Farmona, Saponics, Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów

Powiększ Farmona, Saponics, Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów

Zgłaszająca osoba: allie

Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry głowy i bardzo delikatnych włosów. Jego receptura uwzględnia najistotniejsze potrzeby włosów szczególnie cienkich , słabych i delikatnych. Kompleks Saponics zawiera biologicznie czynne substancje stymulujące wzrost włosów: Kerastim, Trichogen oraz aktywne, naturalne wyciągi ze skrzypu polnego i brzozy. Dodatkowo wzbogacony o cenne witaminy A,E,F i prowitaminę B5. Kerastim hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich wzrost i odżywianie. Dzięki zastosowaniu witaminy A i E włosy stają się pełne blasku; są odporne na uszkodzenia. Naturalne wyciągi ziołowe działają wzmacniająco, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Kompleks Saponics wpływa łagodząco i regenerująco na skórę głowy.

Skład: Skład: aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)

• Pomoc na chwilę
  • Używałam wcierki codziennie wieczorem, przez 2 tygodnie, po czym robiłam tydzień przerwy. Naprawdę się przykładałam, bo włosy leciały mi garściami. W pierwszym tygodniu cud, praktycznie przestały wypadać. Ale w następnych dniach wszystko wróciło. Zużyłam całą butelkę, włosy nadal wypadają, więc na dłuższą metę nie pomógł wcale.
    1 gwiazdka za niewielki wysyp baby hair które zauważyłam przy czole; wydaje mi się że to jego sprawka.

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czy ja wiem ?
  • Zużyłam 3 butelki tego produktu i czekałam na zachwycające efekty. Niestety nie doczekałam się. Włosy wypadały nadal (może w zmniejszonej ilości, ale nie jestem pewna czy to zasługa tej wcierki). Rosnąć szybciej też nie rosły. Jedyne co jest na + to wygląd włosów u nasady. Były poniesione i błyszczące
    Niestety buteleczka jest niewygodna do użycia. Wylewałam produkt na palce i masowałam głowę. Długo to trwało niestety. Co do zapachu to mi w miarę odpowiadał także tu bez zarzutu

Podsumowując nie wiem czy kupię ponownie ten produkt. Uniesione włosy u nasady to za mało żeby męczyć się z nakładaniem codziennie tego na głowę

Ilość zużytych opakowań: 3 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Blondi2708 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC!
  • Kupilam za 14zl wiec cena OK jak za taki specyfik. Zapach ladny ziolowy, wlosy uniosly sie od nasady i btly bardzo fajbe w dotyku przyciemnil moje wlosy jest wydajny i powstrzymal wypadanie!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić anka0931 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezłe działanie, niestety z przyklapem w pakiecie
  • OPAKOWANIE
    szklana, przezroczysta buteleczka. O ile pamiętam to buteleczka miała jeszcze dozownik, aczkolwiek pozbyłam się go, bo sam produkt nabierałam strzykawką.

ZAPACH
    jasnozielony płyn, o zapachu starych, męskich perfum (osobiście go nie lubię). Nie jest tak intensywny jak w przypadku Jantaru.

DZIAŁANIE I OCENA
    Nie ukrywam, że porównywałam Saponics z Jantarem ze względu na tego samego producenta.
    Saponics aplikowałam za pomocą strzykawki, średnio raz-dwa razy dziennie, z tygodniową przerwą. Standardowo pierwsze, co zbadałam to jego skłonności do przyspieszania przetłuszczania włosów. Na szczęście nie ma na to drastycznego wpływu, ale jednak czasami miałam wrażenie, że włosy są przez niego trochę oklapnięte u nasady. Minusem jest to, że nie wydłużał świeżości włosów tak jak Jantar. Za to zaletą jest fakt, że nie działał tak "agresywnie" jak Jantar, bo przy Jantarze były takie momenty gdy potrafił wysuszyć moje włosy u nasady.
    Przy niektórych aplikacjach czułam lekkie swędzenie skóry głowy, zazwyczaj wtedy gdy aplikowałam Saponics rano i wieczorem. Teraz jednak przejdźmy do pozytywnych stron produktu włosy minimalnie szybciej rosły, ale to nie było moim głównym celem. W międzyczasie zaczęło mnie dotykać jesiennie wypadanie włosów, a ta wcierka bardzo mi pomogła w zniwelowaniu tego problemu. Zyskałam wiele nowych baby hairków, szczególnie widać to na linii czoła na pewno nie jest to najlepsza wcierka, jakiej dane mi było używać, jednak nie żałuję zakupu, bo okazała się całkiem dobra.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eternitka za czytelną i pomocną recenzję?
  • moja ulubiona wcierka
  • Świetny skład, przystępna cena, dobra wydajność (o ile przeleje się do buteleczki z aplikatorem).
    Działanie:
    - hamuje wypadanie
    - stymuluje wysyp baby hair
    - przyspiesza porost
    - łagodzi podrażnienia
    - niweluje świąd
    - likwiduje łupież suchy (raz mi się przydarzył-wywołany zmianą szamponu)
    - przyjemnie ziołowo pachnie

Minusów nie zauważyłam. Dobra alternatywa dla olejów,które na skalp można stosować tylko przed myciem. Saponics stosowany po nie przyspiesza przetłuszczania, za to fajnie odbija włosy od nasady.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami na inne wcierki
    Ilość zużytych opakowań: koło 6

Chcesz pochwalić kamyczek18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem Nią zachwycona
  • kosmetyk jest super. Moje włosy są cienkie, lejące gładkie a ja zawsze chciałam mieć dużo sztywniejszych włosów. dziwnym trafem, ale takie właśnie są. po za tym dużo mniej wypadają i szybko rosną (odrost po dwóch tygodniach). konsystencja dobra nie za tłusta dobrze się rozprowadza i nie przetłuszcza włosów. mogę myć co trzy dni spokojnie. to najlepsza wcierka jaką miałam.

Używam tego produktu od: dwóch lat regularnie
    Ilość zużytych opakowań: już nie pamiętam ale sporo

Chcesz pochwalić Gunesh za czytelną i pomocną recenzję?
  • efektów brak
  • Niestety, wcierki to nie moja bajka. Mam wrażenie że moja skóra głowy skoro jets bardzo tłusta, to nie potrzebuje dodatkowego obciążenia.

Mimo wspaniałego składu, nie zauważyłam większych popraw.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić wichura za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Używam tej wcierki od około 3 miesięcy i jest mi trudno powiedzieć czy działa na wypadanie wlosów. Są tygodnie, kiedy włosy lecą mi garściami, a bywają i takie tygodnie, że mało ich mi wypada. Odżywka jest tania, wydajna, przyjemnie pachnie. Wcieranie to sama przyjemność. Nie ma nadmiernego przetłuszczania się włosów, nawet odbija je trochę u nasady. Mam sporo małych włosów, taką aureolkę, więc może jakieś odżywcze działanie na skórę głowy ma. Pewnie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zatrzymał wypadanie
  • Kolejna, po Jantarze, kuracja Farmony godna polecenia. Kupiłam, żeby zatrzymać wypadanie włosów, jakie zawsze dotyka mnie jesienią i produkt się sprawdził.
    Jeszcze przed zakończeniem pierwszej tury kuracji zauważyłam, że mniej włosów leci z głowy, po jej skończeniu na grzebieniu/szczotce/rękach po przeczesaniu włosów nie zostawało ich prawie wcale. Mniej znajdowałam także w odpłwie wanny. Co więcej, nie podrażnił mojej wrażliwej skóry głowy i całkiem przyjemnie pachnie. Wydajność jest zadowalająca, starczyło mi go na 2 pełne kuracje. Nie obciąża włosów, chyba nawet rosną szybciej (nie jeste pewna, bo ich nie mierzę )
    Dostępność: w Krakowie kupiłam go w drogerii Mediq, ale widziałam też w aptekach DOZ. Cena odpowiada jakości produktu.
    Odejmuję pół gwiazdki za opakowanie - niby ładne, produkt łatwo wydostać z tej buteleczki ale ciągle mnie straszyła wizja jego kontaktu z płytkami w łazience

Chcesz pochwalić Nelly18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo pomocna
  • Trudno jednoznacznie ocenić mi, która wcierka lepiej działa na moje włosy- Saponics czy Jantar.
    Osobiście bardziej składaniam się ku Jantarze, ale tylko dlatego, że nie widze większej różnicy w działaniu, więc po co przepłacać?

Wydaje się jednak, że Saponics ma w sobie więcej składników aktywnych. Jego barwa jest zielono- bursztynowa, konsystencja nieco gęstsza niż wspomnianego Jantaru. Zapach mocniejszy, wyraźniejszy. Czuć trawę, gorzkie nuty, zioła. Osobiśnie preferuję woń Jantaru, Saponics jest dla mnie zbyt inwazyjny i za bardzo ziołowy.

Używa się go przez 2 tygodnie poprzez wcieranie ( Jantar 3 tygodnie) odpowiedniej ilości we włosy i skóre głowy. Potem robimy przerwę.

Zasada użytkowania jest taka sama jak w przypadku Jantaru, jednakże czas jest krótszy.

Działanie:
    - włosy są mocniejsze,
    - zdrowsze,
    - bardziej gęste,
    - jest ich więcej, rosną młode, nowe,
    - odżywia i regeneruje włosy po przejściach,
    - skutecznie i widocznie poprawia ich kondycje,
    - nie powoduje przetłuszeczenia włosów.

Stosuję od czasu do czasu.
    Kupuję ją na Doz- ie za 13 zł.

Używam tego produktu od: od czasu do czasu
    Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Chcesz pochwalić AnulaQa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Godny zastępca Jantara
  • Jestem fanką wszelkiego rodzaju wcierek do włosów i przetestowałam ich sporą ilość. Na pierwszy miejscu wciąż króluje Jantar. Jeśli jednak nie mam dostępu do Jantarki, kupuję właśnie Saponics

Przy systematycznym stosowaniu fajnie pobudza włosy do wzrostu, wzmacnia je i fajnie odświeża. Włosy coraz bardziej się błyszczą. Co najważniejsze w moim przypadku - nie podrażnia !

Polecam serdecznie !

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: ok 3

Chcesz pochwalić Maartikrk za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na porost włosów-jak znalazł
  • Po wakacjach zaczęły mi straszliwie wypadac włosy... po pewnym czasie przeraziłam sie, że pozostanę kompletnie łysa, poza tym chciałam wyhodować w możliwie najkrótszym czasie długie włosy.
    co zauważyłam?
    +stosuję preparat ok 4 tygodni-na głowie pojawiły się setki malutkich, kłujących włosków
    +włosy rosną szybciej, mimo, że je podcinałam kilka razy dość znacznie, to i tak nie widać było jakiejś drastycznej różnicy i znów mam w miarę długie
    +przyjemność użytkowania-ładny zapach, fajna konsystencja
    +stosowałam często po porannym myciu-nie powoduje przetłuszczania

-niestety, nie zauważyłam poprawy kondycji włosów, ale nie wierzę w cuda-włos jest martwy i jedynie to, co wyrasta może być silniejsze i ładniejsze
    -włosy wciąz wypadają, trochę mniej , ale jednak...wydaje mi sie, ze może robią miejsce dla tych nowych, co to hurtowo zaczeły wyrastać-i w sumie wolę te nowe, niz jakies zniszczone stare

Ilość zużytych opakowań: ok 2/3

Chcesz pochwalić magica za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię-bardzo
  • Kupiłabym gdyby była- nawet przyjechałam do rodziców z takim zamiarem, niestey jej nie było, więc wzięłam seboravit na przetestowanie.
    Co do saponics.
    + tania
    +"nasza"
    + zapach mi odpowiadał
    +konsystencja również, nie zauważyłam żeby była tłusta
    +przelałam swoją do butelki z atomizerem i o ile najpier wcierałam w suche włosy, tak później wcierałam zaraz po porannym umyciu włosów- nie obciąża mi włosów, a myje je codzinnie, są cienie i delikatne i przetłuszczające
    +lubię jej używać rano, bo mam wrażenie, że zwiększa ich objętość, po przeczesaniu palcami wydaje się, że są grubsze i jest ich więcej
    +fajny skład

- mało wydajna, miałam ją coś około miesiąca+ kilka dni
    - nie widzę wzrostu włosów, ale pewnie powinnam jej dłużej poużywać
    - ciężko dostępna-swoją kupiłam w podwarszawskim sklepie przemysłowym

Ogólnie ją bardzo lubię i na pewno do niej wrócę, gdyż jak dla mnie ma więcej pozytywów

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: skończona całe jedno- do ostatniej kropli

Chcesz pochwalić behemotkot za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna wcierka.
  • - przyjemny zapach,
    - aplikacja jest niewygodna, wiec przelalam ja do butelki z atomizerem,
    - w ogole nie obciaza wlosow, sa uniesione i swieze,
    - mam po nim MNOSTWO baby hair, co mnie bardzo cieszy,
    - ogranicza wypadanie,
    - niestety, nie przyspieszyla porostu, ale w tej kwestii nic u mnie, poki co, nie zadzialalo.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiecy,
    Ilość zużytych opakowań: jedno.

Chcesz pochwalić lir391 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie jestem oczarowana...
  • Hmm, wcierałam Saponics regularnie przez około 4 tygodnie, z kilkudniową przerwą w połowie.
    W trakcie nie zauważyłam żadnych specjalnych efektów, niestety

Dwie gwiazdki daję za to, że:
    + Wydajność i cena przemawiają na korzyść Saponicsu.
    + Dobry skład, bogaty w ekstrakty, bez wysuszającego i mogącego podrażniać alcohol denat.

Minusy tej wcierki:
    - U mnie brak jakichkolwiek efektów po zużyciu 1 butelki. Włosy ani się nie wzmocniły, ani nie ograniczyło się wypadanie, a o szybszym poroście nikt u mnie nie słyszał
    - Dziwnie tłusta konsystencja, przez którą użycie wcierki po umyciu kończyło się klapniętnymi u nasady włosami.
    - Dostępność, a raczej niedostępność. Muszę zamawiać ją przez internet.

Kilka rzeczy ani całkiem na plus, ani całkiem na minus:
    +/- Opakowanie - szklana buteleczka z korkiem. Fajnie wygląda, tak staroświecko, ale wydobywanie z niej produktu jest niewygodne. Przelałam do butelki z atomizerem.
    +/- Zapach - dziwny, nie za bardzo ziołowy, raczej jak woda po goleniu. Mnie bardzo nie przeszkadzał, ale wolałabym aromat ziół.

Za jakiś czas kupię Saponics ponownie, tym razem w ilości 2 butelek i zobaczę czy dłuższa kuracja da lepsze efekty.
    Na ten moment nie jestem zadowolona chociaż mam nadzieję zmienić zdanie.

Używam tego produktu od: 4 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 w całości

Chcesz pochwalić Chardon za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gdyby nie to obciązanie...
  • Zużyłam całe opakowanie tej wcierki i z całą pewnością stwierdzam, że włosy mniej wypadają, wyglądają również na mocniejsze. Jedno opakowanie to za mało, by mówić o jakichś poważniejszych korzyściach z używania tego produktu. Jeśli chodzi o konsystysncję, nie jest zbyt dobra, taka jakaś "tłustawa", bardzo obciążała moje włosy, nadawała się do stosowania przed myciem lub na noc, z tym, że rano trzeba było myć głowę.

Zapach jest ok, skład też ma dobry.

Opakowanie beznadziejne, ale radziłam sobie przelewając porcję odżywki do pustej ampułki po Radicalu. Jako, że wcierka jest oleista i gęsta, płyn nie chciał za bardzo lecieć przez tę małą dziurkę od zatyczki, dlatego obcięłam trochę "dziubek" i było ok. Wylewanie płynu z butelki nie jest zbyt dobrym pomysłem, dlatego zostaje albo butelka z atomizerem albo inny pomysł.

Nie wiem, czy kupię ponownie właśnie ze względu na przetłuszczanie. Jeśli ktoś ma ogólnie łatwo przetłuszczające się włosy, nie polecam. Ampułki Radical tego nie robią więc nadal zostanę przy nich, a do wypróbowania mam jeszcze wcierkę "Jantar".

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić CatherineF za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobra wcierka =)
  • Jest ok. Odżywka hamowała wypadanie włosów, ładnei pachniała, nie przesuszała skóry, nie sklejała włosów jak Jantar.
    Trochę trudno jest ja dostać.

Jak najbardziej polecam.
    Zapach ma dosć intensywny, ale przyjemny i szybko się ulatnia.

Chcesz pochwalić Faxu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja!!!!
  • Kupilam w sumie przez przypadek, robiac zakupy przez internet bralam serum do biustu tej firmy sprzedawca mial wszystkie produkty wiec poniewaz mam dosyc cienkie wlosy zwrocilam uwage na ten plyn i wzielam. Jedyny minus- beznadziejny lejek, trzeba go wyjac a wtedy troche za duzo sie wylewa. Sam plyn super, poprawia kondycje wlosow, wlosow jest duzo jak po piance, zaluje ze nie wzielam wiecej butelek na zapas.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze

Chcesz pochwalić rozarozewicz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super produkt!
  • Saponics jest najlepszą wcierką jaką do tej pory używałam,ładnie pachnie wcale nie skleja włosów i ich nie obciąża Jedynym minusem tego specyfiku jest buteleczka z ktorej ciężko wydobyć każdą kroplę ;/
    Ale jak najbardziej polecam go osobom które go jeszcze nie miały ;-)

Chcesz pochwalić aguniia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wcierkowa weteranka mówi: TAK!
  • Preparat podobny do Jantaru i zdecydowanie lepszy od odżywki wzmacniająco-regenerującej Radical, choć wszystkie trzy to produkty Farmony.
    Bardzo się z Saponicsem polubiłam. Jest super delikatny, nie zawiera denaturatu (tak jak Jantar). Ma piękny, delikatny, ziołowy zapach, bez problemu możemy go wetrzeć w skórę głowy zaraz po umyciu i wyjść do ludzi- otoczenie nie powinno mieć problemu z zapachem, bo jest naprawdę przyjemny i lekki. Nie ma porównania np. z Seboradinem, który capi przez 2 dni.
    Saponics ma płynną, trochę lepką konsystencję, nie obciąża jednak w jakiś znaczący sposób włosów.

Znajdziemy w nim takie cudowności jak:

equisetum arvense - skrzyp polny
    cera alba - wosk pszczeli
    calendula officinalis flower - nagietek
    chamomilla recutita flower - rumianek
    rosmarinus officinalis leaf - rozmaryn
    salvia officinalis leaf - szałwia
    pinus silvestris bud - sosna
    arnica montana flower - arnika górska
    arctium majus roqt - korzeń łopianu
    citrus medica limonum peel - ekstrakt ze skórki owocu cedratu
    hedera helix - bluszcz
    tropaeolum majus - nasturcja większa
    nasturtium officinale - rukiew wodna
    retinyl palmitate, tocopherol - witaminy
    linoleic acid- kwas linolenowy

Regularnie wcierany w skórę głowy wzmocnił mi cebulki włosów tak, że nawet po farbowaniu chemiczną farbą wypadły mi- uwaga- trzy włosy! Nie przyspieszył co prawda porostu, ale sprawił, że wykluło się mnóstwo tzw. baby hair, które bardzo mnie cieszą, mimo że wyglądają śmiesznie stercząc wokół głowy tworząc mały hełm.

Ja go polecam wszystkim i wszędzie, bo jest skuteczny i przyjemny w użytku.

Ilość zużytych opakowań: 2 skończone

Recenzja otrzymała 8 pochwał. Chcesz pochwalić scandalistka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Długo szukałam czegoś takiego
  • Plusy:
    +ziołowy zapach i ekstrakty w składzie
    +włosy nie wypadają tak jak wcześniej - po suszeniu suszarką nie widzę na podłodze ani jednego))
    +++++++++ sto plusów za to że zlikwidował łupież- choć wcale na to nie liczyłam. Nawilża skórę głowy.

Minusy:
    - ta nieszczęsna butelka- trzeba się namęczyć żeby odpowiednią ilość z niej wydobyć
    - jednak obciąża włosy, a raczej skleja, ale dla mnie to mały minus bo i tak muszę myć głowę co 2 dzień

Co do przyspieszenia wzrostu włosów to cudów nie oczekuję ale zapewne je wzmacnia więc kiedyś urosną. Może dokupię szampon i razem coś zdziałają. Ogólnie- pozytywne zaskoczenie, polecam do delikatnej skóry głowy.

Chcesz pochwalić anitexxxxx za czytelną i pomocną recenzję?
  • włosy już tak nie wypadają
  • Zgodzę się,że preparat przypomina ampułki Radical.

Jestem w trakcie stosowania drugiej buteleczki i oto co zauważyłam:

Opakowanie - butelka jest bardzo niepraktyczna ponieważ nie bardzo się sprawdza brak atomizera, albo jakiejś pipety dzięki której wygodnie można by zaaplikować produkt na skórę głowy.

Konsystencja - płynna

Zapach - charakterystyczny - ziołowy,ale nie utrzymuje się na włosach

Działanie - po zużyciu jednej buteleczki moje włosy rzeczywiście mniej wypadają.
    Produkt nie powodował szybszego przetłuszczania włosów co jest bardzo na plus (włosy raczej suche, kręcone). Nie podrażnił też mojej wrażliwej skóry głowy i tu kolejny plus.
    Włosy układały się po nim tak jak zazwyczaj,ani gorzej,ani lepiej.

Wydajność - przy stosowaniu dwa razy dziennie (rano i wieczorem) butelka na pewno nie wystarczy na miesiąc.

Produkt spełnił swoje zadanie ponieważ ograniczył w widocznym stopniu wypadanie włosów.
    Jeżeli chodzi o ich szybszy wzrost to mam na głowie troszkę więcej takich małych, krótkich włosków jednak myślę,że w dużej mierze pomogła mi tu zmiana diety.
    Daję 4* i będę stosowała dalej,aby polepszyć kondycję włosów (produkt jako kuracja wspomagająca).

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: drugie opakowanie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić MegMakeUp za czytelną i pomocną recenzję?
  • warto sprobowac
  • Odzywka Saponics bardzo przypomina ampulki Radical tej samej firmy. Podobne sa rowniez rezultaty stosowania. Kompleks nie zahamowuje wypadania wlosow i nie zmniejsza ich przetlluszczania (wrecz nasila, zwlaszcza gdy uzywamy go po umyciu wlosow). Mimo wszystko, polecam wyprobowac odzywki do wcierania gdyz ulatwiaja one masaz glowy, co poprawia ukrwienie mieszkow i, w rezultacie, ogolny stan wlosow.

Używam tego produktu od: 2 miesiace

Chcesz pochwalić margo76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obciąża
  • Pomimo tego, że już jakiś czas temu mocno skróciłam włosy to dalej straszliwie mi wypadały. Wcześniej stosowałam różne maski i odżywki jednak nic nie pomogło.
    Dopiero dość długie stosowanie szamponu Bambi i mgiełki do włosów Jantar pomogło. Postanowiłam więc zakupić coś co całkowicie by zniwelowało ten problem. Za poradą Pani w sklepie zielarskim wzięłam ten kompleks i tak:
    1. Opakowanie zupełnie niepraktyczne - przed pierwszym zastosowaniem przelałam zawartość do butelki z atomizerem
    2. Nie wiem czy to za sprawą tego kompleksu czy kosmetyków stosowanych wcześniej wypadanie włosów zupełnie ustało.
    3. Włosy są wygładzone i łatwo się rozczesują.
    4. Na głowie pojawił się odstający we wszystkie strony i nie dający się układać jeżyk z odrastających włosów.
    5. Włosy są po nim bardzo obciążone - zastosowanie wieczorem, gwarantuje mi, że już około południa włosy będą ciężkie, oklapnięte i wołające o kąpiel
    6. Zapach neutralny.

EDIT: Niestety wypadanie włosów powróciło w trakcie jego stosowania więc odbieram gwiazdkę i już więcej go nie zakupię.

Używam tego produktu od: tydzień

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić SexiChic za czytelną i pomocną recenzję?
  • DZIAŁA!
  • Pierwszy raz użyłam tego kompleksu po kuracji ampułkami Radical - przed całą kuracją tak leciały mi włosy po odstawieniu hormonów, że bałam się, że zostanę łysa.
    Efekt był rewelacyjny - ampułki zahamowały wypadanie, a po kuracji tym kompleksem urosło mi pełno nowych włosków!

Byłam bardzo szczęśliwa, że tanim kosztem doprowadziłam swoje włosy do stanu normalności.

Teraz od czasu do czasu kupuję buteleczkę i wcieram kompleks we włosy, kiedy widzę, że ich stan się trochę pogarsza.

Myślę, że jeśli ktoś oczekuje, że zacznie po nim rosnąć drugie tyle włosów ile obecnie ma na głowie, to się rozczaruje, ale dla osób z problemami nadmiernego wypadania i włosów bardzo zniszczonych ten kompleks powinien pomóc!

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 4-5

Chcesz pochwalić mourie za czytelną i pomocną recenzję?