Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)

Powiększ Clinique,  3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (tonik do cery suchej i normalnej)
Produkt dostępny w 7 sklepach. Cena już od 82,00 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: joannea

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

Skład: alcohol denat, water purified, witch hazel (hamamelis virginiana), glycerin, menthol, sodium borate, ext. d & c violet no. 2 (ci 60730), d &c red no. 33 (cl 17200), d &c red no. 6 (ci 15850) [iln3714]

Cena: 100 ml - 11 euro
200 ml - 17 euro
400 ml - 26 euro

• Violet Hill
  • Zestaw „Trzech kroków Clinique” zajmuje w moim sercu miejsce szczególnie – nie tylko pomógł mi w okolicach 20 pozbyć się pozostałości po trądziku, dodatkowo zaś stanowił dla mnie, młodego dziewczątka, pierwsze doświadczenie z kosmetykami z wyższej półki, nie chcę pisać luksusowymi, ale lepszymi, niż te, które można znaleźć w drogerii. I od tego czasu trzyczęściowy zestaw Clinique mi towarzyszy – może nie używam go codziennie, jak kiedyś, jednak w sytuacji awaryjnej, gdy wszystko zawodzi Clinique ratuje sytuację.

Częścią tego teamu superbohaterów jest również płyn złuszczający z dwójką na przedzie. Wiem teoretycznie „dwójka” jest dla mnie za mocna, za ostra i nie powinnam jej używać, ale ja naprawdę czuję, że „jedynka” jest za słaba i nic nie robi.

Tonik dokańcza to co zrobił żel, nie musi być Clinique, przemyta wacikiem cera odświeża się i przygotowuje na krem. Butelka to klasyk, z zieloną zakrętką, rozpoznam ją zawsze. Wszędzie na świecie poznam również zapach – alkoholowy, mocny, choć z czasem łagodnieje i staje się przyjemniejszy dla nozdrzy.

Clinique działa wbrew opiniom, tylko trzeba dać mu czas. Rzeczywiście, po jakimś miesiącu cera staje się jaśniejsza, gładsza, milsza w dotyku. Pamiętam, jak miałam 19 lat i czekałam, aż zacznie się coś dziać, przecież wydałam tyle pieniędzy, a tu nic. Chwila, moment, cierpliwości. Ale również sprawdza się profilaktycznie, krótko, aby ustawić skórę do pionu i żeby poczuła, że jak się rozleniwiła, to właścicielka coś robi...

Nie mam wielkiego bzika na punkcie toników i szczerze niekoniecznie w nie tak do końca wierzę, ale do Clinique ma sentyment poparty wspomnieniami i jedno opakowanie „dwójki” jest u mnie w szafce, w łazience zawsze.. I pewnie długo będzie, bo jak jest dobrze to po co zmieniać na lepsze?

Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Classy girl za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Cellulit mity

• Użytkownik
    Chwalona: 2 raz(y)
  • bardzo przyzwoity tonik
  • Na wstępie chciałabym zaznaczyć, że moje dotychczasowe doświadczenia z Clinique nie należały do najbardziej udanych. Szczególnie NIE przypadły mi do gustu ich kremy i kolorówka, przez co nie miałam ochoty nawet próbować innych produktów, aż do momentu kiedy dostałam mały zestawik 3 kroków a w nim TEN tonik.
    \nDo tej pory wybierałam tylko toniki żelowe, rozświetlająco-łagodzące. Ten zaskoczył mnie pozytywnie efektem jaki czuję po jego użyciu.
    \nMoże zapach nie zachwyca, ale szybko wietrzeje, więc do wytrzymania. Na początku czułam delikatne pieczenie, później chłód na twarzy, a na końcu to wspaniałe uczucie dobrze oczyszczonej, świeżej skóry. Dodatkowo fajnie wygładza i rozświetla twarz, mam wrażenie że kremiki się po nim lepiej wchłaniają. Nie mam większych problemów z cerą, czasem coś wyskoczy, ale ten tonik w jakiś magiczny sposób bardzo szybko poprawia wygląd "zaatakowanego" obszaru Polubiliśmy się od razu i już zakupiłam wielką, prawie półlitrową butlę tego eliksiru

Ilość zużytych opakowań: 1 mała butelka, w trakcie 2 DUŻEJ

Chcesz pochwalić Ada= za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sprawdza się
  • O tonikach Cliniqua chyba każdy ma swoje zdanie, możne je kochać albo nienawidzić. Ja odkąd stosuję do codziennej pielęgnacji twarzy TYLKO kosmetyki tej marki, zauważyłam ogromną poprawę stanu cery. Trudno mi więc opisać działanie jedynie toniku - stosowany z produktami innej marki nie daje już takich efektów.

OPAKOWANIE: największa bolączka produktu - ogromny otwór w opakowaniu. Po pewnym czasie idzie się przyzwyczaić, zawsze jednak trzeba zachować czujność bo łatwo o wylanie połowy opakowania produktu na bogu ducha winny wacik. Estetyka w tym przypadku schodzi na dalszy plan.

PRZYJEMNOŚĆ STOSOWANIA: na pewno nie wpływa na nią pozytywnie alkoholowy zapach produktu. W pierwszej chwili może wręcz odrzucić. Samo nakładanie produktu na twarz jest jednak dla mnie czystą przyjemnością. Wyjątek - kiedy na twarzy znajdzie się jakiś strupek, lub bolący wykwit - piecze i to mocno, jednak czego się spodziewać po produkcie z alkoholem.

DZIAŁANIE: miałam przyjemność stosowania już toniku nr 3 i 4. Ten z numerkiem 2 kupiłam na okres jesienno-zimowy. Mniemam, że dobrze dobrałam toniki do pory roku bo działanie się nie zmieniło. Tonik ładnie oczyszcza twarz, odblokowuje pory, wysusza zmiany trądzikowe. W moim przypadku nie ma mowy o wysuszeniu skóry twarzy.

WYDAJNOŚĆ: niestety tutaj jest średnio - wydaje mi się, że wpływ na to ma również ogromna dziura w opakowaniu, co utrudnia dozowanie. Jedna średniej wielkości butelka starcza mi na około 2-3 miesiące.

PODSUMOWUJĄC: jestem zadowolona z działania toniku. Tak jak wspomniałam na wstępie trudno ocenić jego działanie w oderwaniu od pozostałej pielęgnacji - wiadomo bez nawilżenia może wysuszać, a bez wcześniejszego umycia twarzy cudów nie zrobi. W moim przypadku świetnie uzupełnia pielęgnację i na pewno szybko się z nim nie rozstanę. Co najwyżej zmienię numerek

Ilość zużytych opakowań: jedno 200 ml, w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić thelover za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem zawiedziona
  • Jeszcze żaden produkt z pielęgnacji Clinique mnie nie porwał, chociaż bardzo chciałam dać się porwać.

Używałam tego toniku (czy raczej płynu złuszczającego) z całym zestawem 3 kroków, a także solo. Moim zdaniem ten płyn jest przereklamowany. Na mojej skórze nie zrobił nic, oprócz delikatnego przesuszu (ale to za sprawą alokoholu). Zdarzają mi się wągry na nosie, płyn nic z tym nie zrobił.

Jego poważną wadą jest ilość alkoholu- nie mam wrażliwych oczu, ale jak tylko przyłożę wacik z tonikiem do twarzy, oczy mi łzawią.

Wydajny- 200 ml płynu wysarczyło mi na pół roku codziennego używania raz dziennie.

Po toniku konieczne jest zneutralizowanie PH skóry i mocne nawilżenie.

Ilość zużytych opakowań: 200 ml

Chcesz pochwalić oliwia18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry do oczysczania skóry
  • Zaczełabym od tego,że Clinique nie posiada w swojej oferce typowych toników,ale płyny złuszczajace z kwasami.
    W okresie kiedy moja skóra była moncno trądzikowa oraz błyszcząca uzywałam tego lotionu codzienie bowiem swietnie usuwa zanieczyszczenia z twarzy, "domywa" pozostałości podkładu oraz był świetny po manualnym oczyszczaniu twarzy bowiem "wypalał" niedoskonalości.
    Początkowo po jego zastosowaniu moze pojawić się mrownieie (kwasy) i uczucnie mrożenia (mentol) ,ale w miare stosowania skóra uodpornia się na jego efekt.
    Wg mnie to świetny produkt do zanieczyszczonej twarzy jednakże odkąd mam Clarisonica,którego regularnie używam swosuje go sporadycznie.
    Ten lotion w połączeniu z innymi środkami złuszczajacymi jest po prostu za mocny i przy regularnym stosowaniu lekko wyszusza skóra i powoduje napięcie-ale jak to mówią co za dużo to nie zdrowo.
    W tej chwili kończe chyba z 6 lub 7 butelkę i napewno jeszcze go zakupie,bo jest to swietny produkt do oczyszczania twarzy zwłaszcza po np. ciezkim makijazu.

Używam tego produktu od: 5lat
    Ilość zużytych opakowań: zużyte 6 lub 7

Chcesz pochwalić uzunia za czytelną i pomocną recenzję?
  • W końcu zniknęły wysuszone skórki i skóra jest czyściutka!
  • Na peeling zostałam namówiona przez panią z salonu w Galerii Krakowskiej. Kosztował 70 zł więc nie ukrywam, że liczyłam na widoczny efekt.

Mam skórę mieszaną przesuszoną na czole i policzkach. Moją największą zmorą były 2 rzeczy: pojawiające się niespodzianki w okolicach nosa, brody i czoła (muszę przyznać, że zdarza się to sporadycznie, zwłaszcza przed okresem) oraz wysuszone skórki, zwłaszcza zimą, na czole pomiędzy brwiami.

Do tej pory stosowałam raz na 2 tygodnie peeling enzymatyczny, żel micelarny do mycia twarzy i tonik.

Jednak mimo, że nie mam wielkich problemów skórnych po nałożeniu makijażu było "widać" ze jestem pomalowana, bo na wysuszonych skórkach osadzał się podkład i puder.

Od chwili stosowania, ten problem w zupełności minął. Podkład stał się niemal zupełnie niewidoczny!

Kolejną rzeczą, która mnie przekonuje do tego produktu jest fakt, że nawet po umyciu twarzy i stonizowaniu jej, na waciku nasączonym produktem CLINIQUE zostają ślady nie zmytego makijażu i kurzu, brudu.
    Przeraża mnie myśl, e na tak niedokładnie oczyszczoną twarz przez tyle lat nakładałam krem.
    Także rano, po dokładnie oczyszczonej twarzy wieczorem, wacik nie jest zupełnie czysty.

Nie wyobrażam sobie oczyszczania bez tego produktu, serdecznie polecam!

Mi twarzy nie wysusza ani nie podrażnia, pomimo alkoholu w składnie. Dodać muszę jednak, że po każdorazowym oczyszczaniu nawilżam twarz dobrym kremem.

Co ciekawe mój TŻ po tym jak pokazałam mu wacik po przejechaniu jego twarzy, prosi mnie o oczyszczenie 2-3 razy w tygodniu, a jest bardzo oporny jeżeli chodzi o wszelkie kosmetyki poza żelem pod prysznic i antyperspirantem

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić MoniaInTheWonderland za czytelną i pomocną recenzję?
  • Regularne stosowanie przynosi wspaniałe efekty
  • Moja skóra jest sucha, a nawet bywa przesuszona, a do tego na wszystkie eksperymenty reaguje zaczerwienieniem i podrażnieniem. Mam też skłonność do pękających naczynek. Odrobinę bałam się tego produktu, ponieważ jest on bardziej agresywny, a jego działanie jest mocno złuszczające. Moje obawy okazały się zupełnie nieuzasadnione.

Po zastosowaniu skóra lekko mrowi, jednak nie jest ani podrażniona ani zaczerwieniona, od razu po przemyciu twarzy tym produktem, stosuję porządny nawilżacz.

Po pierwszym tygodniu stosowania skóra stała się wyraźnie gładsza, delikatniejsza i odświeżona. W pierwszych kilku dniach wyskoczyło kilka niespodziewanych krostek ukrytych dotychczas w głębszych warstwach skóry, jednak to normalne gdy zaczynasz regularne oczyszczanie skóry. Nie warto się tym przejmować, ponieważ jest to krótkotrwałe - przy dłuższym stosowaniu, kiedy skóra się porządnie oczyści, zyskuje wspaniałą gładkość, a wszelkie niedoskonałości, krostki i wypryski na stałe opuszczają twarz.

Zauważyłam także, że pory są mniej widoczne, pięknie pozamykane, a zmarszczki mimiczne wokół ust (bruzdy nosowo-wargowe) oraz na czole są zdecydowanie zredukowane. Świadczy to o dobrym złuszczaniu i regeneracji naskórka.

Skóra potraktowana tym tonikiem, dobrze oczyszczona i pozbawiona nadmiaru martwego naskórka dobrze trzyma makijaż i zdecydowanie przedłuża trwałość podkładu.

Kosmetyk ma niezwykle prostą formułę i uważam, że jest to jego wielki atut. Jestem gorącą zwolenniczką prostej pielęgnacji twarzy, nie lubię wymyślnych patentów. Wolę nieskomplikowane kosmetyki, dostosowane do moich potrzeb, stosowane regularnie i rozmyślnie. Dlatego właśnie wybrałam tonik Clinique.

Oczywiście nie sposób nie wspomnieć, że z nawilżającym lotionem tej samej firmy stanowią duet doskonały.

Opakowanie 200 ml wystarcza mi na 3 miesiące codziennego dwukrotnego stosowanie w obszarze twarzy, szyi i dekoltu.

Chcesz pochwalić KalWal za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!!
  • Używam go regularnie gdy zaczynaja mi wsykakiwac niespodzianki (no i tutaj jest problem - bo gdybym go uzywala regulanie, na pewno by mi nic nowego nie wyskakiwalo, no ale chęc spróbowania czegos nowego zawsze wygrywa :P). Dziala cuda z moją twarzą, trądzik znika w mgnieniu oka, odświeża twarz, jest strasznie wydajny, ale niestety tez drogi (no i to jego jedna wada..).

Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowan

Chcesz pochwalić drogawstecz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 1 raz(y)
  • Zdecydowanie nie!
  • Tonik jest bardzo reklamowany.
    Ma podobno działać cuda i finalnie zdecydowałam się go wypróbować
    Ale na pewno nie jest dla mnie.
    Po pierwszych kilku użyciach było ok, skóra wygładzona, choć nieco ściągnięta. Tłumaczyłam sobie, że pewnie tak ma być, po przecież tonik miał rozpuszczać martwy naskórek.
    Później było coraz gorzej, skóra zaczęła się przetłuszczać, była mocno ściągnięta i piekła. Chociaż odstawiłam już tonik, to i tak efekt ten utrzymywał się jeszcze przez kilka tygodni i w rezultacie zrobiły mi się czerwone place na twarzy, sporo zaskórników i innych wykwitów.
    Tonik jest jak dla mnie po prostu mega "żrący".
    Może ewentualnie nadawać się do bardzo tłustej skóry do przemywania raz kiedyś, ale nie dla normalnej skóry i na pewno nie codziennie.
    Zdecydowanie nie polecam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić izapm za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tonik wszechczasów
  • Tonik jest rewelacyjny. Używam go konsekwentnie i sumiennie od ponad 8 lat. Nigdy nie wypróbowałam i nie wypróbuję innego. Spełnia wszystkie swoje zadania i robi dokałdnie to czego oczekuje. Zapach może przeszkadzać bo aż w oczy szczypie ale można się przyzwyczaić, ja dość nawet go lubię. Mam wersję do cery normalnej i suchej, gdyż mam tą pierwszą. Moja cera jest prosta w obsłudze, mimo iż ma juz 30 lat. Czasem się przesusza, ale moim głównym zmartwieniem są wypryski, zwłaszcza na czole i policzkach a także zaskórniki pojawiające się od czasu do czasu. Tonik likwiduje je do zera, ogranicza nawet niespodzianki związane z okresem.

A teraz zalety:
    -likwiduje wszystkie niedoskonałości na twarzy, pod warunkiem sumiennego, codziennego stosowania
    -bardzo przyjemnie mrowi i chłodzi
    -nie wysusza, nie zauważyłam odczucia ściągnięcia
    -rozjaśnia oraz wyrównuje koloryt
    -odświeża
    -działa antybakteryjnie
    -twarz jest gładka, promienna, wygląda zdrowo
    -wydajność, która jest zdumiewająca

Wady-brak!

Zawiera alkohol, ale to akurat mi nie przeszkadza, kiedyś na wypryski dawno temu stosowano spirytus salicylowy, więc coś w tym musi być. Myslę, że kondycję twarzy zawdzięczam temu tonikowi połaczonym z rewelacyjnym kremem. Nawet kilkakrotne przetarcie wacikiem nasączonym tonikiem, przed którym przestrzegają mi nie szkodzi, czasami się zapominam, ale nie widzę skutków ubocznych. To jeden z moich najlepszych kosmetyków i ulubionych. Dodam, że kupuję go na allegro w pojemności prawie 500ml za niecałe 90zł-starcza na ponad pół roku.

Ilość zużytych opakowań: 3 duże (prawie 500ml) oraz kilka małych (200ml)

Chcesz pochwalić zimnaO za czytelną i pomocną recenzję?