Powiększ Carma Laboratories, Carmex Lip Balm Original (Balsam do ust w słoiczku) (stara wersja)

Zgłaszająca osoba: nonkaa

Świetny balsam do ust używany przez większość gwiazd Hollywood. Każda szanujaca się modelka ma go w torebce. Zalecany jest wszystkim tym, których usta wystawione są na długotrwałe działanie czynników atmosferycznych (słońce, mróz czy wiatr). Po zastosowaniu balsamu usta stają się pełniejsze i bardziej jędrne, a przede wszystkim nawilżone i odżywione. Balsam leczy suche kąciki ust oraz niepowtarzalnie radzi sobie z opryszczką, nadaje również delikatny połysk i niesamowite uczucie świeżości i delikatnego chłodu.
Ze względu na obecność kwasu salicylowego nie powinien być używany przez osoby uczulone na salicylany.

Skład: Petrolatum, Lanloin, Cetyl esters, Theobroma oil, Beswax, Paraffin Wax, Camphor, Menthol, Salicyl Acid, Vanilia and fragarace.

Cena: 9zł / 7,5g ; 13zł / 15g

• Ideał!
  • Mój ulubiony basam nawilzajacy do ust! Jakieś 2 lata temu kupiłam bodajże wiśniowy i nie przypadł mi do gustu, nie mogłam przyzwyczaic do jego smaku i mrowienia. Po zużyciu wiśniowego zdecydowałam się na oryginalny w sztyfcie. Teraz posiadam sloiczek, zapach, smak i mrowienie polubilam i od tamtej pory zawsze mam go przy łóżku
    +wydajność
    +mocne nawilzenie
    +idealny na zime
    +konsystencja
    +nie rozlazi się po całej przestrzeni wokół ust( siedzi w miejscu )
    +mocne, szczelne opakowanie
    + po nocy rano na ustach czuć lekki film
    +cena 9zł
    +łatwo wydobyć go ze sloiczka
    - Brak

Używam tego produktu od: Krócej niż kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 3

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić jullxo za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój hit do pielęgnacji ust!
  • Moje usta lubią płatać niezłe figle Czy mróz, czy deszcz, czy ładna pogoda - kochają pękać. Długo szukałam czegoś dobrego - ale bez skutku. Przypadkiem trafiłam na właśnie oto cudeńko i jestem pod wrażeniem!

+ładnie pachnie
    +chłodzi usta, co bardzo lubię
    +nie ma zbyt ciężkiego zapachu (chodzi mi o tą wersję jakby miętową bo do końca nie jestem pewna co to za zapach), więc po dłuższym czasie używania nadal nie odrzuca
    +wydajność (mam już go ponad rok)
    +cena jak najbardziej ok
    +dostępność - w większości rossmanów
    +usta pozostają długo miękkie i nawilżone
    +i co najważniejsze nie pękają tak często!
    +ładnie się błyszczą

nie wyobrażam sobie smarować ust czymś innym !
    Używam tego produktu od: ponad rokIlość zużytych opakowań: nadal w trakcie 1wszego !

Chcesz pochwalić eciaaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC
  • Carmex. Odkryłam Go dzięki Kasi Tusk, która chwaliła Go na swoim blogu. Nie żałuję, że poszłam do rossmana i Go zakupiłam. Moje usta, które dotychczas były suche, popękane, szorstkie, znienawidzone przez mnie znikły,a teraz są jedwabne, miękkie, odżywione,nawilżone. Carmex nadaję się różwnież jako baza pod szminkę. Długo się utrzymuje na ustach,które się nie święcą,a mają swój naturalny kolor. Słoiczek mam bardzo długo (kilka mięsiecy ok.6) jest bardzo wydajny. Carmex nigdy się nie kończy, hehe i w dodatkurewelacyjna cena

Używam tego produktu od: 6mies.

Chcesz pochwalić imouse za czytelną i pomocną recenzję?
  • Produkt naprawdę dopracowany.
  • Początkowo sceptycznie podchodziłam do Carmexu (nazwa kojarzyła mi się z jakimś produktem o smaku i zapachu karmelu, co nie bardzo mi się podobało), ale jednak się skusiłam. Bynajmniej nie z powodu pozytywnych recenzji i opinii, więc dlaczego? Każdy narzeka, że Carmex daje uczucie chłodzenia, że mrowi, że ma taki a nie inny zapach, że jest w słoiczku. A ja właśnie z tych powodów go kupiłam! Uwielbiam wszelakie produkty w słoiczkach, które trzeba wygrzebywać palcem i wmasowywać w usta. Najbardziej przekonało mnie jednak "mrowienie" - dla mnie to bardzo przyjemne uczucie. A do tego jakie efekty! Niemniej jednak na pewno kupowałabym go tylko dla tego chłodzenia.

+ chłodzenie,
    + słoiczek (dobre zamknięcie, solidne wykonanie),
    + konsystencja (treściwa, trochę lepka),
    + skład,
    + wygląd na ustach (nie błyszczy się, usta są półmatowe),
    + zapach (osobiście lubię zapach mentolu i kamfory, kojarzy mi się z maścią, którą lubię i "Rhin Bac Fresh" ),
    + efekt (gładkie, równe, pełne usta),
    + świetnie nadaje się jako baza pod wszelkiego rodzaju pomadki,
    + dobrze uklepuje skórki (niestety ich nie złuszcza a jedynie maskuje),
    + cena za jakość,
    + dostępność (łatwo dostępny w każdym Rossmanie),
    + wiele wariantów zapachowych i aplikacji (chociaż ja i tak pozostanę wierna słoiczkowi),
    +/- podobno leczy opryszczkę i zajady (nie wiem, nie mam tego kłopotu),

- przy dłuższym stosowaniu może trochę przesuszyć usta (najlepiej stosować go na zmianę z innym kosmetykiem, np. Alterrą, Tisane),
    - trochę go mało, zaledwie 7,5 g,
    - warto sprawdzać z jakiego kraju jest nasze opakowanie, ponieważ z każdego innego poza USA jest gorszej jakości,

Jest to bardzo dobry, przemyślany kosmetyk. Świetnie pielęgnuje usta. Niezastąpiony w sytuacjach kryzysowych. Na pewno warto go mieć w torebce. Odbieram pół gwiazdki za przesuszanie po dłuższym stosowaniu. Nie odbiera mu to jednak niczego ze skuteczności. Wszystkie obietnice producenta zostały spełnione. Na pewno kupię go jeszcze raz. Ja swój słoiczek kupiłam za 8zł.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić nikabelly za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam !
  • Znalazłam ten produkt na jakimś forum, bardzo go dziewczyny zachwalały więc postanowiłam kupić No i kupiłam ten oto produkt jakieś 2 miesiące temu i mam go do teraz.

+ wydajny
    + ładnie pachnie
    + po nałożeniu długo trzyma się na ustach
    + fajne uczucie chłodu
    + niedrogi

- trochę ciężko wyciąga się go ze słoiczka.. ale na wszystko jest rada i można sobie pomóc patyczkiem do uszu

Gorąco polecam

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące

Chcesz pochwalić VeryHonest za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety...
  • Minionej zimy, kiedy moje usta nie były w najlepszej formie, klasyczny balsam do ust Carmex'u, bardzo mi pomógł. Bez zastanowienia postanowiłam, że będzie towarzyszył mi również podczas tej zimy i to był błąd...

Balsam znajduje się w plastikowym słoiczku z metalową zakrętką, o pojemności 7,5g. Opakowanie dodatkowo umieszczone jest w plastikowej osłonce połączonej z tekturką, na której znajdziemy pełny opis działania. Dzięki niemu mamy pewność, że nikt przed nami nie otwierał słoiczka z balsamem. Żółto-czerwona szata graficzna jest charakterystyczna dla całej serii produktów do ust z tej firmy. Słoiczek z balsamem jest malutki, dlatego wszędzie się mieści Balsam aplikujemy oczywiście palcem, co nie jest zbyt higieniczne, jednak ja używam go tylko w domu, dlatego nie mam mu tego za złe. Konsystencja jest bardzo gęsta i zbita, przypomina wazelinę o żółtym zabarwieniu. Dość ciężko się go aplikuje, jednak pod wpływem ciepła naszego palca delikatnie się roztapia i jako tako rozprowadza się na ustach. Zapach jednym może się podobać, a innym nie. Oczywiście jego przewodnią nutą jest mentol z delikatną domieszką wanilii. Mnie na początku zapach się podobał, ale teraz powoli staje się już męczący. Przez jakiś czas utrzymuje się na ustach i jest wyczuwalny.

Zaraz po nałożeniu czuć charakterystyczny efekt mrowienia i chłodzenia. Na początku nawet mi się to podobało, ale ostatecznie nie jest to dla mnie najprzyjemniejsze odczucie :/ Na ustach pozostawia jedynie delikatny połysk. Podczas ubiegłej zimy świetnie poradził sobie z przesuszonymi ustami, odpowiednio je nawilżając i kojąc. W tym roku jest dokładnie odwrotnie. Moje usta są w dobrej kondycji, jednak z każdym jego użyciem stają się bardziej przesuszone, a po kilka dniach zaczynają się wręcz łuszczyć Absolutnie nie łagodzi żadnych podrażnień, a nawet się do nich przyczynia, poprzez dodatkowe wysuszenie :/ Ochrona przed czynnikami zewnętrznymi jest pozorna, ponieważ gdy zniknie z ust ukazuje się nam ich prawdziwa kondycja Wydajność jest całkiem spora, mnie spokojnie wystarczyłby na 2-3 miesiące, jednak ze względu na działanie postanowiłam go odstawić :/ Cena w sumie nie jest wysoka, w dodatku często jest w promocji, ale ja na pewno ponownie go nie kupię Dostępny w każdym Rossmannie oraz w innych drogeriach.

Plusy:

- ubiegłoroczne działanie
    - malutki słoiczek
    - wydajność
    - dostępność

Minusy:

- wysusza!
    - nie łagodzi podrażnień
    - pozorna ochrona
    - średnio się go nakłada
    - męczący zapach

Podsumowanie: Nie rozumiem dlaczego w tamtym roku tak dobrze się spisywał, a teraz tylko szkodzi moim ustom. Zdecydowanie spodziewałam się czegoś więcej, ale bardzo się zawiodłam Nie polecam!

Używam tego produktu od: roku z przerwami

Chcesz pochwalić InfallibleLifestyle za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezastąpiony!!!!!!!!!!!
  • jest boski, uwielbiam go, jednak nie daje 5 gwiazdek, bo uwazam nakladanie palcem za bardzo nie higieniczne...a tylko w tej konsystencji sprawdza mi sie najlepiej na ustach. ten sam carmex ale w sztyfcie dzialal na mnie gorzej...

polecam zrobic sobie peeling ust szczoteczka do zebow i nalozyc carmex na noc
    ze wzgledu na nakladanie palcami, uzywam go tylko w domu kiedy mam pewnosc, ze są one czyste.

a rano ??

od razu zaczniesz dzien z pieknym usmiechem

polecam gorąco

Ilość zużytych opakowań: 8 opakowan

Chcesz pochwalić kotopulo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealna pomoc dla problemowych ust
  • Miałam okazję używać tego produktu już parę lat temu, ale w najbliższej przyszłości prawdopodobnie ponownie do niego wrócę. Moją recenzję zacznę może od tego, dlaczego w ogóle zdecydowałam się na zakup mojego pierwszego opakowania; parę lat temu, gdy wchodziło się na Allegro w zakładkę "Kosmetyki - Usta" od razu wyświetlało się mnóstwo ofert kupna Carmexa. Zachwalano, że jest taki amerykański, wielkie gwiazdy go stosują i tak dalej i tak dalej. Nic zatem dziwnego, że gdy w końcu wypatrzyłam go w Rossmannie na promocji od razu go kupiłam. Pierwsze użycie - ja panika. Coś mnie tam szczypie w te usta, myślę: Jezu, umieram, wyżera mi usta!!! Ale pierwsza fala paniki opadła, ból zelżał. Po raptem paru dniach stosowania moje zazwyczaj spierzchnięte i popękane usta zrobiły się miękkie i gładkie. Zaskoczyło mnie to bardzo, bo nie spodziewałam się takiego efektu w tak krótkim czasie.Od tej pory zawsze miałam ten słoiczek ze sobą i stosowałam kosmetyk co kilka godzin, oczywiście zachwalając wszem i wobec jaki to on jest wspaniały.
    Moje usta obecnie znów cierpią, pogoda ich nie rozpieszcza. Wrócę do Carmexa na pewno, ponieważ jest moim pewniakiem na ratunek. Jeżeli macie jakiekolwiek problemy ze swoimi ustami, to szczerze ten produkt polecam!
    Plusy:
    + faktyczna pomoc dla suchych, spierzchniętych ust;
    + wydajny;
    + cena.
    Minusy:
    - zapach.

Używam tego produktu od: Używałam go przez okres ok.5-6 miesięcy.

Chcesz pochwalić ruda_aga za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepsze
  • Używałam kiedyś carmexu ale w tubce -był bardzo dobry Ostatnio kupiłam w słoiczku bo chodziło mi żeby mieć go na noc jest bardzo dobry :
    -nawilża
    -szybko działa
    -idealny na zimę , ale także na cały rok
    -starcza na długo
    -daje uczucie "mrowienia " -które ja lubie
    -na takie działanie to bardzo tani

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić julaa20 za czytelną i pomocną recenzję?
  • ULUBIONY!
  • Wiele pomadek przetestowałam, byłam wierna pomadkom z Nivea, odkryłam Carmex i tak właśnie sobie przeskoczyłam. Używam ich naprzemiennie, ale jednak po Carmexie moje usta są w świetnym stanie. Na deszcz, na wiatr, na mrozy, ktore teraz towarzyszą są idealne! Może mało higieniczne nie jest opakowanie, bo trzeba wydłubywać palcem, ale wybaczam mu za to świetne działanie. Ponadto są też w sztyftach, ale według mnie to właśnie w słoiczku działa najlepiej. (?) Nie wiem, może to tylko moje jest takie odczucie.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: 2/3

Chcesz pochwalić cupcake1808 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij