkt. Nie dla mnie.

Używam tego produktu od: 1 mca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić sowaa5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest super!
  • Opakowanie - estetyczne, solidne, gruby plastik o efekcie szklanej butelki Dość duży otwór, dlatego trzeba uważać przy nalewaniu produktu na wacik.

Zapach - dla jednych drażniący i alkoholowy, mi w ogóle nie przeszkadza. Nazwałabym go raczej mentolowym.

Działanie - tonik jest genialny! Faktycznie na początku stosowania dość mocno "mrowi" nam twarz, ale z biegiem czasu , im dłużej stosujemy ten produkt, efekt zanika. Co świadczy o tym, że tonik na prawdę działa Ładnie odświeża i usuwa wszystkie resztki makijażu, z którymi nie poradził sobie żel do mycia twarzy.

Cena mogłaby być troszkę niższa, jednak uważam, że warto wydać na niego te 75 zł.

Wydajność - jak na tonik super! 2 miesiące regularnego stosowania 2x dziennie.

Używam tego produktu od: październik 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja, mój osobisty KWC
  • Stosuję ten tonik od... 13 lat bez przerwy, używam zamiennie z numerem 3 (do cery tłustej), w zależności od bieżących potrzeb skóry. Nigdy, przenigdy żaden inny tonik nie mógł rywalizować z tym od Cliniqua (czasem testowałam inne).

Wspaniale odświeża, oczyszcza, wygładza, (numer 3 odkaża także). Nie wysusza. Jak dla mnie pachnie przyjemnie, tak aptecznie, niektórzy twierdzą że "alkoholowo". Dla mnie to zapach lekko mentolowy. Osobiście nie lubię kosmetyków z wymyślnymi zapachami, to one z reguły mnie uczulają.
    Jest bardzo wydajny.

Na samym początku stosowania może powodować leciutkie szczypanie, dosłownie minimalne, ktore błyskawicznie znika. Nie należy się tym przejmować, świadczy ono o działaniu produktu. Z czasem zresztą cera się do tego przyzwyczaja.

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić amars za czytelną i pomocną recenzję?
  • wystarczy spojrzeć na skład..
  • Jeśli miałabym ochotę przecierać skórę spirytusem, to pewnie kupiłabym sobie spirytus salicylowy za grosze w aptece. Proponowanie takiego produktu odbiorcom z cerą suchą jest już totalnym nieporozumieniem.
    Nie bez powodu doradcy Clinique w Douglasie zastrzegają, aby nie przecierać w jednym miejscu skóry więcej niż jeden raz. Jak sobie doczytałam skład, wiedziałam dlaczego
    Ten produkt, szumnie nazwany \'tonikiem\', powoduje zaczerwienienie skóry i bardzo nieprzyjemne ściągnięcie. Podkreślam, ze mówimy o grupie docelowej osób m.in. z suchą skórą. Helou..

Po kilku tygodniach codziennego stosowania skóra zaczynia nienaturalnie się przetłuszczać, broniąc warstewki ochronnej wysuszanej ponad miarę alkoholem. Pojawiają się poważne problemy z zaskórnikami, do tego suche skórki na skrzydełkach nosa. Stosowany na skórę całej twarzy powoduje wysyp większych bądź mniejszych niedoskonałości, które rozsiewają się m.in wzdłuż linii szczęki, na brodzie i czole.

Przestrzegam każdego, kto liczy się ze zdrowiem skóry przed zmarnowaniem kasy na zwykły spirytus i spodziewaniem się po nim czegokolwiek więcej.
    Osobom, które są zadowolone z krótkotrwałego stosowania tego produktu, radzę bacznie obserwować skórę zanim będzie za późno na zwykłe odstawienie i trzeba będzie biec do kosmetologa.

Używam tego produktu od: używałam ok pół roku
    Ilość zużytych opakowań: jeden duży flakon

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić kariera85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy w codziennym oczyszczaniu
  • Produkt jest bardzo dobry. Stosowany sumiennie codziennie 2 x daje bardzo widoczne efekty. zdecydowana poprawa stanu skóry, kolorytu etc. Silnie oczyszcza.
    Polecam używać jednak z pozostałymi 2 produktami(mydło+ lotion) wówczas efekty są zdecydowanie lepsze;] Polecam !!

Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić larissa175 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Skusiłam się od razu na duże opakowanie po bardzo dobrej współpracy z lotionem w wersji mild. Ponieważ moja skóra zaczęła skręcać w stronę tłustej, postanowiłam spróbować wersji 2.

Po początkowych zachwytach tym produktem, szybko się przekonałam, że moja skóra się z nim nie lubi.

W pierwszej chwili daje wrażenie odświeżenia, jednak zaraz potem, następuje wrażenie ściągnięcia skóry. Przy dłuższym stosowaniu skóra stała się przesuszona i zaczerwieniona. Nie pomogło ograniczenie się do aplikacji tylko raz dziennie.

Nie dałabym temu produktowi nawet jednej gwiazdki, gdyby nie to, że u mojego męża nie wywołał żadnych podrażnień.

Ilość zużytych opakowań: 1 x 400ml

Chcesz pochwalić behemot252 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na Tak!
  • Zdecydowanie odświeża i wygładza skóre po jego sumiennym stosowaniu. Efekt zauważyłam juz tak naprawde po zastosowanie dwukrotnie próbki co mnie jeszcze bardziej przekonało do kupna. Zdecydowanie prawidłowo działa na niedoskonałosci i idealnie sobie z nimi radzi usuwając martwy naskórek, wysuszajac niedoskonałosci i praktycznie niwelujac je następnego dnia. Stosowany jednak codziennie nie daje takiego porządanego efektu, jak stosowany raz na jakiś czas- może z powodu przyzwyczajenia się już skóry do kosmetyku.
    Tonik zdecydowanie mogę polecić każdemu z czystym sumieniem, szczególnie tym osobom, które od dłuższego czasu walczą z niedoskonałościami na twarzy oraz szukaja czegos co sprawi ze niedoskonałości bedą szybciej znikać z ich twarzy.

Używam tego produktu od: 1 Tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: Kilka próbek, Pierwsze opakowanie w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić night747 za czytelną i pomocną recenzję?
  • FAJNY
  • Clinique Claryfying Lotion 2 to tonik przeznaczony na prawdę do skóry która może mieć skłonności do przesuszeń, gdyż nie jest aż tak bardzo agresywny.

DZIAŁANIE jest konkretne a w miarę łagodne, dość łagodne by mogła go uzywać osoba z cerą skłonną do podrażnień. Używając z opisu podobnego toniku Effaclar La roche-posay czuć było pieczenie, podrażnienie ( obydwa zawierają alkochol denat. ) ten natomiast ze skórą obchodzi się łagodniej. Na pewno złuszcza, bo to czuć, skóra gładziutka, ładnie oczyszczona, krem faktycznie wchłaniał się lepiej. Dzięki mentolowi czuć mega świeżość, jest to składnik który po prostu kocham. Jednak ten alkohol w składzie jest i zupełnie obojętny dla skóry nie pozostawał. Musiała być potem koniecznie dobrze nawilżana, nie zrozumcie mnie źle, nie było masakry, mi takie odkażenie skóry nawet pasowało. Po dłuższym czasie stosowania skóra troszkę się do niego przyzwyczaiła i było już bardzo dobrze. Jej kondycja poprawiła się, stała się zdrowsza, tzn jaśniejsza, mniej zanieczyszczona, gładsza. Co dla mnie najważniejsze, dzięki temu tonikowi wiele mocno nawilżających produktów które normalnie by mnie zapchały nie robiło tego, a działo się tak dla tego że kosmetyk ten zwęża pory i zapobiega ich zatykaniu.

ZAPACH mi nie przeszkadza, owszem czuc że to alkohol, ale po chwili ulatnia się, absolutnie na skórze nie pozostaje.

Podsumowując świetny produkt, ze wszystkich wypróbowanych toników dla mnie okazał się najlepszy, cena średnia, według mnie akurat adekwatna do jakości.Używam tego produktu od: 5 miesięcyIlość zużytych opakowań: 2, jedno duże (200ml) jedno małe (75ml)

Chcesz pochwalić le soir za czytelną i pomocną recenzję?
  • do zadań specjalnych
  • Produkt na pewno doskonale oczyszcza skórę. Niestety ma kilka minusów, dlatego nie wiem czy ponownie go zakupię.
    Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do zaskórników, ale kokolice kości policzkowych i okolice oczu często są przesuszone. Po zastosowaniu tego kosmetyku tak też się stało. Z racji tego, że produkt zawiera alkohol, nie zawsze działa korzystnie na naszą cerę. Po jego zastosowaniu nawet przetłuszczające się miesjca na twarzy (nos, broda, czoło) bywały przesuszone. Celowo wybrałam typ 2 (do cery mieszanej w kierunku suchej) , a nie np. 3 czy 4. Dlatego, jestem nieco rozczarowana tym produktem. Przez pierwsze 3-4 dni byłam zachwycona, ale z czasem używania produktu, entuzjazm opadał. Cera przesuszała się (pomimo intensywnego nawilżania) i nie zauważyłam znaczącej zmiany w niwelowaniu "nieprzyjaciół". Jak dla mojej cery okazał się zbyt drastyczny. Niemniej, jeżeli stouję go raz na jakiś czas, to spisuje się świetnie. Mam teraz nauczkę, że kosmetyki z alkoholem niestety nie nadają się do codziennej pielęgnacji, raczej do "doraźnej" lub "okazyjnej. Najkorzystniej jest kupować produkt albo w zestawie, albo w jaknajwiększej pojemności. Cena niestety mała nie jest, ale produkt dosyć wydajny.

Ilość zużytych opakowań: dwa 200 ml

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Subtelna55 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij