Asa, Acnefan(Preparat do cery trądzikowej) (stara wersja)

Powiększ Asa, Acnefan(Preparat do cery trądzikowej) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: kate30

Preparat do pielęgnacji cery trądzikowej. Zmniejsza skłonność do powstawania ropnych wykwitów i grudek. Zapobiega zmianom ropnym. Ma właściwości wysuszające i ściągające. Zawiera:
- wyciąg z rumianku (Chamomila recutita) - wykazuje działanie przeciwzapalne, odkażające, kojące
- wyciąg z nagietka (Calendula officinalis) - o działaniu ściągającym, antyseptycznym, przeciwzapalnym, przyśpieszającym gojenie się ran
- olejek z drzewa herbacianego (Tea Tree oil) - wykazuje silne działanie antybakteryjne i odkażające
- witaminę A - reguluje czynność gruczołu łojowego i gospodarkę wodno-lipidową skóry, pomaga w regeneracji naskórka

Skład: Aqua (Water), Propylene Glycol, Calendula Officinalis, Chamomilla Recrutita, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Melalueca Alternifolia, Vitamin A Palmitate, Allantoin, Zinc oxide, Cetearyl Alcohol, Buthylparaben, Propylparaben, Ethylparaben. (26.03.2008)

Cena: 7zł / 25g

• porównywalny z dużo droższymi
  • cudów nie ma, od czasu do czasu znajdzie się jakiś paskudny pryszcz, który nie podda się żadnemu kosmetykowi. ale acnesan działa na pewno nie gorzej (a może nawet i lepiej) niż inne, dużo droższe kosmetyki tego typu np. punktowy effaclar, któremu długo pozostawałam iweran, a który odkrywszy acnesan niniejszym oficjalnie porzucam : ) bo nie widzę powodu płacić pięć razy więcej za coś, co działa tak samo.

Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

Chcesz pochwalić kasiajulia za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale ...
  • Na początku byłam całkiem zadowolona ponieważ gdy pierwszy raz posmarowałam nim twarz na drugi dzień wyszły mi wszystkie pryszcze, które się szykowały. Nie wyglądało może to estetycznie ale później miałam już spokój. Przez pierwszy miesiąc pomagał mi, jednak potem jakby przestał działać. Drażni mnie też ten biały nalot kiedy go aplikuje, nie wygląda on zbyt atrakcyjnie.

Używam tego produktu od: od sierpnia 2013

Chcesz pochwalić 8ag_set9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nieporozumienie
  • Nie mam pojęcia czy pomógł jeśli chodzi o powstawanie wyprysków bo uzywam różnych innych rzeczy poprawiających stan skóry... jeśli chodzi o te, które już wyszly to cóż.
    Ten specyfik nie zrobił totalnie nic.

Ładnie pachnie i ma fajną konsystencję, ale to wszystko.

Chcesz pochwalić chwast za czytelną i pomocną recenzję?
  • jakiś suchar
  • kiedyś używałam i określam to jako bubel. jak dla mnie.
    nie robił zupełnie nic

-nie redukował niedoskonałości
    -nie wyglądał i nie pachniał najlepiej
    - no poprostu nie spełnial swojej funkcji, co tu wymieniać

.pół punktu za chęci i pozytywne opinie internautów

Używam tego produktu od: używałam przezz 3 miesiące, bez efektów
    Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Chcesz pochwalić blubry za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny krem ale nie cudo
  • Zawsze mialam idealna cere ale od jakiegos czasu mimo ze juz koncze studia czasem mam niespodzianke i to sporą grudkę..Kupilam ten specyfik ze wzgledu an oceny na KWC
    I zalety:
    +tani 13 zl
    +dostepny a aptekach
    + lagodzi podraznienia, zaczerwienienia,
    + fajny naturalny sklad na plus
    +nie uczula, nie podraznia, mozna nakladac go w duzych ilosciach
    Minusy:
    -z wiekszymi grudkami sobie nei radzi ale malo co sobie radzi...z nimi
    - nie zapobiega zmianom
    Dlatego wazniejsze jest zapobieganie wszelkim niedoskonaloscią !Mam nadzieje ze doprowadze cere znow do normalnosci.Na drobne problemy jak najbardziej polecam.

Używam tego produktu od: kilka miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: nie wiem ze 2 -3

Chcesz pochwalić kaska3010 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • Acnefan bardzo uratował mi cerę przed jakąś imprezą, ważnym wyjściem. Stosowany odpowiednio na tydzień/2 tygodnie przed sprawiał, że trądzik prawie że znikał.
    Jednak nie nadaje się aby wyleczyć trądzik gdyż po jego odstawieniu wróg nr 1 powraca.
    Jest dobry do tymczasowego poprawienia skóry twarzy (i nie tylko, można go stosować również na dekold, plecy)
    Wielki plus za niską cenę i dostępność.
    Zapach nie za ciekawy ale to nie woda toaletowa przecież

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić _Schmetterling za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • 1.Plusy
    -cena
    -zmniejsza zaczerwienia
    -wysusza wypryski
    -wszystko według zapewnień producenta.

2.Minusy
    -zapach

Ja nie stosuje punktowo tylko na cała twarz, zawsze na noc.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe opakowanie

Chcesz pochwalić Sara16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Gdyby nie leista konsystencja byłby dobry.
  • Krem Asy jest jednym z wielu, który testowałam w ramach leczenia drobnych niedoskonałości. Jednak nie jest on lepszy niż produkt TBSa, który lepiej działa.

Konsystencja:
    Głównie do niej mam zarzuty. Konsystencja jest bardzo leista, przez co produkt w prost uwielbia wyciekać przy nakładaniu. Niestety przez to marnuje się sporo produktu. Nie lubię postaci Pasty w stylu firmy Payot, ale produkt TBSa nie jest tak leisty.

Działanie:
    Produkt działa - nie natychmiast, ale działa.TBS działa szybciej. Payot jest na podobnym poziomie co Asa. Trzeba odczekać z 2 dni by produkt zadziałał i usunął mały wykwit - czyli 2 noce stosowania pod rząd.

Opakowanie: Nie jest ono zbyt dobrym pomysłem przy tak leistej konsystencji. Wolałabym coś bardziej przypominającego błyszczyk. Jest mięciuchne, przez co można je bez problemu wycisnąć, ale przez to wycieka jeszcze więcej produktu.

Cena jest niska, ale biorąc pod uwagę konsystencję + szybkość działania produkt nie spełnia moich oczekiwań stąd ocena tylko 3,5 gwiazdki.

Ilość zużytych opakowań: 1 cała tubka

Chcesz pochwalić werka89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super!
  • Poleciła mi go koleżanka i jestem jej za to bardzo wdzięczna, bo Acnefan naprawdę działa!

Dostałam żel punktowy na wypryski z Clean and Clear, ale Acnefan bije go na głowę! Nie podrażnia, nie szczypie po nałożeniu nawet na wyciśniętą krostę. Działa ściągająco i łagodząco.

Naprawdę strzał w 10!

+ skuteczny
    + wydajny
    + niedrogi
    + nie podrażnia
    + dobry skład

Używam tego produktu od: czerwca 2013
    Ilość zużytych opakowań: 1 (w trakcie)

Chcesz pochwalić roxyroach za czytelną i pomocną recenzję?
  • genialny!
  • Genialny krem do leczenia wyprysków pojawiających się u mnie przed okresem. Nie stosuję punktowo, tylko na całą powierzchnię. W połączeniu z kremem EFFACLAR DUO La Roche-Posay tworzy fajny duet do przywrócenia cerze gładkości bez wyprysków i grudek.

Mój typ zdecydowanie!

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić yammayca za czytelną i pomocną recenzję?
  • skuteczny
  • Trafiłam na ten produkt dzięki wizażankom oczywiście- i za to dziękuję Na policzku zrobiła mi się ogromna czerwona podskórna krosta, pobiegłam szybko do apteki i zaraz po powrocie do domu nałożyłam grubą warstwą na krostę a przy okazji cieniutko na czoło na którym męczyłam się kilkoma z grudkami. I na drugi dzień zaskoczenie... stan zapalny z chrosty zniknął, pozostał lekko wysuszony ślad który po paru dniach zniknął. Czoło również po tygodniu używania prawie czyściutkie. Te grudki się chyba wchłonęły bo nie wyszły na zewnątrz tylko po prostu zniknęły! Super produkt za niewielką cenę, stosowałam wiele droższych mało skutecznych a nie wiedziałam że istnieje takie cudeńko ;-)

Używam tego produktu od: ok tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 1go

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Anulka:-) za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomaga
  • Kupiłam ten produkt po przeczytaniu pozytywnych opinii w internecie.
    Mam cerę mieszaną z punktowymi wypryskami. W zasadzie wiele osób chwali moją cerę, ale wystarczy jedna krostka, która się nie goi, a czar pryska.

Poza tym po zmyciu makijażu mam zaczerwienienia, po wyciśnięciu krostki mam opuchliznę.

Kupiłam krem w aptece za 14.50.

Plusy:
    + faktycznie działa ściągająco na zaczerwienienia i wysusza starsze krostki;
    +ja wieczorem nakładam punktowo, po kilkudziesięciu minutach widzę już poprawę, np. schodzi mi opuchlizna;
    +najlepiej punktowo zostawiać większa warstwę na noc, rano widać poprawę;
    + szybciej się goi krostka i nie zostaje blizna;
    +stosuje pod makijaż, wklepuję;
    + już nie wyobrażam sobie demakijażu bez tego kremu;
    +podleczył mi w tempie ekspresowym podskórne krostki;

Zapach nie jest przeszkadzający.
    Minusem może być kolor, jak nałożymy więcej to lepiej nie otwierać drzwi gościom i nie wychodzić z domu

Zauważyłam też, że jak krostka sie tworzy to krem średnio pomaga, ale jak się wyciśnie i posmaruje to goi, ściąga zaczerwienienie.

Poprawił mi koloryt cery, bo goi krostki, nie tworzą się blizny, buzia wygląda zdrowiej, polecam warto spróbować.

Ilość zużytych opakowań: 1/3 przy codziennym stosowaniu

Chcesz pochwalić Kaciula za czytelną i pomocną recenzję?
  • doskonały
  • Kupiłam ten preparat w aptece. Miałam do wyboru jeszcze 2 inne specyfiki na trądzik, ale żadnego właściwie nie znałam, więc metodą chybił trafił wzięłam to cudo. Zapłaciłam jakieś 12 zł, ale zdecydowanie warto.

Z trądzikiem borykam się od wielu lat. Problem ustępuje przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej, ale odkąd odstawiłam pigułki na początku tego roku, przeżywałam wysyp, głównie na czole. Ostatnio również pojawiały się pojedyncze bolące głębokie krosty na brodzie. Drogeryjne specyfiki zupełnie sobie nie radzą z moimi niedoskonałościami, a często dodatkowo pogarszają problem, zapychając pory. Dlatego zdecydowałam się na produkt apteczny.

Acnefan nakładam cienką warstwą aż do całkowitego wchłonięcia. Odkąd go stosuję problemy na czole pojawiają się zdecydowanie rzadziej (często stosuję go na całe czoło nie tylko punktowo), właściwie tylko w okolicy okresu muszę uważać, a tak praktycznie cały miesiąc mam problem z głowy. Nawet jeśli pojawią się pojedyncze krostki, Acnefan błyskawicznie sobie z nimi radzi (1-2 dni). Profilaktycznie stosuję go także na brodę, i krosty już się nie pojawiają, a nawet jeśli, to o wiele łatwiej jest się z nimi uporać.

Produkt ma konsystencję lekkiego białego kremu (może zostawiać nalot jeśli nałoży się go za dużo), sprawia, że trądzik i pozostałości po nim szybko się goją (delikatnie wysusza, ALE NIE przesusza skóry, za co duży plus, bo wiele preparatów na pryszcze powoduje przesuszenie mojej cery) oraz matowi skórę. Dobrze współgra z podkładem.

Jest wydajny. Zapach ma specyficzny, ale mi nie przeszkadza.

Polecam z czystym sumieniem.

Ilość zużytych opakowań: niecałe 1

Chcesz pochwalić parnaska za czytelną i pomocną recenzję?
  • I tak i nie
  • Kupiłam kiedyś ten krem w aptece, z myślą o pozbyciu się wągrów na nosie i brodzie. Zapłaciłam za niego w jakiejś taniej aptece na ok. 12 zł. Z początku było ok, widziałam efekty, ale z czasem odniosłam wrażenie, że moja skóra się do niego przyzwyczaiła. Ostatnio pani w aptece mi go polecała - zmieniła się tubka i cena 16 zł (sic!) . Raczej już nie kupię tego kremu.

Używam tego produktu od: jakiś czas temu
    Ilość zużytych opakowań: 1 tubka

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kreciola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wybawca dla mojej cery
  • Chyba pierwszy preparat na trądzik po którym zauważyłam zmiany na lepsze. Już po pierwszym użyciu wiedziałam, że będę go stosować. Nie podrażnia mojej skóry, likwiduje małe wypryski już po 2 dniach, z większymi też sobie radzi, jest tani. Odjęłam pół gwiazdki za zapach, który jest dla mnie trochę drażniący.

Chcesz pochwalić martita9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry!
  • Maść kupiłam ponieważ , po przyjmowaniu antybiotyku na przeziębienie strasznie mnie wysypało. Miałam dużo czerwonych kropek i kilka już ropnych krostek. Acnefan w 2-3 dni wyleczył wszystko!! Nie spodziewałam się cudów, ale ropne krostki zaschły w strupki mam wrażenie, że w jedną noc. Natomiast czerwone plamki nie zrobiły się krostkami tylko zostały zasuszone. REWELACJA!

PLUSY:
    + wysusza wypryski
    + zapobiega powstawaniu nowych
    + łagodzi zaczerwienienie
    + przystępna cena

MINUSY:
    - jak się go dobrze nie rozsmaruje to widać białe ślady

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: pierwsze

Chcesz pochwalić malina330 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Krem jest bardzo dobry, spełnia swoją rolę. Wysusza wypryski, zmniejsza zaczerwienienia. Niestety nie mam porównania z innymi, od kilku lat stosuję tylko ten.

Mam wrażenie, że moja skóra już się do niego przyzwyczaiła, bo nie działa tak dobrze jak kiedyś.

Wystarcza na bardzo długo, choć jest o niewielkiej pojemności. Ja stosuję go tylko punktowo, więc może dlatego.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: około 4

Chcesz pochwalić patrycja0530 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pogromca
  • Chyba najlepszy krem zwalczający wypryski jaki miałam w życiu. Zasusza i minimalizuje pryszcze w ciągu 48 godzin. Nie powoduje przesuszenia ani łuszczenia sie skóry. Wtarty nadaje sie p0d makijaż. Wyleczył mi buzie, na której było sporo grudek i podskórnych krostek. Zapach apteczny, ale przyjemny i szybko sie ulatnia. Jest niedrogi i łatwo dostępny. Mam nadzieje, że skóra sie na niego nie uodporni.

Używam tego produktu od: tygodnia

Chcesz pochwalić Migothka za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiony
  • Nie mam większych problemów z cerą, ale od czasu do czasu coś mi wyskoczy. Acnefan sprawdza się przy tym świetnie.

Jest biały, ale jeśli nie przesadzimy z ilością, to wchłonie się pięknie w skórę. Rozjaśnia i matuje, podkład trzyma sie na nim bardzo dobrze. Czasami nawet wklepuje niewielką ilość na naczynka, żeby je rozjaśnił

Zapach taki "aptekowy", ale nie wiem, jak to może komuś przeszkadzać, skoro na twarzy w ogóle nie jest wyczuwalny?

Tubka bardzo wydajna, używają goregularnie jeszcze moja siostra, brat i mama, a mimo to jedno opakowanie wystarcza nam na ok. 3 miesiące.

Używam tego produktu od: 1 roku

Chcesz pochwalić pati100larz za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój wybawiciel!!!
  • Mam bardzo problematyczną cerę, przez długi czas załamywałam się, nie wiedziałam co zrobić by moja twarz w końcu wyglądała przyzwoicie, używałam bardzo wielu kosmetyków - i tych drogeryjnych, i tych aptecznych, dalej nic nie pomagało, aż w końcu trafiłam na Acnefan (w aptece zapłaciłam ok.20 zł) i zakochałam się w nim!!! Stan mojej cery baardzo się poprawił. Wcześniej wyskakiwały mi na twarzy różne niespodzianki prawie codziennie, wyglądało to strasznie, pełno pryszczy, do tego przebarwienia po tych, które już zniknęły.
    Odkąd używam Acnefan, nic nowego mi nie wyskakuje (chyba, że jeden, dwa małe przed okresem, ale to w porównaniu z tym co było to nic), cera staje się wygładzona, grudki usuwa w jedną noc, stosuję go codziennie i widzę wielką poprawę!!! To jest to, czego baardzo długo szukałam ) W końcu wraca mi pewność siebie!

POLECAM WSZYSTKIM, którzy tak jak ja kiedyś, łapią się wszystkiego aby zwalczyć te paskudne wypryski, warto spróbować!

Minusów jak na razie nie zauważyłam

Dobry peeling + Acnefan = mój sposób na gładką cerę

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić kasia1492 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobry
  • Mam problem z wypryskami na plecach, które pojawiają się u mnie w okolicach zimy, dodam, że nie jest on zbyt duży, więc postanowiłam sama sobie z nim poradzić kupując Acnefan. Zachęcona opiniami na KWC zakupiłam go w aptece za moim zdaniem bardzo korzystną cenę, na początku nie widziałam rezultatów, ale nadal go stosowałam aby wykończyć tubkę. Preparat zaczął działać po ok. dwóch tygodniach, wypryski się zasuszyły, nowe również się nie pojawiają, może kilka sporadycznych. Polecam

Używam tego produktu od: miesiąć
    Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Chcesz pochwalić ever-dream za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój niezbędnik!
  • Produkt ten poznalam wlaśnie na wizażu. Z racji niskiej ceny stwierdziłam, że spróbuje choć podchodziłam do niego bardzo sceptycznie. Kupiłam bezproblemu w aptece, ale jego cena to około 15 zł a nie 7. Opakowanie także uległo zmianie.

Krem ma biała gęstą konsystencje.

Nadaje się wyłącznie na noc gdyż bieli zaaplikowane miejsca!

Łagodzi, uspokaja i przyśpiesza znacznie leczenie i gojenie się wyprysków co jest dla mnie wielkim wow i zbawieniem! Przez noc wszytko ładnie się uspokaja i zanika.

Opakowanie wygodne z cienka końcówką. Aplikacja też, ale przed wyciśnieciem produktu KONIECZNE! jest wstrząśniecie tubeczki i porządne wymieszanie nią produktu w środku, gdyż jak tego nie zrobimy to wyleci nam produkt w bardzo wodnistej postaci... A właściwa konsystencja kremu jest bardzo treściwa i gęsta.

Rozpoczęłam już drugie opakowanie i polecam wszytkich z problemami trądzikowymi.

Chcesz pochwalić Vaneska_20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra
  • Polecam na małe wypryski i jakieś większe ,,niespodzianki" od czasu do czasu.
    Ładnie wysusza i łagodzi zaczerwienienie.
    Nakładam ją w nocy, ponieważ ma biały kolor, a podkład średnio rozprowadza się na jej powierzchni...

PLUSY:
    + wysusza wypryski
    + zapobiega powstawaniu nowych
    + łagodzi zaczerwienienie
    + przystępna cena
    (nawet bardzo dobra jak na jakość produktu )

Mam nadzieję, że nie będe zmuszona kupować tego produktu ponownie, ale jeżeli stan mojej cery się pogorszy NA PEWNO polece do apteki.

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić American_Beauty za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nic specjalnego
  • Krem jest tani i wydajny. Konsystencję ma rzadką wręcz wodnistą i biały kolor. Podczas aplikacji czuć alkohol. Jeśli wyciśnie się go za dużo z tubki to dłuższą chwilę trzeba go wcierać w skórę. Z krostkami i grudkami radzi sobie niespecjalnie trochę zmniejszając ich zaczerwienienie i wielkość. Kupując go spodziewałam się, że będzie o wiele bardziej skuteczny w działaniu.

Chcesz pochwalić evanuela za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny antykrostownik
  • Acnefan stosuję w swojej walce z pojedynczymi syfkami o podłożu przede wszystkim hormonalnym i współpracę z nim bardzo sobie chwalę.
    Gdy tylko zauważam na twarzy czerwieniący się zalążek nowego paskudztwa, do akcji wkracza Acnefan. Jako że pracuję w domu, mogę pozwolić sobie na nakładanie go wielokrotnie w ciągu dnia, w ilościach dość sporych; na noc także aplikuję grubszą warstwę - ciągle tylko na syfka. W efekcie krostki są znacząco mniej widoczne, nie straszą taką jaskrawą czerwienią, nie tworzy się wokół nich obrzęk, dość łatwo je zatem zamaskować korektorem i pudrem. Po dwóch - trzech dniach regularnego stosowania ropna zawartość pryszcza zostaje wyciągnięta na wierzch - wystarczy wtedy jedno naduszenie i całość wylewa się na zewnątrz, pozostawiając po sobie płaszczyznę i niewielki strupek, po którym po kolejnych dwóch dniach nie ma śladu. Nie ma mowy o wysuszeniu skóry, podrażnieniu, zaognieniu sytuacji i wytworzeniu się w tym miejscu braci - pryszczy.
    Działanie Acnefanu oceniam zatem bardzo pozytywnie, do tej pory poradził sobie ładnie we wszystkich kryzysowych momentach.
    Wiem, że jego rzadka, lejąca się konsystencja jest dość kontrowersyjna... Mi ona sama jakoś mocno nie przeszkadza - tyle, że negatywnie wpływa na wydajność preparatu, spora jego część wylewa się bowiem przez dość spory otwór w tubce. W starym opakowaniu (tym na obrazku w opisie kosmetyku) było to jeszcze do zniesienia, nowa tubka natomiast jest jakaś szersza, jej dziubek też, więc i skala marnotrawstwa jest większa. Za to odejmuję gwiazdkę.
    Nie mam problemów z dostaniem Acnefanu - w sklepie zielarskim na Wolskiej w Warszawie dostępny jest niemal zawsze; w ubiegłym tygodniu kupiłam go też w Gorlicach. Cena w okolicach 14-15zł, nie wiem skąd 7zł w opisie.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić missmarta za czytelną i pomocną recenzję?