Ziaja, Masło Kakaowe, Balsam do ciała (nowa formuła)

Powiększ Ziaja, Masło Kakaowe, Balsam do ciała (nowa formuła)

Zgłaszająca osoba: jowisia

Odżywczy balsam do pielęgnacji skóry normalnej i suchej. Zawiera masło kakaowe, witaminę E i prowitaminę B5 (D-panthenol). Głęboko i intensywnie nawilża skórę i zapobiega nadmiernej utracie wody. Skutecznie łagodzi podrażnienia i zmniejsza skłonność do ich występowania. Wygładza, uelastycznia i aktywnie regeneruje naskórek. Lekko natłuszcza i likwiduje uczucie szorstkości.
Regularnie stosowany przywraca skórze piękny wygląd i wyraźnie poprawia jej koloryt.
Pozwala na długo zachować brązowy odcień opalenizny.

Skład : Aqua, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Cetearyl Ethylhexanoate, Petrolatum, GLycerin, Sorbitan Sesquioleate, Theobroma Cacao Seed Butter, Polyglyceryl-3, Polyricinoleate, Dimethicone, Magnesium Sulfate, Panthenol, Tocopheryl Acelate, Ceresin, Hydrogenated Castor Oil, Ethylparaben, Methylparaben, Parfum, Citric Acid.

Cena: 6,98zł / 200ml

• Zapach mi nie przypasował ...
  • Niestety zapach nie jest dla mnie. Cała seria jest za niego mega chwalona, ale mi wydaje się tak sztuczny... Dużo lepsza jest kakaowa Isana. A przecież lubię słodkie zapachy... nie wiem co to nie wyszło.

Kwestia nr 2 Pyszna PARAFINKA
    Nie akceptuje jej w kosmetykach do ciała i nie wiem co co to kupiłam. Zostaje parfinowa powłoczka, długo się wchłania, nie można się ubrać.

Jest nawilżenia, ale nie wiem czasem czy to nie efekty pochodnych ropy naftowej w składzie.

Ilość zużytych opakowań: męczę pierwszę

Chcesz pochwalić Czarna2000 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Na zimę idealny
  • Tłusty i troszkę się wchłania, ale za to go lubię. Uwielbiam stosować go jesienią bądź zimą. Dobrze nawilża i wygładza skórę.

Dodatkowo na plus przyjemny zapach i niska cena.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić KM22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 6 raz(y)
  • dobry i bardzo tani
  • Chociaż balsam ma w składzie parafinę, nie zapchał mnie, za co daję plusa. Poza tym, jak to ziaja kakakowa: znany, słodki zapach, charakterystyczne opakowanie, dosyc dobra wydajnośc. Używałam i jako nawilżacz po pływaniu i w domowym zaciszu, gdy nie miałam ochoty na oliwkę. Rozsmarowuje się nieco tępo, ale po dokładnym roztarciu nie zostawia smug. Skóra po jego użyciu jest gładka, lekko napięta, przyjemna w dotyku.
    Lubię i pewnie skuszę się na kolejne opakowanie.

Chcesz pochwalić Tusio za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry tłuścioch
  • Możecie mi bić brawa-poczyniałam spory progres i zaczęłam codziennie używać smarowideł do ciała.
    Na ten z ziajowej serii Masło Kakaowe miałam ochotę już od dawna-uwielbiam tą linię zapachową, zawsze kojarzy mi się z moją ulubioną jesienno-zimową porą.
    Gwoli ścisłości-skórę na rękach i nogach mam skłonną do wysuszenia(reszta normalna, nie wymaga smarowania niczym), często aż się łuszczy jeśli ją zaniedbam. Idealny balsam dla mnie musi być treściwy, dosyć tłusty i ma dobrze nawilżać i odżywiać moją skórę(nie dla mnie leciutkie, szybkowchłaniające się mleczka-zwykle nie dają sobie do końca rady). Właśnie z taką myślą wrzuciłam ten balsam do koszyka.

Łatwodostępny-drogerie, markety. Cena korzystna-waha się między 8-10 zł, zależnie od tego gdzie szukamy(w sieciówkach oscyluje koło 10 zł na przykład, zaś w osiedlowym kiosku widuję go za 8 zł z groszami).

Ja swój balsam kupiłam w okrągłej butelce. Nieprzejrzysta, o dzwio-da się rozciąć nożyczkami pod koniec(mam oszczędnościową manię rozcinania opakowań kończących się kosmetyków, bo nie lubię marnowania niczego ), plastik twardy, ale wyciskanie kosmetyku jest bezproblemowe. Zamknięcie na klik-wygodne rozwiązanie, ale ziajowe opakowania zazwyczaj mają takie klapki, które ciężko otworzyć i do tego stanowią zagrożenie dla paznokci. Tutaj jest tak samo-w ramach zapobiegactwa otwieram podważając o brzeg półki. Otworek nieduży, dzięki czemu mamy kontrolę nad wylewaniem produktu.

Konsystencja jest dosyć lejąca, ale treściwa i bardzo tłusta. Łatwo rozprowadza się na skórze, nie jest tępy ani nie robi białych smug. Zostawia tłustą warstwę, ale dla mnie do akurat plus-raz, że to daje świetny poślizg do masażu(kto się odchudza i walczy z wiotczejącą skórą na udach, wie jak takowy masaż się przydaje, a przynajmniej ja tak myślę., dwa, że lubię jak moja skóra jest czymś otulona, wtedy mam wrażenie przedłużonego działania balsamu, trzy-ja używam smarowideł po wieczornym prysznicu, na noc. Nie tłuści mi piżamy, a rano nic się nie lepi, nie jest tłuste.
    Zapach jest boski-słodki, czekoladowy jakby z mleczno-waniliową nutą. Moja siostra wchodząc do mojego pokoju, kiedy to się już wysmarowałam, powiedziała-Jezu, jak tu ładnie pachnie czekoladą! Ale, ale-nadaje się jedynie na chłodne wieczory, najlepiej jesienią i zimą. Jak użyłam go w ciepły letni wieczór, to nie mogłam spać, zapach męczył i miałam mdłości po prostu.

Skład wkazuje na dosyć tłusty produkt. Sporo w nim parafiny-natłuszcza, tworzy okluzyjny film, który zapobiegając ucieczce wody z naskórka wykazuje pośrednie działanie nawilżające. Ja akurat nie mam nic przeciwko niej w kosmetykach do ciała-wiem, że mnie nie uczuli. Odżywcze, nawilżające masło kakaowe dosyć wysoko w składzie. Mamy tutaj także witaminę E-zwalcza wolne rodniki, prowitaminę B5-nawilża, wzmacnia, nawilżającą glicerynę. Parabeny są tutaj dwa, ale nie panikuję, bo aktualnie tylko w produktach do twarzy staram się ich unikać.

Balsam dobrze nawilża i natłuszcza moją wymagającą skórę-jest ona miękka, gładka, bardzo milutka w dotyku, wyraźnie poczułam różnicę. Skóra jest odżywiona i nawilżona, zregerowana-nie ma mowy o łuszczeniu się i szorstkości, nawet na kolanach. Jedynie z łokciami nie daje sobie do końca rady, bo tam sucha skórka się pojawia, ale nie jest to twarda skorupka jak kiedyś.
    Nadaje się także do stosowania po goleniu/depilacji-koi i uspokaja znękaną skórę, nie podrażnia jej dodatkowo-nic nie szczypie, nie piecze, zaczerwienienia znikają szybciej, zaś codziennie stosowany jest elementem mojej walki z wrastającymi włoskami.
    Wprawdzie nie daje bardzo długofalowych efektów w stylu ,,Mogę sobie na tydzień odpuścić balsamowanie", jednak czasami jak nie mam czasu/siły albo mam po prostu lenia, to nie użyję go i nie ma katastrofy, skóra nie woła od razu pić. Tak więc mogę sobie czasami na jeden dzień go odpuścić.
    Czy wpływa na koloryt skóry i trwałość oraz głębię opalenizny-tego nie wiem, bo się nie opalam, nie znoszę opalenizny, unikam słońca jak się da i mam jasną skórę(jedynie na ramionach złota opalenizna-nigdy nie mogę się od niej uwolnić, bo mimo wszystko ramiona szybko mi się opalają). Jednak podczas stosowania tego balsamu zauważyłam, ze moja skóra stała się bardziej jednolita, jakby zdrowsza, moje blade nogi wydają się bardziej naturalne względem kolorytu-wcześniej bardzo rzucała się w oczy sieć moich naczyń krwionośnych. Teraz nie.
    Balsam nie zapachał mnie ani nie uczulił, a mam do obu duże skłonności, niestety. Tutaj nic złego się nie wydarzyło-swędzenia, wysypki i krost(szczególnie na udach) nie było.

Wydajność całkiem wporządku-stosowany codziennie(no dobra, raz czy dwa go sobie odpuszczałam i robiłam jeden dzień przerwy. Ale następnego dnia znowu smarowałam się, więc mam nadzieję na kosmetyczne rozgrzeszenie.) na ręce i nogi wystarczył mi na mniej więcej miesiąc.

Bardzo dobry balsam. Tani, wydajny, ładnie pachnący, natłuszcza, nawilża, poprawia stan skóry.
    Polecam.

Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić Abisans za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wolę jego
  • Miałam ten balsam w trochę innym opakowaniu (długa, wąska butelka z zamknięciem "na pstryk".)
    Używałam go zimą, fakt, był na prawdę ok, ale gdy spróbowałam nałożyć go na skórę latem stwierdziłam, że to nie jest to. Zostawiał na skórze nieprzyjemny film który w połączeniu z potem dawał zamiast uczucia nawilżenia obrzydliwe uczucie tłustej skóry.
    Używałam go latem tylko i wyłącznie na przesuszoną i wręcz błagającą o nawilżenie skórę na piszczelach, jeśli chodzi o stosowanie go na całym ciele latem - nie dla mnie.
    Zdecydowanie bardziej wolę jego wersję w słoiczku, która nie jest aż tak ciężka.

Używam tego produktu od: około pół roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić dzastinex za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie przypadł mi do gustu
  • Zakupiłam na lato, aby przyspieszyć opalanie mojej jasnej skóry. Używałam do opalania w solarium i na słońcu i niestety nie odnotowałam przyspieszenia brązownia skóry Zapach mi też nie odpowiadał, konsystencja za tłusta, nawilżanie średnie.
    \n

Chcesz pochwalić RedPansy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem na tak!
  • Generalnie lubię bardzo treściwe balsamy i mleczka. Uwielbiam Ziaję i do tego przepadam za zapachem czekolady, tak więc ten balsam nie może się nie podobać.
    PLUSY:
    - treściwa konsystencja
    - piękny zapach
    - nawilża
    - ładna butelka
    - Ziaja <3

MINUSY:
    - parafina :<

Ogólnie polecam, choć wolę z kakaowej serii mleczko do ciała ;-)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić salazmandra za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny zapach i działanie
  • Kupiłam go przede wszystkim ze względu na zapach, który jest przecudowny! To chyba najpiękniejszy zapach z jakim się spotkałam dotychczas. Jestem dość oszczędna w stosowaniu kosmetyków więc dopiero kończę pierwsze opakowanie, jednak jestem pewna, że od razu pobiegne po nowe! U siebie nie widzę efektu opalania, ale nie chcialam go widziec, więc nie używam przed wyjściem na słońce. Skóra po tym balsamie jest gładka (mam okropne problemy z krostkami na całym ciele), miękka, nie sypie się i ładnie się błyszczy.

Zalety:
    + Zapach
    + Opakowanie
    + Wydajność
    + Efekty

Neutralne:
    *konsystencja - jest bardzo gęsta, przez co trudno czasem rozprowadzic produkt.Używam tego produktu od: Trzy miesiąceIlość zużytych opakowań: jedno

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić Zaurka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry..ale nie na lato
  • Balsam jest dla mnie stworzony - zero podrażnień, ulubiona konsystencja. No i ten zapach..cudowny na zimowe wieczory. Mnie bardzo odpręża ale autentycznie działa na mężczyzn bardzo seksualnie. Używając tego samego balsamu z przyjaciółką na wyjeździe, szkolni koledzy wchodząc do naszego pokoju dostali małpiego rozumu pytając o zapach. Tego balsamu używam przez chłodniejsze pory roku i opuszczam go na lato z prostych powodów - ten zapach jest dla mnie za ciężki w upalne dni. Przeszkadza mi również to jak wolno się wchłania. Ze względu na niską cenę warto spróbować

Używam tego produktu od: przez trzy miesiące

Chcesz pochwalić Meow98 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry balsam do ciała
  • Jestem zadowolona z tego balsamu, lecz ma jeden mały minus

Plusy:
    - śliczny zapach
    - dobrze nawilża skórę
    - likwiduje uczucie szorstkości
    - poprawia koloryt skóry
    - skóra wygląda zdrowo
    - cena

Jeden mały minus:
    - niestety długo się wchłania
    Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: 1 opakowanie w trakcie

Chcesz pochwalić cheriees za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij