Clinique, 3-step Skin Care System, Clarifying Lotion 2 (Tonik do cery suchej i normalnej)

Średnia ocena: 3.49/5

notino.pl
Średnia ocena: 3.99/5

hairstore.pl
Średnia ocena: 4.80/5

Średnia ocena: 4.64/5

zobacz więcej ofertzwiń

Drugi krok codziennej pielęgnacji Clinique. Opracowany przez dermatologów lotion wygładza, odświeża i usuwa martwy naskórek, zapewniając cerze efekt codziennej eksfoliacji, niezbędnej aby zapewnić skórze piękny wygląd. Dzień po dniu pozwala się pozbyć narosłych zanieczyszczeń i martwych komórek, rozjaśniając i odnawiajac skórę, a także pobudzając jej komórki do szybszej regeneracji. Preparat pomaga odblokować zatkane pory, a także lepiej przyjąc krem nawilzający.
Przeznaczony do pielęgnacji cery normalnej (2) od typu I do II.
Nasączonym wacikiem należy przetrzeć twarz, omijając okolice oczu.

tonizowanie twarzy
mieszana, normalna
oczyszczające, złuszczające, odświeżające
płyn

przeczytajcie zanim skrytykujecie

piszę ponieważ jest tu wiele błędów... płyn do złuszczania nie jest tonikiem!!

3kroki Clinique są stworzone by używać ich łącznie. wtedy uzyskujemy oczekiwany efekt.
mydełko/żel oczyszający- usuwa bród, zanieczyszczenia, przygotowuje skórę do złuszczenia
lotion- złuszcza skórę, usuwa martwe komórki
krem/żel- wygładza skórę, wiążę wodę w naskórku, może rzecz,ze odbudowuje jego strukturę.

i co najważniejsze...3kroki stosujemy zawsze po demakijażu!! a po nich zawsze nakładamy krem pielęgnujący lub jeszcze serum dodatkowo.

wtedy na pewno każda uzyska oczekiwany efekt.
i pamiętamy by lotionem przetrzeć buzię tylko raz w jednym miejscu a nie trzeć jak tonikiem:)

Używam tego produktu od: dziś:)

Dobry efekt działania

5 gwiazdek za działanie. Jednak trzeba się liczyć z tym, że mamy do czynienia z dużą ilością alkoholu. Mojej skórze alkohol nie przeszkadza. Jestem pewna, że moja cera jest odświeżona i oczyszczona.

Super do kolejnych krokow pielegnacji

Uzywam go do przygotowania cery pod makijaz , sprawdza sie idealnie. Polecam stosowac po koleji serie 1 plus do tego 2 lub 3 w zalezonisci jaki mamy typ cery

stały punkt wieczornej pielęgnacji

Używam od kilku lat, kiedy zaczęłam walkę z niedoskonałościami cery, zwłaszcza tymi podskórnymi.
Tonik sprawdza się u mnie bardzo dobrze, choć po każdej skończonej butelce robię sobie przerwę ok. 1/1,5 msc. Robię to po to, by skóra nieco odpoczęła od codziennego złuszczania (wtedy robię peeling enzymatyczny raz w tygodniu), a przy okazji utwierdzam się w przekonaniu, że ten tonik jest u mnie niezbędny :) wracam do niego i widzę ogromną różnicę już po kilku dniach stosowania. Tonik pomógł mi w walce z trądzikiem i tak już został na stałe.
Moja skóra jest bardzo dobrze doczyszczona po etapie mycia twarzy, odświeżona, przygotowana na kolejny etapy. Codzienne stosowanie toniku złuszcza martwy naskórek, działa przeciw wypryskom, zmniejsza wytwarzanie sebum, rozjaśnia cerę.

Clinique clarifying lotion 2

Tonik dostałam w prezencie, używam go pomimo tego, że według producenta jest do cery suchej (moja jest mieszana/tłusta że skłonnością do wyprysków/wągrów etc). U mnie tonik pomógł zmniejszyć ilość wyprysków i wydzielanego sebum, skolei zaskórników nie ruszył. Nie poleciałbym go osobie z cerą suchą, ponieważ produkt jest lekko wysuszający i czuć w nim alkohol (nieprzyjemny zapach, przez pierwsze kilka dni powodował niewielkie zaczerwienienia/podrażnienia). Cena skutecznie odstrasza przed kupnem. Zamiast wydawać fortunę wolę poszukać tańszych zamienników.

Suche cery, strzeżcie się!!!

Sama po ten tonik chyba bym nie sięgnęła. Cena mnie odstrasza, a w kwestii oczyszczania skóry trądzikowej dobrze sobie radziły u mnie pateczne produkty w dużo niższej cenie.

Tonik znajdował się w kalendarzu adwentowym Clinique. Stąd mam wersję miniaturowa 60 ml.

Tonik jest polecany do cery suchej i normalnej. Ale, cery suche, strzeżcie się! Bo tonik złuszcza przez wysuszanie. Wiec uwaga, żeby nie zrobić sobie kuku.

A teraz przejdźmy do pełnej recenzji.

Zacznijmy od tego, jaka jest
#MOJA SKORA
1. Przez wiele lat baaardzo tradzikowa, leczona dermatologicznie, poznała mnóstwo kosmetyków przeciwtrądzikowych - i aptecznych i drogeryjnych. Obecnie raz w tygodniu stosuje retinol o małym stężeniu.
2. Cera mieszana - przetluszcza sie w strefie T, przesuszona na pozostałej częsci twarzy (zwlaszcza teraz, zima)
3. Moja poranna i wieczorna pielegnacja prawie zawsze ma conajmniej 3 kroki:
mycie twarzy żelem => tonik => krem do twarzy. Tak wiec tonik byl zazwyczaj stosowany po umyciu twarzy zelem lub pianka.
Czasem dochodza dodatkowe kroki zwiazane z demakijazem, ale kroki żel_> tonik-> krem - one są zawsze

#OPAKOWANIE
Tonik w wersji "miniaturowej" 60 ml jest w plastikowej buteleczce , odkręcanej. Buteleczka jest podobna do pełnowymiarowej wersji produktu, duży plus za to ;) Opakowanie pozwala na szybkie wydobycie odpowiedniej ilosci kosmetky, ale uwazajcie zeby nie wydostało się za dużo ;)

#ZAPACH
Zapach niestety jest mocny, bardzo alkoholowy. Nie oszukujmy sie - już zapach zapowiada działanie tego toniku. I wcale nie jest ono delikatne.

Ja zrobiłam ten bład, że na początku wdrożyłam go jako tonik "day by day". I stosowałam codziennie wieczorem (rano był delikatniejszy tonik). I moja cera naprawdę zapłakała. Ale o tym poniżej

#DZIALANIE
+ odświeża
+ usuwa martwy naskórek
+ bardzo bardzo oczyszcza, dociera naprawde "głęboko", ale w dużej mierze to kwestia duzej ilosci alkoholu w skladzie:(
+ dobrze oczyszcza pory
+ wyszusza ropne zmiany

MINUSY:
- początkowe użycie spowodowało wysyp małych krostek (oczyszczanie)
- jednocześnie bardzo, ale to bardzo rpzesuszył mi skorę! Pomimo stosowania głęboko naiwlżajacego kremu, a potem nawet siegniecia po niezawodny olejek busajna, moja cera była mocno przesuszona. Zajęło mi chwilę doprowadzenie jej do porządku
- podrażnia oczy - nawet jak omijacie ich oklice, to u mnie "opary" były dosc uciazliwe
- uwaga na stosowanie na rany potradzikowe - bo bedzie płacz
-uczucie wysuszenia i ściagniecia po uzyciu
- wysoka cena - to samo moge osiagnac tanszymi alkoholowymi srodkami aptecznymi

Ja teraz używam toniku 1-2 razy w tygodniu - nauczona doswiadczeniem zmieniłam swoja pielegnacje. W sumie, to teraz jest mój oczyszczacz porów. Gdy robie sobie czyszczenie porow, tj wczesniej kwas alicylowy i potem maseczka z zielonej glinki - to kwas zastapilam tym tonikiem.

Tonik stosowany w taki sposob sprawdza się, ale samodzilenie, do codziennje pielegnacji, na pewno nie. Mi przesuszyl nawet miejsca, gdzie wydzialalam duzo sebum!

Daje 2 gwiazki, bo:
* tonik moim zdaniem nie nadaje sie do cery suchej, nawet do normlanej, nie do codzienngeo stosowania - wiec minus 1 gwiazdka za rozjad w stosunku do podstawowych obietnic
* tonik jest baaaaaaardzo alkoholowy - zapach, uczucie ściagniecia
* w tej cenie moge miec takie same wlasciwosci w znacznie niższej cenie w aptece

Gdyby był reklamowany jak inne "mocne" toniki, pewnie dostalby 4-5 gwiazdek za dobra robote. Ale gdy opis rozjezdza mi sie z dzialaniem - no cóż, ocena spada.

Płyn złuszczający od Clinique.....

Płyn złuszczający zakupiłam w zestawie startowym – 3 kroki wraz z innymi mini kosmetykami do przetestowania.
W składzie znajdziemy mentol, glicerynę, kwas salicylowy i alkohol.
Właściwości złuszczające tego produktu zostały wzbogacone o delikatne składniki nawilżające jak wyciąg z oczaru wirginijskiego.
Płyn przeznaczony jest głównie dla 2 typu cery czyli mieszanej w stronę suchej.
Według producenta zaleca się stosowanie go dwa razy dziennie, nakładanie na twarz wacikiem z pominięciem okolic oczu, lecz myślę iż przy takim stosowaniu mógłby mnie wyszuszyć.
Płyn złuszczający został zamknięty w twardej butelce, wykonanej z matowego, przezroczystego plastiku, zakręcany jest korkiem w zielonym kolorze.
Płyn ma delikatny lekko fioletowy kolor lecz na płatku kosmetycznym podczas użycia, jest niemal przezroczysty.
Niestety posiada dosyć mocny alkoholowy zapach który jest na początku drażniący ale z czasem staje się mentolowy.
Płyn stosuje 2 razy w tygodniu tylko na noc, zapewnia on mojej skórze bardzo przyjemne uczucie świeżości i orzeźwienia.
Dobrze usuwa z niej wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia jak sebum, resztki po makijażu i martwy naskórek.
Płyn nie powoduje u mnie żadnego uczucia mrowienia które miałam po Pixi Glow Tonic ani uczucia ściągnięcia i wysuszenia cery.
Dzięki niemu moja mieszana cera jest gładsza, bardziej promienna,
zmniejszyła się również ilość niespodzianek wyskakujących na twarzy.
Bardzo chętnie sięgnę po pełnowymiarowy produkt.

Coś się z nim stało

Płynu nr 2 używam ok kilkunastu już lat. Pamiętam, że to była miłość od pierwszej buteleczki. Pomimo, że z alkoholem, produkt nie wysuszał i przepięknie złuszczał skórę, pozostawiając ją gładką i rozświetloną. Po kilku latach używania non stop, od kilku lat kupuję go na okres jesienno-zimowy. Nie wiem, co się stało, ale ostatnią butelkę, co prawda dużą, 400 ml męczę już drugi sezon i prawdopodobnie więcej nie kupię. Płyn nadal nie wysusza, ale ma od pierwszego użycia całkowicie inny zapach i złuszczenie wraz z rozświetleniem też daje jakby mniejsze. Wiem, że firma jakiś czas temu zmieniała opakowania 3 kroków i odnoszę wrażenie, że również coś w składzie zmienili.

Sprawdza się

Nie mam nic do zarzucenia - producent deklaruje, że produkt świetnie oczyszcza cerę i jest to prawda. Mi osobiście zapach w ogóle nie przeszkadza.

Przy regularnym stosowaniu rzeczywiście skóra jest gładsza i rzadziej pojawiają się niespodzianki. Znikają też zaskórniki.

Od dawna nie miałam żadnego produktu pielęgnacyjnego z Clinique, jednak w listopadzie 2020kupiłam na promocji ich kalendarz adwentowy.
Tonik przeznaczony jest do spektrum cery od suchej do mieszanej - ja mam tę ostatnią, bez skłonności do przesuszania za to z pojawiającymi się od czasu do czasu (raczej rzadko) niedoskonałościami.
Jeśli chodzi o zwalczanie niedoskonałości i zapobieganie powstawania nowych, to faktycznie tonik działa (kwas salicylowy w składzie).

Alkohol na bogato

Ten złuszczający płyn (nie jest to tonik wyrównujący pH skóry) śmierdzi alkoholem i mentolem, pozostawiając na skórze uczucie mrowienia. Trzeba uważać na okolice oczu. Tonik zgodnie z opisem złuszcza - robi to przez wysuszenie naskórka. Nie jest to produkt delikatny, nie wiem jak może być reklamowany jako produkt dla skóry wrażliwej. Sprawdza się do punktowego wysuszania wyprysków, ale używając na całej twarzy można zrobić sobie krzywdę. Samo opakowanie nie jest wygodne. Duże, ciężkie, z dużym otworem, rozlewa się.

%%%%

Myślałam, że alkoholowe toniki zostały w latach 90. Okazuje się, że renomowana marka sprzedaje je w najlepsze. Kupiłam cały zestaw (razem z pianką i kremem) po zapewnieniach koleżanki, że ma wrażliwą cerę i stosuje tylko Clinique. Jeśli stosuje ten tonik to może właśnie dlatego ma wrażliwą cerę...

Ulubiony śmierdziel

To bez wątpienia mój ulubiony i najlepszy płyn jakiego używałam.Nigdy przed nim nie czułam żeby moja skóra była tak oczyszczona.Smierdzi alkoholem niemiłosiernie i szczypie w oczy ale jego działanie rekompensuje to w pełni.Nie należy do tanich ale jest wydajny i wart każdej wydanej złotówki.