Chanel, Allure EDT

Chanel, Allure EDT

"Istnieje tyle stylów, ile kobiet" mawiała Chanel. Styl, czyli "allure" to elegancja, urok i charyzma. Niezafałszowana, naturalna atrakcyjność. Styl nie zależy od wieku ani sposobu ubierania. Styl pochodzi z wnętrza.
Ten wielowymiarowy zapach, jakim jest 'Allure' firma postanowiła interpretować przy pomocy wizerunków kilku anonimowych kobiet. Jedyną rzeczą, która je łączy, jest ich niezrównany "allure".
Zapach swoją wielowymiarowość zawdzięcza bogatemu spektrum naturalnych składników.

Kategoria: orientalno-waniliowa

Nuty zapachowe:
nuta głowy: cytryna, bergamotka, mandarynka, brzoskwinia
nuta serca: majowa róża, jaśmin, lilia wodna
nuta bazy: drzewo sandałowe, wetiwer, wanilia

Cena: ok. 230zł / 50ml

Rekomendacja
na dzień, na wieczór
drzewne, orientalne, owocowe
wody perfumowane, wody toaletowe

40% jesień/zima 60% wiosna/lato

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Guma do żucia

Wszyscy uważają, że to zapach klasyczny, a ja wyczuwam same sztuczności: gumę do żucia, albo cukierki ,,Ice fresh". Myślę, że marakuja w połączeniu z cytryną i brzoskwinią powoduje takie odczucia. Nie czuję wanilii, nie wyczuwam kwiatów. Nie wiem dlaczego, ten sam chemiczny, sztuczny, cukierkowy zapach wyczuwam w The One Dolce & Gabbana. Dla mnie to zapachy bliźniaczo podobne, z tym że Allure jest lżejszy. Nigdy nie zrozumiem tych perfum, nigdy nie polubię. Oczywiście na pewno są osoby, na których będą wybrzmiewały pięknie. Zapach według mnie pasuje na porę wiosenną lub jesienną, bardziej na dzień, niż na wieczór. Ma doskonałą trwałość. Flakon przepiękny - minimalistyczny, elegancki.

• Flakon: 5

Dla pewnej siebie kobiety .

Przez lata używałam edp, był to jedyny zapach, który kupowałam kilka razy. EDT są inne, lżejsze, bardziej codzienne.
Jedno jest pewne, to nie zapach dla dziewczynek. Dobrze będzie go nosić kobieta pewna siebie, niezależna.
Polecam.

Przyciąga jak magnes

Allure jak sama nazwa wskazuje kusi i przyciąga. Chanel opisuje go słowami: "Trudno powiedzieć. Nie można mu się oprzeć". I tak właśnie jest!
Głęboki zapach, idealny na wieczorne wyjścia, ale sprawdzi się też na co dzień (o ile nie przesadzimy z ilością). Bardzo kobiecy i zmysłowy. Zwraca uwagę - chyba nikt nie przejdzie obok tego zapachu obojętnie.

Jego cena jest niestety wysoka jak Mount Everest, ale trzeba przyznać, że trwałość idzie tutaj w parze z ceną. Zapach utrzymuje się długo zarówno na skórze, jak i na ubraniach. Ładny flakon - prosty, a zarazem elegancki.

Czysta elegancja

Moj idealny perfum, który używam do pracy. Ubrana w ten zapach czuje sie seksowna, pelna energii i gotowa do działania. Chemiczna nuta w tych perfumach sprawiła, ze cały czas mam ochotę sie obwochiwac. Allure jest często pozytywnie komentowany przez moje otoczenie. Cieszy mnie to, ze nie spotykam nikogo ubranego w ten zapach.

• Flakon: 4

Za późno....

Przymierzałam się do Allure wiele lat. Podobały mi się, ale bardzo, bardzo męczyły. Po godzinie murowana migrena. Niedawno wreszcie kupiłam 50 ml /dla bezpieczeństwa EDT/ i jakże się rozczarowałam ! Z mocy zapachu nie zostało nic... Nie wiedziałam, że tak szacowna firma jak Chanel także robi reformulacje perfum .
Stracone parę stówek. Owszem, zapach niby ten sam co kiedyś , ale pobrzmiewa jak pociąg w oddali. Nie polecam absolutnie. Dla porządku: przetestowałam też obecne EDP - wcale nie lepiej. Po 3 godzinach prawie nic nie czuć! A kiedyś obie wersje miały taki wspaniały ogon...Cóż, widać wszystko schodzi teraz na psy, tyle ,że to psy bez OGONA .

Kupiony w: Inna perfumeria

Klasyk

Allure oczarował mnie gdy byłam jeszcze nastolatką ale jak do tej pory nigdy nie byłam w posiadaniu flakonika. Teraz już mam swój własny Allure. Przepiękny, na wskroś elegancki i cudownie kobiecy. Allure to zapach pozostający w klimacie lat 90tych, klasa sama w sobie. Początek jest słodko-cytrusowy, króluje tu cytryna, słodka mandarynka i bergamotka. W sercu zapachu dominują kwiaty, jaśmin i frezja otulone wanilią ale ta wanilia jest szlachetna, nie spożywcza i nie ulepna. Baza to cudowne drzewo sandałowe i wanilia, która nadal trwa i otula niczym kaszmirowy szal. Najbardziej lubię nosić Allure wczesną jesienią. Zapach niesamowicie trwały i ciepły. Flakon piękny w swej prostocie.

Jeden z lepszych

Używam od lat. Nie ma trwalszego i bardziej charakterystycznego zapachu. Kwiatowy i delikatny oraz mega trwały. Wyczuwam leciutką cytrynę i niesamowitą kremowość. Polecam . Najlepiej sprawdza się latem.

Kupiony w: Perfumeria Douglas

Allure - czyli elegancja

Dla mnie jest to kremowy zapach. Ciepły, świeży a zarazem słodki. Ma w sobie moją ukochaną brzoskwinię, frezję i wanilię. Moje ukochane składniki :) poza tym można wyczuć marakuję, jaśmin, lilię, drzewo sandałowe...
Budowa olfaktoryczna nie jest typowa, czyli nuta bazy, serca i głowy. Tylko fasetki przenikające się nawzajem.
Kompozycja bardzo kobieca i nieco lżejsza od wody perfumowanej

Kupiony w: Perfumeria Douglas

• Flakon: 1

nie dałam rady

sorry dziewczyny, ale nie rozumiem zachwytów
zapach mocny, długo się trzyma, ALE NIC SPECJALNEGO
jak dla mnie przygnębiająco przyciężkawy
próbowałam na różne pory roku, raz rano, raz wieczorem, ale nie dałam rady
dostała moja mama, również nie dała rady, dała koleżance (dalszych losów buteleczki nie znam)
zakładając go na siebie po godzinie, dwóch byłam tak zmęczona, i myślałam o umyciu się i o ukochanym tresorze, j`adore
nie,i tyle, szans więcej nie będzie

• Flakon: 4

a jednak mój

Lubię większość zapachów Chanel, ale Allure, nie wiedzieć czemu, długo omijałam z daleka. Chyba mnie trochę onieśmielały te perfumy, bo kojarzyły się z ciotką, kobietą bardzo elegancką i dystyngowaną, z idealnym zawsze uczesaniem i makijażem. Pachniała interesująco, choć też tak jakoś... oficjalnie? Ale w końcu uznałam, że muszę wypróbować na sobie, a może to będzie miłość taka jak z Coco? Po krótkich testach, nieprzekonana do końca, zdecydowałam się na zakup pełnowymiarowego flakonu.
No i cóż, ponosiłam i stwierdziłam, że niestety, ale pary z nas nie będzie. Pomyślałam, że może i "Szanele" są w większości jak dla mnie szyte, ale nie tym razem. Zapach wydał mi się sztuczny i do tego z jakąś mocno drażniącą, chemiczną, nutą. Próbowałam się do niego przekonać, ale nie dałam rady. Zniechęcona przekazałam flaszkę w inne, zachwycone zresztą, ręce i postanowiłam o Allure zapomnieć raz na zawsze.

Teraz wiem, że co nagle, to po diable, że byłam w za gorącej wodzie kąpana z obrażaniem się na te perfumy. Otóż właśnie nabyłam drogą kupna Allure EDT - przyznaję się, nie dawały mi o sobie mimo wszystko zapomnieć i postanowiłam spróbować EDT tym razem. W oczekiwaniu na przesyłkę poszłam jeszcze raz sprawdzić zapach do perfumerii, psiknęłam na blotterek, schowałam go między karty kupionej właśnie książki, by przypomnieć sobie o nim jakiś czas później i stwierdzić "uuu, nie jest dobrze". Jak na szpilkach wyczekiwałam nadejścia paczki, wreszcie jest, psiknęłam, odczekałam chwilę, jeszcze trochę... I im więcej czasu daję temu zapachowi, tym bardziej jestem zachwycona! Wyraźnie czuję podobieństwo do EDP, ale też zauważam różnicę. Allure EDT są w moim odczuciu delikatniejsze, kwiatowo-cytrusowo-waniliowe, bardzo charakterystyczne. I choć ciepłe i otulające, takie puchate, to według mnie pasują też na te cieplejsze pory roku (ale ja ogólnie nie jestem fanką tzw. świeżaków). Zapach jest elegancki, nienachalny, dyskretny, idealny do pracy. Na początku nieco ostry - trzeba mu dać czas, by mógł się pięknie rozwinąć i złagodnieć. Flakon prosty, klasyczny, piękny.

I tak siedzę z nosem przy nadgarstku i się zachwycam. A za jakiś czas, może jesienią, spróbuję przeprosić się z EDP, czuję, że tym razem nam się uda.

Słodki miś

Po naczytaniu się opinii, allure jawiły mi się jako perfumiarski pomnik: taki klasyk z klasą klasyczną bardzo., do tego minimalistyczny (ekhem klasyczny) flakon... Nie wytrzymałam i zamówiłam w ciemno. W sumie nie pamiętam czemu akurat wersję EDT, chyba żeby nie polec zbyt szybko w zderzeniu z monumentem, a tymczasem... Allure okazał się najbardziej przyjaznym, łagodnym, bezproblemowym zapachem, z jakim się spotkałam. Mięciutka wanilia pobrzmiewająca brzoskwinią i utemperowana cytrusami. Intensywność i trwałość taka akurat, nie zabija ani też nie znika, no po prostu pluszowy miś w butelce . Czegoś takiego po Chanel się nie spodziewałam i do tej pory po spryskaniu się "tym"Allurem dziwię się, że to taki potulny, przymilny, łagodny zapach. A tak na marginesie, zapach ten idealnie pasuje mi do wizji ze świecy Soft Blanekt z YC, która o dziwo jest w moim odbiorze waniliowo-cytrusowym drapieżcą, którym miał być właśnie allure. No nic, trzeba spróbować z EDP.

Używam tego produktu od: czerwiec 2014
Ilość zużytych opakowań: połowa 50 ml

klasyk na codzień

Zapach lubie za ciepło którym mnie otacza,jest świetny na dzień do pracy raczej bliskoskórny, co nie oznacza że otoczenie go nie czuję. Allure jest raczej dla indywidualistek i kobiet dojrzałych pewnych siebie. Potrafi pięknie rozwijać nuty na mojej skórze bywa zmienny i nastrojowy jak ja.On dostosowuje się do mnie i za to go lubię,nie tłamsi , nie dusi,nie powoduje bólu głowy.Ukryty w nim jaśmin jest moją energią(uwielbiam):).Polecam przetestować na własnej skórze przed kupnem.Malutki minusik za trwałość ale ok. jak na edt

Używam tego produktu od: około 3 miesięcy