Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Powiększ Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Zgłaszająca osoba: Joanna

Kiedy Max Factor wprowadził na rynek Creme Puff w 1953 roku, nikt nie mógł przewidzieć, że ten łatwy w stosowaniu, nieskomplikowany produkt będzie kosmetycznym bestselerem przez niemal 50 lat!
Niezwykłe połączenie dwóch własności: podkładu w kremie i sypkiego pudru; zaistniał w historii jako jeden z najpopularniejszych kosmetyków wszech czasów. Stał się wzorcem dla wielu podobnych podkładów typu 2 w 1, które w późniejszych latach nieomal każda firma kosmetyczna włączała do swojej oferty.
Podkład jest kryjący, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych, co jest szczególnie istotne podczas lata i zimy.
Dostępny w granatowym pudełeczku z puszystą gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Występuje w 10 odcieniach.

Skład: Talc, Titanium, Dioxide, Zinc Stearate, Calcium Carbonate, Paraffinium Liquidum, Parfum,, Sorbitan Sesquioleate, Methylparaben, Propyloparaben, Lanolon, Polysorbate 60, BHA, [+/-Cl 77007, Cl 77791, Cl 77492]

Cena: ok. 30zł / 21g

• bardzo przeciętny i niewarty ceny
  • Miałam kolor Natural.
    Długo czaiłam się na ten puder. W końcu to Max Factor, a produkt niemalże kultowy i legendarny. I co? I rozczarował mnie jeszcze bardziej niż osławiony tusz 200 kalorii.
    Puder ten ponoć powinien chociaż nosić znamiona podkładu, w końcu to kompakt. Niestety - nie krył zupełnie, absolutnie, totalnie niczego, nawet lekkiego zarumienienia na policzkach, co wszystkie inne, nawet najlichsze pudry przykrywały bez problemu. Znikał z buzi w tempie ekspresowym, świeciła się brzydko i nienaturalnie niedługo po aplikacji.
    Ja używałam tego produktu bezpośrednio na krem nawilżający. Podejrzewam, że z podkładem mógłby nie współpracować.
    Nigdy więcej nie skuszę się na Creme Puff i pewnie minie sporo czasu nim znowu spojrzę na półkę Max Factor w drogerii, bo odnoszę wrażenie, że cały ten szum i splendor opiera się na dawnej legendzie, z której już chyba nic nie zostało, prócz nazwy.

Ilość zużytych opakowań: jedno zaczęte, poszło w świat

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Odonate za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudo
  • Mój pierwszy puder jaki kupiłam w życiu. I nie zamienię na żaden inny. używam odcienia 41 przez cały rok, ponieważ nie opalam twarzy, a puder świetnie stapia się ze skórą.

Plusy:
    matuje
    ślicznie wyrównuje koloryt
    matowi
    nie ściera się
    nie ma efektu maski
    dobrze wtapia się w skórę
    wydajność - opakowanie starcza mi na pół roku
    dobrze zakrywa "niespodzianki"

minusy
    opakowanie - trochę nieporęczne i mało solidne

Chcesz pochwalić kkkopi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja !
  • Lepszego pudru nie miałam! Jak dla mnie ideał. Używam w sumie dwóch odcieni - w lecie 05 niby transparentny, ale nie do końca, idealnie pasuje do mojej opalonej skóry; gdy moja cera blednie z powodu braku słońca wybieram odcień 50 natural. Podkładów nie lubię i nie używam, Cerme Puff nakładam na sam krem i spisuje się doskonale.

+ wydajny
    + dobrze matuje
    + daje naturalny efekt
    + tuszuje drobne niedoskonałości
    + długo utrzymuje się na twarzy

Przyczepić mogę się jedynie zapachu, który mógłby być przyjemniejszy i opakowania, które mogłoby być bardziej solidne i z lusterkiem. Jednak jestem z tego produktu bardzo zadowolona.

Używam tego produktu od: wieków :P
    Ilość zużytych opakowań: Straciłam już rachubę

Chcesz pochwalić kat_ma za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy puder jaki miałam
  • To mój nr 1 wśród pudrów prasowanych. Przy mojej naprawdę błyszczącej strefie T, radzi sobie rewelacyjnie i na długo matuje. Jest delikatny jak puszek, lubię jego zapach i cena jak na jego wysoką jakość wg mnie jest dość niska. Nawet jeśli na chwilę zamieniam go na inny model bo chcę przetestować jakąś nowość, to zawsze do niego wracam.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: ponad 5

Chcesz pochwalić kama_strus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kosmetyczka starej ciotki...
  • Zdecydowanie się nie polubiliśmy.
    Po pierwsze-okropnie pachnie! Wiem, że zapach nie jest najważniejszy i blablabla... Jednak skoro jest sztucznie dodawany to chyba można zapodać tam jakiś przyjemny Fragrance, zamiast streszczać puderniczkę starej ciotki. Niestety, innych skojarzeń nie mam. Po drugie, wygląda na twarzy bardzo pudrowo i nienaturalnie oraz waży się na podkładach. Próbowałam go nakladać na True Match L'oreal, 123 Perfect Bourjois i DD Cream Lady Code z Biedronki, na żadnym nie wyglądał dobrze, a są to zupełnie różne wg mnie produkty. Najlepiej moja twarz wyglądała gdy nie nakładałam tego kosmetyku na podkład, ale na krem, lub "naked". Wtedy dosyć dobrze krył (oczywiście porównując poziom krycia z innymi nakładanymi solo pudrami), jednak nadal mało naturalnie-to jednak jeden z niewielu plusów.
    Drugim może być pojemność produktu.
    Jednak na pewno nie kupię go ponownie.

Używam tego produktu od: przez 2-3 miesiące

Chcesz pochwalić No air za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie nie.
  • Pomimo ogromnej sympatii,jaką darzę markę Max Factor,to nijak nie mogę się przekonać do tego pudru.

Kupiłam zachęcona recenzjami,wybrałam kolor 05.
    I tutaj pierwsze zastrzeżenie-ja mam ciemną karnację,natomiast posiadany przeze mnie odcień 05,zwany również transparentnym(chyba w MF transparentnego pudru nie widzieli!!) jest dla mnie....za ciemny.I ja nie żartuję. Owszem,jest pięknie,ale tylko do godziny od czasu wykonania makijażu,a im dłużej mam go na twarzy,tym jest gorzej.Po jakichś dwóch godzinach-poświęcilam się i wytrzymałam z nim aż tyle na twarzy-przybiera odcień ślicznej pomarańczki,dyni,jak zwał,tak zwał....W sumie Miss Solarium to też dobre określenie.
    Próbowałam na różnych podkładach-Facefinity,Lasting Performance,Revlon Colorstay,Bourjois 10 Hours Sleep Effect,nawet na podkładach firmy Hean i Eveline,nawet na kremach typu BB-Eveline,Garnier do mieszanej/tłustej,kremie z Ziai,no na czym się tylko dało-i efekt za każdym razem taki sam-wściekła pomarańcza,tylko zależnie od podkładu/kremu zmieniało się natężenie koloru.
    Kolejna sprawa-puder jest okropnie ciężki.
    Mam skórę normalną,nie mam problemów ze strefą T czy nadmiernym wydzielaniem sebum.Ale autentycznie,po nałożeniu tego pudru-pędzlem,żeby nie było,dołączoną gąbeczkę od razu wyrzuciłam do kosza-ja go czułam na twarzy.
    Był jak maska,ciężki,jakiś taki grubo zmielony,czułam się źle,mając go na twarzy.
    Mat,jaki daje,jest płaski i sztuczny,najgorsze wyszło połączenie tego pudru z Revlonem-efekt tynku na twarzy.
    Domyślam się,że panie ze skórą mieszaną/tłustą będą zachwycone-ja nie jestem,nie znoszę efektu tapety,nie lubię,gdy puder jest widoczny z odległości kilometra.
    Puder pyli,niestety,co wpływa na jego wydajność-używam pędzla kabuki z naturalnego włosia,być może to wina pędzla,choć jak dotąd idealnie zgrywał się z używanymi przeze mnie pudrami-koniec końców,wyrzuciłam go po niecałym miesiącu testów,ale już wtedy zaczęło pześwitywać dno opakowania.
    Opakowanie i zapach-tutaj nie mam zastrzeżeń,jak wiemy,zapach to kwestia gustu,zaś z pudełkiem nie działo się nic złego,spadło kilka razy i nadal było całe,napisy się nie ścierały.
    Na plus mogę zaliczyć cenę-zwykle poniżej 30 zł,krycie-bo radzi sobie z tym bardzo dobrze(testowałam na kremach pielęgnacyjnych,nawet korektor nie był potrzebny) i dostępność.Nie zauważyłam również,by uczulal czy zapychał pory.
    Mimo wszystko,to zdecydowanie za mało,bym kupiła go ponownie,nawet w słynnym kolorze naturalnym-ja nie chcę maski na twarzy,chcę delikatnego matu,utrwalenia mojego makijażu,wygładzenia cery i efektu świeżości,a niestety,Creme Puff nie daje mi żadnego z powyższych.
    Nie polecam dla cer normalnych/suchych.

Używam tego produktu od: miałam pół roku temu
    Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić MissYou00 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry puder za dobrą cenę
  • Używam odcienia 05.
    Plusy:
    - bardzo ładnie wykańcza makijaż
    - długo utrzymuje się na skórze
    - nie zapycha
    - matowi odpowiednie partie twarzy
    - pięknie pachnie
    - ładne, wygodne opakowanie
    - przystępna cena, zwłaszcza w promocjach można go kupić za przysłowiowe grosze
    - wydajny

Minusy:
    - największą gwiazdkę odejmuję za kolorystykę - jest ciemna. Nawet te najjaśniejsze nie nadają się do tych całkiem jasnych karnacji
    - ciemnieje na twarzy
    - nie używam dołączonej gąbeczki, bo źle mi ten puder rozprowadza (a może nie potrafię tego zrobić, o wiele ładniej pędzlem)

W ogólnej ocenie uważam puder za dobry produkt.

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe opakowanie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić xhankax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Plusy:
    + ŚLICZNIE pachnie
    + Dostępność
    + Cena
    + Wydajny
    + Dobrze matowi
    + Utrzymuje sie na twarzy prawie cały dzień

Minusy:
    - Same ciemne odcienie, odcień transparentny ciemnieje na twarzy
    - Przy użyciy pędza bardzo unosi sie w powietrzu

Używam tego produktu od: Dłużej niż rok
    Ilość zużytych opakowań: Więcej niż 4

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lidelse za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Choć ten puder mam od niedawna, jestem nim kompletnie zachwycona. Jest delikatny, puchowy, świetnie matuje skórę, długo utrzymuje się na twarzy, bez problemów się go rozprowadza po skórze. Jedyne co mi przeszkadza to zapach, nie przepadam za takimi "perfumowanymi" kosmetykami. Myślę, że nie będę już szukać idealnego pudru, bo chyba go znalazłam

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Olivva za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny kosmetyk
  • Dużej wagi do pudru jakoś nie przykładałam, zwłaszcza że ciężko mi było sobie dobrać odpowiedni. Jakieś dwa lata temu trafiłam na puder Creme Puff i jestem bardzo zadowolona. Większość pudrów jest tak bardzo sprasowanych że ciężko się ich używa. Ten jest wręcz puszysty, łatwo i szybko się go nakłada co dla mnie jest dużym plusem gdyż śpiesząc się do pracy nie mam czasu na długie nakładanie makijażu. A tu machnę raz dwa i już gotowe. Świetnie kryje.
    Trzyma się długo a cera nie świeci się i ładnie wygląda. Przy niewielkiej ilości ukrywa wszystkie niedoskonałości.
    I przy tym wszystkim jeszcze ładnie pachnie?
    Udało mi się wreszcie znaleźć dobry dla mnie puder oraz odcień idealnie pasujący do mojej cery.

Jego jedynąwadą jest fakt, że zdecydowanie za szybko się kończy.

Używam tego produktu od: ok. 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: ok. 10 lub więcej

Chcesz pochwalić Wróbelek za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij