Wella, Wellaton, Farba do włosów (stara wersja)

Powiększ Wella, Wellaton, Farba do włosów (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: systematica

Kremy trwale koloryzujące Wellaton pozwalają zachować 4 oznaki młodego wyglądu włosów (kolor, blask, młodość i witalność) i cieszyć się nimi przez długi czas. Farba wzbogacona wyciagiem z palmy kokosowej pielęgnuje włosy, a zawartość filtrów UV pomaga chronić włosy przed niszczącym działaniem światła słonecznego.

Cena: ok. 12zł

• Śwetna
  • Doskonała farba, jeżeli farbuję włosy w domu to własnie po tę farbę sięgam w sklepach. Obecny mój kolor to 8/0 JASNY BLOND, kolor wyszedł jak na pudełku zresztą jak zawsze, nigdy nie miałam nieciekawych niespodzianek.
    PLUSY:
    + kolor wychodzi taki jak na opakowaniu
    + dostępność w sklepach
    + szeroka gama kolorów
    + włosy nie są przesuszone po farbowaniu, dzięki odżywce
    + kolor nie spłukuje sie szybko
    MINUSY:
    - mały minus za bardzo gęstą konsystencję

Ilość zużytych opakowań: 6 opakowan

Chcesz pochwalić askap1808 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezła
  • Używałam jej sporo czasu. Nadawała piękne kolory i dobrze je pokrywała. Jednak nigdy nie wychodziły mi takie jak na opakowaniu, ale to chyba przeważnie tak jest. Farba jest łatwodostępna i stosunkowo tania (płaciłam po 11zł za opakowanie). W środku poza rękawiczkami są też odżywki w saszetkach, co na pewno pomaga odżywić nieco włosy po takiej inwazji, jak nakładanie kolkoru. Farba nie uczula i nie podrażnia) Lubię ją!

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: sporo

Chcesz pochwalić Serena12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kolor piekny, ale wysusza
  • Nie widzę na wizazu wellaton 12/1, 12/0 special blondes, a te farby oceniam, więc ocenię tu:

Schodzę z czerni do jasniutkiego blondu od 2 meisiecy i co chwilę wlosy mi rudzieją, probuje juz z roznymi farbami, teraz mialam cos w stylu slonecznego blondu, ale ze daze do popielatego (cos w stylu Dody) to nadal eksperymentuje i tym razem postawilam na Wellaton, bo duzo dobrego się o nim naczytalam
    Na wszelki wypadek kupilam 2 opakowania, zeby dokladnie pokryc cale wlosy.
    Niestety zostalo ostatnie 12/1, wiec 2 kupilam 12/0 (b. jasny naturalny blond) i wymeiszalam
    Efekt cudny w koncu mam popielate wloski, narazie się trzymaja i mam nadzieje, ze nie spiora... -> 3 tyg kolor był sliczny,a wiec super [edit]
    Niestety farba b. wysusza wlosy, ale ja juz i tak mam \\\'zmaltretowane\\\', mysle ze na nie zniszczonych nie bedzie zle
    zdj: po tego samego dnia (z fleszem, na zywo lepiej jeszcze kolorek wyglada)Używam tego produktu od: uzylam razIlość zużytych opakowań: 2 zużyteedit: kolor jest tylko łądniejszy, juz kupilam 2 opakowania 12/1

edit po kolejnym: robiłam odrosty 12/1-> włosy znowu suche zapach - tragedia, miałam łzy w oczach.
    ale za to kolor piękny przyznaję więc sama nie wiem, mam jeszcze 1 opakowanie i za miesiac znowu uzyje tej farby i znowu zdam sprawozdanie.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja
Chcesz pochwalić kempoos za czytelną i pomocną recenzję?
  • super farba
  • Farba ogólnie jest na prawdę bardzo wydajna i kolory są żywe

ale mam do was pytanie moje drogie: czy mieszałyście kiedyś jakieś odcienie dwóch róznych farb wellaton?
    Bo ja zawsze malowałam jednym kolorem ale wpadłam na pomysł że może bym coś zmiksowała
    Mój kolor włosów obecnie to Beż ale chciałąbym coś co trochę rozświetli mi twarz więc może coś doradzicie?

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 6 Duze

Chcesz pochwalić lenka0927 za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • testowałam farbę 8/1 jasny popielaty blond, podkusiły mnie wasze opinie i nie żałuję , farba jest rewelacyjna, idealnie pokryła moje włosy, jest jej dużo, po raz pierwszy farba mi została , gdzie np loreal ma z tym trudności. Jestem zadowolona z koloru , polecam dziewczyny

Używam tego produktu od: raz

Chcesz pochwalić tejsha za czytelną i pomocną recenzję?
  • W końcu coś dla mnie
  • Próbowałam już wielu i zawsze miałam problem z równomiernym pokryciem włosów z Wellaton udało się to bez problemu. Kolor jest intensywny i pełen blasku. Serdecznie polecam kolor gorzka czekolada dla tych którzy poszukują pięknego brązowego odcienia.
    Nie będę oceniać trwałości farby ponieważ jest to dopiero pierwsze zużyte przeze mnie opakowanie. Używam tego produktu od: miesiącIlość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Sysiak865 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Karmelowa czekolada: zdecydowanie na tak!
  • nazwa farby jest zupełnie nie adekwatna
    ja bym bardziej określiła ją mianem: ciemnego klonu ew. zachodzącego słońca.

Mój naturalny kolor to ciemny szatyn i zawsze chciałam mieć taki jaśniejszy, słoneczny kolor. trafiłam

Dla wielu może on wyglądać jak rudy, ale proszę mi wierzyć, że już po paru myciach kolor nabiera złotego odcieniu.
    Jeżeli ktoś chcę mieć trochę jaśniejsze włosy i nie akceptuje faktu, że będą mienić się rudawymi kolorami, to niech w ogóle nie sięga po żadne farby i zaakceptuje fakt, że nie osiągnie oczekiwanego rezultatu nigdy!

Ja sobie osobiście polecaaam

Używam tego produktu od: ponad pół roku
    Ilość zużytych opakowań: pięć

Chcesz pochwalić dzikiJ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niemal ideał
  • Użyłam koloru Złoty Blond

+ śmierdzi, ale niektóre farby śmierdzą jeszcze gorzej
    + nie zniszczyła w ogóle włosów
    + włosy gładkie, mięciutkie, błyszczące, takich miłych w dotyku włosów to nawet przed farbowaniem nie miałam
    + kolor wyszedł taki jak miał (zgodnie z przewidywaniami na opakowaniu)
    + balsam dodany do farby świetny, ładnie pachniał, zabił smród farby
    + skóra głowy nie szczypała przy koloryzacji

- brak aplikatora
    - dostałam łupieżu, ale szybko się go pozbyłam ;-)

Używam tego produktu od: Jeden dzień
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić overlap za czytelną i pomocną recenzję?
  • 12/0 db
  • Mam włosy naturalne ciemny blond moze nawet jasny braz. Farbe kupilam z mysla zrobienia samych odsotow bo reszta włsowo jest ładna,jasniutka. Farbe trzymałam na odrostach 40 minut,po tym czasie spienilam farbe z odrostow na całosc włosow i trzymalam tak około minuty. Po splukaniu,myciu i odzywkowaniu moglam od razu stwierdzic na "mokro" ,ze odrost dobrze złapało. Gdy wlosy wyschły tylko sie w tym upewniłam. Kondycja wlosow nie ucierpiala, kolor mam identyczny jak na opakowaniu farby,jest jasny ,w naturalnej tonacji. Jestem zadowolona,farba nie podraznila mi skory glowy,jest tania. Z kolejnymi myciami farba lekko siew wypłukuje do żołtawego naturalnego blondu

Chcesz pochwalić astra85 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przede wszystkim bardzo trwały!
  • Używałam odcienia: ciemny brąz

Zakochałam się w tej farbie. Kolor jest bardzo ciemny - cały czas.

Plusy:
    +kolor bardzo trwały! Obecnie włosy mam zafarbowane miesiąc i kolor jest taki jak na pudełku

+ładnie się spiera - nie da się ukryć, że z każdym myciem kolor trochę blaknie, jednak włosy ciągle są bardzo ciemne. Kolor z pojedynczych pasm schodzi bardzo lekko i daje to bardzo łądny, naturalny efekt

+nie niszczy - oczywiście to nie zwalnia od pielęgnacji

+piękny połysk - po miesiącu włoski ciągle niesamowicie się błyszczą

Minusy:
    -farba ma drażniący zapach

-osobiście nie przepadam za sposobem nakładania jej na włosy

Minusy nie mają wpływu na ocenę gdyż według mnie godzinkę farbowania i czucia tego drażniącego zapachu itd. rekompensuje w pełni trwały, śliczny kolor włosów który utrzymuję się potem bardzo długo. Można powiedzieć, że dzięki wellatonie polubiłam bardziej swoje włoski.

Warto również dodać, że farba otrzymuje minusy poprzez niewłaściwą interpretacje kolorów. 'Jasny brąz' to już taka brązowa czerń - taki ciemny kolor jak ma pani na pudełku. Więc nie spodziewajmy się klasycznego brązu. Jeśli nie jesteśmy pewni czy kolor wyjdzie zbyt ciemny powinniśmy wziąć kolor o ton niższy. No i zawsze pozostaje test na pasemku.

Pozdrawiam i polecam

Ilość zużytych opakowań: 4 całe opakowania

Chcesz pochwalić wizazaneczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo średnia
  • Kupiłam tę farbę w dwóch odcieniach brąz 4/0 i brąz 3/0 i kolor wyszedł czarny po prostu i bardzo sztuczny...Strasznie dużo włosów mi wypadło po tej farbie i z tego względu nie kupię jej więcej...Jedynie plus, że farba ta jest bardzo trwała i nawet ładnie się spiera.

Używam tego produktu od: raz użyłam
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić goosiek20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • oszukaństwo z kolorami
  • Być może to moja wina - wybrałam zły odcień, być może źle zrobiłam, że chciałam mieć jasny brąz, być może źle zrobiłam w ogóle farbując włosy. A już na pewno popełniłam błąd wybierając Wellaton Karmelowa Czekolada 8/74. Być może nie odróżniam kolorów, ale oczekiwałam jasnego brązu z lekką ciepłą, rudą poświatą. W efekcie jestem rudzielcem, zwłaszcza przy skórze głowy... Nawet nie wierzę, że inne kolory by mnie usatysfakcjonowały, bo widzę, że reszta wychodzi po prostu czarno. Z dwojga złego lepszy rudy, bo łatwiej się go będzie pozbyć, niż czerni...
    \n
    \nSkuszona promocją, płacę srogą karę. Jako lekarstwo na rudość kupiłam średni brąz 4/0, ale nie chcę wylądować ze smołą na włosach.
    \n
    \nNie, nie i nie. Nie tego oczekiwałam.

Chcesz pochwalić PannaJoanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie tak miało być :<
  • Zakupiłam w drogierii farbę kolor "jasny brąz" i zafarbowałam włosy. Wcześniej miałam już taki wyblakły brąz z rudą poświatą ale po tej farbie mam teraz włosy ciemno bardzo ciemno brązowe, a grzywka jest po prostu hebanową czernią (zdjęcia tak tego nie oddają jak to wygląda na reala) ! NIE TAK MIAŁO BYĆ :< nie chce czarnych włosów i teraz nie wiem co mogę zrobić zeby je troszkę rozjaśnić do ciemnego brązu ....Używam tego produktu od: niedawnaIlość zużytych opakowań: dwa opakowania gdyż jedno nie wystarczyło.

• Zdjęcia dołączone do recenzji:
    Foto recenzja Foto recenzja
Chcesz pochwalić ladydaisy13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna
  • Świetna farba jak dla mnie ,osobiście farbuje włosy na kolor czarny

+kolor wychodzi świetny ,taki jak na opakowaniu
    +kolor bardzo długo utrzymuje się na włosach i nie blaknie
    +nie niszczy włosów
    +dołączona odżywka do tej farby jest świetna

-brak aplikatora
    -zapach

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić malina 11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • b. ją lubię
  • Ja używam 9.3. Złoty Blond Wellatonu, na rozjaśnionych włosach. To wychodzi coś jak ma Magda Gessler może trochę jaśniejsze po prostu cudne takie słoneczne Inne farby z nazwą złoty blond są brązowe albo jakieś bure więc tylko po Wellatonku możesz liczyć na jasny złoty blond, a nie buraki w bagnie )..haha, aha że ja mam odrosty w kolorze ciemny blond to ona tego nie łapie za 1 razem dlatego 2 razy farbuję odrost pod rząd tym numerem 9.3. i jest jak ma być

Chcesz pochwalić Blond Wenus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze rozjaśnia odrosty
  • Opinia dotyczy farb o numerach 9/0 oraz 10/0.

Farbowałam włosy wieloma farbami, jednak ta jako jedyna rozjaśniła w pełni moje odrosty koloru średni - ciemny blond. Farby używałam co 2 miesiące przez okres 2 lat, jednak kondycja moich włosów jakoś strasznie się nie pogorszyła, co spowodowane jest w dużym stopniu nakładaniem farby tylko na odrosty.

Gdyby nie fakt, że przestały mi się podobać tak jasne włosy, to pewnie używała bym tej farby dalej.

Ilość zużytych opakowań: około 10

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić misiap za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok
  • Uzywałam farby w kolorze sredni braz i ciemny braz.
    Efekt zblizony do pokazanego na pudełku, farba ma gesta konsystencje, nie niszczy włosów,łatwo sie ja miesza i mozna ja kupic wszedzie. Włosy po jej uzyciu maja ładny, lasniacy kolor . Wlosy plowieja gdy mam juz widoczny odrost ( ok miesiaca, myje wlosy codziennie)

Używam tego produktu od: 4 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić dropdead za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam ją!
  • Daje 5 gwiazdek, dlaczego? Ta farba jest moim KWC mimo iż faktycznie jako jedna z niewielu dostępnych na rynku wymaga od osoby farbującej użycia miski i w moim przypadku pędzelka, to bardzo ją lubie. Kolory na włosach są dość podobne do tych które widzimy na pudełku, farbując na brąz otrzymujemy brąz a nie jak np. używając farb L'oreal jest to czerń. Używałam bodajże 3 kolorków mleczną czekoladę, gorzką czekoladę czy mix mlecznej i karmelowej czekolady. I zawsze były to udane farbowania. Dziś użyłam karmelowej czekolady na dość ciemne brąz włosy i wyszedł mi przepiękny jasny brąz z ciepłą powłoką, dość długo próbowałam uzyskac ten efekt czy to wspomnianym wyżej L'oreal czy farbami garnier. Przyrzekam nie zdradzac tej farby ponownie, bo to najlepsza jakiej używałam nie niszczy włosów, jest tania i wydajna. Gorąco polecam

Ilość zużytych opakowań: ok.15

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Martushka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może być
  • Przyznam, że sięgnęłam po farbę zachęcona Waszymi komentarzami i nie zawiodłam się. Zmieszałam karmelową czekoladę z mleczną czekoladą (4:1) bo obawiałam się rudości na moim złotym blondzie (po słońcu). Kolor wychodzi taki jak na opakowaniu (u mnie ciut ciemniejszy ze względu na mleczna czekoladę). Wypróbowałam chyba wszystkie farby Loreala - od castingów do feerii - i WSZYSTKIE przyciemniały mi włosy (nawet po jakimś złotym czy jasnym bursztynie na głowie miałam brąz). Tutaj efekt jet taki, jak obiecuje producent (podobnie było z Safirą - kolor był identyczny jak na opakowaniu, ale już nie widuję tamtej farby). Dorzucona jest odżywka chyba Pantene i generalnie włosy po farbowaniu wyglądają zdrowo (inna sprawa, że mam mocne i grube włosy). Póki co - farba nieznacznie tylko się zmywa a np. Garniera (Nutrisse) wypłukiwała się momentalnie. Duuuużym minusem - jak dla mnie - jest prehistoryczny sposób nakładania. Zawsze farbuję włosy sama i łatwiej jest nakładać farbę z aplikatorem. Z miseczką i szczoteczką ostatni raz miałam do czynienia przy Palecie... ze 20 lat temu. Wiedziałam o tym bo wspominałyście na forum, niemniej jednak - za to daję minusa. Aktywator jest w plastikowej buteleczce i gdyby była trochę większa i dorzucono by aplikator - byłoby OK.

Używam tego produktu od: raz

Chcesz pochwalić taszka72 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na plus!
  • Używałam koloru ciemny brąz, uzyskałam piękną, naturalną czerń (czyli efekt, na jakim mi zależało). Włosy po farbowaniu były w bardzo dobrej kondycji, nie zauważyłam, żeby były przesuszone. Jedyne minusy to dość szybkie wyblaknięcie koloru, choć możliwe, że się do niego przyczyniłam wystawiając głowę 2,5 tygodnia na sycylijskie słońce oraz to, że na moje gęste włosy lekko za ramiona jedno opakowanie to za mało.
    Mimo wszystko wrócę do niej z pewnością!

Chcesz pochwalić Sweet :) za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Bardzo dobra farba, kolor utrzymuje się długo, nie blaknie, nie niszczy włosów. Jedyny minus to to, że rozdwaja końcówki,

po przecenie kosztuje nawet 10zł.

Używam koloru; Rozświetlonego jasnego blondu 10/0.
    Ładny naturalny kolor.
    Polecam.

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić agaciorek05 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna!
  • Dla mnie świetna farba. Z natury byłam blondynką, później zaczęłam rozjaśniać włosy. Kiedyś jednak chciałam się odmienić i zafarbować na ciemny blond, prawie brązowy. Żałowałam. I zaczęłam szukać farby, która pomoże wrócić mi do jasnego blondu. Używałam wielu, ale to właśnie wellaton okazał się strzałem w 10!
    Uwielbiam kolor 10/0. wychodzi ciepły blond, nie żółty, którego nie umiałam otrzymać innymi farbami.
    Dodam, że jak wychodziłam z ciemnego blondu do jasnego, nie miałam problemów z rudym. Nic takiego nie miało miejsca.
    Farba jest tania, zawsze kupuję dwie, więc cena jest porównywalna wtedy do loreala, który totalnie mi nie służy. Odżywka w opakowaniu jest świetna, można ją zakupić również osobno.
    Farba niszczy mi włosy, ale po innych miałam gorzej. Z tym już walczę w inny sposób.

Używam tego produktu od: dawna
    Ilość zużytych opakowań: wiele opakowań

Chcesz pochwalić Zetowiczka za czytelną i pomocną recenzję?
  • produkt doskonały!
  • Wellaton zawsze o mijałam szerokim łukiem, gdyż zniechęcało mnie nudne opakowanie i płaskie panie z obrazka na przodzie. Nieciekawe oznaczenia i w gruncie rzeczy fatalny próbnik na pudełku tez sprawiały, że nie chciałam tego kupować. A jeszcze się naczytałam, ze taaak wysusza włosy i ta woda 9%, ze nic mnie do niej nie zachęcało. Ale wypróbowałam wiekszosc drogeryjnych farb i została mi ta, nim siegnęłabym po profesjonalną koloryzację. I.. mega pozytywne zaskoczenie!

Oceniam odcień:
    9 + 9.1
    BARDZO JASNY BLOND + BARDZO JASNY BLOND POPIELATY (mieszane w ilosci: baza 9 pół tubki plus 1/4-1/5 tubki 9.1)

Nakładane na odrost ciemny blond popielaty w 15 minut uzyskuję słoneczny bezowy blond z tej mieszanki. Potem rozprowadzam na całosc na 3-5minut i malaksuję z dodatkiem wody przez minute, moze 2.

Kolor wychodzi nasycony, lśniący.

Włosy od razu po koloryzacji są gładkie, miłe w dotyku i mają doskonały odcien, który nie spłukuje się i nie traci wyrazistości przez miesiąc.

Nie zauwazyłam przesuszenia przy tym sposobie aplikacji- bo robie w sumie tylko odrosty i to w krótsyzm czasie niz przy wodzie 6% (przy takie musiałam tzrymac nawet 45minut a im dłuzej taka wode zostawimy, tym wiecej szkód)

Mimo duzej ilosci czerwonego pigmentu, nie ma wybijania rudego przy odroscie, ani zaraz po, ani po 4 tygodniach. Po prostu idealny beż - popielatozłocisty.

Kolor mi nie żołknie. Połysk nie mija nawet przy codziennym myciu.

To dla mnie farba numer jeden.
    Wyprowadziła moje włosy nawet ze średniego/ciemnego blondu farbowanego pianką schwarzkopfa. Wystarczyły 2 aplikacje we wspomniany wyżej sposób, by uzyskac po całosci równiutki, jasny kolor.

Polecam!Używam tego produktu od: 2/3 miesięcyIlość zużytych opakowań: 2 op. 9 i pół 9.1

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić mysia m za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna!
  • Jak do tej pory używałam Joanny palonej kawy, ale że odrosty wychodziły zawsze jaśniejsze [będę musiała obniżyć jej gwiazdkę, bo mam porównanie] od reszty, postanowiłam spróbować czego innego i padło na ciemny brąz Wellatonu i całe szczęście Farba łatwo się miesza, nie śmierdzi jak inne [nota bene, Joanna też nie], nie spływa z włosów, dołączona jest świetna odżywka, którą można zakupić w tubkach w Rossmanie. Cudnie pokrywa odrosty, równomiernie z resztą włosów. Jak szybko zmyjemy ze skóry, to nie ma śladów. Brązy z reguły niestety mają to do siebie, że wychodzą prawie czarne, ale jednak od kruczej czerni się różnią i w słońcu widać, że jest to ciemny brąz. Nie niszczy włosów jak odpowiednio o nie dbamy odżywkami, maskami itp. Nie wyobrażam sobie nie odżywiać farbowanych włosów [od środka i na zewnątrz]-jak robiłam to kiedyś [szampon ziołowy i tyle, w efekcie spływały mi z wodą do wanny, a po wysuszeniu miałam miotłę, a nawet gorzej...] Dlatego narzekające dziewczyny na suchość może też tak postępują...
    Włosy są lśniące, kolor utrzymuje się baaardzo długo. Fajnie i równomiernie się zmywa tworząc jeszcze bardziej naturalny efekt Polecam!
    Jak na razie ślubuję jej wierność Używam tego produktu od: pół rokuIlość zużytych opakowań: 3 całe

Chcesz pochwalić madzia57 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Okropna
  • Użyłam kilka razy i jestem niezadowolona. Trzymałam farbę tyle ile napisali w instrukcji. Kupiłam jasny brąz a wyszedł mi czarny. Beznadziejne. Przy średnim brązie to samo. W końcu musiałam zacząć kupować czarny skoro mi zrobiło takie coś z głowy/

Ilość zużytych opakowań: trzy opakowania, w różnych odcieniach

Chcesz pochwalić annussiaa91 za czytelną i pomocną recenzję?