Dr. Kurt Wolff, Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

Powiększ Dr. Kurt Wolff, Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

Zgłaszająca osoba: crumb

Kofeina wspiera porost włosa; może zahamować nawet uwarunkowane genetycznie wypadanie włosów. Linii badawczej Dr Kurta Wolff udało się rozwinąć metodę, która kofeinę w recepturze szamponu transportuje aż do cebulki włosa. Dzięki nowatorskiej galenice, specjalnej podstawie nośnej, kofeina wnika już w czasie mycia włosów do skóry głowy i może w niej działać.
Codzienne mycie włosów C1 natychmiast dostarcza cebulkom włosa aktywującą substancję czynną. Alpecin-kofeina jest wykrywalna już po 120 sekundach od zastosowania.
Przy przedłużeniu tego czasu, wzrasta ilość kofeiny wchłonięta przez skórę głowy.
Wskazówka: pozostawić na skórze głowy przez 2 minuty od momentu aplikacji do spłukania.
Nie zawiera zmiękczaczy (np. silikonu), dzięki czemu włosy stają się bardziej elastyczne.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Potassium Sorbate, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Niacinamide, Zinc PCA, Limonene, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, CI 60730, CI 42090.

• Chwalona: 1 raz(y)
  • wspaniały do chelatowania!
  • Kupuję ten szampon co jakiś czas, ale tylko z serii produkowanej w Niemczech. W końcu nie od dziś wiadomo, że kosmetyk osmetykowi nierówny, jeśli dana firma ma fabrykę w Polsce i np. w Niemczech.

Dla niektórych skład moze być odstraszający, ale na moje włosy działa świetnie;

+idealny do chelatowania włosów (ma w składzie EDTA)
    +daje uczucie mrowienia, pobudza cebulki włosowe, ożywia je
    +włosy u nasady są podniesione
    +po nałożeniu odżywki nadal czuć szczególnie u nasady efekt czystości włosów
    +przy dłuższym stosowaniu faktycznie jakość i ilość rosnących włosów jest zauważalna (szczególnie baby hair)
    + konsystencja jest ok; jest wydajny

- nie można go za długo stosować jeśli nie używamy metody OMO lub nieodpowiednio nawilżamy włosy
    -SLS jest oczywiście na drugim miejscu, i kilka PEG...

Zawsze wracam do tego szamponu i stosuje go zgodnie z zaleceniem, czyli trzymam conajmniej 2 minuty na głowie (bez pokrywania końcówek). Nie stosuję go codziennie.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 6-7

Chcesz pochwalić akaj za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • No coz. Bardzo dobrze oczyszcza wlosy i pomimo braku silikonow wlosy miekkie po wysuszeniu. Uzywany regularnie sprawia ze wlosy rosna szybciej. Sa zdrowsze i pelno nowych. Stosuje rowniez liquid i czerwony podwojny efekt. Moge polecic kazdemu

Używam tego produktu od: 2lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 op

Chcesz pochwalić lalka3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Mam i uzywam ten szamponu, tylko czerwony Alpecin.
    Wiem,ze powinnam uzywac go regularnie, jednak nie jestem w stanie pogodzic wszyskich szamponów jednym tygodniu (uzywam jeszcze 2 innych, które trzeba stosowac co 2gi dzien) i powiem,ze jak mam "awarie" w formie wypadnia wlosów to tylko i wylacznie Alpecin je powstrzymuje i awarie lagodzi.
    Plusy:
    1 pieknie sie pieni
    2 hamuje masywne wypadanie
    3jest niesamowicie wydajny
    4 podejrzewam ze po reguralnym stosowaniu by dzialal jak powinien, ale kiedys zrobie taka kuracje...

Minusy:
    1 Zapach (jednak mozna sie do niego przyzwyczaic)
    2 to ze trzeba trzymac na glowie jakies 5 min, ale do tego tez sie mozna przyzwyczaic.
    Generalnie jestem na tak!!!!

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić aleksandrynika za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • szamponu używam już bardzo długo i jest to jeden z dwóch szamponów, który zagościł u mnie na stałe. Alpecin to na prawdę wydajny szampon, bo mimo długich włosów buteleczka starcza mi na długo. Dzieje się tak natomiast dlatego, że nie ma potrzeby używania go na całe włosy (czytałam, że dziewczyny skarżą się, że plącze włosy- a wszystko przez nieprawidłowe stosowanie). Wystarczy wmasowywać trochę płynu w skórę głowy przez 2 minuty i np. przetrzeć włosy wzdłuż pianą z dłoni, żeby odświeżyć całość a resztę roboty robi dobra odżywka. Plusem szamponu jest na pewno zapach i to, że świetnie odświeża włosy. Zauważyłam też, że po alpecinie nie ma efektu przetłuszczania. Polecam, szczególnie dziewczynom o grubych, mocnych włosach.

Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Muffinn za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • Szampon stosuję od kilku lat (bodajże 3) z przerwami. Z początku zachęciła mnie do tego kofeina, chciałam aby włosy mi szybciej rosły. Ostatnio jednak sięgnęłam po niego, kiedy zauważyłam że włosy (z których wypadaniem nigdy nie miałam większych problemów) zaczęły mi wypadać. Szampon rzeczywiście pomógł , już po pierwszych użyciach zauważyłam poprawę - wypadają mi tylko pojedyncze włosy Do tego jest to jeden z bardzo nielicznych szamponów, które nie obciażają mi włosów. Po myciu nie są przyklapnięte i długo pozostają świeże. Duży plus także za zapach i za fajną konsystencję! Do tego - szampon doskonale myje włosy. Działa także na porost włosów, które rosną mi co najmniej 2 razy szybciej niż wcześniej. Pół gwiazdki odejmuję za to, że trochę plącze włosy i wydaje mi się, że wypłukuje farbę. W tej chwili mi to nie przeszkadza, bo robię sobie przerwę w farbowaniu, ale pamiętam, że kiedyś miałam właśnie z tym problem.. Ogólnie to jak najbardziej polecam!

Używam tego produktu od: trzech lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie czwartego

Chcesz pochwalić sweetcupcake za czytelną i pomocną recenzję?
  • totalna porażka!
  • Pół gwiazdki daję za to że ten szampon po prostu myje włosy i ma zapach fajny (po użyciu włosy są czyste i świeże )... Jednak w moim przypadku nie tylko nie pomógł w poprawie kondycji włosów ale zaszkodził. Przeczekałam miesiąc tłumacząc sobie że efekty (obiecane przez producenta) oraz dobre opinie na wizażu nie są żadną ściemą...
    A jednak:
    * wypadanie włosów wzmożyło się okrutnie
    * szampon spowodował u mnie łupież
    * skóra głowy piekła i swędziała
    * włosy stały się szorstkie i matowe, rozczesanie ich graniczyło z cudem (pomimo odżywki)
    * posiadam naturalnie kręcone włosy- po takim przesuszeniu loczki znikły, zamiast nich na głowie siano... po prostu siano!

Używałam szamponu miesiąc, teraz lecze skóre głowy nizoralem na przemian z Johnson's Baby. Zakupiłam też kolejny apteczny szampon leczniczy ( przeciw wypadaniu włosów) bioxine, producent dużo obiecuje, przetestuje i zdam recenzje. Ps do tej pory najlepszy szampon jakiego używałam to viviscal, jednak po roku stosowania mam wrażenie, że skóra głowy się przyzwyczaiła....

Używam tego produktu od: misiąca

Chcesz pochwalić ankus86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmmm
  • Mam mieszane odczucia czy ten szampon dziala czy tez nie. Otoz kuracje stosowalam przez okres conajmniej trzech miesiecy bo "mowia", ze na efekty trzeba poczekac, zas dermatolog mowila, ze to co po miesiacu efektow nie przynosi to odstawiac i probowac czegos innego, posluchalam tej pierwszej rady. Szczerze mowiac efektow w postaci zahamowania nadmiernego wypadania wlosow nie zauwazylam, ale znacznie polepszyla sie kondycja wlosow i byly jakby grubsze, gesciejsze a moze jedynie wizualnie sprawialy takie wrazenie bo co jak co, ale wlasciwosci oczyszczajace ten szampon posiada i to na plus. Tak jak ktos wczesniej napisal, ze wlosy az "trzeszcza", sa puszyste, sypkie, dobrze sie ukladaja.
    Z pewnoscia takie oczyszczenie skory glowy sprawia, ze cebulka wypuszcza mocniejsza lodyge wlosa bo efekt po ziolowych szamponach oczyszczajacych mialam taki sam jak po Alpecin C1 wiec nie wiem czy ten "zdrowszy" wlos uzyskalam po Alpecinie czy poprostu, ze zaczelam stosowac porzadne szampony oczyszczajace do wlosow.
    Jedno jest pewne, nic nie dziala tak na szybszy wzrost wlosa jak masaz skory glowy .

Używam tego produktu od: 3 miesiace z kawalkiem
    Ilość zużytych opakowań: ok 3 na dlugie wlosy za ramiona

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Phoenix2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Używam regularnie co drugi dzień wg zaleceń producenta. Ostatnio miałam bardzo stresujące miesiące i widać było konsekwencje tego na mojej głowie – przerzedzone włoski. Początkowo nie widziałam efektów, ale jak wiadomo na to potrzeba czasu. Przy codziennym używaniu skóra głowy mnie swędziała, więc zmniejszyłam częstość stosowania. Teraz mimo codziennego stosowania, ale z miejską wodą swędzenia nie ma.

Szampon ma ładny zapach, typowy dla męskich kosmetyków. Dobrze się pieni, nie wypowiem się na temat wysuszania włosów, bo zawsze nakładam odżywkę lub maseczkę. Nie plącze włosów tak jak szampon Dermena.

I tak włosy mi wypadają dość sporo, ale zauważyłam zagęszczenie czupryny. Nie wiem na ile to zasługa samego szamponu, gdyż używam jeszcze wcierki Radical (odżwyka w szklanym opakowaniu amolowym). Ogólnie jestem zadowolona, bo szampon jest wydajny, przyjemnie się go używa, ładnie pachnie. Minusem jest cena i dostępność. Jak dotąd widziałam tylko w SP i tam jest dość drogi, do tego nie ma go w promocji. Jednak mimo wszystko bardzo chętnie po niego sięgnę ponownie.

Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry.
  • Szukałam szamponu który wspomoże mnie w moim zapuszczaniu włosów i muszę powiedzieć, że Alpecin się sprawdza. Porost przyspieszył dwukrotnie, ale nie wiem, czy to zasługa szamponu, bo stosowałam również wiele innych kosmetyków. Na początku stosowania przestraszył mnie jego niebieski kolor Alpecin bardzo dobrze oczyszcza włosy, po umyciu mam wrażenie, że włosy wręcz skrzypią z czystości Jest meeeega wydajny, nie żałowałam go na pojedynczą aplikację, a jednak wystarczył na 3 miesiące prawie codziennego mycia. Minus jest taki, że bardzo plącze włosy - po umyciu obowiązkowo odżywka! Moja mama nie nałożyła odzywki i na głowie zrobił jej się kołtun, który trzeba było obciąć
    Podczas mycia miałam wrażenie chłodu i mrowienia na głowie, więc kofeina chyba działa
    Teraz robię sobie od niego przerwę, ale na pewno kupię go ponownie.
    Daję 3,5 gwiazdki, bo nie zauważyłam jakiegoś fenomenalnego przyspieszenia.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić vouge13 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 6 raz(y)
  • Kiedyś do niego wrócę
  • Używałam szamponu w chwili gdy włosy leciały mi garściami, przy regularnym stosowaniu ciut mniej ale za to świetnie mył włosy...Zapach bardzo ładny, dobrze się pieni. Odpowiadał mi jako szampon codziennego użytku. Zamieniłam go na szampon kokosowy i to był błąd i prosze..........zapomniałam o moim C1...

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opk

Chcesz pochwalić Moni@ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, polecam
  • Używam tego szamponu prawie od miesiąca wraz z tonikiem alpecin liquid (szampon wydajny, tonik niezbyt- zużyłam już jedno opakowanie).
    Co do męskiego zapachu szamponu i żelowej konsystencji- wcale mi to nie przeszkadza. Dobrze myje skórę głowy, pieni się, skóra głowy po użyciu dwóch produktów jest wręcz świeża i to przyjemne mrowienie po użyciu toniku;-)
    Zakupiłam oba produkty, ponieważ nadmiernie wypadały mi włosy, po miesiącu stosowania muszę stwierdzić że zauważyłam znaczną poprawę. Poza tym włosy są elastyczne.
    Co do szybszego wzrostu- nie zauważyłam, możliwe że zbyt krótko używam żeby stwierdzić.

Ilość zużytych opakowań: pół

Chcesz pochwalić czarnawdowaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry
  • Bardzo dobry szampon.
    Kupiłam na allegro za ok. 20zł.
    Bardzo wydajny (używam go 2 miesiące - myje włosy co 2 dzień - i mam jeszcze 1/4 opakowania).
    Konsystencja żelu o pięknym kolorku
    Pachnie świeżo, "męsko" - ale mnie to nie przeszkadza.
    Dobrze się pieni, ładnie myje i oczyszcza włosy.
    Trzymam go na włosach (tak jak zaleca producent) po umyciu ok 2 - 3minut (na samym początku stosowania czułam przyjemne mrowienie - teraz już tego efektu nie odczuwam - chyba moja skóra się przyzwyczaiła).
    Włosy podczas stosowania tego szamponu faktycznie mniej wypadaja.
    Ładnie się błyszczą i sa miekkie.
    Szampon nie placze bardzo włosów (nawet jakby platal to dla mnie nie ejst problem bo i tak uzywam odzywki).
    Czy włosy rosną szybciej?? Nie zauważyłam takiego efektu.
    Fakt jest taki, że to bardzo dobry szampon, przyjemny w stosowaniu, jak za taką cenę wydajny.
    Na 100% nie zaszkodzi

Za jakiś czas kupię go ponownie (albo jakiś inny z tej serii).

Serdecznie POLECAM Używam tego produktu od: 2 miesiaceIlość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

Chcesz pochwalić atlanta1987 za czytelną i pomocną recenzję?
  • paskuda
  • Wredota jedna wydalam na szampon £7 i myslalam ze przyspieszy mi porost wlosa.A co ten brzydal zrobil!?
    Od pierwszego stosowania wlosy zaczely wypadac setkami! wystarczylo ze lekko pociagnelam za lok a tu 5 wyrwanych. Stosowalam sie do uzycia- wlosy mylam 3 razy w tyg, szampon zostawialam na skalpie od 5 -10 minut. Po 2 tyg chcialam zrezygnowac z niego ale nie wiem co mi wpadlo do glowy ze uzywalam jeszcze miesiac wierzac glupio ze JEDNAK cos mi ten szampon zrobi z wlosami.
    Podsumowujac: pol gwiazdki daje za zapach bo przypadl mi do gustu. Zero przyspieszenia w poroscie i ogrom wypadajacych wlosow. Nie powiem jednak ze nie polecam. Poprostu na mnie zadzialal w odwrona strone.

Używam tego produktu od: 1.5 miesiaca 3-4 razy w ygodniu
    Ilość zużytych opakowań: polowa

Chcesz pochwalić siiesta za czytelną i pomocną recenzję?
  • podoba mi sie
  • Ten szampon zdecydowanie zmniejszyl wypadanie moich wlosow, ale to tylko wtedy gdy go uzywalam.Gdy zaczelam myc innym to znowu zaczely wypadac.Liczylam tez na szybszy porost wlosow- tu nie wiem czy jakis efekt jest.Bardzo mi sie podobaja wlosy po tym szamponie, sa bardzo blyszczace.Z pewnoscia jeszcze go kupie...

Używam tego produktu od: dwoch miesiecy

Chcesz pochwalić evelinarav za czytelną i pomocną recenzję?
  • Warto wypróbować
  • Wedlug mnie warto sprobowac tego produktu. Nie jest to rozwiazanie problemu wypadajacych wlosow, zwlaszcza powaznych problemow z lawinowym wypadaniem ale z pewnoscia w pewnym stopniu to ogranicza. I kiedy go używałam, ten szampon w wyczuwalny sposób załagodzil ten problem. Zalagodzil - nie wyleczyl. Mam wrazenie, ze przytwierdza cebulki do skory glowy i dzieki temu tak latwo nie wychodza. Ja potrzebowalam mocniejszej pomocy, dlatego zaczelam szukac dalej, ale nic nie zaszkodzi sprobowac. Z tym, ze naprawde trzeba uzywac go codziennie i trzymac przynajmniej te 2 min na skorze glowy. Inaczej nic a nic nie da.

+ Łagodzi wypadanie
    + Fajnie, mesko pachnie, ja lubie ten zapach
    + Jest bardzo wydajny- NAJWAZNIEJSZE! Bardzo wysusza wlosy i je placze, mozna go nakladac tylko na skore glowy, mi piana splywala na pasma i teraz mam sianko
    - Chemiczny skład, teraz stosuje tylko szampony ziolowe - to najlepsze dla skowy glowy!
    - Bardzo trudno go dostac, SF i to od przypadku
    - Nie jest najtanszy, ok 20 zł

Mysle, ze jeszcze do niego wroce. Jako jeden z nielicznych cokolwiek zdzialal.
    Używam tego produktu od: kilka miesięcyIlość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Chcesz pochwalić Koncesja za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie działał
  • Kupiłam szampon, by wzmocnić włosy, które zaczęły wypadać. Szampon nie działał- nawet nie dawał uczucia chłodu, za to strasznie plątał włosy i wysuszał je. Niestety nie polecam.

Używam tego produktu od: rok temu
    Ilość zużytych opakowań: niecałe

Chcesz pochwalić buahhot za czytelną i pomocną recenzję?
  • średniak
  • raczej nie zahamował wypadania wlosów nowych też nie ma a i rosną tak samo. plusem jest że dobrze myje są po nim fajne włosy i nie przetłuszcza. jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: prawie 4 miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Anyaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • uratowal moje wlosy..
  • Tylko przy pierwszym stosowaniu mrozil skore glowy. przy nastepnych ten efekt zaniknal ( mimo ze szampon trzmam na glowie ok. 10 min). wiec sobie pomyslalam ze jest przereklamowany i mi nie pomoze.
    wiec postanowilam zmienic go po zakonczeniu butelki.
    ale po ok. miesiacu stosowania, nie wierzac juz w niego zobaczylam 2 cm baby hair, spowodowane przez niego ( nie uzywalam w tym czasie zadnych wcierek ani niczego innego na porost)
    to byla mila niespodzianka teraz tak szybko go nie wyrzuce z mojej lazienki. minusem jest to ze placze wlosy, ale i tak slabiej niz dermena...
    Używam tego produktu od: 2 miesiecyIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić tadyszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobrze spełnia swoją rolę
  • Z wypadaniem włosów i łysieniem męczę się od początku tego roku. Włosy zaczęły mi nagle wychodzić całymi pasmami, liniałam jak kot, dodatkowo zaczęłam łysieć na zakolach. Próbowałam wielu specyfików, zarówno wewnętrznie i zewnętrznie: Vitapil, Revalid, Seboradin Niger, tonik L'oreal z aminexilem - nie działały wcale, Garnier Neril - zaszkodził mi potwornie i zdecydowanie go odradzam przy łysieniu, maseczka Wax - świetnie wygładza i pogrubia włosy, ale przy spłukiwaniu mnóstwo ich wypada(i nic nie odrasta)... przestawienie się na łagodne dziecięce szampony oraz ziołowe - nic. Trochę mniej włosów wypadało przy szamponie Radical Farmony - to najlepszy środek z tego zestawu, ale nie zatrzymał u mnie wypadania na zakolach, więc szukałam czegoś innego...

Postanowiłam wrócić do Alpecinu, ponieważ pamiętam, że w wakacje mi pomógł (odstawiłam go wtedy, bo chciałam spróbować bardziej naturalnych szamponów). Dziś umyłam nim włosy i nie wypadł mi ANI JEDEN - sitko puste. Z niedowierzania pociągnęłam mocniej za włosy, ale trzymają się twardo wszystkie Ważne: po wmasowaniu, szampon trzymałam na skórze głowy jeszcze ok. 5 minut. I nie używam go na całą długość włosów, bo wysusza i plącze je (nie zawiera silikonów). Na resztę włosów odżywka.

Plusy:
    - SKUTECZNY, powstrzymuje wypadanie, to dla mnie najważniejsze

Minusy:
    - nie zauważyłam (być może na razie) porostu nowych włosków
    - plącze włosy (jeśli się go używa na całą długość)
    - trudno dostępny (pozostaje internet; sporadycznie w Super-Pharm)
    - nie jest ekologiczny i naturalny, zawiera chemię
    - trzeba go dłużej potrzymać na włosach
    Ze względu na te minusy odejmuję mu 1 gwiazdkę.

Chciałam też dodać, że łykam żelazo w dużej dawce na receptę (polecam badania krwi) i myślę, że to także ma wpływ - włosy przestały o wiele mniej wypadać z całej skóry głowy. Ale jednak zakola się powiększały (to jednak genetyczne - przyjrzałam się kobietom z rodziny), a Alpecin ten proces opóźnia (producent pisze, że szampon zapobiega wypadaniu na tle genetycznym). Jak dotąd to najskuteczniejszy środek, jaki wypróbowałam.

Widzę, że cena w zgłoszeniu to 27 zł. Mnie udało się go kupić za 18,99zł.

Chcesz pochwalić menesa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie działa, słabo myje
  • Niestety zawiodłam się na tym szamponie. Na wypadnie nic nie pomógł, a zużyłam całe opakowanie. Dodatkowo przetłuszczał włosy i musiałam je myć codziennie. Jedyny plus to ciekawy zapach, typowy dla męskich szamponów, ale mi się podobał. Niestety kolor szamponu mi nie podpasował jak się wylał trochę to wszystko obok niego było niebieski… Pienił się w porządku, konsystencja też ok.

+ zapach (szamponu dla mężczyzn)
    + konsystencja
    + opakowanie

- nie działa
    - jest drogi
    - słabo dostępny (musiałam go zamawiać w aptece i to nie w każdej da się go zamówić)
    - słabo oczyszcza skórę głowy i włosy
    - nie spełnia podstawowych funkcji

NIE POLECAM!

Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić xox za czytelną i pomocną recenzję?
  • Może byc
  • Nie mam zbyt wygórowanych wymagań co do szamponów. Mój jedyny problem z włosami to niezbyt duża ilość włosów, które dodatkowo są jeszcze o małej objętości ;/
    Szampon dla mnie jak szampon... Nic w nim specjalnego, ale biorę pod uwagę, że mógł być gorszy.
    Niby trochę zmniejsza wypadanie włosów, ale to tylko ciut ciut. Włosy ciężko po nim rozczesać, więc radzę zaopatrzyć się w odżywkę.
    Myję włosy prawie cały czas codziennie, czasem zdarza mi się opuścić jakieś mycie, ale na drugi dzień włosy dalej są świeże.
    Bardzo wydajny.
    Miałam dylemat- dać 3 czy 4 gwiazdki, ale jednak dałam 3, bo znam lepsze szampony.

Używam tego produktu od:1 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań:pół

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Burza_1994 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Totalna porażka!
  • Nie rozumiem pozytywnych opini na temat tego szamponu. Mnie, mojemu chłopakowi i tacie NIC nie dał!
    Nie zauwazyłam zeby zahamował wypadanie! wrecz przeciwnie włosy leca jak liscie z drzew;/
    nie czułam w ogole tego "mrowienia"
    cena tez wcale nie niska.. szkoda kasy dziewczyny!
    jedyny mały plusik to zapach- typowo meski

podsumowanie: tragedia

Używam tego produktu od: kilku miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 butelki

Chcesz pochwalić Mini1991 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie taki sobie...
  • Jak dla mnie ten szampon jest średni - nie zauważyłam, żeby włosy po nim jakoś mniej mi wypadały. Zaraz po wysuszeniu, włosy były z lekka napuszone, potem opadały.I co najgorsze, szybko mi się przetłuszczały po nim. Możliwe, że nie dobrałam dobrze tego szamponu dla swoich włosów, ale mam nadzieję, że dla innych użytkowniczek będzie on spełniał swoje zadanie.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: końcówka pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Pani Mru za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 9 raz(y)
  • Średni
  • Kupiłam pod wpływem recenzji poniżej
    Szampon przede wszystkim ograniczył przetłuszczanie (zachwycił mnie zwłaszcza podczas lipcowych upałów)- wcześniej musiałam myć włosy codziennie, teraz nawet trzeciego dnia są całkiem niezłe. Chociaż w miarę stosowania efekt stopniowo mija, widocznie skóra się przyzwyczaja, dlatego po trzech tygodniach kuracji robię tydzień przerwy.
    Co do wypadania, różnicy nie zauważyłam, ale ostatnio nie mam też z tym specjalnych problemów.
    Kupiłam go ze względu na przyspieszenie porostu, ale w tej kwestii niestety się nie sprawdził - włosy rosną jak rosły.
    Co do stanu włosów się nie wypowiem, bo myję nim jedynie skalp (bojąc się przesuszenia), a po myciu zawsze nakładam odżywkę.
    Co poza tym... dobrze się pieni, pachnie męsko, odświerza (trzymam go ok. 4min i czuje przyjemne mrożenie). Jest baaaardzo wydajny - stosuję go od sześciu tygodni co dwa dni na współkę z chłopakiem (który zresztą zgadza się z moją opinią), a zotało jeszcze pół butelki.
    Wrócę do niego właśnie ze względu na ograniczenie przetłuszczania. Używam tego produktu od: 6 tygodni
    Ilość zużytych opakowań: pół butelki

Odejmuję jedną gwiazdkę. Niestety po dłuższym stosowaniu (po kilku tygodniach) nie działa już tak skutecznie w ograniczeniu przetłuszczania, co było wg mojej oceny jego główną zaletą. W tym wypadku nie widzę już w nim nic szczególnego.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić jaksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • UWIELBIAM
  • Zachwycił mnie już podczas pierwszego mycia. Wspaniale się pieni, pachnie cudnie-trochę męsko. Ale najważniesze, że już po ok. 2 tygodniach zauważyłam,że w czasie mycia nie wyszedł mi oni jeden włos.
    Teraz kończę pierwszą butelkę, włosów na grzebieniu jest zdecydowanie mniej. Dziś naliczyłam 28!!!hehehe
    Moje koleżanki z pracy też są nim zachwycone

Chcesz pochwalić elaszalona za czytelną i pomocną recenzję?