Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat!
Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Dostępny w granatowym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

Cena: ok. 30zł / 21g

• cudo
  • Mój pierwszy puder jaki kupiłam w życiu. I nie zamienię na żaden inny. używam odcienia 41 przez cały rok, ponieważ nie opalam twarzy, a puder świetnie stapia się ze skórą.

Plusy:
    matuje
    ślicznie wyrównuje koloryt
    matowi
    nie ściera się
    nie ma efektu maski
    dobrze wtapia się w skórę
    wydajność - opakowanie starcza mi na pół roku
    dobrze zakrywa "niespodzianki"

minusy
    opakowanie - trochę nieporęczne i mało solidne

Chcesz pochwalić kkkopi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja !
  • Lepszego pudru nie miałam! Jak dla mnie ideał. Używam w sumie dwóch odcieni - w lecie 05 niby transparentny, ale nie do końca, idealnie pasuje do mojej opalonej skóry; gdy moja cera blednie z powodu braku słońca wybieram odcień 50 natural. Podkładów nie lubię i nie używam, Cerme Puff nakładam na sam krem i spisuje się doskonale.

+ wydajny
    + dobrze matuje
    + daje naturalny efekt
    + tuszuje drobne niedoskonałości
    + długo utrzymuje się na twarzy

Przyczepić mogę się jedynie zapachu, który mógłby być przyjemniejszy i opakowania, które mogłoby być bardziej solidne i z lusterkiem. Jednak jestem z tego produktu bardzo zadowolona.

Używam tego produktu od: wieków :P
    Ilość zużytych opakowań: Straciłam już rachubę

Chcesz pochwalić kat_ma za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy puder jaki miałam
  • To mój nr 1 wśród pudrów prasowanych. Przy mojej naprawdę błyszczącej strefie T, radzi sobie rewelacyjnie i na długo matuje. Jest delikatny jak puszek, lubię jego zapach i cena jak na jego wysoką jakość wg mnie jest dość niska. Nawet jeśli na chwilę zamieniam go na inny model bo chcę przetestować jakąś nowość, to zawsze do niego wracam.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: ponad 5

Chcesz pochwalić kama_strus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kosmetyczka starej ciotki...
  • Zdecydowanie się nie polubiliśmy.
    Po pierwsze-okropnie pachnie! Wiem, że zapach nie jest najważniejszy i blablabla... Jednak skoro jest sztucznie dodawany to chyba można zapodać tam jakiś przyjemny Fragrance, zamiast streszczać puderniczkę starej ciotki. Niestety, innych skojarzeń nie mam. Po drugie, wygląda na twarzy bardzo pudrowo i nienaturalnie oraz waży się na podkładach. Próbowałam go nakladać na True Match L'oreal, 123 Perfect Bourjois i DD Cream Lady Code z Biedronki, na żadnym nie wyglądał dobrze, a są to zupełnie różne wg mnie produkty. Najlepiej moja twarz wyglądała gdy nie nakładałam tego kosmetyku na podkład, ale na krem, lub "naked". Wtedy dosyć dobrze krył (oczywiście porównując poziom krycia z innymi nakładanymi solo pudrami), jednak nadal mało naturalnie-to jednak jeden z niewielu plusów.
    Drugim może być pojemność produktu.
    Jednak na pewno nie kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: przez 2-3 miesiące

Chcesz pochwalić No air za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nie.
  • Pomimo ogromnej sympatii,jaką darzę markę Max Factor,to nijak nie mogę się przekonać do tego pudru.

Kupiłam zachęcona recenzjami,wybrałam kolor 05.
    I tutaj pierwsze zastrzeżenie-ja mam ciemną karnację,natomiast posiadany przeze mnie odcień 05,zwany również transparentnym(chyba w MF transparentnego pudru nie widzieli!!) jest dla mnie....za ciemny.I ja nie żartuję. Owszem,jest pięknie,ale tylko do godziny od czasu wykonania makijażu,a im dłużej mam go na twarzy,tym jest gorzej.Po jakichś dwóch godzinach-poświęcilam się i wytrzymałam z nim aż tyle na twarzy-przybiera odcień ślicznej pomarańczki,dyni,jak zwał,tak zwał....W sumie Miss Solarium to też dobre określenie.
    Próbowałam na różnych podkładach-Facefinity,Lasting Performance,Revlon Colorstay,Bourjois 10 Hours Sleep Effect,nawet na podkładach firmy Hean i Eveline,nawet na kremach typu BB-Eveline,Garnier do mieszanej/tłustej,kremie z Ziai,no na czym się tylko dało-i efekt za każdym razem taki sam-wściekła pomarańcza,tylko zależnie od podkładu/kremu zmieniało się natężenie koloru.
    Kolejna sprawa-puder jest okropnie ciężki.
    Mam skórę normalną,nie mam problemów ze strefą T czy nadmiernym wydzielaniem sebum.Ale autentycznie,po nałożeniu tego pudru-pędzlem,żeby nie było,dołączoną gąbeczkę od razu wyrzuciłam do kosza-ja go czułam na twarzy.
    Był jak maska,ciężki,jakiś taki grubo zmielony,czułam się źle,mając go na twarzy.
    Mat,jaki daje,jest płaski i sztuczny,najgorsze wyszło połączenie tego pudru z Revlonem-efekt tynku na twarzy.
    Domyślam się,że panie ze skórą mieszaną/tłustą będą zachwycone-ja nie jestem,nie znoszę efektu tapety,nie lubię,gdy puder jest widoczny z odległości kilometra.
    Puder pyli,niestety,co wpływa na jego wydajność-używam pędzla kabuki z naturalnego włosia,być może to wina pędzla,choć jak dotąd idealnie zgrywał się z używanymi przeze mnie pudrami-koniec końców,wyrzuciłam go po niecałym miesiącu testów,ale już wtedy zaczęło pześwitywać dno opakowania.
    Opakowanie i zapach-tutaj nie mam zastrzeżeń,jak wiemy,zapach to kwestia gustu,zaś z pudełkiem nie działo się nic złego,spadło kilka razy i nadal było całe,napisy się nie ścierały.
    Na plus mogę zaliczyć cenę-zwykle poniżej 30 zł,krycie-bo radzi sobie z tym bardzo dobrze(testowałam na kremach pielęgnacyjnych,nawet korektor nie był potrzebny) i dostępność.Nie zauważyłam również,by uczulal czy zapychał pory.
    Mimo wszystko,to zdecydowanie za mało,bym kupiła go ponownie,nawet w słynnym kolorze naturalnym-ja nie chcę maski na twarzy,chcę delikatnego matu,utrwalenia mojego makijażu,wygładzenia cery i efektu świeżości,a niestety,Creme Puff nie daje mi żadnego z powyższych.
    Nie polecam dla cer normalnych/suchych.

Używam tego produktu od: miałam pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić MissYou00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry puder za dobrą cenę
  • Używam odcienia 05.
    Plusy:
    - bardzo ładnie wykańcza makijaż
    - długo utrzymuje się na skórze
    - nie zapycha
    - matowi odpowiednie partie twarzy
    - pięknie pachnie
    - ładne, wygodne opakowanie
    - przystępna cena, zwłaszcza w promocjach można go kupić za przysłowiowe grosze
    - wydajny

Minusy:
    - największą gwiazdkę odejmuję za kolorystykę - jest ciemna. Nawet te najjaśniejsze nie nadają się do tych całkiem jasnych karnacji
    - ciemnieje na twarzy
    - nie używam dołączonej gąbeczki, bo źle mi ten puder rozprowadza (a może nie potrafię tego zrobić, o wiele ładniej pędzlem)

W ogólnej ocenie uważam puder za dobry produkt.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić xhankax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Plusy:
    + ŚLICZNIE pachnie
    + Dostępność
    + Cena
    + Wydajny
    + Dobrze matowi
    + Utrzymuje sie na twarzy prawie cały dzień

Minusy:
    - Same ciemne odcienie, odcień transparentny ciemnieje na twarzy
    - Przy użyciy pędza bardzo unosi sie w powietrzu

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lidelse za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Choć ten puder mam od niedawna, jestem nim kompletnie zachwycona. Jest delikatny, puchowy, świetnie matuje skórę, długo utrzymuje się na twarzy, bez problemów się go rozprowadza po skórze. Jedyne co mi przeszkadza to zapach, nie przepadam za takimi "perfumowanymi" kosmetykami. Myślę, że nie będę już szukać idealnego pudru, bo chyba go znalazłam

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Olivva za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny kosmetyk
  • Dużej wagi do pudru jakoś nie przykładałam, zwłaszcza że ciężko mi było sobie dobrać odpowiedni. Jakieś dwa lata temu trafiłam na puder Creme Puff i jestem bardzo zadowolona. Większość pudrów jest tak bardzo sprasowanych że ciężko się ich używa. Ten jest wręcz puszysty, łatwo i szybko się go nakłada co dla mnie jest dużym plusem gdyż śpiesząc się do pracy nie mam czasu na długie nakładanie makijażu. A tu machnę raz dwa i już gotowe. Świetnie kryje.
    Trzyma się długo a cera nie świeci się i ładnie wygląda. Przy niewielkiej ilości ukrywa wszystkie niedoskonałości.
    I przy tym wszystkim jeszcze ładnie pachnie?
    Udało mi się wreszcie znaleźć dobry dla mnie puder oraz odcień idealnie pasujący do mojej cery.

Jego jedynąwadą jest fakt, że zdecydowanie za szybko się kończy.

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10 lub więcej

Chcesz pochwalić Wróbelek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Matuje
  • Puder idealnie matuje cere. Używam go już kilka lat i sprawdza się idealnie.
    Nie kruszy się w opakowaniu. Rozprowadza się po twarzy nie zostawiając tz. smug.
    Ja uzywam pędzelka a nie gąbeczki dołaczonej do opakowania, ponieważ daje lepszy efekt.
    Pozostaję na twarzu długi czas, nie uczula osób noszących soczewki kontaktowe.

Chcesz pochwalić aoka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry.
  • Bardzo długo zwlekałam z kupnem Creme Puff, po nieudanym zakupie rok temu, gdy kupiłam ten produkt i okazał się być zdecydowanie za ciemny, bardzo się zraziłam, ale zaryzykowałam raz jeszcze i się nie rozczarowałam.
    Zalety:
    +średnie krycie
    +idealne matowe wykończenie
    +świetnie się rozprowadza
    +bardzo długo utrzymuje się na twarzy, czasem nie potrzebuję żadnych poprawek, ewentualnie drobne przypudrowanie nosa w ciągu dnia

Wady:
    -okropnie podkreśla suche skórki
    -mogłoby być więcej odcieni w ofercie, bo nadal żaden z nich nie jest tym idealnym dla mojej karnacji

+/- zapach albo się lubi albo nie, mnie nieco drażni bo podczas nakładania czuję się jak jakaś porcelanowa lalka, kwestia gustu

Zdecydowanie polecam, cena adekwatna do jakości. Pomimo drobnych wad, Creme Puff daje radę! Używam tego produktu od: 3 tygodniIlość zużytych opakowań: 1 standardowe

Chcesz pochwalić fullheaven za czytelną i pomocną recenzję?
  • GENIALNY
  • Bardzo go lubię. Creme Puff i Stay Matte Rimmela to moje najlepsze pudry

Plusy:
    + zapach (uwielbiam !)
    + dobrze kryje
    + dłuuugo się utrzymuje
    + z podkładem cera idealna gwarantowana
    + nie zapycha
    + nie uczula
    + gąbeczka w zestawie (chociaż ja i tak wolę pędzel)
    + nie podkreśla niedoskonałości
    + bez problemu się go nakłada

Minusy(tak jest jeden):
    - opakowanie szybko ulega zniszczeniu

Marzę, aby MF powróciło z tamtym,dawnym opakowaniem.Marzenie

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić panna_justyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Klasyka
  • Kilka lat temu miał swoje pięć minut w mojej kosmetyczce. Teraz używam odcienia 41 medium beige na Revlon Colorstay 330 natural tan, jako puder do wykończenia makijażu. Sprawdza się na mojej mieszanej skórze, lecz troszkę się ściera, przy Facefinity Max Factora nie było tego problemu. Matuje, po paru godzinach ( ok 5- 6h ) potrzebna jest delikatna poprawka, ale to i tak nie źle, jak na moją problematyczną cerę. Wyrównuje kolor, dobrze kryje w porównaniu do innych pudrów prasowanych, nie pyli podczas nakładania, delikatnie ciemnieje na twarzy po nałożeniu. Dla mnie zapach fantastyczny, w stylu retro. Niestety opakowanie to porażka, ścierają się napisy, nie ma zamknięcia, ani lusterka, o dołączonej gąbeczce nie wspomnę, trzeba dokupić sobie nową lub nakładać pędzlem. Puder pod koniec użytkowania kruszy się. Można go kupić na Allegro za 22zł z przesyłką, więc jest to 21 gram dobrego produktu za grosze, większość pudrów ma 8-9 gram. Kiedyś opakowanie pudru Creme Puff Max Factora wyglądało rewelacyjnie , szkoda, że nadal takich nie robią ... dołączam zdjęcia Creme Puff z dawnych lat.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesięcy, na zmianę z innymi.
    Ilość zużytych opakowań: jedno nie całe

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja Foto recenzja
Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić ReadyElisaReady za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje KWC
  • Mam ten puder od tygodnia i jestem zachwycona, mam cerę tłustą z tendencją do małych niespodzianek. Super matuje na ok.5 godzin, a u mnie to naprawdę długo.
    \nna plus:
    \n+bardzo ładny zapach
    \n+super matuje
    \n+wyrównuje kolor
    \n+dobrze kryje
    \nna minus:
    \n-podkreśla lekko pory
    \n-ma brzydkie opakowanie bez lusterka

Chcesz pochwalić ed7 za czytelną i pomocną recenzję?
  • stara miłość nie rdzewieje
  • Z tym pudrem wiąże się krótka historia.Dawno,dawno temu w czasach zgrzebnego PRL-u ,w epoce Edwarda Gierka pojawiły się w sklepach zwanych Moda Polska pierwsze zagraniczne kosmetyki.Byłam w maturalnej klasie i w końcu miałam własnego chłopaka,któremu rzecz jasna chciałam się podobaćA miałam trochę kompleksów na punkcie cery,wymagającej podretuszowania pudrem.Używałam taniego ale dostępnego pudru "Celia",który niestety nie upiększał mojej buzi.Pewnego dnia wypatrzyłam w Modzie piękną,białą puderniczkę z logo Max Factor.Niestety kosztowała 150 złotych co było sumą jak dla mnie zawrotną.Ale ja wiedziałam,że muszę ją mieć i tyleŻeby zdobyć na nią fundusze sprzedałam fryzjerowi swój warkocz i puderek był mój.Czułam się w nim luksusowo a zapach ,który teraz tak wielu wizażankom przeszkadza był dla mnie wręcz upojny.Tak więc był to mój pierwszy luksusowy(tym bardziej,że w puderniczce z lusterkiem) puder i teraz po tylu latach postanowiłam znowu go kupić,żeby ożywić wspomnień czar.No i używam go z zadowoleniem,tylko zapach faktycznie trochę mi przeszkadza

Używam tego produktu od: od paru dni
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić borgia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znakomity!
  • Oceniam odcień: translucent (nie do końca taki bezbarwny, jest delikatnie opalizujący, na początku byłam przerażona i zawiedziona ale okazało się, że daje super efekt i nie wyglądam jak po solarium)

+ babciny zapach mimo, że nie lubię tego typu zapachów, ten przypadł mi do gustu, to coś innego po prostu
    + wydajność
    + krycie
    + trwałość

- pół gwiazdki odejmuję za beznadziejną gąbeczkę, mogli się bardziej postarać

Puder nakładam przy dziennym świetle, pędzelkiem dla uzyskania jednolitego krycia bez "placków". Dzięki temu zawsze wygląda naturalnie i świeżo.

Używam tego produktu od: kilku dni
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1.

Chcesz pochwalić syl89wia za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropny
  • W życiu nie miałam gorszego pudru. Śmiedzi starymi perfumami, robi okrutne ceglaste placki na twarzy(a miałam najjaśniejszy odcień), widać go na twarzy - coś na kształt sproszkowanej marchewy na skórze. Użyłam kilkakrotnie, z różnymi podkładami, przy użyciu zarówno gąbki (ta z opakowania jest koszmarnej jakości- do pudrów za 10 zł często są dodawane lepsze) jak i pędzla i wyglądał tak samo paskudnie. Po tygodniu poszedł do śmieci - nawet zamiast bronzera się nie sprawdził, nie mówiąc o używaniu zamiast podkładu.

Używam tego produktu od: kilknaście razy Ilość zużytych opakowań: część jednego

Chcesz pochwalić fluorize za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Najlepszy puder w kompakcie jaki miałam. Używam go od lat, i nie raz w międzyczasie sięgałam po różne inne dostępne na rynku pudry: reklamowane nowości czy polecane przez koleżanki cuda! Zawsze jednak kończyło się na tym, że szłam do drogerii i i tak kupowałam Creme Puff. Jak dla mnie jest bezkonkurencyjny!
    Używam odcienia Medium Beige (41)

Plusy:
    * idealnie dopasowuje się do skóry
    * dostępny w naprawdę przyzwoitej cenie
    * współgra z każdym podkładem jakiego używałam (a testowałam najróżniejsze)
    * matuje
    * bardzo dobrze kryje
    * długo utrzymuje się na skórze

Minusy:
    * nie zauważyłam

Ilość zużytych opakowań: Nie do zliczenia

Chcesz pochwalić my_myself za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tragedia
  • Po kosmetyku za takie pieniądze spodziewałabym się o wiele więcej niż to co otrzymałam

Plusy:
    - ? chyba nie ma żadnego

Minusy:
    - zapach (mnie osobiście on mdli)
    - wygląda sztucznie
    - gąbeczka w zestawie to chyba kpina
    - wysusza cerę

Używam tego produktu od: Już nie używam...
    Ilość zużytych opakowań: 1 napoczęte i teraz stoi nieużywane

Chcesz pochwalić Euphoria X za czytelną i pomocną recenzję?
  • do tej pory najlepszy jaki miałam
  • nie spotkałam się jeszcze z lepszym pudrem,

-ładnie pachnie
    -jak dla mnie bardzowydajny
    -dobrze matuje

gąbeczke od razu wyrzucam zastępując pędzelkiem.

minusem jest tylko to że pod konniec strasznie się kruszy ale to tylko taki malutki minusik :P

polecam

Chcesz pochwalić Sylwia230291 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie .
  • Po pudrze za 42 zł spodziewałabym się więcej niż otrzymałam . Niestety wypada on gorzej od rosmann'owskiego za niecałe 10 zł

+ zapach , rewelacja !
    + nie zapycha

- na twarzy wygląda jak kolorowa mąka !
    - jakość gorsza niż najtańszych pudrów z bazaru
    - opakowanie , bardzo nieporęczne , otwiera się w kosmetyczce samo
    - o gąbeczce nie wspominam , od razu ląduje do kosza
    - efekt "tapeciary" gwarantowany

Generalnie wiele zachwytu o nic. Przyznam że też wiązałam z nim nadzieje . Nie wiem , może natrafiłam na feralną partie ?

Ilość zużytych opakowań: 1/4

Chcesz pochwalić Gaaamon za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • ładnie matuje, jest praktycznie niewidoczny, przystępna cena, nie ściera się, nie tworzy plam, przyjemnie delikatnie pachnie, wydajny, w dobrej cenie.

Ilość zużytych opakowań: 1 op

Chcesz pochwalić Kate860122 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niesmiertelnik i klasyk
  • puder towarzyszy mi niemal cale zycie
    przechodzi rozne metamorfozy ale zawsze trzyma wysoki poziom

to super puder po dobre cenie

kryje

bardzo lubie i polecam
    kolory mozna latwo dobrac

b. dobra jakosc

Ilość zużytych opakowań: 10 calych

Chcesz pochwalić Blackigirl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie nie
  • Jak na tak kultowy kosmetyk wypada bardzo słabo. Przede wszystkim okropnie pachnie! Nie mogę go przez to używać bez grymasu na twarzy. Poza tym nie robi nic! Ot tak, zwykły puder na wykończenie makijażu. Wygładza, lekko ujednolica, ale mam wrażenie, że przesusza. Spodziewałam się po nim czegoś fajnego, skoro tak długo utrzymuje się na rynku. Mam czyste sumienie, że spróbowałam, bo od dawna "chodził" za mną biorąc pod uwagę pozytywne opinie i liczbę kobiet, które go wypróbowały. Więcej nie kupię ponownie. Za tę cenę miałabym trzy opakowania tańszych pudrów, podobnych w działaniu, a nawet lepszych, jeśli chodzi o MOJE wymagania

Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego

Chcesz pochwalić Syla1809 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przemijający zachwyt...
  • Pamiętam jak lata temu sięgałam po ten produkt i zachwycałam się jego właściwościami. Wtedy jeszcze jego opakowanie w całości było czarne. Gdy już jakiś czas temu zobaczyłam go w nowej, złotej odsłonie postanowiłam, że to już czas odnowić naszą starą znajomość

Puder znajduje się w dość staromodnym, plastikowym opakowaniu, które mieści 21g produktu. Pudełeczko łatwo się odkręca, dlatego też czasem potrafi sam otworzyć się w kosmetyczce :/ Do opakowania dołączono również bardzo cieniutką gąbeczkę, która co najwyżej sprawdzi się przy małych poprawkach w ciągu dnia. Jest miękka, ale jej jakość pozostawia wiele do życzenia. W opakowaniu nie znajdziemy lusterka. Szata graficzna jest prosta i elegancka, ale niestety po jakimś czasie zaczynają się ścierać napisy. Puder jest średnio zmielony i dość mocno zbity. Zawiera mikroskopijne drobinki. Łatwo aplikuje się go za pomocą pędzla i nie pyli się podczas nakładania. Jeśli chodzi o zapach, to albo pokochamy go od razu, albo znienawidzimy i będzie uniemożliwiał nam on używanie. Ja wiedziałam czego się spodziewać, więc całkiem go polubiłam. Jest intensywny i mocno mydlany, trochę w stylu retro. Na szczęście na skórze nie jest już tak wyczuwalny jak w opakowaniu. Skład niestety nie powala. Najbardziej obawiałam się parafiny, ale jak na razie nie wyrządziła mi ona jeszcze krzywdy i mam nadzieję, że tego nie zrobi

Do wyboru mamy kilka kolorów, w tym odcień transparentny, więc myślę, że większość znajdzie odcień odpowiedni dla siebie, choć brak tutaj typowo jasnych odcieni. Ja wybrałam dość ciepły odcień o nr 41 Medium Beige, który nieco ociepla moją karnację, ale się od niej nie odcina. Ma neutralne beżowo-brązowe pigmenty z delikatną domieszką brzoskwini. Po nałożeniu na skórę zapewnia nam dość intensywne krycie jak na puder, dlatego czasem używam go jedynie na krem nawilżający. Daje naturalny, półmatowy efekt. Sam utrzymuje się przez ok 4 godziny, więc trwałość jest raczej średnia. Po tym czasie skóra zaczyna się świecić. Nałożony na podkład staje się dość ciężki, ale utrzymuje się nieco dłużej. W ciągu dnia niestety potrafi się ścierać. W moim przypadku na szczęście nie zapycha porów, ale ze względu na nieszczęsną parafinę w składzie wszystko jest możliwe. Opakowanie zawiera aż 21g pudru, więc wydajność jest naprawdę dobra. Używam go już trzeci miesiąc, a pozostało jeszcze sporo. Ze względu na dużą pojemność, cena nie jest wysoka, w dodatku często można kupić go w promocji za ok 30zł. Dostępny praktycznie w każdej drogerii

Plusy:

- dobre krycie
    - naturalny efekt
    - gama kolorystyczna
    - wygładza skórę
    - ujednolica koloryt
    - duża pojemność
    - wydajność
    - cena

Minusy:

- skład
    - lubi się ścierać
    - średnia trwałość

Podsumowując: Jest to dobry produkt, jednak nie powala mnie już tak jak kilka lat temu. Największą zaletą jest dobre krycie, które może zastąpić nam podkład. Na pewno zużyję do końca to opakowanie, ale nie wiem czy kupię następne, jednak myślę, że warto go wypróbować

Ilość zużytych opakowań: 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić InfallibleLifestyle za czytelną i pomocną recenzję?