Galderma, Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Powiększ Galderma, Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Zgłaszająca osoba: Agalay

Cetaphil emulsja - do specjalnej pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy. Oczyszcza i odświeża skórę twarzy. To delikatna, nie dająca podrażnień emulsja, zawierająca wyłącznie niedrażniące składniki. Eliminuje konieczność użycia wody i mydła do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Skóra pozostaje czysta, świeża i bez podrażnień.
Szczególnie polecany w przypadku:
- skóry nadwrażliwej
- skóry z trądzikiem
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych
- skóry suchej i skłonnej do alegrii i wyprysków
- demakijażu twarzy.

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol (28.03.2008)

• dziadostwo
  • Micela jak micela, jest, ale tak jakby jej nie ma.

Minusy:
    -nie nadaje się do demakijażu
    -bez użycia wody zostawia na skórze dziwną, świecącą powłokę
    -cena wręcz śmieszna
    -skład: parabeny, milion parabenów, jeszcze więcej PARABENÓW i oczywiście ukochany SLS
    -testowany na zwierzętach
    -brak jakiejkolwiek poprawy stanu cery

Plusy:
    +nie uczula (ale w sumie to nie robi nic)
    +ma fajną konsyctencję i kolor, taki no, bezbarwny

Nie mam pojęcia dlaczego tego syfu tak długo używałam. A tak, ufałam dermatologom, po co mi to było to ja nie wiem. Człowiek młody był i głupi.

Używam tego produktu od: wstyd się przyznać, ale kilka dobrych lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo i jeszcze więcej

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić kermiiit za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przereklamowany
  • Nie sprawdza się i w przypadku przesuszonej, alergicznej skóry, i trądzikowej. Za tą cenę można mieć kilka lepszych emulsji/żeli do mycia buzi. Ta emulsja jest przeciętna. Fakt, nie podrażnia i nie uczula, ale to wszystko. Słabo oczyszcza po prostu. Nie powoduje uczucia ściągnięcia skóry po użyciu, jednak co do tego niewysuszania to nie jestem taka pewna. Nie ma mowy, żeby zdziałała coś z trądzikiem czy AZS. Ja więcej nie kupię i nie polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno, całe

Chcesz pochwalić arafina za czytelną i pomocną recenzję?
  • oj nie bardzo
  • Szczerze mówiąc emulsja nie zrobiła z moją cerą absolutnie nic. Ani nie pogorszyła ani nie naprawiła (a na to liczyłam).
    Moim problemem były/są suche plamki łuszczącej się skóry na buzi. Od pani dermatolog dostałam zalecenie żeby myć buzie tą emulsją. Poza tym, ze moje suche skórki nie zniknęły (w sumie to miało tylko pomóc uporać się z tym a nie ozdrowić nagle moją cerę więc o to nie mam pretensji) to, przez to, że emulsja jest na prawdę delikatna i ciężko nią zmyć makijaż, nie zmywa go dokładnie i buzia jest w trochę gorszym stanie jeśli chodzi o wypryski. Nie chcę jej wyrzucać (jak dla mnie cena jest o co najmniej połowę za wysoka) więc postanowiłam zużyć ja w tradycyjny sposób czyli z użyciem wody. Na tym polu również nie zachwyca i dalej ciężko zmyć makijaż (zaznaczę jeszcze, że nie maluję się nie wiadomo jak, po prostu podkład, korektor i tusz do rzęs przerastają tę emulsję).
    Szału niema, kasa trochę wydana w błoto, problem na buzi jak był tak jest.

Ilość zużytych opakowań: męczę się z pierwszym i na pewno ostatnim

Chcesz pochwalić moniczka_90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam!
  • Wykupiłam go na receptę, którą dostałam od Pani dermatolog. Miałam przesuszoną i zanieczyszczoną skórę, z nielicznymi wypryskami. Emulsja, uratowała mi cerę

Plusy:
    -nie wysusza, wręcz nawilża! po umyciu twarzy czułam jakbym umyła ją kremem
    -dobrze myje
    -niweluje suche skórki już po pierwszym uzyciu
    -wydajna
    -duże opakowanie
    -fajna konstystencja, lekko tłusta
    -skóra wygląda zdrowo

Minusy:
    -nie zmywa makijażu, nie wiem skąd wgl taki pomysł producenta o.O

Dla skóry przesuszonej, problematycznej, wrazliwej - IDEAŁ! Jeśli chodzi o cenę to rzeczywiście wysoka, ale myślę ze warto

Używam tego produktu od: roku temu

Chcesz pochwalić TheSylwia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Za delikatna. Słabo oczyszcza. Za droga.
  • Próbkę emulsji dostałam kiedyś od pani dermatolog. Nie polubiłyśmy się. Możecie to pochwalać lub nie, ale zazwyczaj podkład zmywam po prostu żelem do twarzy, bo wolę nie używać 124350505 specyfików, bo wiem, że to mojej cerze nie służy i stawiam na minimalizm. Na buteleczce jest napisane, że emulsja radzi sobie z demakijażem. Guzik prawda! Nie radzi sobie w ogóle. Można zużyć jej bardzo dużo i silnie pocierać buzię, a i tak nic nie zejdzie.Co za tym idzie nie oczyszcza za dobrze. Produkt jest bardzo delikatny dla cery. Dlatego nie powoduje podrażnień, nie zapycha, jest idealny dla cery wrażliwej i problematycznej. Jest dla mnie trochę za leisty, przez to za mało wydajny. Produkt nie jest przeznaczony dla mnie. Jednak jak ktoś szuka delikatnego żelu/emulsji do twarzy i nie zamierza nim zmywać makijażu to może się sprawdzić. Chociaż nie wiem czy nie wybrałabym na miejscu takiej osoby jakiegoś delikatnego płynu do higieny intymnej albo specyfiku do mycia dla dzieci. Bo chyba szkoda by mi było pieniędzy.

Używam tego produktu od: używałam ostatnio kilka miesięcy temu
    Ilość zużytych opakowań: 2 normalne

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Agatha123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mógłby byc lepszy jak na swoją cenę
  • Emulsja delikatna, w sam raz do wrazliwej, przesuszonej skóry, nie ściąga. Jednak jednocześnie nie domywa, nie radzi sobie w pojedynke z demakijazem, ja najpierw stosowalam mleczko. Ponadto zawiera parabeny! Kosmetyk w tej cenie, w dodatku apteczny powinieni miec lepszy sklad.
    Krzywdy mi nie zrobil, ale szału tez nie bylo. Bede szukac dalej.

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić julita15515 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby skład jak na taką cenę
  • Produkt ogólnie rzecz biorac dobry, nie ściągał mojej przesuszonej skóry. Niestety nie dawal sobie rady w pojedynke z demakijazem, najpierw musialam uzywac mleczka... Poza tym w składzie sa parabeny!
    Podsumowując, zel nie przesuszal mnie, ale tez nie domywal i sklad pozostawia wiele do zyczenia.
    Będę szukać czegoś innego poki co..

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić julita15515 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zawiedzione nadzieje
  • Zachęcona opiniami zamieszczonymi na wizażu, jak również rekomendacją pań z centrum medycyny estatycznej, z którego korzystam, postanowiłam wypróbować ten produkt.

O ile po zabiegu laserem frakcyjnym wydawał się całkiem ok (nie wysuszał, nie ściągał skóry, nie powodował żadnych efektów niepożądanych), tak na codzień kosmetyk ten jest pomyłką.

Używam podkładów z Pharmaceris wymiennie z Estee Lauder Double Wear. Cetaphilem nie da się zmyć nawet 30% makijażu wykonanego tymi podkładami. "Osadza" się na skórze i tworzy mieszaninę z podkładem. Muszę wspomagać się Effaclarem, który jak się okazuje jest niezastąpiony.

Reasumując - do korzystania o poranku wystarczy, lecz do zmycia wszystkich "osadów", które oprócz podkładu i innych kosmetyków gromadzą się podczas dnia na twarzy, NIE NADAJE SIĘ ZUPEŁNIE.

Plusy: *dobry dla osób wykonujących zabiegi laserowe itp. na twarz
    *delikatny

Minusy: *nie radzi sobie z demakijażem
    *cena

Chcesz pochwalić wrx90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ...
  • Dostalam probki tego specyfiku od dermatologa. Spodobal mi sie tak bardzo, ze teraz koncze spore opakowanie 500ml i nie zamierzam sie z nim rozstawac.
    Odkad go uzywam skonczyly sie wszystkie moje problemy z krostkami, przesuszem czy alergia.
    Emulsja jest dosyc zaskakujaca, bo po pierwsze sie nie pieni, po drugie ma konsystencje rozrzedzonego kremo-smalcu. Po pierwszych uzyciach spodziewalam sie wysypu. Nic zlego sie nie stalo, malo tego, te zmiany alergiczne, ktore mialam wczesniej zaczely w magiczny sposob znikac.
    Emulsja ma jeden minus- dobrze zmywa oczy, ale nie do konca radzi sobie ze zmywaniem podkladu. Dlatego wieczorem wspomagam sie innym zelem.

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 500ml

Chcesz pochwalić LouLou25 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Od jakiegoś czasu zaliczany do grona ulubieńców. Na pewno jest w pierwszej piątce ulubionych kosmetyków grudnia. Ta delikatna emulsja do mycia twarzy i ciała bardzo mnie zaskoczyła. Mam bardzo wrażliwą skórę i długo szukałam dobrego preparatu do mycia. Emulsja idealnie usuwa zanieczyszczenia i pozostawia skórę miękką i odświeżoną. Nie podrażnia. Idealna dla alergików i osób z atopowym zapaleniem skóry. Bardzo polecam.

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić AleksandraNS za czytelną i pomocną recenzję?