Vichy, Dermablend Corrective Foundation SPF 35 (Podkład korygujący w kremie (stara wersja))

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Hebe

Pierwszy podkład korygujący o plastycznej konsystencji, zapewnia 16 godzin doskonałej cery bez poprawek. Zawiera 25% kryjących pigmentów, dwukrotnie więcej niż w przypadku klasycznego podkładu, jednak nie powoduje obciążenia skóry, dlatego wygląda naturalnie i nie tworzy efektu maski. Konsystencja w kontakcie ze skórą staje się płynna, bardzo plastyczna, delikatna, tym samym bardzo łatwa w nakładaniu i rozprowadzaniu; pozwala to na naturalne rozłożenie koloru i doskonałą korektę zmian skórnych, bez ryzyka nałożenia nadmiaru kosmetyku.
Połączenie polimerów i lotnych olejków zapewnia doskonałą jednolitość i trwałość.
Nie zatyka porów, nie wywołuje trądziku, bez środków zapachowych. Zawiera filtr SPF 35.
Zapewnia cerze jednolity koloryt, pozostawia na skórze przyjemne uczucie świeżości. Hypoalergiczny.
Zawiera wodę termalną z Vichy.
Występuje w czterech odcieniach.

W 2018 roku skład uległ zmianie. Obecny skład to: Aqua/Water, Undecane, Dimethicone, Glycerin, Tridecane, Polyglyceryl-4-Isostearate, Pentylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Magnesium Sulfate, Disteardimonium Hectorite, Isobutane, Trihydroxystearin, Helianthus Annuus Seed Oil, Cellulose Gum, Aluminium Hydroxide, Disodium Stearoyl Glutamate, Tocopherol, Acetylated Glycol Stearate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Acrylonitrile/Methyl Methacrylate/Vinylidiene Chloride Copolymer, Ethylhexylglycerin, [+/- May Contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77491, CI 77492, CI 77499/Iron Oxides]

Poprzedni skład: Aqua, Cyclopenta Siloxane, Dimethicone, Glycerin, Polyglyceryl-4 Isostearate, Cetyl PEG/ PPG-10/1 Dimethicone, HexylLaurate, Pentyleneglycol, Disterdimonium, Hectorite, Methylparaben, Cellulose Gum, Aluminum Hydroxide, Magnesium Sulfate, Phenoxyethanol, Disodium Stearoyl, Glutamate, Tristearin, Acetylated Glycol Stearate, acrylatescopolymer, Butylparaben. (+/- May contain: CI 77891/Titanium Dioxide, CI 77499

Bardzo dobry- mocno kryjący

Dla mnie to wybór kiedy potrzebuję ekstremalnego krycia. Zakryje dosłownie wszystko: każde przebarwienie, piegi , a nawet siniaczki po wkłuciach. Ma gęstą konsystencję, ale dobrze się rozprowadza. Lubię używać pędzęlka, który dostałam do niego w prezencie. Trzyma się cały dzień i praktycznie się nie ściera. Moim zdaniem nie sprawdzi się do tłustej cery, bo jest bardzo odżywczy i nawet na mojej suchej skórze potrafi się wyświecać lekko w strefie T.

Używam koloru 35 - daje efekt ładnej i opalonej skóry.

Bardzo fajny podkład

Na podkład natknęłam się szukając produktu, który będzie idealny do cery trądzikowej ale i równie dobrze pokryje skórę i zakryje niedoskonałości. Po ciężkiej walce z trądzikiem, na mojej skórze twarzy zostały bardzo nieestetyczne przebarwienia i blizny zanikowe. Potrzebowałam czegoś, co przykryje czerwone plamy, ale równocześnie nie podrażni skóry, nie zatka jej oraz nie obciąży.
I tak Pani w aptece podarowała mi próbkę tego podkładu i po 1 użyciu wiedziałam że musze go mieć.
Sama konsystencja to taki fajny mus. Bardzo przyjemny. Zapach nie jest mocny, drażniący. Zresztą jak to w dermokosmetykach powinno być, Krycie ma bardzo intensywne, ale trzeba uważać aby nie przesadzić z ilością. Wystarczy nałożyć krople ziarna grochu i w zupełności wystarczy na całą twarz. Niestety zbyt duża ilość tego podkładu powoduje nieestetyczny efekt, wręcz maski. Ja osobiście nakładam go dłońmi, a następnie delikatnie wklepuję gąbeczką. Całość utrwalam dodatkowo pudrem transparentym
Trwałość jest całkiem niezła, patrząc na to, że chyba tylko podkłady używane do profesjonalnym makijaży utrzymują się na mojej skórze idealnie, to ten naprawdę spełnił moje oczekiwania jako jedyny dostępny w aptekach. Po jakimś czasie twarz zaczęła się świecić, ale wystarczyło przyłożenie bibułki i dalej podkład wyglądał super.
Duzy plus za to, że nie oksyduje, nie zmienia koloru. Nie wałkuje się na kremie, nawet odżywczym czy nawilżającym. No i wielki plus za wydajność. Tubka starcza na naprawdę długi czas.

Rewelacja!

Podkład Vichy jest to produkt odżywczy. Jest to podkład, który używam dla ekstremalnych przypadków. Czyli dla osób, które mają trądzik, dla cery naczynkowej, na mocne zaczerwienienia. Ma on bardzo mocne krycie, ale nie wygląda na twarzy ciężko. Podkład nie podkreśla suchych skórek, trzyma się cały dzień. Wyglada naturalnie. Nie tworzy efektu maski.

Testowany od 4 miesiecy

Jak dla mnie podkład Dobry na 6 dałabym 4 gwiazdki . Już tłumaczę dlaczego . Nie mam cery z dużymi problemami więc jego zdolności doskonałego krycia nie są u mnie w pełni wykorzystane. Napewno 6 dałabym mu za dopasowanie koloru do mojej cery , trafiłam w tych podkładach na odcień wręcz idealny. Jako że jest mocno kryjący ma też działanie obciążające skórę i przyspiesza to jej przetłuszczanie, ale u mnie sprawę załatwiły zwykle bibułki matujące więc to też nic strasznego. Ogólnie polecam dla osób o cerze problematycznej lub konieczności częstego maskowania zmęczenia i niewyspania u mnie sprawdził się naprawdę dobrze.

dobra jakość

Nie ważne w jakiej kondycji jest moja cera, ten fluid sprawia, że wyglądam dobrze. Idealnie kryje niedoskonałości, zaczerwienienia i zasinienia. Cera pozostaje matowa przez wiele godzin (ale nie jest to cały dzień) ,nie wymaga poprawek. Jest bardzo wydajny. Mógłby mieć tylko bardziej eleganckie opakowanie.

Jeden z gorszych

Bardzo nie dobry podkład, zazdroszcze tym, którym się sprawdził bo krycie ma dobre. Twarz się po nim baardzo świeci , po 2 godzinach wyglądam jak choinka, do tego dochodzi podkreślanie wszystkich zmarszczek i porów, bardzo się ciastkuje na twarzy i maże. Jedyny plus to krycie ale twarz wygląda poprostu źle.

jak dla mnie zbyt ciężki

Podkładu Dermablend używałam kilkanaście lat temu, być może w tzw międzyczasie zdążył zmienić formułę ale mając do czynienia ostatnio z próbkami tego podkładu spostrzeżenia mam te same.
Podkład owszem mocno kryje, więc będzie idealny dla osób którym zależy na kamuflażu nierówności, trądziku itd natomiast wygląda on bardzo ale to bardzo sztucznie i teatralnie na twarzy. Jak dla mnie ( a lubię podkłady kryjące) zdecydowanie za ciężki i toporny, Tylko w specjalnych sytuacjach ma szansę się sprawdzić. Trwałość też średnia plus brudzi ubrania ( spływa).

Moja opinia

Produkt nieadekwatnie drogi co do jakości. Myślałam że będzie lepszy ale ogólnie sprawdził się. Zapach przyjemny, konsystencja idealna, rozprowadzanie również. Mogę z czystym sumieniem polecić wszystkim :)

Trwały, dobry podkład

Mam cerę dojrzałą, mieszaną i niewiele do zakrycia (kilka przebarwień, naczynka przy nosie). Od podkładów oczekuję przede wszystkim wyrównania kolorytu cery i TRWAŁOŚCI. Nie znoszę, jak coś z twarzy mi się ściera, warzy, ciastkuje. Rano robię makijaż i chcę mieć spokój. Moim ideałem jest Double Wear, który nakładam w mikroskopijnej ilości gąbeczką i jest super. Podkład Dermablend jest prawie tak samo idealny. Nakładam go bardzo mało, dokładnie wklepuję gąbeczką , utrwalam pudrem i jest świetnie. Z tym podkładem naprawdę nie wolno przesadzić. Jeżeli ktoś ma np. pryszcza do przykrycia, lepiej dołożyć i wklepać punktowo kolejną warstwę. Jedną gwiazdkę odejmuję za trwałość, która jest trochę mniejsza niż DW.

Lubię go w małej ilości

Mam kolor 25 i jest opalony, choć spodziewałam się że będzie jaśniejszy. Uwielbiam go ale trzeba nakładać go gąbeczką i nie przesadzać z ilością. Idealny na skórę problematyczną choć nie wiem czy skóra mieszana plus upał to dobre połączenie dla tego podkładu. Wolę latem używać czegoś lżejszego bo jest on naprawdę ciężki.

Ok

Posiadałam jakiś czas temu i byłam z niego bardzo zadowolona. Fajnie się sprawdzał i ładnie wyglądał na twarzy. Nie wysuszał jej i zakrywał wszystkie niedoskonałości. Posiada filtr SPF więc super. Produkt wydajny, trochę zbyt drogi.

Lubie

Stosuje na wielkie wyjścia, ponieważ bardzo dobrze kryje niedoskonałości. Jest bardzo bardzo wydajny. Wystarczy niewielka ilość na twarz. Nie ciastkuje się, nie roluje. Tubka wystarcza na bardzo długi czas. Produkt jest bardzo trwały, trzyma się kilka ładnych godzin na skórze twarzy.