Palmolive, Protex Herbal (Mydło antybakteryjne)

Powiększ Palmolive, Protex Herbal (Mydło antybakteryjne)

Zgłaszająca osoba: magda88

Protex Herbal to unikalne mydło w kostce, które łączy antybakteryjną recepturę
z kompozycją naturalnych ziół, dzięki czemu zapewnia skórze odpowiednią pielęgnację oraz ochronę antybakteryjną. Zioła, których wyciągi zastosowano w mydle Protex Herbal, znane są z pozytywnego oddziaływania na skórę:
Zielona herbata zawiera polifenole, które chronią przed działaniem wolnych rodników, mają silne właściwości antyutleniające, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu przedwczesnych zmarszczek, ponadto mają działanie bakteriobójcze, ściągające i przeciwzapalne.
Nagietek chroni wrażliwą skórę, regeneruje i dezynfekuje, przynosi ulgę w przypadku ropnych i trądzikowych zmian skóry.
Olejek z drzewa herbacianego to silny antyseptyk, ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze, ułatwia gojenie się ran i blizn. Używany przy leczeniu trądziku, pęcherzy, oparzeń (w tym słonecznych) i wysypki.
Tymianek ma silne działanie bakteriobójcze, ściągające, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, chroni skórę przed zanieczyszczeniami, zapewnia miły zapach.
Rozmaryn działa kojąco i odświeżająco, pobudza ukrwienie oraz działa antyseptycznie i przeciwutleniająco, przyspiesza gojenie się skóry, ma właściwości aromaterapeutyczne, jego zapach ma działanie relaksujące.
Mydło antybakteryjne Protex Herbal jest niezbędnym środkiem pielęgnacyjnym dla wszystkich, którzy mają problemy z cerą. Doskonale oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednią pielęgnację i ochronę. Mogą go używać osoby młode z problemami skóry, jak również starsze, u których odporność na bakterie jest osłabiona. Mydło Protex Herbal jest doskonałym kosmetykiem na lato, niezbędnym w każdej walizce. Jasnozielony kolor i delikatny ziołowy zapach podkreślają właściwości wariantu.

Skład: Sodium Tallowate, Sodium Palmate, Sodium Oleate, Aqua, PEG-12, Parfum, Stearic Acid, Glycerin, Sodium Chloride, Triclocarban, Pentaerithrityl Tetra-di-t-butyl, Hydroxyhydrocinnamte, Pentasodium Pentetate, Camellia Sinensis Extract, Calendula Officinalis Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Thymus Vulgaris Extract, Melaleuca Alternifolia Oil, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citral, Coumarin, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene, Carboxaldehyde, Limonene, Linalool, CI 47005, CI 61570, CI 77891. (30.10.2009)

Cena: ok. 2,5 zł / 100 g

• GENIALNE !!
  • Mydło kupiłam bo akurat skończył mi się mój żel.. A że w portfelu pustka, postanowiłam spróbować mydła i to był strzał w dziesiątkę !

Początkowo trochę przesuszyło mi skórę, ale z dnia na dzień było coraz lepiej !

Mam cerę trądzikową, od czasu gdy używam protex'u problem zniknął.

Myślę, że warto spróbować, w końcu to tylko 2,50..
    a jeśli się nie sprawdzi.... Świetnie daje sobie radę z domywaniem pędzli z podkładu

Chcesz pochwalić xjagussx za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na wypryski najlepsze!
  • Już ponad rok stosuje to mydło do twarzy, ponieważ mam problemy z pojedynczymi wypryskami. Tylko mydło Protex jest w stanie je zniwelować, jest lepsze niż żele i pianki do mycia twarzy.
    + dobrze oczyszcza skórę
    + jest wydajne, bo jest "twarde" i nie rozmiękcza się
    + znikają po nim wypryski
    Jedyne co mi się w im nie podoba to zapach, ale to pewnie ze względu na substancje antybakteryjne, które zawiera.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: około 6

Chcesz pochwalić bernikula za czytelną i pomocną recenzję?
  • W sam raz dla tłustej cery i skłonnej do wyprysków!
  • Używam tego mydła już spory czas i muszę stwierdzić, że jest to najlepsze mydło antybakteryjne, jakie do tej pory miałam.
    Doskonale oczyszcza naszą twarz, zmniejsza ilość wydzielanego sebum jest to doskonałe oczyszczenie dla cery skłonnej do wyprysków i błyszczenia.
    Poprawia stan cery, zmniejszyła się po nim ilość wyprysków, szybciej się one goją.

Plusy:
    + wydajność ( w porównaniu do innych mydełek starcza mi na bardzo długi czas)

+ doskonałe oczyszczenie

+ mniejsza ilość wyprysków

+ cena

+ uczucie świeżości i zadbanej buźki

+ zmniejsza wydzielanie sebum

+ dobrze się pieni

+ poprawia koloryt

Jedynie odejmuję pół gwiazdki za to, że trochę wysusza buzię, jednakże po zastosowaniu kremu nawilżającego już jest dobry stan skóry.

Z czystym sercem polecam ten produkt, szczególnie dla osób o tłustej cerze ze skłonnością do wyprysków.

Ilość zużytych opakowań: 3 mydełka

Chcesz pochwalić nathalie4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla tłustej cery!!
  • Lubię to mydło. Dobrze się pieni, jest wydajne, zapach jak dla mnie też znośny, ma działanie przeciwzapalne i bakteriobójcze..

Uważam, że dla tłustych cer jest to najlepsze ze wszystkich mydeł ( z resztą jak cała seria Protex).

Nie wiem, czy kupię ponownie, bo zamieniłam mydła w kostce w żele do mycia ciała i żele do twarzy

Używam tego produktu od: jakiś czas temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić motylek77777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oczyszcza ale bardzo wysusza
  • Myłam nim twarz i rzeczywiście muszę powiedzieć że jeżeli chodzi o oczyszczenie to spisuje sie aż za dobrze. Już w czasie spłukiwania ciężko jest ręką przejechać po twarzy bo się zatrzymuje jak palec na czystym talerzu

Jednak po dwóch kostkach zrezygnowałam z niego (zresztą na rzecz Białego Jelenia z lnem, polecam się zainteresować) bo skóra po wysuszeniu jest bardzo sucha i ściągnięta a po dłuższym stosowaniu bardzo się łuszczy.

Ilość zużytych opakowań: 2 kostki

Chcesz pochwalić Piratek za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajne
  • lubię to mydło za diałanie antybakteryjne, zapach i wydajność używałam go tylko do rąk i tu się świetnie sprawdza bo wiadomo zabija zarazki, nbie zauważyłam żeby strasznie mi wysuszył skórę na dłoniach ale to przecież tylko mydło ma myc i tyle a tę funkcje spełnia świetnie. Tanie i dobre.

Używam tego produktu od: kiedyś dawno
    Ilość zużytych opakowań: jakieś dwie kostki

Chcesz pochwalić dupelka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudeńko
  • Mydełko poleciła mi jedna z koleżanek. Już od dawna próbuje ujarzmić moją tłustą cerę. Czasami moja twarz wyglądała jakby była wysmarowana olejem nie zależnie od tego czy jest lato czy zima i czy mam makijaż czy też nie. Pierwsze co zauważyłam że świetnie radzi sobie z różnego rodzaju krostkami nawet z tymi po depilacji golarką. Fajnie oczyszczał twarz z makijażu. Mimo że jest to mydełko nie wysuszyło mi skóry. Co dla mnie najważniejsze po miesiącu stosowania moja cera mniej się świeciła i pojawiało się mniej wyprysków. Zapach jest całkiem przyjemny. Niby takie niepozorne a efekty są większe niż myślałam. Polecam z czystym sumieniem .

Ilość zużytych opakowań: 5-6 kostek

Chcesz pochwalić pomiidorowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak najbardziej polecam, świetne mydełko za bardzo przystępną cenę.
  • Mam problemy z trądzikiem od kilku lat. Używałam już bardzo wielu kosmetyków. W końcu sięgnęłam po Protex i to był strzał w dziesiątkę! Stosowanie mydła poprawiło stan mojej cery, pryszcze pojawiają się teraz rzadziej a te już istniejące szybciej się goją, daje uczucie świeżości i czystości. Polecam także po wysiłku fizycznym, szczególnie w okresie upałów, zauważyłam też, że zmniejsza potliwość.
    Szczególnie pomogło mi na pryszcze na plecach.

+zdecydowana poprawa wyglądu cery trądzikowej
    +zmiejszenie ilośći pryszczy
    +wydajne
    +zmniejszejnie potliwości
    +daje długatrwałe uczucie świeżości
    +cena

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 2-3

Chcesz pochwalić _Villemo_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajne
  • Zwykłe, najzwyklejsze mydełko
    U mnie zawsze leży na mydelniczce.
    Kupuję je ponieważ jest antybakteryjne a ja kocham mydła i kosmetyki takiego zastosowania. Trochę wysusza ale ja doznaję takiego efektu po prawie wszystkich kosmetykach.
    Ogólnie ok

Używam tego produktu od: kilka lat

Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić mela14kosmo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trochę zbyt mocny zapach...
  • Zapewne kupiłabym to mydło jeszcze wiele razy, ale na szczęście jest wersja Fresh i tej się trzymam. Mydło jest bardzo porządne, ładne zmywa zanieczyszczenia ze skóry, nadaje się do zapierania np. przepoconych bluzeczek. Nie wysusza zanadto, choć to tylko mydło. Wpływu na cerę nie zauważyłam szczególnego, ale jakoś tam zapobiega może powstawaniu pryszczy Tylko zapach - jak dla mnie troszkę zbyt intensywny. Choć to akurat nie jest typ mydła używanego dla doznań aromaterapeutycznych

Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić bibi1981 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysuszenie totalne
  • Nic nigdy tak strasznie nie wysuszyło mi skóry. Nie dość, że to mydło nie pomogło w walce z tłustą skórą i pryszczami, to wręcz strasznie zaszkodziło. Działa bardzo agresywnie. Szanujmy naszą skórę, dbajmy o nią za pomocą łagodnych żeli a nie takiego hardkora jak to mydło Dodatkowo produkt ten ma tak okropny, strasznie intensywny zapach, że myślałam, że uduszę się podczas stosowania. Dobrze, że było bardzo tanie, jakoś to przeboleję.

Ilość zużytych opakowań: zaczęte pierwsze (już jest w koszu)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Lusia90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • w porządku
  • Kupiłam z ciekawości, z nadzieją że chociaż trochę pomoże mojej trądzikowej skórze.
    Niestety na ten problem produkt akurat nic nie poradził.

Plusy:
    - dobrze oczyszcza, nie miałam po nim uczucia niedomycia, jak mam po niektórych specyfikach
    - nie wysusza skóry, nawet tej na twarzy
    - i tu dziwna sprawa- mydło słabo się pieni, ale jednocześnie jest wydajne
    - nie zostawia białego osadu

Minusy:
    - trochę się przeliczyłam co do tego przeciwbakteryjnego działania, bo na pryszczyki mi nie pomogło
    - słabo się pieni (ale jak pisałam wcześniej, jest wydajne )

Jest w porządku, ale nie kupię ponownie- wolę Bambino albo Kajtka

Używam tego produktu od: czerwca

Chcesz pochwalić catttt za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysusza i nic wiecej ! :/
  • Stosowałam systematycznie to mydło przez 3 miesiące zwłaszcza do mycia twarzy a niekiedy i ciała.

-Nie zauwazyłam zadnej poprawy mojego stanu cery. Pryszcze jak mi wyskakiwały tak wyskakują. Miałam nadzieje ze choć troche ich ubędzie niestety porażka na całej lini - i czy to ma być mydło antybakteryjne ? działanie mija sie celem ! :/
    -na dodatek mydło bardzo wysuszyło moja skóre, zaczeła sie łuszczyć, być szorstka
    -zapach - przypomina mi kostke do WC ;D sosnową ;D

+mydło jest dość wydajne
    +dobrze sie pieni
    +cena

Ilość zużytych opakowań: 3-4 kostki

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Czarnuleczka090 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Troszkę słabsze do siarkowego
  • Kupiłam je kiedyś zachęcona pozytywnymi opiniami z wizażu. Na samym początku nie spodobał mi się zapach-jakiś taki męski, ciężki. No ale zapach pomińmy i skupmy się na działaniu. To mydło bardzo dobrze się pieni, przez co jest bardzo wydajne i starcza na długo. Wysusza wypryski, skóra jest po nim matowa przynajmniej przez jakiś czas. Nie zauważyłam, żeby dzięki niemu wyskakiwało mniej niespodzianek. Troszkę pozostawia uczucie ściągnięcia na skórze, ale mi to akurat nie przeszkadza. Tanie jak barszcz, dobrze wpływa na cerę. Być może jeszcze kiedyś je kupię

Używam tego produktu od: 4 lata

Ilość zużytych opakowań: kilka kostek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eternitka za czytelną i pomocną recenzję?
  • super w tej cenie
  • Jedno z moich ulubionych mydeł do rąk. Ma silne wlasciwosci antybakteryjne,po uzyciu czuc ze skora jest czysta i swieza.Zapach przyjemny,ziolowy lekko meski aromat. Do twarzy nie stosowala,nie lubie mydel wole zele. Na pewno sprawdzi sie dla osob z tradzikiem,tlusta skora ale na klatce piersiowej i plecach. Do twarzy jest zbyt agresywne ogolnie to polecam.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 2 kostki po 100g

Chcesz pochwalić niezapominajka62 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyzwoite.
  • Używałam tego mydła, gdy miałam nasilony trądzik kilka lat temu i pamiętam, że dawało ono radę.

Atuty:
    - świeżo pachnie
    - wysusza wypryski
    - wygładza
    - poprawia koloryt
    - tanie
    - dobre opakowanie

Wady:
    - potrafi nadmiernie przesuszyć całą skórę
    - wadą jest jak dla mnie obecność składników zwierzęcych

Problem wysuszenia skóry niwelowałam kremami nawilżającymi, także to nie aż tak wielka wada jak dla mnie, ale obecność składników zwierzęcych zaczęła mi się nie podobać i zaczęłam wybierać mydła z olejami roślinnymi.

Ale Protex jest jednak skuteczny i warto go wypróbować.

Używam tego produktu od: kilka lat temu przez kilka miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić foxa88 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kocham!
  • uwielbiam to mydełko, jest wprost cudowne doskonale radzi sobie z wszelkimi problemami skórnymi. gdy tylko mam problem z trądzikiem na plecach czy na dekolcie, wystarczy używać go przez 2 dni, a wszelkie wypryski są już dużo mniej widoczne. nie polecam do pielęgnacji skóry całego ciała, bo może wysuszać - chyba że ktoś używa codziennie po kąpieli balsamu. jak dla mnie, to że osusza moją tłustą problematyczną skórą jest błogosławieństwem
    cena - przystępna, jak za taki produkt, to nawet bardzo
    zapach może i jest trochę męski, ale mi nie przeszkadza.
    uwielbiam ten kosmetyk i polecam każdemu!

Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić zinnamon za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezłe "ziółko"
  • Jestem uzależniona od tego boskiego zapachu, jakie posiada Protex Herbal. Gdyby ktoś wymyslił perfum o takiej samej nucie zapachowej, pewnie zlewałbym sie nimi od stóp do głów...

Mydło doskonale oczysza ciało i łagodzi wszelkie podrażnienia (w moim przypadku to uporczywy trądzik na plecach). Mydło stosuję raz na tydzień (zamiennie z innymi), ponieważ przy dłuższym stosowaniu może wysuszać skórę.

Używam tego produktu od: od 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: sporo

Chcesz pochwalić Goszka1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam )
  • od czasu gdy zaczęłam używać tego mydła moja cera bardzo się poprawiła, rzadko wyskakują mi pryszcze
    trochę wysusza i ściąga skórę, ale mi to nie przeszkadza, bo zawsze zaraz po umyciu nim mojej twarzy smaruje ją kremem )

Używam tego produktu od: 2009
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie zużyte, a 2 w trakcie używania

Chcesz pochwalić Atagalol za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 459 raz(y)
  • bardzo dobre pod prysznic
  • Używałam tego mydełka pod prysznicem, szczególnie do oczyszczenia skóry pleców. Sprawdza się

+ bardzo dobrze myje, po kąpieli ma się uczucie czystości
    + nie wysusza skóry
    + przyjemny ziołowy zapach
    + dobrze się pieni, czy to na gąbce, czy na samej skórze
    + tanie, łatwo dostępne
    + dobrze działa na skórę trądzikową, nie ma co spodziewać się cudów, ale w mojej opinii pomaga.
    + kremowa pianka łatwo się spłukuje

- trzeba chować mydełko do jakiegoś pojemniczka, bo zasycha i robi się niezdatne do użytku
    - wersja Herbal zostawia przy spłukiwaniu takie tępe uczucie na skórze, typowe dla mydła (ale można się spokojnie przyzwyczaić)

Aktualnie zakupiłam kolejną kostkę, tym razem wersję Cream. Do Herbal na pewno jednak powrócę Polecam!

PS: do twarzy też można tego mydełka użyć, tak raz na jakiś czas. Radzę wtedy delikatnie namydlić dłonie zamiast szorować całą kostką po twarzy - wtedy nie wysusza, przynajmniej w moim przypadku.

Nie dam 5* tylko dlatego, że chcę przetestować kilka wersji Protexa i wtedy wybiorę swoje KWC spośród dostępnych mydełek.

EDIT: Przetestowałam jeszcze dwa inne mydełka i z pełną odpowiedzialnością stwierdzam: HERBAL to jest KWC spośród protexowych mydełek. Szczerze polecam!

Używam tego produktu od: nie pamiętam, długo

Chcesz pochwalić v-x-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny do cery trądzikowej
  • Moja przygoda z tymże mydłem zaczęła się parę lat temu, kiedy to po powrocie z zagranicy dostałam strasznej wysypki na twarzy,dermatolog przepisał mi wówczas między innymi to mydło. Wysypka zniknęła,ale mydło mi się tak spodobało,że używam go do dziś.
    Mam cerę mieszaną, a mydło ma działanie antybakteryjne, w związku z czym doskonale się sprawdza na mojej trądzikowej cerze.Teraz mydło to zeszło na 2 plan, gdyż odkryłam nowe świetne kosmetyki do mojej cery-serię ziaji antybakteryjną.
    Mydło to wcale nie wysusza skóry,normalną i wrażliwą na pewno wysuszy,ale osoby z tłustą buzią nie muszą się go obawiać.
    Kosmetyk ten doskonale oczyszcza twarz z zanieczyszczeń, żaden żel w tej kwestii go nie zastąpi.Dlatego po demakijażu twarzy, myję zawsze twarz tym mydłem, natomiast żel stosuję rano.

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić klara1985 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Protex to świetne mydło, fajnie się pieni, ziołowy zapach (potem jest takie uczucie czystości i świeżości). Dobre dla osób z wypryskami na plecach. Jednak to silnego mydła, nie polecam do mycia twarzy, bowiem przesusza skórę. A jak zapewne wiecie, jeśli skóra jest przesuszona wytwarza dwa razy więcej sebum Więc do kąpieli - super!

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: 4 co jakiś czas

Chcesz pochwalić Titiluna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham protex ;*
  • Używam go od nie dawna to znaczy nie protex herbal ale to zwykłe i rzeczywiście bardzo wysusza skórę. Ale jego największą zaletą jest to, że wysusza wszystkie niedoskonałości i pryszcze. Bardzo chętne polecam to mydło, ponieważ mnie pomaga daje 6/6

Używam tego produktu od:tygodnia

Chcesz pochwalić schatzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobre
  • Do ciała jest na prawdę świetne, zwłaszcza przy wypryskach pojawiających się na plecach. Pomogło kiedyś i mi i mojemu mężowi. Wysusza wypryski, daje uczucie czystości. Do twarzy nigdy go nie używałam, natomiast mój mąż tak i za bardzo przesuszyło mu skórę twarzy.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: nie wiem

Chcesz pochwalić karlakolumna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wysusza
  • Używałam regularnie tego mydła ze względu na moją trądzikową i zanieczyszczoną skórę. Byłam zadowolona,rzeczywiście usuwa wszelkie zanieczyszczenia.Po przetarciu tonikiem wacik był czysty.
    Niestety bardzo wysusza skórę,mimo że ma się wrażenie iż trądzik ustępuje ,nie jest to prawdą. Skóra staje się tłusta pozornie sucha.Przy nadmiernym stosowaniu wydzielanie sebum pogarsza się.
    Mydło zastosowane na ciało pozostawia nieprzyjemne, tępe uczucie.
    Antybakteryjne działanie ma dobre,ale jest zbyt agresywne dla skóry twarzy.Lepiej używać łagodniejszych środków i wybrać się do dermatologa...

Używam tego produktu przez:2 lata

Chcesz pochwalić Malinowa Panna za czytelną i pomocną recenzję?