Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat!
Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Dostępny w granatowym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

Cena: ok. 30zł / 21g

• nie dla mnie
  • Mam tłustą cerę, więc pudru używam zawsze. Ten niestety ma dla mnie same minusy:

- nie matuje na długo (max 2h)
    - ma mnóstwo kolorów, ale ja nie mogę dla siebie nic znaleźć - wszystkie są mniej lub bardziej pomarańczowe
    - intensywny zapach
    - jest widoczny na twarzy, nie wtapia się
    - daje efekt gąbczastej cery, co dyskwalifikuje go na amen
    - beznadziejny puszek i brak lusterka przy cenie ponad 30zł to też minus

Używam tego produktu od: kilka podejść
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić bartkowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przydatny
  • Zakupiony pod wpływem recenzji na wizaz.pl oraz różnych blogach. Nie posiada jednak takiej magii jaką myślałam, że ma .

Jest... nawet fajny. Ładnie wygląda na twarzy (nawet bez nakładania podkładu). Jednak długo na niej nie zostaje, a i zdarza mu się brudzić ubrania. Potrafi jednak stworzyć na twarzy chwilowy efekt \'photoshopa\'.

Strasznie drażni mnie zapach tego produktu - dosyć babciano-pudrowy.

PLUSY:
    - aksamitny - skóra jest po nim miękka
    - przydany w torebce na każdą ewentualność
    - odcień - mam najjaśniejszy i dobrze się sprawdza
    - wydajny - mam od maja - ale używam sporadycznie

MINUSY:
    - opakowanie - wieczko nie ma zatrzasku, łatwo może się otworzyć w torebce
    - lusterka także brak
    - puszek nijaki - do wymiany
    - zostaje na ubraniach
    - zapach

Póki co nie znalazłam lepszego pudru dla siebie. Mam jednak nadzieję, że zastąpię ten produkt swoim ideałem.

Używam tego produktu od: maj 2014

Chcesz pochwalić Fiddah za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetnie matuje na cały dzień
  • Mam cerę mieszaną. Ten puder jest rewelacyjny!!! Genialnie matuje na cały dzień, nie zatyka porów i nie podkreśla suchych skórek. Nie zmienia swojego koloru w ciągu dnia. Gorąco polecam!!!

Chcesz pochwalić Just63 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Aksamitny puder
  • Creme Puff to puder porównywany z produktami z najwyższej półki.

Plusy:

-aksamitne wykończenie
    -dobry efekt kryjący
    -bardzo dobra siła krycia
    -łatwa aplikacja
    -bardzo wydajny

Minusy:

-kiepska gama kolorystyczna
    -brzydki zapach
    -może powodować zaskórniki

Ja zawsze wybieram puder translucentny, ponieważ pozostałe odcienie nie odpowiadają mojemu kolorytowi.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Kroniczynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Kupiłam ten puder po niecałe 30zł. Mam odcień 05 translucent i powiem szczerze byłam zszokowana kiedy go otworzyłam. Pierwsze co mnie ruszyło to zapach - na początku myślałam że może po prostu leżał z jakimiś perfumami czy czymś podobnym na magazynie ale później się okazało że to jest właśnie zapach tego oto pudru ( trochę duszący ale dla mnie nawet przyjemny choć fakt że pachnie trochę starą ciotką ). Ale przejdźmy do konkretów:

+ nie zauważyłam żeby mnie zapychał
    + nie daje efektu płaskiego, sztucznego matu - brak maski
    + mat utrzymuje się u mnie ok 8h przy dobrych warunkach

+/- zapach

- opakowanie - nieporęczne, otwierające się

Odejmuję gwiazdkę za kolor, który to niby transparentny okazał się być ciut za ciemny. Ufałam marce MF mając wiele ich produktów a tu muszę wykrzyczeć, że chyba transparentnego pudru nie widzieli!
    O tyle dobrze, że niby jako typowa, zimowa córka młynarza zakupiłam go na okres letni kiedy to przebywałam dużo na słonku i poszłam kilka razy na solarium z powodu wyjazdu na wakacje - wtedy kolor się sprawdził i o dziwo nie wyglądałam jak dynia czego się obawiałam. Także niestety. Poużywam go jeszcze około miesiąca i zakupię sobie inny puder na który się teraz czaje, a ten zostawie do przyszłego, ciepłego sezonu.

Nie wiem czy zakupie ponownie bo mam na oku kilka innych produktów, których recenzje na pewno wstawię.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić whiteskin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry puder
  • Systematycznie kupuję go od jakiegoś roku i jestem z niego do tej pory zadowolona.

+ największym plusem jest wydajność, rewelacja
    + dobrze kryje i matuje
    + zapach (choć co prawda, niektórym on przeszkadza)

- niestety gąbeczka

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Rebelka M za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Bardzo dobry puder! jestem nim oczarowana

+ bardzo dobrze matuje, a na tym najbardziej mi zależy
    + długo utrzymuje się na twarzy
    + po użyciu skóra jest bardzo miła w dotyku
    + bardzo wydajny!! (mam go od 7 miesięcy a zużyłam dopiero niecalą połowe..)
    +ładne opakowanie chociaż brakuje mi lusterka.

- jednynym minusem może być to, że troche ciemnieje na twarzy i przy nałożeniu troche większej ilości pudru robi się wręcz pomarańczowy.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Coffee0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety mam źle dobrany kolor, ale....
  • Niestety bardzo źle do brałam odcień, wiec oceniam po prostu za ciemny kolor. Jednak abstrachując od koloru dostrzegam same minusy:

*nie matuje za dobrze. Mat starcza na góra dwie godziny i to w zimę, bo w lato nie jest to nawet godzina.
    *zapach paskudny, ,, babciny, ,
    *cena nie jest adekwatna do jakości
    *po co w ogóle jest ta gąbeczka? Od razu do śmieci, efekt tapecie na 100%
    *pudełeczko połamane po 2 tygodniach, pomimo, że leżało na półce a napisy stare po 3 dniach
    *ściera się po chwili
    *mam wrażenie ze niestety zapycha

Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Intelligent za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo przeciętny i niewarty ceny
  • Miałam kolor Natural.
    Długo czaiłam się na ten puder. W końcu to Max Factor, a produkt niemalże kultowy i legendarny. I co? I rozczarował mnie jeszcze bardziej niż osławiony tusz 200 kalorii.
    Puder ten ponoć powinien chociaż nosić znamiona podkładu, w końcu to kompakt. Niestety - nie krył zupełnie, absolutnie, totalnie niczego, nawet lekkiego zarumienienia na policzkach, co wszystkie inne, nawet najlichsze pudry przykrywały bez problemu. Znikał z buzi w tempie ekspresowym, świeciła się brzydko i nienaturalnie niedługo po aplikacji.
    Ja używałam tego produktu bezpośrednio na krem nawilżający. Podejrzewam, że z podkładem mógłby nie współpracować.
    Nigdy więcej nie skuszę się na Creme Puff i pewnie minie sporo czasu nim znowu spojrzę na półkę Max Factor w drogerii, bo odnoszę wrażenie, że cały ten szum i splendor opiera się na dawnej legendzie, z której już chyba nic nie zostało, prócz nazwy.

Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte, poszło w świat

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Odonate za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo
  • Mój pierwszy puder jaki kupiłam w życiu. I nie zamienię na żaden inny. używam odcienia 41 przez cały rok, ponieważ nie opalam twarzy, a puder świetnie stapia się ze skórą.

Plusy:
    matuje
    ślicznie wyrównuje koloryt
    matowi
    nie ściera się
    nie ma efektu maski
    dobrze wtapia się w skórę
    wydajność - opakowanie starcza mi na pół roku
    dobrze zakrywa "niespodzianki"

minusy
    opakowanie - trochę nieporęczne i mało solidne

Chcesz pochwalić kkkopi za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij