Maybelline, Fresh Matte (Podkład matujący i odświeżający)

Powiększ Maybelline, Fresh Matte (Podkład matujący i odświeżający)

Zgłaszająca osoba: Iguana

Zapewnia matowy wygląd twarzy dzięki rewolucyjnej formule wykorzystującej specjalne mikrogąbeczki, które absorbują nadmiar sebum i zapobiegają świeceniu się skóry.
Idealnie rozprowadza się na twarzy, dzięki wyjątkowo lekkiej konsystencji. Pokrywa drobne niedoskonałości cery, nie blokuje porów. Przeznaczony do każdego rodzaju skóry. Zawiera filtr SPF 10. Hipoalergiczny. Testowany dermatologicznie.
Dostępny w 5 matujących odcieniach.

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Propylene Glycol, Glycerin, Silica, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Triethanolamine, Magnesium Aluminium Silicate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Imidiazolidinyl Urea, Parfum, Methylparaben, Sodium Laurol Sarcosinate, Cellulose Gum, Buthylparaben, Hexylene Glycol, Hamamelis Virginiana, [+/- CI 77891, CI 77492, CI 77499, CI 77007

Cena: ok. 22zł / 30ml

• całkiem dobry
  • Lubiłam ten podkład ze względu na wybór w jasnych odcieniach. Używałam najjaśniejszego i był idealny. Krył drobne niedoskonałości i matował na kilka godzin, w moim wypadku było to 5h. Szkoda, że już nie jest dostępny. Zdecydowanie był to podkład do którego chętnie wracałam gdy nowości zawodziły.

Używam tego produktu od: 4 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: około 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić nielegalna_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super !!!
  • Bardzo żałuję, że już go nie ma w drogeriach, bo był rewelacyjny, używałam go całe liceum i do połowy studiów, potem zniknął. Twarz miałam gładką i matową cały dzień, ale nie było widac podkładu, ludzie pytali mnie co robię, że mam taką ładną cerę i nikt nie chciał wierzyc, że to sprawka podkładu

Ilość zużytych opakowań: niezliczona

Chcesz pochwalić katcherina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Używałam go dosyć dawno, teraz go nie widuję. Z tego co pamiętam miał świetny zapach, lekki, nie zatykał, nie robił z twarzy "maski", udało mi się dopasować kolor. Nie wylewał się z tubki, co jest dużym plusem, łatwo się nakładał. Mam nadzieję, że go jeszcze spotkam

Używam tego produktu od: Używałam kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: 1, normalne

Chcesz pochwalić murderondancefloor za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mas(k)akra!
  • Mam bardzo jasną karnację, więc dopasowanie tego podkładu było praktycznie niemożliwe. Zimą najjaśniejszy z tych podkładów, jest mimo wszystko za ciemny. Podkład może i matuje, ale na pewno nie odświeża, kryje większość wyprysków. Konsystencja jest zaskakująco rzadka jak na podkład mocno matujący i to ona skłoniła mnie do jego kupna. W miarę pozytywnie się prezentuje, gdyby nie to, że tworzy OKROPNĄ MASKĘ. Jest wydajny, ale nawet gdy nałożymy go minimalną ilość, wyglądamy jakby tym co mamy na twarzy mogło pomalować się 10 0sób. Nie możliwe jest połączenie go z jakimkolwiek pudrem, ponieważ wzmaga to tylko efekt maski.
    Ogólnie rzecz biorąc na pewno go nie zużyje, prędzej wyrzucę niż komuś oddam, bo nie chcę zrobić nikomu takiej krzywdy.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowanie

Chcesz pochwalić rudia90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Kolejny bardzo dobry podkład, który został wycofany...

Jeden z moich pierwszych podkładów, bardzo dobry dla młodej cery.

Jak dla mnie miał same plusy:
    * Doskonale matowił,
    * dobrze krył,
    * nie zatykał porów,
    * dość długo utrzymywał się na twarzy
    * wydajny,
    * tani,
    * nie brudził,

Używam tego produktu od: Kilka lat temu
    Ilość zużytych opakowań: Kilka

Chcesz pochwalić megansa za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski
  • podkład ciężko się rozprowadzał. Zmieniał swój kolor na twarzy - po prostu po kilku godzinach robił się pomarańczowy. Bardzo podkreślał suche skórki. Bardzo mocno schodził - jego trwałość była praktycznie żadna, w dodatku 'ulatniał' sie w taki sposób, że pozostawiał widoczne, kolorowe plamy. Nie uczulał mnie ani nie zapychał. Ale nie wspominam tego podkładu dobrze. Po prostu kolejny bubel.

Używam tego produktu od: używałam jakieś 2 lata temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić aamidale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły!
  • Fluid przeznaczony dla osób które nie posiadają niedoskonałości, gdyż po prostu bardzo słabo kryje.
    Ja używałam go, aby mojej opalonej twarzy nadać intensywniejszy, równy koloryt i nie zawiodłam na nim się pod tym względem.
    Minusem było to, że przy mojej mieszanej cerze efekt zmatowienia był żaden.
    Poza tym niezły.

Chcesz pochwalić xxxbedeliciousxxx za czytelną i pomocną recenzję?
  • robi "tapetę"
  • Miałam go dawno i to przez chwilę-wydałam sąsiadce.

Miał same minusy-wstrętne różowe kolory,był suchy i podkreślał wysuszone miejsca na twarzy.Oprócz tego robił okropną różową maskę-widać było go z odległości paru metrów.

Nie wiem jakie miał plusy-był okropny.

Polecam unikać,nie pamiętam dokładnie jak działał bo miałam go z 4 lata temu.Z całą pewnością był kiepski

Używam tego produktu od:nie pamiętam,może z tydzień się przemęczyłam
    Ilość zużytych opakowań:niecałe jedno

Chcesz pochwalić leci_ptaszek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Swietnie kryje
  • Bardzo dobry,kryjacy podklad uzywalam go dosc dlugo i bylam zadowolona,latem owszem skora blyszczy sie szybko ale na chlodniejsze dni byl swietny.To nie jest podklad dla dziewczyn z idealna cera ,ktore szukaja niewidocznego fluidu,raczej dla tych co maja cos do ukryciaTroche ciezkawy,raczej na zime niz lato ale poza tym b.dobry

Używam tego produktu od:nie pamietam ale dosc dawno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić thekonstancja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie
  • Kiedys go stosowalam,bo w promocji kupilam.Bardzo przecietny w regularnej cenie nie oplaca sie go kupywac. Nie wtapial sie,a zostawal na twarzy.Cos tam matowal i kryl,ale nie wroce do niego.

Używam tego produktu od:kiedys

Chcesz pochwalić niezapominajka62 za czytelną i pomocną recenzję?
  • koszmarek z dawnych lat
  • Oj pamiętam go, pamiętam...
    Zakupiłam go już bardzo dawno temu, w "gorszych" studenckich czasach. Straf T była zawsze u mnie problemowa, szybko zaczynała się świecić, więc Fresh Matte wydał mi się wtedy odpowiedni.
    No właśnie - juz sama nazwa podkładu kłóci się z tym, co producent tak naprawdę oferuje. Mat był - owszem, przez 5 minut, a później błyszczałam się jak żarówka. Naprawdę wyglądał fatalnie na twarzy. Druga sprawa - podkład był jakiś taki tępy, ciężko było go równomiernie rozprowadzić. Nie był dyskretnym podkładem, wręcz przeciwnie, "krzyczał" wręcz: patrzcie patrzcie, tu jestem!!!
    Dodatkowe minusy podkład zdobył u mnie za:
    - toporność
    - nietrwałość
    - byle jakie opakowanie (no może się czepiam już za bardzo, ale nie podoba mi się)
    - podkład brudził okropnie

Jednym słowem nie wspominam go dobrze i nie tęsknie.

Używam tego produktu od: wieki temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 może 2

Chcesz pochwalić marciaC24 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mocno kryje
  • Z tego co wiem, to nie ma go juz w sprzedazy, a czasami za nim tesknie. Nie był idealny, dosyc cięzki, zdecydowane NIE w upalne dni, ale naprawde dobrze krył. Momentami, az za mocno. Uzywałam go na wieczorne wyjscia. P.s. Jesli podkład jest bardzo gęsty, trzeba go dobrze rozgrzać na dłoni i dopiero nakładac

Używam tego produktu od:
    Ilość zużytych opakowań: dwa-trzy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić mkuzlk za czytelną i pomocną recenzję?
  • niewypał
  • Na szczęście zużyłam go juz dawno temu ale pamietam go i mam złe wspomnienia. Maybelline się wstydzić powinien, że wypuścił coś takiego na rynek. Nie matował nic a nic, do tego był fatalnie nie trwały i zatykał pory. Buzia ładnie wyglądała przez dosłownie 5 minut. Porażka jednym słowem.

Używam tego produktu od: zużyłam go juz dawno

Chcesz pochwalić gosiaax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolejny niewypał.
  • Miałam nie tracić czasu na recenzje niewypałów, ale jeśli to ma kogoś uchronić przed zakupem tego czegoś, to to zrobię.
    Z każdym kolejnym nakładaniem go na twarz było coraz gorzej. Nie matuje w ogóle. Odświeża? Wolne żarty. Nie matuje, nie odświeża, nie kryje. I tak jak Lirene (czerwony i niebieski), Rimmel SMF (stara wersja, nowej raczej nie będę miała przyjemności testować) - schodzi z twarzy w mgnieniu oka.

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić bitter_schokolade za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jeden z anty typów!
  • Jest w mojej kosmetyczce tylko dlatego, że kupiła mi go moja mama nie wiedząc, że od dawna uważam ten produkt za wyjątkowo kiepksi. Ale stwierdziałam, że może wypróbuję go jeszcze raz, to było moje 2 podejście do niego. Myślałam, że może coś się zmieniło z czasem jeśli chodzi o działanie tego podkładu, ale oczywiście jak był wyjątkowo beznadziejny tak jest dalej.

Plusy
    - Brak według mnie

Minusy
    - Wysusza cerę, podkreśla przesuszenia
    - Ciężki, naprawdę brzydko wygląda na mojej skórze,
    podkreśla to co nieładne, nie stapia się ze skórą, dodam, że żaden inny podkład nie wygląda na mojej cerze tak fatalnie jak ten, a wypróbowałam masę.
    - Cera po nim zawsze mi się pogarsza, to nowe krostki, to przesusz
    - Zapach taki jakiś dziwaczny
    - Mało estetyczne opakowanie, ale to akurat najmniej mnie obchodzi
    - Cena wysoka jak na taki chłam

Nie polecam absolutnie.

Używam tego produktu od:nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: zaczęłam drugie, ale zaraz ląduje w koszu

Chcesz pochwalić charliee za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Nie polecam !!!
  • Niestety podkład bardzo nietrwały, po godzinie już do prawie nie widać, znika totalnie, tylko gdzieniegdzie zostają jakieś nierównomierne plamy.
    Dobrze się rozprowadza, średnio matuje, średnio kryje, ładnie pachnie, znalazłam odcień idealny do mojej karnacji, ale co z tego jak długo nie utrzymuje się na twarzy.

NIE POLECAM !!!Używam tego produktu od:3 lat

Chcesz pochwalić Felaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • najgorszy jaki miałam
  • Mam baaardzo złe wspomnienia z tym podkładem. Okropna lejąca się konsystencja, pomarańczowy (dosłownie) odcień, zostawiał plamy, ważył się na twarzy, cena zupełnie nie adekwatna do jakości, tworzył maskę, chemiczny zapach. Brr, nigdy więcej.

Używam tego produktu od:nie pamiętam

Chcesz pochwalić datebait za czytelną i pomocną recenzję?
  • tragiczny
  • Używałam go dość dawno temu, ale doskonale pamiętam to coś. Źle się rozsmarował, pozostawiał smugi na twarzy. Twarz była matowa 2-3 godziny.
    brudził wszystko co napotkał na swojej drodze, nawet dotknięcie twarzy palcem... podkład zostawał na palcu a na twarzy biała plama. To samo z ubraniami.
    tragedia, nie polecam.

Używam tego produktu od: 3-4 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 1 albo 2? nie pamiętam.

Chcesz pochwalić LolaBunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • sredni
  • Uzywalam tego podkladu bardzo dawno temu.Mialam wtedy cere mieszana ze skolonnoscia do wypryskow.Bardzo podobal mi sie zapach,konsystencja,swietnie matowal.
    Jedynym minusem bylo to,ze ciezko sie nakladal i kiedy zle sie go nalozylo-ewidentnie nie wtapial sie w skore i powstawaly bardzo nieestetyczne plamy na twarzy,ale tylko to mu moge zarzucic.Nie kupuje go juz,bo mam sucha skore,a podejrzewam ze ON jeszcze bardziej by to uwydatnil:/

Używam tego produktu odawno temu

Chcesz pochwalić tikitiki2020 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ciężki
  • Podkład jest gęsty, i dosyć "ciężki", przez co dobrze kryje, ale źle nałożony wygląda nieładnie. Nawet przy małych ilościach wyciskanych z tubki zostawał mi na palcach. Czasem mi się rolował, a czasem nie, nie wiem od czego to zależało. Matuje, ale tylko na kilka godzin.
    Dla mnie nie nadaje się do stosowania latem (spływa), natomiast na zimę jest jak znalazł. Trochę wysusza mi skórę. Zapach ma taki pudrowy. Jest baaardzo wydajny. Ogólnie taki sobie.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić kalokagathia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie, nie, nie!
  • Przez przypadek kupiła mi go mama. Nawet tego rozsmarować nie mogłam:/ Połowa podkładu zostawała mi na palscach:/ Roluje się.
    Próbowałam rozsmarować za pomocą gąbeczki i niestety nie udało się:/ Nie polecam.

Używam tego produktu od:czerwiec 2009r
    Ilość zużytych opakowań:3 razy użyty

Chcesz pochwalić Bzzbzz124 za czytelną i pomocną recenzję?
  • szpachla
    -tworzy maske
    -matuje na 4 h
    -wydajny
    -zapach nawet w miare

Używam tego produktu od:już nie używam

Chcesz pochwalić maladaga za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla osób bez problemów z cerą!
  • Chyba został wycofany z produkcji, bo nie zauważyłam go już na półce "Maybelline" w drogerii, a szkoda, używałam go z dwa lata temu, gdy nie miałam jeszcze zbytnich problemów z cerą, czasem jakaś niespodzianka przed menstruacją, krył mi wszystko świetnie.
    Nie jestem w stanie powiedzieć czy wysuszał mi skórę, czy świeciłam się w strefie T, bo nie znałam się na tym, ale pamiętam jedną jego wadę, trudno było dobrac kolor.
    21 Nude, był lekko pomarańczowy.
    Ogółem za tą cenę, nie można spodziewać się wielkich rewelacji, ale nie jest najgorszy.

Używałam tego produktu od: 2 lat

Chcesz pochwalić PoweredLove za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry jako korektor pod oczy
  • minusy:
    -skóra już krótko po nałozeniu bardzo sie błyszczy,
    -nie dobrze kryje niedoskonałości cery takie jak wypryski,
    -podkreśla przesuszony naskórek,
    -nałożenie na całą twarz nie jest najlepszym pomysłem-efekt maski,
    -z odcieniami tez najlepiej nie jest,

plusy:
    -przystępna cena,
    -przyjemna, łatwa do rozprowadzenia konsystencja,Używam tego produktu od:2 lat
    Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić zmienniczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie polecam
  • Używałam go dwa lata temu, kupiłam go przypadkowo i początkowo wydawał mi się w porządku. Dopiero potem porównując go z innymi podkładami zdałam sobie sprawę,że moja cera nie wyglądała w nim dobrze. Powodował,że twarz wyglądała jak maska, była zbyt matowa, sucha i taka sztuczna... Źle się rozprowadzał i pachniał zbyt intensywnie. Nie czułam się komfortowo mając go na twarzy.

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić evelyna90 za czytelną i pomocną recenzję?