Guerlain, Champs-Elysees

Powiększ Guerlain, Champs-Elysees
Produkt dostępny w 4 sklepach. Cena już od 162,76 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: malgos

To wspaniałe kwiatowe perfumy, którym jestem wierna już od 5 lat. Mam kilka innych ulubionych zapachów, ale ten jest naj naj... Nigdy nie zabraknie go na mojej półce.
Nuty zapachowe
glowy: brzoskwinia, melon, fiołek, anyż
serca: mimoza, róża, peonia, konwalia
bazy: wanilia, benzoin, cedr, drzewo sandałowe

Cena: ok. 150 zł / 30 ml

• Esencja Paryża
  • Dla mnie to esencja Paryża, chyba nie ma możliwości oddania jego głębi i tego klimatu lepiej niż zrobił to Guerlain w tych perfumach. Jak dla mnie (28 lat) jest to zapach wspomnień, gdy byłam mała, mama pachniała bardzo podobnie (chyba miała te perfumy) i z sentymentem czasami je wącham. Osobiście uważam, że nie pachną jak szalet publiczny (jak ktoś wcześniej wspomniał), a jeśli tak pachnie szalet publiczny, to chciałabym, by wszystkie szalety tak pachniały Jest to zapach ciepły, troszkę wytrawny, przyjemnie otulający ciało i kojący zmysły. Czuć już, że nie jest to aktualna nuta, nie jest to zapach "na czasie", ale jest bardzo wyjątkowy. I być może kiedyś dojdzie do mojej kolekcji.

Używam tego produktu od: fazy testów
    Ilość zużytych opakowań: fazy testów

Chcesz pochwalić Cherry_kotek za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Anna Małecka masaż twarzy drenaż

• Użytkownik
    Chwalona: 42 raz(y)
  • ''Wspomnienie''
  • Champs-Élysées pobrzmiewa echem wiersza Juliana Tuwima ''Wspomnienie''.Pobrzmiewa również echem utworu Czesława Niemena,który genialnie wyśpiewał wiersz Tuwima.
    Champs-Élysées to kwintesencja wiosny oraz jesieni(z chęcią sięgam po ten zapach właśnie w tych porach roku).
    Melon i brzoskwinia przytłaczają mnie początkowo.
    Potrzeba mi dużo cierpliwości aby uwolnił się bukiet żółtych mimoz.Anyż nieśmiało daje znać o sobie,ale nie dominuje;jest ledwo wyczuwalny.A może to coś migdałowego?
    Dosyć wyraznie wyczuwam bez,ale jest on ''w ukryciu''(w sensie,że dyskretny);jednak mimoza dominuje.
    Cedr nadaje ''ołówkowego'' sznytu.Sandałowiec równiez poczyna sobie bardzo nieśmiało(tak jak bez).
    Zapach jest zarówno dziewczęcy,jak i kobiecy.
    Czasami czuję się jak podlotek,ale nie jako bezrozumna gimnazjalistka;proszę wybaczyć,nie chcę generalizować,ale takie pannice istnieją przecież.
    Czasami czuję się jak młoda kobieta(30+)...Rany boskie! Przecież nią jestem!
    Miałam na myśli,że w zależności od nastroju czuję się jak podlotek lub adekwatnie do swojego wieku.
    Champs-Élysées jest słodkim zapachem,ale nie przesłodzonym.Goryczka wychodzi w momencie,kiedy jestem zestresowana(bodajże któraś z Was wspomniała o takim zjawisku;w sensie,że na zestresowanej skórze zapach układa się nienależycie).Zapach wyważony i stosunkowo trwały.Ale może podduszać,dlatego warto czekać aż się uspokoi(przynajmniej ja tak mam).
    Na pożegnanie:

''(...)Ach,czułymi,przemiłymi snami,
    Zasypiałem z nim gasnącym o poranku,
    W snach dawnymi bawiąc się wiosnami,
    Jak tą złotą,jak tą wonną wiązanką...''

Używam tego produktu od: ubiegłego roku
    Ilość zużytych opakowań: 30 ml;w trakcie używania

Chcesz pochwalić ronit za czytelną i pomocną recenzję?
  • szalet publiczny
  • Zachęcona pochwałami zakupiłam próbkę , na szczęście tylko próbkę . Pierwszy niuch i wielkie rozczarowanie . Niestety zapach szaletu publicznego udusił moje zmysły , następnie duszący zapach taniego mydła, no koszmar .Zmyć się tego ze skóry niczym nie da ,fujjj ohyda i ten smród. Dlatego daję plus za trwałość.

Nie polecam osobom lubiącym owocowo-kwiatowe perfumy.

Używam tego produktu od: jeden dzień
    Ilość zużytych opakowań: próbka

Chcesz pochwalić sensitive17 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wiosenne
  • Balam sie, ze zamorduja mnie brzoskwinia Nie przepadam za tym skladnikiem w perfumach, ale tutaj ten owoc jest, przynajmniej dla mnie, malo wyczuwalny. Wyraznie za to czuc bez i mimoze. To piekny, kwiatowy zapach. Postawilabym go obok "My name " Trussardi i "5th Avenue" Elisabeth Arden. Ta sama kwiatowa swiezosc i radosc. W sam raz na wiosne ;-)

Używam tego produktu od: trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: 1 x 50 ml

Chcesz pochwalić massaranduba za czytelną i pomocną recenzję?
  • kwiatowa kobieta idealna
  • Kwiaty, kwiaty i jeszcze raz kwiaty. W wiosennej, radosnej, intensywnej i arystokratycznej oprawie. Daleko im do kwietnych świeżaków, owocowych koszmarków, czy ozonowych zapachów-widm.

Na początku intensywne melon, fiołek i anyż chcą nas zabrać do przepełnionego kwiatami, nagrzanego słońcem ogrodu. Są jak subtelne, choć stanowcze zaproszenie na tajemniczą randkę w ogrodzie. Jest w nim ławeczka pośród kwiatnących piwonii - to właśnie tę nutę wyczuwam najmocniej. I to ona mnie otula i toważyszy najdłużej. Co ciekawe, nie istnieją dla mnie w tej kompozycji ani bez, ani konwalie. I tak sobie siedzimy, emanujemy kobiecością czytając jakiś oldskulowy romans w stylu Jane Austen, czekając na tajemniczego wielbiciela...

Zapach ma w sobie właśnie coś takiego jak ze starych romansów, ale w pozytywnym znaczeniu. Idealnie oddaję tę grę półsłówek i niedomówień, której we współczesnym, dosłownym świecie bardzo mi brakuje.

Używam tego produktu od: testy ogólne
    Ilość zużytych opakowań: próbki

Recenzja otrzymała 4 pochwał. Chcesz pochwalić Carolien za czytelną i pomocną recenzję?
  • kwitnące bzy
  • pachnie mi tu bez, choć nie ma go w składzie. czuję też duszne białe kwiaty, może lilie, ale przeważa nuta bzu. absolutnie nie pachną tak Pola Elizejskie. one pachną skoszoną trawą i stokrotkami, nie bzem. taki sobie zapach, jednowymiarowy, słodki, duszący, bardzo kobiecy. jakoś specjalnie mnie nie pociąga, ale czasem mam ochotę nim pachnieć. zwłaszcza porą letnią. lubię.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 1 butelka duża

Chcesz pochwalić marianchel za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do Paryża wrócić chcę...dzięki Champs-Elysees
  • Od nienawiści do miłości.Szukałam zapachu dla siebie w drogerii i psiknęłam dłoń tak na samo odejście.Jechałam w samochodzie ciągle czując zwiędłe kwiaty albo wode po takich co to za długo w niej stały.Nie wiem czym było to spowodowane ale była absolutnie na nie.Moj małżonek wprost przeciwnie.Nie wtrącający się zazwyczaj w moje wybory oznajmił ,że to pierwszy zapach który pachnie jak kwiaty a nie jak sztuczne esencje.Dałam mu druga szansę i... wpadłam.Potem zbierałam na butelkę i mam! Są!Coś pieknego,Najpierw bzy,roże,bzy ,róże i jeszcze raz bzy.Jak nie lubiłam perfum kwiatowych tak te kocham.Nie wiem na ile to siła sugestii ale napawdę działają na wyobraźnię.Widzę siebie spacerująca alejkami z mnóstwem kwiatow,kwitnące drzewa urzekają mnie swoja wonią.Na koniec ktoś to wszystko wycisza i przykrywa słodką kołderką.Dla mnie to nie ma nic wspolnego ze znaną mi wcześniej męczącą wanilią.Ta jest lekka ,niepozorna i idealnie wieńczy dzieło!

Trwałość to tylko jedna z wielu zalet

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić goniaq za czytelną i pomocną recenzję?
  • ananas, melon,mimoza i konwalia
  • parissiene jest bardziej paryski, chociaz prawdziwy to zapach miasta to kasztany i majowe kwiaty, - zapach jest z tych swiezych ale nie meczacych raczej rozczulajacych jak idylle ,a
    guerlaina cenie za zapachy , nie za trwalosc , zabieralam je w ciepla pore roku kiedy sie chce sie czuc elegancko, nienachalnie, lekko i czysto ,
    ten przenosi do dzunglii pod wodospad ,wsrod rajskiego ogrodu girlandow kwiatow i owocow egzotycznych lub hamak plaza, i czuc powiew orzezwiajacej bryzy znad oceanu ,zapach nie jest za slodki bardziej ozon- kwiaty troche bzowy ananas! melon bez cytrusow raczej intensywny i świezy ale nie w tani sposob jak jakis szampon tu jest rzeski poranek lata,
    Używam tego produktu od: 2lat

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić 52arotka za czytelną i pomocną recenzję?
  • slodkie bzy
  • Czuje na sobie mnóstwo bzu, jakbym wpadła w kwitnące krzewy tylko bzy i bzy. Potem dochodzi słodycz migdalowa tak słodka że potrafi powodować ból głowy i mdłości. Mimo to zapach ma w sobie coś przyciagajacego wręcz hipnotyzujacego że wracam do niego ale na codzień nie dałbym rady go znieść. Trwałość olbrzymia. Dwa psiki i czuje go i czuje,czuje bez wwachwania się. Butelka jak dla mnie nie ładna, wolę prostsze formy. Nie kupię ponownie wolę eksperymentować i szukać dalej.

Używam tego produktu od: jakis czas
    Ilość zużytych opakowań: jedno w trakcie

Chcesz pochwalić zuzia08 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zwiewna elegancja...
  • Powstały w roku narodzin mojej córki więc już na sam początek(start) tego zapachu byłam pozytywnie nastawiona.
    A wnętrze flakonu?... zwiwne, delikatne lekko słodkie iskrzą i ocieplają skórę.
    Woda parfumowana bardziej słodka i ułożona, woda toaletowa bardziej zielona i niesforna. Obydwie wersje są podobne z nutą mimozy i kwiatów migdałowca.
    Jak każdy zapach t5rzeba odpowiednio dozować do pory roku i dnia.

Przepiękne , uwielbiam je.

Ilość zużytych opakowań: 100ml. 100ml, 5ml,

Chcesz pochwalić Arizona za czytelną i pomocną recenzję?