Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat! Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Max Factor Creme Puff dostępny w nowszym, złotym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Puder 2 w 1 występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492].

Cena: ok. 30zł / 21g

• Ciemny średniak
  • Kupiłam - jak większość - w zestawie z tuszem. Podpisuje się pod recenzją niżej. Tusz beznadziejny, a puder... Nie mam się czym zachwycać. Miał się ładnie dopasować, kolor translucent, który miał być transparenty.... Okazał się ciemny, lekko kryjący. W wakacje się sprawdził- byłam nawet mile zaskoczona😀 matowil, ocieplal twarz, a Buzka milutka w dotyku.
    Ale!!!! Opakowanie to żart. Ludzie, co za firma!!! Cena drogeryjna 39,99 zł i w zamian dostajemy plastikowe opakowanie bez lusterka i ....gabeczki.Mój egzemplarz był bez gąbki!!!😬 Zamknięcie zakrecane, nie nadaje się do torebki, bo się rozpadnie😐 napisy się szybko ścierają, i po jakimś czasie- wstyd się tym popisywać😁 sama z siebie, nie kupieponownie. Kosmetyk ma za duzo dyskryminujących czynników. W tym przedziale cenowym, nawet z niższej półki dostaniemy i opakowanie i jakość o klasę wyższą
    Powiem tylko, że ma dobrą wydajność i ładnie jest zielony. Ma zapach babcinych kosmetyków, który jest bardzo mocno wyczuwalny.
    Może zmienią opakowanie, to chętnie go jeszcze raz przetestuje. Musi być "mocniejszy", żeby przetrwał pobyt w mojej vtorebce

Używam tego produktu od: Rok
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie 1 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić szminka2010 za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

DIY ozdobne mydełko

• Nic specjalnego
  • Cóż średniak. Skusiłam się na zestaw z tuszem na promce w SP. Tusz odpada a puder taki tam. Skóra miła w dotyku po nim. Mam wrażenie że robi plamy na buzi. Podkreśla suche skórki. Nakładam go pędzlem. Opakowanie nie do torebki bo się samo otworzy. Wydajne to nawet i trochę matuje. Męczę to 2 lata. Samo nic nie robi no ale ja mam cerę naczynkową na polikach i czoło/broda mieszaną ze skłonnością ku suchej.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 1, 21 g

Chcesz pochwalić NowaLimonka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Być może...
  • To prawda, że daje niepowtarzalny efekt satynowego wykończenia przez dobre kilka godzin. Jest to moje pierwsze opakowanie. Aż załuję, że nie miałam właśnie jego przy sobie w dniu ślubu, sprawdziłby się idealnie przy poprawce makijażu.
    Jedyne co mi przeszkadza to ten babciny zapach.. Nie mogę udawać, że go nie czuć :P przy pierwszym zastosowaniu był tak intensywny, że pochopnie zadecydowałam oddać go mamie. Mimo wszystko dałam mu szansę i jednak się nie rozstaliśmy.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić AnnaLicious1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest super!
  • Ten puder kupiłam, bo... poleciła mi go moja Mama. Chociaż regularna cena jest dość wysoka, jak na moje wymagania, postanowiłam spróbować i nasz romans trwa już od dwóch opakowań. Na półce czeka kolejne, kupione w promocji, więc tym chętniej nabyte

Puder jest w standardowym opakowaniu, które jest dość odporne na uszkodzenia, jedynie wierzchnie napisy lekko się ścierają. konsystencja pudru przyjemna, nie kruszy się, jest bardzo wydajny - a używam go niemal codziennie.

Nakładam go szerokim pędzlem, raczej punktowo, niż rozmazując na całej twarzy. Dołączona gąbeczka gdzieś przepadła w dziejach, ale i tak nigdy nie byłam do takiego sposobu aplikacji przekonana.

Daje fajny, satynowy efekt, matuje na kilka godzin bez problemu, nie uszkadza cery. Owszem, zdarza mu się zabrudzić białe kołnierzyki (niestety), ale coś za coś Nie tworzy "maski", nie spływa.

Mam odcień nr 40, który sprawdza się na mojej buzi. Do tego puff u mnie nie podkreśla suchych skórek, które ewentualnie się zdarzają, nie "zapycha".

Tak, to było dobre polecenie

Używam tego produktu od: ponad rok

Chcesz pochwalić zdziuba za czytelną i pomocną recenzję?
  • perełka w tandetnym pudełku
  • Skusiłam się na niego, kiedy kończył się mój poprzedni puder, Bourjois Silk Edition. Na Max Factor zdecydowałam się zachęcona dobrymi opiniami i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Posiadam nr 50.

Plusy
    - śliczny zapach, nieco staromodny i właśnie taki klasycznie "pudrowy", ma w sobie coś eleganckiego
    - bardzo dobrze matuje; mam bardzo problematyczną cerę, świecę się czasami po jakichś dwóch godzinach, a ten puder potrafił wytrzymać od godziny siódmej do siedemnastej z jedną poprawką - albo nawet bez niej! (mówię tu o sytuacji, gdy stosowałam go z podkładem matującym i kremem)
    - ładnie matuje, bardzo naturalnie, nie jest to taki płaski, "sztuczny" mat
    - ślicznie stapia się z cerą i nie widać go na twarzy
    - wygodnie się nakłada
    - w opakowaniu jest gąbeczka; zwykle rano nakładałam puder pędzlem, a gąbeczki używałam tylko do poprawek, ale myślę, że jest całkiem wygodna i wytrwała parę dobrych prań
    - łatwo dostępny, w każdej drogerii
    - nie zapycha
    - cena w stosunku do jakości jest bardzo w porządku, no i regularnie widzę go w promocji
    - bardzo ładnie wykańcza makijaż

ale mimo wszystko, kilka minusów:
    - sypie się! już od samego początku miałam z nim problem, wysypywał się poza brzegi pudełeczka, a pod koniec użytkowania popękał tak, że zamienił się całkowicie w puder sypki
    - pudełeczko może i wygląda całkiem ładnie, ale zdarzyło mi się, że otwierało się w torbie, co przy tym nieustannym sypaniu się pudru było raczej irytujące; może nie dbałabym o to tak bardzo, ale mój poprzedni puder miał śliczne pudełeczko z lusterkiem i kontrast między nim a Max Factorem był naprawdę uderzający
    - jest średnio wydajny, zużyłam go w 3 mięsiące, jak na puder nie jest to w końcu tak długo...

Ogólnie na pewno do niego wrócę, ale mam ochotę teraz poeksperymentować z czymś innym. Zraziło mnie nieco to pudełko, ale myślę, że mimo wszystko warto się z nim przemęczyć, bo produkt jest naprawdę dobry.

Używam tego produktu od: październik 2015

Chcesz pochwalić blue_irony za czytelną i pomocną recenzję?
  • trwałość za niewielkie pieniędze
  • Zawsze do niego wracam i jeszcze nigdy nie doszukałam się w nim nic złego. Zapach świetny ,trwałość całodniowa,efekty krycia powalające.Polecam z czystym sumieniem .

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić agonyofflowers za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnił moje oczekiwania
  • 5 miesięcy temu kupiłam go pierwszy raz ..skusiłam mnie promocja drogeryjna przed promocja kosztował ponad 30 zł i nie żałuję ponieważ u mnie puder sprawdził się w 100% i dziś dzięki również promocji drogeryjnej postanowiłam kupić sobie jeszcze 2 sztuki na zapas :P (pomijając fakt że cena pudru przed promocją (46 zł) została sporo zawyżona a ja zauważyłam to dopiero na paragonie gdy wróciłam do domu i z tego powodu jestem zła bo to rozbój w biały dzień bo wyszło na to że dałam za niego prawie tyle co jego regularna cena w większości drogeriach...ale nie o tym mowa...Od pudru" idealnego dla mnie" oczekiwałam szczególnie trwałości i super matowej skóry na długi długi czas i ten produkt dał mi ten efekt. Wyczytałam że u sporej ilości Pań puder ten ciemniał na skórze u mnie efektu w zmianie koloru nie zauważyłam żadnych dlatego polecam go z czystym sumieniem.

Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

Chcesz pochwalić Mika7891 za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest OK
  • Posiadam ten puder w odcieniu 05 czyli transparentny, a mimo to jest dla mnie za ciemny, a także chcę zaznaczyć że nie jestem blada. Udało mi się jednak skompletować go z fluidem, który jest za jasny (innej marki). W ostateczności łącząc te dwa produkty jest ok. Gdyby był w jaśniejszych odcieniach to na pewno byłby to produkt, którego używałabym na co dzień, ponieważ jest on przede wszystkim trwały, jednak w połączeniu z innymi podkładami wygląda to źle, po jakimś czasie robię się pomarańczowa.
    Szybko zużyłam opakowanie więc jest on średnio wydajny.
    Jeśli chodzi o cenę to nie jest najdroższy, kupując go w drogerii internetowej płacę niecałe 20 zł.
    Podejrzewam, że jeszcze go kupię ponieważ chcę wykończyć ten za jasny fluid (bo jestem z niego bardzo zadowolona).

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić patkawoj za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie rozstają się z nim
  • mam ten puder od 8 miesięcy i fakt faktem używam go rzadko (musze wykończyć stare kosmetyki) ale jest moim ulubionym, kupiłam kolor transparentny
    - jest wydajny
    - pięknie pachnie
    - super matuje
    - świetnie komponuje się z każdym podkładem i bez niego również

Chcesz pochwalić karolincia1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Trafiłam na niego przypadkiem, ale z pewnością do niego wrócę!

dobrze kryje,
    jest wydajny, starcza na długo,
    dobrze się nakłada,
    matuje twarz na cały dzień,
    jest dostępny praktycznie w każdej drogerii,
    ładny, delikatny zapach,
    nie zapycha,
    ładne czarno-złote opakowanie z gąbeczką, jednak ja do nakładania używam pędzla,

jedynym minusem pudru jest cena, jednak często jest w jakichś promocjach, więc tzreba na niego polować

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić Eriska1 za czytelną i pomocną recenzję?