Stiefel, Oilatum, Emulsja do kąpieli

Powiększ Stiefel, Oilatum, Emulsja do kąpieli

Zgłaszająca osoba: zwariowane-serduszko

Emulsja nawilżająco-natłuszczająca do kąpieli pielęgnacyjnej i leczniczej w wannie. Kąpiel z jej użyciem to relaks i przyjemność, a także szybki efekt nawilżająco-natłuszczający> Ma doskonałe właściwości myjące, doskonale wspomaga leczenie chorób przebiegających z nadmierną suchością skóry (np. AZS lub wyprysk kontaktowy). Jest bezpieczna, może być stosowana w każdym wieku: u niemowląt, dzieci i dorosłych.

Skład - 1 g emulsji zawiera: parafina ciekła lekka 634 mg (63,4% - substancja czynna); acetylowane alkohole lanoliny, palmitynian izopropylu, dilaurynian glikolu etylowego 400 (Peg 400 DL), Arlatone T (Polyoxyethylene 40 Sorbital Septsoleate), aromat "Floral Spice" (substancje pomocnicze) (15.02.2007.)

Cena: ok. 60zł/ 500ml

• Jestem na tak
  • Słyszałam wiele niepochlebnych opinii o tym produkcie, ale ja jestem z niego zadowolona. Po pierwsze spełnia swoją funkcję: nawilża, chroni, leciutko natłuszcza. I MYJE!. Ma świeży, delikatny zapach, zapach czystości. Potem nie wymaga żadnej dodatkowej pielęgnacji, nie wysusza skóry, nie powoduje alergii. Dzieciaczki dobrze go znoszą. I my też.

Używam tego produktu od: kilka lat temu

Chcesz pochwalić MychaMysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC!
  • Oilatum pamiętam jeszcze z dzieciństwa, kiedy miałam kilka lat i mama dodawała mi koreczek płynu do kąpieli.
    Powróciłam do niego niedawno, gdyż mam problemy z suchą skórą.
    Oilatum nadaje wodzie konsystencję i wygląd mleka, pięknie pachnie i natłuszcza skórę.
    Jedynym minusem jest cena, ale warto mieć go w domu.

Używam tego produktu od: zawsze
    Ilość zużytych opakowań: oj, kilka napewno

Chcesz pochwalić Gold Shape Body za czytelną i pomocną recenzję?
  • CUDOO !!
  • Pierwszą styczność z tym produktem miałam gdy byłam mała. Mama jest chirurgiem w szpitalu, pani lekarz poleciła jej tą emulsje na moją bardzo suchą skórę. Wzięła próbkę i zadziałało. Wtedy kupywała je regularnie.
    Super nawilża, zmiękcza naskórek i łagodzi różne przetarcia. Naprawdę super produkt !
    myśle, ze jedynym minusem tego produktu jest jego cena, niestety bardzo droga. Ale wydaje mi się, że warto zainwestować, bo naprawdę potrafi zdziałać cuda !

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: wiele

Chcesz pochwalić Marita_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ok
  • Emulsja jest w porządku, spełnia swoje zadanie, czyli dba o suchą skórę - Uwaga!-nie zgadzam się z poprzednią recenzją, jakoby parafina to samo zło, ta emulsja nie ma za zadanie wnikać i odżywiać skórę!!! Parafina zaś ma działanie okluzyjne czyli chroni przed utratą wilgoci i o to chodzi! Na twarzy niektórych parafina faktycznie potrafi zapchać, np. mnie Ale do ciała spoko

Ilość zużytych opakowań: 1 zużyte

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić patiuszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • porazka!!!!!!!!!
  • Dlaczego już 2 raz moj komentarz o tym produkcie został usunięty????????????????

Nie polecam oilatum,emolium ,oilanu bo to sama parafina"poch.ropy naft.

- zatyka pory
    - nie ma Żadnych właściwosci odzywczych!
    - pozostawia tłusty film!
    Owszem zapobiega utracie wody z naskórka i nic poza tym.Zatem przemyślcie Mamy w czym chcecie kąpać swoje dzieci.
    w aptekach jest wiele produktów tj.Balneum czy Atoperal ,które też zapobiegają utracie wody z naskórka a poza tym zawieraja oleje bogate w kwasy omega 3,6,wiec w skóre dziecka przynajmniej wnikają odzywcze substancje ,a nie NIC czyt.parafina Używam tego produktu od: pół.opakIlość zużytych opakowań: pól

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić ola77771 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam od pierwszych dni życia dziecka
  • Oilatum został mi polecony przez przyjaciółkę, której poleciła przyjaciółka, itd... I bardzo się sprawdził! Synek nie ma żadnych problemów ze skórą, jest piękna, gładziutka, odpowiednio nawilżona.

Wydajny, dolewamy do wanienki 1 / 1,5 nakrętki. Woda robi się lekko biała, nieprzezroczysta. Nie pieni się. Nie zauważyłam, by nawet gdy odrobina dostanie się do oczków (bo już Synek wierci się już jak robaczek) było to drażniące. Nie ma też smaku

Jest niestety drogi, ale można go znaleźć w promocyjnych cenach, ostatnio w aptekach Dbam o Zdrowie.

Używamy Oilatum 4 miesiące, gdy tylko wróciliśmy ze szpitala do domu. (W szpitalu kąpany był w Johnsonie i łuszczyła mu się skórka na łydkach i stopach.) I będziemy używać dalej, bo istnieje prawdopodobieństwo, że po przejściu na tańszy płyn różnicę w cenie z nawiązką wydamy na leki.

Świetnie działa, więc po co zmieniać.Używam tego produktu od: urodzenia SynkaIlość zużytych opakowań: 2 w trakcie

Chcesz pochwalić Azileas za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie dla każdego
  • Ten produkt niestety nie sprawdziął się u mojego dziecka. Od urodzenia kąpałam ją w tej emulsji ale po jakimś czasie zaczęła mieć na skó¶ze suche placki i ja chcąc jej pomóc dolewałam jeszcze więcej tego oilatum do kąpieli aby natłuścić jej skórkę. Jednak po przeanalizowaniu kilku forum odstawiłam zupełnie ten produkt i skóra zaczęła wracać do normalnego wyglądu.
    Nie wiem czy to uczulenie na jakiś składnik czy po prostu jej nie służy ale już na pewno nie kupię go ponownie.
    U mojej córeczki o wiele bardziej sprawdzają się tańsze emulsje do kąpieli które mają prosty skład np.Hipp.

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić magnesita za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie lubimy się
  • Dostałam tą emulsję do kąpieli.
    Wady:
    - cena
    - po umyciu się w niej uczucie, że jest się dalej brudnym, a może nawet brudniejszym
    - zostawia nieprzyjemny film
    - mam wrażenie, że zapycha pory
    Zalety:
    -bezzapachowy
    Myślę, że dla ludzi z suchą skórą może być wspaniała, ale dla mnie to porażka.

Używam tego produktu od: 3 mies. (ale rzadko - 1 na 1-2 tyg.)
    Ilość zużytych opakowań: prawie całe 1

Chcesz pochwalić Opsyche za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry przy suchej (atopowej) skórze
  • Emulsja obecnie występuje pod nazwą Oilatum Sof a jej koszt to ok 45- 50 zł za 500 ml. Moja córka ma powracające problemy ze skórą - sucha, swędząca skóra, objawia się suchymi czerwonawymi plackami w różnych miejscach na ciele. Emulsja jest bardzo pomocna, pozostawia na skórze delikatny film. Skóra jest nawilżona, miękka, ustępują plamy oraz swędzenie. Tańszym równie skutecznym zamiennikiem dla jest OILLAN

Tylko 4 gwiazdki ze względu na wysoką cenę.

Mam sucha skórę (nie atopową) i czasem także dodaję trochę emulsji do kąpieli

Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Chcesz pochwalić julbens za czytelną i pomocną recenzję?
  • Help for dry skin !!!
  • Cała seria Oilatum jest naprawdę dobra !
    Skutecznie nawilża atopową, sucha skórę, dla alergików !

Ja sama lubie wracać do Oilatum, ponieważ mam sucha skórę (tym bardziej,że zdarza mi się zaglądać do solarium).

Niezastąpiona dla niemowląt, dzieci, dorosłych.

Używam tego produktu od: narodzin syna
    Ilość zużytych opakowań: sporo

Chcesz pochwalić natala_de za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • Polecila mi go moja kolezanka. Moja coreczka miala straszne problemy skorne spowodowane prawdopodobnie kosmetykami Johnsons, pomoglo wlasnie olatum. Co prawda emulsja jest dosyc droga, ale uwazam iz w pelni warta swojej ceny. Skora mojej malutkiej jest po kapieli z oilatum czysciutka, pachnaca i delikatnie natluszczona. Mieszkam w skandynawii a mimo to sprowadzam z Polski Oilatum poniewaz tutaj go niestety nie ma. Kilka kapieli z Oilatum pomoglo rowniez na wysypke u mojego meza

Używam tego produktu od: 6 miesiecy

Chcesz pochwalić mamcia_caroline za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja do kąpieli dzieci
  • Kosmetyk jest rewelacyjny, używałam do kąpieli mojego dziecka z AZS. Już nie używam bo znalazłam Oillan z firmy Oceanic. Na moje oko ma identyczny skład, nie widzę różnicy w skuteczności, a cena o wiele korzystniejsza. Życia sobie nie wyobrażam bez tych dwóch specyfików, bo krochmal to jednak dość uciążliwe rozwiązanie. Teraz córka ma pięć lat i nadal prawie nie używamy innych środków do kąpieli.
    Polecam bardzo gorąco. Cena wysoka, ale przy regularnym stosowaniu prawie nie ma potrzeby używania balsamów do ciała i innych smarowideł. Oczywiście namawiam do wypróbowania Oillanu.

Używam tego produktu od:2 lata
    Ilość zużytych opakowań: kilka

Chcesz pochwalić dotakam za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacja
  • Prawdziwe "koło ratunkowe" dla mojej AZSowej, nadmiernie suchej i wrażliwej, skłonnej do uczuleń skóry. Nawilża, zatrzymuje wodę w skórze, lekko natłuszcza, likwiduje uczucie ściągnięcia, łuszczenie i świąd skóry. Kąpiel jest bardzo przyjemna ze względu na miły, delikatny zapach, a skóra po kąpieli pozostaje delikatna i jedwabiście gładka.

Używam go również do mycia twarzy, naprzemiennie ze "zwykłymi" kosmetykami, kiedy skóra jest sucha lub podrażniona, lub kiedy czuję że potrzebuje bardziej intensywnej pielęgnacji, np. zimą.

Z czystym sumieniem polecam.

Chcesz pochwalić agison za czytelną i pomocną recenzję?
  • SERDECZNIE POLECAM
  • Płynu używamy do kąpieli naszego 3-miesięcznego synka.
    Jest doskonały - już po pierwszym użyciu było widać różnicę w porównaniu z poprzednim płynem do kąpieli.
    Pozostawia przyjemną tłustą warstewkę na skórze synka.
    Eliminuje konieczność oliwkowania po kąpieli i nie uczula. Przy tym wersja niebieska bardzo przyjemnie pachnie.
    Polecamy nie tylko dla dzieci!!Używam tego produktu od:3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie trzeciego

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić fadzia1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezastąpiony
  • Sama go używam przy moim ATP. Niweluje również ogniska gronkowca. Doskonale nawilża i zmiękcza alergiczną, wysuszoną skórę. Używając tego produktu, nie ma mowy o uczuciu ściągnięcia, tudzież swędzenia. Nie ma sobie równych.. Doskonały w połączeniu z kremem oilatum po kąpieli.

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: 5(500ml)

Chcesz pochwalić lullaby4U za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM
  • emulsja bardzo delikatna, nie uczula a CUDNIE nawilża a do tego nie ma żadnych wad

moja szorstka w dotyku lekko łuszcząca się nawet miejscami skóra po kąpieli z tą emulsją zmienia się nie do poznania - nie ma uczucia ściągnięcia, nic się nie łuszczy i nie jest szorstka !!!

poleciła mi ją dermatolożka i jestem jej za to wdzięczna

Ilość zużytych opakowań: nie pamiętam jak się kończy to kupuję nowe opakowanie

Chcesz pochwalić diabolic za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • stosuję ten kosmetyk do kąpieli mojego 2-miesięcznego synka; nie uczula, skóra maluszka jest gładziutka i jedwabista; jednocześnie używamy po kąpieli Oilatum Krem Soft; jednym słowem - Oilatum to wspaniałe kosmetyki dla dzieci już od pierwszego tygodnia życia, na pewno będą korzystnie wpływać na wrażliwą skórę doroslych

jedynym minusem jest cena... :/

Chcesz pochwalić Majooofka za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Moja skóra jest strasznie wrażliwa(mam AZS), a ten kosmetyk dla niej jest idealny. Nie podrażnia, gdy wychodze z kąpieli to nie musze samrowac sie balsamem, bo mam juz na tyle nawilzona skórę
    Brak w nim minusów, jedyny to cena, ale kazda dobre lekarstwo tyle kosztuje. I nie warto wrazliwej skóry leczyc sklepowymi kosmetykami.

Używam tego produktu od: 3lat

Chcesz pochwalić Magdzia94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super
  • świetny
    +skóra delikatnie natłuszczona
    +zmiękczona woda
    +po kąpieli nie trzeba używać balsamu
    +wygodne opakowanie
    +wydajny

jeden mały minus to dość trudna dostępność...

Używam tego produktu od:kilka lat
    Ilość zużytych opakowań:5 dużych opakowań, kilkanaście próbek

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić asia08368 za czytelną i pomocną recenzję?
  • taka sobie w sumie...
  • nie zachwyca mnie (moze dlatego, ze tak naprawde nie mam AZS - raczej problemy z nadmiernie wrazliwa, sucha skora). rzeczywiscie, zaraz po kapieli, uczucie natluszczenia jest przyjemne, ale po paru godzinach znika i skora jest podrazniona i sucha, jak byla przed kapiela :| moze powinnam uzywac jej jakos regularnie? a nie tylko jak dostane probke :P

Ilość zużytych opakowań: ok. 15 probek

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić czarna_koralina za czytelną i pomocną recenzję?
  • Badrzo fajny
  • Bardzo fajna emulsja do kapieli , ja stosuje ja od czasu do czasu do natłuszczenia skóry, jest bardzo wydajna jedna saszetka -próbka starczy na całą wanne wody faktem jest że jest dośc droga ale jest to produkt apteczny i leczniczy , wyjściem jest zapytanie w Aptece o próbki (mam ten plus że pracuje w aptece). Jak dla mnie naprawde godny polecenia

Używam tego produktu od: od czasu do czasu
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście saszetek

Chcesz pochwalić cashmeree za czytelną i pomocną recenzję?
  • Drogi, ale warty zakupu
  • Mam bardzo wrażliwą skórę oraz uczulenie na lanolinę. W tym płynie jej na szczęście nie ma, więc używam .
    Plusy:
    - zmniejszyło mi się uczulenie na nogach,
    - wbrew pozorom ma zapach
    - duże, wydatne opakowanie
    Minusy;
    - baaaardzo wysoka cena. Mama mi mówiła, że kosztuje 50 zł, ale chyba mi kłamała. to nie możliwe, co ;>

Używam tego produktu od: 2m-cy
    Ilość zużytych opakowań: 2 op., cztery saszestki

Chcesz pochwalić olasia99 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Pomaga
  • Mam 5-letnią córke chorą na alergie pokarmową i co za tym idzie na AZS.Skóre ma suchą ,łuszczącą i strasznie ją swędzi a po kapieli jest o wiele lepiej.Kąpie ją jedynie w Oilatum jest świetny.Szkoda tylko że ma taką wysoką cene.Polecam również krem z tej samej seri.

Używam tego produktu od:kilku lat
    Ilość zużytych opakowańużo

Chcesz pochwalić Dork za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia oczekiwania
  • Ponieważ mam uczulenie lekarz dał mi dwie saszetki, aby zobaczyć czy ta emulsja mi pomoże.I rzeczywiście pomogła.Rewelacyjnie myje i zmniejsza skłonność do podrażnień, a co najważniejsze nie swędzi mnie po niej skóra.Niestety jej nie kupię, ponieważ jest za droga.Wszystkim z wrażliwą skórą polecam.

Używam tego produktu od: Już nie używam
    Ilość zużytych opakowań: Dwie saszetki

Chcesz pochwalić Literka96 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 3 raz(y)
  • ...TAK!!!...
  • Dla alergicznej skóry zmęczonej różnymi maściami i ogólnie wrażliwej na cuda kosmetyczne ta emulsja jest fantastyczna. Aż miło się pomoczyć w wannie i wyjść z delikatnie natłuszczoną skórą (aczkolwiek nie dramatycznie tłustą).
    Trochę szkoda, że jednak stosunkowo drogi.
    Ale czego się nie robi...

Używam tego produktu od:zależnie od potrzeb - od roku

Chcesz pochwalić raBi za czytelną i pomocną recenzję?