Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat!
Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Dostępny w granatowym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492].

Cena: ok. 30zł / 21g

• Najlepszy!
  • Puder niemal idealny - niesamowicie podoba mi się wykończenie makijażu przy użyciu tego produktu. Kolor Translucent nie jest do końca transparentny - daje na skórze taki lekko beżowy, zdrowy odcień. Szczególnie dobrze wygląda to na skórze takiej jak moja - bardzo jasnej, o lekko różowym zabarwieniu. Nie da się zrobić nim plamy, bardzo dobrze się rozprowadza a jedno opakowanie wystarczyło mi na 7 miesięcy przy niemal codziennym stosowaniu. Pomaga przy blendowaniu różu. Jedyne mankamenty, które udało mi się dostrzec to cena (regularna jest zbyt wysoka ale często można go dostać w promocji), zapach - pudrowy, ciężki i "babciny" dość mocno wyczuwalny na skórze oraz jakość wykonania pudełka - kiepski plastik, napisy z wieczka zdarły się doszczętnie w kilka dni, pudełko często się łamie.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić nanette za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hit!
  • Zdecydowanie hit, na pewno kupię go ponownie!

- pięknie matuje i wykańcza makijaż, wyrównuje i scala brązer i róż
    - nałożony na korektor na oczach zapobiega zbieraniu się w załamaniu i w zmarszczkach
    - nie powoduje podrażnień, nie zapycha
    - bardzo długotrwały, nałożony rano sprawia, że jeszcze po powrocie z pracy nie muszę się dopudrowywać
    - bardzo wydajny, używam go codziennie, i mam go już od ok. 4 miesięcy

Minus:
    -mało trwałe opakowanie, upadła mi pokrywka i pękła na pól przez co już nie mogę go zabierać ze sobą Przez to też mi popękał sam puder, bo nie mam go jak zabezpieczyć. Oj to duży minus, ale kosmetyk jest tak dobry, że nawet nie zabiorę mu za to gwiazdki

Chcesz pochwalić Ooh_la_la za czytelną i pomocną recenzję?
  • Używam od lat
  • Plusy
    + dobrze kryje
    + wygląda naturalnie
    + jest wydajny (opakowanie starcza mi na około 7-9 miesięcy przy prawie codziennym stosowaniu)
    + nie spowodował u mnie pogorszenia się stanu cery

Minusy
    - opakowanie (napisy się wycierają, jest mało poręczne, bo jednak trzeba odłożyć gdzieś pokrywkę)
    - podkreśla suche skórki

Ogólnie używam tego pudru od dawna i nie zamierzam go zmieniać na inny produkt.

Używam tego produktu od: 3-4 lat
    Ilość zużytych opakowań: 5 całych

Chcesz pochwalić Nadis za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE dla cer tłustych i mieszanych!
  • To był mój pierwszy puder jakiego używałam. Posiadałam kolor 50 natural, który jest jaśniejszy od 05 translucent. Cena około 45 zł jest nieadekwatna do jakości produktu.

Plusy:
    + dobrze kryje
    +dobrze matuje
    + jest całkiem wydajny

Minusy:
    - parafina w składzie
    - opakowanie
    - zapycha

Produkt na początku wydaje się świetny, dobrze kryje i matuje jednak pogarsza stan cery. Nie mogłam patrzeć w lustro podczas demakijażu, z każdym użyciem było coraz wiecej do zakrycia i używałam go bo dobrze to wszystko krył. W porę zaczęlam interesować sie składami kośmetyków. Już do niego nie wróciłam, a moja cera jest teraz w o wiele lepszym stanie.

Nie polecam cerom mieszanym i tłustym, narobicie sobie tylko klopotu. Wysyp prędzej czy później gwarantowany. Generalnie produkty z parafiną w składzie nie są waszymi sprzymierzyńcami.
    Jeśli szukacie czegoś kryjącego lepiej kupcie kryjący podkład.

Opakowanie to jakaś pomyłka. Skora za taką cene formuła nie powala, to chociaż opakowanie mogłoby być lepsze. Puder może sie w każdej chwili otworzyć, napisy się ścierają, nie wygląda to elegancko. Wolę nie myśleć co by się stało gdyby puder upadł.

Zamiast tego bubla polecam puder ryżowy PAESE (przez internet w b. korzystnej cenie) i puder matujący Yves Rocher w kasetce.

Chcesz pochwalić stone27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Doskonale matowi, efekt utrzymuje się wiele godzin. Kupiłam kiedyś w promocji i się nie zawiodłam, kolory są różne więc każdy może coś znaleźć dla siebie Starcza na meeega długo. Ogólnie polecam bo jest wart swojej ceny.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić Moooniaa4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Produkt godny polecenia.

Kupiłam go w promocji po przeczytaniu pozytywnych tutaj opinii i jestem z niego zadowolona.
    Używam odcienia 05 i idealnie pasuje do mojej skóry.

Plusy:
    różne odcienie
    matowi twarz na wiele godzin
    ładnie wygląda na buzi
    nie tworzy efektu maski
    wystarcza na długo
    nie podrażnia i nie uczula

Minusy:
    cena mogłaby by niższa

Póki co najlepszy puder jakiego używałam. Na pewno będę do niego wracać.

Używam tego produktu od: od roku
    Ilość zużytych opakowań: końcówka 3

Chcesz pochwalić bezimienna1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Matowi, utrwala makijaż, pozostawia skórę jedwabiście gładziutką.
  • Śmiało mogę stwierdzić, że jest na prawdę wart polecenia.
    Przede wszystkim daję bardzo naturalny wręcz niewidoczny efekt. Matowi cerę, utrwala makijaż.
    Jednak efekt jedwabistej cery jest nie do pobicia!

Ilość zużytych opakowań: 1 cały

Chcesz pochwalić Ignis95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Powracam
  • Zaklimatyzował się już w kosmetyczce . Chyba jeden z najlepiej sprawdzającychsię z moich pudrów kamieniastych. Lubie go za trwałośćdopasowywanie się do podkładu i za zapach, który przypomina mi zapach kosmetyków mojej mamy i babci kiedy byłam dzieckiem Minusem jest gąbka , która po raz kolejny zmieniła swoje zastosowaniei stała się gąbką do zmywania paznokci:P Opakowanie na nieeee pierwsze pękło dość szybko no i niestety w torebce często się otwiera.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie 3

Chcesz pochwalić lelele za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trafiony
  • Max Factor, Creme Puff jest dla mnie idealny. Bardzo długo szukałam "swojego" pudru który spełniałby swoją rolę i po cichu zazdrościłam koleżankom, które miałay idealnie dopasowane pudry dzięki czemu ich skóra nie błyszczała nawet w dusznych i ciepłych pomieszczeniach.
    W końcu nastał dzień kiedy w rossmanie zobaczyłam puder w eleganckim złotawym opakowaniu, nie czytając opinii, po prostu go kupiłam pod wpływem chwili i okazało się, że trafiłam idealnie.

Puder doskonale gruntuje podkład, korektor oraz baze po cienie do powiek, moja skóra nie błyszczy. Naprawdę hit!

Zalety:

- fajne opakowanie
    - bardzo wydajny
    - nie zatyka porów
    - idealnie matuje
    - idealnie zagruntowuje
    - przyjemny "pudrowy" zapach
    - niska cena

Wady"
    - brak

Chcesz pochwalić dziullka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomarańczowo mi!
  • Oceniam odcień 13 nouveau beige.

+ ładne opakowanie, takie \'\'glamour\'\'
    + dobrze matuje skórę
    + skóra jest gładka i miękka
    + wydajny

- fatalna gąbeczka, bardzo szorstka, trudno nią nabrać kosmetyk
    - odcień pomarańczowy - może dla pań lubiących solarium jest dobry, ale na pewno nie jest to puder dla tych które lubią być naturalnie opalone - po prostu koszmar
    - w związku z powyższym - kolor twarzy wyraźnie odcina się od koloru szyi i rąk
    - nie wygląda naturalnie, nie dopasowuje się do koloru skóry
    - strasznie duszący \'\'kwiatowy\'\' zapach
    - podkreśla suche skórki i wypryski, nie kryje przebarwień
    - zapycha
    - drogi! W Rossmanie 40 zł, na szczęście mam go z wymiany więc chociaż mój portfel nie ucierpiał

Chcesz pochwalić haru_haru za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij