La Roche-Posay, Unifiance, Correcteur de Teint Film Fin (Podkład korygujący)

La Roche-Posay, Unifiance, Correcteur de Teint Film Fin (Podkład korygujący)

UNIFIANCE to pierwszy podkład korygujący cerę oparty na technologii cienkiej warstwy FILM FIN. Zawiera on 25% powlekanych pigmentów i posiada silne właściwości kryjące. Jest beztłuszczową emulsją (oil-free), śliską i łatwą do rozprowadzenia. W konsystencji nowej generacji UNIFIANCE, zastosowano składnik, który zapobiega zbijaniu się w grudki (lotny olejek o dużym poślizgu), aby ułatwić i przyspieszyć nałożenie podkładu, oraz czynnik zapobiegający nawarstwianiu (nietłusty, delikatny olejek rozpraszający), dla równomiernego rozprowadzenia pigmentów.

Nie zawiera składników potencjalnie alergizujących, takich jak substancje zapachowe i konserwanty. Nie zatyka porów i jest łatwy do usunięcia przy użyciu mleczka. Zapewnia uczucie komfortu. Podkład wodoodporny i trwały - utrzymuje się 8 godzin.

IDEAŁ !

Po wielu próbach udało mi się w końcu odkryć swój ideał w kwestii podkładów do twarzy. Do tej pory moim hitem był Vichy Dermablend. Wybierając się do apteki w celu rutynowego zakupu wyżej wymienionego kosmetyku moją uwagę zwróciła właśnie marka La Roche. Miałam z nią kontakt jedynie w postaci żelu do mycia twarzy i przyznam, że byłam z ich produktu bardzo zadowolona. Kiedy więc w aptece dostrzegłam, że w swojej ofercie posiadają także podkłady do twarzy postanowiłam dokonać zmiany i siegłam właśnie po La Roche Posay, Unifiance, Correcteur de Teint Film Fin (Podkład korygujący). Podkład jest lepszym odpowiednikiem Dermablend ! Krycie ma tak samo mocne i trwałe ale jego główną zaletą, której brakowało mi u Vichy jest jego piękne wtopienie się w skórę twarzy tworząc naturalny efekt z lekkim blaskiem. Polecam wszystkim kobietom, które oprócz mocnego krycia pragną wyglądać jeszcze naturalnie.

Ilość zużytych opakowań: Dwa, 30 ml

Vichy Dermablend

Jak dla mnie efekt jak po Vichy dermablend. Maska, Waga, konsystencja - skazany na wysypisko. Oddałam koleżance i według jej opinii bez rewelacji ale w sumie ok.

Używam tego produktu od: dwóch lat
Ilość zużytych opakowań: 1/55 opakowania

bardzo dobry podklad

zakupilam go z ciekawosci rok temu i sie nie zawiodlam
wyglada swietnie na twarzy, jest bardzo elastyczny
idealnie kryje i sprawia ze cera wyglada nieskazitelnie

minusem na pewno jest mala ilosc kolorow co sprawia ze ciezko jest dopasowac

Używam tego produktu od: rok
Ilość zużytych opakowań: jedno,normalne

Dla osób szukających cudu

Używałam go jakieś 2 lata non stop, potem miałam rok przerwy, a potem znowu z pół roku, chwilowo nie używam, bo nie mam potrzeby (polepszyła mi się cera), ale w chwili kryzysu na pewno do niego wrócę.

Cerę mam bardzo tłustą, wiele zaskórników, zaczerwienień i do tego właśnie się ten podkład nadaje wręcz idealnie.

Mankament jest jeden, trzeba go umieć użyć, podejrzewam, że opisywane tu efekty maski wynikają właśnie ze złego użycia więc napiszę jak ja go nakładałam, może Wam to pomoże:
1. kropelka wielkości główki szpilki na palec wskazujący
2. "rozgniatam" kropelkę między palcami wskazującymi
3. odciskam palce tam gdzie potrzebuję na twarzy (wychodzą bardzo intensywnie kolorowe placki z dokładnie odciśniętymi liniami papilarnymi)
4. jak skończy mi się pigment na paluszkach to rozcieram moje wcześniej zrobione "placki"
5. w razie potrzeby powtórzyć punkty 1-4

No ale właśnie, używa się go strasznie mało i wtedy daje niesamowite efekty. Od 5 lat mam to samo opakowanie (pewnie jest już sporo przeterminowany), a działa bez zarzutów.

Prawdziwym minusem jest mały wybór kolorów, mój jest "prawie" dobry, a pozostałe były jeszcze gorzej dopasowane.

Zaryzykuję stwierdzenie, że nadaje się tylko dla osób z tłustą cerą, na suchej się nie rozetrze dobrze (zostaną kropki) plus bardzo podkreśla skórki. Ale to niech się ktoś z suchą cerą wypowie

Ogólnie podsumowując: Kosmetyk jest świetny dla osób potrzebujących cudów, które mają poważne problemy z cerą i nic innego nie działa. Dla osób bez specjalnych problemów z cerą szukających kosmetyku na co dzień według mnie za dużo zachodu z aplikacją, są pewnie lepsze i tańsze produkty.

MASKOM mówimy stanowcze NIE

Po pozytywnych opiniach na Wizażu, długo próbowałam przekonać się do tego podkładu. Walczyłam i walczyłam ale niestety poniosłam klęskę. Kolejny podkład do mojej kolekcji "zaczęte-nigdy nie zużyte".

Najpierw plusy, bo tu będzie krótko:
+ kryje
+wydajny, na cała twarz wystarczy odrobina podkładu

i minusy:
- po nałozeniu nawet niewielkiej ilości tworzy się bardzo widoczna MASKA
- owszem kryje ale niemiłosiernie podkreśla wszystkie niedoskonałości skóry (pory, zmarszczki, skórki)
- ciężko się rozprowadza (próbowałam wszelkich sposobów, nawet mieszałam z kremem nawilżającym, niestety osiągnąć idealny efakt)
- wysusza skórę. Dbam o dobre nawilżenie ale po tym podkładzie czuję jakbym nie smarowała skóry kremem przez tydzień! Nagle robi się sucha.
- szybko znika z buzi
- po 3 godzinach mój nos świecił w ciemnościach!
- okropnie brudzi! Jedno dotkniecie twarzy reką i już podkład jest na wszystkim czego dotknę!
- wysoka cena

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: nigdy nie zużyję całej tubki

dobry na bal maskowy

Mówię: NIE

Podkład jest kiepski, choć obietnica producenta sprawdziła się- jest świetnie napigmentowany i dobrze kryje.

Odcień wybrałam najjasniejszy, mógłby byc ciut mniej różowy, ale wybaczam. Do rzeczy:

:( Okropnie widoczny na twarzy. Jakbym się pomalowała farbą.
:( Ciężko równomiernie rozprowadzić, lubi tworzyc smugi na linii zuchwy
:( Podkreśla pory, włazi w zmarszczki
:( Bardzo nietrwały, z twarzy po prostu spływa...
:( Brudzi ubrania

:) Dobrze kryje

Naprawdę nie warto.

Używam tego produktu od: 1,5 roku
Ilość zużytych opakowań: ciagle w trakcie 1

maska..

Popieram poprzedniczke-zaczety, nie skonczony, a kasy szkoda:(
Podkreśla rozszerzone pory i zmarszczki,wyobrażam więc sobie, co musi robić jeśli ktoś ma tendencję do suchych skórek..takie osoby na pewno nie powinny go wybierać. Poza tym trzeba uważać, żeby nie dotykać twarzy, bo brudzi palce, a palce wszystko dookoła:)
Gdy mój chłopak zobaczył mnie w świetle dziennym w tym podkładzie, powiedział tylko-"ojej."
Spojrzałam w lusterko i zobaczyłam straszną maskę:/
Odcień dobierałam starannie, więc chyba taki urok tego podkładu..poza tym pory są tak podkreślone, że wyglądają na większe, niż są w rzeczywistości. Ja rozumiem, że "nie zatyka porów", ale bez przesady;)..
Z pewnością będę go nadal używać jako korektora pod oczy, bo z cieniami radzi sobie doskonale.

Ilość zużytych opakowań: kończę 1wsze

Koszmar

Moja przygoda z tym podkładem zaczęła się ok 2 lata temu. Doradził mi go dermatolog ponieważ swietnie się sprawdza dla skóry wrażliwej, alergicznej więc go kupiłam.... na początku go uwielbiałam był to mój pierwszy podklad nie można mu na pewno zarzucić że ma słabe krycie, kryje bardzo dobrze, jest wydajny no ale to wszystko z zalet jakie mam do powiedzenia na jego temat. Większość w tym podkładzie to MINUSY MINUSY I JESZCZE RAZ MINUSY
co z tego że ma bardzo dobre krycie skoro widać go koszmarnie podkreśla on wszystkie suche skórki efekt maski jest gwarantowany, przy intensywnym słońcu twarz wygląda okropnie !!!!! pozostawia on tak jakby taką powłokę pudrową ponadto po ok 2-3 godzinach spływa z twarzy więc odradzam go przede wszystkim tym dziewczyną które nie maja czasu patrzyć się co chwile czy wszystko na twarzy jest ślicznie ładnie pięknie i co pół godziny poprawiać makijaż.Jest on bardzo trudno dostepny nie kupi się go w żadnej z drogerii jest on dostępny tylko w aptekach ja dałam za niego ok 80 zł i uważam są to pieniądze wyrzucone w błoto !!!!

Używam tego produktu od: 2 lata

Oj widoczny nwet z daleka

Jeśli ktoś potrzebuje mocnego krycia, to tak, jednak bardzo widoczny na twarzy, podkreśla dosłownie wszystko! Tworzy maskę, jest zbyt ciężki. Nie polecam.

Używam tego produktu od: Kiedyś
Ilość zużytych opakowań:pół

Idealny

Mój numer jeden wśród podkładów. Jest niezwykle wydajny (wystarcza mi mniej więcej na rok! a używam go prawie codziennie), doskonale koryguje wszelkie niedoskonałości (niestety tylko te nieszczęsne suche skórki czasem widać, dlatego trzeba mieć dobrze nawilżający krem pod podkład). Cera niestety się troszke po nim błyszczy, ale wystarczy muśnięcie pudrem prasowanym i wszystko wygląda idealnie.
Ogólnie puder jest rewalacyjny i wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: paru lat

Średni

Podkład na pewno dobrze kryje. Na początku uwielbiałam go. Niestety, potem okazało się, że posiada kilka zasadniczych, a dla mnie wręcz dyskwalifikujących wad.

Po pierwsze, w przypadku cery mieszanej lub tłustej, nie obędzie się bez efektu latarni:/ Być może pomogłaby jakaś super baza matująca, bądż tona pudru, natomiast sam w sobie podkład nie daje sobie z tym rady. Używałam go również w lecie, co było już dużym błędem. Na zdjęciach ku mojej rozpaczy czoło niemiłosiernie się świeciło i od tej chwili przeklęłam ten podkład. Dodatkowo nie radzę dotykać twarzy. Każde przypadkowe dotknięcie bardzo brudzi palce. W pracy wiecznie brudziłam nim ważne dokumenty :]

Podsumowując: bardzo dobrze kryje, niestety potęguje błyszczenie.

Używam tego produktu od: już nie używam

Podkład jest wręcz fatalny

Kupiłam zachęcona radami dermatologa. Jednak cóż wypada powiedzieć dermatologowi - przecież nie poleci kupienia luksusowego podkładu w perfumerii, ale "dermokosmetyk" do nabycia "wyłącznie w aptece" - nawet nie powinnam się dziwić, przynajmniej brzmi profesjonalnie.

Podkład kompletnie się nie wchłania. Nawet pod koniec dnia, gdy zdarzyło mi się dotknąć policzka, beżowe smugi zaraz zostawały na kartkach papieru (pracuję z dokumentami).

Gama kolorystyczna jest fatalna, trudno dobrać sobie jakikolwiek odcień, żeby nie wyglądać sztucznie. W moim przypadku np. w odcieniu nr 11 wyglądałam jak bladolica gejsza, choć cerę mam naprawdę jasną.

Efekt maski gwarantowany - jak ktoś lubi...

Nie znoszę, jak podkład mi się rozwarstwia przy wyciskaniu z tubki. Gdy zapomnę wstrząsnąć przed użyciem, z tubki wypływa oleista ciecz. Oczywiście producent zaleca wstrząśniecie przed użyciem, ale przecież mamy do wyboru tyle podkładów, którymi nie musimy trząść by nie narazić się na widok oleju wypływającego z opakowania.

Podkład może skoryguje niedoskonałości kolorystyczne cery (poprzez efekt maski :)), ale przy miejscowym trądziku kompletnie sobie nie radzi, lepiej użyć innego podkładu oraz korektora miejscowego.

Jeśli ktoś myśli, że jako "dermokosmetyk" zaradzi coś na cerę, to jest w błędzie.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1