Miraculum, Pani Walewska, Krem nawilżający (stara wersja)

Powiększ Miraculum, Pani Walewska, Krem nawilżający (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: eternity

Delikatna emulsja o działaniu nawilżającym, przeznaczona do pielęgnacji skóry dojrzałej, suchej i normalnej. Zapewnia optymalny poziom nawilżenia skóry. Zawarte w kremie składniki aktywne błyskawicznie wnikają w głąb skóry, pobudzając jej naturalne mechanizmy nawilżające. Preparat idealnie wygładza, ujędrnia i wzmacnia skórę, zapobiega jej wiotczeniu. Delikatnie natłuszcza, pozostawiając ochronny film, który nie dopuszcza do utraty wilgotności. Krem minimalizuje uczucie szorstkości i napięcia naskórka

Cena: ok 13 zł / 50 ml

• na obecną chwilę - najlepszy
  • Zużywam już trzecie opakowanie tego kremu i na obecną chwilę (i pogodę) jest to mój Nr 1. Odpowiada mi w nim wszystko - działanie, opakowanie, zapach, cena. Ale po kolei.
    Krem ma dość niespotykaną konsystencję - nie do końca kremową ale lekko wodnistą, która świetnie "ślizga się" po skórze. Jest bardzo wydajny, mała ilość doskonale pokryje dużą powierzchnię. Używam go na dzień i jestem zadowolona z jego szybkiego wchłaniania się - u mnie praktycznie do matu (skóra mieszana), zostaje jedyny taki zdrowy "glow". Nakładam na ten krem podkład mineralny (sypki) i bez żadnego utrwalacza makijaż wytrzymuje cały dzień (jedynie drobne poprawki pudrem).
    Krem bardzo dobrze nawilża, daje radę nawet teraz, mocno zimową porą. Skóra jest gładka, bez suchych skórek. Co więcej - napięta, jędrna, o zmniejszonych porach. Odkąd stosuję ten krem nie mam żadnych wyskakujących niedoskonałości - po prostu gładka skóra o ładnym kolorycie.
    Nie przeszkadza mi jego zapach, co więcej - lubię tego typu aromaty więc jestem zadowolona. Również podoba mi się opakowanie, w stylu retro, ładne, nie ustępuje wielu kosmetykom z wyższej półki. Wygląda bardzo stylowo. Nie mam problemów z wydobywaniem kremu z opakowania - dzięki swojej konsystencji ładnie spływa po ściankach na samo dno więc używanie jest komfortowe.
    Na razie nie planuję zmiany kremu ponieważ ten zaspokaja wszystkie potrzeby mojej skóry, jestem z niego bardzo zadowolona.

Ilość zużytych opakowań: trzecie w użytkowaniu

Chcesz pochwalić kasia2d16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • znakomity
  • 38 lat, cera mieszana
    Świetny krem- naprawdę nawilża, a jak cos dobrze nawilża, to działa przeciwzmarszczkowo. No i skład fantastyczny:liposomy, kwas hialuronowy. Dla mnie bomba. Nietypowa konsystencja, przy nakładaniu jakby wodnisty, a za chwilę czuć gęstość. Odejmuję pół gwiazdki za koszmarny słoiczek i za brak filtrów w jakimś podstawowym stopniu. Niestety przeczytałam, że liposomów nie wolno stale stosować, więc zużyłam słoiczek we wrześniu, październiku, potem w grudniu przeciwzmarszkowy z tej samej przerwy i robię przerwę- używam czerwonej serii z peptydami.

Używam tego produktu od: wrzesień, październik 2011

Chcesz pochwalić marynet za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 176 raz(y)
  • w zasadzie można wypróbować
  • Fajny kremik nawilżający
    Ma taki plus, że jest kosmetykiem polskim- to zawsze mnie interesuje. Kolejny plus, polegający na tym, że jest to krem faktycznie nawilżający, to prawda, zważywszy, że efekt jest zauważalny, w dodatku utrzymuje się na dłużej

Dla mnie jest zdecydowanie lepszy aniżeli osławiony krem różany na noc, również Miraculum.

Konsystencja kremu jest niesłychanie miła, kosmetyk łatwo się wchłania. Ja używam go na noc, czasem na dzień pod filtry.

Co więcej, krem nałożony grubszą warstwą na około 15-20 min. świetnie spełnia się w roli maseczki nawilżającej

Krem na w składzie kwas hialuronowy, nie ulega wątpliwości, nawilżenie jest duże. Inna obserwacja- lekkie rozszerzenie naczynek krwionośnych na policzkach, co u mnie występuje tylko z rzadka, właśnie po kwasie hialuronowym w kosmetykach.

Dla mnie ogromną wadą tej linii jest zapach, który mi się nie podoba, drażni mnie i wkurza- papierosy i konwalie czy coś takiego, brrr...
    Komu zapach nie przeszkadza, można wypróbować, krem wart 5-ciu * ale nie mogę znieść zapachu.

Używam tego produktu od: 3 mies.
    Ilość zużytych opakowań: 1 kończę.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?
  • Parafinowy koszmarek!
  • Po krem (także w wersji przeciwzmarszczkowej na dzień i na noc) sięgnęłam zachęcona opiniami na Wizażu - szukałam tańszej alternatywy dla Cure Solutions YR...
    Przy zakupie, dał mi do myślenia skład - parafina na drugim miejscu(!), ale liczyłam (naiwnie), że nie będzie to miało negatywnych konsekwencji dla mojej cery...
    Po początkowym (2-tygodniowym) zachwycie - gładsza cera, dobrze nawilżona, nastąpił poważny kryzys - krem skutecznie pozapychał mi pory - walczę teraz z wysypem zaskórników i krostek! Na zmarszczki nie zwracam już uwagi, byle pozbyć się tych wykwitów!!! Back to teenage

Nie polecam, skład nie jest przyjazny dla cery, a początkowa poprawa jest złudna i krótka.

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 1 napoczęte

Chcesz pochwalić ssquirrel za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC za grosze
  • Mam tłustą cerę z tendencją do zapychania jednak ten kremik jest dla niej idealny. Pomijając zapach który do moich ulubionych nie należy krem spisuje się świetnie stosuje go tylko na noc a buzia rano jest jak milion dolarów dla niego zrezygnowałam z clarinsa a przepasc cenowa ogromnaUżywam tego produktu od: 1 miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić Lovelight za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 446 raz(y)
  • u mnie się sprawdził. W tej kategorii cenowej - 5 gwiazdek
  • Kupiłam po przeczytaniu recenzji na Wizażu, normalnie nie zwróciłabym uwagi na krem p. Walewskiej

Wahałam się między wersją nawilżającą, a przeciwzmarszczkową - ostatecznie wybrałam pierwszą jako że moja skóra jest wciąż młoda (25 lat).

Opakowanie mi się nie podoba - jest nieporęczne i brzydkie, aczkolwiek na plus, że zrobiono je z ciężkiego szkła, jakoś wolę taki materiał od cieniusieńkiego plastiku. Zakrętka też porządnie trzyma, a sam krem dzięki "nóżce" nie stacza mi się z półki jak czasem inne kremy. Świadomie zaczynam od narzekania na opakowanie, bo jest to właściwie jedyny minus jaki dostrzegam w tym produkcie

Krem w słoiczku jest gęsty, zbity, ale w kontakcie ze skórą zmienia się. Bardzo fajnie rozsmarowuje się po skórze, tak z lekkim poślizgiem - można wykonać delikatny masaż, bo świetnie się dzięki temu wchłania. Wystarczy mała ilość, chociaż ja najczęściej nakładam sporo kremiku, bo mojej skórze bardzo służy.

Zapach taki sobie, dość intensywny, chyba klasyczny dla p. Walewskiej. Osobiście na początku nie spodobał mi się, ale teraz nawet go lubię - dobrze mi się kojarzy.

Teoretycznie jest to krem na dzień, natomiast ja używam go na noc, bo przy mojej skórze (mieszana) i ilości jaką stosuję trzeba chwilę odczekać zanim krem się wchłonie. Na początku zostawia leciutką, tłustawą warstewkę, po czym wchłania się (przynajmniej u mnie) do matu). Skóra od razu jest bardziej miękka i sprężysta.

Krem sprawia, że moja skóra jest dobrze nawilżona, uporczywa zmarszczka na czole oraz dwie linie idące od ust do nosa znikają po wieczornym wmasowaniu kremu. Jeżeli ktoś spodziewa się działania przeciwzmarszczkowego, to jednak ostrzegam: krem nie usunie prawdziwych zmarszczek, działa tylko na te, które są wynikiem przesuszenia skóry.

Najważniejsza rzecz: NIE ZAPYCHA, mimo swojej dość bogatej konsystencji. Bez obaw stosuję go obficie i nie zdarzyło się, żeby spowodował jakiś spektakularny wysyp pryszczy, a skórę mam bardzo problematyczną. Podoba mi się też to, że moje oczy go tolerują i nie budzę się z opuchniętymi powiekami, jak ma to miejsce przy większości kremów. Nie zauważyłam też pogorszenia kolorytu skóry, wręcz przeciwnie - skóra wydaje się ujednolicona, jakby mocniejsza, nie czerwieni się tak bardzo na mrozie.

Używam na zmianę z kremem FlosLek Happy Per Aqua na dzień. Po FlosLek sięgam, gdy mam ochotę na lżejszy, mniej bogaty i nawilżający kremik, natomiast p. Walewska zawsze wtedy, gdy chcę zaserwować skórze porządną dawkę nawilżenia (czyli teraz, na zimę i sezon grzewczy jak znalazł).

Myślę, że to fajny krem na noc do każdego rodzaju skóry, na dzień ewentualnie do suchej lub normalnej, dla mieszanej czy tłustej będzie za ciężki. Dużo zależy też od pory roku - latem chętniej sięgałam po FlosLek, teraz, gdy jest zimno i skóra potrzebuje odżywienia i czegoś bardziej treściwego p. Walewska jest niezastąpiona. Generalnie pod makijaż też się nadaje, tylko należy dać mu chwilę, jak w przypadku każdego chyba kremu nawilżającego.

Polecam przed wieczornym użyciem kremiku zrobić porządny peeling, kremu sobie nie żałować, a obudzimy się z miękką, wypoczętą i zadowoloną skórą.

Ach, zapomniałabym: krem kupiłam w Tesco (poza kremem nawilżającym na dzień są jeszcze trzy inne), dałam za niego zaledwie 10zł, także ze względu na działanie w stosunku do ceny z czystym sumieniem daję 5 gwiazdek, bo krem sprawdza się u mnie lepiej niż te kilkukrotnie droższe. Jestem tak zadowolona z tego produktu, że planuję kiedyś zakupić inną wersję (np. przeciwzmarszczkową). Do tej także na pewno wrócę, właściwie krem ten w duecie z kremem FlosLek wyeliminował u mnie potrzebę eksperymentowania z kremami innych marek.

Wydajność bardzo dobra, słoiczek kupiłam dobre kilka miesięcy temu, zużyłam niecałe pół opakowania (oszczędne użycie raz na jakiś czas podczas ciepłych miesięcy + codziennie / co drugi dzień w sporych dawkach od około miesiąca).

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego, będą kolejne

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić v-x-n za czytelną i pomocną recenzję?
  • czy ktoś mi może odpowiedzieć gdzie podziały się moje zmarszczki?!
  • Kupiłam miesiąc temu. Pisałam wcześniej recenzje, ale nie dotrzymałam terminu więc się zmyły, teraz powracam w dobrym stylu i daję od razu 5 gwiazdek.
    Konsystencja: lekka, miła, wchłania się znakomicie, tak iż używam rano i wieczorem (po wieczornej aplikacji buzia jakby spod żelazka) .
    Krem pamiętam jeszcze z dzieciństwa. Stał na toaletce siostry mojej babci, zawsze podobał mi się kształt i kolor słoiczka.
    Działanie: kurcze, gdzie są zmarchy? Mam 25 lat ale zmarszczki mimiczne pojawiły się już na czole, pod oczami i przy nosie. Teraz prawie ich nie widać, są jakby wypchnięte (a już się zaczęłam martwić, że to już wiek średni) . Skóra napięta i rozświetlona, pozbyłam się podskórnych pryszczy i zaskórników, oraz bolących gul które mnie obsypały po kremach lirene na dzień i na noc, nie mogłam doleczyć skóry przez miesiąc, a tu już po kilku dniach, cudo, wszystko zaczęło się goić! Mogę powiedzieć, że krem wyrównuje koloryt, jest po prostu super.
    Zapach: miły, taki klasyczny, pudrowy, kocham go
    Opakowanie: nakrętka jeszcze nie pękła słoiczek śliczny.
    Ogółem polecam bo warto!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Ilość zużytych opakowań: połowa pierwszego

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić desperatedesperado za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Stara dobra marka
    Konsystencja produktu jest dość zwięzła, ale krem łatwo rozprowadza się po skórze, nie jest „tępy”.
    Już po tygodniu skóra wyraźnie się wygładza i uspokaja, znika uczucie napięcia.
    Moje pierwsze zmarszczki mimiczne nadal siedzą na czole, ale ponieważ ogólny stan skóry się poprawił, stały się nieco mniej widoczne.
    Jest to istotne dla posiadaczek wrażliwych i delikatnych cer, dla których sam krem nawilżający na noc to za mało i rano budzą się z mniej lub bardziej podrażnioną i wysuszoną twarzą.
    Otóż ten krem skutecznie walczy z tymi wszystkimi problemami

Po miesiącu uzywania skora jest nawilzona, odzywiona, gładka i delikatna

Ilość zużytych opakowań: pierwsze część

Chcesz pochwalić grenadaa za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 23 raz(y)
  • Wygładził mi zmarszczki mimiczne !
  • Jestem bardzo mile zaskoczona
    Krem wyraźnie wygładza skórę, koi podrażnienia i pomaga w leczeniu drobnych ranek, czy nawet wyprysków.
    Ładnie ujednolica koloryt i całkiem nieźle nawilża
    Jednak ważna sprawa to fakt że należy bardzo dokładnie oczyścić skórę przed aplikacją !
    Musi być czyściutka bo krem ma konsystencję coś jakby krem nivea w granatowym pudełku, ten klasyczny, która nie ułatwia zadania ale trzeba starannie wklepać ,wmasować i będzie dobrze.

Nie jest to krem moim zdaniem dla tłustej cery tylko dla normalnej lub przesuszonej,ze zmarszczkami,suchymi skórkami itp

Ale najważniejsze w nim jest to że wygładził mi zmarszczki mimiczne które miałam w okolicach oczu,na czole i na szyi !!!
    Wypełniły się i są niemal niewidoczne

Zapach mi nie przeszkadzał a słoik fajny ,oryginalny,niepowtarzalny.
    A cena śmieszna jak na tak wydajny i dobrze działający krem

Stąd tez moja wysoka ocena

Ilość zużytych opakowań: około 3/4

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić limot za czytelną i pomocną recenzję?
  • pozytywnie zaskoczona
  • Bardzo dobry krem w niepozornej cenie.
    Nadaje się do skóry mieszanej, nie pozostawia uczucia ściągnięcia ani przesuszenia. Ma fajną, zwartą, lekko puszystą konsystencję. Dobrze się rozprowadza i szybko wchłania. Pozostawia na twarzy delikatny film, ale mi to nie przeszkadza. Ma ładny, subtelny zapach. Nie podrażnia ani nie uczula. Jest wydajny. Nie widać większych efektów przeciwzmarszczkowych, choć może jestem przewrażliwiona na tym punkcie.
    Minusem jest dla mnie trochę tandetne opakowanie. Szklany słoiczek jeszcze ujdzie, jednak plastikowa nakrętka jest okropna, mam wrażenie, że lada moment pęknie. Nie obniżę jednak z tego powodu oceny. Jestem zadowolona. Nie daję jednak pięciu gwiazdek, bo cały czas czekam na krem, który mnie zachwyci.

Chcesz pochwalić Benzaiten za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 8 raz(y)
  • bdb
  • Bardzo dobry krem:
    1. dobrze nawilża
    2. delikatnie natłuszcza
    3. nie uczula
    4. uspokaja cerę - moja jest naczynkowa - nie mam po nim w ogóle rumienia-szok!
    5.wygładza drobne zmarszczki, zwłaszcza te, które powstały na skutek przesuszenia skóry - co do mimicznych się nie wypowiadam-mam mało
    6. nie zapycha
    7.bardzo wydajny-wystarczy dosłownie odrobina na całą twarz i odrobina na szyje
    Co do zapachu - charakterystyczny dla całej linii Pani Walewska Classic - dla mnie super, ale dla kogoś innego może być problemem, nie jest to zapach z kategorii: zielonych, konwaliowo-różany plus jaśmin.
    Jedyne do czego mogę się przyczepić to to,że nie wchłania się błyskawicznie.
    Używam tego produktu od: 3 mce
    Ilość zużytych opakowań: 1i0.5 drugiego

EDYCJA: Rewelka-zniwelował mi zmarszczki i opuchnięcia pod oczami, których nabawiłam się po użyciu kremu anno d\'oro ziaji,szok, odtąd mój KWC.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Magdo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Znalazłam swój KWC!
  • W życiu nie pomyślałabym, że "Pani Walewska" zostanie moim KWC Niepozorny kremik zamknięty w szafirowym opakowaniu. Marka znana od czasów PRL'u, do dziś pamiętam flakon wody toaletowej, który stał na półce u babci, moja mama też oczywiście używała tych kosmetyków. A teraz ja... blisko 30 letnia kobieta z dość problematyczną cerą, skorą to połysku w strefie T i ogólnego wysuszania na pozostałym obszarze twarzy.

Otóż krem zdecydowanie poprawił wygląda mojej cery (to tak wizualnie) i nawilżenie (namacalnie). Zużyłam już jeden cały słoiczek, stosowałam rano i wieczorem. Przede wszystkim uspokoił moją skórę, przestały mi wyskakiwać wypryski, cera jest bardzo dobrze nawilżona, wyraźnie gładsza, promienna. Nie wiem co to zmarszczki mimiczne w okolicach ust Nie zapycha mnie. Zapach średnio mi odpowiada ale już zdążyłam się przyzwyczaić a nawet go polubić.
    Konsystencja lekka, delikatna, szybko się wchłania. Bardzo dobrze trzyma się na nim makijaż mineralny z użyciem Pixie. Przypuszczam jednak, że krem tłusty lub półtłusty Pani Walewskiej mógłby mi już tak dobrze nie służyć.

W każdym razie polecam ten krem nawilżający paniom powyżej 25 roku życia. Niesamowity efekt za tak małe pieniądze! Nie uprzedzajcie się do wspomnień z wczesnego dzieciństwa, warto wypróbować sprawdzona markę, to nie boli

Ilość zużytych opakowań: zaczęłam2 słoiczek

Recenzja otrzymała 3 pochwał. Chcesz pochwalić Susanna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Bardzo dobry krem, choc wydawac by sie moglo, ze to kiepska marka dla starszych pan Ja siegnelam po ten krem z sentymentu, gdyz wiele lat kosmetykow Pani Walewska uzywala moja babcia. Krem nawilzajacy to rzecz dla mnie niezbedna, wiec postanowiam sprobowac ten. Ma swietna konsystencej, bo jest troszke ciezszy, a nie wodnisty, taki jak lubie. Szybko sie wchlania, nie zostawia smug, ladnie pachnie i naprawde nawilza. Nie daje 5 gwiazdek, bo jednak potrzebuje czegos silniej nawilzajacego. Osoby z bardzo przesuszona skroa moga potrzebowac czegos wiecej.

Używam tego produktu od:2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań:koncze 1

Chcesz pochwalić ropuszka za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • Wspaniały
  • Produkt jest po prostu rewelacyjny. Oczywiście mówie o wersji nawilżającej. Nawilża świetnie radzi sobie nawet z wysuszona skórą po katarze i wszelkimi suchymi skórkami. Lekka konsystencja, dzięki której nadaje się też pod makijaż, szybko się wchłania. Ciężko go dostać, a każda sprzedawczyni i każdy z otoczenia dziwi się, że ktoś młody kupuje tak "stary" krem. Ale no cóż jak zwykle sprawdza się powiedzenie stary ale jary. Gdzieś wyczytałam, że zawiera liposomy z kwasem hialuronowym, nie wiem czy to prawda, ale nawilża świetnie. Opakowanie szczerze powiem okropne, plastikowa nakrętka, szklany niebieski słoiczek, ale dla zawartości można pocierpieć. Polecam z całego serca mam nadzieje, że nie przestaną go produkować.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić nesia za czytelną i pomocną recenzję?
  • trafiony w 10, uzależnia
  • Krem stary jak świat o ponadczasowych własciwościach. Świetnie nawilża, wygładza i pielęgnuje. Faktycznie pozostawia lekki film - dlatego stosuję go na noc, a rano buzia jak pupa niemowlaka. Nie zatyka porów, nie powoduje wariacji skóry w postaci wzmożenia świecenia czy przesuszania. Konsystencja jak na krem nawilżający "treściwa". Zapach nie męczy, bez wrażenia sztuczności, całkiem przyjemny. Generalnie jak dla mnie krem idealny. Zastrzeżenia budzi nakrętka od słoiczka, która zaraz pękła. Uwielbiam kremy w szklanych opakowaniach - sam słoiczek również ponadczasowy. Sam krem dla mnie KWC. Cena - widziałam w promocji już za 8 zł - warto spróbować, a można się uzależnić.Używam tego produktu od:
    Ilość zużytych opakowań: kończę 2

Chcesz pochwalić kolumnea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wielkie zaskoczenie !
  • Kupiłam tylko pod wpływem opinii na wizażu, bo nigdy nie przyszłoby mi do głowy kupić kosmetyk kojarzony wyłącznie z PRL-em. Wielkie zaskoczenie! Mam wersję nawilżającą na dzien, którą używam tylko na noc. Po kliku dniach widać efekty: nawilża, nie zapycha, ale przede wszystkim świetnie wygładza, po prostu niesamowicie. Bardzo przyjemny w użyciu: delikatny, roślinny zapach, lekka konsystencja, skóra go po prostu chłonie. Nie pozostawia rano żadnej warstwy, zupełnie nie obciąża. Bardzo udany kosmetyk, niska cena, opakowanie trochę siermiężne, ale gdyby je trochę zmienić to rpodukt byłby ho, ho.... Tylko z ostrożności daję 4 gwiazdki

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić WERONIKA13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • milusi
  • Recenzja: Zgłosiłam więc czas na ocenęPo kilku użyciach mogę śmiało napisać ze jest to bardzo dobry krem za niską cenę.Bardzo dobrze nawilża i rozświetla skórę(takie odnoszę wrażenie podczas jego stosowania-krem nie ma w sobie żadnych rozświetlających drobinek).Używałam wcześniej Nivei z hydraminą jednak choć tamten też jest super to jednak bardziej skłaniam się w kierunku pani WalewskiejDuże znaczenie ma dla mnie też opakowanie a słoiczek tego kremu jest po prostu uroczy i ślicznie wygląda na toaletce.Zapach tez jest bardzo ładny-delikatny..taki kremowy,no i ciagle go czuję wokół twarzy.Zastanawia mnie dlaczego ten krem jest taki niepopularny.Ja go na pewno znowu kupię jak mi się skończy

Używam tego kosmetyku od/ ilość zużytych opakowań: 1

Chcesz pochwalić ETERNITY za czytelną i pomocną recenzję?