Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+

Powiększ Iwostin, Solecrin, Wodoodporny krem ochronny SPF 50+

Zgłaszająca osoba: jowisia

Krem ochronny Iwostin Solecrin SPF 50+ jest przeznaczony do przeciwsłonecznej ochrony skóry wrażliwej, delikatnej i alergicznej. Zawiera kompleks filtrów chemicznych i mineralnych, które zapewniają ultrawysoką ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB. Zatrzymuje promieniowanie UV w 98%.
Znajdujący się w kremie filtr mineralny (dwutlenek tytanu) jest pokryty specjalną otoczką hydrofobową, dzięki czemu preparat zapewnia wodoodpornośćna pot. Jego działanie wspomaga zestaw starannie dobranych fotostabilnych filtrów chemicznych (Tinosorb S, Parsol 1789). W prepapacie zastosowano także Tinosorb M - filtr nowej generacji, który łączy w sobie cechy filtrów chemicznych i mineralnych.
Skóra jest skutecznie chroniona przed powstawaniem stanów zapalnych, oparzeń skóry(rumieniem), działaniem wolnych rodników oraz nadmierną pigmentacją.
Krem ochronny SPF 50 został wzbogacony o innowacyjny, opatentowany imminologiczny filtr Antileukine 6, który chroni skórę od wewnątrz, wzmacniając naturalny system obrony przeciwsłonecznej. Ogranicza liczbę uszkodzonych komórek skóryi chroni DNA. Dodatkowo zabezpieczaprzed fotouczuleniami i wraz z witaminą E chroni przed działaniem wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się skóry tzn. fotostarzenie.
Preparat nie pozostawia białego osadu na skórze. Deklarowana ochrona UVA/UVB jest osiągana przy ilości filtra 2 mg/1 cm2 skóry (czyli minimum 1-1,25 ml na samą twarz; 1,5-1,8 ml na twarz i szyję; ok. 30 ml na całe ciało).

Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Octyl Methoxycinnamate, C12-15 Alkyl Benzoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Isopropyl Palmitate, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Ethoxydiglycol, Potassium Cetyl Phosphate, Bis-Ethylhexyloxyphenol
Methoxyphenyl Triazine, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Hydrogenated Polydecene, Hydroxystearic Acid, PVP/Eicosene Copolymer, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Laminaria Ochroleuca Extract, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Hydrogenated Stearyl Olive Esters,
Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Propylparaben, Butylparaben, Methylparaben, Ethylparaben, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylates
Crosspolymer, TEA, Disodium Edta, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid.

Cena: 25zł/ 50ml

• Chwalona: 244 raz(y)
  • Jest okej
  • Zaczęłam używac kremu z kwasami, tak więc musiałam zainwestować w jakieś porządne filtry. Przyznam, że do tej pory byłam z tym na bakier. W lecie, na plażę filtr jak najbarziej ale przez resztę roku, w mieście...niekoniecznie. Ale teraz to się zmieni a filtry zostaną ze mną na dłużej, niezależnie od kremów z kwasami.

Najpierw sięgnęłam po Iwostin - Polski, łatwo dostępny, dość tani.

Produkt zamknięty jest w poręcznej tubce z klapką.

Krem jest gęsty, po wyciśnięciu na dłoń wydaje się być nieco toporny, biały i trudny w obsłudze. Jednak przy nakładaniu na twarz znika gdzieś jego toporność, rozsmarowuje się całkiem nieźle, głądko sunie po skórze. Owszem jest tłusty, po jego nałożeniu twarz świeci się niemiłosiernie ale wystarczy dać mu się wchłonąć. Długo to trwa, u mnie ok 20-30 min, czasem dłużej. Niestety. Nie jest to krem dla tych, którzy się rano spieszą. Po tym czasie połysk częściowo znika, choć oczywiście krem do matu się nie wchłania. Ale spokojnie można już nałożyć podkład.

Krem dość dobrze współpracuje z podkładami. Aktualnie używam True Match L'oreala i Correctin Iwostinu dla cery wrażliwej. Nie ma większych problemów, oprócz tego, że czasami pod koniec dnia podkład lubi sie delikatnie zebrać w miejscach zmarszczek mimicznych np. w miejscu bruzdy nosowo-wargowej. Poza tym - jest ok. Podkłady nie warzą się, nie schodzą, nie ulatniają. No jedynie muszę częściej przypudrować twarz w ciągu dnia.

Krem ma niezły wpływ na cerę. Skóra jest dobrze nawilżona, ukojona i chroniona przed nieprzyjemnym wiatrem czy zmianami temperatur. Nie zauważyłam negatywnego wpływu na cerę, nie mam po nim zaskórników czy innych nieprzyjemnych sytuacji.

Używam tego kremu teraz, nie wiem jak sprawdzi się latem. Póki co mam zamiar wypróbować jeszcze inne filtry, ten nie sprawił, że byłam zachwycona. Zadowolona - tak ale nie zachwycona. Być może wrócę do niego latem, nie wykluczam tego. To dobry krem, tani i łątwo dostępny. Myślę, że warto dać mu szansę.

Używam tego produktu od: ok 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę jedno

Chcesz pochwalić kuki9 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie zachwyca
  • Dobry, skutecznie chroniący przed promieniowaniem krem. Dobrze się rozprowadza. Jednak bieli skórę, dlatego używam go wyłącznie latem, gdy jestem w domu i nigdzie się nie wybieram.

PLUSY:
    chroni skórę wrażliwą
    łatwo się rozprowadza
    wodoodporny

MINUSY:
    bieli skórę
    sprawia, że cera się świeci

Używam tego produktu od: 3 miesiące (przez lato)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić palusia20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skuteczny zapychacz
  • Na plus:
    Ma dosyć gęsta, kremową ale przyjemną konsystencje, łatwo go rozsmarować, bez mocnego pocierania skóry.

Cena, jak na filtr apteczny dosyć niska.

Robi to co powinien robić - skutecznie chroni.

Nawilża, można się nawet obejść bez kremu nawilżającego.

Mojej skóry nie bieli, robił to na początku, jednak przy dokładniejszym wcieraniu problem zniknął.Minusy:
    Zapycha, po miesiącu zauważyłam zwiększoną ilość zaskórników i pojawiły się duże bolące wypryski, których na mojej skórze nie widziałam od dawna. Pojawiły się zaskórniki nawet na policzkach, z którymi nie mam z reguły problemu. I to go zdecydowanie przekreśla.

Twarz strasznie się po nim błyszczy, trudno to później zmatowić, bo niestety cały czas wybija się ten błysk.

Powoduje rozszerzenie porów i spulchnienie skóry, czuję jakby skóra "dusiła" się pod nim.

Makijaż wygląda na nim źle, po jakimś czasie się waży.

Na początku powodował u mnie podrażnienie, zaczerwienie skóry, co z początkowym bieleniem, o którym pisałam, wyglądało jakbym miała siną twarz.

Zdecydowanie nie dla cer mieszanych/tłustych. Myślę, że dla suchych sprawdziłby się dużo lepiej.

Używam tego produktu od: powyżej 1 mięsiąca

Chcesz pochwalić toothfairy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie na cerę tłustą lub z trądzikiem
  • Świeci mi się skóra, ale nie mam pryszczy, a po tym filtrze je miałam. Na ramiona i inne części ciała świetny, ale nie na twarz. Jest drogi (jak na moją kieszeń zasilaną jedynie małym kieszonkowym ... ). Nie pozostawia białych śladów na skórze, jego konsystencja jest tłusta, bardzo tłusta - zatyka pory i pryszcz gotowy.

Chcesz pochwalić Skrzyypce za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chroni, ale zapycha!
  • W sumie to powinnam napisać, że zapycha i koniec pieśni, ale po przeczytaniu części recenzji wiem, że po prostu należę do pechowej grupy.

Krem bardzo dobrze chroni, bo stosuję go obecnie na inne partie ciała, np. łokcie, kolana, ramiona. Do mojej twarzy się w ogóle nie nadaje, bo po kilku aplikacjach skóra usiana była drobnymi grudkami, z którymi walczyłam później przez prawie 2 tygodnie.

Można spróbować, bo ochronę przed promieniowaniem na pewno gwarantuje, a nóż widelec nie zapcha przy okazji

Używam tego produktu od: ok miesiąca

Chcesz pochwalić marjories za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Krem stosuję na twarz, pod makijaż, ale na krem bazowy i na dekolt.
    Jest wydajny,
    nie bieli skóry,
    szybko się wchłania,
    nie pozostawia lepiącej warstwy,
    zapach typowy dla preparatów ochronnych z filtrem,
    nie zapycha,
    nie podrażnia - stosuję również pod oczy,
    wysoki filtr za niewysoką cenę.
    Kilka recenzji wcześniej ktoś pisał, że na tym kremie podkład źle się nakłada - ja również używałam Revlon Colorstay i nic takiego nie zaobserwowałam - rozsmarowuje się dobrze, utrzymuje się również bez zarzutu.
    No i produkt polski - zdecydowanie zaleta
    Polecam wszystkim, również posiadaczkom wrażliwej skóry, ja mam cerę naczynkową i sprawdza się rewelacyjnie
    Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić aga0402 za czytelną i pomocną recenzję?
  • dla bomba
  • Stosuję tylko na twarz, pod makijaż oraz na dekolt/szyję okazjonalnie na inne części ciała. Choć mam cerę mieszaną ten kosmetyk mnie nie zapchał, nie podrażnił. Ma lekką komsystencję, ale jesli świecę się za bardzo , to lubię sobie machnąć dla poprawy wyglądu twarzy skrobią i wszystko się matuje
    Polecam. Kosmetyk suuuper! Chociaż cena jest inna niż jak w opisie: 39 zł, a nie 25.

Ilość zużytych opakowań: połowa

Chcesz pochwalić ankkka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nigdy więcej, bardzo zapycha.
  • Jestem rozczarowana tym produktem, który swoją ceną i marką (filtr apteczny) sprawił, że sięgnęłam po niego bez zastanowienia. Niestety i u mnie się on nie sprawdził.

ZALETY:
    1. Wyżej wspomniana cena, która nie pustoszy portfela, tak jak inne marki apteczne mające w ofercie kremy z filtrami. Udało mi się go kupić za 29 zł.
    2. Nie powoduje podrażnień i nie migruje do oczu.
    3. Jest stabilny, a to dla mnie, oprócz wysokiego faktora cecha priorytetowa kremu z filtrem.
    4. Nawilża.
    5. Łatwo się rozsmarowuje, nie trzeba mocno pocierać twarzy.

WADY:
    1. Niestety bardzo zapycha, przyczynił się do pogorszenia stanu mojej cery, pory są powiększone, twarz się świeci i przetłuszcza, pojawia się też dużo wyprysków.
    2. Bardzo bieli, twarz posmarowana Solecrinem bez makijażu wygląda po prostu tragicznie, nawet rodzina zwraca mi uwagę, że nie jest to estetyczne.
    3. Nie jest tłusty, ale za to bardzo lepki, po jego nałożeniu mam wrażenie twarzy posmarowanej klejem, z której co chwile muszę odklejać kosmyki włosów.
    4. Jest ciężki do zmatowienia, nawet puder bambusowy okazuje się niewystarczający.
    5. Łatwo się ściera.
    6. Sprawia, że twarz niemiłosiernie się świeci i wygląda na spoconą.
    7. Filtr absolutnie nie nadaje się pod makijaż, przy nakładaniu podkładu (Revlon Colorstay) tworzą się smugi i plamy. Sam krem bardzo obniża trwałość kosmetyku.
    8. Dość ciężki, nie nadaje się do cer tłustych i mieszanych.
    9. W ogóle się nie wchłania.

Jeśli chodzi o ochronę: Opaliłam się, ale myślę, że przez moją nieumiejętną aplikację, tzn. chyba używałam zbyt małej ilośći (mniej niż 2 ml na samą twarz), dlatego pozostawiam to bez oceny. Z góry zakładam jednak, że filtr jako tako spełnia swoje zadanie i powinien chronić. Słabe strony decydują, że nie kupię go ponownie.

Chcesz pochwalić Havfrue za czytelną i pomocną recenzję?
  • Biel do kwadratu
  • Największym plusem tego kremu jest fakt że jak do tej pory jako jedyny nadaje się do stosowania pod oczy, nie migruje do nich przez co też nie podrażnia, nie mam też nic do zarzucenia jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną. Na tym się jednak kończą plusy bo mam duże zastrzeżenia jeśli chodzi o walory estetyczne. Krem świeci się strasznie, ale to jeszcze można byłoby przeżyć, w końcu istnieje skrobia która miałaby zmatowić, niestety produkt ten bieli niemiłosiernie i co najgorsze nie da się z tym nic zrobić , nałożenie podkładu nie wchodzi w grę, gdyż fluid na tym kremie marze się i kompletnie nie wtapia się w skóre, próbowałam mieszać go z podkładem mineralnym ale dawało to efekt ciasta, ta biel na twarzy którą serwuje nam ten krem w połaczeniu z moją oliwkową karnacją dawała komiczny efekt, wyglądałam jak gejsza. Solecrin dla mnie nie nadaje się na plaże ze już nie wspomne o wyjściu na miasto. Mnie nie zapchał, konsystencja gęsta i ciężka, nieco toporna, dobrze trzyma się twarzy.

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić miska189 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Skutecznie chroni ale i zapycha
  • Filtr z Iwostinu był pierwszym moim filtrem, to z nim zaczęłam moją przygodę. Przez pewien czas mi służył, ale niestety moja cera diametralnie się zmieniła,z normalnej, bez niedoskonałości zmieniła się w mieszaną, z często wyskakującymi niespodziankami. Niestety filtru nie kupiłam ponownie, kiedy moje problemy nasiliły się ponieważ pogarszał stan mojej cery.
    -bardzo dobrze chroni, ochrona jest naprawdę wysoka i świetna, nigdy mnie nie zawiódł w tej kwestii, z resztą nadal go kupuję i stosuję na dłonie i szyję.
    -konsystencja jest ciężka, kremowa, toporna. Aplikacja filtru była iście nieprzyjemna. Filtr potwornie zapycha - jeśli ktoś ma skłonności do zaskórników to szczerze odradzam, ponieważ jest bardzo ciężki i nie daje skórze oddychać
    -jest bardzo tłusty, co jest bardzo widoczne latem, nie sposób go zmatowić, po godzinie twarz świeci się tak samo jak wcześniej
    -waży się na twarzy, tworzy efekt "ciasta"
    -jest bardzo toporny w aplikacji - przez swoją konsystencję nałożenie przepisowej ilości graniczy z cudem,
    -na szczęście nie roluje się i nie robi smug,
    -bieli i to konkretnie. Jestem pełna zrozumienia, że filtry mają to do siebie ale ten kładzie wszystkie filtry na łopatki
    -pielęgnuje skórę
    -nie uczula
    -niestety..podrażnia, przy leczeniu dermatologicznym filtr podrażniał mnie, skóra była lekko zaczerwieniona, piekła
    -nie migruje do oczu
    -niewydajny jeśli aplikujemy przepisową ilość
    -cena niewygórowana

Filtr polecam cerom normalnym i suchym, które nie mają problemu z zaskórnikami, niestety ale w moim odczuciu nie nadaję się do użytku codziennego - zakwalifikowałabym go jako filtr plażowy tylko i wyłącznie, skóra świeci się niemiłosiernie i jest pobielona, że nie daj Boże.

Używam tego produktu od: półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla tłustych cer
  • Mam cerę mieszaną z mocno tłustą strefą T, trądzikową, bardzo jasną i naczynkową. Z powodu problematycznej cery mam trudność z ocenieniem tego kremu.

Iwostin spełnia najważniejsze zadanie tzn. bardzo dobrze chroni przed słońcem, bo gdy miałam go na twarzy nie opaliłam się, zarówno wtedy gdy był zastosowany sam lub z podkładem. Zapewne więc flirty są w miarę stabilne. Na plus to, że zawiera witaminę E, filtr Antileukine 6 i ochronę UVA 25. Nie podrażnia skóry oraz jest delikatny. U mnie nie spowodował wysypu krostek. Beli, ale mi to nie przeszkadza,a wręcz podoba.

Trzeba uważać na oczy, bo nawet nie nakładany na powieki łatwo migruje, a jak już się do oczu dostanie to powoduje pieczenie i łzawienie.

Cena niestety jest średnio zadowalająca, bo ja się jeszcze w aptece nie spotkałam z kwota 25 zł,a raczej 34-40 zł. Mimo to jest ona dużo bardziej zachęcająca niż przeciwsłoneczne produkty innych firm za 60zł.

Ogromnie duży problem jest z jego tłustością. Kompletnie nie nadaje się przy mojej cerze do stosowania wiosną i latem, czyli wtedy kiedy mi na tym najbardziej zależy. Gdy temp. przekracza 22stopni C nie tylko świeci mi się twarz (jak w chłodne dni), ale i zdarza się mu nie raz (!), mimo przypudrowania, ważyć lub spływać - najgorzej jest, gdy oprócz tego kremu ochronnego chce (i powinnam) zaaplikować inne kosmetyki pod niego.

Wiem, że wiele produktów przeciwsłonecznych jest bardzo treściwych, ale bardzo mocno błyszcząca/tłusta twarz lub ważący się kosmetyk nie nadaje się na co dzień.

Chętnie bym jeszcze kiedyś kupiła kosmetyk z wysoką ochronną 50 Iwostinu, ale jedynie wtedy, gdy będzie lekka wersja dla tłustych cer.

Podumowując : krem chroni przed słońcem i nadaje się dla osób o suchej skórze.

Używam tego produktu od: 2012
    Ilość zużytych opakowań: 1 skończone

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lexmax za czytelną i pomocną recenzję?
  • jednak zapycha
  • Krem sam w sobie nie jest zły,czytajac inne opinie zauwazylam ze u mnie było podobnie,na poczatku stosowania tego kremu myslalam ze to ideał,cera wygladala po nim swiezo,promiennie,byla bardzo fajnie nawilzona co nie zdarzało mi sie po zadnych kremie,ale oczywiscie to wszystko do czasu ;( mialam juz taka ładną cere dzieki peelingom z kwasami ale niestety ten krem tak zapycha pory ze masakra,na policzkach i brodzi zaczely mi wyskakiwac wielkie pryszcze,dlatego odradzam ten krem osobom ktore maja sklonnosci do zapychania bo ten kremik zniszczy wszystkie efekty leczenia tradziku ;/Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić cwana90 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zapycha i podrażnia
  • Szukam kremu z wysokim filtrem już dość długo. Iwostin to kolejny zapychacz.
    Mimo iż producent podaje,że jest to krem do cery wrażliwej - to na pewno nie jest. Kilka godzin po nałożeniu dostałam małych krostek, twarz mnie swędziała niemiłosernie. Po raz 1 styknęłam się z tym kremem na feriach zimowych, więc pomyślałam, że to może od wody na kwaterze i dałam mu jeszcze jedną szansę w wakacje, wszak kupiłam pełnowymiarowe opakowanie..spotkało mnie to samo +dodatkowo spowodował zaskórniki. Nie sprawdził się.
    Pominę fakt że bieli starsznie, bo przeważnie kremy z wysokimi filtrami bielą, jednak tego że uczulił i zapchał - nie jestem mu w stanie wybaczyć.

Chcesz pochwalić Sangwinik za czytelną i pomocną recenzję?
  • brudzi i paskudzi
  • Nakładam filtr w "przepisowej ilości" ok.1,25ml na samą twarz - krem nie wchłania się zbyt dobrze i nie wysycha. Chodzi mi o to, że nawet po kilku godzinach można tę białą pastę przesuwać po twarzy, w związku z czym ubrudził mi kołnierze ubrań, szaliki itd. Już nawet nie chcę szyi smarować, bo i tak wszystko z niej wetrze się w ubrania Lepi się strasznie. Bez pudru ani rusz bo włosy się przyklejają.
    Bielenie jest dosyć mocne, po matowieniu pudrem, kiedy wszystko powinno być ok, słyszę pytania "Czy jestem chora?" i "Co mam na twarzy?". Zresztą Ruboril spf30 z tej serii też bieli. Wyjątkowo krem Acne Solecrin spf25 nie bielił.

Krem jest dla mnie zbyt "bogaty" (ciężki). Nałożony w prawidłowej ilości tworzy warstwę, pod którą jest mi czasami gorąco i dostaję "wypieków"

Oczywiście ma też zalety (bo mogłoby być gorzej... Nie ma alkoholu, jest delikatny, bezzapachowy, pielęgnuje, można go równomiernie nałożyć i wszelkie smugi rozetrzeć. Nie roluje się ( tak jak to potrafi nowy anthelios).

Reasumując:
    +dobra cena (choć emulsja wyjdzie jeszcze korzystniej)
    +łatwo się nakłada: nie roluje się i nie tworzy smug
    +delikatny: nie ma alk. i jest bezzapachowy
    +pielęgnuje skórę

-brudzi ubrania, nawet po pudrowaniu
    -bieli bardzo (przy 2mg/cm2 skóry)
    -tworzy mało komfortową barierę na skórze

Mimo wszystko uważam, że w swojej topornej aptecznej kategorii to przyzwoity filtr. Może został wymyślony do czegoś innego niż codzienna ochrona w miejskich warunkach. Jak znajdę do niego dobry puder to może się jeszcze przekonam. Na razie szukam dalej.

Używam tego produktu od: 2 tygodnieIlość zużytych opakowań: 1 tubka

Edit: w porównaniu do wielu innych filtrow, które miałam okazję używać, ten wypada topornie i odejmuję mu gwiazdkę. Nie ma się co męczyć, są łatwiejsze w obsłudze preparaty

Chcesz pochwalić Aurita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dba o mnie
  • Jak dla mnie, bardzo fajny krem do twarzy.
    Przede wszystkim jeden z niewielu na polskim rynku, który zawiera tak wysoki filtr i jest do twarzy (szkoda tylko, że nie ma też ochrony PA).

Cena w porządku. Tym bardziej, że z kartą zniżkową w pewnej aptece, przy zakupie kilku innych rzeczy, wyszedł mi praktycznie za darmo.

Konsystencja idealna. Nie jest lejący się, ani zbyt gęsty, przez co bardzo dobrze, równomiernie rozprowadza się po twarzy.

Zostawia na twarzy lekko biały film, ale mnie to odpowiada, ponieważ dodatkowo rozświetla i ujednolica koloryt bladej cery. Nie mam również problemów z wkomponowaniem go w codzienny makijaż. Zawsze nakładam krem nawilżający, na to tenże krem z filtrem, a na górę krem BB. Wszystko bardzo dobrze ze sobą współpracuje, a w połączeniu z kremem BB, mam pięknie rozświetloną, promienną cerę w chłodnym odcieniu (co uwielbiam!).

Jedyną rzeczą, którą można uznać za minus, to lekkie świecenie się twarzy, aczkolwiek mnie to również nie przeszkadza, ponieważ nie wygląda to jak przetłuszczona, spocona cera, a naturalnie rozświetlona buzia. (Dodam tylko, że mam cerę mieszaną.)

Krem dodatkowo jest strrraszliwie wydajny - kapka wielkości małego ziarenka grochu wystarcza całkowicie na dokładne pokrycie twarzy. Naprawdę nie wiem, kiedy go zużyję, aczkolwiek dla mnie to ogromny plus, ponieważ nie lubię niewydajnych kosmetyków.

Generalnie, jak za taką cenę dostajemy ogromny kawał dobrego kosmetyku! Na pewno będę go kupować ponownie (jeśli mi się kiedyś skończy)

Warto zainwestować w krem tego typu i stosować go codziennie, przez cały rok. Bo jak wiemy, słońce ponosi 90% winy za jakiekolwiek starzenie się naszej skóry. Dlatego warto sięgnąć po niego jak najwcześniej w ramach profilaktyki przeciwzmarszczkowej.

Używam tego produktu od: dwa miesiące

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Milky Spirit za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry ale bez szału
  • Ocena w skali od 1 do 5

Jakość: 4 spełnia obietnicę producenta chroni, jednak ma minusy.
    Cena: 4 37zł to przyzwoita cena
    Wygląd: 2 niestety zostawia białą poświatę wyglądałam jak chora
    Łatwość stosowania i Opakowanie : 3 Doś lekko rozprowadza się na twarzy, niestety gdy krem się kończy ciężko było go wydostać nie niszcząc opakowania
    Trwałość: 5 ale nie wiem czy traktować to jak + czy – jest dość ciężki, trudno się wchłania a twarz się świeci
    Zapach: 5
    Konsystencja: 4
    Dostępność: 5

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić frambi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry krem z filtrami
  • Krem Iwostinu był pierwszym kremem z filtrami jaki miałam okazję wypróbować i szczęśliwie od razu przypadł mi do gustu. Spełnia wszystkie moje wymagania wobec kremu z filtrami na codzień:

+ nawilża,
    + praktycznie nie bieli, jeśli już to bardzo delikatnie (mam porównanie np. z próbką kremu z filtrami LRP, który pod tym względem był koszmarny)
    + idealna konsystencja, ani nie za gęsty (tutaj znowu odwołam się do LRP, który tworzył na twarzy okropne, tłuste smugi), ani nie za rzadki
    + faktycznie chroni przed słońcem, jestem równie blada co przed wakacjami

Osobiście po aplikacji kremu nakładam na twarz niewielką ilość pudru bambusowego - razem daje to całkiem przyjemny efekt, mam wrażenie, że skóra jest rozświetlona, a rysy twarzy wygłądzone (inna sprawa, że bez pudru by się raczej nie obyło, sam krem powoduje nieestetyczne świecenie)

Plusem jest także niewygórowana cena.

Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: Jedno, zaczynam drugie

Chcesz pochwalić BlueSunday za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak!
  • Jestem bardzo zadowolona z tego kremu. Trudno mi znaleźć jakiekolwiek minusy Widzę, ze sporo osób narzekało na zapychanie, mi to się nie przydarzyło a używam go już ponad 2 miesiące. Zaraz po nałożeniu może się wydawać, że lekko bieli jednak krem szybko się wchłania i biel znika. Pozostawia troszkę tłustą powłoczkę, która się po pewnym czasie wchłania (może to zasługa mojej bardzo suchej cery). Oczywiście nie można przesadzić z ilością, bo wtedy możemy czekać cały dzień a tłusta i biała powłoczka zostanie. Krem ładnie nawilża. Kolejnym plusem jest jego cena, która w porównaniu z kosmetykami innych firm tego typu, jest naprawdę niska. Osobiście nie miałam też problemów z nakładaniem podkładu na omawiany krem. Zanim go się jednak nałoży, trzeba odczekać aż Solecrin dobrze się wchłonie. Tak jak wspomniałam na początku, nie potrafię znaleźć jakichkolwiek minusów, krem naprawdę przypadł mi do gustu, ponadto uważam, że trzeba wspierać rodzime marki skoro w niczym nie ustępują tym zagranicznym

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić zielona_wrozka za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie chroni!
  • Krem odporny na ścieranie i pot. Podoba mi się jego konsystencja. Nie przeszkadza mi bielenie, ale uciążliwe jest to, że tworzy na twarzy nieestetyczne smugi.
    Niestety nasilił występowanie wykwitów ropnych. Nie tylko na twarzy, ale i na dekolcie i szyi.
    Mimo deklarowanej przez producenta delikatności, bardzo podrażnia moje oczy, chociaż nigdy nie smarowałam nim ich okolic.
    Wydaje mi się, że także wysuszył nieco moją twarz.

Jednak największą jego wadą jest to, że nie zapewnia pełnej ochrony przed słońcem. Pomimo nakładania przepisowej ilości oraz obfitej, częstej reaplikacji (co około godzinę, góra dwie) moja skóra opaliła się.

Chcesz pochwalić rekekeke za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • Dopiero zaczynam swoją przygodę z filtrami, doświadczenie mam małe, żeby nie napisać, że żadne, ale jakiś tam instynkt mam, więc postaram się go dobrze ocenić.
    Kupiłam w aptece w promocji z wodą termalną 50ml za 37zł. Cena bardzo dobra,dostępność też.
    Krem zamknięty w tubie. Ma konsystencję śmietanki, jest dość gęsty, ale nie klei się. Mam cerę mieszaną, ze skłonnością do przetłuszczania się. Testowałam go w mega ekstremalnych warunkach, nad morzem śródziemnym, przy temperaturze +35st.C.
    Konsystencja jak już pisałam dość gęsta, ale dobrze się wchłania i fajnie się go nosi. Ja stosowałam go na "gołą" skórę, nie dawałam też na niego żadnego podkładu.
    Wiadomo, że typowego działania jak ochrona przed wolnymi rodnikami i promieniami uv gołym okiem nie widać, ale naprawdę bardzo przyjemnie nosiło się go na buzi. Nie było po nim ani wrażenia przesuszenia, ani nadmiernego błyszczenia. Nie podrażnił i nie uczulił. Nie uwydatniał rozszerzonych porów. Wydajność standardowa, wystarczył na ponad miesiąc. Polecam. Pewnie jeszcze kiedyś do niego wrócę.

Chcesz pochwalić ulinkaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lubię
  • Mam cerę mieszaną,skłonną do zapychania i podrażnień, trądzikową. Używam go codziennie lub raz na dwa dni.

Plusy:

- chroni przed słońcem
    -nawilża
    - mnie nie zapycha
    -wydajność

Minusy:
    -cena
    -bieli

Chcesz pochwalić EllieMonroe za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał, który zapycha
  • Dlaczego?!

O tym kremie mogę powiedzieć wiele dobrego, ale co z tego skoro mnie zapycha jak żaden inny kosmetyk? Używałam go codziennie rano, a następnego dnia pojawiała mi się nowa niespodzianka na twarzy. Codziennie, przynajmniej jedna. Zamierzam go wykończyć i niegdy więcej nie wracać.
    W temacie nazwałam go jednak ideałem, a oto dlaczego:
    + ma przyjemną konsystencję,
    + nie wysusza, ale nawilżenie jest nieznaczne,
    + nie bieli,
    + lekko rozświetla,
    + dobrzez się rozprowadza,
    + nie pozostawia tłustej warstwy,
    + nie przyspiesza błyszczenia etc,
    + ma przyjazną cenę,
    + jest łatwo dostępny.

Ale cóż z tego, skoro (jeszcze raz to napiszę) ZAPYCHA!

Polecam spróbować, bo to naprawdę dobry produkt i u kogoś innego może sprawdzić się dużo lepiej.

Chcesz pochwalić LinkaKaro za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polubiliśmy się
  • Kupiłam ten krem pod na początku września, podczas kuracji kwasami. Nie chciałam wydawać zbyt wiele pieniędzy na filtry ochronne, bo 50 zł za jeden kremik to trochę za wiele jak na kieszeń przeciętnej nastolatki.
    Przede wszystkim - spełnia swoje zadanie, chroni przed słońcem, na mojej twarzy nie pojawiły się rzadne przebarwienia.

Jak dla mnie filtr ma prawie same plusy.
    + chroni
    + przyjemnie się rozprowadza,
    + szybko wchłania,
    + nawilża, skóra po nim jest promienniejsza i odżywiona,
    + nie zapycha, ale działa trochę kryjąco, bo wszelkie wągry/małe pryszcze są pod nim mniej widoczne

Znalazły się jednak dwa minusy:
    - twarz się po nim trochę świeci,
    - trochę bieli, ale dla mnie to nie był minus, bo jestem blada i tego nie było widać

Myślę, że warto kupić jeżeli ktoś nie chce wydawać za dużo pieniędzy na filtr.

Chcesz pochwalić uncherry za czytelną i pomocną recenzję?
  • sama nie wiem..
  • używałam tego kremu przez całe lato. efektu bielenia nie zauważyłam, jednak wydaje mi się, że nie chronił bardzo dokładnie mojej skóry. pojawiły się na niej drobne przebarwienia po słońcu, a nie ruszałam się bez filtru z domu, nawet przy delikatnym słońcu. aczkolwiek było to nic w porównaniu z poparzeniami jakich doznawałam zanim go miałam. jest wydajny. jest to mój najlepszy krem z filtrem i za to dam mu 4 gwiazdki

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić byczeqq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezbyt
  • Iwostin to był mój pierwszy filtr - ze względu na cenę, która jest pierwszym plusem, bo jest bardzo przyjazna
    Na początku w ogóle nie umiałam się nim obsłużyć. Po rozsmarowaniu i wklepaniu zostawiał nie dość, że kompletnie białą twarz, to jeszcze białe smugi. Dopiero potem odkryłam, że trzeba go dość długo i bardzo dokładnie wklepywać [z innymi filtrami idzie mi o wiele szybciej]. Smugi zniknęły, białość była trochę mniejsza, ale jednak dalej była. Nie dało się tak wyjść do ludzi, więc kładłam solidny tynk na twarz - filtr, podkład i puder. Dodam, że podkład wygląda na nim koszmarnie. Nawet po jak najstaranniejszym rozprowadzeniu, wklepaniu widać było, że mam coś na twarzy [i to coś nie było zbyt ładne]. Tak samo wyglądał puder - ze względu na to, że po tym filtrze zostaje na twarzy dość solidna tłusta powłoka [która utrzymuje się przez cały dzień] puder zamiast normalnie się rozprowadzić wręcz przyklejał się do niego i tworzył malownicze plamy. Koszmar!

Plusem jest to, że wspaniale nawilża i odżywia twarz. Po pewnym czasie jego stosowania zauważyłam, że cera jest super nawilżona i promienna.
    W ogóle nie podrażnia, nawet w okolicach oczu [w odróżnieniu do innych filtrów]. Nie ma zapachu.

Będę go używać ewentualnie w domu albo w sytuacjach awaryjnych, bo wygląda na mojej buźce tragicznie.Używam tego produktu od: ponad miesiącIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić vouge13 za czytelną i pomocną recenzję?