Tarka do usuwania zrogowaceń, Scholl

Powiększ Tarka do usuwania zrogowaceń, Scholl

Zgłaszająca osoba: kate30

Tarka usuwa nawet najtwardsze zrogowacenia, posiada 2 powierzchnie ścierne: gruboziarnista służy do usuwania zrogowaceń, a drobnoziarnista do wygładzania skóry.
Wyprofilowany kształt tarki pomaga dotrzeć do trudno dostępnych miejsc na stopie, nie rdzewieje. Gumowana rączka zapobiega ślizganiu się tarki w dłoni. Może być używana zarówno na suche jak i mokre stopy.

Cena: 18 zł

• Bardzo dobry produkt
  • Tarki używam od jakichś dwóch lat i z całą pewnością jest to moje KWC.

Plusy:
    - dobrze radzi sobie z suchą skórą pięt
    - ma dwustronne zastosowanie - 1- ściera mocno i szybko naskórek, 2-wyrównuje i wygładza
    -przystępna cena w stosunku do jakości
    -używam co 2 dzień od roku i nie stępiła się
    -poręczna, rączka ładnie wyprofilowana
    -estetyczny wygląd

Minusy:
    - radzę nie używać pod prysznicem, w kontakcie z wodą lekko rdzewieje ( dlatego musiałam kupić nową tarkę, której używam już tylko na sucho)

Używam tego produktu od: 2 lat co drugi dzień
    Ilość zużytych opakowań: to moja 2 tarka

Chcesz pochwalić Jagoday za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry produkt
  • Kupiłam tarkę ok. 3 lata temu i do tej pory działa bez zarzutu.
    Od dawna nie używam pumeksu do stóp, a peelingi czy kremy niewiele dawały. Szukałam czegoś na tyle mocnego, że poradzi sobie z suchą i czasami bardzo twardą skórą na piętach.
    2 stronna tarka to bardzo dobre rozwiązanie. Pierwsza strona bardzo szybko ściera zrogowacenia, druga wygładza je.
    Zdarzyło mi się doprowadzić pięty do pękania (zaniedbanie, brak czasu ale i złe obuwie miało na to wpływ) a ta tarka poradziła sobie z tym w mig. Do tego jeszcze jakiś kremik i po kłopocie
    Niezastąpiona przez cały rok.
    Mimo że mam ją już długo, i używam często, dalej wygląda i działa bez zarzutu. Cena w stosunku do jakości i wytrwałości jest niska. Nie rdzewieje.
    Polecam na sucho, tu sprawdza się najlepiej.

Ilość zużytych opakowań: jedna tarka

Chcesz pochwalić Jacqueline27 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tego szukałam!
  • Tą tarkę poleciła mi moja kuzynka Mimo, że trochę kosztuje, to jest warta swojej ceny Usunęła moje zrogowacenia migiem! I po nich ani śladu. Myślę, że ta tarka posłuży mi na jakiś czas i nie zamienię jej na żaden kruszący się pumeks..

Używam tego produktu od: Miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić noska91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna
  • Kupiłam tarkę ostatnio w promocji - 21 zł.

Same plusy:
    1. dwustronna - większe i mniejsze oczka, bardzo dobrze ściera i wygładza skórę,
    2. higieniczna - można ją umyć ciepłą wodą i pozostawic do wyschnięcia - nie namnażają się na niej bakterie, jak w przypadku pumeksu,
    3. nie rdzewieje,
    4. bardzo wygodny, stabilny i pewny uchwyt - używam na morko - nie wyślizguje się z ręki,
    5. elegancki design

Chcesz pochwalić kasia971 za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiona
  • Bardzo fajny gadżet. Idealna do pielęgnacji stóp. Błyskawicznie ściera zrogowaciały naskórek, potem jeszcze krem nawilżająco-zmiękczający scholla i stopy są piękne i gładkie.
    Tarka jest po prostu świetna, każda kobieta powinna ją mieć. Polecam w 100%

Ilość zużytych opakowań: jedna

Chcesz pochwalić anna605 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Używam od kilku lat wg zaleceń producenta - na sucho.

Plusy:
    - szybko usuwa zrogowacenia z pięt, używam najpierw strony z większymi oczkami, następnie z mniejszymi - do wykładzenia
    - nie stosuję już po niej żadnych papierowych tarek/pilingów, pozostawia u mnie gładkie pięty, czasami tylko używam później kremu do stóp
    - wygodna
    - nie rdzewieje
    - po kilku latach użytkowania wygląda jak nowa
    - nigdy nie zdarzyło mi się zrobić niż krzywdy - za mocno zedrzeć naskórka, a miałam taki przypadek z tarką, której używałam kiedyś
    - dobra cena, biorąc pod uwagę, że już tyle lat jej używam, a dalej spełnia bardzo dobrze swoje zadanie

Używam tego produktu od: około 5 lat
    Ilość zużytych opakowań: wciąż w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić taka pani za czytelną i pomocną recenzję?
  • jak ja mogłam żyć bez niej?
  • Mam ją trzy dni i zmieniła oblicze mojego pedikiuru...nagle wszystkie narzędzia doń służące znalazły swoje miejsce, czas i odpowiednie zastosowanie. Nie trzeba moczyć stóp, nic ścinać (brrr), organizować czas i miejsce. Trzeba trzeć - obawiałam się tego, bo kiedyś miałam okropną tarkę metalową i jeszcze do tego używałam jej na mokro, hmm... - ale tu nie ma obaw, to nie jest bolesne, ani przykre, tylko delikatne. Poprawiam tarką papierową na sucho i na mokro, kremik i jest beautiful. Polecam gorąco

Daję jej pół gwiazdki mniej niż wykwalifikowanej pedikiurzystce - bo jednak pedikiur robię ja

Chcesz pochwalić nocne grafitti za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędna
  • Pokochałam te terke od pierwszego użycia. Bardzo delikatnie, ale skutecznie usuwa naskórek, jest bardzo wygodna w użyciu, porządnie wykonana. To taki mój niezbędnik w pielęgnacji, pozwala precyzyjnie zadbać o całe stopy, a nie tylko o skórę na piętach. Pumeksy przy niej odchodzą w niepamieć. Używam tego produktu od: około msc Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1

Chcesz pochwalić miriamumbra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Moje stopy ją kochają.
  • Absolutnie świetne rozwiązanie problemu konieczności "pumeksowania" stóp.
    Kształt i rączka praktyczne w każdej pozycji
    2 tarki, jedna ostrzejsza, druga wygładzająca złuszczony naskórek
    Łatwa do umycia, wystarczy ciepła woda
    Nie rdzewieje
    Super, że używa się jej na sucho bo można to robić wszędzie, to duża wygoda
    Można też na mokro do mycia

Z tą tarką pielęgnacja stóp jest naprawdę przyjemna, nawet gdy nie ma za wiele czasu!

Ilość zużytych opakowań: 1 sztuka

Chcesz pochwalić martinii poppy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbędna ...
  • Uwielbiam tą tarkę, jest bardzo mocna i porządna. Wygodny uchwyt. Obie jej strony są wystarczająco mocne i dobrze ścierają naskórek. Moje stopy zawsze był bardzo twarde, skóra mocno pękała ... Teraz dzięki niej, a używam jej tylko tydzień wszystko zaczyna wracać powoli do normy, ale oczywiście dość długa walka o miękkie stopy przede mną. Z tą tarką na pewno się uda. Dodam, że poleciła mi ją pani dermatolog i używam ją razem z kremem robionym na receptę. Sam krem niewiele dawał, ale w duecie z tarką daje radę.

Ilość zużytych opakowań: o opakowań

Chcesz pochwalić klodek za czytelną i pomocną recenzję?
  • każda z nas powinna ją mieć.
  • Bardzo dobrze spełnia swoje zadanie, bardzo dobrze zdziera twardą, zrogowaciałą skórę stóp. Posiada bardzo wygodny, antypoślizgowy uchwyt. Jest dwustronna - jedna strona służy do starcia naskórka, druga o mniejszych oczkach to starcia pozostałych zrogowaceń. Co prawda nie zostawia skóry idealnie gładkiej, ale wystarczy później zrobić peeling i nałożyć krem, a staniemy się posiadaczkami pięknych i gładziutkich stóp

Dzięki tej tarce wiem że już nigdy więcej nie wrócę do pumeksu! Po prostu skraca ona czas pedkiuru, ponieważ naskórek usuwamy na sucho i co najważniejsze nie trzeba wkładać w to tyle siły co przy zdzieraniu pięt pumeksem.

Ilość zużytych opakowań: jedna tarka, która starczy mi na bardzo, bardzo długo

Chcesz pochwalić nonanomum za czytelną i pomocną recenzję?
  • 100 razy lepsza od pumeksu
  • A więc pierwszą tarkę kupiłam jakieś 5 lat temu i od tego czasu częściej lub rzadziej jej używam. Uwielbiam w niej to, że używa się jej na sucho co jest dużym udogodnieniem w stosunku do pumeksów. Ma dwie strony - zdzierak i polerke Po użyciu skóra pięt jest zdecydowanie gładsza a warstwa zrogowaciałego naskórka widocznie mniejsza. Pięty po jej użyciu nie są może idealnie gładkie, zawsze jakiś zadziorek się znajdzie więc po użyciu tarki robię dokładny peeling nakładam krem i jest super - można bez obaw ubierać japonki

Nie wiem czy kupię następną - to zależy jak szybko tą poniszczę:P

Ilość zużytych opakowań: druga - w pierwszej ułamałam rączkę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić CARLA_23 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię i używam!
  • Nie mam jakiegoś ogromnego problemu ze skórą pięt, ale pielęgnuję i to regularnie.
    Tarki używam przynajmniej raz w tygodniu, efektem jest ładna i gładziutka skóra na piętach. Dodatkowo lubię używać peelingu lawendowego YR.

Tarka jest ergonomiczna, łatwo się ją czyści, nie rdzewieje i mam wrażenie, że się nie tępi.

Ilość zużytych opakowań: ciągle 1

Chcesz pochwalić aluchelek za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowna
  • od jakiegoś czasu szukałam odpowiedniego produktu dla moich stóp. Gruby, stary naskórek był naprawdę kłopotliwy i praktycznie nie możliwy do usunięcia. Czytając wasze opinię na temat tej tarki, pomyślałam "Dlaczego nie?" Wczoraj wybrałam się do sklepu i kupiłam, cena 24,49zł. Od razu po powrocie postanowiłam ją wypróbować. DZIAŁA!!! Już po pierwszym użyciu moje stopy stały się widocznie gładsze i delikatne. Produkt wart swojej ceny.

Używam tego produktu od: 1 dnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić zuzka0392 za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa!
  • Bardzo lubię tę tarkę, jak zresztą większość produktów Scholla. Szczerze mówiąc, jestem zdziwiona niektórymi negatywnymi opiniami, które opierają się na wrażeniu, że tarka nie wygładza skóry pięt etc. Nie wygładza, bo nie jest do tego przeznaczona. Używanie jej jako jedynego produktu do pielęgnacji stóp nie może przynieść pożądanych efektów. Świetnie ściera martwy naskórek i zmniejsza "skorupę" jaka tworzy się na piętach, ale dopiero później możemy podjąć próbę usunięcia jej pilnikiem/papierową tarką, którą odpowiednio wygładzimy stopy i nadamy im miękkość.
    Stanowi "bazę", ułatwia pracę ze stopami.

JAKOŚĆ - Kupiłam ją dla siebie jakieś trzy lata temu a ona wciąz wygląda jak nowa. Używam jej regularnie, nie zdarła się, jest wciąż tak samo ostra jak w dniu zakupu (oczywiście regularnie ją dezynfekuję) Nie rdzewieje, tak jak w przypadku omegi (moja poprzednia recenzja). Jest łatwa w myciu, do tego solidnie wykonana i bardzo komfortowa w stosowaniu. Nie wyślizguje się z dłoni, odpowiednio dopasowana do kształtu stopy powierzchnia ścierająca pozwala na bardzo dokładne manewrowanie. Dwustronna tarka, gęsta i rzadsza, dodatkowo ułatwia zabieg pedicure, można dostosować grubość ziarenek do stanu stóp.
    To, że czasem wywołuje ból barku (któraś z recenzji ponożej), nie jest przyczyną tego, że tarka jest kiepsko wykonana i trudna w użyciu. Skóra na stopach jest twarda i często trzeba użyć siły by pedicure był dobrze zrobiony a zgrubiały naskórek należycie usunięty. Tak jest zresztą też w przypadku innych narzędzi, tarki/pilniki, więc za to, absolutnie, nie odejmowałabym gwiazdki. Trzeba się przyłożyć, by efekt był )

Uchwyt, pomimo tego, iż jest w jasnych kolorach, nie żółknie, jak to zwykle jest w przypadku podobnych produktów do pielęgnacji stóp, które dodatkowo często mają dużą styczność z wodą.

Jak dla mnie, świetny produkt!

Używam tego produktu od: trzy lata
    Ilość zużytych opakowań: jedna, druga w zapasie, kilka na pracowni kosmetycznej

Chcesz pochwalić Dekadencja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bezszał
  • Potrzebowałam tarki do pięt. Pierwsza myśl- idę kupić produkt Scholla.
    Wróciłam do domu, wyjęłam produkt z opakowania, obejrzałam, pomacałam i pomyślałam- świetnie wykonana, fanie leży w dłoni.
    Dopiero po kilku użyciach stwierdziłam, że to nie jest produkt dla mnie.
    Nie wygładziła pięt (mimo że nie mam dużego problemu ze skórą na stopach), a do tego bolało mnie ramię, więc nie mogłam za długo 'szorować'.

Idę zatem szukać czegoś lepszego, ale równie ładnego i starannie wykonanego jak scholl

Chcesz pochwalić montecalvo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetna rzecz !!
  • Na początku bałam się, że mogę sobie wyrządzić krzywdę. Zupełnie nie potrzebnie

Plusy:
    według mnie lepsza niż pumeks
    Fajnie usuwa martwy naskórek i jakieś zgrubienia
    Nie zrobimy sobie krzywdy
    Fajna rączka (nie wyślizguje mi się z dłoni)
    Ogólnie no ładnie wygląda

Minusy:
    Według mnie troszkę marka SCHOLL za bardzo się ceni, ale jakoś mogę to przeboleć, gdyż ten produkt starcza naprawdę na długo

Ilość zużytych opakowań: jedno cały czas

Chcesz pochwalić ankafanka22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • może być
  • hmm...niby dobra a uczucia mam mieszane, jest metalowa więc raczej trwałość: nie do zdarcia, jakość :jeżeli mam być szczera a chyba o to tu chodzi to polecam pumeksy , tańsze i lepsze (może mneij ergonomiczne) ogólnie bez rewelacji

Używam tego produktu od: 3 mies

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić puma01 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nigdy więcej pumeksu
  • Wszystkie pumeksy, skrobaczki i peelingi do stóp jakie przewinęły się przez moją łazienkę do tej pory mogą się schować, bo efekty ich stosowania wyglądają blado przy tym co potrafi zdziałać tarka Scholl do spółki z dobrym kremem. Trzeba się trochę pomęczyć, poświęcić kwadrans na starcie zgrubiałego naskórka, a potem wygładzenie stóp delikatniejszą stroną tarki, ale efekty są tego warte. Przy regularnym wmasowywaniu w stopy odżywczych smarowideł nie trzeba sięgać po tarkę częściej niż raz na dwa tygodnie.

Używam tego produktu od: około roku

Chcesz pochwalić sok z brzozy za czytelną i pomocną recenzję?
  • zadziorna
  • Nie sprawdziła się u mnie niestety pomimo , że akurat nie mam problemu ze skórą stóp . Pozostawia zadziorki , których strona wygładzająca tarki nie likwiduje .
    Na plus - higiena , bo faktycznie łatwo ją dokładnie umyć oraz wykonanie , ponieważ widać , że jest to solidny produkt . Jednak w moim przypadku zakup zupełnie nie trafiony .

Używam tego produktu od:kupiłam ok 2 lata temu

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić gosiazlodzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na male problemy
  • Tarka, jak tarka, miala dzialac na zrogowacenia a ja chcoiaz uzywam jej juz dluzszy czas, do tego scinacz i kremy do stop, nie dziala zbyt dobrze. Bardziej wygladza niz sciera naprawde zrogowacialy naskorek Wykonanie dobre, mysle ze posluzy dlugo, ale jej dzialanie oceniam tylko na 3, lepszy efekt jest po zwyklym pumeksie.

Używam tego produktu od:kilku tygodni

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cheloni za czytelną i pomocną recenzję?
  • ..
  • Wg mnie bardzo dobra, w sumie najlepsza jaką miałam tarka do usuwania zrogowaciałego naskórka
    - bardzo dobrze ściera (nawet grubą skórę pięt mojego męża)
    - bardzo higieniczna, łatwo się myje i osusza (a to dla mnie bardzo ważne!!!)
    - wygodna

A i producent poleca ścieranie na sucho - dołączam się do tej rady

Używam tego produktu od: 6 m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 1 szt - w użyciu

Chcesz pochwalić hyperka za czytelną i pomocną recenzję?
  • wspaniały produkt
  • Polecam ten produkt z czystym sumieniem
    Wystarczy wytarkowac stopy pod prysznicem raz w tygodniu i stopy są gładkie i miękkie.
    Polecam zapracowanym Używam tego produktu od:5 m-cy

Chcesz pochwalić audytka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bez szału.
  • Nie przekonuje mnie ta tarka. Cięzko nią zrobić ładny, dokładny pedicure, bo mam wrażenie, że strasznie szarpie skórę (żeby nie było- zawsze używam jej na sucho ). Po jej zastosowaniu mam okropnie szorstą, niemiłą w dotyku skórę, taką zdartą bardziej niż startą Nawet gdy mocno posmaruję stopy kremem do stóp, niestety te zdarcia mam jeszcze przez jakiś czas, aż skóra sama się nie zregeneruje. Ze zrogowaceniami też radzi sobie miernie. Pumeksem można zdecydowanie fajniej zetrzeć skórę, chociaż faktycznie, ta tarka jest lepsza ze względów higienicznych. Dodatkowo śmieszą mnie trochę te dwie strony tarki- o ile ta z jedną kropką coś zdziera, to ta druga nie robi nic, a podobno miała wygładzać. Mam czasami wrażenie, że robię krzywde moim stopom, gdy jej używam. Nie polubiłyśmy się. Chociaż muszę przyznać, że jest bardzo solidnie wykonana, trwała, nie rozleci się długo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Martuniat za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lepsza niż pumeks
  • Trochę się wahałam wydać całe 20 zł na tarkę do stóp, ale było warto
    Przede wszystkim to dużo lepsze rozwiązanie od pumeksu ze względów higienicznych, bo tareczkę wystarczy opłukać wodą i jest jak nowa. Zaletą jest to, że ma dwie powierzchnie ścierające naskórek - jedną do usuwania zrogowaceń, drugą do wygładzania.
    To wyjątkowo trwały produkt, bo po wielu użyciach nadal świetnie się sprawdza.
    Spodziewałam się jednak, że za takie pieniądze to wióry będą leciały za każdym pociągnieciem tarki, tymczasem dla uzyskania dobrego efektu trzeba się trochę namachać
    Podsumowując - dużo lepsze rozwiązanie od pumeksu, ale do idealnego pedicure daleko ...

Używam tego produktu odwóch miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić ksiezniczkaa87 za czytelną i pomocną recenzję?