Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

Max Factor, Creme Puff (Puder w kompakcie 2 w 1)

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Średnia ocena: 3.68/5

Średnia ocena: 4.63/5

zobacz więcej ofertzwiń

Podkład kryjący 2 w 1 marki Max Factor, pomaga zatuszować drobne niedoskonałości cery i powoduje, że skóra nie świeci się zachowując matowy wygląd przez cały dzień. Zawiera filtry przeciwsłoneczne, które zabezpieczają skórę przed szkodliwym wpływem promieni słonecznych. Max Factor Creme Puff dostępny w złotym okrągłym pudełku z gąbką, którą dla zwiększenia siły krycia można zwilżyć przed nakładaniem pudru. Puder 2 w 1 występuje w 10 odcieniach.

kryjące, matujące
prasowany
normalna, mieszana
Krycie
średnie

Być może...

To prawda, że daje niepowtarzalny efekt satynowego wykończenia przez dobre kilka godzin. Jest to moje pierwsze opakowanie. Aż załuję, że nie miałam właśnie jego przy sobie w dniu ślubu, sprawdziłby się idealnie przy poprawce makijażu.
Jedyne co mi przeszkadza to ten babciny zapach.. Nie mogę udawać, że go nie czuć :P przy pierwszym zastosowaniu był tak intensywny, że pochopnie zadecydowałam oddać go mamie. Mimo wszystko dałam mu szansę i jednak się nie rozstaliśmy.

Ilość zużytych opakowań: 1 standardowe

Powiew klimatu vintage

Pamiętacie oldschoolowe pudry Constance Caroll w granatowych pudełeczkach? Mam wrażenie, że to ich drugie wcielenie. Chociaż w sumie Max Factor to tak stara marka, że po prostu lubi takie vintage skojarzenia.
Po pierwsze: opakowanie - nie na klik, nie na zatrzask, ale zakręcane jak słoik. I ma to swój urok, bo te kliki zawsze mi się wyłamują w czasie użytkowania, a tu do końca było bezproblemowo.
Po drugie: babciny, pudrowy zapach. Zapach całkiem miły i przyjemny, ale tak właśnie pachniały dawniej pudry Constance Caroll - a taki zawsze leżał na półce w łazience mojej babci. Aromat mi nie przeszkadza, jest przytulny i trochę nostalgiczny.
Jeśli chodzi o kolor - jak zwykle w moim osiedlowym Rossmannie jest jakiś dramat i bałagan jeśli chodzi o próbniki. Niestety nie dało się sprawdzić odcieni tego pudru więc na czuja wybrałam odcień 05 Translucent, który z założenia powinien być najmniej inwazyjny kolorystycznie. Jestem bladziochem i wybieram zwykle odcienie jasne, ten w gamie Creme Puff w internecie wyglądał na najjaśniejszy. Niestety i tak okazał się zbyt ciemny. Nie chcę więc nawet wiedzieć jakie karkołomne kolory muszą mieć inne warianty tych pudrów. W związku z tym byłam w stanie używać go tylko latem, gdy cera była nieco opalona. Zimą wyglądało to groteskowo.
Nie pamiętam już czy do pudru dołączona jest gąbeczka/puszek, i tak zawsze korzystam ze swoich lub używam pędzla. Puder aplikuje się jednak średnio, najłatwiej pracować z nim pędzlem, bo ze względu na wyrazisty odcień, po aplikacji puszkiem zostawiał plamy.
Niestety nie zapewniał też długiego matowienia - mam cerę mieszaną i w obszarach tłustych skóra świeciła się już po 2-3 godzinach.
Ogółem - szału nie ma. Ze względu na ciemne kolory i marne matowienie już go więcej nie kupię.

Nie kupię ponownie

Kupiłam go na promocji w Rossmannie, zapowiadał się bardzo dobrze. Mam jasną karnację, a najjaśniejszy odcień jest o wiele za ciemny (w drogerii wyglądało w porządku, ale wiadomo, że w świetle dziennym i tak wyglądałby inaczej). Nadaje cerze nienaturalne pomarańczowe tony. Wiadomo, jeśli ktoś ma raczej ciepły odcień skóry, to będzie wyglądał inaczej, ale uważam, że jest różnica pomiędzy żółtawym a chamsko pomarańczowym odcieniem. Bardzo rozczarowało mnie to, że dosłownie chwilę po aplikacji, skóra się świeci (mam cerę normalną, ale pod makijaż nakładam lekki krem). Z plusów, ładnie pachnie i jest bardzo wydajny.

Kupiony w: Drogeria Cocolita.pl

Puder Max Factor

Zużyłam już parę opakowań:).
Myślę,że ten sam fakt już świadczy dobrze o tym pudrze.
Jak dla mnie do makijażu dziennego idealny.
Krycie jest średnie,ale wystarczające.
Utrzymuje się cały dzień i ładnie wygląda (przynajmniej u mnie tak jest).
Ogólnie polecam, fajny produkt w dobrej cenie.

bardzo dobry

Jestem zadowolona z tego pudru.
Nie mam żadnych wyprysków, więc zależy mi na ładnym wykończeniu makijażu, a nie kryciu. Ten produkt sprawdza się do tego idealnie - ładnie stapia się z kolorem buzi, nie tworzy efektu maski :)
jedyny minus - w połowie dnia skóra zaczyna się swiecić, ale jeszcze na trafiłam na puder, który trzymałby pełen mat przez cały dzień (mam skórę mieszaną)

Marka, którą się docenia, kultowy kosmetyk :)

Zapewnia idealne wykończenie makijażu z trwałym efektem. Piękny zapach, skóra wygląda naturalnie, bez efektu maski. Odpowiednio matuje skórę, nie zapycha porów. Jest to już moje kolejne opakowanie - stosuję ten puder od dobrych 7 lat :) Stałe wyposażenie mojej kosmetyczki

Klasyk

Pudełeczko bardzo rozpoznawalne, często widziałam go na półkach u rodziny, koleżanek. Klasyk niczym tusz 2000 Calorie, żółty Colosal, czy granatowy krem Nivea :) A skoro od wielu lat nie znika ze sklepowych i domowych półek, to musi być dobry.

Ja mu ufam ale musiałam nauczyć się z nim współpracować.

Nie jest typowym, wykończeniowym pudrem w kamieniu. Jest podkładowy. Dostępny w kilku odcieniach. Ja bezpiecznie wybieram transparentny ale i ten odcień nie jest neutralny, raczej ciut ciemniejszy niż naturalny, ucieka w złote tony. Dodatkowo, w ciągu dnia, podczas utleniania/odparowywania ciemnieje.
Nakładam pędzlem.

Jego bardzo delikatny, pudrowy zapach budzi we mnie dobre skojarzenia.
Puder od wielu lat jest na rynku i od wielu lat się nie zmienia - jego opakowanie jest zupełnie niepostępowe i nieprzystosowanie do noszenia w torebce. Brak zamknięcia, brak gąbeczki, brak lusterka.
Jest bardzo wydajny. Jedno opakowanie starcza na lata. Kiedyś jego cena była dość wysoka ale potem spadła i w promocji płaciłam coś około 25zł.

Czy kupie kolejne opakowanie? Oczywiście, że tak.

Ok

Puder ma bardzo lekki, praktycznie nie wyczuwalny zapach. Nabrany na pędzel utrzymuje się na nim i nie osypuje na wszystko w pobliżu. Na twarzy (zaaplikowany pędzlem) wygląda korzystnie. Po jego użyciu zauważa się wyraźne zmatowienie twarzy, które utrzymuje się u mnie około 4-5 h, co nie jest najwyższym wynikiem.

Puder jest bardzo wydajny, jedno opakowanie starczyło mi na kilka miesięcy codziennego stosowania.

Bez zachwytu..

Zakupiłam produkt skuszona pozytywnymi opiniami. Użyłam jej pierwszy raz przed dużym wyjęciem…. i to był błąd. Jestem posiadaczka jasnej cery ( temu wybrałam transparentny kolor ). Po otwarciu wieczka zobaczyłam ciemny odcień… No ale może na twarzy zmieni swój ton - niestety był pomarańczowy i taki pozostał. Porobił mi ciemne plamy, cera szybko się wyświeciła.

Dobrze kryje, wracam do niego z sentymentu

Wracam do tego pudru z sentymentu od wielu lat. To dla mnie kosmetyk kultowy. Świetnie kryje niedoskonałości i zaczerwienienie skóry. Ma matowe wykończenie przy czym nie podkreśla suchych skórek. Nie robi efektu maski. Na twarzy wygląda dość naturalnie jeśli nałożymy go pędzlem. Posiadam odcień 05,który dla mojej jasnej karnacji jest idealnym wyborem na lato. Nadaje się zarówno pod podkład jak i nałożony sam. Jest bardzo wydajny.

Całkiem ok

Max factor creme puff pressed powder odcień 05 TRANSLUCENT fajny puder, wydajny, dla mnie odcień zdecydowanie na lato. Opakowanie chociaż ładne wizualnie dla mnie na minus. Góra nie ma zabezpieczenia (po prostu nakłada się przykrywkę) dlatego bałam się go nasic w torebce. Brak lusterka.

Kultowy

Kultowy puder, który używam od dobrych kilku lat. Opakowanie oszczędne, bez lusterka, z gąbką średniej jakości. Sam puder jest dobry, matuje cerę i spokojnie wytrzymuje cały dzień, a jednocześnie nie powoduje maski. Krycie jednak ma średnie. Ma aż 10 odcieni więc spokojnie można dobrać kolor.

An on-again, off-again relationship

Tytuł wyjaśnia wszystko: czasami się z nim rozstaję nawet na kilka lat, po czym "schodzimy się", znowu go kocham, doceniam, używam i po jakimś czasie znów porzucam. Rozstań byłoby mniej, gdyby opakowanie było solidniejsze i poręczniejsze, solidnie zamykane. To głównie przez nie od czasu do czasu mamy "ciche" dni, miesiące, a ostatnio nawet lata.

Czy ciemnieje na twarzy? Tak, zdarza mu się. Czy czasami podkreśli niechcący jakieś niedoskonałości (np. rozszerzone pory)? Tak, również mu się zdarza. W jego przypadku trzeba pamiętać, że to puder-podkład. Metoda prób i błędów - jaki krem lub baza pod, ile nakładać, jak nakładać. Da się dojść do względnej perfekcji, ale jednak wpadki z nim się zdarzają nawet komuś, kto używał go już wielokrotnie.

Gdyby był facetem, to uroczym, pachnącym, sporo obiecującym, ale często zawodnym. A mimo wszystko tym kochanym, do którego nas ciągnie i za którym potem tęsknimy.

Właśnie zamówiłam któreś już w życiu opakowanie. Zobaczę po kilku właściwie już latach przerwy, czy ta miłość jeszcze ma szanse.