Farmona, Saponics, Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów

Powiększ Farmona, Saponics, Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów

Zgłaszająca osoba: allie

Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry głowy i bardzo delikatnych włosów. Jego receptura uwzględnia najistotniejsze potrzeby włosów szczególnie cienkich , słabych i delikatnych. Kompleks Saponics zawiera biologicznie czynne substancje stymulujące wzrost włosów: Kerastim, Trichogen oraz aktywne, naturalne wyciągi ze skrzypu polnego i brzozy. Dodatkowo wzbogacony o cenne witaminy A,E,F i prowitaminę B5. Kerastim hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich wzrost i odżywianie. Dzięki zastosowaniu witaminy A i E włosy stają się pełne blasku; są odporne na uszkodzenia. Naturalne wyciągi ziołowe działają wzmacniająco, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Kompleks Saponics wpływa łagodząco i regenerująco na skórę głowy.

Skład: Skład: aqua, cetyl alkohol, cetearyl alkohol, stearalkonium chloride, PEG-20 stearate, ceteareth 20, cetrimonium chloride, equisetum arvense extract, cera alba, propylene glycol, calendula officinalis flower extract, chamomilla, recutica flower extract, rosmarinus officinalis leaf extract, salvia officinalis leaf exract, pinus silvestris bud extract, arnica montana flower extract, arctium majus root extract, citrus medica limonum peel extract, hedera helix extract, tropaeolum majus extract, nasturtium officinale extract, polysorbate 20, retinyl palmitate, tocopherol, linoleic acid, PABA, parfum, DMDM hydantoin, methylisothiazolinone, methylchloroisothiazolino ne, hexyl cinnamal, buthylphenyl methypropional, citronellol, linalool. (16.09.2007)

• Pomoc na chwilę
  • Używałam wcierki codziennie wieczorem, przez 2 tygodnie, po czym robiłam tydzień przerwy. Naprawdę się przykładałam, bo włosy leciały mi garściami. W pierwszym tygodniu cud, praktycznie przestały wypadać. Ale w następnych dniach wszystko wróciło. Zużyłam całą butelkę, włosy nadal wypadają, więc na dłuższą metę nie pomógł wcale.
    1 gwiazdka za niewielki wysyp baby hair które zauważyłam przy czole; wydaje mi się że to jego sprawka.

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czy ja wiem ?
  • Zużyłam 3 butelki tego produktu i czekałam na zachwycające efekty. Niestety nie doczekałam się. Włosy wypadały nadal (może w zmniejszonej ilości, ale nie jestem pewna czy to zasługa tej wcierki). Rosnąć szybciej też nie rosły. Jedyne co jest na + to wygląd włosów u nasady. Były poniesione i błyszczące
    Niestety buteleczka jest niewygodna do użycia. Wylewałam produkt na palce i masowałam głowę. Długo to trwało niestety. Co do zapachu to mi w miarę odpowiadał także tu bez zarzutu

Podsumowując nie wiem czy kupię ponownie ten produkt. Uniesione włosy u nasady to za mało żeby męczyć się z nakładaniem codziennie tego na głowę

Ilość zużytych opakowań: 3 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Blondi2708 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC!
  • Kupilam za 14zl wiec cena OK jak za taki specyfik. Zapach ladny ziolowy, wlosy uniosly sie od nasady i btly bardzo fajbe w dotyku przyciemnil moje wlosy jest wydajny i powstrzymal wypadanie!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić anka0931 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezłe działanie, niestety z przyklapem w pakiecie
  • OPAKOWANIE
    szklana, przezroczysta buteleczka. O ile pamiętam to buteleczka miała jeszcze dozownik, aczkolwiek pozbyłam się go, bo sam produkt nabierałam strzykawką.

ZAPACH
    jasnozielony płyn, o zapachu starych, męskich perfum (osobiście go nie lubię). Nie jest tak intensywny jak w przypadku Jantaru.

DZIAŁANIE I OCENA
    Nie ukrywam, że porównywałam Saponics z Jantarem ze względu na tego samego producenta.
    Saponics aplikowałam za pomocą strzykawki, średnio raz-dwa razy dziennie, z tygodniową przerwą. Standardowo pierwsze, co zbadałam to jego skłonności do przyspieszania przetłuszczania włosów. Na szczęście nie ma na to drastycznego wpływu, ale jednak czasami miałam wrażenie, że włosy są przez niego trochę oklapnięte u nasady. Minusem jest to, że nie wydłużał świeżości włosów tak jak Jantar. Za to zaletą jest fakt, że nie działał tak "agresywnie" jak Jantar, bo przy Jantarze były takie momenty gdy potrafił wysuszyć moje włosy u nasady.
    Przy niektórych aplikacjach czułam lekkie swędzenie skóry głowy, zazwyczaj wtedy gdy aplikowałam Saponics rano i wieczorem. Teraz jednak przejdźmy do pozytywnych stron produktu włosy minimalnie szybciej rosły, ale to nie było moim głównym celem. W międzyczasie zaczęło mnie dotykać jesiennie wypadanie włosów, a ta wcierka bardzo mi pomogła w zniwelowaniu tego problemu. Zyskałam wiele nowych baby hairków, szczególnie widać to na linii czoła na pewno nie jest to najlepsza wcierka, jakiej dane mi było używać, jednak nie żałuję zakupu, bo okazała się całkiem dobra.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eternitka za czytelną i pomocną recenzję?
  • moja ulubiona wcierka
  • Świetny skład, przystępna cena, dobra wydajność (o ile przeleje się do buteleczki z aplikatorem).
    Działanie:
    - hamuje wypadanie
    - stymuluje wysyp baby hair
    - przyspiesza porost
    - łagodzi podrażnienia
    - niweluje świąd
    - likwiduje łupież suchy (raz mi się przydarzył-wywołany zmianą szamponu)
    - przyjemnie ziołowo pachnie

Minusów nie zauważyłam. Dobra alternatywa dla olejów,które na skalp można stosować tylko przed myciem. Saponics stosowany po nie przyspiesza przetłuszczania, za to fajnie odbija włosy od nasady.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami na inne wcierki
    Ilość zużytych opakowań: koło 6

Chcesz pochwalić kamyczek18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem Nią zachwycona
  • kosmetyk jest super. Moje włosy są cienkie, lejące gładkie a ja zawsze chciałam mieć dużo sztywniejszych włosów. dziwnym trafem, ale takie właśnie są. po za tym dużo mniej wypadają i szybko rosną (odrost po dwóch tygodniach). konsystencja dobra nie za tłusta dobrze się rozprowadza i nie przetłuszcza włosów. mogę myć co trzy dni spokojnie. to najlepsza wcierka jaką miałam.

Używam tego produktu od: dwóch lat regularnie
    Ilość zużytych opakowań: już nie pamiętam ale sporo

Chcesz pochwalić Gunesh za czytelną i pomocną recenzję?
  • efektów brak
  • Niestety, wcierki to nie moja bajka. Mam wrażenie że moja skóra głowy skoro jets bardzo tłusta, to nie potrzebuje dodatkowego obciążenia.

Mimo wspaniałego składu, nie zauważyłam większych popraw.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić wichura za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Używam tej wcierki od około 3 miesięcy i jest mi trudno powiedzieć czy działa na wypadanie wlosów. Są tygodnie, kiedy włosy lecą mi garściami, a bywają i takie tygodnie, że mało ich mi wypada. Odżywka jest tania, wydajna, przyjemnie pachnie. Wcieranie to sama przyjemność. Nie ma nadmiernego przetłuszczania się włosów, nawet odbija je trochę u nasady. Mam sporo małych włosów, taką aureolkę, więc może jakieś odżywcze działanie na skórę głowy ma. Pewnie kupię ponownie.

Używam tego produktu od: ok. 3 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę 1 opakowanie

Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zatrzymał wypadanie
  • Kolejna, po Jantarze, kuracja Farmony godna polecenia. Kupiłam, żeby zatrzymać wypadanie włosów, jakie zawsze dotyka mnie jesienią i produkt się sprawdził.
    Jeszcze przed zakończeniem pierwszej tury kuracji zauważyłam, że mniej włosów leci z głowy, po jej skończeniu na grzebieniu/szczotce/rękach po przeczesaniu włosów nie zostawało ich prawie wcale. Mniej znajdowałam także w odpłwie wanny. Co więcej, nie podrażnił mojej wrażliwej skóry głowy i całkiem przyjemnie pachnie. Wydajność jest zadowalająca, starczyło mi go na 2 pełne kuracje. Nie obciąża włosów, chyba nawet rosną szybciej (nie jeste pewna, bo ich nie mierzę )
    Dostępność: w Krakowie kupiłam go w drogerii Mediq, ale widziałam też w aptekach DOZ. Cena odpowiada jakości produktu.
    Odejmuję pół gwiazdki za opakowanie - niby ładne, produkt łatwo wydostać z tej buteleczki ale ciągle mnie straszyła wizja jego kontaktu z płytkami w łazience

Chcesz pochwalić Nelly18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo pomocna
  • Trudno jednoznacznie ocenić mi, która wcierka lepiej działa na moje włosy- Saponics czy Jantar.
    Osobiście bardziej składaniam się ku Jantarze, ale tylko dlatego, że nie widze większej różnicy w działaniu, więc po co przepłacać?

Wydaje się jednak, że Saponics ma w sobie więcej składników aktywnych. Jego barwa jest zielono- bursztynowa, konsystencja nieco gęstsza niż wspomnianego Jantaru. Zapach mocniejszy, wyraźniejszy. Czuć trawę, gorzkie nuty, zioła. Osobiśnie preferuję woń Jantaru, Saponics jest dla mnie zbyt inwazyjny i za bardzo ziołowy.

Używa się go przez 2 tygodnie poprzez wcieranie ( Jantar 3 tygodnie) odpowiedniej ilości we włosy i skóre głowy. Potem robimy przerwę.

Zasada użytkowania jest taka sama jak w przypadku Jantaru, jednakże czas jest krótszy.

Działanie:
    - włosy są mocniejsze,
    - zdrowsze,
    - bardziej gęste,
    - jest ich więcej, rosną młode, nowe,
    - odżywia i regeneruje włosy po przejściach,
    - skutecznie i widocznie poprawia ich kondycje,
    - nie powoduje przetłuszeczenia włosów.

Stosuję od czasu do czasu.
    Kupuję ją na Doz- ie za 13 zł.

Używam tego produktu od: od czasu do czasu
    Ilość zużytych opakowań: 2 butelki

Chcesz pochwalić AnulaQa za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij