Galderma, Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Powiększ Galderma, Cetaphil, Gentle Skin Cleanser (Łagodna emulsja do mycia)

Zgłaszająca osoba: Agalay

Cetaphil emulsja - do specjalnej pielęgnacji nadwrażliwej i delikatnej skóry twarzy. Oczyszcza i odświeża skórę twarzy. To delikatna, nie dająca podrażnień emulsja, zawierająca wyłącznie niedrażniące składniki. Eliminuje konieczność użycia wody i mydła do codziennej pielęgnacji skóry twarzy. Skóra pozostaje czysta, świeża i bez podrażnień.
Szczególnie polecany w przypadku:
- skóry nadwrażliwej
- skóry z trądzikiem
- skóry przed i po zabiegach dermatologicznych i kosmetycznych
- skóry suchej i skłonnej do alegrii i wyprysków
- demakijażu twarzy.

Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Butylparaben, Methylparaben, Propylparaben, Sodium Lauryl Sulfate, Stearyl Alcohol (28.03.2008)

• Dobry, ale nie dla mnie
  • Podczas leczenia trądziku poleciła mi dermatolog. Skóra się poprawiła, ale chyba bardziej po maści niż po tym kosmetyku. Po kuracji przestałam widzieć pozytywne skutki, w tym efekt oczyszczania z sebum. Dla mnie trudna konsystencja- nie pieni się, pozostawia film na skórze. Ja wiem, że nie jest to mydło tradycyjne jednak zgadzam się z opiniami ze wysusza skórę. Makijaż dało się zmyć. Aktualnie próbuje zużyć do końca drugie pod prysznicem. Przerzucilam się na Effaclar La Roche Posay.

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić cytryn0103 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dajmy się zwieść...
  • Produkt kupiłam pod wpływem pozytywnych opinii, rekomentacji dermatologów, bla, bla, bla...

Plusy:
    + wydajność;
    + dzięki emulsji odkryłam, że najprawdopodobniej mam uczulenie na parabeny.

Minusy:
    - SKŁAD! Co z tego, że krótki... Obecność SLS'ów i parabenów raczej nie jest kompozycją antyalergiczną czy delikatną;
    - podrażnia (uczulenie na policzkach, zamknięte zaskórniki);
    - zapach jakiś taki chemiczny;
    - nie nawilża, zostawia na twarzy jedynie tłustą nieprzyjemną warstwę;
    - nie zmywa makijażu;
    - wygórowana cena.

Generalnie pogarsza stan cery, nie polecam.

Używam tego produktu od: nie pamiętam
    Ilość zużytych opakowań: 4 (o zgrozo)...

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Magdaaa21 za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny płyn do cery trądzikowej
  • Z trądzikiem walczę od 14 roku życia. Wypróbowałam już chyba wszystkie możliwe specyfiki z drogerii i aptek, z lepszym i gorszym skutkiem, ale nigdy nie byłam zadowolona. Kiedyś dermatolog dała mi próbkę tego płynu, podpasował mi, ale zapomniałam o nim, bo myślałam, że jest dla mnie za słaby. Dwa lata temu na allegro dojrzałam amerykańską wersję tego płynu, w ogromnej butelce ok 500ml, zamówiłam.I nie żałuje. Moja skóra odżywa po zastosowaniu tego płynu, jeśli mam makijaż najpierw zmywam raz miceralem, a potem 2 razy tym płynem. Czysta skóra gwarantowana. Od jakiegoś roku nie muszę używać podkładu tylko krem bb mi wystarcza. Zamawiam zawsze wersję amerykańską, wydaje mi się inna niż nasz, lepsza oczywiście.Każdy narzeka, że są tak jakieś złe składniki, jednak ja uważam, że płyn zawierający 8składników to nie jest źle, w porównaniu z innymi z apteki które mają ok 20. Jeśli borykasz się tak samo jak ja z trądzikiem, wypróbuj! może okazać się tak samo pomocna Tobie jak i mi. Nasz błąd to wieczne wysuszanie cery. Jest naprawdę bardzo wydajny, uzywam go dwa razy dziennie i starcza mi prawie na pół roku

Używam tego produktu od: 2012
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić emiliapujer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski
  • Uwielbiam ten kosmetyk za to ze doskonale wygladza i nawilza moją skórę, jest delikatny i bez drazniacego zapachu. Po codziennym stosowaniu emulsji zauważylam poprawe wygladu mojej skóry nic mi nie wyskakuje i nie mam juz suchych skórek. Cena jak za tak doskonały produkt nie jest wysoka.

Chcesz pochwalić ASIA91189 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Koszmar!
  • Produktu tego używałam jakieś 3,5 roku temu, poleciła mi go dermatolog do oczyszczania skóry, która po dermatologicznym leczeniu trądziku miejscami stała się bardzo mocno przesuszona, z krwawymi, niezmiernie bolesnymi stanami zapalnymi. Niestety, ten produkt, zamiast pomóc, jedynie zaszkodził. Stany zapalne stały się jeszcze intensywniejsze, nie obejmowały już tylko okolic nosa, ale również okolice brwi i włosów, w dodatku skóra zaczęła jeszcze mocniej swędzieć i wręcz schodzić ogromnymi płatami, po czym zostawały strupy i nawet do tej pory, po 3,5 roku, stosunkowo duże blizny. Może to była reakcja uczuleniowa - nie wiem, dla mnie produkt ten był wręcz katastrofalny, dlatego nie polecam. Pół gwiazdki jedynie dlatego, że nie da się dać 0.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: część pierwszego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Duraczek1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo delikatny
  • Do używania na zmianę z czymś mocniejszym na wieczór - tak!

U mnie najlepsze efekty dało mycie buzi Cetaphilem na sucho i spłukanie wodą. Korzystałam z niego rano, bo wieczorem za słabo domywał twarz, ale rano, kiedy trzeba było tylko ją odświeżyć - w sam raz. Skóra pozostawała gładka i bardzo, bardzo miękka, zero wysuszenia.

Produkt jest bardzo wydajny, wystarczy niewielka jego ilość. Nadaje się nawet do zmycia makijażu oczu - ale wtedy trzeba nałożyć na wacik, samo przemycie nie wystarczy. Cena w aptekach internetowych jak za tę wydajność przystępna.

Bardzo lubię i na pewno raz na jakiś czas będę kupować, szczególnie na zimę, kiedy łatwiej o przesuszenie mojej mieszanej cery.

Używam tego produktu od: około rok temu

Chcesz pochwalić Miranda76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam.
  • Zacznę od tego, że jestem wielką fanką wielu kosmetyków cetaphil. Emulsja jest kolejnym moim odkryciem jeśli chodzi te dermokosmetyki. W dozowaniu wygodna, jest bardzo wydajna, dosłownie kropla wystarczy do umycia twarzy. Można stosować na mokro i na sucho wedle uznania. Po zastosowaniu skóra jes przyjemna w dotyku, ma jakby chroniącą warstwę. Skóra się nie łuszczy i nie jest ściągnięta. Jestem bardzo zadowolona.

Używam tego produktu od: 1.5 roku
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Konwalijka123 za czytelną i pomocną recenzję?
  • idealny!
  • Zbawił moją cerę po zabiegach kosmetycznych jak żaden inny! za każdym razem gdy próbuję przestawić się na inny kosmetyk to i tak wracam do mojego ulubionego cetaphilu Cena adekwatna jest to jakości i wydajności produktu, moim zdaniem może być stosowany we wszystkich typach cery, ale przy mojej wrażliwej sprawdza się idealnie!

Używam tego produktu od: 2010
    Ilość zużytych opakowań: 7 w trakcie

Chcesz pochwalić dajana456 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Zaczęłam używać tego produktu ze względu na kuracje dermatologiczną. Jest bardzo delikatny, lekki, nie podrażnia skóry. Nie ma zapachu. Jednak nie radzi sobie dobrze z demakijażem oczu. Mimo dużej wielkości, bardzo szybko znika.

Ilość zużytych opakowań: 4 duże opakowania

Chcesz pochwalić Kaua za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Bardzo dobry! Od lat zmagam się z pryszczami, wągrami itd. Od kiedy używam tego żelu - pryszczy praktycznie już nie mam. Co prawda, wągry, jak były tak są (chociaż mojej kuzynce znikły) ale mam nadzieję, że po skończeniu się żelu będzie jakaś widoczna różnica.
    No i cena to 46zł, a nie 36zł. Ale opłaca się.
    Wygląda, jak zwykły żel, nie ma zapachu. Makijaż zmywa całkiem dobrze.

Ilość zużytych opakowań: Pierwsze w użyciu.

Chcesz pochwalić taakasobieja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia.
  • Dziwny kosmetyk

Emulsja nie uczula, jest bardzo łagodna, po jej użyciu twarz jest jaśniejsza, promienna, skóra przyjemna w dotyku.
    Emulsja jest wydajna.

Niestety nie nadaje się do demakijażu, nie zmywa ani trochę. Stosuję ją po demakijażu i rano.
    Nie wiem czy kupię ponownie, bo w końcu to produkt do mycia a tego moim zdaniem nie robi.
    Działa jak balsam, mleczko do smarowania pod prysznicem.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Gdusia M za czytelną i pomocną recenzję?
  • I znowu bubel
  • Ta emulsja nie myje
    Sama bym sie zdziwila co ja tu wypisuje ale jak widac w poprzednich komentarzach inne dziewczyny tez mialy taki problem!!
    Nie Maluje sie jak gwiazda Burleski ani Merilyn Manson!! Codziennie mam lekki makijaz z kremu BB, coraz rzadziej z fluidu i nawet tego nie da sie tym "cudem" zmyc! Maze sie, nie pieni raczej slizga po skorze i..to tyle. Zostawia ja brudna rozmazana -rozczarowana.
    Nie podraznia-fakt , no ale skoro nic nie robi to moze dlatego?
    Jesli o mnie chodzi jest to fatalna pomylka.
    Juz oddalam kolezance z problemami skornymi i...ona jest zakochana Tak wiec ile na swiecie twarzy -tyle opinii.
    Osobiscie nie polecam.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: zaczelam-nie skonczylam

Chcesz pochwalić kasinaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zero podrażnień!
  • Od najmłodszych lat miałam problemy z cerą. Zawsze przesuszona, uczulona niemalże na wszystko, źle reagująca na zwykłe kremy nawilżające. Nawet przemywanie wodą skutkowało bardzo dużymi czerwonymi podrażnieniami, skóra swędziała i bardzo źle wyglądała. Długo szukałam czegoś, czym będę mogła umyć twarz i nie będzie mnie podrażniać. W internecie przeczytałam o serii Cetaphil i zaryzykowałam! Emulsja działa na mnie super, zero podrażnienia. Nakładam ją na twarz i zmywam bez wody przy użyciu wacika.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić anaamadamme za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uratował moją twarz!
  • Cetaphil poleciłam mi moja dermatolog, do której trafiłam z okropnym, swędzącym uczuleniem na mojej twarzy. Uznała, że twarz mam strasznie przesuszoną i podrażnioną, prawdopodobnie jakimiś kosmetykami. Dodatkowo, mam problemy z trądzikiem, więc pani doktor stwierdziła że cetaphil sprawdzi się tutaj najlepiej. Stosuję go razem z kremem intensywnie nawilżającym z tej samej serii, jednak tego używam rzadziej.
    Po pierwszym użyciu zauważyłam znaczą poprawę w nawilżeniu skóry. Twarz nie była taka "ściągnięta" jak po stosowaniu innych kosmetyków myjących. Dodatkowo skóra na twarzy po użyciu emulsji jest przyjemnie gładka i miękka. Swędzenie związane z uczuleniem zniknęło po dosłownie kilku zastosowaniach, wszystkie zaczerwienienia i wysypka również. Od tej pory emulsję stosuję codziennie.
    Nakładam ją na lekko zmoczoną twarz, lecz później zmywam ją wodą. Nie odpowiada mi stosowanie jej bez późniejszego "zmycia", ale tak też można zrobić. Często używam jej też do demakijażu, nie szczypie w oczy i doskonale usuwa makijaż.

Plusy:
    +wydajność - całe opakowanie 250 ml wystarczyło mi na około pół roku przy praktycznie codziennym stosowaniu
    +Idealny na wszystkie podrażnienia, uczulenia - całkowicie wyleczył moją wysypkę na twarzy
    + dobry dla cery trądzikowej - nie przyczynia się do powstawania nowych zmian, wręcz łagodzi te które już są
    +idealny do demakijażu - świetnie radzi sobie z tuszem do rzęs itd.
    +bez środków zapachowych

Minusy:
    - cena - dość drogi, można znaleźć tańsze odpowiednikiUżywam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: w trakcie drugiego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić igusiek92 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wydane pieniązki w błoto
  • Miał mnie wybawić w okresie BURZY wykwitów na mojej skórze a nie robił nic, czułam jakbym myła twarz masłem klarowanym. nie oczyszcza , nie myje nie robi nic!!!!!!!!!!!!!!

i ten SKŁAD!! 3/4 opakowania wyrzucam albo oddam

Ilość zużytych opakowań: 1/4 opakowania

Chcesz pochwalić freshcotton za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny
  • Jestem posiadaczką skóry mieszanej, wrażliwej skłonnej do zanieczyszczeń i zaskórników. Mam spore trudności ze znalezieniem odpowiedniego kosmetyku do mycia twarzy, ponieważ potrzebuję delikatnego oczyszczenia i nawilżenia skóry. W przypadku 90% żeli jakie stosowałam oczyszczenie cery wiązało się z przesuszeniem jej na wiór, sciągnięciem itp. Skóra stawała się podrażniona i szorstka.Automatycznie produkowała więcej sebum i koło się zamykało. Ratowałam się więc treściwszymi kremami żeby niwelować nieprzyjemny efekt itd. W efekcie miałam wiecej zaskórników, krostek i na nic szły moje wysiłki.

Działanie Cetaphilu bardzo pozytywnie mnie zaskoczyło. Jest to idealna emulsja myjąca dla mnie.

PLUSY :

+po zastosowaniu skóra jest wyraźnie zmękczona
    + delikatnie nawilżona, ukojona
    +świetnie nadaje się do używania kilka razy
    dziennie np. po treninu na siłowni czy bieganiu
    +nie wysuszy!!!
    +bardzo dobrze się sprawdza w pielęgnacji skóry podczas stosowania kwasów np. 10% migdałowego. +Pomaga niwelować suche skórki i uspokaja cerę

+/-Absolutnie nie stosuje jej solo do zmywania makijażu bo jest do tego celu za delikatna. Nie zmyje dokładnie tuszu do rzęs czy mocnego podkładu. Warto wcześniej przetrzeć twarz płynem do demakijażu. Jednak dla mnie nie jest to wadą.

MINUSY :

- Jedynym minusem jest skład tej emulsji. Dominują w niej konserwanty, ale mimo to efekt jaki daje jest dla mnie rewelacyjny.Używam tego produktu od: kilku miesięcyIlość zużytych opakowań: 2 po 250ml

Chcesz pochwalić nikaadd za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezastąpiony od 10 lat
  • Idealnie deliatna emulsja do mycia twarzy. Nie podrażnia nawet skóry bardzo wrażliwej. Można stosować również do demakijażu, lecz u mnie bardziej sprawdza się do oczszczania twarzy po demakijażu płynem micelarnym, a także na rano, aby zmyć kremy nałożone wieczorem i przygotować cerę na dalszą poranną pielęgnację. Bardzo wydajny, jedno opakowanie starcza mi na ok. 2 miesiące. W opakowaniu praktyczna byłaby pompka, ale to opakowanie nie jest złe. Jedyny minus to tylko cena, mógłby kosztować odrobinę mniej, tak do 25 zł.

Ilość zużytych opakowań: straciłam rachubę

Chcesz pochwalić natser89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry produkt
  • świetny produkt do oczyszczania twarzy dla osób o skórze wrażliwej

plusy
    +delikatnie, acz skutecznie oczyszcza skórę
    +jest bardzo delikatny, idealny dla skór wrażliwych, lub na różnych kuracjach przeciwtrądzikowych
    +przy dłuższym użytkowaniu skóra jest ukojona, uspokojona, pryszcze szybko się goją

minusy
    -cena
    -nie zmyje makijażu, emulsja nada się do drugiego etapu oczyszczania, już po zmyciu makijażu

Chcesz pochwalić la_mania7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo fajny
  • Miałam tylko miniaturową wersję tej emulsji, która jest dołączona do lipoaktywnego kremu nawilżającego.
    Sama w sobie jest świetna, bardzo wydajna o mlecznym kolorze. Ma inną konsystencję niż mleczko do oczyszczania twarzy... taką właśnie jak typowa emulsja Wsmarowywałam ją w twarz rano i wieczorem i ścierałam wacikiem dopóki ten nie był czysty. Jednak czasami jedna aplikacja nie wystarczała do całkowitego oczyszczenia twarzy i musiałam powtórzyć całą czynność co o dziwo ! POWODOWAŁO PIECZENIE SKÓRY. Nie mam skóry ani wrażliwej ani alergicznej a mimo to przy drugiej pod rząd aplikacji skóra delikatnie szczypała ( naprawdę DELIKATNIE ! ) co ustępowało mniej więcej po 30 sek. Mimo wszystko - rewelacja

+ konsystencja
    + wydajność
    + dostępność ( chyba każda porządniejsza apteka )
    + cena ( adekwatna do jakości i wydajności )
    + opakowanie
    + oczyszczenie
    + nawilżenie

+/- delikatne pieczenie podczas powtarzania czynności

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: jedno miniaturowe opakowanie

Chcesz pochwalić Malooolatka za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry do czasu
  • Ten produkt poleciła mi była dermatologa jako że mam problemy z trądzikiem. Na początku byłam zadowolona z efektów jednak po jakimś czasie emulsja po prostu przestała działać. Wysuszył mi cerę i dostałam wysypu.
    zalety:
    -nie podrażnia
    -łagodny
    -dostępność
    wady:
    -drogi
    -po dłuższym czasie wysusza
    -nie zmywa dokładnie makijażu

Używam tego produktu od: ponad 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 2 duże

Chcesz pochwalić myszata97 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie spełnia oczekiwań
  • jak dla mnie totalna pomyłka i rozczarowanie.

ale do rzeczy - emulsja jest bezzapachowa, biaława, konsystencja półpłynna. Mozna ją stosować z wodą lub bez, w obu przypadkach oczyszcza bardzo słabo.
    Prawdopodobnie jest tak dlatego że w składzie ma az 3 parabeny - oczyszczanie skóry Cethapilem przypomina więc przetarcie jej czyms w rodzaju wazeliny - nie wysusza ale demakijaż to mechaniczne ściągnięcie kosmetyków z twarzy.
    Plusem jest to że prawdopodobieństwo wywołania uczulenia jest małe, a forma emulsji jest przyjemniejsza w użyciu niż płynu micel. Nie zmienia to jednak faktu że dobry mógłby być najwyżej dla os. 40+ o suchej skórze, która sie nie maluje, a do zmywania nie chce uzywać wody.

Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić treize13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • 4.0
  • Teoretycznie daję mocną, lecz w moim odczuciu obojętną notę. Opinie na temat tego kosmetyku są wyśmienite, ale z moją twarzą nic dobrego i złego nie robi.

Zalety:

+ brak zapachu
    + raczej nie wysusza twarzy
    + dobrze zmywa makijaż i nie tylko
    + po prostu nie ma zbyt wielu rzeczy do których można by było się przyczepić, ciężko stwierdzić jego efekt ;p

Używam tego produktu od: aktualnie nie używam

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lladygodivva za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbawienie dla alergików
  • Mam cerę bardzo wrażliwą i skłonną do alergii. Prawie każdy żel do mycia twarzy a nawet woda powodują nieprzyjemne uczucie, wysuszenie a czasem nawet pieczenie. Te emulsje zalecił mi dermatolog gdy miałam trądzik różowaty (nie ma nic wspólnego z trądzikiem młodzieńczym), skóra wtedy jest mocno zaczerwieniona, swędząca i drażliwa. Zaczęłam stosować i tak zostało, nie zmienię go na żaden inny.

A oto jego zalety:

-świetnie oczyszcza skórę twarzy (nawet z wodoodpornego makijażu) bez konieczności użycia wody
    -delikatny nawet dla cery alergicznej i skłonnej do podrażnień
    -można stosować po zabiegach i przy podrażnionej skórze
    -pozostawia wspaniałe uczucie świeżości i oczyszczenia
    -niezwykle wydajny (1 opakowanie zużywałam rok przy codziennym stosowaniu)
    -niedrogi

Wad nie ma, mogę jedynie polecić.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki

Chcesz pochwalić Gosia X za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatny
  • Ten produkt poleciła mi pani dermatolog, i pewnie jeszcze nie raz do niego wrócę. Wcześniej nie bardzo lubiłam żele do twarzy, używałam raczej peelingów, ale do tego z łatwością się przyzwyczaiłam. Używam codziennie rano i wieczorem przed snem. Kondycja skóry znacznie mi się poprawiła.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić mmwer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Mam wersje do cery suchej i wrazliwej. Emulsja w butelce z pompka jest b.wygodna.

Nie zmywa niewodoodpornego tuszu do rzes, nie ma zadnego zapachu ale za to b. przyjemnie myje i nawilza cere nie powodujac podraznien.

Jesli chodzi o nawilzenie to oczywiscie nie zastapi kremu na caly dzien ale jesli rano zwilzy sie twarz i nalozy emulsje na 2 minuty a dopiero potem splucze to pozostawia cere gladka i przyjemnie nawilzona na krotki czas.Używam tego produktu od: 3 lat z przerwami Ilość zużytych opakowań: 5 x 236ml

Chcesz pochwalić UcztaDlaZmyslow za czytelną i pomocną recenzję?