MAC, Eye Shadow (Cienie do powiek)

Powiększ MAC, Eye Shadow (Cienie do powiek)

Zgłaszająca osoba: LeeLoo

Cienie do powiek amerykańskiej firmy MAC. Charakteryzują się wysoką trwałością i bardzo szeroką gamą kolorystyczną. MAC Eye Shadow są dostępne w pojedynczych, bardzo poręcznych pudełeczkach lub w paletach.

Cena: 50zł / 1,5g

• -najlepsze-
  • Jako że jestem Youtubową maniaczką od wielu lat kusiły mnie cienie Mac, jednak skutecznie odstraszała mnie cena - bałam się że wydam tyle pieniędzy, a cienie okażą się niewystarczająco dobre w końcu się skusiłam i to był strzał w 10!
    Posiadam jak narazie kilka cieni, jednak chyba sprzedam wszystkie swoje poprzednie palety itp innych firm (w makijażu zawsze stawiam na oczy, mam więc naprawdę wiele cieni każdej firmy), tylko po to aby powiększyć swoją kolekcje o 3/4 nowe odcienie Mac'a… lepiej mieć kilka świetnej jakości niż ogrom jakości średniej/marnej.
    + pigmentacja
    + dobrze się z nimi współpracuje, dobrze się rozprowadzają, nawet palcem
    + występują w wielu kolorach, w tym b.unikatowych, duochromowych
    + są wydajne, mimo codziennego używania w żadnym z moich zaledwie kilku wkładów nie pojawia się denko
    + ogólnie są cudowne!

Jedną gwiazdkę odejmuję za cenę, gdyż na początek trzeba zainwestować chociaż w najmniejszą paletkę, wiadomo że z jednym cieniem nikt dużo nie zwojuje

Moje ulubione odcienie to CLUB oraz PATINA.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kilka wkładów w trakcie

Chcesz pochwalić Emilka020c za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Cellulit jak stosować kosmetyki

• Jedne z lepszych
  • Świetne cienie, które mogę polecić każdemu. Wspaniała pigmentacja, duża ilość kolorów do wyboru, ja gustuję w brązach i beżach, mam około 12 odcieni, bywają kolory, które "pracują" gorzej przy rozcieraniu czy też osypują się, ale jest ich niewiele. Na minus cena - 56zł za wkład do paletki, ponad 70zł za cień w opakowaniu.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie kilkunastu

Chcesz pochwalić sassy_ka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo bardzo słabo
  • Odkąd zaczęłam się interesować makijażem i oglądać związane z nim filmiki na YT - marzyłam o chociaż jednym produkcie z firmy MAC. Po 4 latach zdecydowałam się na kupno cienia - Naked lunch. Oczywiście zakup był bardzo przemyślany, z racji wysokiej ceny postawiłam na bezpieczny kolor.Kiedy produkt wpadł w końcu moje ręce, przeżyłam wielkie rozczarowanie i żal. Miałam wrażenie , że produkt jest jakby stary, skamieniały - jednak po wizycie w sklepie stacjonarnym okazało się, że niestety produkt taki po prostu jest. Aby kolor był widoczny w jakiś sposób na powiece , muszę go nakładać na białą kredkę - w innym wypadku równie dobrze, mogę nie nakładać nic. Czułam się oszukana przez te wszystkie dobre opinie na temat tych cieni, uważałam je za produkt z najwyższej półki.

Plusy :
    BRAK

Minusy:
    - cena
    - bardzo słaba pigmentacja
    - produkt jest bardzo twardy, przez co aplikacja jest trudna

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić greatshine5 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 256 raz(y)
  • To nie to.
  • Szukałam bardzo konkretnego odcienia, którego nie udało mi się znaleźć u innych producentów. Konkretnie matowej gorzkiej czekolady, odcienia ciepłego brązu - nie wpadającego w szarość czy w bordo, tylko właśnie klasycznego, ciepłego odcienia brązu.
    Znalazłam w MAC Ground Brown, idealnie to o co mi chodziło. Kolor przepiękny.
    Pierwsze primo: cena. 50 zł za jedno maleńkie kółeczko cienia. W opakowaniu już za 74 zł. Za JEDEN kolor. Wow, musi być na wagę złota.
    Drugie primo: Konsystencja średnia. Szczególnie w porównaniu z innymi markami, typu maty Urban Decay, Too Faced, czy nasz kochany polski Inglot. MAC się potwornie osypuje. Konsystencja jest sucha i nieco pyląca przy pacaniu w nim pędzelkiem.
    Trzecie primo: Blenduje się (po polsku: rozciera z innymi kolorami ) naprawdę słabo... Jest plama i trzeba włożyć sporo energii w jej roztarcie choćby najlżejsze. Nałożenie cienia na bazę betonuje go na wieki. Jest trwały, skurczybyk, ale cień chcę mieć roztarty, rozmglony, a nie graficzną, ostrą plamę. Na tyle mnie to wkurza przy ciemnym odcieniu, że palmę pierwszeństwa daję Inglotowi.

Nie wiem po co chodzę do MAC i kupuję ich produkty, gdy po wypróbowaniu z każdej kategorii kosmetyku choć jednego rodzaju jestem w 3/4 przypadków zawiedziona. Szczególnie w kontekście ich cen. Jedyne co do mnie przemawia to faktycznie szalony wybór kolorów (tu nie mają sobie równych, naprawdę), wykończeń i konsystencji.

Używam tego produktu od: 3-4 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1 op

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pris za czytelną i pomocną recenzję?
  • bubel
  • nie rozumiem fenomenu tych cieni sa naprawde słabe jakosciowo

Jak dla mnie słabo napigmentowane, cięzko je się nakłada nie wiem mam może kupić pędzel za 150 zł żeby nałozyc wielki królwski cień Mac
    Posiadam 4 kolory w tym jeden długotrwały kupiony za 97 zł który powinien trzymać sie dłuzej niz normalne niedługotrwałe a tu jeszcze gorzej
    inne odcienie to shale piekny odcień ale niestety nakładam nakładam i nic nie widze, satin taupe, shadowy lady(matowy) strasznie sie go nakłada.
    na plus tylko ładny wybór odcieni jest w czym wybierać
    nie polecam cienie ze sredniej półki typu loreal, dr hauschka są duzo lepszej jakości
    nie wiem tylko skąd ta fascynacja tymi cieniami............

Używam tego produktu od: 6 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 4 cienie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lenisko1480 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie warte swojej ceny
  • Cena cienia nieadekwatna do jakości.
    Mam kolory:
    Satin Taupe - najładniejszy, dobrze się trzyma.
    Jest - podobny do Naked Lunch, słabo napigmentowany, ledwo widoczny, szybko znika,
    Crystal - beznadzieja. Srebrny, po 2 godzinach ślad po nim znika.
    Girlie - różowy. Twardy, niewidoczny, ciężko nabrać na pędzelek.

Wszystkie cienie nakładam na bazę z Urban Decay. Cena daaaaleko zawyżona. Cienie różnią się od siebie jakością. Na przykład Satin Taupe i Crystal - oba wykończenia frost, a jakość zupełnie inna.

Moim zdaniem cienie przereklamowane. Ktoś kiedyś gdzieś powiedział że to cud, inny puścił z obieg i teraz nawet nie wypada napisać, że to buble za wielkie pieniądze.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kukartka30 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój hit
  • Obecnie posiadam dwa cienie do powiek od MAC - Naked Lunch i Satin Toupe, idealne do dziennego makijażu. Są po prostu zniewalające!

Plusy:
    + trwałość,
    + paleta barw,
    + nie pyli się,
    + mają "to coś"

Minusy:
    - nic, są warte swojej ceny

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Chcesz pochwalić MalgoraM za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • oceniam kolor VANILLA

używam pod łukiem brwiowym i jako rozświetlacz lub na całą powiekę

tworzy bardzo subtelny, naturalny makijaż, ma bardzo minimalne błyszczące drobinki widoczne tylko w mocnym słońcu, więc wygląda się w nim lepiej, ale nie widać na twarzy znaczących śladów makijażu

Dla moich preferencji makijażu, który ma nie być zbyt wdoczny, ale ma widocznie upiększać - idealny

Dość twardy, tylko pędzelek daje radę. Za to długo się trzyma.

Bardzo wydajny, po 2 latach kończy mi się 1 opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: 1 pudełeczko

Chcesz pochwalić annaqs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Perfekcyjne!
  • Najlepsze cienie w najpiękniejszych i bardzo różnorodnych odcieniach! Utrzymują się długo, łatwo aplikują i są wydajne Mają bardzo przyjemną konsystencję.

Używam tego produktu od: dłużej niż kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić Pomianosia za czytelną i pomocną recenzję?
  • mistrzostwo
  • Mistrz świata w cieniach do oczu. Pieknie się trzyma, jest bardzo mocno napigmentowany. Dobrze się blenduje na oku.
    Nie osypuje się, mimo że mam naprawdę ciemny kolor. Te kolory z innych firm mi się osypywały.
    Wada niestety ale cena.
    ja cień otrzymałam w prezencie, ale samej trudno mi by było kupic jeden cień, jeden kolor za 50 zł.
    Dlatego odjęłam pół gwiazdki. Nie zmienia to jednak faktu że mozna nim czarować cuda.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kami_ldz za czytelną i pomocną recenzję?