Dr. Kurt Wolff, Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

Powiększ Dr. Kurt Wolff, Alpecin, Koffein Shampoo C1 (Szampon z kofeiną)

Zgłaszająca osoba: crumb

Kofeina wspiera porost włosa; może zahamować nawet uwarunkowane genetycznie wypadanie włosów. Linii badawczej Dr Kurta Wolff udało się rozwinąć metodę, która kofeinę w recepturze szamponu transportuje aż do cebulki włosa. Dzięki nowatorskiej galenice, specjalnej podstawie nośnej, kofeina wnika już w czasie mycia włosów do skóry głowy i może w niej działać.
Codzienne mycie włosów C1 natychmiast dostarcza cebulkom włosa aktywującą substancję czynną. Alpecin-kofeina jest wykrywalna już po 120 sekundach od zastosowania.
Przy przedłużeniu tego czasu, wzrasta ilość kofeiny wchłonięta przez skórę głowy.
Wskazówka: pozostawić na skórze głowy przez 2 minuty od momentu aplikacji do spłukania.
Nie zawiera zmiękczaczy (np. silikonu), dzięki czemu włosy stają się bardziej elastyczne.

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Laureth-2, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Sodium Lauroyl Glutamate, Sodium Chloride, Caffeine, Panthenol, Parfum, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Hydrolyzed Wheat Protein, Citric Acid, Sodium Citrate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Menthol, Potassium Sorbate, Polyquaternium-7, Disodium EDTA, Sodium Benzoate, Niacinamide, Zinc PCA, Limonene, Tocopherol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Sodium Hydroxide, CI 60730, CI 42090.

• 50% na tak, 50% na nie
  • Kupiłam ten szampon bo koleżanka go wręcz zachwalała!!!!

Moim zdaniem szalu nie ma.

+włosy się dobrze pienią
    +efekt mrowienia
    +są zdrowsze
    +nie przetłuszczają się tak szybko

-włosy rosną 1cm na msc (czyli tak jak wcześniej)
    -wypadają tak samo - czyli bez zmian
    -przez 1 tydzień miałam łupież
    -po każdym umyciu głowy trzeba dodatkowo zastosować maske do włosów bądź odrzywkę

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić werka1108 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • wspaniały do chelatowania!
  • Kupuję ten szampon co jakiś czas, ale tylko z serii produkowanej w Niemczech. W końcu nie od dziś wiadomo, że kosmetyk osmetykowi nierówny, jeśli dana firma ma fabrykę w Polsce i np. w Niemczech.

Dla niektórych skład moze być odstraszający, ale na moje włosy działa świetnie;

+idealny do chelatowania włosów (ma w składzie EDTA)
    +daje uczucie mrowienia, pobudza cebulki włosowe, ożywia je
    +włosy u nasady są podniesione
    +po nałożeniu odżywki nadal czuć szczególnie u nasady efekt czystości włosów
    +przy dłuższym stosowaniu faktycznie jakość i ilość rosnących włosów jest zauważalna (szczególnie baby hair)
    + konsystencja jest ok; jest wydajny

- nie można go za długo stosować jeśli nie używamy metody OMO lub nieodpowiednio nawilżamy włosy
    -SLS jest oczywiście na drugim miejscu, i kilka PEG...

Zawsze wracam do tego szamponu i stosuje go zgodnie z zaleceniem, czyli trzymam conajmniej 2 minuty na głowie (bez pokrywania końcówek). Nie stosuję go codziennie.

Używam tego produktu od: 3 lata
    Ilość zużytych opakowań: 6-7

Chcesz pochwalić akaj za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny
  • No coz. Bardzo dobrze oczyszcza wlosy i pomimo braku silikonow wlosy miekkie po wysuszeniu. Uzywany regularnie sprawia ze wlosy rosna szybciej. Sa zdrowsze i pelno nowych. Stosuje rowniez liquid i czerwony podwojny efekt. Moge polecic kazdemu

Używam tego produktu od: 2lata
    Ilość zużytych opakowań: 5 op

Chcesz pochwalić lalka3 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja
  • Mam i uzywam ten szamponu, tylko czerwony Alpecin.
    Wiem,ze powinnam uzywac go regularnie, jednak nie jestem w stanie pogodzic wszyskich szamponów jednym tygodniu (uzywam jeszcze 2 innych, które trzeba stosowac co 2gi dzien) i powiem,ze jak mam "awarie" w formie wypadnia wlosów to tylko i wylacznie Alpecin je powstrzymuje i awarie lagodzi.
    Plusy:
    1 pieknie sie pieni
    2 hamuje masywne wypadanie
    3jest niesamowicie wydajny
    4 podejrzewam ze po reguralnym stosowaniu by dzialal jak powinien, ale kiedys zrobie taka kuracje...

Minusy:
    1 Zapach (jednak mozna sie do niego przyzwyczaic)
    2 to ze trzeba trzymac na glowie jakies 5 min, ale do tego tez sie mozna przyzwyczaic.
    Generalnie jestem na tak!!!!

Używam tego produktu od: 2 miesiecy

Chcesz pochwalić aleksandrynika za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • szamponu używam już bardzo długo i jest to jeden z dwóch szamponów, który zagościł u mnie na stałe. Alpecin to na prawdę wydajny szampon, bo mimo długich włosów buteleczka starcza mi na długo. Dzieje się tak natomiast dlatego, że nie ma potrzeby używania go na całe włosy (czytałam, że dziewczyny skarżą się, że plącze włosy- a wszystko przez nieprawidłowe stosowanie). Wystarczy wmasowywać trochę płynu w skórę głowy przez 2 minuty i np. przetrzeć włosy wzdłuż pianą z dłoni, żeby odświeżyć całość a resztę roboty robi dobra odżywka. Plusem szamponu jest na pewno zapach i to, że świetnie odświeża włosy. Zauważyłam też, że po alpecinie nie ma efektu przetłuszczania. Polecam, szczególnie dziewczynom o grubych, mocnych włosach.

Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Muffinn za czytelną i pomocną recenzję?
  • uwielbiam
  • Szampon stosuję od kilku lat (bodajże 3) z przerwami. Z początku zachęciła mnie do tego kofeina, chciałam aby włosy mi szybciej rosły. Ostatnio jednak sięgnęłam po niego, kiedy zauważyłam że włosy (z których wypadaniem nigdy nie miałam większych problemów) zaczęły mi wypadać. Szampon rzeczywiście pomógł , już po pierwszych użyciach zauważyłam poprawę - wypadają mi tylko pojedyncze włosy Do tego jest to jeden z bardzo nielicznych szamponów, które nie obciażają mi włosów. Po myciu nie są przyklapnięte i długo pozostają świeże. Duży plus także za zapach i za fajną konsystencję! Do tego - szampon doskonale myje włosy. Działa także na porost włosów, które rosną mi co najmniej 2 razy szybciej niż wcześniej. Pół gwiazdki odejmuję za to, że trochę plącze włosy i wydaje mi się, że wypłukuje farbę. W tej chwili mi to nie przeszkadza, bo robię sobie przerwę w farbowaniu, ale pamiętam, że kiedyś miałam właśnie z tym problem.. Ogólnie to jak najbardziej polecam!

Używam tego produktu od: trzech lat z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie czwartego

Chcesz pochwalić sweetcupcake za czytelną i pomocną recenzję?
  • totalna porażka!
  • Pół gwiazdki daję za to że ten szampon po prostu myje włosy i ma zapach fajny (po użyciu włosy są czyste i świeże )... Jednak w moim przypadku nie tylko nie pomógł w poprawie kondycji włosów ale zaszkodził. Przeczekałam miesiąc tłumacząc sobie że efekty (obiecane przez producenta) oraz dobre opinie na wizażu nie są żadną ściemą...
    A jednak:
    * wypadanie włosów wzmożyło się okrutnie
    * szampon spowodował u mnie łupież
    * skóra głowy piekła i swędziała
    * włosy stały się szorstkie i matowe, rozczesanie ich graniczyło z cudem (pomimo odżywki)
    * posiadam naturalnie kręcone włosy- po takim przesuszeniu loczki znikły, zamiast nich na głowie siano... po prostu siano!

Używałam szamponu miesiąc, teraz lecze skóre głowy nizoralem na przemian z Johnson's Baby. Zakupiłam też kolejny apteczny szampon leczniczy ( przeciw wypadaniu włosów) bioxine, producent dużo obiecuje, przetestuje i zdam recenzje. Ps do tej pory najlepszy szampon jakiego używałam to viviscal, jednak po roku stosowania mam wrażenie, że skóra głowy się przyzwyczaiła....

Używam tego produktu od: misiąca

Chcesz pochwalić ankus86 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Hmmm
  • Mam mieszane odczucia czy ten szampon dziala czy tez nie. Otoz kuracje stosowalam przez okres conajmniej trzech miesiecy bo "mowia", ze na efekty trzeba poczekac, zas dermatolog mowila, ze to co po miesiacu efektow nie przynosi to odstawiac i probowac czegos innego, posluchalam tej pierwszej rady. Szczerze mowiac efektow w postaci zahamowania nadmiernego wypadania wlosow nie zauwazylam, ale znacznie polepszyla sie kondycja wlosow i byly jakby grubsze, gesciejsze a moze jedynie wizualnie sprawialy takie wrazenie bo co jak co, ale wlasciwosci oczyszczajace ten szampon posiada i to na plus. Tak jak ktos wczesniej napisal, ze wlosy az "trzeszcza", sa puszyste, sypkie, dobrze sie ukladaja.
    Z pewnoscia takie oczyszczenie skory glowy sprawia, ze cebulka wypuszcza mocniejsza lodyge wlosa bo efekt po ziolowych szamponach oczyszczajacych mialam taki sam jak po Alpecin C1 wiec nie wiem czy ten "zdrowszy" wlos uzyskalam po Alpecinie czy poprostu, ze zaczelam stosowac porzadne szampony oczyszczajace do wlosow.
    Jedno jest pewne, nic nie dziala tak na szybszy wzrost wlosa jak masaz skory glowy .

Używam tego produktu od: 3 miesiace z kawalkiem
    Ilość zużytych opakowań: ok 3 na dlugie wlosy za ramiona

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Phoenix2 za czytelną i pomocną recenzję?
  • lubię
  • Używam regularnie co drugi dzień wg zaleceń producenta. Ostatnio miałam bardzo stresujące miesiące i widać było konsekwencje tego na mojej głowie – przerzedzone włoski. Początkowo nie widziałam efektów, ale jak wiadomo na to potrzeba czasu. Przy codziennym używaniu skóra głowy mnie swędziała, więc zmniejszyłam częstość stosowania. Teraz mimo codziennego stosowania, ale z miejską wodą swędzenia nie ma.

Szampon ma ładny zapach, typowy dla męskich kosmetyków. Dobrze się pieni, nie wypowiem się na temat wysuszania włosów, bo zawsze nakładam odżywkę lub maseczkę. Nie plącze włosów tak jak szampon Dermena.

I tak włosy mi wypadają dość sporo, ale zauważyłam zagęszczenie czupryny. Nie wiem na ile to zasługa samego szamponu, gdyż używam jeszcze wcierki Radical (odżwyka w szklanym opakowaniu amolowym). Ogólnie jestem zadowolona, bo szampon jest wydajny, przyjemnie się go używa, ładnie pachnie. Minusem jest cena i dostępność. Jak dotąd widziałam tylko w SP i tam jest dość drogi, do tego nie ma go w promocji. Jednak mimo wszystko bardzo chętnie po niego sięgnę ponownie.

Chcesz pochwalić paradiso perduto za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry.
  • Szukałam szamponu który wspomoże mnie w moim zapuszczaniu włosów i muszę powiedzieć, że Alpecin się sprawdza. Porost przyspieszył dwukrotnie, ale nie wiem, czy to zasługa szamponu, bo stosowałam również wiele innych kosmetyków. Na początku stosowania przestraszył mnie jego niebieski kolor Alpecin bardzo dobrze oczyszcza włosy, po umyciu mam wrażenie, że włosy wręcz skrzypią z czystości Jest meeeega wydajny, nie żałowałam go na pojedynczą aplikację, a jednak wystarczył na 3 miesiące prawie codziennego mycia. Minus jest taki, że bardzo plącze włosy - po umyciu obowiązkowo odżywka! Moja mama nie nałożyła odzywki i na głowie zrobił jej się kołtun, który trzeba było obciąć
    Podczas mycia miałam wrażenie chłodu i mrowienia na głowie, więc kofeina chyba działa
    Teraz robię sobie od niego przerwę, ale na pewno kupię go ponownie.
    Daję 3,5 gwiazdki, bo nie zauważyłam jakiegoś fenomenalnego przyspieszenia.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić vouge13 za czytelną i pomocną recenzję?

-gggg-
Zamknij