Powiększ Bioderma, Sensibio AR (Krem do cery wrażliwej ze skłonnością do rumienia i widocznymi rozszerzonymi naczynkami)

Zgłaszająca osoba: Noor

Krem zawiera mieszankę wybitnie łagodzących składników, które natychmiast redukują rumień i uczucie ciepła. Innowacyjny, opatentowany kompleks Rosactiv®* działa bezpośrednio na czynniki odpowiedzialne za rozszerzanie i osłabianie naczynek (źródło ciągłego zaczerwienienia). Krem nawilża, koi, zmniejsza nadreaktywność skóry, ogranicza intensywność rumienia i zapobiega jego nawrotom.
Zawiera wyciągi z miłorzębu japońskiego, lukrecji i zielonej herbaty, bogate we flawonoidy, które łagodzą i zmniejszają wrażliwość komórek skóry, wzmacniają ściany naczyń krwionośnych i zapobiegają ich rozszerzaniu.
Nieperfumowany, doskonale tolerowany, hypoalergiczny. Na rynku francuskim ta seria nosi nazwę Crealine.

* Kompleks Rosactiv® - głównym czynnikiem, odpowiedzialnym za powstawanie zaczerwienienia jest Naczyniowo-Śródbłonkowy Czynnik Wzrostu (Vascular Endothelial Growth Factor - VEGF), który powoduje rozszerzanie naczyń krwionośnych oraz sprawia, że staja się słabe i kruche. Kompleks Rosactiv® hamując syntezę VEGF (zielona herbata, ziarna soi, miłorząb japońskie), zapobiega powstawaniu zaczerwienienia i zmniejsza jego intensywność.

Skład: aqua, mineral oil (paraffinum liquidum), glycerin, persea gratissima oil unsaponifables, arachidyl alcohol, PEG-100 stearate, caprylic/capric triglyceride, dimethicone, glycol distearate, ozokerite, sodium PCA, canola oil, dipalmytoyl hydroxyproline, glycyrhetinic acid, tocopherol acetate, ginkgo bilobae extr, camelia sinensis leaf extr, glicyne soya germ extr, allantoin, mannitol, xylitol, rhamnose, fructooligosaccharides, laminaria ochroleuca extr, sodium chondroitin sulfate, propylene glycol, behenyl alcohol, glyceryl stearate, polyacrylamide, arachidyl glucoside, C13-14 isoparaffin, disodium EDTA, laureth-7, BHT, sodium hydroxide, phenoxyetanol, metylparaben.

Cena: ok. 50zł / 40ml

• pomógł!
  • Bardzo fajny kremik! Poki co najfajniejszy krem do skory naczynkowej jaki uzywalam.
    plusy:
    - naprawdę poprawia stan naczynek krwionośnych twarzy, nie sa już tak bardzo widoczne
    - calkiem fajnie nawilza, a w polaczeniu z olejkiem jest rewelacyjny
    - wszystkie obiecanki producenta zostają spełnione
    - nie podraznia, nadaje się nawet pod oczy

minusy:
    - nie jest najfajniejszym kremem jakiego uzywalam, jednak brakuje mu kropki nad I mój stan skory delikatnie się po nim pogorszyl

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: jedno 40 ml

Chcesz pochwalić karozem za czytelną i pomocną recenzję?
  • Absolutne KWC
  • Nie mam zwyczaju recenzować kosmetyków, chyba że trafia mi się jakiś absolutny hit. I tak też jest z Biodermą. Używałam już wiele aptecznych kremów do cery naczynkowej, przez iwostin, la roche, avene, auriga, eucerin i inne, ale ten przebija wszystkie.

Moja cera: płytko unaczyniona, z tendencją do czerwienienia się, sucha, z naczyniowymi zmianami potrądzikowymi i tendencją do mocnego wysypu - kiedy zaczynałam stosować ten krem byłam po kilkumiesięcznej kuracji mocnymi peelingami dermatologicznymi.

Przy systematycznym używaniu ten krem potrafi zdziałać absolutne cuda - przetestowałam go w różnych klimatach i używałam przez wszystkie pory roku. Nadaje się zarówno na lato jak i na zimę, zarówno na noc jak i na dzień pod podkład.
    Konsystencja jest bogata, ale sam krem nie jest tłusty, za to pozostawia delikatny film na skórze, który po czasie zanika, buzia staje się satynowa, bardzo gładka i delikatna w dotyku.

Koi, uspokaja, tymczasowe zaczerwienienia nie pojawiają się, bardzo dobrze, wręcz rewelacyjnie nawilża (chociaż typowym nawilżaczem nie jest). I co najważniejsze - jest to jedyny krem, który na dłuższą metę rozjaśnia moje potrądzikowe czerwone plamy, które zazwyczaj utrzymują się przez około rok czasu.

Jest to po prostu bardzo, bardzo dobry produkt.

Z minusów -
    Regularna cena niestety odstrasza, ale można upolować go w fajnej promocji.
    Opakowanie - jak się kończy, trzeba się namęczyć, żeby cokolwiek z niego wycisnąć - pozostaje przeciąć na pół i wydłubywać palcami.

Używam tego produktu od: dłuuugo Ilość zużytych opakowań: około sześciu standardowych tubek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić metice za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie idealny
  • Krem ten ma przyjemną, lekką konsystencję, dobrze się wchłania, nie pozostawia tłustych śladów. Skutecznie zredukował małe pękające naczynka, w wyraźny sposób zmniejszył ślady po większych żyłkach. NIE PODRAŻNIA OCZU!

Używam tego produktu od: lipca 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 małe opakowanie

Chcesz pochwalić hiacynta007 za czytelną i pomocną recenzję?
  • IDEAŁ!!!!
  • ODMIENIŁ MOJE ŻYCIE!!!
    Pomógł na blizny i czerwone plamki po trądziku. Inne zaczerwienienia zniknęły bezpowrotnie.
    Nie zapycha porów, nawilża, łagodzi!!!
    Po 31 urodzinach dostałam strasznego trądziku, który zostawiał straszne blizny...
    Nie brałam antybiotyków, cała seria tych kosmetyków mi pomogła!!!
    Jestem bardzo zadowolona!!!
    Mam cerę mieszaną, bardzo alergiczna i bardzo świecącą.
    Szczerze polecam

Chcesz pochwalić Martu_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • ZAPYCHA -Rozluznia pory..-ROZCIAGA pory ...
  • -ZAPYCH A BARDZO.. powoduje powstawanie grudek..
    - ROZLUNIA PORY
    -Rozszerza pory...
    -powoduje powstawanie WAGROW...
    -Bardzo tlusty ..nadaje sie tylko na noc,absolutnie nie pod podklad!!
    -Gdy stosuje sie ten chocby nawet tylko na noc skora zaczyna sie w ciagu dnia bardziej przetluszczac..
    -na pewno nie nada sie dla skor tlustych lub mieszanych!! tylko zrobi spustoszenie..moze suchym skorom sie sprawdzi

z plusow to to :
    -ze nawilza dosyc dobrze..ale co z tego jak powoduje inne problemy skorne.. ROZCIAGA PORY..-po uzyciu tego kremu pory staja sie coraz wieksze...
    Używam tego produktu od: miesiacIlość zużytych opakowań: 1 standard

Chcesz pochwalić motylemJestemm za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nawilżacz
  • Zacznę od tego, że nie mam problemów z naczynkami. Kupiłam go tylko dlatego, że trafiłam na ogromną promocję na ten krem. Kupiłam jednorazowo 2 opakowania.

Stosowałam go na noc. Mimo, iż wydawał mi się mały jest bardzo wydajny!!! Starczył mi spokojnie na 3 miesiące codziennego używania. Krem ma lekką konsystencje. Łatwo się rozprowadza i szybko się wchłania nawilżając buzie. Jest bezzapachowy.

Dużym minusem jest opakowanie, z którego bardzo ciężko wydusić kończący się krem! By go wydobyć musiałam używać dwóch rąk, więc już nie miałam na co go wyciskać, więc była to ciężka procedura :P

Drugim mało miłym faktem jest jego cena regularna. Nigdy bym się na niego nie skusiła w tej cenie. Jednak cieszę się, że mam jeszcze jedną tubkę tego kremu bo robi to czego oczekuje czyli nawilża Buzia rano jest nawilżona i miła w dotyka.

Czy radzi sobie z naczynkami nie wiem, ale nawet jeśli nie to osoby borykające się z tym problemem na pewno nie pożałują bo ich buzia będzie dobrze nawilzona, a to już polowa sukcesu

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić Vaneska_20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudow nie czyni, ale sie sprawdza.
  • Ten krem polecila mi moja pani dermatolog jakies 3 lub 4 lata temu ze wzgledu na to ze bylam po kuracji izotekiem i moje naczynka byly w fatalnym stanie, a skora bardzo wysuszona. Z tego co przeczytalam na opakowaniu krem mial zmniejszyc uczucie goraca, zminimalizowac napady czerwieni spowodowane temperatura czy tez np. ostrymi potrawami. Szczerze powiedziawszy jedyne co pamietam z tamtego czasu to to ze po nalozeniu kremu czulam od razu przyjemny chlod a moja buzia byla bardzo gladka, aksamitna wrecz. Dodam, ze uzywalam go tylko na noc bo na dzien od wielu lat niezmiennie uzywam tylko podkladu firmy Pharmaceris i calkowicie mi to wystarcza. Po tym kilku tubkach przestalam uzywac jakich kolwiek kremow na noc bo buzia mi sie troche przetluszczala i stwierdzilam ze ich nie potrzebuje.
    Pol roku temu przeprowadzilam sie do Kalifornii gdzie powietrze jest niesamowicie suche a woda dodatkowo wysusza skore i moja buzia zaczela zionac ogniem i rumieniem po kazdym prysznicu. Szybko zakupilam ten krem pamietajac, ze przynosil szybkie uczucie chlodu. Dodam, ze kupilam go za jakies 28$ na portalu podobnym do allegro.
    No i rozpoczelam powrot do przeszlosci. Po kilku uzyciach wychodzac spod prysznica moja buzia byla wrecz chlodna, mimo ze zawsze uzywam goracej wody. Rumienia nie zredukowal mi calkowicie ale go widocznie zminimalizowal.
    Jedyne co mnie zaskoczylo to kolor - teraz jest zielony, a jestem pewna, ze jak uzywalam go te 3 czy 4 lata temu - byl bialy... wiec substancje tez musialy sie zmienic.
    Nigdy nie uzylabym go na dzien bo po nim buzia sie strasznie swieci, nie jest jednak tlusty i nie zapycha mi porow.

Ilość zużytych opakowań: 6 tubek po 40 ml

Chcesz pochwalić sandraj_93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 317 raz(y)
  • Bubel
  • Uwielbiam micel Biodermy ale ich kremów jakoś nigdy nie miałam okazji wypróbować.Chyba ze względu na ich cenę.Ten krem w mojej aptece kosztuje całe 79zł a ja boję się wydawać tyle na krem, którego nie mogę przetestowac przed zakupem(a próbek oczywiście brak).

Więc kiedy w Superpharm objawiła się promocja "Krem Bioderma za 9,99zł" żal było nie skorzystać.
    Promocja była już dawno, chyba jakoś na wiosnę albo w lecie ale z początku krem wylądował w szafce bo zauwazyłam tutaj opinie, że jest dość ciężki.Więc stwierdziłam, że wyciągnę go jesienią albo zimą kiedy moje policzki lubia się rumienić a temperatura sprzyja bardziej treściwym kosmetykom.

No więc kiedy nadszedł czas z bijącym sercem rozdziwiczyłam tubeczkę i zaczełam testy.
    Po pierwsze-opakowanie.Bardzo fajne.Poręczna tubka z małym ujściem.Bardzo praktyczne i higieniczne.

Sam krem jest bezzapachowy.I nie jest aż tak tłusty, bez przesady.Owszem nie jest to leciutki żelo-krem ale do tłuściocha na zime dużo mu brakuje.Powiedziałabym, że jest lekko półtłusty w kierunku do nawilżającego.
    Konsystencja jest raczej lekka ale nie jest lejący.Raczej lekko kremowy.

Wchłania się nieźle ale nie do matu.Pozostawia po sobie taką nieprzyjemną warstwę.Ni to tłustą ni to gumową.

Absolutnie nie nadaje się pod makijaż!Podkład na niego nałożony schodzi plamami, nie trzyma się twarzy i wygląda okropnie.

Pielęgnacja?Krem nawilża owszem tego nie da mu się odmówić.Ale ma zerowy wpływ na rumieńce, nie chroni przed zimnem, mrozem, wiatrem.Jesienią mam często problem z rumieńcami-przechodzenie z ogrzewanych pomieszczeń na dwór etc ma kiepski wpływ na moja skórę.Ten krem w ogóle na to nie pomaga.

I co najgorsze ma fatalny wpływ na moją skórę.Podczas jego używania moja całkiem niezła cera zrobiła się okropna.Zaczełam się świecić niemiłosiernie, pory osiągneły wielkość kraterów i zaczeły wyskakiwać mi małe krostki.
    Come on.Spodziewałam się czegoś więcej po takim kremie.A on nie dość, że nie spełnił wymagań to jeszcze okazał się fatalnym bublem.

Odradzam.A już na pewno nie warto płacić za niego ceny regularnej.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • to nie to:/!
  • Niestety ten krem jest taki sobie -własciwie nie robi nic z moją skóra poza nadawaniem jej błysku jakbym oblała się smalcem nieciekawie jednym słowem. Mam cerę mieszaną naczynkową i ten krem nie zadziałał tak, jak sugeruje jego opis.W miarę dobrze nawilża, wręcz natłuszcza powiedzialabym ale policzki i okolice nosa czerwone jak przed nalozeniem specyfiku. Jednakże nie działa zbawiennie na cerę, nie wiem nawet czy troche nie zanieczyszcza moich porów.Aha! Specjalnie chcialam go przetestować na mrozie- bo taki tłusty-> niby ochronny, ale nie stanowil bariery dla niskiej temperatury i nie uchronił twarzy przed zaczerwienieniem!
    Ogólnie nie polecam.

Używam tego produktu od: przez ok 2 m-ce
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić malina_82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ROZCZAROWANIE
  • Czytając opis producenta,można odnieść wrażenie,że ten krem powinnien czynić cuda z naszą skórą.Rzeczywistość jest jednak zupełnie inna
    Mam bardzo dużo popękanych naczynek w okolicy nosa i bez makijażu wyglądam tak, jakbym miała wieczny katar( jest mocno zaczerwieniony).Zużyłam dwa opakowanie tego kremu i nie zauważyłam,żeby stan mojej cery choć trochę się poprawił.Kosmetyk trochę nawilża,ale absolutnie nie radzi sobie z zaczerwienieniami i nie chroni przed powstawaniem nowych naczynek.NIE POLECAM!!!
    Kupiłam go w SuperPharmie na promocji za 10 zł i całe szczęście,bo absolutnie nie jest wart ceny 80 zł(tyle kosztuje u mnie w aptece).
    Omijajcie go z daleka.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić fifineta za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij