Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat!
Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Dostępny w granatowym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

Cena: ok. 30zł / 21g

• Matowi, utrwala makijaż, pozostawia skórę jedwabiście gładziutką.
  • Śmiało mogę stwierdzić, że jest na prawdę wart polecenia.
    Przede wszystkim daję bardzo naturalny wręcz niewidoczny efekt. Matowi cerę, utrwala makijaż.
    Jednak efekt jedwabistej cery jest nie do pobicia!

Ilość zużytych opakowań: 1 cały

Chcesz pochwalić Ignis95 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Powracam
  • Zaklimatyzował się już w kosmetyczce . Chyba jeden z najlepiej sprawdzającychsię z moich pudrów kamieniastych. Lubie go za trwałośćdopasowywanie się do podkładu i za zapach, który przypomina mi zapach kosmetyków mojej mamy i babci kiedy byłam dzieckiem Minusem jest gąbka , która po raz kolejny zmieniła swoje zastosowaniei stała się gąbką do zmywania paznokci:P Opakowanie na nieeee pierwsze pękło dość szybko no i niestety w torebce często się otwiera.

Ilość zużytych opakowań: 2 w trakcie 3

Chcesz pochwalić lelele za czytelną i pomocną recenzję?
  • Trafiony
  • Max Factor, Creme Puff jest dla mnie idealny. Bardzo długo szukałam "swojego" pudru który spełniałby swoją rolę i po cichu zazdrościłam koleżankom, które miałay idealnie dopasowane pudry dzięki czemu ich skóra nie błyszczała nawet w dusznych i ciepłych pomieszczeniach.
    W końcu nastał dzień kiedy w rossmanie zobaczyłam puder w eleganckim złotawym opakowaniu, nie czytając opinii, po prostu go kupiłam pod wpływem chwili i okazało się, że trafiłam idealnie.

Puder doskonale gruntuje podkład, korektor oraz baze po cienie do powiek, moja skóra nie błyszczy. Naprawdę hit!

Zalety:

- fajne opakowanie
    - bardzo wydajny
    - nie zatyka porów
    - idealnie matuje
    - idealnie zagruntowuje
    - przyjemny "pudrowy" zapach
    - niska cena

Wady"
    - brak

Chcesz pochwalić dziullka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomarańczowo mi!
  • Oceniam odcień 13 nouveau beige.

+ ładne opakowanie, takie ''glamour''
    + dobrze matuje skórę
    + skóra jest gładka i miękka
    + wydajny

- fatalna gąbeczka, bardzo szorstka, trudno nią nabrać kosmetyk
    - odcień pomarańczowy - może dla pań lubiących solarium jest dobry, ale na pewno nie jest to puder dla tych które lubią być naturalnie opalone - po prostu koszmar
    - w związku z powyższym - kolor twarzy wyraźnie odcina się od koloru szyi i rąk
    - nie wygląda naturalnie, nie dopasowuje się do koloru skóry
    - strasznie duszący ''kwiatowy'' zapach
    - podkreśla suche skórki i wypryski, nie kryje przebarwień
    - zapycha
    - drogi! W Rossmanie 40 zł, na szczęście mam go z wymiany więc chociaż mój portfel nie ucierpiał

Chcesz pochwalić haru_haru za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie dla mnie
  • Mam tłustą cerę, więc pudru używam zawsze. Ten niestety ma dla mnie same minusy:

- nie matuje na długo (max 2h)
    - ma mnóstwo kolorów, ale ja nie mogę dla siebie nic znaleźć - wszystkie są mniej lub bardziej pomarańczowe
    - intensywny zapach
    - jest widoczny na twarzy, nie wtapia się
    - daje efekt gąbczastej cery, co dyskwalifikuje go na amen
    - beznadziejny puszek i brak lusterka przy cenie ponad 30zł to też minus

Używam tego produktu od: kilka podejść
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić bartkowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przydatny
  • Zakupiony pod wpływem recenzji na wizaz.pl oraz różnych blogach. Nie posiada jednak takiej magii jaką myślałam, że ma .

Jest... nawet fajny. Ładnie wygląda na twarzy (nawet bez nakładania podkładu). Jednak długo na niej nie zostaje, a i zdarza mu się brudzić ubrania. Potrafi jednak stworzyć na twarzy chwilowy efekt \'photoshopa\'.

Strasznie drażni mnie zapach tego produktu - dosyć babciano-pudrowy.

PLUSY:
    - aksamitny - skóra jest po nim miękka
    - przydany w torebce na każdą ewentualność
    - odcień - mam najjaśniejszy i dobrze się sprawdza
    - wydajny - mam od maja - ale używam sporadycznie

MINUSY:
    - opakowanie - wieczko nie ma zatrzasku, łatwo może się otworzyć w torebce
    - lusterka także brak
    - puszek nijaki - do wymiany
    - zostaje na ubraniach
    - zapach

Póki co nie znalazłam lepszego pudru dla siebie. Mam jednak nadzieję, że zastąpię ten produkt swoim ideałem.

Używam tego produktu od: maj 2014

Chcesz pochwalić Fiddah za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetnie matuje na cały dzień
  • Mam cerę mieszaną. Ten puder jest rewelacyjny!!! Genialnie matuje na cały dzień, nie zatyka porów i nie podkreśla suchych skórek. Nie zmienia swojego koloru w ciągu dnia. Gorąco polecam!!!

Chcesz pochwalić Just63 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Aksamitny puder
  • Creme Puff to puder porównywany z produktami z najwyższej półki.

Plusy:

-aksamitne wykończenie
    -dobry efekt kryjący
    -bardzo dobra siła krycia
    -łatwa aplikacja
    -bardzo wydajny

Minusy:

-kiepska gama kolorystyczna
    -brzydki zapach
    -może powodować zaskórniki

Ja zawsze wybieram puder translucentny, ponieważ pozostałe odcienie nie odpowiadają mojemu kolorytowi.

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Kroniczynka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Kupiłam ten puder po niecałe 30zł. Mam odcień 05 translucent i powiem szczerze byłam zszokowana kiedy go otworzyłam. Pierwsze co mnie ruszyło to zapach - na początku myślałam że może po prostu leżał z jakimiś perfumami czy czymś podobnym na magazynie ale później się okazało że to jest właśnie zapach tego oto pudru ( trochę duszący ale dla mnie nawet przyjemny choć fakt że pachnie trochę starą ciotką ). Ale przejdźmy do konkretów:

+ nie zauważyłam żeby mnie zapychał
    + nie daje efektu płaskiego, sztucznego matu - brak maski
    + mat utrzymuje się u mnie ok 8h przy dobrych warunkach

+/- zapach

- opakowanie - nieporęczne, otwierające się

Odejmuję gwiazdkę za kolor, który to niby transparentny okazał się być ciut za ciemny. Ufałam marce MF mając wiele ich produktów a tu muszę wykrzyczeć, że chyba transparentnego pudru nie widzieli!
    O tyle dobrze, że niby jako typowa, zimowa córka młynarza zakupiłam go na okres letni kiedy to przebywałam dużo na słonku i poszłam kilka razy na solarium z powodu wyjazdu na wakacje - wtedy kolor się sprawdził i o dziwo nie wyglądałam jak dynia czego się obawiałam. Także niestety. Poużywam go jeszcze około miesiąca i zakupię sobie inny puder na który się teraz czaje, a ten zostawie do przyszłego, ciepłego sezonu.

Nie wiem czy zakupie ponownie bo mam na oku kilka innych produktów, których recenzje na pewno wstawię.

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić whiteskin za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry puder
  • Systematycznie kupuję go od jakiegoś roku i jestem z niego do tej pory zadowolona.

+ największym plusem jest wydajność, rewelacja
    + dobrze kryje i matuje
    + zapach (choć co prawda, niektórym on przeszkadza)

- niestety gąbeczka

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Rebelka M za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij