GlaxoSmithKline, Cutibaza (Krem półtłusty)

Powiększ GlaxoSmithKline, Cutibaza (Krem półtłusty)

Zgłaszająca osoba: Barby

Krem polecany jest do codziennej pielęgnacji skóry bardzo suchej i szczególnie wrażliwej. Dzięki starannie dobranym składnikom krem zapewnia natłuszczanie skóry eliminujące objawy suchości, nawilżanie przynoszące zmiękczenie i wygładzenie naskórka, skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych.
Cutibaza jest preparatem bezzapachowym, wskazanym szczególnie dla osób z chorobami alergicznymi.

Skład: Paraffinum Liquidum, Water, Propylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Isopropyl Myristate, Ceteth-20, Imidazolidinyl Urea, Sodium Phosphate, Citric Acid.

Cena: 7,50 zł / 30 g

• Uratował moją skórę
  • W bardzo szybkim tempie zregenerował moją skórę, która bez niego goiła by się bardzo, bardzo długo. Również szybko pomógł mi w trakcie alergii. Można go stosować na różne parte ciała. Nie podrażnia, jest wydajny, szybko regeneruje naskórek. Jest bezzapachowy i świetnie się wchłania.

Cena bardzo niska, dlatego warto się w niego zaopatrzyć. Dla mnie nawet lepszy od tych przereklamowanych kremów. Polecam!

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 0,5 opakowania

Chcesz pochwalić Aannka197 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny produkt
  • Stosuję go do twarzy, do rąk i do ust.

Idelanie nawilża cerę, jest bardzo wydajny. Regeneruje, łagodzi podrażnienia.

Bardzo dobra jakość za niską cenę.

Ilość zużytych opakowań: 2 tubki

Chcesz pochwalić Gixerka za czytelną i pomocną recenzję?
  • prawie idealny
  • W zeszłym roku w zimie dostałam czerwonych suchych plam na twarzy, wyglądało to strasznie, żadne łagodne kremy, ani nawilżające, ani tłuste nie dawały sobie z nimi rady. Koleżanka poleciła mi Cutibaze. I pomogło. Cholerstwo zeszło, skóra zaczęła wyglądać po kilku dniach w miarę normalnie.

Nie polecam na zimę, jest dla mnie za słaby, za mało ochronny. Odejmuję gwiazdkę, za to, że dosyć mocno świeci i jednak tak do końca nie naprawił mojej skóry. Mimo częstego stosowania nadal wychodzą mi suche plamki, a skóra na płatkach nosa w ciągu dniach zaczyna się łuszczyć.

Używam tego produktu od: półtora roku

Chcesz pochwalić manitua za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • Niezbędnik dla alergika
  • Ten krem zawsze musi być w mojej kosmetyczce. Niestety jako alergik, mam problem z łzawiącymi oczami. Łzawienie i ciągłe wycieranie łez spowodowały ogromny obrzęk i opuchliznę pod oczami. Wyglądało to okropnie, ludzie pytali się, na co chora jestem. Do tego wszystkiego nieestetycznie schodzila mi skóra z tego miejsca. Lekarz polecił mi ten krem i muszę przyznać, że już po paru użyciach dolegliwości minęły. Także ja go uwielbiam

Chcesz pochwalić Lynn za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry , ale nie dla mnie
  • Bardzo fajny, nie drogi krem ale jak napisam nie dla mnie a dla mojej coreczki. jej buzia jest po nim przecudowna, nawilzona, likwikduje zawsze jakies tam krsoteczki. Jednak dalam srednia ocene, bo dla mnie niestey on nie bedzie, dostalam po nim lekkiej wysypki, choc mam batrdzo wrzaliwa skore, wiec nie wiem dlaczego tak sie mi zrobuilo.

Używam tego produktu od: ok 2 lat
    Ilość zużytych opakowań: nie zlicze

Chcesz pochwalić jaaaaaaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezastąpiony dla bardzo wrażliwej i skłonnej do alergii skóry!
  • Mogę powiedzieć, że ten krem uratował skórę mojej twarzy.

Podczas okresu dojrzewania moja skóra była nieznośna i mimo licznych wizyt u różnych dermatologów nie mogłam znaleźć odpowiedniego kremu do nawilżania mojej skóry.
    Przetestowałam naprawdę dużo produktów i już miałam dość, ponieważ niektóre kremy bardzo pogarszały stan mojej skóry. Byłam załamana.

Na szczęście któregoś dnia moja mama rozmawiając ze swoja znajomą dowiedziała się o kremie Cutibaza i to był strzał w dziesiątkę.
    Uspokoił moją rozdrażnioną i zmęczoną testowaniem innych kremów skórę i widocznie poprawił jej stan.

Cutibaza bardzo dobrze nawilża moją twarz. Używam jej od lat i naprawdę polecam wszystkim, którzy mają problemy z wrażliwą i alergiczną skórą.

Cena jest rewelacyjna, więc nawet jeśli u kogoś ten krem miałby się nie sprawdzić to nie ma powodów do rozpaczy nad wyrzuconymi w błoto pieniędzmi.

Mimo, że w składzie ma parafinę nie zapycha mnie i nie mam większych problemów z zaskórnikami.

Stosuję ten krem już naprawdę ładnych pare lat i szczerze mówiąc trochę mnie już nudzi (ciągle to samo opakowanie, tubka itd) i czasem mam ochotę spróbować czegoś innego, ale nawet jeśli się zdecyduje i znajdę coś, co będzie w stanie dorównać Cutibazie (zapewne będzie to bardzo trudne jeśli nie niemożliwe ;p) to na pewno będę stosowała te produkty zamiennie i nie zrezygnuję z tego kremu.

Wady: Dla mnie bez wad. Dla innych myślę, że parafina w składzie może być problemem, bo może zapychać.

Używam tego produktu od: około 6 lat
    Ilość zużytych opakowań: 4 albo 5 całych tubek (nie pamiętam dokładnie) i kolejna w trakcie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić aroundtheworld za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • Doskonały krem do skóry wrażliwej!
  • Mam bardzo wrażliwą i alergiczną skórę. Zdarza mi się czasem eksperymentować z nowymi kremami, ale zawsze wracam do tego (często z uczuleniem, a cutibaza pomaga mi je zagoić).

Jest tłusta, więc stosuję ją głównie przed snem (zdarza się rano, ale głównie zimą, jak skóra jest skrajnie wysuszona). Krem doskonale natłuszcza, wygładza, koi suchą skórę. Jedno nałożenie na noc sprawia, że rano buzia wygląda dużo lepiej!

Używam tego produktu od: 2-3lat
    Ilość zużytych opakowań: 4-5 tubek

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ek86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ratunek z apteki
  • Dobry krem, dostępny w każdej aptece i to za niewielkie pieniądze. Tubka może nie jest zbyt duża, ale za to wystarcza na długo.

Używam go głównie jako kremu do rąk i stóp. Jest też zimowym ratunkiem dla przesuszonej twarzy - latem jest dla mnie odrobinę za tłusty.

Szybko się wchłania, doskonale nawilża i mieści się w każdej torebce. Czego chcieć więcej?

Ilość zużytych opakowań: zaczynam drugie

Chcesz pochwalić zgagaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super krem na wszelkie 'suchości' na skórze, gorąco polecam!
  • ZALETY:
    -bardzo dobrze nawilża
    -idealny dla cery suchej
    -likwiduje wszelkie suchości i podrażnienia
    -nie wyskakują po nim pryszcze
    -nie uczula, nie podrażnia
    -wydajny
    -fajna cena
    -dobra konsystencja

WADY
    -lepiej stosować go na noc, ponieważ po nałożeniu skóra się przez pewien czas świeci
    -bezzapachowy

Ogólnie bardzo dobry krem, godny polecenia. Już po pierwszym użyciu widać efekt.

Używam tego produktu od: nie pamiętam ale dość dłuugo
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić agata3506 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem za śmieszne pieniądze!
  • Mimo, że parafina na początku listy nigdy mnie nie zapchał a mam tendencje do tego typu problemów. Świetnie się wchłania, rewelacyjnie nawilża, nigdy mnie nie podrażnił. Działa wyraźnie kojąco.
    Kosztuje grosze i jest dostępny w prawie każdej aptece.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić SexPistols za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo przydatna okazjonalnie
  • Przyjaciółka mi podrzuciła cutibazę na uczulenia, a że mam suchą skórę, zaprzyjaźniłam się z cutibazą i już została.

+ tubka jest niesamowicie wydajna, zwłaszcza jeśli się krem stosuje tak jak ja okazjonalnie, na uczulenia, swędzenie, pokrzywkę, różne niedoskonałości
    + natłuszcza
    + nie podrażnia
    + nie uczula
    + nawilża
    + działanie tego kremu jest błyskawiczne
    + zmniejsza swędzenie
    + a rano po wieczornym smarowaniu nie ma śladu po uczuleniu
    + u mnie sprawdza się lepiej niż wapno

- nie nadaje się do smarowania całej twarzy, jest za tłusta, nie wchłania się i roluje się (zupełnie nie ma tego efektu przy stosowaniu miejscowym)

Polecam bardzo kobietom z suchą skórą i alergiami!

Używam tego produktu od: 1.5 roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 i kolejne w trakcie

Chcesz pochwalić vrediana za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • Poleciła mi go położna na problemy skórne mojej córki, kiedy to pediatra bez zastanowienia przepisała 3 miesięcznemu dziecku na start maść ze sterydami. Krem sprawdził się idealnie na podrażnioną skórę dziecka, a i ja mając wrażliwą i skłonną do alergii skórę czasem go używam.

Chcesz pochwalić mama zosi za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Zaczęłam używać tego kremu po części z musu. Mam bardzo problematyczną i wrażliwą cerę. Kilka lat chorowałam na łojotokowe zapalenie skóry, a ponieważ mam również skłonności do przesuszania naskórka, maści stosowane na łojotok bardzo wysuszyły moją skórę. Ten krem okazał się ratunkiem.

Od lat nie używam innych kremów, ponieważ moja skóra ich nie toleruje. Nawet serie apteczne potrafią mnie uczulić. A ponieważ Cutibaza zapewnia mi wystarczające nawilżenie, nie potrzebuję póki co niczym jej zastępować.

Chcesz pochwalić Helena_Jowialska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Porządny ale ma parafinę w składzie
  • Stosuję zorac, lubię efekty pozoracowe, ale cały czas szukam kremu idealnego, który mogę łączyć z zoraciem stosowanym częściej niż co 3 dni. Z polecenia wizazowego trafiłam na ten krem. I moja ocena brzmi jak w tytule. Kończę tubkę-dzis mam na ostatnie użycie i nie wrócę do niego zdecydowanie. Maść tranowa za 2 zł jest zdecydowanie lepsza, lepsza jest maść do brodawek, nawet wyciśnięty z kapsułki olej z nasion wiesiołka. Bo ten krem mimo rzeczywistych zalet, jak fajne natłuszczenie i przywrócenie nawilżenia zawiera parafinę. A parafina na twarzy mnie zapycha.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie dzis wykańczane

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić danusiaes za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Używam tego kremu od kilku lat, w okresie zimowym najbardziej intensywnie.
    Łagodzi podrażenia, natłuszcza. Jest niezastąpiony w mojej pielegnacji!
    podrażnia mnie nawet demakijaż a Cutibaza wspaniale sobie z tym radzi!
    Zima jest to moj nr 1, oczywiście poza kremami ochronnymi!
    polecam!

Używam tego produktu od: paru lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście opakowań

Chcesz pochwalić paooolka23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry : )
  • Cutibazę stosowałam wraz z Borasolem, wg zaleceń dermatologa i muszę stwierdzić ,że krem jest naprawdę godzien polecenia. Podpasuje on przede wszystkim Paniom, które mają suchą skórę,gdyż świetnie nawilża. Skóra po Cutibazie jest przyjemnie miękka. Nie nadaje się na cerę mieszaną bądź tłustą, gdyż po nim skóra się świeci.

Używam tego produktu od:maja

Chcesz pochwalić Czekolaada za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Musiałam zakupić to cudo bo dostałam strasznego uczulenia na twarzy (miałam policzki obsiane kaszka)mój dermatolog polecił mi ta maść bo z racji tego że jestem posiadaczką cery nadwrażliwej powinnam ją stosować codziennie, fajnie zagoiła mi sie buzia, kaszka zniknęła nie swędzi a skóra stała się miękka i nie czuję że jest sucha ściągnięta, napewno zakupię drugą tubkę, pomimo tego że moja twarz lubi błyszczeć w strefie T po stosowaniu i wchłonięciu (musiałam się trochę poklepać żeby się cała wchłonęła)wcale się nie błyszczała więc byłam w ogromnym szoku że za tak niewielkie pieniądze kupiłam coś co dobrze podziałało na moją twarzUżywam tego produktu od:tydzień
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie

Chcesz pochwalić zazwi27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobry krem, który sprawdza się u mnie wszędzie tam gdzie mam suchą, podrażnioną skórę (okolice nosa, uszy, czasami twarz).
    Najczęściej stosuję na spierzchnięte usta, które są w opłakanym stanie i nic im nie pomaga a coraz bardziej wysusza. Cutibaza radzi sobie świetnie. Bardzo dobrze się wchłania, ma neutralny zapach no i wystarczy, że raz posmaruję a widzę poprawę. Cena też w porządku.

Edit: Ostatnio dostałam uczulenia i Cutibaza świetnie sobie poradziła z alergią.

Chcesz pochwalić fallen_apple za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry opatrunek w kremie.
  • Kupiłam w akcie desperacji do natłuszczania skóry przy ostrym AZS, na które nie pomagały lipobaza, atopin, atoperal, oilatum soft itd.

Krem jest dość tłusty, ale ma przyjemną konsystewncję, szybko się wchłania, pozostawiając lekki ochronny film.

Dobrze natłuszcza, łagodzi stany zapalne i podrażnienia, usuwa przesuszenia i co najważniejsze - jako jeden z niewielu nie powoduje uczucia okropnego swędzenia po aplikacji.

Jego wadą jest to, że jest bardzo niewydajny, co niestety przy cenie ok. 7zł za 30gr. robi go jednocześnie małoekonomicznym, gdyż używałam go do smarownaia wyprysku atopowego na całym ciele i tubka wystarczała max. na 3dni.

Ilość zużytych opakowań: ok. 15.

Chcesz pochwalić hihi za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • fantastyczny
  • na objawy AZS rewelacyjny
    mi Cutibaza przypadła do gustu idealnie. Łagodzi podrażnienia, nawilża, natłuszcza...
    Inne natłuszczające specyfiki często powodowały swędzenie - tutaj na szczęście nic takiego się nie przytrafia.
    Z czystym sumieniem polecam

Używam tego produktu od:2 m-cy

Chcesz pochwalić raBi za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam na AZS
  • mojemu dziecku idealnie pomógł na atopowe zapalenie skóry. Wcześniej używałam różnych maści, włącznie ze sterydowymi, ale dopiero Cutibaza naprawdę pomogła. Teraz smarujemy tylko od czasu do czasu, zapobiegawczo.Używam tego produktu od:

Chcesz pochwalić a_g_love za czytelną i pomocną recenzję?
  • jestem zadowolona.
  • przypisała mi go pani dermatolog gdy wyszły mi na twarzy jakieś takie suche placki. po kilku dniach wszystko znikło czyli działa. pozatym mam suchą skóre, i co jakieś czas używam go na noc. nie za często ( wole nie ryzykowac wykwitem krostek ) , ale gdy go uzyje to zawsze rano mam mieciutka , gładką skóre. dobrze się rozprowadza, przyjemna konsustencja. polecam osobom z suchą skórą.
    nie kupie go raczej 2 raz bo chce wypróbować troche innych kremów. teraz czaje sie na masło kakowe ziaji.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Dziubek90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ***
  • Używam go do dłoni i rąk, na których wyszło mi jakieś niezidentyfikowane uczulenie i związana z tym okropna suchość skóry. Na pewno wolę ten krem od Dermobazy, bo jest lżejszy, mniej tłusty i lepki, ale w zasadzie i tak nadaje się tylko na noc. Mocno tłuści, za słabo nawilża. Nie podrażnia, mało wydajny. Pomógł pozbyć się "słoniowatej" (jak ja to nazywam) skóry, ale jeszcze trochę borykam się z łuszczeniem i suchością. Nie wiem, czy kupię go ponownie, mam zamiar (jeśli zajdzie potrzeba) wypróbować inne apteczne bazy, może coś będzie się lepiej wchłaniać...

Używam tego produktu od: 2 tyg.
    Ilość zużytych opakowań: prawie 1.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Summer za czytelną i pomocną recenzję?
  • Był ale nie zachwycił
  • Kremu tego używałam do leczenia skóry dłoni z AZS, kiedy to skóra schodziła mi z dłoni płatami i reagowała szczypaniem i swędzeniem na każdą dawkę jakiegoś remedium.
    Krem spisywał się całkiem dobrze, o ile był świeżo nałożony na skórę. Natłuszczał, ale nie oleiście, nie obciążał skóry, pozostawiał cienką wartewkę filmu ochronnego. Lekko nawilżał, i tu w zasadzie jego największy minus: za lekko. Skóra moja potrzebowała hektolitrów wody i to w dodatku trwale "zacementowanych". Ten krem, zalecany przez dermatologów do takich problemów, powiększał tylko dodatkowo pragnienie. I znikał.
    Można było się nim smarować bez końca, a efekt żaden. Nie mówiąc już o widokach na wyleczenie z tej przypadłości. Znalazłam lepsze...

Używam tego produktu od: przed 2 laty

Chcesz pochwalić mata_hari za czytelną i pomocną recenzję?
  • mocne * * * *
  • Używam do atopowej skóry dłoni, rzadko do twarzy. Za jego największą zaletę uważam to, że dodatkowo nie powoduje podrażnień. Dość dobrze natłuszcza, lekko nawilża. Ma prosty skład i to jest zdecydowanie plus. Generalnie jestem zadowolona, ale nie zachwycona. Nie ma większych właściwości pielęgnacyjnych, natłuszcza, ale nie na długo. Dobry, ale nie rewelacyjny.
    Chcę jeszcze spróbować Nanobase i być może wtedy podniosę ocenę Cutibazy do maksymalnej ilości gwiazdek.

Używam tego produktu od:miesiąca
    Ilość zużytych opakowań:kończę pierwsze

Chcesz pochwalić asenette za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij