Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat! Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Max Factor Creme Puff dostępny w nowszym, złotym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Puder 2 w 1 występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492].

Cena: ok. 30zł / 21g

• bardzo dobry
  • Bardzo dobry puder matujący.
    Wygodny w aplikacji, ładnie kryje niedoskonałości i dobrze zgrywa się z różnymi podkładami. Efekt wykończenia makijażu i matowienia pozostaje na długo, nawet w intensywne i gorące dni.
    Ładny, pudrowy, bardzo klasyczny zapach (używam Golden 75 - ponoć każdy odcień pachnie inaczej).

Nie przeszkadza mi brak lusterka, ponieważ i tak zawsze mam je ze sobą, a dzięku temu opakowanie jest lżejsze i wygodniejsze. Szkoda, że szybko się wyciera i rysuje.

Chcesz pochwalić indoosia za czytelną i pomocną recenzję?
Polecany film:

• Polecam
  • Do tej pory najlepszy puder jakiego używałam. Ładnie matuje, dobrze się nakłada. Mój standard to 05 translucent, dobrze dopasowuje się do kremu bb oraz do samej cery.
    Do zapachu się przyzwyczaiłam, typowo pudrowy, dość mocno perfumowany co może niektórym przeszkadzać.

+dobrze matuje
    +bardzo wydajny (mocno sprasowany, można używać praktycznie do samego końca)

+-cena, ale patrząc na wydajność wychodzi i tak tanio

-brak lusterka
    -opakowanie szybko się wyciera, lubi się otworzyć)

Używam tego produktu od: około 3 lat
    Ilość zużytych opakowań: 6-7

Chcesz pochwalić agnesix za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry kompakt
  • Mam dwa odcienie, 13 i 05 (transculant)
    ten pierwszy używam tylko w czasie lata ze względu na jego dość ciemny odcień. Plusem jest jego mocne krycie, czasem wystarczy mi on sam + korektor. Ładnie matuje, nakładam go puszkiem (nie tym z cream puff) ponieważ jest to o wiele bardziej ekonomiczne, a gdy wybierzemy odpowiedni (ja kupiłam swój za 4 zł na ezebrze- Donegal, a wcześniej używałam puszka z pudru true match) nie będziemy martwić się o widoczność tego pudru- tak mam przynajmniej z kolorem 05 używanym teraz, z 13 było trochę gorzej... Mam wrażenie, że te pudry oprócz kolorem różnią się, choć skład pozostaje ten sam. Po pierwsze zapach- w 13 TRAGEDIA, taki chemiczny, mydlany, w 05 można go tylko leciutko wyczuć. Ogólnie nakładanie pudru na sam puszek/pędzel też jest różne. W 05 dobrze mi nakłada się tym i tym, w 13 już mam lekki problem z nałożeniem równomiernym. Ogólnie podsumowując, następnym razem gdy sięgnę po akurat nowy cream puff będzie to tylko i wyłącznie ten transparentny (nie on nie jest biały, ale zostawia naprawdę minimalny ślad koloru na twarzy- nie wiem o co chodzi z niektórymi komentarzami odnośnie różowienia...kolor jest naprawde neutralny)
    Dlatego odjęłam 0,5, a po drugie- no ideał za taką cene to to nie jest, ale wart czekania na promocje, ja kupiłam za 20.
    + wydajny
    + ładne wykończenie - matowe/ półmatowe
    - beznadziejny zapach
    - pudełeczko lubiące się otwierać
    +- cena
    + nie mam wrażenia zapchania, ani nic takiego. Nie wgłebiam się w to tak bardzo. Jest mało odczuwalny na twarzy, dobrze zastosowany nie tworzy żadnego rodzaju maski.
    Czyli spełnia swoje funkcje, idealny do torebki, ale ideałem nie jest.

Ilość zużytych opakowań: 2 wciąż w użytku, na przemiennie z innymi pudrami

Chcesz pochwalić olaciach za czytelną i pomocną recenzję?
  • Horror, dramat i prehistoria makijażu
  • To jest idealny przykład, jak oświetlenie w drogerii jest w stanie zrobić z człowieka głupka. Wybrałam odcień transluscent. Po powrocie do domu zobaczyłam prawdziwy odcień tego pudru. Horror, te różowe podtony, masakra. Kto chce wyglądać jak świnka Piggy? Ba, żeby tylko to! Okropna kredowa konsystencja (oj ten talk jakiś dziwny, może to przez tę parafinę w składzie?), jakby się miało jakiś proszek na twarzy. Do tego podkreśla zmarszczki, o których pojęcia nia miałam. Już nie mówię o moich bliznach potrądzikowych, które pięknie wydobył. Jedyne, co jest dobre w tym pudrze, to krycie.
    Nie polecam, no chyba, że komuś zależy na staroświeckim, pudrowym looku.

Używam tego produktu od: dawno, dawno temu
    Ilość zużytych opakowań: 1x9g

Chcesz pochwalić Piczonek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moj ideal!
  • Moj zdecydowany ulubieniec jesli chodzi o pudry w kompakcie!
    Pieknie matuje, twarz wyglada po nim swiezo. Pewnego dnia w pracy, kiedy po calym dniu tyrady wybieralam sie na miasto, postanowilam przyslowiowo przypudrowac nosek znajoma zapytala mnie jakiego pudru uzywam, bo bardzo ladnie wyglada twarz po jego uzyciu!

Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić Patrycja151290 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest dobry
  • Jestem bardzo zadowolona z tego pudru
    Używam od dawna i spełnił moje oczekiwania. Cieszy mnie również to że jest go dużo w opakowaniu,
    Używam go bardzo długo i jeszcze mi się nie skończył - to Wielki plus
    Dopasowuje się do każdego podkładu, kryje niedoskonałości
    Nakładając pędzlem, w ogóle się NIE sypie

Jedynym minusem jest gąbka, która niestety nie podpasowała mi, jest szorstka i większość pudru zostaje na niej

Idealnie rozprowadza się puszkiem lub pędzlem

NAPRAWDE POLECAM

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić agaaa_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham!
  • Wielbię ten puder! Posiadam odcień 05 translucent. Pierwsze co mi się spodobało w tym pudrze to cudowny zapach. Nałożony na podkład wtapia się fantastycznie! Efekt matu jest świetny i długotrwały. Nie zatyka porów. Kiedy mam mało czasu używam samego pudru i twarz wygląda świetnie. Skóra jest gładka i promienna. Delikatne zaczerwienienia są zakryte.

Plusy:
    +zapach
    +efekt matu utrzymujący się przez długi czas
    +nie zatyka porów
    +twarz wygląda naturalnie
    +nie pozostawia plam
    +konsystencja
    +praktyczne pudełeczko
    +wydajność

Minusy:
    -brak

Chcesz pochwalić Quaithe za czytelną i pomocną recenzję?
  • małe cudeńko
  • Uwielbiam , uwielbiam , uwielbiam !
    100 lat temu mama kupiła ten puder i wtedy się w nim zakochałam , ale zawsze zapomniałam go kupić :P
    Używam jeszcze wersji w czarnym opakowaniu :P i mam już w zapasie w złotym opakowaniu i myślę że będzie też taki dobry
    - pięknie pachnie !!!!!
    - kryje , dopasowuje się razem z podkładem
    - trzyma się cały dzień
    - bardzo wydajny
    - ładne opakowanie

Można bardzo często dostać go na promocji , ale mi nawet cena nie przeszkadza bo go uwielbiam !

Używam tego produktu od: 2 lata

Chcesz pochwalić julaa20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 4 raz(y)
  • Bardzo dobry
  • Skusiłam się na Creme Puff, ponieważ nie byłam zadowolona z dotychczasowego pudru. Zresztą, od wielu lat nie trafiłam na taki puder, który odpowiadałby mi w pełni. Ten jednak jest bliski ideałowi

Plusy:
    -Poręczne opakowanie, łatwo się otwiera i zamyka
    -Ładnie pachnie
    -Dobrze się rozprowadza na skórze
    -Nie tworzy zacieków i efektu maski
    -Matowi cerę, skóra się nie świeci
    -Nie zatyka porów i nie powoduje powstawania pryszczy
    -Nadaje twarzy naturalny wygląd
    -Zakrywa przebarwienia skóry (w tym sińce pod oczami)
    -Ma lekką konsystencję, nie jest ciężki
    -Bardzo wydajny
    -Dostępny w każdej drogerii
    -Czasami można go kupić na fajnej promocji
    -Ma dużo odcieni, więc każda znajdzie kolor odpowiedni do jej skóry

Minusy:
    Chyba jedynie jego cena bez promocji, ale i tak uważam, że warto

Ilość zużytych opakowań: W trakcie używania pierwszego

Chcesz pochwalić M_R_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • to jest to
  • Najlepszy puder jaki do te pory miałam, a miałam ich wiele. Mam cerę mieszaną w stronę tłustej, ciężko było mi znaleźć dobrze matujący puder, który matowałby moją cerę dłużej niż 30min. Na promocji w Rossmannie kupiłam ten puder za 30zł, kierując się opiniami moich koleżanek. Jak widać nie zawiodłam się

plusy:
    +wydajność
    +dobre krycie
    +świetne matowienie

minusów brak

Ilość zużytych opakowań: 1 zwykłe

Chcesz pochwalić drHart za czytelną i pomocną recenzję?