Palmolive, Protex Herbal (Mydło antybakteryjne w kostce)

Powiększ Palmolive, Protex Herbal (Mydło antybakteryjne w kostce)

Zgłaszająca osoba: magda88

Protex Herbal to unikalne mydło w kostce, które łączy antybakteryjną recepturę

z kompozycją naturalnych ziół, dzięki czemu zapewnia skórze odpowiednią pielęgnację oraz ochronę antybakteryjną. Zioła, których wyciągi zastosowano w mydle Protex Herbal, znane są z pozytywnego oddziaływania na skórę:

Zielona herbata zawiera polifenole, które chronią przed działaniem wolnych rodników, mają silne właściwości antyutleniające, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu przedwczesnych zmarszczek, ponadto mają działanie bakteriobójcze, ściągające i przeciwzapalne.

Nagietek chroni wrażliwą skórę, regeneruje i dezynfekuje, przynosi ulgę w przypadku ropnych i trądzikowych zmian skóry.

Olejek z drzewa herbacianego to silny antyseptyk, ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze, ułatwia gojenie się ran i blizn. Używany przy leczeniu trądziku, pęcherzy, oparzeń (w tym słonecznych) i wysypki.

Tymianek ma silne działanie bakteriobójcze, ściągające, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, chroni skórę przed zanieczyszczeniami, zapewnia miły zapach.

Rozmaryn działa kojąco i odświeżająco, pobudza ukrwienie oraz działa antyseptycznie i przeciwutleniająco, przyspiesza gojenie się skóry, ma właściwości aromaterapeutyczne, jego zapach ma działanie relaksujące.

Mydło antybakteryjne Protex Herbal jest niezbędnym środkiem pielęgnacyjnym dla wszystkich, którzy mają problemy z cerą. Doskonale oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednią pielęgnację i ochronę. Mogą go używać osoby młode z problemami skóry, jak również starsze, u których odporność na bakterie jest osłabiona. Mydło Protex Herbal jest doskonałym kosmetykiem na lato, niezbędnym w każdej walizce. Jasnozielony kolor i delikatny ziołowy zapach podkreślają właściwości wariantu.

Skład: Sodium Tallowate, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Aqua, PEG-12, Parfum, Stearic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Triclocarban, Pentaerithrityl Tetra-di-t-butyl, Hydroxyhydrocinnamte, Pentasodium Pentetate, Camellia Sinensis Extract, Calendula Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Thymus Vulgaris Extract, Melaleuca Alternifolia Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 47005, CI 61570, CI 77891. (30.10.2009)

Cena: ok. 2,5 zł / 100 g

• Bardzo dobrze myje.
  • Dużo kostek tego mydła już zużyłam, lubię je zwłaszcza latem gdy mocno się pocimy, doskonale zmywa pot, tłuszcz i brud, a dodatkowo szybciej się goją po nim ropne wypryski, cokolwiek wyskoczy to Protex dokładnie to wymyje, że szybciej zniknie.
    Zapach ładny, mydlany, szybko się ulatnia ze skóry i potem nie miesza się z perfumami, konsystencja twarda a przez to długo można używać.
    Trochę skórę wysusza, więc dobry do cery tłustej jest, a jak taka nie jest to można używać naprzemiennie z Dove, i ja tak robię, używam go naprzemiennie z innym mydełkiem.
    Dobry do higieny intymnej, świeżość się długo utrzymuje. Ja nim myje całe ciało, od twarzy do stóp.

Używam tego produktu od: Kilka lat.
    Ilość zużytych opakowań: 10-20 kostek, nawet nie pamiętam dokładnej ilości.

Chcesz pochwalić Sylwia1900r za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Mocny zawodnik...
  • ...chwilami aż za mocny

Po miłych doświadczeniach z ziołowymi mydłami firmy Himalaya Herbals w kwestii mycia twarzy doszłam do wniosku, że mojej kapryśnej cerze taka forma oczyszczania służy, więc postanowiłam dalej świdrować w tym kierunku i zainteresować się innymi ogólnodostępnymi mydłami tego typu. Miałam kiedyś Protexa tylko w wersji Ultra, działania zbyt dobrze nie pamiętam, ale zapach-kadzidlany, ale świeży, o tak, zapadł mi w pamięć. Postanowiłam kupić wersję Herbal, bo niby daleko w składzie te ziółka, ale jednak są i to te fajne(zwłaszcza rozmaryn i olejek z drzewa herbacianego), poza tym deklaracje, że to antybakteryjne. Więc teoretycznie dla mnie twarzowe myjadło w sam raz

Kostka ma wygodny, obły kształt. Szybko rozmięka-chociaż trzymam w zamkniętej mydelniczce, tą z kolei często myję i wycieram do sucha, więc mydło jest trzymane w warunkach, które w żaden sposób nie wspierają procesu ciapciania się kostki. A jednak się ciapcia, nie lubię tego.
    Ładnie się pieni, dobrze spłukuje. No i pięknie pachnie-ziołowo-kadzidlanie, ale świeżo, bardzo polubiłam ten zapach. Rzeczywiście taka troszkę aromaterapia, relaksująca

Używam do mycia twarzy, rano i wieczorem.
    Ogólnie jest tak-cerę mam mieszaną, tłusta w strefie T(chwilami to aż za bardzo), policzki względnie normalne, troszeczkę niedoskonałości, głównie zaskórników, krostki pojawiają mi się rzadko, głównie przed okresem i nie są duże. Nie maluję się-jedynie nakładam puder na krem/filtr i oczekuję, że mydło mi to zmyje. To ze spraw organizacyjnych.

I to mydło mi odpowiada do oczyszczania twarzy-skóra jest czysta, świeża, dokładnie oczyszczona, ewentualne krostki zasuszone(a więc i szybciej się goją), ogólnie mi pasuje. Wierzę, że jakieś tam działanie antybakteryjne ma, przynajmniej staram się w to wierzyć. Czy działa na trądzik-tego nie wiem, ja nie mam z nim większych problemów, jak już mówiłam-parę drobnych krostek raz na jakiś czas mi się pojawia, ale trądziku dokuczliwego nie mam.

Jednak lubi wysuszać i ściągać skórę(choć to jest całkiem zrozumiałe, to mydło antybakteryjne, więc skoro jest anty- dla bakterii to nie może być jednocześnie soft dla skóry, no i ma w sobie te zioła, a zioła ogólnie lubią wysuszać bez odpowiedniej asekuracji), tonik oraz dobry krem/olejek są obowiązkowe, inaczej efekt za małej, niekomfortowo ściągniętej skóry gwarantowany.

A-i jak dostanie się do oczu to piecze. Jak cholera.

Wydajne toto niesamowicie-cztery miesiące, stosowanie dwa razy dziennie, a dopiero połowa kostki poszła

Porządne mydło oczyszczające-skóra po nim skrzypi ze świeżości, jest dokładnie oczyszczona, choć krem po nim-obowiązkowy. Niemniej-dla cer mieszanych/tłustych/z niedoskonałościami-polecam

Chcesz pochwalić Abisans za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealne dla osób z niedoskonałościami skórnymi
  • Mydełko na prawdę bardzo skuteczne. Pomocne w walce z niechcianymi niedoskonałościami skórnymi. Pomaga je zredukować. Matowi skórę i pozostawia ją świeżą i oczyszczoną na długo. Co ważne - nie wysusza i nie podrażnia ! Nie wywołuje żadnych reakcji niepożądanych. Mydło wydajne, w bardzo dobrej cenie. Dobre dla osób z problemami skórnymi.

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić katarzyna_bb za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetne
  • Mydło regularnie gości w moim domu.Świetne do rąk,chociaż wysusza lekko.
    Bardzo dobrze oczyszcza i odświeża.Pomaga zwalczać wypryski,gdy coś pojawi się na twarzy czy dekolcie.
    Gdy moja cera ma gorsze dni jest dla mnie wybawieniem.Buzia po jego użyciu jest matowa.Wiadomo,krem nawilżający konieczny.
    Nie jest drogie,ok. 3 zł w Rossmanie.

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: duuużo

Chcesz pochwalić NATALA5214 za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajne mydełko ;-)
  • z tym produktem zetknęłam się kiedy zalecono stosowanie go po zrobieniu tatuażu (sprawdził się znakomicie), później stosowałam go do mycia twarzy i muszę przyznać, że zarówno wersja Herbal jak i inne wersje tego mydła spisuja się znakomicie:

- nadaja się do mycia twarzy i ciała
    - niska cena
    - dostępność
    - pomaga przy cerze problematycznej lecz jej nie wysusza
    - pięknie pachnie
    - bardzo wydajne mi jedna kostka starcza na pół roku myjąc twarz dwa razy dziennie

jedyny minus to że nie radzi sobie z makijażem ale cudów nie ma ja stosuję żel do mycia twarzy a dopiero po nim myję mydełkiem i jest git polecam

Używam tego produktu od: 1 rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić klapouchy1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobre
  • Na początku uprzedzam, że stosowałam wszystkie warianty tych mydełek i wszystkie są bardzo dobre, więc recenzja pod tym produktem tyczy się również reszty tych mydełek.

Mydełka są bardzo bardzo. Super myją, działają bardzo odświeżająco, wystarczają na ponad dwa miesiące.
    Pomagają cerze problematycznej - matują, odświeżają, dezynfekują.

Odjęłam gwiazdkę z dwóch powodów: ceny, która mogłaby być może ociupinkę niższa, chociaż nie wiem czy mam się czego czepiać, ponieważ siarkowe jest droższe więc..., a to można upolować na promocji w Rossmannie za 1.99 oraz z drugiego powodu potrafi bardzo ściągać twarz i skóra gdy jest troszkę podrażniona to może piec przy myciu i może być twarz zaróżowiona.

Myślę, że warto wypróbować. Mydło to polubił również mój brat, który używa tylko tego do mycia twarzy.

Używam tego produktu od: nie pamiętam od kiedy, z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: kilka kostek różnych wariantów

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Kreciola za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNE !!
  • Mydło kupiłam bo akurat skończył mi się mój żel.. A że w portfelu pustka, postanowiłam spróbować mydła i to był strzał w dziesiątkę !

Początkowo trochę przesuszyło mi skórę, ale z dnia na dzień było coraz lepiej !

Mam cerę trądzikową, od czasu gdy używam protex'u problem zniknął.

Myślę, że warto spróbować, w końcu to tylko 2,50..
    a jeśli się nie sprawdzi.... Świetnie daje sobie radę z domywaniem pędzli z podkładu

Chcesz pochwalić xjagussx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na wypryski najlepsze!
  • Już ponad rok stosuje to mydło do twarzy, ponieważ mam problemy z pojedynczymi wypryskami. Tylko mydło Protex jest w stanie je zniwelować, jest lepsze niż żele i pianki do mycia twarzy.
    + dobrze oczyszcza skórę
    + jest wydajne, bo jest "twarde" i nie rozmiękcza się
    + znikają po nim wypryski
    Jedyne co mi się w im nie podoba to zapach, ale to pewnie ze względu na substancje antybakteryjne, które zawiera.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: około 6

Chcesz pochwalić bernikula za czytelną i pomocną recenzję?
  • W sam raz dla tłustej cery i skłonnej do wyprysków!
  • Używam tego mydła już spory czas i muszę stwierdzić, że jest to najlepsze mydło antybakteryjne, jakie do tej pory miałam.
    Doskonale oczyszcza naszą twarz, zmniejsza ilość wydzielanego sebum jest to doskonałe oczyszczenie dla cery skłonnej do wyprysków i błyszczenia.
    Poprawia stan cery, zmniejszyła się po nim ilość wyprysków, szybciej się one goją.

Plusy:
    + wydajność ( w porównaniu do innych mydełek starcza mi na bardzo długi czas)

+ doskonałe oczyszczenie

+ mniejsza ilość wyprysków

+ cena

+ uczucie świeżości i zadbanej buźki

+ zmniejsza wydzielanie sebum

+ dobrze się pieni

+ poprawia koloryt

Jedynie odejmuję pół gwiazdki za to, że trochę wysusza buzię, jednakże po zastosowaniu kremu nawilżającego już jest dobry stan skóry.

Z czystym sercem polecam ten produkt, szczególnie dla osób o tłustej cerze ze skłonnością do wyprysków.

Ilość zużytych opakowań: 3 mydełka

Chcesz pochwalić nathalie4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla tłustej cery!!
  • Lubię to mydło. Dobrze się pieni, jest wydajne, zapach jak dla mnie też znośny, ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze..

Uważam, że dla tłustych cer jest to najlepsze ze wszystkich mydeł ( z resztą jak cała seria Protex).

Nie wiem, czy kupię ponownie, bo zamieniłam mydła w kostce w żele do mycia ciała i żele do twarzy

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
    Ilość zużytych opakowań: kilka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić motylek77777 za czytelną i pomocną recenzję?