Sephora, Paleta do brwi

Powiększ Sephora, Paleta do brwi

Zgłaszająca osoba: Estella

Paleta do brwi to produkt przeznaczony do podkreślenia spojrzenia blondynek, brunetek i rudowłosych kobiet. Trzy wgłębienia kryją w sobie: dwa cienie do brwi oraz wosk, które można dowolnie łączyć lub aplikować pojedynczo, tak, aby właściwie wyprofilować oraz uczesać brwi.

Cena : 32zł / 3 x 0,03oz.

• Ciężka w obsłudze
  • Nie mogę narzekac na swoje blond brwi - są średnio-ciemne, gęste, mają dobry kształt. Mimo to lubiłam i lubię eksperymentowac i przy tym eksperymencie mogę powiedziec, że wyrzuciłam pieniądze w błoto. Nigdy nie udało mi się zdziałac paletką nic ciekawego u siebie, w dodatku ten okropnie zbity, twardy pędzelek wiecznie obklejony mazią. Cienie sypią się, ogólnie nie da się nadac wyrazistego rysunku brwiom, zamiast je podkreślac paletka robi przerażający efekt niewydepilowanych brwi.

Nie dodawałabym tej recenzji ze względu na specyfikę mojej urody, której w zasadzie nie muszę poprawiac, gdybym ostatnio nie trafiła na kredkę do brwi z grzebyczkiem - fajna rzecz. Zatemperowana i zastosowana wg odpowiedniego instruktażu potrafi nadac znakomity efekt! Twarz dostaje jakiejś regularności, wygląda młodziej. I wystarczy do tego jeden odcień dla blondynek, a nie dwa nieprecyzyjnie rozmywające rysunek brwi... Nie polecam tej paletki, kupujcie kredki .

Używam tego produktu od: 3 lata temu kupiłam i użyłam sporadycznie
    Ilość zużytych opakowań: częśc jednego

Chcesz pochwalić Paulina257 za czytelną i pomocną recenzję?
  • do czasu zrobienia permanentnego - nieodzowna
  • mam rzadkie, jasne, pozbawione kształtu brwi
    do czasu aż znalazłam odpowienią lingerystkę która zrobiła mi brwi permanentnie używałam tej palety codziennie

plusy:
    kolory dla blondynek - jak najbardziej ok
    kolor trzyma się w miarę długo
    schludne opakowanie
    bardzo wydajna - moja paleta ma dobre 4 lata, a dna nie widać

minus:
    obrzydliwy wosk, konsystencja okropna, uzyłam kilkukrotnie
    pędzelek za gruby - użwałam specjalnego pędzla do brwi
    opakowanie się rozpadło w bardzo krótkim czasie

Używam tego produktu od: 4 lataIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie

Chcesz pochwalić Agunia001 za czytelną i pomocną recenzję?
  • za droga jak na tę jakość
  • Po pierwsze- nei wiem po co są dwa kolory cieni. Wystarczyłby jeden + wosk. Wosk rzeczywiście po upływie jakiegoś czasu robi się glutowaty. Poza tym bardzo szybko wypadły mi włoski z pędzelka, który i tak był kiepski, bo za mały i nieporęczny.

Mnie również odpadło wieczko. W efekcie paletka sie sama otwierała i pewnie zbierała kurz i inne paprochy. Ostatecznie wyrzuciłam ten produkt, bo zaczęły robić mi się syfki w brwiach. Mam wrażenie, że ten wosk to zapychacz konkretny.

Chcesz pochwalić karakon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kompletny niewypał!
  • Ta paletka to tragedia. Mase innych paletek tego rodzaju za 1/3 tej ceny jest lepszych.
    Wosk to lepiąca się mazia. Bardziej przykleja się do pędzelka niż do brwi. Robi się jeden wielki glut - do niczego. Nie można tym brwi uregulować, wyczesać, koszmar! Poza tym kończy się po miesiącu a cieni nadal jest dużo. Kpina!
    Cień do brwi - sypie się koszmarnie, nie trzyma się brwi, zanim się umalujesz masz całe policzki brązowe a na brwiach tylko smugi.
    Tylko jeden cień w paletce nadaje się kolorystycznie, więc po co drugi?.
    Kółeczka małe - nie praktyczne. Ciężko w nich manewruje się pędzelkiem. Zdecydowanie powinny być kwadraciki!
    Pojemność strasznie mała i oszukana. Cała paletka całkiem duża ale w rzeczywistości kosmetyku bardzo mało. Jest niewydajna.
    Dołączony pędzelek do niczego się nie nadaje. Od razu można go wyrzucić.
    Po 1,5 miesiąca odpadło wieczko. Jakość zatem wykonania - tandetna! Za nic już nie można było paletki zamknąć dobrze.

Próbowałam różnych podejść do tej paletki ale mam inne tańsze i o niebo lepsze.
    Bardzo słaba jakość i niepraktyczność. Przy tej cenie to w ogóle tragedia. Kosmetyk zmęczył mnie strasznie jak żaden inny a jak tak łatwo się nie poddaje. Oddałam mamie i też się z nim męczyła po czym powiedziała żebym go rzuciła do kosza.
    Żałuję wydanej kasy. Nie polecam nikomu. Dziwie się pozytywnym opiniom ale może wynika to z tego, że nie używali tego typu produktów innych firm.
    Konkurencja ma o niebo lepsze takie paletki za 10 zł.

Używam tego produktu od: ponad 2 lat

Ilość zużytych opakowań: W czasie pierwszego

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić maanika za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza
  • Wybitnie dobra paleta do brwi - mam wersję w odcieniach szarych, nie rudych, nie pamiętam czy dla blondynek czy brunetek... Kolory dosyć jasne, piękne, swietnie komponujące się z ciemnym blondem. Boska wydajność, utrzymują się cały dzień. Niesamowicie naturalny efekt - owszem, podobny można uzyskać cieniami matowymi do powiek, ale ja nie używam takich a w tym przypadku komplet z woskiem jest super.

Minusy:
    idiotyczny pędzelek
    brak lusterka

Plusy:
    super kolory
    naturalny efekt
    poręczne opakowanie
    dobry wosk

Używam tego produktu od: Używałam od dwóch lat, nie mogę uwierzyć, że wycofali!
    Ilość zużytych opakowań: dwa pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić Juliszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czy ja wiem...
  • Nie przypadła mi do gustu. Kolorystyka kiepska. Zabrakło jaśniejszych odcieni. Wosk powoduje lekki błysk na brwiach, a po godzinie zbija się w jakąś bliżej nieokreśloną maź . Dobrze, że wycofali. Produkt nietrafiony.

Używam tego produktu od: dawna

Chcesz pochwalić ankkka za czytelną i pomocną recenzję?
  • ŚWIETNA
  • Mam wersje kolorystyczna dla blondynek, mimo bycia brunetką bo oczywiście źle kupiłam xDD uzywam wiec w zasadzie tylko wosku a cienie nie tknięte:P.
    PLUSY (sam wosk) :
    - mozna nadać super kształt brwiom
    - nie wygladaja od tego nienaturalnie
    - efekt utrzymuje sie baaaardzo długo

Nie daje 5 gwiazdek, bo nie uzywam cieni i przez to nie umiem ocenic całości, tylko sam wosk.

Chcesz pochwalić HotterThanFire za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wycofali!
  • Paletka jest na prawdę świetna! Mam wersję kolorystyczną dla brunetek. Używam jedynie cienia w kolorze brązu, bo ten "rudy" nie za bardzo pasuje do mojej chłodnej karnacji. Pędzelek jak dla mnie jest w sam raz. Któciutki i z twardym, skośnie ściętym włosiem.

Co do wosku - mi nie odpowiada. Moja cera jest mieszana i po kilku godzinach od nałożenia wosk w połączeniu z podkładem i sebum się warzy! Wygląda to nienajlepiej...

Najbardziej nie mogę zrozumieć, dlaczego wycofali ten produkt?! Był na prawdę udany!

Używam tego produktu od:strasznie długo

Chcesz pochwalić kungisha za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 202 raz(y)
  • Plusy i minusy
  • Mam wersję dla blondynek, mimo że farbuję włosy na brąz. Odcienie i intensywność kolorów cieni są dla mnie wystarczające; wersja dla brunetek byłaby za ciemna. Cienie są fajne, jednak mówiąc szczerze nie widzę szczególnej różnicy między tym kosmetykiem dedykowanym specjalnie do brwi, a zwykłymi matowymi cieniami do powiek. Mają dobrą, miękką teksturę, łatwo się je nakłada. Dość trwałe i bardzo wydajne. W sumie nie mam im nic do zarzucenia.

Żel utrwalający to inna bajka. Ma postać gęstej pasty - jak dla mnie zbyt gęstej - a do tego szybko podsycha, gęściejąc jeszcze bardziej, co czyni ją tępą i praktycznie niemożliwą do równomiernego nałożenia. Póki świeży, żel przyzwoicie układa i trzyma brwi w ryzach, jednak jeśli się go nie zużyje w ekspresowym tempie, to z czasem jest coraz trudniej. Poza tym jest go zdecydowanie za mało w stosnku do ilości cieni.

Pędzelek jest niewygodny w użyciu, bo za krótki, a plastikowe, sztywne i twardawe włosie nie czyni aplikacji łatwą ani przyjemną. I jeszcze jeden zupełny (obiektywnie) drobiazg, który jednak dla mnie ma pewną wagę: opakowanie byłoby znacznie wygodniejsze, gdyby miało prostokątny kształt.

Podsumowując: najlepsze z tej paletki są cienie; te mogę polecić z czystym sumieniem. Co do reszty mam poważne zastrzeżenia.

Ilość zużytych opakowań: 1, 2 w użytkowaniu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić allie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny wynalazek
  • Przede wszystkim ogromny plus za kolory! Są bardzo dobrze dobrane (mam zestaw dla blondynek zdaje się).
    Cienie dają bardziej naturalny efekt niż kredka.
    Wosk fajnie układa niesforne włoski
    Duży plus to przystępna cena za naprawdę skuteczny produkt.
    Minusy: kiepski pędzelek, warto się zaopatrzyć w specjalny przeznaczony do brwi.
    Opakowanie: nieporęczne.

Używam tego produktu od:2 lat

Chcesz pochwalić Gosia_Es za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjny kosmetyk
  • Świetny kosmetyk godny polecenia, brwi wyglądają bardzo naturalnie, można nadać pożądany kształt, świetnie się trzyma nawet bez wosku. Jedyny minus to słabe opakowanie, po kilkunastu otwarciach się rozpadło. Niestety chciałam kupić i dowiedziałam się, że już tego nie produkują. Bardzo żałuję.

Używam tego produktu od:2 lat

Chcesz pochwalić Sylwii13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezla
  • Niezła. Na pewno o niebo lepsza niż kredka.

plusy:
    - kolory mi pasuja (mam ciemniejsza wersje)
    - wygodne nakladanie
    - naturalny efekt
    - wydajność

minusy
    - pedzelek dolaczony do kompletu, kompletnie mi nie pasuje. zbyt sztywny, plastikowy włos. uzywam innego
    - wosku kompletnie nie uzywam. jestem ezbrwiowa, naturalne brwi mam dosc ciemne, ale rzadkie i krotkie, wosk to wynalazek nie dla mnie
    - opakowanie jest zbyt duze jak na taka zawartosc. jesli juz zrobili duze, okragle, to mogli dodac do srodka lusterko. troche mi graci kosmetyczke

Używam tego produktu od: ok. roku
    Ilość zużytych opakowań: końca pierwszego nie widać

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić anka.d za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Mam bardzo cienkie brwi (z przerwami). Początkowo używałam czarnej kredki - rozmazywała się, dawała zbyt czarny, nienaturalny efekt. Paletka z Sephory jest fantastyczna, na dodatek baaaardzo wydajna (mam około roku, a końca nie widać). Wosk jak dla mnie prawie nieprzydatny. Używam strony pędzelka z krótszym włosiem (bardziej precyzyjna kreska).
    Nie wyobrażam sobie życia bez tego kosmetyku. Bez niego moja twarz nie ma wyrazu. Mam nadzieję, że tych paletek NIGDY nie wycofają.....

Używam tego produktu od:1
    Ilość zużytych opakowań:jeszce nie zużyłam

Chcesz pochwalić izapar za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 4 raz(y)
  • rozczarowanie
  • Długo zbierałam się na wystawienie opinii tej palecie, wciąż dając jej szansę, bez skutku...

Posiadam zestaw nr 2, dla szatynek. Juz w sephorze kolory cieni wydały mi się nienaturalne, ale mimo to kupiłam, mój błąd! Mimo, że mam ciemne brwi, uzyskuje tą paletą naprawdę nienaturalny efekt, cień ciemniejszy jest za ciemny, a jaśniejszy jakiś pomarańczowy, nawet wymieszane dają marny efekt. Używam jedynie wosku, który też mnie nie rzuca na kolana, a ciemniejszego cienia do malowania oczu, bo mimo wszystko szkoda wyrzucić. Wczesniej miałam kredkę Bourjois i psioczyłam na kolor, no... to teraz wracam do niej z podkulonym ogonem...

Plus za fajne opakowanie, choć na mój gust mogłoby być mniejsze.

Używam tego produktu od:rok z kawałkiem
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie 1-ego

Chcesz pochwalić iv85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Już od dawna chciałam podkreślić swoje brwi, tak aby były bardziej wyraziste, ale efekt nie był przesadzony. Jest to jednak trudne, bo z kredką trzeba mieć wprawę, cienie do powiek czasem się sprawdzają, ale nie są do tego przeznaczone, więc efekt nie zawsze jest zadowalający. Dobre recenzje tej paletki na Wizażu skusiły mnie do jej zakupienia i jestem zadowolona. Brwi rzeczywiście są podkreślone, nabrały wyrazu, a przy tym ciężko jest przesadzić, więc nie trzeba sie obawiać teatralnego efektu. Używam odcieni 01 - konsultant z Sephory powiedział mi, że chłodne odcienie będą dla mnie lepsze. Korzystam głównie z najciemniejszego odcienia i czasem z wosku. Jestem zadowolona z tej paletki.Używam tego produktu od: kilku miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Super Girl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale...
  • Używam ciemniejszego odcienia w palecie dla blondynek. Generalnie sam cień i wosk są naprawdę bardzo bardzo dobre, ale…
    Opakowanie psuje się pod dwóch tygodniach (odpada plastikowa przykrywka). Wosk kończy się po miesiącu, a cień jest jeszcze 3. Załączony pędzelek jest zupełnie nieprzydatny.
    Jeśliby zmienić proporcje ilości wosku i cieni, poprawić pędzelek i zmienić opakowanie byłby mój KWC

Używam tego produktu od:2007

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eJustynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto
  • Praktycznie używam tylko wosku i najciemniejszego cienia z palety dla brunetek.
    Jestem bardzo zadowolona i usatysfakcjonowana z zakupu. Mam szalone brwi i ten produkt ma poważną robotę do zrobienia. W jednym miejscu za rzadko, w drugim rośnie w górę, w trzecim się urywa (i wszystko na lewej brwi tzw. wicherki) - potrzebowałam korektora i ujarzmiciela.
    Byłby KWC gdybym miała więcej cienia ciemnego i więcej wosku. Poza tym ten pędzelek jest dla mnie nieporozumieniem, ale od czego mam ścietego Inglota i palec wskazujący?

Chcesz pochwalić frywolna franka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajna
  • Odkąd wycofano ze sprzedaży moją ulubioną kredkę do brwi, długo szukałam równie dobrego kosmetyku. I chyba znalazłam: właśnie tę paletkę. Mam wersję dla blondynek i najchętniej używam ciemniejszego cienia. Czasem, do bardzo delikatnego makijażu, używam też tego jaśniejszego. Wosk zupełnie mi się nie przydaje, może gdybym miała gęstsze brwi... Efekt jest bardzo fajny, subtelny lub wyrazisty, w zależności od ilości użytego cienia, ale zawsze bardzo naturalny. Jedyne zastrzeżenie mam do pędzelka: krótki, nieporęczny, z jednej strony za twardy, z drugiej - za miękki. Zastąpiłam go zupełnie innym.

Ilość zużytych opakowań: ciągle pierwsze i jeszcze długo mi posłuży

Chcesz pochwalić Kalissa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Paleta doskonała !
  • Muszę przyznać, że straciłam juz nadzieję, że moje brwi będą kiedykolwiek wygladały dobrze. Mam wyjatkowo niewdzięczne brwi Rzadkie, o przecietnym kształcie, opadające. Kiedy pierwszy raz użyłam palety Sephory byłam pod wrażeniem. Moje brwi nareszcie wyglądały naprawdę ładnie, wyraziście, nadałam im kształt skrzydeł jaskółki - po prostu nareszcie pięknie Ale najważniejsze w tym wszystkim, ze brwi zachowały naturalny wygląd. Można przecież kredką nadać wymarzony kształt i kolor, ale widać wtedy, ze brwi są "namalowane".
    Cienie Sephory pozostawiają natomiast możliwość uzyskanie efektu nasyconego i naturalnego jednocześnie.
    Są bardzo wydajne. Używam ich już około roku a ciągle końca nie widać

Ilość zużytych opakowań: cały czas pierwsze

Chcesz pochwalić Margarita za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie naturalny
  • ja tam nie polecam bo kolor brwi wychodzi jakiś taki rudawy nawet przy najciemniejszym kolorze...natomiast zmieniłam ta drażniąca paletkę na cienie do brwi inglot i tutaj rewelacja udało mi sie w końcu dopasować idealny kolor do mojego typu urody

Używam tego produktu od: krotko
    Ilość zużytych opakowań: jedno nieskończone opakowanie

Chcesz pochwalić anus83 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Od jakiegos czasu moje brwi zrobily sie niesforne i nie moglam sobie z nimi poradzic. Ostatnio na wizażu przeczytałam o tej paletce a że bylo 20 % znizki więc postanowilam wyprobować. Kupilam ta wersje jasniejszą. Wosk świetnie trzyma w ryzach brwi a cienie daja fajny naturalny kolor. Paletka radzi sobie lepiej z brwiami niż kredka lub tusz do rzes. Warto wyrobowac.

Używam tego produktu od:3 tygodni
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Garniera za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK
  • Mam paletkę w pierwszej wersji kolorystycznej. Kolory brązów są naturalne i świetnie stapiają się z moimi brwiami. Wygodny pędzelek sprawnie rozprowadza cienie i nadaje wymarzony kształt. Daję 4 gwiazdki, a nie pięć ponieważ jak dla mnie do paletki dołączono zbyt małą ilość wosku - powinno być go przynajmniej dwa razy więcej. Nie zużyłam nawet połowy jednego cienia (drugi maźnięty kilka razy), a wosku już nie mam. Choć wosk jest dobry, to mam odczucie, że bardzo go pożałowano (w zamian używam wazeliny).

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ziolkobella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Jakiś czas temu za bardzo zaszalałam z pęsetą i skróciłam jedną z brwi, która- jak na złość- bardzo wolno w tym miejscu odrasta. Postanowiłam kupić coś, co dyskretnie zatuszuje brak tego fragmentu i ogólnie nada ładniejszą, bardziej posłuszną linię moim brwiom. Zastanawiałam się jeszcze nad paletką Inglota- ale ostatecznie Sephora wygrała konsystencją wosku. Jestem bardzo zadowolona z tej paletki. Wersja 01 idealnie podpasowała mi kolorami- bo są chłodne, a często w produktach do brwi spotykałam się z ciepłym czekoladowym brązem, który totalnie się u mnie odcina. Do aplikacji używam pędzelka sephory (załączony do paletki pędzelek też jest niczego sobie, chociaż na pewno mniej precyzyjny niż ten kupowany osobno). Cienie idealnie i dyskretnie wtapiają się między włoski i zostają na swoim miejscu przez cały dzień. Wosk lekko wklepuję opuszkami palców- ale odnoszę wrażenie, że on dosyć szybko znika z tych brwi. Wyrażnie też widać, że z pudełeczka znika w o wiele szybszym tempie niż cienie (które wyglądają jak w dniu zakupu). Jak dotąd, jestem bardzo zadowolona z tej paletki, sprawdza się o niebo lepiej niż kredki i cienie (do oczu), których wcześniej używałam. Opakowanie również na plus. Z KWC nie będę na razie szafować, zobaczę jak dalej się będzie sprawować

Używam tego produktu od:miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1- szego

Chcesz pochwalić Migdał za czytelną i pomocną recenzję?
  • Naprawdę warta wypróbowania
  • Przyznam, że jest to moja pierwsza paletka do brwi, ale zadowolona jestem z niej bardzo. Niewątpliwie cień nałożony na brwi trzyma się ich od rana do samego wieczora. Sama aplikacja jest bardzo wygodna i bezproblemowa. Często używam załączonego pędzelka (zwłaszcza na wyjazdach), chociaż najczęściej stosuję jednak osobny pędzelek do brwi. Efekt jest bardzo naturalny, wcześniej stosowałam kilka lat kredkę do brwi, ale już bym do niej nie wróciła. Opakowanie jest również solidne i poręczne.
    Tyle o plusach, jest też jeden minus. Używam tylko jednego koloru z paletki, zatem za drugi zapłaciłam niepotrzebnie, bo go nie zużyję. Przyznam, że wosku też prawie wcale nie używam, robie to naprawdę sporadycznie, bo wydaje mi się to zbędne, ale nie będę się czepaić, niech sobie będzie.
    Podsumowując, nie wiem czy się skuszę na tą paletkę ponownie. Po pierwsze od pewnego czasu na codzień używam cień do brwi z EDM (jest w formie sypkiej i jest dla mnie idealny ), więc paletka Sephory jest w użyciu wyłącznie na wyjazdach. Po drugie nie pasuje mi opcja zakupu dwóch odcieni, z których będę używać tylko jednego. Ideałem byłaby możliwość zakupu wyłącznie wkładu do paletki - wówczas kupiłabym na pewno. To rozwiązanie pozostaje jednak jedynie w sferze moich marzeń, więc pewnie więcej po ten produkt nie sięgnę.Używam tego produktu od: około 10 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: cały czas pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić frantic za czytelną i pomocną recenzję?
  • ok ale mogło być lepiej
  • Polecam paletkę ale tylko w połowie. Wybrałam kolorystykę chyba dla blondynek (którą jestem) i właściwie to pasuje mi tylko ciemniejszy kolor. Jaśniejszy wpada nieco w rudawy kolor, co w połączeniu z moimi jasnymi brwiami nie wygląda zbyt dobrze. Ogólnie staram się mieszać te dwa odcienie i efekt jest zadowalający.Paletka estetycznie wykonana, pędzelek rzeczywiście do kitu, tak w ogóle to wpadł mi do zlewu i tyle go widziałam Jest to mój pierwszy kontakt z cieniami do brwi, więc ogólnie jestem zadowolona. Jedynie co to mogłabym się przyczepić do tej kolorystyki

Używam tego produktu od:4 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie używania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić małyaniołek za czytelną i pomocną recenzję?