Farmona, Saponics, Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów

Powiększ Farmona, Saponics, Kompleks odżywczy stymulujący wzrost włosów
Produkt dostępny w 8 sklepach. Cena już od 8,73 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: allie

Przeznaczony jest do pielęgnacji skóry głowy i bardzo delikatnych włosów. Jego receptura uwzględnia najistotniejsze potrzeby włosów szczególnie cienkich , słabych i delikatnych. Kompleks Saponics zawiera biologicznie czynne substancje stymulujące wzrost włosów: Kerastim, Trichogen oraz aktywne, naturalne wyciągi ze skrzypu polnego i brzozy. Dodatkowo wzbogacony o cenne witaminy A,E,F i prowitaminę B5. Kerastim hamuje wypadanie włosów, stymuluje ich wzrost i odżywianie. Dzięki zastosowaniu witaminy A i E włosy stają się pełne blasku; są odporne na uszkodzenia. Naturalne wyciągi ziołowe działają wzmacniająco, przeciwzapalnie i bakteriobójczo. Kompleks Saponics wpływa łagodząco i regenerująco na skórę głowy.

Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Urtica Dioica (Nettle) Herb Extract, Saponaria Officinalis (Soapworth) roqt Extract, Glucose, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Arnica Montana (Mountain Arnica) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lamium Album (White Nettle) Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Pinus Sylvestris (Pine) Bud Extract, Nasturtium Officinale (Watercress) Extract, Arctium Majus (Burdock) roqt Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Calendula Officinalis (Marigold) Flower Extract, Tropaeolum Majus (Nasturtium) Flower Extract, Panax Ginseng roqt Extract, Arginine, Acetyl Tyrosine, Arctium Majus roqt Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, PEG-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine HCl, Citrulline, Glucosamine HCl, Biotin, Panthenol, Zinc PCA, Polysorbate 20, PEG-20 Glyceryl Laurate, Tocopherol, Linoleic Acid, Retinyl Palmitate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Iodopropynyl Butylcarbamate, Parfum (Fragrance), Linalool, Benzyl Benzoate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citral

• Tego się nie spodziewałam
  • bardzo lubię kosmetyki Farmony. Odżywka Jantar sprawdza się na moich włosach wspaniale. Aby zrobić sobie od niej przerwę postanowiłam wypróbować inną tez z Farmony z zaciekawieniem jakie efekty da właśnie Saponics.

Ale to co się działo z moimi włosami przeszło moje oczekiwania

Wady:

- podrażnił skórę głowy

- skóra zaczęła mnie swędzieć i piec - raz w nocy aż obudziło mnie samoistne drapanie się

- wzmożone wypadanie włosów - w miejscach gdzie bezwiednie drapałam się w nocy, rano wychodziły włosy garściami ( )

- wzmożony atak łupieżu ( a już było tak dobrze )

Zalety:

- zakupiłam tylko z sentymentu i zaufania dla Farmony

- ładny zapach

Po dwóch tygodniach stosowania i obserwacji jakie spustoszenia wyrządziła wylałam po prostu do zlewu. Nie lubię tak "kończyć" z produktami ale nie poświęcę swoich włosów.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania, reszta wylądowała w koszu

Chcesz pochwalić malva1986 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

DIY odświeżacz powietrza

• Zmniejsza przetłuszczanie i wypadanie
  • Zużyłam dwie buteleczki tej wcierki, prawdę mówiąc - stosowałam ją głównie w celu zwiększenia porostu włosów. Na początku nie było żadnego efektu, ale po mniej więcej 3-4 tygodniach regularnego stosowania zauważyłam, że wypada mi nieco mniej włosów. Po jeszcze dłuższym okresie zaobserwowałam wyraźne zmniejszenie przetłuszczenia na skórze głowy. Plus wydaje mi się, że wcierka nieco osłabiła łupież. Niestety włosy nie rosną mi po niej szybciej..

Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić Anonimka1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pogromca przetłuszczania
  • Kupiłam, żeby móc trochę wspomóc porost włosów i ograniczyć wypadanie, zachowując dłużej świeżość włosów. Nie zawiódł mnie. Używałam zgodnie z zaleceniami producenta. Niestety, po jakimś czasie skalp zaczyna swędzieć i jest wysuszony.

Działanie:

Plusy:
    -bardzo spowalnia przetłuszczanie (myłam co dwa dni, w trakcie jego używania - co 3-4)
    -wypadanie faktycznie ogranicza
    -ładny, delikatny zapach
    -wydajny
    -dobra cena

Minusy:
    -niestety, trochę podrażnia
    -beznadziejne opakowanie (trzeba przelać do strzykawki lub innego opakowania, żeby wygodnie aplikować na skalp)
    -dostępność

Ilość zużytych opakowań: 1 pełnowymiarowe

Chcesz pochwalić Dziadova1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobra
  • Jestem bardzo zadowolona z tej wcierki. Do tej pory moim ulubieńcem był Jantar ale Saponics jest równie dobra.

Kosmetyk wcieram w cebulki włosów przed spaniem a rano myję włosy. Nie mam problemów z nadmiernym wypadaniem włosów ale bardzo lubię kosmetyki do skóry głowy i stosuję je regularnie.

Saponics zalety:
    -wzmacnia włosy,
    -stają się one sprężyste i mocne
    -na głowie pojawia się mnostwo małych, włosków ! wyraźnie sprawia, że włosy są coraz bardziej gęste
    -w trakcie kuracji wypadało mi mniej niż zazwyczaj włosów
    -przyjemnie pachnie
    -nie przyspiesza przetłuszczania skóry głowy
    -nie podrażnia i nie wysusza skóry głowy
    -nie ma alkoholu w składzie
    -łagodzi skórę głowy

Saponics wady:
    -opakowanie (przelałam płyn do butelki po wcierce Joanna Rzepa bo nie mam pomysłu w jaki sposób korzystać z tego opakowania)
    -po wcierce moje włosy rosły dużo szybciej (dla mnie to minus ponieważ farbuję włosy)

Recenzowana wcierka wraz z Jantarem stanowi mój ulubiony duet do dbania o cebulki włosów. Obie wcierki sprawiają, ze na mojej głowie pojawia sie dużo młodych włosów. Jestem bardzo zadowolona z tego kosmetyku i polecam wypróbowanie !

Używam tego produktu od: 2 kuracje
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pokrzywa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomoc na chwilę
  • Używałam wcierki codziennie wieczorem, przez 2 tygodnie, po czym robiłam tydzień przerwy. Naprawdę się przykładałam, bo włosy leciały mi garściami. W pierwszym tygodniu cud, praktycznie przestały wypadać. Ale w następnych dniach wszystko wróciło. Zużyłam całą butelkę, włosy nadal wypadają, więc na dłuższą metę nie pomógł wcale.
    1 gwiazdka za niewielki wysyp baby hair które zauważyłam przy czole; wydaje mi się że to jego sprawka.

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czy ja wiem ?
  • Zużyłam 3 butelki tego produktu i czekałam na zachwycające efekty. Niestety nie doczekałam się. Włosy wypadały nadal (może w zmniejszonej ilości, ale nie jestem pewna czy to zasługa tej wcierki). Rosnąć szybciej też nie rosły. Jedyne co jest na + to wygląd włosów u nasady. Były poniesione i błyszczące
    Niestety buteleczka jest niewygodna do użycia. Wylewałam produkt na palce i masowałam głowę. Długo to trwało niestety. Co do zapachu to mi w miarę odpowiadał także tu bez zarzutu

Podsumowując nie wiem czy kupię ponownie ten produkt. Uniesione włosy u nasady to za mało żeby męczyć się z nakładaniem codziennie tego na głowę

Ilość zużytych opakowań: 3 duże

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Blondi2708 za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC!
  • Kupilam za 14zl wiec cena OK jak za taki specyfik. Zapach ladny ziolowy, wlosy uniosly sie od nasady i btly bardzo fajbe w dotyku przyciemnil moje wlosy jest wydajny i powstrzymal wypadanie!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić anka0931 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezłe działanie, niestety z przyklapem w pakiecie
  • OPAKOWANIE
    szklana, przezroczysta buteleczka. O ile pamiętam to buteleczka miała jeszcze dozownik, aczkolwiek pozbyłam się go, bo sam produkt nabierałam strzykawką.

ZAPACH
    jasnozielony płyn, o zapachu starych, męskich perfum (osobiście go nie lubię). Nie jest tak intensywny jak w przypadku Jantaru.

DZIAŁANIE I OCENA
    Nie ukrywam, że porównywałam Saponics z Jantarem ze względu na tego samego producenta.
    Saponics aplikowałam za pomocą strzykawki, średnio raz-dwa razy dziennie, z tygodniową przerwą. Standardowo pierwsze, co zbadałam to jego skłonności do przyspieszania przetłuszczania włosów. Na szczęście nie ma na to drastycznego wpływu, ale jednak czasami miałam wrażenie, że włosy są przez niego trochę oklapnięte u nasady. Minusem jest to, że nie wydłużał świeżości włosów tak jak Jantar. Za to zaletą jest fakt, że nie działał tak "agresywnie" jak Jantar, bo przy Jantarze były takie momenty gdy potrafił wysuszyć moje włosy u nasady.
    Przy niektórych aplikacjach czułam lekkie swędzenie skóry głowy, zazwyczaj wtedy gdy aplikowałam Saponics rano i wieczorem. Teraz jednak przejdźmy do pozytywnych stron produktu włosy minimalnie szybciej rosły, ale to nie było moim głównym celem. W międzyczasie zaczęło mnie dotykać jesiennie wypadanie włosów, a ta wcierka bardzo mi pomogła w zniwelowaniu tego problemu. Zyskałam wiele nowych baby hairków, szczególnie widać to na linii czoła na pewno nie jest to najlepsza wcierka, jakiej dane mi było używać, jednak nie żałuję zakupu, bo okazała się całkiem dobra.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić eternitka za czytelną i pomocną recenzję?
  • moja ulubiona wcierka
  • Świetny skład, przystępna cena, dobra wydajność (o ile przeleje się do buteleczki z aplikatorem).
    Działanie:
    - hamuje wypadanie
    - stymuluje wysyp baby hair
    - przyspiesza porost
    - łagodzi podrażnienia
    - niweluje świąd
    - likwiduje łupież suchy (raz mi się przydarzył-wywołany zmianą szamponu)
    - przyjemnie ziołowo pachnie

Minusów nie zauważyłam. Dobra alternatywa dla olejów,które na skalp można stosować tylko przed myciem. Saponics stosowany po nie przyspiesza przetłuszczania, za to fajnie odbija włosy od nasady.

Używam tego produktu od: kilku lat z przerwami na inne wcierki
    Ilość zużytych opakowań: koło 6

Chcesz pochwalić kamyczek18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem Nią zachwycona
  • kosmetyk jest super. Moje włosy są cienkie, lejące gładkie a ja zawsze chciałam mieć dużo sztywniejszych włosów. dziwnym trafem, ale takie właśnie są. po za tym dużo mniej wypadają i szybko rosną (odrost po dwóch tygodniach). konsystencja dobra nie za tłusta dobrze się rozprowadza i nie przetłuszcza włosów. mogę myć co trzy dni spokojnie. to najlepsza wcierka jaką miałam.

Używam tego produktu od: dwóch lat regularnie
    Ilość zużytych opakowań: już nie pamiętam ale sporo

Chcesz pochwalić Gunesh za czytelną i pomocną recenzję?