MAC, Eye Shadow (Cienie do powiek)

Powiększ MAC, Eye Shadow (Cienie do powiek)

Zgłaszająca osoba: LeeLoo

Cienie do powiek amerykańskiej firmy MAC. Charakteryzują się wysoką trwałością i bardzo szeroką gamą kolorystyczną. MAC Eye Shadow są dostępne w pojedynczych, bardzo poręcznych pudełeczkach lub w paletach.

Cena: 50zł / 1,5g

• nie warte swojej ceny
  • Cena cienia nieadekwatna do jakości.
    Mam kolory:
    Satin Taupe - najładniejszy, dobrze się trzyma.
    Jest - podobny do Naked Lunch, słabo napigmentowany, ledwo widoczny, szybko znika,
    Crystal - beznadzieja. Srebrny, po 2 godzinach ślad po nim znika.
    Girlie - różowy. Twardy, niewidoczny, ciężko nabrać na pędzelek.

Wszystkie cienie nakładam na bazę z Urban Decay. Cena daaaaleko zawyżona. Cienie różnią się od siebie jakością. Na przykład Satin Taupe i Crystal - oba wykończenia frost, a jakość zupełnie inna.

Moim zdaniem cienie przereklamowane. Ktoś kiedyś gdzieś powiedział że to cud, inny puścił z obieg i teraz nawet nie wypada napisać, że to buble za wielkie pieniądze.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kukartka30 za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Mój hit
  • Obecnie posiadam dwa cienie do powiek od MAC - Naked Lunch i Satin Toupe, idealne do dziennego makijażu. Są po prostu zniewalające!

Plusy:
    + trwałość,
    + paleta barw,
    + nie pyli się,
    + mają "to coś"

Minusy:
    - nic, są warte swojej ceny

Ilość zużytych opakowań: w trakcie

Chcesz pochwalić MalgoraM za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • oceniam kolor VANILLA

używam pod łukiem brwiowym i jako rozświetlacz lub na całą powiekę

tworzy bardzo subtelny, naturalny makijaż, ma bardzo minimalne błyszczące drobinki widoczne tylko w mocnym słońcu, więc wygląda się w nim lepiej, ale nie widać na twarzy znaczących śladów makijażu

Dla moich preferencji makijażu, który ma nie być zbyt wdoczny, ale ma widocznie upiększać - idealny

Dość twardy, tylko pędzelek daje radę. Za to długo się trzyma.

Bardzo wydajny, po 2 latach kończy mi się 1 opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: 1 pudełeczko

Chcesz pochwalić annaqs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Perfekcyjne!
  • Najlepsze cienie w najpiękniejszych i bardzo różnorodnych odcieniach! Utrzymują się długo, łatwo aplikują i są wydajne Mają bardzo przyjemną konsystencję.

Używam tego produktu od: dłużej niż kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: więcej niż 5

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić Pomianosia za czytelną i pomocną recenzję?
  • mistrzostwo
  • Mistrz świata w cieniach do oczu. Pieknie się trzyma, jest bardzo mocno napigmentowany. Dobrze się blenduje na oku.
    Nie osypuje się, mimo że mam naprawdę ciemny kolor. Te kolory z innych firm mi się osypywały.
    Wada niestety ale cena.
    ja cień otrzymałam w prezencie, ale samej trudno mi by było kupic jeden cień, jeden kolor za 50 zł.
    Dlatego odjęłam pół gwiazdki. Nie zmienia to jednak faktu że mozna nim czarować cuda.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kami_ldz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 8 raz(y)
  • dobre cienie w zawyżonej cenie
  • Mam kolor Naked Lunch. Cielisty, dyskretny.
    Nie osypuje się;
    Wytrzymuje cały dzień na powiekach, chociaż na mojej opadającej, zbiera się w załamaniach;
    Jest dostępny w wielu unikalnych kolorach;
    Cena wg mnie jest mocno wygórowana.

Nie widzę w tych cieniach żadnego wielkiego WOW. Owszem, są bardzo dobre, ale za tą cenę można mieć wiele innych, niekoniecznie gorszych.

Dokupie sobie jakiś cień tylko jeśli znajdę jakiś niepowtarzalny kolor lub wykończenie, w przeciwnym razie się to nie opłaca.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobre
  • Mam kolory Patina, Satin Taupe, Woodwinked ,shale
    +kolory nieliczne są unikatowe, większość ma swoje odpowiedniki w ofercie innych marek.polecam.art,deco\\catrice\\nyx
    +bardzo wydajne,nie.pyla,nie osypuja sie ,napigmentowane trzymają sie na bazie przez caly dzień,jednak,jakość używania i "noszenia" zależą od odcienia, wykończenia i tego jak się zagruntuje powiekę
    -cena,nie warto kompletować całych paletek i nastawiać się na używanie tych cieni jako bazowych,gdy.jest.inglot
    - konsystencja dla zawodowców zbita, wymagająca dobrych pędzli i cierpliwości w nakładaniu,

Ilość zużytych opakowań: cztery

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić 52arotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Walory zależą od odcienia
  • Ogromna ilość kolorów i możliwość ich dowolnego zestawiania są - wg mnie - największymi atutami tego produktu.
    Zarówno konsystencja, jak i łatwość aplikacji i cieniowania oraz łączenia ich z innymi cieniami oraz bazą czy samą powieką, a także ich "noszenie" i trwanie na skórze są zależne od konkretnego odcienia. Mamy kilka efektów końcowych do wyboru: od wielowymiarowego iskrzenia, poprzez metaliczne, perłowe, satynowe, czy aksamitne, po całkowity mat.
    Każdy kolor występuje w szerokiej gamie odcieni i "efektów".
    Każdy znajdzie coś dla siebie.
    Nie jestem pewna, czy udało by się znaleźć zamiennik każdego spośród odcieni MACa w ramach asortymentu innych firm, ale wiem, że są firmy, które mają np. w paletach kolory, jakich na próżno by szukać w MACu.
    Skompletowałam sobie "czwórkę", w której zawarłam cienie dające różny efekt wykończenia. Matowe są najtrudniejsze do roztarcia i połączenia z innymi, jak i z powieką. Jeśli nie użyje się bazy - wszystkie po sześciu godzinach zbierają się w załamaniu powiek.
    Marka MAC należy do koncernu Estee Lauder, która to marka, podobnie jak i Clinique także będąca własnością tegoż koncernu, mają w swojej ofercie znacznie lepsze jakościowo cienie.
    Warto kupić jakiś pojedynczy egzemplarz dla unikatowego koloru czy wykończenia, ale nie warto kompletować całych paletek i nastawiać się na używanie tych cieni jako bazowych.
    Są bardzo wydajne i mają sporą (jak na cienie) gramaturę.
    Jakość używania i "noszenia" zależą od odcienia, wykończenia i tego jak się zagruntuje powiekę.
    Można się pobawić, ale naprawdę trudno dla nich stracić głowę.
    PS. Mimo wszystko uważam, że cienie INGLOT są jednak słabsze, jeśli wziąć pod uwagę pigmentację, efekt na skórze, trwałość.

Używam tego produktu od: od dwóch lat, obecnie w odstawce
    Ilość zużytych opakowań: "czwórka" w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mememe za czytelną i pomocną recenzję?
  • O co tyle hałasu?
  • Kiedy zaczęłam interesować się makijażem i natrafiłam na youtubowe kanały urodowe zapragnęłam je mieć bo masa dziewczyn się nimi zachwycała. Wtedy jeszcze (2 lata wstecz) ja z małego miasteczka na Podkarpaciu po MAC’a musiałam jechać do oddalonego o 90 km Krakowa. Upragniony wkład cieni (odcień Shale) kupiłam za około 60 złotych – to poświęcenie sporej ilości czasu i pieniędzy w połączeniu z nastawieniem jakie miałam po obejrzeniu filmów makijażowych guru youtuba sprawiło że moje wymagania co do tego produktu były kolosalne. Spodziewałam się cudu, było rozczarowanie.
    Wcześniej używałam cieni INDGLOTA i MAC w porównaniu z nimi wypada bardzo blado:
    Minusy:
    - wysoka cena,
    - mała dostępność (jest lepiej bo jest mac’a więcej w necie ale i tak w pobliskim Rzeszowie próżno mi go szukać),
    - konsystencja – jak dla mnie dla zawodowców – strasznie zbita, wymagająca dobrych pędzli i cierpliwości w nakładaniu,
    - trwałość nie powalająca (z bazą cień ingot trzyma się cały dzień, mac pod koniec dnia na bazie roluje się w załamaniu),
    - kolory tylko nieliczne są unikatowe, większość ma swoje odpowiedniki w ofercie innych marek.
    Podsumowując, kupiłam, zobaczyłam i nie zwariowałam na ich punkcie, u mnie Inglot zdecydowanie wygrywa.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić monikab1984 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fantastyczny cien w wygórowanej cenie
  • Cienie MAC to jedne z najlepszych cieni jakich używałam . Maja fajna konsystencje, sa wydajde i pieknie prezentuja sie na oczach . Są świetnej jakości ,i z tąd zapewne ta cena .
    Mnie to ona własnie chamuje przed kupieniem całej palety ale myśle ze każda z nas potrzebuje w swojej kosmetyczce przynajmniej 2-3 podstawowych cieni naprawde dobrej jakości a takie z pewnoscią są te

Używam tego produktu od: 5 mies
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Kayle455 za czytelną i pomocną recenzję?