Stiefel, Oilatum Soft, Krem do skóry wrażliwej i suchej dla dzieci i niemowląt

Powiększ Stiefel, Oilatum Soft, Krem do skóry wrażliwej i suchej dla dzieci i niemowląt

Zgłaszająca osoba: skarbonka

Krem nawilża skórę i jednocześnie pomaga w odtworzeniu naturalnego płaszcza lipidowego, który chroni skórę przed nadmiernym wysuszeniem. Łagodzi podrażnienia, zmniejsza uczucie swędzenia. Sprawia, że skóra staje się miękka i delikatna. Zalecany jest do skóry suchej, wrażliwej, nadmiernie łuszczącej się. Nie zawiera substancji zapachowych. Testowany dermatologicznie. Może być stosowany przez osoby uczulone na lanolinę. Posiada pozytywną opinę Instytutu Matki i Dziecka. Dla dorosłych o wrażliwej skórze i dla dzieci bez ograniczenia wieku.

Skład: Light Liquid Paraffin, White Soft Paraffin, PEG 1000 Monostearate, Cetosteryl alcohol, Glycerol, Potassium Sorbate, Benzyl alcohol, Citric Acid, Povidone K29-32, Purified Water.

Cena: 18,50 zł / 40 g

• Chwalona: 5 raz(y)
  • Waham się...
  • Niemowlęciem byłam prawie 30 lat temu, ale problem suchej i wrażliwej skóry ciągnie się za mną od dziecka.
    Krem całkiem dobrze się wchłania, nic mi po nim nie wyskakuje.
    Całkiem dobrze sprawdził się w czasie zimy, chociaż krem nawilżający to nie najlepszy wybór na mróz. Ale tutaj właśnie się jego rola zaczęła ( i skończyła) - pozostawiał on warstwę, dzięki czemu nie miałam zaczerwienionej twarzy po zimowych spacerach.
    Poza tym ani nie nawilżał, ani nie likwidował świądu (może na kilkanaście minut).
    W zasadzie spełnił rolę, ale nie taką jaką wyznaczył mu producent.

Używam tego produktu od: Ok. roku
    Ilość zużytych opakowań: 2.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Zaspa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uniwersalny krem, ideał!
  • Zawsze zimną mam problem ze skórą, bardzo się wysusza i robi mi się taka sucha skorupa na twarzy.
    Farmaceutka dała mi dwie próbki tego kremu, było to zbawiennie dla mojej skóry!

+ szybko sie wchłania
    + natychmiastowe uczucie ulgi
    + idealnie współgra z podkładem, jak żaden inny krem, nie mam przy nim suchych skórek
    + jest bardzo wydajny
    + mam wrażenie, że lekko matuje, nie robi błyszczącej skóry jak inne kremy o takich właściwościach
    + cena nie za wysoka jak na taki dobry krem

Jedynym minusem jest tubka, taka lekarska, wygląda jak maść. Ale to niczemu nie przeszkadza.

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego 40ml

Chcesz pochwalić Mystiquee za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomógł przy suchej skórcze dziecka
  • Dziwię się negatywnym opiniom nt.tego kremu.
    Sięgnęłam po niego w momencie, kiedy mojej córce wyskoczyły na brzuszku czerwone, suche placki i było podejrzenie AZS. Przerażona pobiegłam do apteki i smarowałam nim skórę córci kilka razy dziennie.
    Po kilku dniach stan skóry zdecydowanie się poprawił i dziś nie ma śladu po brzydkich plackach, ale stosujemy go nadal profilaktycznie.
    Minusem jest dla mnie zapach. Krem teoretycznie jest bezzapachowy, zresztą jak cała seria kosmetyków, jednakże da się wyczuć pewien charakterystyczny zapaszek i mnie osobiście on odpycha.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić rudziutka87 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • kupilam krem dla mojej corki zaraz po urodzeniu. stosowalam jako kremik na buzie przy wyjsciu na zimne powietrze i na stopki gdy corka miala w 2 tygodniu zyciu sucha skore. niestety nie sprawdzil sie na stopkach, sucha skora dalej byla. na twarzy niestety dostala wysypki czerwonych kropek, a niby taki hypoalergiczny. nie polecam

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: niecale jedno

Chcesz pochwalić jezorek55 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie nawilżał dostatecznie
  • Krem dostałam od babci, która jest pediatrą, wraz z toną jego próbek.
    Używałam go w celu nawilżenia mojej suchej i wrażliwej skóry w okresie jesiennym. Niestety, nie udało mu się to. Skóra była nawilżona przez pewien czas, a później robiła się sucha na policzkach. Lepiej ten krem się sprawuje na skórze mojego TŻ, gdzie ma skórę normalną, tłustą w strefie T, łuszczącą się. Suche skórki zniknęły, a tłuste partie nie przetłuszczały się nadmiernie.
    Może suchej skórze przysłużyłby się latem.
    Plusem jest brak podrażnień.
    Zapach jest dziwny, ale da się znieść Pachnie jakby propolisem.

Nie kupię więcej, bo TŻowi wystarczy ta tubka plus próbki (i tak używa jak go zmuszę :p), a ja wolę inne kremy.

PLUSY:
    - skóry normalnej, mieszanej nie natłuści
    - po jego użyciu znikają suche skórki
    - nie podrażnia
    - jest wydajny
    - zapach jest dziwny, aczkolwiek mi się podoba

MINUSY:
    - suchej skóry nie nawilży dobrze

Używam tego produktu od: paru lat w sumie
    Ilość zużytych opakowań: masa próbek plus tubka w użyciu

Chcesz pochwalić Kretka666 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Bardzo dobry krem dla zdrowej skóry dziecka. Spisał się rewelacyjnie na suchej skórze mojej córeczki zaraz po porodzie. Niestety nie polecam na atopowe zapalenie skóry.

Plusy:
    -dość dobrze nawilża
    -skóra gładka i miła w dotyku

Chcesz pochwalić milenkaaaaaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobre ukojenie dla skóry
  • używam tego kremu od jakiegoś czasu na twarz, bo mam skórę atopową. Jest dobrym ukojeniem podrażnionej skóry, bo w żaden sposób mnie nie uczulił ( a uczula mnie większość kremów do twarzy). Nie nadaje się jednak do stałego użytku na twarz, bo praktycznie w ogóle nie pielęgnuje ( oczywiście on z założenia nie jest do twarzy dla dorosłych, ale jest to jedno z jego możliwych zastosowań). Średnio nawilża, a po nałożeniu podkładu skóra się przesusza. Poza jego docelowym zastosowaniem tj. pielęgnacji skóry maluchów, świetnie się sprawdzi jako ukojenie przy tymczasowych podrażnieniach skóry ( jest łagodniejszy dla twarzy niż tradycyjny nivea)

Używam tego produktu od:kilka tygodni

Chcesz pochwalić lalinkaaa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 223 raz(y)
  • Katastrofa!!!
  • Nigdy więcej. Ten krem podrażnil skórę mojego syna. Jest alergikiem, często jego skóra reaguje świądem i wysypką. Do tego ma bardzo suchą skórę. Pani doktor zalecila nam serię oilatum do codziennej pielegnacji, pomimo, iż wiedziala, że podejrzewam, iż syn reaguje uczuleniem na olej mineralny. Swoją poradę uzasadnila tym, że w tych kosmetykach parafina jest dokladnie oczyszczona i nie ma możliwości uczulenia. Kupilam więc m.in ten krem i jeszcze jeden, tylko lagodzący na wysypke i świąd. Obydwa okazaly sie kompletną porażką. Syn mial po nich jeszcze większą wysypkę. Uznalam, że sama zużyję, mam cerę trądzikową, przesuszoną i balam sie że krem zapcha pory, więc zuzylam na wysuszone partie ciala, lokcie, kolana i stopy. Krem zrobil zero, nie pomógl w ogóle, nie poprawil nawilżenia. Mam wrażenie że wręcz wysuszyl. Stosowalam go zgodnie z zaleceniami zaraz po kąpieli lub prysznicu, nie trąc ręcznikiem skóry, tylko po delikatnym osuszeniu. Nie polecam. Do tej lekarki wiecej nie pójde, bo śmierdzi mi to jej doradzanie, chyba za prowizje. Pieniądze wyrzucone w bloto. I zgadzam sie z poprzedniczką. Parafine do produkcji kosmetyków wycofują wszystkie szanujące sie firmy kosmetyczne i farmaceutyczne. To jest twór obcy dla ludzkiej skóry, obce cialo. Dzialanie równe z zawinięciem ciala w śmierdzącą, czarną folie próżniową. Odradzam. Aż śmiech mnie ogarnia, bo po tej kosmetycznej porażce skusilam sie na kosmetyki Rossmann Babydream extrasensitive. Za krem i żel do kąpieli zaplacilam w sumie 13 zl, a efekt jest taki, że syn ma piękną, gladką, lśniaćą skórę. Krem zalagodzil wszystkie podrażnienia i wysypkę już po pierwszym użyciu spowodowaną przez oilatum.

Używam tego produktu od: 6 miesięcy temu

Chcesz pochwalić Korah za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezastąpiony!
  • Ten krem okazał się niezastąpiony, kiedy po powrocie okazało się, że córeczka ma uczulenie na wszelkie zakupione oliwki i mydełka. Używamy go do dzisiaj, czyli już blisko 10 m-cy. Świetnie nawilża i dba o delikatną skórkę maluszków!

Używam tego produktu od:10 m-cy
    Ilość zużytych opakowań:sporo

Chcesz pochwalić blue90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • Sama go używam przy moim ATP. Nie zastąpi go żaden balsam, serum, masełka itp. Nie ma nic lepszego na suchą skórę, jak to cudo. Skóra jest elastyczna, doskonale nawilżona, bez uczucia swędzenia czy ściągnięcia. Nie ma potrzeby smarowania się co godzinę, jak robiłam to przy innych produktach- zaczynając od thalgo, lancome i kanebo. Chyba się uzależniłam od tego produktu, nie kupuję już nawet małych opakowań, ponieważ wiem, że będę go używać dotąd, aż wycofają go ze sprzedaży.

Używam tego produktu od: dobrych 3 lat
    Ilość zużytych opakowań: ok.6(500ml)

Chcesz pochwalić lullaby4U za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny!
  • Dla mojej bardzo wrażliwej i często przesuszonej skóry ten krem to prawdziwe wybawienie
    Bardzo dobrze nawilża, wygładza, łagodzi, nie powoduje żadnych nowych podrażnień, po nałożeniu nie piecze... Same zalety Po nałożeniu i wchłonięciu zostawia po sobie cienki film, dlatego stosuję go raczej na noc, a rano po przebudzeniu skóra jest wyraźnie w lepszym stanie. Ostatnio używałam go pod oczy i na powieki z bardzo przesuszoną i łuszczącą się skórą, bo nic innego nie pomagało - teraz wyglądają już duuużo lepiej i mam nadzieję, że tak zostanie.
    Jedyne do czego mogłabym się przyczepić, to opakowanie - nie znoszę metalowych tubek - ale ten krem jest świetny i nie zamierzam obniżać mu oceny
    Jednym słowem - zdecydowanie polecam!

Używam tego produktu od: dwóch, trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: początek pierwszego

Chcesz pochwalić Srebrnousta za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • kiedy wróciliśmy do domu z naszym noworodkiem bardzo łuszczyła mu się skórka na całym ciele; położna poleciła nam ten właśnie kremik, który okazał się strzałem w dziesiątkę!!! nie uczula naszego maluszka, a skóra jest piękna, gładziutka i jedwabista ; ja osobiście go nie stosowałam, ale skoro jest to kosmetyk idealny dla dzieci od pierwszego tygodnia życia, to napewno sprawdzi się u dorosłych z wrażliwą skórą. SZCZERZE POLECAM

Chcesz pochwalić Majooofka za czytelną i pomocną recenzję?
  • świętny nawilżający plasterek
  • Dzięki niemu pozbyłam się suchych skórek na twarzy. Taki był powód kupna tego kremu. Nie mogłam stosować podkładu, ponieważ podkreślał on wysuszenie. Teraz moja skóra jest gładziutka, nawilżona i taka "wypoczęta". Nie czuję swędzenia, pieczenia, napięcia. Grubszą warstwę stosuję na noc, w dzień smaruję się cieniutko. Nie nadaje się na lato, bo ma taki tłustszy film. Bardzo polecam!

Używam tego produktu od:miesiąca

Chcesz pochwalić frontin za czytelną i pomocną recenzję?
  • przydatny
  • używam go do ciała, gdy zwykłe balsamy nie radzą sobie z suchą skórą i czasem po depijacji

+wydajność
    +stosunkowo niska cena jak na krem apteczny
    +świetnie nawilża i natłuszcza
    +kilka użyć i skóra jak nowa

-zapach - wiem, że jest przeznaczony także dla niemowląt, ale ten zapach mnie dobija...

Używam tego produktu od:kilka lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań:kilka

Chcesz pochwalić asia08368 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony.
  • Ja co prawda niewiem jak ten krem sprawdza się u dzieci i niemowląt ale jezeli chodzi o mnie to jestem z niego bardzo zadowolona juz od ponad 2 lat nie używam go jedynie latem bo jak na upały to on jest za ciężki. Ale latem w celu nawilżenia i zmiękczenia skóry polecam go na noc
    Krem ma ta zaletę że absolutnie nie uczula,koi,uspakaja cerę,no i przede wszystkim nawilża Nie mam mu nic do zarzucenia,napewno polecam go jako krem dla młodych osób które nie potrzebują jeszcze specjalistycznych kremów a mają wrażliwą cerę-w moim domu uzywam go ja i mój brat ktory nie lubi zbytnich wynalazków w pielegnacji ale ten kremik bardzo przypadł mu do gustu
    Kremik jest dość wydajny jeżeli smaruje sie nim tylko twarz,bo w przypadku całego ciała to już więcej go potrzeba (to jest kolejny plus że można nim smarowac wrażliwe miejsca na ciele) Kiedy zaczynałam go kupować kosztował niecałe 14 zł. ostatnio zaplaciłam ok.20zl.więc cena rośnie,ale nie zraża mnie to jak narazie do zaprzestania kupna tego kremu,bo jest napewno bardzo porządny i jeszcze na długo będzie stale gościł w mojej łazience

Używam tego produktu odługo

Chcesz pochwalić meri99 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • rewelacyjny!
  • Poleciła nam go pediatra naszej córeczki, gdy u małej pojawiły się na nóżkach grudki nieznanego pochodzenia. Ostatnio sama po niego sięgam, bo miewam suchą skórę na łokciach oraz wysypkę. Jest rewelacyjny. Wystarczy kilka dni i problemy skórne znikają.
    Skóra staje sie miękka, miła w dotyku. Niestety - krem nie należy do najtańszych ale warto go mieć, choćby na wszelki wypadek.

Chcesz pochwalić bref za czytelną i pomocną recenzję?
  • Leczniczy
  • Używam tego kremu,gdy moje dziecko ma zbyt wysuszoną skórę.Natłuszcza,ale jest dosyć lekki,ładnie się wchłania.Regeneruje skórę,zmiękcza,nawilża.Zastrzeżenia mam co najwyżej do pojemności,jest dosyć malutki,przez to średnio wydajny.Ale i tak go jeszcze nie raz kupię.

Używam tego produktu odawna
    Ilość zużytych opakowań:kilka

Chcesz pochwalić Aneta??? za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest genialny!!!
  • Bardzo dobry. Wydajny, dobrze się rozsmarowuje, nie powoduje alergii. Moje dziecko ma wrażliwą cerę, i ten krem jest idealny. Pozostawia uczucie gładkiej skóry, dobrze nawilża.

Chcesz pochwalić ewa217 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dzieckiem już nie jestem ale ostatnio mój dermatolog przepisał mi żeby dobrze nawilżyć moją wrażliwą i przesuszoną skórę. No i można powiedzieć że naprawdę się sprawdza A do zapachu już się przyzwyczaiłam, bo napoczątku jakoś wydawał mi się jakiś troche dziwny...

Używam tego produktu od:

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kaaSkaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • skuteczny kremik
  • Stosowalam go po urodzeniu corki, gdyz mialam bardzo sucha skore. Spisal sie. Smarowalam tez nim buzke mojemu malenstwu i byl idealnym kremem dla delikatnej, mlodej skorki.

Używam tego produktu od:3 lat
    Ilość zużytych opakowań:kilka

Chcesz pochwalić hanulaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • wzorowy emolient
  • Zaznaczę od razu, że dzieckiem nie jestem (ja tylko tak wyglądam ), jednak ze względu na wrażliwość skóry zdecydowałam się na zakup tego wyjątkowo pozytywnie ocenianego emolientu. I rzeczywiście, nie zawiodłam się. Konsystencja wydaje się z początku dosyć "twarda", jednak podobne wrażenie mija z momentem nałożenia specyfiku na skórę, bowiem rozprowadza się on i wchłania znakomicie. Co dziwne, i co cieszy, nie zauważyłam większego błyszczenia się (!), ale może to być spowodowane tym, że nakładałam mniej, niż moja skóra potrzebowała . Reasumując - niezbędnik mojej apteczki, ale łącznie z kilkoma innymi emolientami, bowiem - choć świetny - nie jest moim zdaniem w swojej kategorii najlepszy.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić peausatinee za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam dla dzieci
  • Ten kremik rzeczywiście nawilża i uelastycznia skórę malucha, radzi sobie i w przypadku buzi i całego ciałka. Neutralny, prawie niewyczuwalny zapach, delikatna, ale "konkretna" konsystencja wzbudzają zaufanie. Czuć w nim jedynie zdrowie i naturalne składniki. Bez obaw stosuję go mojej dwuletniej córeczce zarówno latem np. po kąpieli w baseniku i zimą przed spacerami i w wysuszonych ogrzewaniem pomieszczeniach.Zawsze się sprawdza i nigdy nie uczulił. Tubka klasyczna, zniekształacająca się tradycyjnie, co biorę za plus, bo również bez zbędnej chemii w opakowaniu.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 tubki

Chcesz pochwalić elisek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny
  • Moje dziecko jest alergikiem i niestety, co i rusz, wyskakuje mu coś na buźce. Dzięki temu kremikowi zmiany nie są takie szorstkie; krem wyraźnie zmiękcza i nawilża skórę. Jest bardzo wydajny i bezzapachowy, szybciutko się wchłania. Jest w bardzo poręcznej stojącej tubie, co zajmuje mniej miejsca na półce i nie trzeba wkładać paluchów do całego kremu.

Chcesz pochwalić ch_aga za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Recenzja: Krem kupiłam w ciemno, kierując się marką Oilatum. Mydło i szampon to u mnie stałe zakupy. I nie zawiodłam się. Krem jest bardzo delikatny. Atopowej skórze dziecka nie tylko nie robi krzywdy, ale też zmiękcza ją i nawilża. Jest bardzo wydajny. Prawie niewyczuwalnie pachnie. Ładnie się wchłania, choć nie wiem czy będzie to zaletą w okresie zimowym (producent poleca go jako ochronę przed wiatrem i mrozem, ale nie miałam jeszcze okazji spróbować). Ma jednak poważnego konkurenta w postaci kremu specjalnego Emolium, który daje o wiele lepszy efekt nawilżenia.

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1

Chcesz pochwalić skarbonka za czytelną i pomocną recenzję?