Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat!
Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Dostępny w granatowym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492].

Cena: ok. 30zł / 21g

• Translucent?
  • Puder zakupiony podczas promocji w rossmanie -40% i całe szczęście, bo więcej wart nie jest.
    Jest to najzwyklejszy puder na świecie - matuje.

Plusy
    -matuje
    -opakowanie (mimo specyficznego projektu, nigdy mi się nie otworzyło)

Minusy
    -zapach (trudno było mi się do niego przyzwyczaić)
    -cena
    -kolor Translucent niestety po chwili od nałożenia CIEMNIEJE na twarzy. Efekt? Paskudna pomarańczowa maska

Używam tego produktu od: Kilka miesięcy

Chcesz pochwalić Jusulk4 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie...
  • Po pierwszej aplikacji myślałam, że to będzie moje KWC. Ładnie matowił moją tłustą cerę i nie podkreślał suchych skórek. Ale wszystko co dobre kiedyś się kończy. Po pewnym czasie zauważyłam że ma tendencję do zapychania. Na linii żuchwy zaczęły pojawiać się ogromne wypryski w postaci "guzów"(?). Byłam zrospaczona i miałam nadzieję że to nie on jest ich prowodyrem. Jednakże po odstawieniu produkty problemy zniknęły i wszystko się ładnie zagoiło gdyby nie to że tak brutalnie potraktował moją twarz z pewnością używałabym go do dziś, a tak wylądował w koszu Minusem dla mnie był również zapach. Taki babciny...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? NIE
Chcesz pochwalić patrycja9229 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Odkrycie
  • Szukałam niedrogiego pudru do muśnięcia twarzy pod puder rozświetlający Inglota. Przy nosie mam lekkie pory i najtłustszy obszar twarzy i tam potrzebny mi lekki mat.
    Akurat trafiłam na promocję, a że kosmetyki kolorowe MF bardzo lubię nie wahałam się ani chwili.
    Mam kolor translucent i jest on idealny do mojej karnacji( choć faktycznie z transparentnym niewiele ma wspólnego) Puder nakładam pędzlem nie gąbeczką, bo potrzebne mi tylko lekkie zmatowienie twarzy( nie używam podkładu, bo dla mojej cery jest zbędny) .
    Plusy:
    Pięknie matowi nawet po lekkim muśnięciu pędzlem, nie daje efektu ciężkiej maski, długotrwały efekt.podoba mi się bardzo zapach.
    Minusy:
    Tandetne opakowanie

Ilość zużytych opakowań: mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić madusiak za czytelną i pomocną recenzję?
  • Puder godny polecenia
  • Pudru używam od kilku lat. Poleciła mi go koleżanka i od tego czasu się z nim nie rozstaje..
    + ładny, delikatny zapach
    + dobrze matowi
    + nie zatyka porów
    + długo utrzymuje się na twarzy
    + dość wydajny

Przyczepiłabym się tylko do opakowania.. jak na taki produkt jest dość kiepskie, szybko ścierają się napisy przez co wygląda mało efektownie.
    Trzeba uważanie wybierać kolory, bo nie jest to produkt transparentny. Cena nie jest jakaś strasznie wysoka jak na wydajność tego produktu, ale najlepiej polować na promocje

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: co najmniej 5

Chcesz pochwalić truskawatruski za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jedyny i niezastąpiony!!
  • Mój ulubiony i jedyny puder od ponad 10 lat, zawsze numer 34(niestety producent przestał produkowac mój odcień()-jest według mnie najlepszy.Nie zatyka porów, nie robi sztucznej maski, nie świece się-wygląda naturalnie, ale kryje wszystkie niedoskonałości, ładnie podkreśla latem opaleniznę, zimą dodaje kolorku,Obecnie zmieniono opakowanie na jeszcze ładniejsze, szkoda,że zmieniono peletę odcieni.Czasem skusiłam sie na jakieś nowe cudo i lądowało w koszu lub u koleżanek, a ja wracałam do mojego 34.Będę szukać zamiennika mojego odcienia napewno tylko w tej serii.bardzo wydajny,Pomimo, iż używam codziennie starcza mi na pół roku.Delikatny ładny zapach.Cena ok.

Chcesz pochwalić Marzena46 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Translucent? raczej nie.
  • Odcień translucent sugerował kolor transparentny, niestety, puder jest dość ciemny, wpadający w pomarańcz. Dla mnie do używania tylko latem, a i tak należy uważać, gdyż zostawia plamy. Nie, nie i nie.

Używam tego produktu od: grudzień 2013

Chcesz pochwalić searchyoursoul za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo przyzwoity puder za nieduże pieniądze. Spełnia swoje zadanie w 100%
    + Matowi cerę na długo,
    +nie ciemnieje,
    +duża paleta odcieni,
    + starcza na baaardzo długo,
    +dostępny w każdej drogerii,
    +można go kupić już za 20 zł

Chcesz pochwalić katarina3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na Tak
  • Puder jest bardzo dobry, choć kupiłam kolor transparentny to z pudrem transparentnym nie ma wiele wspólnego. Raczej osobom o jasnej karnacji odradzałabym ten produkt. Dość mocno ciemnieje na twarzy, ale przy moim odcieniu skóry nie jest to problemem bo się idealnie stapia z podkładem.
    Zapach jest dla mnie bardzo fajny, lubię takie "pudrowe" zapachy, moim zdaniem na pewno w żaden sposób nie powinien przeszkadzać bo już po chwili się ulatnia.
    Trzyma się na twarzy, choć potrzebna jest poprawka jeśli chcemy wyglądać nieskazitelnie. Produkt nie podkreśla suchych skórek, co jest dla mnie bardzo ważne (jak wiem dla innych kobiet też ponieważ mają ten sam problem)
    Podsumowując:
    plusy:
    +krycie
    +jedwabiście gładka skóra po użyciu
    +efekt się utrzymuje
    + zapach
    minusy:
    - opakowanie (jak na taką cenę pudru powinno być troszkę staranniej wykonane )
    - ciemnieje
    - transparenty nie przypomina transparentnego
    - w strefie T skóra zaczyna się po paru godzinach świecić
    - cena ( wydaję mi się dość wygórowana, mi udało się załapać ten produkt w promocji z tuszem w supher pharmie, i jeszcze miałam zniżkę z kartą lifestyle)
    Ogólnie puder dobry, ale mnie nie zachwycił.

Ilość zużytych opakowań: jestem w trakcie używania pierwszego, zużycie około 1/4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ineczka221 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Puder godny polecenia!
  • Puder Max Factor Creme Puff jest naprawdę bardzo dobrym kosmetykiem. Używam odcienia transparentnego i jestem bardzo zadowolona. Pięknie wykańcza makijaż i sprawia, że skóra nie świeci się. Nie powoduje efektu maski i sprawia, że twarz jest idealnie gładka. Dodatkowo, można go dostać za naprawdę małe pieniądze, tydzień temu kupiłam w Super-Pharm za 19 złotych. Zdecydowanie mój hit. Rzadko kiedy można dostać produkt tak dobrej jakości w takiej cenie!

Plusy:
    - niska cena i bardzo duża wydajność
    - wygodne opakowanie
    - pięknie matuje, utrzymuje się na twarzy długi czas
    - nie wysusza skóry
    - sprawia, że skóra twarzy jest gładka

Minusy:
    - może delikatnie utleniać się na twarzy, ale podobno tylko ten kolor. Chociaż ja nie zauważyłam.

Gorąco polecam!

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, jestem w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić lady_michelle za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!
  • Puder niemal idealny - niesamowicie podoba mi się wykończenie makijażu przy użyciu tego produktu. Kolor Translucent nie jest do końca transparentny - daje na skórze taki lekko beżowy, zdrowy odcień. Szczególnie dobrze wygląda to na skórze takiej jak moja - bardzo jasnej, o lekko różowym zabarwieniu. Nie da się zrobić nim plamy, bardzo dobrze się rozprowadza a jedno opakowanie wystarczyło mi na 7 miesięcy przy niemal codziennym stosowaniu. Pomaga przy blendowaniu różu. Jedyne mankamenty, które udało mi się dostrzec to cena (regularna jest zbyt wysoka ale często można go dostać w promocji), zapach - pudrowy, ciężki i "babciny" dość mocno wyczuwalny na skórze oraz jakość wykonania pudełka - kiepski plastik, napisy z wieczka zdarły się doszczętnie w kilka dni, pudełko często się łamie.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić nanette za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij