Nuxe, Huile Prodigieuse (Suchy olejek o różnych zastosowaniach) (różne rodzaje)

Powiększ Nuxe, Huile Prodigieuse (Suchy olejek o różnych zastosowaniach) (różne rodzaje)

Zgłaszająca osoba: Sylwiasta

Sucha oliwka (olej z ogórecznika i słodkich migdałów), bogata w witaminę E. Do stosowania na ciało, twarz albo włosy. Istnieje też wersja letnio/wieczorowa ze złotymi drobinkami (Huile Prodigieuse Or) oraz w opakowaniu z pompką oraz w pojemności 50 ml.

Skład:
/wersja z drobinkami/: Huiles de Bourrache 1%, Amandes Douces 5%, Millepertuis 7% et Camélia 2%, Vitamine E 1%, Cylomethicone, octyldodecanol, caprylic/capric triglyceride, isodecyl neopentanoate, isononyl isononanoate, hypericum perforatum (hypericum perforatum extract), prunus dulcis (sweet almond oil), ethylhexyl methoxycinnamate (octinoxate), camelia oleifera(camellia oleifera extract), borago officinalis (borage seed oil), butyl methoxydibenzoylmethane, parfum (fragrance), tocophenol.

/wersja bez drobinek/: Isopropyl Isostearate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Coco-Caprylate/Caprate, Dicaprylyl Ether, Prunus Amygdalus Dulcus (sweet almond) Oil, Corylus Avellana (Hazel) Seed Oil, Camellia Oleifera Seed Oil, Parfum/Fragrance, Tocopherol, Borago Officinalis Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Hypericum Perforatum Flower/Leaf/Stem Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Benzyl Salicylate, Buthylphenyl Methylpropional, Citronellol, Geraniol, Hydroxycitronella, Limonene, Linalool (N1005/E)

Cena: 24EUR / 100ml

• GENIALNY!
  • Cud, nad cudy! Początkow byłam nieprzekonana do suchej formuły olejku, ale zaskoczyłam się bardzo pozytywnie. Używam na noc do twarzy i dekoltu, czasem do nóg. Bardzo dobrze nawilża, skóra jest po nim cudownie miękka i obłednie pachnie. Co ważne nie podrażnia mojej wrażliwej skóry. Mam też wersję z drobinkami, ale ona aż takiego szału nie robi.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy

Chcesz pochwalić jusstyna za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• zbędny gadżet
  • Na ten olejek skusiłam się.... no właśnie, sama nie wiem czemu. Chyba przez jego legendę i okazyjną cenę (w zestawie z równie słabym kremem i brokatową miniaturką olejku). I chociaż często dzięki takim spontanicznym zakupom trafiam na kosmetyczne perełki tym razem niestety porażka na całej linii.

Co mnie rozczarowało najbardziej to KOSZMARNY ZAPACH!!!! Tyle się naczytałam o ekskluzywnym zapachu... chyba mam zbyt plebejski gust:P bo dla mnie to okropny śmierdziuszek. Duszący, trwały, zapach perfum starszej pani. Docelowo olejek miał służyć pielęgnacji twarzy, ale odrzuca mnie ten aromat.

Co do walorów pielęgnacyjnych to cóż... olejek natłuszcza i na tym się kończy jego działanie. A szkoda, bo za jego cenę miałabym kilka buteleczek innych, sprawdzonych olejków.

Krótko mówiąc- nie dla mnie.

Używam tego produktu od: ok roku
    Ilość zużytych opakowań: jedna średnia buteleczka

Chcesz pochwalić malusienka za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • Mój ideał, stosuję głównie latem, zimą- jedynie na specjalne okazję, lub gdy chcę się otulić niepowtarzalnym zapachem Nuxe. Ogromnym atutem jest właśnie zapach- delikatny a jednocześnie wyrafinowany. Nie brudzi ubrań, nie jest tłusty, pięknie podkreśla opaleniznę, delikatnie nawilża.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego opakowania.

Chcesz pochwalić Ling za czytelną i pomocną recenzję?
  • Luksusowe świecidełko.
  • Posiadam wersję OR, czyli tę z drobinkami i stosuję go na ciało.

I cóż... jestem zachwycona tym olejkiem - spełnia prawie wszystkie moje oczekiwania. Jest to produkt niewątpliwie ekskluzywny, ale na szczęście nie tylko ze względu na cenę.

Przede wszystkim podoba mi się jego formuła - jest to olejek suchy, więc po nałożeniu skóra nie jest tłusta, nie jest lepka - spokojnie można nosić rozpuszczone włosy i nie będą się nam one przyklejać do posmarowanych olejkiem ramion.

Efekt - przecudowny! W cieniu olejek jest praktycznie niewidoczny, ale za to w słońcu... coś pięknego! Błyszczę się niczym Edzio ze Zmierzchu ale bynajmniej nie jest to tandetny błysk potłuczonej bombki choinkowej. Drobinki są na tyle małe i subtelne, że dają efekt świeżego, eleganckiego rozświetlenia. Ożywiają skórę, wygląda ona promiennie i po prostu pięknie.
    Efekt jest długotrwały, rozświetlenie nie znika ze skóry szybko, drobinki nie ścierają się.

Pozachwycać można się też buteleczką - elegancka, szklana, ozdobi każdą toaletkę.
    Również fajny skład zasługuje na uwagę - dużo naturalnych olejków: migdałowy, kamelia, ogórecznik lekarski. Są również wiataminy A i E oraz filtry przeciwsłoneczne UVA i UVB (nie wiemy jednak jaki mają faktor, a szkoda).

Odjęłam jednak temu produktowi jedną gwiazdkę i muszę wspomnieć za co:
    - nie jest tak wydajny jak bym sobie życzyła; najpierw miałam miniaturkę 10ml, która wystarczyła mi tylko na 2 zastosowania (dekolt, nogi, ramiona).
    - mam zastrzeżenia co do zapachu - moim zdaniem jest to zapach lekko przeterminowanego kosmetyku, nie podoba mi się; na szczęście po nałożeniu na skórę zapach robi się lekko słodki i wtedy jest w miarę ok.
    - szkoda, że olejek w żaden sposób nie pielęgnuje skóry, nie nawilża jej.
    - cena jest jednak zbyt wysoka.

Wady tego produktu rekompensuje jednak efekt na skórze, który jest przepiękny! To jest mój hit lata
    I w przyszłym sezonie chyba zafunduję sobie kolejną buteleczkę.

Zdecydowanie polecam i daję mocne 4 gwiazdki.

Ilość zużytych opakowań: 1 butelka + 1 miniaturka

Chcesz pochwalić Odylena za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo jakich malo!
  • UWIELBIAM TEN OLEJEK!
    brak slow zeby opisac cos tak wspanialego.
    wydajny,
    super nawilza,
    nie zapycha,
    pieknie pachnie,
    odzywia,
    nie jest tlusty,
    szybko wsiaka w skore,

uzywam go na skore twoarzy na noc, mieszam go czasami z olejkiem rozanym lub z samopalajacymi kropelkami Clarinsa. idealny w kazdym polaczeniu.

to kosmetyk ktory moze zastapic wiele innych.

polecam i na pewno kupie koljne opakowanie.

mam tez opcje olejku z drobinkami, ale nie jest az tak dobry jak opcja bez drobinek zlota.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić alisson81 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Faktycznie suchy
  • Nie spodziewałam się, że olejek może być suchy, a jednak

Na czym polega jego suchość? Ano na tym, że na moim ciele wchłania się prawie do matu, nie pozostawia nic tłustego, lepkiego, mazistego i klejącego.

Poza tym:

- wersja z drobinkami, którą mam przyjemność oceniać, będzie idealna do opalonego, brązowego ciała. Na mojej białej skórze olejek wygląda na rudy, marchewkowy, ale nie przeszkadza mi to, bo nie pokazuję się w nim przy ludziach. Stosujęgo tylko jako balsam do ciała na noc.

- połyskujące drobinki nie mają w sobie nic z brokatu, są całkowicie niewyczuwalne w trakcie smarowania. Przed użyciem warto wstrząsnąć buteleczką, aby drobinki ładnie się wymieszały

- olejek pięknie pachnie, słodko, waniliowo

- wygładza skórę, jest ona miła w dotyku, znika szorstkość i suchość

- olejek jest w szklanej buteleczce, otwór w nakrętce jest mały, ale dobrze się aplikuje

- na początku dłonie są tłuste, ale po chwili wszystko ładnie się wchłania, a początkowa tłustość daje bardzo dobry poślizg na skórze

- olejek nie podrażnia, nie uczula, nie zapycha.

Olejek stosowałam tylko na ciało jako zamiennik balsamu, ze względu na drobinki nie używałam go do włosów (obawiałam się rudych refleksów), nie stosowałam go też do mojej do mojej białej/bladej twarzy.

Do noszenia wśród ludzi polecam ten olejek pięknie opalonym, śniadym dziewczynom, na ich skórze bursztynowe drobinki na pewno będą wyglądały najlepiej.
    Bladziochy takie jak ja niech stosują go w zaciszu domowym.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę jedno 50 ml

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić anna996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ratuje moją rozkapryszoną od zawsze skórę
  • Zacznę od tego: jeżeli jeszcze tego nie kupiłaś to najwyższa pora to zmienić.

Moja cera jest mieszana, ze skłonnością do zapychania WSZYSTKIM, pełna zaskórników do niedawna. Zamówiłam ten olejek miesiąc temu z powodu chwilowego kaprysu: zawsze chciałam go kupić, zawsze szkoda było mi na niego pieniędzy i pewnego dnia, gdy chcąc poprawić swój beznadziejny humor po prostu zamówiłam go z apteki internetowej, bez większego zastanowienia. Bez zbędnego przeciągania - używam go dopiero od miesiąca, codziennie rano i wieczorem. Łączę go na dłoni z wodą termalną w stosunku 1:1 i taki roztwór wklepuję w skórę twarzy, szyi i dekoltu. Na początku jedyne co zauważyłam to intensywny babciny zapach - dla mnie kojarzył się z ciocią z Francji i nie było to bynajmniej przyjemne skojarzenie. W miarę upływu czasu zauważyłam, że moje policzki stawały się co raz to gładsze - bez zaskórników, grudek pod skórą. Zapach również przestał przeszkadzać, polubiłam go - jest ciepły i otulający.
    Podsumowując: jeżeli ten efekt tylko się spotęguje i olejek nie postanowi w połowie opakowania przestać ze mną współpracować nie widzę już konieczności kupowania żadnych kremów. Używam go na skórę całej twarzy - również na powieki oraz skórę dookoła oczu.

Plusy:
    -działanie zmiękczające, wyrównujące koloryt cery oraz redukujące zaskórniki
    -wydajność (miesiąc stosowania 2 razy dziennie na skórę twarzy, szyi i dekoltu - zużycie ok. 1/10 buteleczki 100ml)

Minusy:
    -cena (radze poszukać okazji w internecie, aptekach internetowych - wtedy jest do przełknięcia)

Kwestia sporna:
    -zapach (dla wielbicielek ciężkich zapachów - raj, dla wrażliwych nosów tolerujących delikatne zapachy może okazać się męczący)

POLECAM POLECAM POLECAM!!!

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić wjeszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • swietny
  • Dostalam go w prezencie od mojej kochanej mamusi i ........ jestem zachwycona.
    Francuska firma NUXE naprawde sie stara

Mialam go prawie rok uzywajac praktycznie codziennie.
    Wystarczy niewielka ilosc produktu by rozprowadzic go po calym ciele, ktore staje sie jedwabiscie gladkie, a nie tluste.

+ladny, dlugotrwaly zapach
    +wydajnosc
    +do ciala i wlosow

- cena

Chcesz pochwalić ChuisAgnes za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najcudowniejszy zapach na świecie!
  • Zacznę od tego, że niewiele znam kosmetyków, może nawet żadnego, o tak cudownym zapachu. Jest nie do opisania!
    Posiadam wersję z brokatem. Mimo, że w buteleczce drobinki trochę mnie przeraziły, bo jest ich dużo i są wyraźne, a mnie zależało na delikatnym efekcie. Na szczęście na ciele/twarzy/włosach (ten olejek nadaje się do wszystkiego) są one bardzo delikatne, nie rzucają się w oczy, nie dają nachalnego efektu brokatu ale jednak są widoczne.
    Kosmetyk nakładam na całe ciało, na twarz, na włosy... Myślę, że ten olejek jest tak uniwersalny, że można go wykorzystać na wiele sposobów. Dla mnie hit, pokochałam go!
    Pół gwiazdki odejmuję za cenę. Mimo, że jest niesamowicie wydajny, to jednak kosztuje dużo.

Chcesz pochwalić szizii za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skradł moje serce!
  • Zakupiłam go jakiś czas temu, był w Super Pharm na promocji za ok 30 zł i jestem bardzo pozytywnie zaskoczona!
    Jak dla mnie ma same plusy m.in.:
    + ładny zapach,
    + starcza na bardzo długo,
    + jest wszechstronny, używam do do skóry, do włosów, gdzie się tylko da.

Urzekł mnie całkowicie

Chcesz pochwalić Cutek.. za czytelną i pomocną recenzję?