Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat! Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Max Factor Creme Puff dostępny w nowszym, złotym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Puder 2 w 1 występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492].

Cena: ok. 30zł / 21g

• Bardzo dobry, majtujący puder
  • Był do mój ulubiony puder do czasu, gdy zakupiłam sypki puder z Max Factora. Używam go od około 4 lat. Jest bardzo wydajny i w przystępnej cenie. Matuje cerę na około 3-4 godziny (latem). Nie kruszy się w opakowaniu. Opakowanie jest bardzo wytrzymałe. Puder ma bardzo przyjemny zapach!

Ilość zużytych opakowań: około 4 - 5

Chcesz pochwalić SorbetAnanasowy za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• nie dla mnie
  • Fatalny puder, przypominający stare, mocno talkowane pudry babci. Zapach również z tamtej epoki, jak mydlowiny z pralni. Jest bardzo mączny i osadza się na włoskach, zmarszczkach, dziurkach, porach, jest wszystkim tym czego nie chce widziec w pudrze. Opakowanie wyciera się i otwiera kiedy chce, a do tego jest bez lusterka.

firma testuje na zwierzetach

kupiłam w promocji z tuszem, nigdy więcej go nie kupie

Używam tego produktu od: co jakiś czas od kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: nadal jedno

Chcesz pochwalić Silwena za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety, będzie pasował dla dziewczyn z średnią bądź ciemniejszą karnacją.
  • Kupiłam puder zachęcona promocją w SuperPharmie - 19.99 - jednak nie do końca mnie zachwycił. Nakładam go na bazę, jako zastępstwo fluidu :
    + ładny zapach,
    + faktycznie matuje, lecz po 2-3 godzinach trzeba zrobić poprawki,
    - opakowanie,
    - gama kolorystyczna - tak ciemnej gamy jeszcze nie widziałam

Jako zamiennik mogę polecić puder Rimmel Lasting Finish - będzie idealny dla dziewczyn, które na lato rezygnują z fluidów i używają tylko pudrów, jest również idealny do wykończenia makijażu i spokojnie można go dorwać na promocji za 25 zł bądź mniej. w 100 % warty swojej ceny.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w połowie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ninaa96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze matuje, jednak mało wydajny
  • Generalnie jestem zadowolona z tego kosmetyku - uważam, że naprawdę dobrze matuje. Każda niedoskonałość była zatuszowana, a o to chyba chodzi. Minusem jednak jest wydajność, starczył mi na bardzo krótko - jakieś półtora miesiąca, a cena jest jednak zbyt wysoka, żeby tak często wymieniać puder.
    Myślę jednak, że kupię go kiedyś ponownie

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić martinosos za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Bardzo dobry puder matujący.
    Wygodny w aplikacji, ładnie kryje niedoskonałości i dobrze zgrywa się z różnymi podkładami. Efekt wykończenia makijażu i matowienia pozostaje na długo, nawet w intensywne i gorące dni.
    Ładny, pudrowy, bardzo klasyczny zapach (używam Golden 75 - ponoć każdy odcień pachnie inaczej).

Nie przeszkadza mi brak lusterka, ponieważ i tak zawsze mam je ze sobą, a dzięku temu opakowanie jest lżejsze i wygodniejsze. Szkoda, że szybko się wyciera i rysuje.

Chcesz pochwalić indoosia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Do tej pory najlepszy puder jakiego używałam. Ładnie matuje, dobrze się nakłada. Mój standard to 05 translucent, dobrze dopasowuje się do kremu bb oraz do samej cery.
    Do zapachu się przyzwyczaiłam, typowo pudrowy, dość mocno perfumowany co może niektórym przeszkadzać.

+dobrze matuje
    +bardzo wydajny (mocno sprasowany, można używać praktycznie do samego końca)

+-cena, ale patrząc na wydajność wychodzi i tak tanio

-brak lusterka
    -opakowanie szybko się wyciera, lubi się otworzyć)

Używam tego produktu od: około 3 lat
    Ilość zużytych opakowań: 6-7

Chcesz pochwalić agnesix za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry kompakt
  • Mam dwa odcienie, 13 i 05 (transculant)
    ten pierwszy używam tylko w czasie lata ze względu na jego dość ciemny odcień. Plusem jest jego mocne krycie, czasem wystarczy mi on sam + korektor. Ładnie matuje, nakładam go puszkiem (nie tym z cream puff) ponieważ jest to o wiele bardziej ekonomiczne, a gdy wybierzemy odpowiedni (ja kupiłam swój za 4 zł na ezebrze- Donegal, a wcześniej używałam puszka z pudru true match) nie będziemy martwić się o widoczność tego pudru- tak mam przynajmniej z kolorem 05 używanym teraz, z 13 było trochę gorzej... Mam wrażenie, że te pudry oprócz kolorem różnią się, choć skład pozostaje ten sam. Po pierwsze zapach- w 13 TRAGEDIA, taki chemiczny, mydlany, w 05 można go tylko leciutko wyczuć. Ogólnie nakładanie pudru na sam puszek/pędzel też jest różne. W 05 dobrze mi nakłada się tym i tym, w 13 już mam lekki problem z nałożeniem równomiernym. Ogólnie podsumowując, następnym razem gdy sięgnę po akurat nowy cream puff będzie to tylko i wyłącznie ten transparentny (nie on nie jest biały, ale zostawia naprawdę minimalny ślad koloru na twarzy- nie wiem o co chodzi z niektórymi komentarzami odnośnie różowienia...kolor jest naprawde neutralny)
    Dlatego odjęłam 0,5, a po drugie- no ideał za taką cene to to nie jest, ale wart czekania na promocje, ja kupiłam za 20.
    + wydajny
    + ładne wykończenie - matowe/ półmatowe
    - beznadziejny zapach
    - pudełeczko lubiące się otwierać
    +- cena
    + nie mam wrażenia zapchania, ani nic takiego. Nie wgłebiam się w to tak bardzo. Jest mało odczuwalny na twarzy, dobrze zastosowany nie tworzy żadnego rodzaju maski.
    Czyli spełnia swoje funkcje, idealny do torebki, ale ideałem nie jest.

Ilość zużytych opakowań: 2 wciąż w użytku, na przemiennie z innymi pudrami

Chcesz pochwalić olaciach za czytelną i pomocną recenzję?
  • Horror, dramat i prehistoria makijażu
  • To jest idealny przykład, jak oświetlenie w drogerii jest w stanie zrobić z człowieka głupka. Wybrałam odcień transluscent. Po powrocie do domu zobaczyłam prawdziwy odcień tego pudru. Horror, te różowe podtony, masakra. Kto chce wyglądać jak świnka Piggy? Ba, żeby tylko to! Okropna kredowa konsystencja (oj ten talk jakiś dziwny, może to przez tę parafinę w składzie?), jakby się miało jakiś proszek na twarzy. Do tego podkreśla zmarszczki, o których pojęcia nia miałam. Już nie mówię o moich bliznach potrądzikowych, które pięknie wydobył. Jedyne, co jest dobre w tym pudrze, to krycie.
    Nie polecam, no chyba, że komuś zależy na staroświeckim, pudrowym looku.

Używam tego produktu od: dawno, dawno temu
    Ilość zużytych opakowań: 1x9g

Chcesz pochwalić Piczonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moj ideal!
  • Moj zdecydowany ulubieniec jesli chodzi o pudry w kompakcie!
    Pieknie matuje, twarz wyglada po nim swiezo. Pewnego dnia w pracy, kiedy po calym dniu tyrady wybieralam sie na miasto, postanowilam przyslowiowo przypudrowac nosek znajoma zapytala mnie jakiego pudru uzywam, bo bardzo ladnie wyglada twarz po jego uzyciu!

Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić Patrycja151290 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest dobry
  • Jestem bardzo zadowolona z tego pudru
    Używam od dawna i spełnił moje oczekiwania. Cieszy mnie również to że jest go dużo w opakowaniu,
    Używam go bardzo długo i jeszcze mi się nie skończył - to Wielki plus
    Dopasowuje się do każdego podkładu, kryje niedoskonałości
    Nakładając pędzlem, w ogóle się NIE sypie

Jedynym minusem jest gąbka, która niestety nie podpasowała mi, jest szorstka i większość pudru zostaje na niej

Idealnie rozprowadza się puszkiem lub pędzlem

NAPRAWDE POLECAM

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić agaaa_ za czytelną i pomocną recenzję?