L'Oreal, Kookai, Oui-Non

Powiększ L'Oreal, Kookai, Oui-Non

Zgłaszająca osoba: jowisia

Zapach mojej „młodości”… Ach, z pewnością niejednej wizażance na widok tej symbolicznej buteleczki powrócą ciepłe wspomnienia sprzed lat. Zapach wyprodukowano po raz pierwszy w 1993 roku dzieki inicajatywie grupy L'Oréal. Wszedł na polski rynek rok później, dziś wycofany z produkcji, lecz ciągle można zakupić miniaturki na internetowych aukcjach na całym świecie. Ja właśnie takową wygrałam ;)
Nuty zapachowe : ananas, brzoskwinia, śliwka, fiołek, jaśmin, róża, bursztyn, piżmo, cedr i wanilia.

• najpiękniejsze
  • Nie znalazłam jak dotąd piękniejszego zapachu. Te perfumy to kwintesencja kobiecości...dziewczęcości... zapach mojej młodości. Nienachalne, subtelne, ale nie mdłe. Zdecydowane, ale nie mocne. Słodkie, ale nie cukierkowate. No po prostu idealne. Szkoda że go już nie produkują :-(

Używam tego produktu od: obecnie nie mam, ciężko kupić
    Ilość zużytych opakowań: 3 flakony i kilka dezodorantów

Chcesz pochwalić lola5a za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wszystko w jednym
  • Kocham ten zapach i szkoda, że go w Polsce nie ma ale jest cudny, z początku figlarny, zalotny a potem się przeradza w subtelność - moim zdaniem oczywiście nie rozumiem dlaczego coś, co jest ponadczasowe tak szybko zawsze znika
    Na szczęście zawsze ktoś mi go załatwi zza granicy

Ilość zużytych opakowań: 3 i pół buteleczek 100ml

Chcesz pochwalić brela za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moja młodość
  • Plusy: słodkie, ale jednocześnie świeże, kojarzą się z młodością i poprawiają humor
    długo utrzymują się na skórze
    ładny flakonik

Minusy: żałuję, że je wycofali, ale póki co udaje mi się je kupić na allegro albo ebay

Ilość zużytych opakowań: 5 dużych

Chcesz pochwalić Monia82 za czytelną i pomocną recenzję?
  • wszystko przede mna!
  • Jak ja kochalam ten zapach!
    Nie napisze nic oryginalnego - wszystko zostalo powiedziane juz nizej Slodki, choc przelamany cytrusowa swiezoscia...i czyms jeszcze, nieokreslonym i pieknym. Do dzis szukam "tego" w perfumach,
    Mialam kilkanascie lat - 15, 16? To byla polowa lat 90\\\'tych, a ja czulam, ze cale zycie przede mna. Taki byl dla mnie ten zapach - wolnosc, dziewczecosc, figlarnosc i zalotnosc. W nim czulam sie pewna siebie, choc wtedy taka nie bylam achhhh! Uwielbialam Oui Non, nie bylo mnie stac na perfumy, uzywalam tylko tych malych, pomaranczowych dezodorantow, chyba tylko raz udalo mi sie kupic cos pomiedzy - spray.
    Moja przyjaciolka miala Kobako, a ja Kookai, to bylo charakterystyczne, uzywalysmy tych zapachow dobre kilka lat. Pamietam, ze plakalam, kiedy je wycofano. Uwielbialam je miloscia wieczna, udalo mi sie "dopasc" je w malenkim formacie na Allegro. Choc wyroslam juz z tego zapachu, to czasem w samotnosci przywracam swojej pamieci te cudowne czasy - lasy, jeziora, gory, morze, tajemnica, przygoda, wczesna mlodosc z jej wszystkimi prawami...pierwszy chlopak, przyjaznie...szczerosc, swiezosc i odwaga ze szczypta naiwnosci. Tym jest dla mnie ten zapach - wciaz i niezmiennie.
    Dodam jeszcze, ze po wycofaniu tych perfum (o ironio! wtedy JUZ moglam sobie pozwolic na perfumy!) dlugo szukalam czegos podobnego, zamiennika. Najbardziej godny stal sie wtedy zapach Betty Berclay Woman no.2. Tez mam go do dzis
    Ilość zużytych opakowań: 1 lub2 butelki Spray, niezliczona ilosc dezodorantow, obecnie perfumy

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić meeg1979 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Boski zapach
  • Piekny, niepowtarzalny, jedyny w swoim rodzaju. Te perfumy to jak powrot do lat mlodosci 2 lata temu udalo mi sie nabyc jeden flakonik, uzywam oszczednie aby wystarczyl na dlugo bo z niewiadomych powodow perfumy te wycofano z produkcji a szkoda

Ilość zużytych opakowań: 3 cale

Chcesz pochwalić Agnesiass za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapach mojej szumnej młodości
  • tak bardzo był charakterystyczny, że teraz po wielu latach w autobusie MPK poznałam go na jakiejś kobiecie, chciałam ją zaczepić i zapytać gdzie je kupiła, ale wysiadła i tyle ją widziałam
    nie rozumiem dlaczego przestano produkować moje perfumy

Używam tego produktu od: 1994

Chcesz pochwalić kasiasol za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny i niepowtarzalny.
  • Jeden z moich pierwszych zapachów.
    Zakochałam się w nim na zabój i na zawsze, mimo że niedostępny jest już od dawna.
    To zapach mojej pierwszej miłości i pierwszych randek.
    Zapach wzruszeń i czarodziejskiej młodości, niezmąconej smutkami.

Czarowny, słodki, ciepły i zmysłowy, a jednocześnie dziewczęcy i radosny.
    Zmienny i pełen wariacji jak dziewczyna, która właśnie staje się kobietą.
    Jak mówi sama nazwa - nie do końca zdefiniowany i dający się opisać.
    Tak? Nie? Być może?

Idealnie współgrający kształt flakonu, kolor perfum i kompozycja zapachowa,
    połączone z dynamiczną, radosną i dziewczęcą reklamą, tak wówczas odmienną od szarości dnia codziennego.

Pomarańczowa radość cytrusów opromieniała złotym blaskiem radości młodość, zapewniając cudowne wspomnienia.

Używam tego produktu od: już - niestety - nie używam
    Ilość zużytych opakowań: cztery

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Dreamchild za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny,dziewczęcy zapach
  • Przypomina mi moje najfajniejsze chwile ze średniej szkoły,potem pierwsze randki z obecnym dziś mężem. Poza tym ten zapach dostałam od niego.
    Słodki głęboki ,landrynkowo- cytrusowy .Pamietam że był bardzo trwały.
    Gdyby był osiągalny dzisiaj ,wykosiłby wiele innych pachnideł.

Używam tego produktu od: juz nie ponieważ go nie mozna kupić
    Ilość zużytych opakowań: jedna butelka

Chcesz pochwalić AGA 0977 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapach wczesnego dzieciństwa
  • to były perfumy mojej mamy ale dobrze je pamiętam - na dnie flakonika jest jeszcze odrobina tego wspaniałego zapachu. jak już ktoś wcześniej napisał są to perfumy niezwykłe bo łączą sprzeczne nuty zapachowe w jedną całość. niestety nie można go już zdobyć.

Używam tego produktu od: moja mama od 1997
    Ilość zużytych opakowań: jedno niecałe.

Chcesz pochwalić justyna1996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ech, co za czasy...
  • Miło mi się zrobiło, kiedy zobaczyłam ten flakonik. Moje licealne, lub studenckie czasy, nie pamiętam, wiem, ze dawno .
    Pamiętam, że zapach był cytrusowy. Zbierałam na te perfumy, a gdy już kupiłam - używałam na tzw specjalne okazje ;-). Miłe wspomnienie, fajne, beztroskie czasy.

Używam tego produktu od: kiedyś...

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Kalinka1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Punkt odniesienia
  • Od wielu lat szukam podobnego zapachu niestety bez rezultatu. Szkoda bo nie spotkałam sie jeszcze z niczym podobnym. Zapach absolutnie przyjemny, bezpieczny jako prezent. Był taki dobry bo nie miał wad:
    - nie dusił
    - był trwały
    - delikatnie sie rozwijał w ciągu dnia
    - był słodki ale nie mdły,
    - nie drażnił otoczenia,
    - dobry na dzień i na wieczór,
    - dla młodych i dla starszych pań
    I co dla mnie pozytywne i ważne- trudno było zidentyfikować skład zapachu- tworzył miłą dla nosa całość. Nie lubię gdy z perfum wybija sie jeden konkretny zapach (ooo pachniesz wanilia?, coś brzoskwiniowo pachnie itd)
    Wielka szkoda, że już go nie ma, na pocieszenie mam pusta buteleczkę, która dalej przechowuje w sobie lekką, słodką woń.
    Dalej będe szukać czegoś podobnego- może znajdę a może wznowią Oui-non.

Używam tego produktu od:15 lat

Chcesz pochwalić BioIvO za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłe wspomnienie
  • Z tego co pamiętam to były moje pierwsze "taaakie" perfumy Duma rozpierała mnie przede wszystkim z faktu, że posiadam takie piękne, dorosłe perfumy - kwestia zapachu zdaje się, że grała rolę drugorzędną.

Generalnie zapach był kwiatowy, dziewczęcy i właśnie pasujący do nastoletniej dziewczynki. Przyjemne w małych dawkach - łatwo było przedobrzyć (może to była kwestia wieku

Podsumowując, chętnie kupiłabym sobie teraz miniaturkę tego zapachu, tak tylko żeby przypomnieć sobie tamte lata

Używam tego produktu od: używałam wiele lat temu

Chcesz pochwalić anais_anais za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 34 raz(y)
  • To były czasy...
  • Urok tego zapachu dla mnie - i jak widzę, nie tylko dla mnie - tkwi w tym, że kojarzy mi się z bardzo miłym okresem życia... Nie pamiętam, czy kupiłam go sobie sama, czy dostałam w prezencie. Podobał mi się, ale nie zachwycał, bo był taki po prostu ładniutki, a mnie marzyło sie coś bardziej charakternego... A dziś już nie za bardzo wypadałoby mi nosić taki dziewczęcy, radosny zapach, ale chętnie bym go sobie czasem powąchała, aby przywołać wspomnienia...Używam tego produktu od:15 lat temu
    Ilość zużytych opakowań:1 butelka

Chcesz pochwalić OlaVS za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przeciętniak ( )
  • Co za szczęście Ten zapach jest taki... zwykły. Ładne, owocowe, brzoskwiniowe otwarcie (trochę jak Exult Naomi Campbell), później mało wyrazista (acz dość klasyczna) mieszanka kwiatowa. Trwałość na granicy dopuszczalności.
    Buteleczka fajowa

Używam tego produktu od:?
    Ilość zużytych opakowań:próbka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dzika truskawa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Piekny swiezo słodki owocowy zapach. Kiedys uzywała go moja siostra(jak byłam mała),potem kupiłam buteleczke na Sycylii. Tam to nie byl problem, a u nas nie mozna juz jej było dostac. Niestety sie juz skonczyła. Piekny,słoneczny,radosny, dodajacy energii

edit swoja 30steczke juz mam na wyjatkowo wyjatkowe okazje. Nadal uwielbiam ten zapach, chyba dozywotnio.Nie nudzi sie.
    zapach.Używam tego produktu od:6 lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Gwiazdeczka1978 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • Witam.To również zapach mojej i mojej siostry młodosci.Moja siostra wiele lat temu przywiozła z włoch pamietam 2 butelki perfum diora dune i własnie ten.Po powrocie z holandii diora dune jej kupilam a ten niestety nie jest osiagalny.A szkoda, bo warto byloby go kupic.

Używam tego produktu odd dawna nie używam a szkoda
    Ilość zużytych opakowań:

Chcesz pochwalić agi511 za czytelną i pomocną recenzję?
  • zapach legenda
  • Piękny zapach, niskopółkowy, choć jakość i kompozycja z najwyższej półki. Ciepły, kwiatowo- owocowy, lubiany i doceniany przez wiele osób. Wielka szkoda że wycofany.

Używam tego produktu od: X lat temu

Chcesz pochwalić CecyliaVolanges za czytelną i pomocną recenzję?
  • owocowe wspomnienie młodości
  • Ten zapach kojarzy mi się z moim I rokiem studiów, kiedy to nieoczekiwanie zostałam nim obdarowana przez mojego nowego chłopaka na mikołajki w 1995 roku.
    Oszołomił mnie wspaniały słodki zapach owoców cytrusowych oraz takie ciepło bijące ze zgrabnego flakonika.
    Zapach nie jest ani ciężki ani też typowo lekki świeżak. To smakowity, słodki koktail z dojrzałych owoców południowych.
    Tak jak poprzedniczki pisały - pomarańczowy kolor zawartości flakonika idealnie pasuje do zapachu.

Wprost wymarzony dla młodej dziewczyny, która już za chwilę stanie się świadomą siebie kobietą.

Czuję ogromny sentyment do tego zapachu, choć raczej już go nie kupię, wyrosłam z niego już dawno temu

Używałam tego produktu od: grudzień 1995 (!)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić minka76 za czytelną i pomocną recenzję?
  • the best
  • Moja młodość, pierwsze perfumy- ogromny zachwyt i sentyment. Chciałabym bardzo! je kupić. Szukam na aukcjach, ale nic z tego- moze by tak pokusiło kogoś o ich "wznowienie"

Używam tego produktu od: 1994-5

Chcesz pochwalić Parfums za czytelną i pomocną recenzję?
  • łzy mi w oczach stanęły
  • Moje pierwsze dorosłe perfumy. Zapach był ładny, ślicznie się rozwijał na mojej skórze . Trzyma się blisko skóry, był słodki, nieco ciężkawy (ale wtedy takie lubiłam najbardziej) i bosko owocowy. Towarzyszył mi w szkole średniej i przez chwilę na studiach Z pietyzmem przechowuję jego resztki na dnie buteleczki, taka już ze mnie sentymentalna śmieciara
    Kupiłabym na pewno, nie ze względu na sam zapach, jest przyjemny, ale od tamtego czasu poznałam i pokochałam inne, ale ze względu na sentymentalne wspomnienia

Używam tego produktu od: lepiej nie mówić kiedy to było

Chcesz pochwalić Jemiołka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspomnienie młodości
  • Mój pierwszy poważny zapach W dodatku kupiony za pierwsze samodzielnie zarobione pieniądze. Cudownie owocowy i letni Potrafię przywołać ten zapach w myślach... Chyba poszukam go gdzieś na necie. Kupiłabym go z chęcią przez sentyment...

Używam tego produktu od:
    Ilość zużytych opakowań:chyba 3 buteleczki

Chcesz pochwalić Aszku73 za czytelną i pomocną recenzję?
  • hmm..slicznie to pachnialo..
  • wspomienie 15nastoletniej pannicy i zakupow w San Marino
    szkoda ze juz sa niedostepne ale ..ale przywoluja super wspomnienia i usmiech na mojej twarzy, zawsze jak pomysle o tamtym lecie i pierwszych doroslych zakupach w prawdziwej drogerii Bella Italia!

no i towarzyszyly mi przez cale liceum.. zapach mojej studniowki!

Używam tego produktu od:
    Ilość zużytych opakowań:ze 2 -3 chyba

Chcesz pochwalić LindenRathan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Budząca się kobiecość
  • Tak, tak - mała 30-tke mam do dzis i uzywam na specjalne, aczkolwiek nie zbytnio eleganckie okazje. Uwielbiam go ze wzgledu na sentyment (no, tak - te szalone lata licealne!!), ale takze zwe wzgledu na sam zapach. Jest doskonały, strzal w 10-tke, bo laczy wiele sprzecznosci w harmonijna calosc, emanujac w efekcie pieknem, mlodoscia i zabawa w "oui-non", czyli po prostu w kotka i myszkę! Perfumy maja boskie nutki, ktore moze jakos secjalnie nie ewoluuja, ale po co skoro nic lepszego nie udaloby sie z nich uzyskac. Przywodza na mysl mlodziutka dziewczyne i jej pierwsze perfumy sygnalizujace o majacych nastapic przemianach...Swiezutkie, cytrusowe, ale mnie jako osobie cytrusow w zapachach nie znoszacej, zupelnie nie przeszkadzaja, bo w Kookai oblane sa nutami łagodzacymi, "pomarańczowymi" (zreszta "oui non" pachnie jak pomaranczowy kolor! Nie bez kozery jest on umieszczony na pudełku), dorzucono szczypte kwiatówpo czym wyszla mieszanka bardzo szykowna, miejska, powiedzialabym - paryska! Sliczne perfumy, zupelnie nie rozumiem decyzji koncernu o ich wycofaniu, wielki błąd, bo oplakuje go miliony eks-licealistek! Na prozno poszukue ich za kazdym razem bdac we Francji, sluch o Oui-Non zaginał...

Używam tego produktu od: 1995
    Ilość zużytych opakowań: 2, mam pamiatkowe 30ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić piroksena za czytelną i pomocną recenzję?
  • owockowy uśmiech
  • Od razu napiszę, że ocena nie jest wypadkową jedynie wspomnień i sentymentu do czasów szkolnych. Nos niełatwo oszukać Ten zapach naprawdę mi się podoba nawet teraz (chociaż dostanie go graniczy prawie z cudem). Bardzo dziewczęcy, uśmiechnięty, subtelny, owockowy - śliczniusi. W dobrym stylu. Można się w niego "wwąchiwać" wyłącznie dla uzyskania uśmiechu na buzi i radosnego nastroju. On to potrafi. Lekki, mandarynkowo-rześki. Jakiś taki dobry z natury. I miał zgrabną buteleczkę - miło trzymało się ją w dłoniach. Oj, mam teraz próbeczkę zdobytą nadludzkim wysiłkiem, ale już za nim tesknię.
    Używałam tego produktu przez: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: 3 buteleczki + ostatnio buteleczkowa maleńka (niestety) próbka

Chcesz pochwalić elisek za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój zapach
  • Ojej, trafiłam przypadkiem do zapomnianych zapachów, a tu takie zaskoczenie - nie tylko ja szlałam za Oui-Non Pierwszy falkon dostałam na osiemnaste urodziny i używałam póki nie wycofali zapachu (dlaczego?!?). Mniej więcej w połowie studiów wypatrzyłam w jakiejś małej drogerii tester i urobiłam panią, żeby mi sprzedała - w ten sposób stał się to zapach-znak rozpoznawczy również dla mojego obecnego męża. Nasze poczatki kojarzą mu się z tym zapachem i zasze, gdy jesteśmy gdzieś za granicą przypomina mi, żebym weszła do sklepu Kookai i sprawdziła, czy na pewno w tym kraju tez wycofali

Zaznaczyłam, ze kupię, bo skoro Jowisia napisała, że wnecie można jeszcze dostać to będę polowała!
    ***Dopisze tylko, że odało mi się upolowac na e-Bayu miniaturkę 5 ml - nadal podoba mi się ten zapach. Po tylu latach!
    Używam tego produktu od: używałam przez jakieś 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: chyba 3 (różne pojemności)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić pysia99 za czytelną i pomocną recenzję?