Ziaja, Masło Kakaowe, Balsam do ciała (nowa formuła)

Powiększ Ziaja, Masło Kakaowe, Balsam do ciała (nowa formuła)

Zgłaszająca osoba: jowisia

Odżywczy balsam do pielęgnacji skóry normalnej i suchej. Zawiera masło kakaowe, witaminę E i prowitaminę B5 (D-panthenol). Głęboko i intensywnie nawilża skórę i zapobiega nadmiernej utracie wody. Skutecznie łagodzi podrażnienia i zmniejsza skłonność do ich występowania. Wygładza, uelastycznia i aktywnie regeneruje naskórek. Lekko natłuszcza i likwiduje uczucie szorstkości.
Regularnie stosowany przywraca skórze piękny wygląd i wyraźnie poprawia jej koloryt.
Pozwala na długo zachować brązowy odcień opalenizny.

Skład : Aqua, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cetearyl Ethylhexanoate, Petrolatum, GLycerin, Sorbitan Sesquioleate, Theobroma Cacao Seed Butter, Polyglyceryl-3, Polyricinoleate, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acelate, Ceresin, Hydrogenated Castor Oil, Ethylparaben, Methylparaben, Parfum, Citric Acid.

Cena: 6,98zł / 200ml

• Dobry produkt, w dobrej cenie
  • Ma same zalety:
    +przyjemny zapach
    +dobrze się rozprowadza i wchłania
    +poręczne opakowanie
    +skóra po zastosowaniu jest gładka, jedwabista
    Jest, jak wiele produktów firmy Ziaja, przykładem wysokiej jakości za bardzo rozsądną cenę.

Używam tego produktu od: kilku lat

Chcesz pochwalić katondrogeria za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo polecam !
  • Moim zdaniem ten balsam jest świetny i bardzo trwały, po użyciu masła skóra staje się delikatna i aksamitna w dotyku a także posiada przyjemny kakaowo - śmietankowy zapach

Ilość zużytych opakowań: 3 dużych

Chcesz pochwalić Jagodowa1995 za czytelną i pomocną recenzję?
  • IDEALNY
  • Idalny na lato. Mam skórę, która łatwo i szybko się opala. Balsam pięknie podkreśla moją oliwkową karnację. Stosuję po opalaniu i pielęgnacji skóry w okresie letnim, np. gdy wychodzę z domu na miasto ( nie mylić z opalaniem).

plusy:
    + fenomenalnie pachnie
    + pielęgnuje
    + łagodzi
    + nawilża
    + dostępność
    + cena wprost proporcjonalna do jakości

+/- tłusty ale dzięki temu chroni skórę przed przesuszeniem

Używam tego produktu od: 2011
    Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić Cleopathraa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Jeden z lepszych balsamów jakie używałam.

Plusy:
    + niska cena
    + naprawdę dobrze nawliża - poradził sobie z moją baardzo suchą skórą na łydkach - i to nie na chwilę, lecz na stałe, nawet kilka dni bez stosowania go nie spowodowało ze miałam znów suchą skórę
    + wydajny
    + ślicznie pachnie - aż ma się ochotę go zjeść

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Chcesz pochwalić busia122 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealny dla przesuszonej skóry
  • Kocham go, pomógł zregenerować mi moją suchą skórę na nogach, która od przesuszenia aż piekła. Żaden balsam mi nie pomagał, żaden, do czasu kiedy trafiłam na ziajkę i ją pokochałam. Używałam go w Hiszpanii dzięki czemu opalenizna długo sie utrzymywała, a skóra po opalaniu mi nie schodziła (aczkolwiek się nie spiekłam). Używam jego codziennie wieczorem, ma dla mnie przyjemny zapach, choć po tylu miesiącach trochę się znudził, lecz nie zrezygnuję z jego ze względu na działanie.

Używam tego produktu od: czerwiec 2013
    Ilość zużytych opakowań: oj nie pamiętam , dużo choć jest wydajny

Chcesz pochwalić Lencia94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem w porządku
  • Doskonale się nadaje do opalania - świetnie "ściaga słońce" i utrzymuje opalenizne. Uzywałam wiekszego pakowania ale to chyba nie ma wiekszego znaczenia

+ stosunkowo tani
    +dostępny
    +wydajny
    +piekny zapach
    +utrzymuje opalenizne
    + świetnie nawilża
    + niesamowicie zmiękcza skóre, mam wrażenie aksamitnej skóry po tym

niestety ma swoje minusy:
    - ciezko sie wchłania
    - zostawia tłusty film na skórze

Generalnie na prawde okej. nie jestem rozczarowana kupieniem tego produktu, gdyby nie "tłustość" był by to zdecydowanie Mój Typ.

Używam tego produktu od: w okresie letnim czerwiec - sierpnień
    Ilość zużytych opakowań: 1 to mniejsze i jestem w trakcie tego dużego

Chcesz pochwalić mojbyljuzzajety za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest ok.
  • Zacznijmy od plusów:
    + Pachnie nieziemsko. Przez dłuższy czas po aplikacji jest wyczuwalny piękny aromat. I to jest w sumie największy plus.
    + Skóra jest jakby milsza w dotyku, zdrowo błyszcząca.

Jednak nie mogło się obyć bez minusów, u mnie niestety dużych...
    - Nie wchłania się. Zostawia tłustą warstwę, którą albo wycieram ręcznikiem, albo pozwalam, żeby wszystko się wchłonęło w ubranie.
    - Zawiera parafinę, przez co nie mogę używać balsamu na plecach czy ramionach. Nigdy nie miałam większego problemu z wypryskami na tych częściach ciała, ale po paru dniach używania tego balsamu zaczęły mi wyskakiwać syfy nawet na przedramionach. Obecnie używam go jedynie na brzuchu i nogach, gdzie wiem, że nic mi nie wyskoczy.

+/- Kosmetyk ma bardzo gęstą konsystencję jak na balsam, trzeba się trochę namęczyć, żeby go rozprowadzić, jednak nie widzę problemu z wydajnością.

Używam tego produktu od: Miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Amateur802 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny nawilżacz
  • + nawilżenie godne mistrza (moja skóra jest długo nawilżona - nawet prysznic jej nie groźny)

+ wydajność (nie używam codziennie, więc mi na długo starczy)

+ poprawia koloryt już po pierwszym użyciu (co prawda nie mam opalenizny, ale moja skóra nie jest trupioblada jak czasami bywa)

+ istne wybawienie dla mojej twarzy (tak, używam go również jako kremu do twarzy i to co robi z moją skórą to cud - cera jest ładna, gładka, nawilżona i utrzymuje się tak przez kilka dni od aplikacji, bez dodatków innych kremów)

+ zapach (kakao mówi samo za siebie)

- aplikacja na ciało (masło jak to masło, ma gęstą konsystencję, co utrudnia rozprowadzenie na skórze, trzeba się trochę namęczyć, ewentualnie spocić)

- czas wchłaniania (trochę trzeba poczekać na wchłonięcie się balsamu, a że nigdy na to nie czekam, to pewnie moja piżamka też korzysta z uroków kosmetyku)

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: zbliżam się do zakończenia pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić daniela_danill za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Bardzo przyjemny balsam. Pięknie pachnie i ciało jest po nim bardzo gładkie. Ma dobrą konsystencję i nie trzeba go długo wsmarowywać. Polecam

Zalety:
    -Niska cena
    -Wydajność
    -Piękny zapach

Wady:
    -Brak

Używam tego produktu od: Roku

Chcesz pochwalić nasia1995 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lato!
  • Kupiłam balsam, bo nie było emulsji do twarzy i ciała. Bardziej gęsty od emulsji, zapach troche inny - ładniejszy. Ten balsam to dla mnie kawałek lata: ciepła i słońca. Nadaje ciemniejszy koloryt i utrwala opaleniznę. Bardzo dobrze sprawuje sie jako krem do rąk. Nawilża, odzywia, spełnia wszystkie obietnice producenta. Wołałabym, żeby nie był taki gęsty. Swietny do opalania, Uelastycznia, tylko trzeba go stosować cierpliwie . Wydajność standardowa. Opakowanie jak z PRL.

Chcesz pochwalić WERONIKA13 za czytelną i pomocną recenzję?
  • działa świetnie, ale ma parabeny
  • + przewspaniały, długo utrzymujący się zapach;
    + bardzo mocno nawilża;
    + nawet krótka kuracja nim sprawi, że skóra będzie wyglądać o niebo lepiej;
    + ufekt zadbanej skórki od pierwszego wsmarowania;
    + efekt ciemniejszej skóry (znika dość szybko, choć krem utrzymuje się jeszcze długo);
    + mocno odżywia i faktycznie chroni - producent nie kłamie;
    + jest wydajny
    - parabeny! (methylparaben, ethylparaben)

Ilość zużytych opakowań: trzy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić readymade za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam.
  • +cudowny zapach <3
    +gęsta konsystencja
    +podkreśla opaleniznę
    +nawilża i zmiękcza skórę
    +pomocny przy wysuszonym naskórku, natychmiast poprawia jego wygląd
    +wydajny
    +tani

- wolno się wchłania.. a raczej wchłania się w ubranie, jeśli się je zbyt szybko założy

Ilość zużytych opakowań: 3 op.

Chcesz pochwalić chocolate_dream za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lepi sie!
  • Tak jak i poprzedni balsam z tej serii(mleko kozie)-ten znam z licznych(ok 10) próbek jakie dostałam do zakupów w zwykłym sklepie spozywczym Postanowiłam wypróbować,bo nie miałam akurat żadnego innego balsamu w domu a moje ciało domagało sie nawilzenia Co do wydajnosci na aplikacje na cale cialo potrzeba mi bylo 2 probek po 7 ml wiec 14 ml produktu.Calkiem sporo moim zdaniem! Ma bardzo przyjemny zapach,typowo kakaowy,slodki.Nawilza calkiem dobrze.Skora jest dosc miekka i mila w dotyku na drugi dzien po aplikacji.Zapach caly czas utrzymuje sie na skorze.Dlaczego odjelam az 2 gwiazdki?Ano dlatego ze posiada ceche dla której rzadko balsamow uzywam w ogole,mianowicie okropnie niemilosiernie sie lepi! Mam uczucie ciezkosci na skórze co wcale mile nie jest!Nie wchlania sie w skore.Potrzebuje naprawde mnostwo czasu do minimalnego wchloniecia,wiec ubranie sie po aplikacji tego balsamu nie wchodzi moim zdaniem w gre.Ja bym go nie kupila choc kosztuje grosze:P

Używam tego produktu od: mam go ok miesiac
    Ilość zużytych opakowań: 10 duzych probek

Chcesz pochwalić Je2bnik za czytelną i pomocną recenzję?
  • Taki sobie...
  • Plusy:
    + zapach
    + bardzo dobrze nawilzenie
    + cena

Minusy:
    - długo się wchłania
    - nieco zbyt gęsta konsystencja przez co ciężko rozsmarować na skórze
    - rozświetlenie mija po kilku krótkich minutach

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić justyniaok za czytelną i pomocną recenzję?
  • są dużo lepsze
  • Trochę jestem zawiedziona tym kosmetykiem.

Skusił mnie zapach i niska cena, i to w są w sumie dwa najważniejsze plusy tego kosmetyku.

Balsam nie nawilża, nie zauważyłam żeby poprawił koloryt skóry, jedynie ją rozświetla na jakiś czas.

Straszna konsystencja, niby delikatne mleczko, jednak ciężko je rozsmarować i długo się wchłania.

Wydajność nie powala na kolana, nie mam wymagającej skóry, więc nie używałam go codziennie a jednak niektóre balsamy starczają mi na znacznie dłużej.

Używam tego produktu od: 2,5 miesiąca

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić la_femme za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny zapach.
  • Używałam go jeden raz, pożyczyłam go od koleżanki.
    Zapach, uwielbiam czekoladę,to przypadł mi do gustu.
    Lekka oraz przyjemna konsystencja.
    Skóra po jego użyciu wyglądała o wiele lepiej niż przedtem.

Ilość zużytych opakowań: 1 nie całe

Chcesz pochwalić marta_1234 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie lubię go
  • Balsam kupiłam dlatego, bo miałam miłe wspomnienia z innymi produktami z tej serii. A dodatkowo był w promocji.

Balsam nie pachnie tak ładnie, jak choćby mydło pod prysznic z tej serii. I nie jest tak przyjemny w użytkowaniu. Zapach kojarzy mi się z orzechami, choć podejrzewam, że jest to zapach razej czystego masła kakaowego.

Konsystencja balsamu wydawałaby się lekka. Jednak gdy przychodzi do nałożenia, okazuje się, że balsam natłuszcza, ale nie odżywia. Nie nawilża. Pozostawia tłusty film, więc rano przed ubraniem się i wyjściem z domu raczej się nie sprawdza. Niestety nie zauważyłam żadnej poprawy kolorytu skóry. Skóra generalnie od używania tego balsamu nijak się nie zmienia.

Pewnym plusem jest z pewnością cena. Jak to Ziaja - nie jest ona wygórowana.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

Chcesz pochwalić Cloudberry za czytelną i pomocną recenzję?
  • Używam do opalania
  • Już sama nie wiem, które to moje opakowanie. Używam tylko do opalania więc powiem zwięźle i na temat.

Plusy:
    -świetne nawilżenie skóry na słońcu (chociaż trzeba w połowie dosmarować),
    -koloryzuje na brązowo, ale bardzo delikatnie,
    -wspomaga opalanie,
    -ładnie pachnie,
    -starcza na długo,
    -cena,
    -dostępność,
    -marka.

Minusów chyba nie ma Do opalania tylko to! Oczywiście dla osób nie potrzebujących filtrów.

Chcesz pochwalić bellfiore za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIE
  • Początkowo myślałam że piękny zapach zrekompensuje mi każdą jego wadę, jednak przeliczyłam się. Jak bardzo jest beznadziejny zorientowałam się jakoś 3 dni temu.

Bardzo przesuszyły mi się nogi, mam tendencję do przesuszania się skóry po basenie, kąpieli, depilacji/goleniu, opalaniu itd. jednak zawsze wystarczy przejechać balsamem i jest okej, nawet jeśli przez kilka następnych dni nie smaruję ponownie.

Ten balsam najpierw niesamowicie długo się wchłania, a kiedy już się wchłonie nie pozostawia ŻADNEGO efektu. Skóra jak była sucha, tak sucha jest nadal.
    Ma nieprzyjemną konsystencję, taką wodnistą, źle się go rozprowadza.
    Jest mało wydajny.

Gdybym używała go zamiast perfum to może i by się sprawdził, bo zapach jest ładny, intensywny i utrzymuje się długo. Jednak to balsam... i to podobno nawilżający. Na pewno już go nie kupię.

Edit:
    Wzmacnia opaleniznę? A to dobre...
    Używam tego produktu od: 3 tygodni ale bardzo rzadkoIlość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego

Chcesz pochwalić Lorhenna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ani pielęgnacja, ani zapach, nul
  • Z tej serii miałam żel pod prysznic, więc oczekiwałam podobnego, krówkowego zapachu. I tu pierwszy zonk: balsam \'pachnie\' spożywczym masłem czy jakąś maślanką. Pierwsze dwa - trzy użycia były traumatyczne. Zastanawiałam się czy to z siebie zmyć czy mimo wszystko zostawić. Zostawiłam i po jakimś czasie nos się trochę przyzwyczaił, ale to już jest wystarczający powód żeby nie kupić tego specyfiku nigdy więcej.

Pilęgnacja bardzo kiepska: balsam potrzebuje trochę czasu żeby się wchłonąć, ale jak już się wchłonie, człowiek ma wrażenie, że skóra wygląda zdrowo i jest dobrze zaopiekowana. Niestety, na drugi dzień rano jest sucha jak wiór, a mam skórę normalną i bezproblemową. No i jest lato, a ten kosmetyk sobie nie radzi.

Konsystencja bardzo tłusta, a produkt jest reklamowany jako balsam poprawiający koloryt skóry i ułatwiający opalanie, więc raczej na lato. Jak się posmarować tym tłuściochem a następnie ubrać po prostu nie wiem.

Opakowanie pancerne: nie działa nawet moja sprawdzona metoda podstawiania butelki pod lampkę nocną żeby zobaczyć ile kosmetyku zostało - nie widać NIC.

Nie zaobserwowałam żadnego wpływu na opaleniznę.

Z tej serii zostanę przy żelu pod prysznic.

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić _Zdzicha za czytelną i pomocną recenzję?
  • Napewno powtórzę zakup
  • Skuszona zapachem postanowiłam zaryzykować, z racji że do tej pory Ziaja nie zawiodła mnie swoimi kosmetykami. Balsam okazał się strzałem w 10!

PLUSY:
    + mega słodki, relaksujący zapach
    + balsam zapewnia genialne nawilżenie skóry nawet przy użyciu niewielkiej ilości
    + skóra nabiera promiennego wyglądu
    + podkreśla opaleniznę

MINUSY:
    brak.

Używam tego produktu od: prawie roku

Chcesz pochwalić Uki Goshi za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1 raz(y)
  • wroce na pewno
  • Kupiłam przez przypadek w wmarkecie i jestem pozytywnie zaskoczona. Skóra jest mięciutka dobrze nawilżona pachnie delikatnie kakaem.
    Idelanie sie sprawdza po opalaniu jak i przed, pieknie podkresla opalenizne ....
    jak najbardziej polecam

Używam tego produktu od: miesiaca
    Ilość zużytych opakowań: 1 duze

Chcesz pochwalić izul0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ulubiony
  • Bardzo dobry balsam w śmiesznie niskiej cenie. Uwielbiam go za zapach, działanie i konsystencje. Po użyciu go skóra jest delikatna, miękka i pięknie pachnie. Uczucie nawilżenia utrzymuje się dość długo co także jest jego plusem. Dodatkowo sprawdził się podczas opalania, dzięki niemu opalenizna miała ładny złoty odcień co u mnie jest nowością.

Ilość zużytych opakowań: 3 w trakcie

Chcesz pochwalić nielegalna_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry
  • Jest bardzo fajny. Uwielbiam go za piękny, słodki i przyjemny zapach. Skóra po im jest gładka i aksamitna, pięknie pachnie. Mam jasną karnację i zawsze miałam problem, żeby opalić sobie nogi. Po smarowaniu nóg tym kosmetykiem mają one piękny, promienny kolor. O taki efekt mi chodziło. Kolejnym plusem jest cena i wydajność. Jak najbardziej polecam : )

Używam tego produktu od: 1 miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: 1 - w trakcie

Chcesz pochwalić emily_94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • UWIELBIAM UWIELBIAM I JESZCZE RAZ UWIELBIAM!

Zapach jest rewelacyjny!
    Balsam w dobrej konsystencji, łatwo się rozsmarowuje i szybko wchłania. Pozostawia nawilżone, pachnące i lekko połyskujące na słońcu nogi. Wygładza naskórek i doskonale łagodzi. Przyśpiesza opalanie, działa idealnie w połączeniu ze Sprayem przyspieszającym opalanie również z serii : Ziaja, Masło Kakaowe.

Latem idealny, zimą swoim przepięknym zapachem przywołuje wspomnienia z lata.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: wiele/ staram się kupować opakowania o pojemności 300ml

Chcesz pochwalić red_tights za czytelną i pomocną recenzję?