Joanna, Intensiv Blond (Intensywny rozjaśniacz)

Powiększ Joanna, Intensiv Blond (Intensywny rozjaśniacz)

Zgłaszająca osoba: Davi

Do rozjaśniania całych włosów. Rozjaśnia o 4-5 tonów.
W zależności od koloru wyjściowego i czasu trwania zabiegu, pozwala uzyskać na włosach nawet bardzo, bardzo jasny blond. Zawiera keratynę chroniącą włosy już w trakcie rozjaśniania oraz naturalny wyciąg z rumianku.
Preparat zawiera proszek rozjaśniający, 9% wodę utlenioną w kremie.

Cena: ok. 10zł

• Bardzo dobry, jak na drogeryjny rozjaśniacz
  • Po kilkukrotnym użyciu, czas na krótką recenzję.

Jestem bardzo mile zaskoczona tym produktem. Joannę pamiętam jeszcze z bardzo dawnych czasów, paliła mi włosy. Ale od tego czasu formuła znacznie się zmieniła, to już nie jest ten sam rozjaśniacz.

Często czytam o destrukcyjnym działaczu rozjaśniacza. Mam co do tego swoje zdanie... uważam, że większość farb do włosów blond ma większą siłę niszczenia niż ten rozjaśniacz. Poza tym każda chemiczna ingerencja w strukturę włosa je niszczy, czy to rozjaśniacz czy farba z/lub bez amoniaku. Grunt to prawidłowa pielęgnacja włosa przed i po zabiegach.

Ale do rzeczy. W tym roku użyłam tego rozjaśniacza kilka razy do kąpieli rozjaśniających. Przede wszystkim nie spalił włosów, nie ciągną się jak guma, nie są rozdwojone, ale są oczywiście przesuszone. Rzecz jasna, że trzeba je po takim zabiegu nawilżać i regenerować, szybo wtedy wracają do swojej dawnej kondycji.

Kolor... schodziłam z bardzo ciemnego brązu, niemal czerni na włosach bardzo odpornych na rozjaśnianie (grube włosy). Dzięki temu rozjaśniaczowi w pól roku (kąpiele rozjaśniające) udało mi się zejść do złoto-miodowego jasnego blondu. Oprócz przesuszenia, nie odnotowałam większych zniszczeń. Oczywiście włosy są dość osłabione. Dodam jeszcze, że wcześniej ciemnymi kolorami farbowałam tylko odrost (całość raz na 3 miesiące na kilka minut), nie suszyłam suszarką i dość często olejowałam włosy, może dlatego nie dostały tak mocno po tyłku

Myślę jednak, że ten rozjaśniacz użyty bezpośrednio, bez kąpieli, może bardziej zniszczyć włosy, jest bowiem dość żrący.

Nie radzi sobie już także z rudościami, przynajmniej w kąpielach rozjaśniających, gdzie stężenie rozjaśniacza jest osłabione. Tutaj trzeba już czegoś mocniejszego, lub pasemka bezpośrednio.

Ogólnie polecam! Jest to bardzo dobry rozjaśniacz, który używany z rozsądkiem, nie wyrządzi dużej krzywdy.

Jeśli chodzi o konsystencję itd., to bez fajerwerków, to jest rozjaśniacz, a nie maska do włosów.

PS
    Zdaje się, że rozjaśniacz dostał teraz nowe, czarno-złote pudełko, ale formuła chyba się nie zmieniła.

Używam tego produktu od: 6 miesięcy, z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Tinajero za czytelną i pomocną recenzję?
  • Daje radę
  • Używałam go, by pozbyć się resztek czerni z włosów. A ostatnio by dojść do platynowego blondu. Obecnie planuję jeszcze jedno użycie.

Plusy:
    -działa szybko
    -nie przesusza włosów(moje po poprzednim rozjaśnianiu nie są zbyt zniszczone, a po ostatnim 2-3 dni nakładania maski załatwiły sprawę)

Minusy:
    -zapach
    -konsystencja cementu

Ilość zużytych opakowań: 2 i w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić Nensho Misuto za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry rozjaśniacz
  • Ten rozjaśniacz poradził sobie z mocno głębokim farbowanym rudym (ok.roku farbowałam włosy lorealem mango,paprika, garnier intensywna miedz itd )rozjaśnił włoski na tzw jajecznicę,kolor dosyć mocno zółty na całości,u nasady biały,ale równomiernie włosy po rozjaśnieniu w miarę dobrej kondycji,jestem bardzo zadowolona z efektu ponieważ późniejsze nałożenie 3 zmieszanych odcieni tez z Joanny poradziło sobie bez problemu z żółcią polecam
    na moje włosy gęste,do karku poszły 2 opakowania

Używam tego produktu od: jeden raz

Chcesz pochwalić dzasti 85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny zaufania
  • Używałam go na przestrzeni lat kilkukrotnie. Jest świetnym pomocnikiem przy radykalnych zmianach koloru włosów. Mam mało podatne na koloryzacje, bardo gęste włosy, ale dzięki temu produktowi miałam już każdy kolor na włosach, łącznie z aktualnym jasnym blondem (mój naturalny kolor to ciemny brąz, wyjściowym była ciemna czerwień). Oczywiście sam rozjaśniacz nie da nam efektu tak pięknie platynowego blondu, jak na opakowaniu - chyba, że na naturalnych włosach, mi taki wychodzi właśnie na odrostach, ale mimo wszystko świetnie sobie radzi. Zawszę muszę zrobić dwa podejścia do moich włosów, by się rozjaśniły, jednak dzięki temu, że nie niszczy włosów jakoś zauważalnie, bardzo go polubiłam. Trzeba mieć jednak na uwadze, że cena jest niska, ale produktu jest mało w opakowaniu, a jednak włosy trzeba pokryć bardzo dokładnie. Przy gęstych włosach nieco za ramiona potrzebuję dwóch opakowań.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: naście

Chcesz pochwalić she_wolf za czytelną i pomocną recenzję?
  • Podsumowywując produkt bardzo dobry. i Polecam każdemu kto chciałby mocno rozjaśnić swoje włosy.
  • Jako iż pierwszy raz w zyciu używałam Jakiegokolwiek rozjaśniacza miałam nienajlepsze przeczucia. Obawiałam sie szczerze mówiąc że po prostu wyłysieje Słyszałam oraz widziałam wiele nieciekawych efektów spowodowanych rozjaśniaczami. Moje włosy były często katowane szamponetkami czarnymi oraz kolorowymi ( czerwone niebieskie itp ) piankami do włosów. Ostatecznie miałam czerwoną piankę na włosach po czym szamponetką robione czarne z czego wyszły bardziej bordowe. ( Można zobaczyć w załącznikach z jakiego koloru rozjaśniałam był to bardzo ciemny kolor w każdym bądź razie ) Nie spodziewałam się idealnego efektu ( chcę rozjaśnić włosy do białego koloru ) jednak obecny dość mocno mnie zaskoczył . I to odziwo pozytycznie Mam dość grube włosy i zdrowe
    +Cena dość niska
    + maseczka do włosów znajdująca sie w opakowaniu bardzo dobra ( chociaż szkoda ze jej tak mało :p )
    + Efekt uzyskany bardzo miło mnie zaskoczył ( chociaż to zależy od gustu ;P )
    +Moje włosy nie zamieniły się w siano, mimo że spodziewałam sie dużych szkód na włosach są one całkiem przyzwoite ;D nie są mocno zniszczone
    +łatwa dostępnosc ( osobiście nabyłam w sklepie Kaufland )
    + pomimo dłuższego czasu trzymania ( najdłuższy zalecany czas 45 minut . trzymałam na włosach około godziny ) włosy nie spaliły mi się
    - Strasznie mocny odór po zmieszaniu proszku z utleniaczem
    - z początku lekkie szczypanie skóry głowy

Używam tego produktu od: Po raz pierwszy użyłam Rozjaśniacza do włosów. Zawsze używałam jedynie szamponetek
    Ilość zużytych opakowań: Jedno opakowanie lecz mam krótkie włosy

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić Sasquen za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK
  • Może na początek dodam, że w przeciagu jednego dnia (dokładniej ok. 4 h) rozjaśniłam włosy długości do połowy pleców z koloru średni brąz na jasny blond (czyt. żółte jajko ^^).

Użyłam do tego 5 opakowań tego rozjaśniacza oraz 3 innych także firmy Joanna (na wizażu nazywa się Joanna, Blond Naturia, Rozjaśniacz do całych włosów 4 - 5 tonów). Szczerze powiedziawszy nie wiem czy poza opakowaniem jest pomiędzy nimi jakaś różnica (obydwa rodzaje przeznaczone są do całych włosów i rozjaśniają o 4-5 tonów).

Jako, że dalej MAM WŁOSY i na razie nie zapowiada się abym wyłasiała po takim drastycznym zabiegu, to chyba już nie jest źle

Jak poprzedniczki stwierdzam, że każde rozjaśnianie niszczy włosy i po każdym jest się rudym albo żółtym (zależy o ile tonów rozjaśniło się włosy). Dlatego nie obejdzie się bez tzw. fioletowych szamponów/ odżywek czy farb koloryzujących.

Jednak ogólnie - zapewnie dzięki TONIE odżywek - śmiem się pokusić o stwierdzenie, że włosy mam lepsze niż przed rozjaśnianiem (bo wcześniej tak o nie nie dbałam).

Podusmowując
    +dalej mam włosy, nie wypaliło mi ich
    +włosy zostały rozjaśnione
    +dobra odżywka dodana do opakowania
    +w miarę OK cena

-niszczy włosy (jak każdy inny rozjaśniacz)
    - kiepskiej jakości rękawiczki - koleżanka, która mnie farbowała co chwilę je wymieniała, śmiała się, że wypala jej dziury a tak naprawdę to nie wiem czy się śmiała o_O

Używam tego produktu od: 2014
    Ilość zużytych opakowań: 5 plus 3 inne Joanny

Chcesz pochwalić Saori89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok, ale bez rewelacji..
  • Po nie miłych przygodach z innym rozjaśniaczem firmy Joanna skusiłam się na ten. Używałam go tylko na odrosty (ciemny brąz) i po jego użyciu kilka razy zdarzyło się, że wyszły białe, ale właściwie o to mi chodziło.Niestety od jakiegoś czasu wychodziły całkowicie żółte, nie wiem czemu. Dlatego musiałam je dodatkowo rozjaśniac rozjaśniaczem w sprayu i dopiero wtedy były takie jak chciałam..Plusem jest cena i ta maseczka dołączona do rozjaśniacza bo mi fajnie nawilżała włosy Myślę, że na jaśniejszym kolorze wyjściowym sprawdzi się dobrze

Używam tego produktu od: używałam ok 6 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: ok.10

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cherrycherryboomboom_17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Średni
  • Potrzebowałam rozjaśnić włosy przed nałożeniem toneru, ale niestety nie poradził sobie z rozjaśnieniem o 4 tony .

+ jest bardzo tani
    + łatwo dostępny
    + w opakowaniu są wszystkie potrzebne składniki, w tym rękawiczki i odżywka

- okropny duszący zapach
    - szczypie skórę podczas utleniania
    - moje brązowe włosy rozjaśnił najpierw na rudo, musiałam użyć go po raz drugi żeby uzyskać ''blond''
    - owy ''blond'' był bardzo żółty i brzydki dobrze że miałam w planach zakrycie go tonerem
    - bardzo niszczy włosy! Z moich bujnych loków zostało siano - rok trwało zanim włosy wróciły do swojej kondycji
    - jedno opakowanie jest dobre dla osób z krótkimi włosami - jeśli posiadasz włosy dłuższe niż do ramion to polecam dwa albo trzy opakowania

Podsumowując - włosy są rozjaśnione, ale bardzo zniszczone, suche, łamliwe, bez połysku. Potrzebują bardzo dobrej pielęgnacji. Nie wyobrażam sobie stosowania tego rozjaśniacza regularnie.

Ilość zużytych opakowań: dwa

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić haru_haru za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry. Polecam!
  • Od 6 lat farbuje włosy na kolor czerwony na zmianę z czekoladowym brązem. Nagle zamarzyło mi się zostanie blondynką a więc musiałam pierw je rozjaśnić a potem dopiero zafarbować. Kupiłam więc ten rozjaśniacz, zaaplikowałam go iii moim oczom ukazał się piękny blond na odrostach no i taki lekko pomarańcz z moich czerwono rudych włosów. Aż zaczęłam sie zastanawiać czy nie zostawić sobie właśnie tych rozjaśnionych włosów... Bardzo polecam ten rozjaśniacz. Mam dużo włosów z długością do poniżej łopatek i 2 opakowania to za mało.

Plusy:
    + ładny kolor
    + skóra głowy nie szczypała
    + zapachu rozjaśniacza wgl nie czułam
    + cena

Minusy:
    - końcówki włosów są zniszczone ale to oczywiste przy stosowaniu rozjaśniacza

Używam tego produktu od: 3 dni
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Patkowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra, ale warto uważać
  • Witam. Historia wprawdzie nie dotyczy mnie, lecz mojej bliskiej przyjaciółki.
    Za pomocą rozjaśniacza do całych włosów firmy Joanna rozjaśniałyśmy przyjaciółce włosy z koloru czarnego. Po 6 aplikacjach kolor faktycznie rozjaśnił się do jasnego blondu. Więc jeśli chodzi o rozjaśnianie, działanie jest ok, zależy, jakie kto ma włosy.

PLUSY:
    dobrze się nakłada
    rozjaśnia nawet bardzo ciemne włosy

MINUSY:
    okropnie niszczy włosy
    wysusza
    okropnie śmierdzący zapach, który utrudnia nakładanie

Ilość zużytych opakowań: 10 całych opakowań

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić myraspberry za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij