Powiększ Dax Cosmetics, Cashmere, Mousse Make-Up (Pudrowy podkład kryjąco - matujący o konsystencji musu)

Zgłaszająca osoba: Bertranda

Cashmere Mousse Make-Up to kryjąco - matujący pudrowy podkład o konsystencji musu. Zawiera plastyczną mikrosiateczkę przestrzennych silikonów (3D) perfekcyjnie kryjącą niedoskonałości cery. Maskuje zmęczenie i stres oraz delikatnie wyrównuje zmarszczki.
Zapewnia skórze gładkość oraz idealnie ją matuje nawet przez 12 godzin. Rozprowadza się równomiernie, nie tworząc efektu maski oraz ułatwia skórze oddychanie.
Dodatkowo, podkład po nałożeniu adaptuje się do kolorytu skóry i zapewnia doskonale dobrany, jednolity odcień cery. Dax Cosmetics proponuje podkład w 3 kolorach: Piaskowy Beż, Naturalny Beż, Słoneczny Beż.
Cashmere Mousse Make-Up można stosować do każdego rodzaju cery, bez ograniczeń wieku. Poleca się stosowanie podkładu na bazę wygładzającą Cashmere Secret dla wzmocnienia efektu aksamitnej skóry.

Skład: /odcień 01 Piaskowy Beż (Sandy Beige)/ Cyclomethicone, Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Talc, Phenoxyethanol, Ethylparaben, Methylbaraben, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499. (26.03.2008)

Cena: 40-45zł / 30ml

• DOBRY
  • Na zimę w sam raz, gdy cera potrzebuje większego krycia.
    Jego zalety:
    + dobrze kryje
    + matuje
    + nie wysusza skóry
    + nie blokuje porów
    + jest wydajny
    + ma śliczne opakowanie z pompką
    + ładnie pachnie
    + jest wydajny i starcza na długo
    + wtapia się w skórę
    + nie daje efektu maski

Jednym minusem który dostrzegłam to fakt, że rozprowadza się troszkę ciężko. Ja używam gąbeczki z Inglota i to jest mój sposób na niego.
    Na lato jest moim zdaniem zbyt ciężki, ale na zimę i jesień w sam raz. Jest to dobry produkt wart polecenia.

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: 1,5 opakowania

Chcesz pochwalić SweetChoco za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry podkład
  • Używałam tego podkładu zimą, uważam ze spełniał swoje wymagania dość dobrze matował, nie podrażniał ani nie przesuszał. Jedyna wadą było to ze zle dobrałam odcien bo kupiłam najjaśniejszy i naprawde był bardzo jasny także szczerze polecam ten odcien osobom o bardzo jasnej karnacji bo z pewnoscią bedzie w sam raz

Używam tego produktu od: przez 2 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić ola9320 za czytelną i pomocną recenzję?
  • super produkt
  • Ta, potwierdzam, świetny kosmetyk. Używałam go od dwóch lat. Niezastąpiony dla tłustej cery. Jednak Dax Cosmetics wycofał ten produkt i w to miejsce wstawił nowy: Długotrwały podkład kryjący. Nie jest to już matujący mus, tylko zwykły fluid. Napewno nie dla cery tłustej. Niestety efekt jest właśnie odwrotny. A cena taka sama jak poprzedni. Nie polecam.

Używam tego produktu od: 2 lata
    Ilość zużytych opakowań: już nie pamiętam, ale dużo

Chcesz pochwalić ismihanka za czytelną i pomocną recenzję?
  • polecam
  • Po długim namyśle i ja zdecydowałam się wyrazić swoja opinię na temat tego podkładu.
    Otóż, zacznę od tego, że cerę mam tłustą-wrażliwą (o zgrozo!) miejscami przesuszającą się jeśli zapomnę użyć na noc kremu nawilżającego:/
    A więc podkład kupiłam przypadkiem bo był na promocji w Rossmanie i otóż to jest to!!
    Ogólnie mam problemy z podkładami bo wszystkie, które miałam zaczynająć od 12zł d0 200zł WAŻYŁY mi się na twarzy... stosowałam lekkie kremy pod, bazy, bez niczego też próbowałam i... nic. lipa. po ok 4h było widać zsiadłe mleko na gębie...( A ten podkład jest:
    -lekki,
    -dopasowuję się,
    -maskuję zaczerwienienia,
    -wygładza,
    -matowi, ale trzeba się przypudrować ok 2x w ciągu dnia przy mojej tłustej cerze,
    Ogólnie to jest mój hit, fakt pod koniec opak. może się wałkować, ale to pryszcz, czasem jest też wodnisty ale to też nie problem bo jest tak samo dobry
    I mam nadzieję, że go nie wycofają bo w Rossmanie już go nie ma, została Natura....:/

Chcesz pochwalić GabinekS za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jak dotąd chyba najlepszy
  • Mam mieszano - normalną cerę i jak dotąd nie używałam podkładów w musie. Bałam się wysuszenia skóry. Jednak gdy moja koleżanka o sucho - atopowej skórze wychwalała ten podkład bardzo mocno, a teoretycznie dla niej musy kompletnie się nie nadają, postanowiłam się skusić.

i tutaj pojawia się wada tego podkładu - najjaśniejszego numer 1 nie sposób dostać w drogeriach. Wszędzie królują kolor 2 i 3, a ja z moją cerą córki młynarza, którą ktoś utopił, muszę bardzo uważać na kolor podkładów. W końcu, kupiłam go na allegro.

Na początku kolor mnie powalił, bo z opakowania wydobywa się ciemnobeżowa, piankowa maź. Jednak potem jest dużo, dużo lepiej - podkład idealnie rozsmarowuje się na twarzy - zero smug, warzenia się i innego rodzaju fochów, które fundują nam czasem podkłady. Co więcej, mogę go bezproblemowo rozsmarować palcami, co bardzo lubię robić, a spora część podkładów nie toleruje.

No i jego największa zaleta - ciemnobeżowa maź na moich oczach idealnie dopasowuje się do koloru mojej bladej twarzy, dając matowe(!), satynowe, wręcz aksamitne wykończenie. Podkład cudownie wygładza twarz. Patrzyłam w lustro i nie wierzyłam, że efekt jest tak ładny. Pod tym względem pobija wszystkie inne, jakie miałam. No i nie świecę jak psu jajca.

Jego największą wadą jest naprawdę słabe krycie. Wyrówna koloryt, ale to wszystko. Nie nadaje się do cery bardzo problemowej - ja musiałam używać go z korektorem, ale efekt był tego wart.

Opakowanie w porządku - mi pompka działała bez zarzutu. Z boku jest miejsce, gdzie można zobaczyć, ile podkładu jeszcze zostało w opakowaniu. Wydajność jest w porządku - nie kończy się w jeden miesiąc.

Trwałość też oceniam jako dobrą, choć mat nie utrzymuje się długo. Warto go utrwalić pudrem w ciągu dnia.

Jestem bardzo zadowolona i na pewno kupię ten podkład znowu, ale na lato. Dla mnie trochę za słabo kryje na zimę i jest ciut za lekki.

Używam tego produktu od: lato 2012

Chcesz pochwalić nimueg za czytelną i pomocną recenzję?
  • To zależy...
  • Ogólnie podkład jest fajny, ale zależy co położę pod niego. Nie z każdym kremem udaje mi się osiągnąć zamierzony efekt. Puder jest w piance(musie) i łatwo rozprowadza się na cerze-bardzo gładko, jest lekki. Nie kryje zbyt mocno, ale wyrównuje koloryt i naprawdę dopasowuje się do skóry, ja mam odcień 02 i 03. I jak napiasałam, zależy na jaki krem go użyję to raz ukrywa rozszerzone pory (przy umiejętnym delikatnym nałożeniu), - a raz je podkreśla. Mam taki sposób, iż dodatkowo stosuję trochę bazy (choć puder jest już jakby z bazą sam w sobie) i jakoś daję radę. Działanie tego kosmetyku jest u mnie krótkotrwałe - nie ma mowy o 12h przetrwania na mojej mieszanej skórze! Mat utrzymuje sie tez raczej krótko, szkoda bo sam podkład czyni buzię bardzo gładką i jednolitą (przy cerze bez większych problemów). Jednak ze względu na to, że nie zawsze uda mi sie go odpowiednio nałożyć- używam sporadycznie. Jeśli naskórek jest odrobinę przesuszony to ten dax to podkreśli.
    Tak więc z kropelką bazy i na kilka godzin można uzyskać ładny i lekki makijaż.

Używam tego produktu od: ok 2 lata z przerwami
    Ilość zużytych opakowań: 2 i wtrakcie 3 ego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić damajanti za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Nie wysusza, wygładza
  • Świetnie współgra z bazą wygładzającą z tej samej firmy.

Nie kryje przebarwień (używam dodatkowo korektora), ale daje ładny koloryt i długo utrzymuje się.

Nie wysusza (miałam problem z innymi podkładami zwłaszcza na nosie).

Mus świetnie rozprowadza się na skórze, jest bardzo wydajny.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić cotti za czytelną i pomocną recenzję?
  • fajny ale słabo matujący
  • Moim zdaniem podkład jest fajny na takie sytuacje, kiedy musimy szybko poprawić makijaż:
    -szybko się rozprowadza -nawet nie trzeba mieć lusterka (bo jest to takie proste)
    -nie wymaga użycia sypkiego pudru
    -trzyma się dosyć długo
    -fajna konsystencja musu- najlepsza jaka dotąd miałam
    -fajny dozownik- jedne-dwa naciśnięcia wystarcza
    -skora jest wygładzona
    KUPILABYM JESZCZE RAZ

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić askaka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Lekki i przyjemny
  • Od zaprzyjaźnionej sprzedawczyni z drogerii regularnie dostaję próbki musu w odcieniu 02 (naturalny beż). Jestem dosyć blada, dlatego jest dla mnie odpowiedni na lato.

Plusy:
    - ładnie wygładza, twarz jest po nim taka gładka, aksamitna
    - lekki, nie zapycha
    - ładnie się rozprowadza, wyrównuje koloryt cery

Minusy:
    - nie kryje, nie nadaje się do cery z przebarwieniami
    - nie matuje na długo

Uwaga: oceniam próbki, więc nie mogę wypowiedzieć się na temat regularnego produktu

Używam tego produktu od: kilka lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście próbek

Chcesz pochwalić czarny_kot_czarownicy za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjnie gładka twarz
  • Idealne kolory ładnie wtapiają się w skórę nie tworzy maski,nie wysusza,twarz po tym jest bardzo gładka,utrzymuje się cały dzień,dla cer suchych raczej na lato,trochę drogi ale bardzo wydajny,jedyny minus to że nie kryje przebarwień,piegów

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Kessia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezły
  • Podkłady w musie należą do moich ulubionych, więc i Daxa musiałam wypróbować. W porównaniu z popularnymi podkładami piankowymi, typu Dream Matte Mousse, Matte Morphose, musem Wibo czy Manhattan, Dax jest leciutki i raczej słabo kryjący. W moim odczuciu najbliżej mu do Matte Morphose od Loreala.
    Ze względu na brak testerów kolor wybierałam w ciemno, sugerując się głównie nazwą odcienia. W pierwszej chwili podkład wydawał się za ciemny (nr 03), na szczęście całkiem ładnie dopasował się do kolorytu cery (dość jasna, ale nie blada). Nie odcina się od twarzy, nie tworzy maski i przede wszystkim nie ciemnieje.
    Rozprowadza się równomiernie, z dobrym silikonowym poślizgiem, bez plam i smug. Daje lekko pudrowe wykończenie, które optycznie zmiękcza rysy, wygładza i nadaje im delikatności. Nie czuć go na twarzy, nie zapycha.
    Tak jak wspomniałam nie kryje mocno, ładnie wyrównuje koloryt, ale do większych niedoskonałości potrzebny będzie korektor.
    Nie mam zastrzeżeń do opakowania. Pompka działa bez zarzutu, nie zacina się i dozuje odpowiednią ilość produktu. Producent ostrzega, że podkład może się początkowo lekko rozwarstwiać. Faktycznie, czasem bywa rzadszy, ale nie ma to wpływu na efekt końcowy.
    Wszystkie podkłady w musie podkreślają suche skórki i Dax nie jest wyjątkiem. Osobom, które mają z tym problem raczej odradzam zakup. Poza tym nie jest zbyt trwały. Spływa, wyparowuje, nie wiem co się z nim dzieje, ale pod koniec dnia w zasadzie nie ma co zmywać... Dodam jednak, że testowany był w dość trudnych warunkach (wysokie temp., tłoczne biuro), myślę że w chłodniejszym okresie spisze się lepiej. Być może dokupię bazę. Póki co solidne 3,5.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić lady opium za czytelną i pomocną recenzję?
  • słabo
  • Początkowo było nawet nieźle - z dozownika wydostawał się mus, który lekko rozprowadzało się po twarzy. Potem zaczęła lecieć z niego wodnista maź. Kosmetyk matuje słabo i nie kryje w ogóle. Ciężko go rozsmarować - tworzy tłuste smugi, które rozmazują się, zamiast wchłaniać. I tak muszę potem pudrować twarz. Plus za to, że ładnie stapia się kolorystycznie z cerą.

Chcesz pochwalić Barabarella za czytelną i pomocną recenzję?
  • kiepski
  • Miałam raz próbkę tego podkładu i wydawał mi się fajny więc kupiłam dużą buteleczkę w przekonaniu, że spełni swe zadanie. Niestety, rozczarowałam się.
    - w ogóle nie kryje ani nie matuje, po kilku godzinach świeciłam się jak żarówka
    - zostawia nieestetyczne smugi na twarzy
    - na początku był jakiś strasznie rzadki. Myślałam że to efekt ciepła, więc zaczęłam trzymać go w lodówce, ale nie pomogło. Musiałam trochę tego "wodnistego" podkładu wypompować aby pojawił się porządny mus.

Ogólnie za taką cenę spodziewałam się czegoś lepszego. Zdecydowanie wracam do wypróbowanego Lasting Performance MF

Plusy podkładu Dax Cosmetics:
    - jest lekki (jak ktoś nie potrzebuje super krycia czy matowania to będzie odpowiedni)
    - buzia jest po nim aksamitnie gładka

Ilość zużytych opakowań: 1 zaczęte

Chcesz pochwalić Black Dhalia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry podkład
  • + lekka konsystencja
    + nie zatyka porów
    + brak efektu maski
    + Ładnie stapia się ze skórą
    + Kryje
    + Twarz po nałożeniu podkładu jest gładka w dotyku

- Nieprzezroczyste opakowanie jest dla mnie bardzo dużym minusem- nie widać ile podkładu zostało

-Opakowanie teoretycznie się otwiera ale nie na tyle, żeby można było wydostać z niego resztki podkładu, których w przypadku pojemników z pompką zostaje sporo.

-Trochę za wysoka cena, jest kilka tańszych podkładów o podobnej jakości.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić Salsashark za czytelną i pomocną recenzję?
  • OK
  • Podkład poprawny: nie zatyka porów, lekko matuje, daje naturalny efekt, lekko kryje co dla niektórych może być wadą, dobry wybór kolorów jednak wadami tego specyfiku są: przesadzona cena w porównaniu do jakości, możne podkreślać suche skorki, pompka często sie psuje i z czasem używania mus staje sie z dość rzadkiego gesty do tego stopnia ze sie wałkuje na twarzy.

Kuszona od czasu do czasu nowościami sięgam po inne podkłady te tańsze i te droższe jednak zawsze kiedy na jakimś sie zawiodę (a tak sie dzieje w większości przypadków) wracam do daxa

Ilość zużytych opakowań: sporo, nie pamiętam dokładnej liczby

Chcesz pochwalić katarzynazuzanna za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie za bardzo
  • Poczytałam o nim i kupiłam.
    Konsystencja pianki, bardzo ładnie rozsmarowywał się na buzi.Raczej nie kryje. Dopasowuje się do koloru cery co zauważyłam bo kupiłam za ciemny kolor.Ładne opakowanie.
    Jednak to tyle plusów bo ten podkład znika z twarzy a więc i nie ma szans na efekt matu jeżeli go nie ma. Już go nie kupię są o wiele lepsze od niego w tej cenie albo i niższej.

Używam tego produktu od: jakieś 1,5 roku temu
    Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno (resztę oddałam siostrze

Chcesz pochwalić persymona1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • taki sobie
  • Przez pierwsze tygodnie stosowania tego podkładu każdemu go polecałam. Byłam w nim absolutnie zakochana. Uwielbiałam delikatność jego rozprowadzania i cery jak po nim wyglądała. Ładnie matowił. Krył też przyzwoicie, chociaż po paru h znikał.

Przejdę do wad.
    - nie widać ile podkładu zostało do końca
    - podkreślał suche skórki
    - po jakimś czasie popsuła się pompka i podkład albo nie chciał wyjść albo wystrzeliwał na podłogę czy gdzie popadnie - męczyłam się z tym (zużyłam 2 opakowania i w obu było to samo)
    - mało wydajny

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić izkaj6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • twarz jak z okładki
  • Jakiś czas temu przeczytałam recenzje tego kosmetyku, a ponieważ lubię zarówno firmę, jak i podkłady o konsystencji musu, postanowiłam go wypróbować. Niestety, nigdzie nie mogłam znaleźć najjaśniejszego odcienia, więc dałam sobie spokój z poszukiwaniami.
    Jednak jesienią przypadkiem na niego trafiłam. Kiedy wycisnęłam odrobinę z testera moim oczom ukazała się ciemnobeżowa kulka. Jęknęłam i zaczęłam się zastanawiać, czy jest sens go rozcierać na skórze, skoro jest taki ciemny, a ja należę do osób ekstremalnie bladych. Zaryzykowałam i okazało się, że świetnie dopasowuje się do kolorytu skóry. I tak podkład trafił do mnie. Muszę przyznać, że jak dotąd jest to najlepszy fluid, jaki miałam.

Przede wszystkim odcień 01 idealnie dopasowuje się do mojej twarzy. Nie jestem nienaturalnie brązowa, różowa lub żółta.

Ma przyjemną konsystencję, lekko śliską, która ułatwia rozprowadzanie.

Daje lekko pudrowy efekt. Twarz jest dzięki niemu aksamitna, gładziutka, wygląda jak z okładki. Kilka osób komplementowało moją skórę, a nie makijaż!
    Podkład nie zapycha, nie jest ciężki. W ogóle nie czuję go na twarzy, więc sądzę, że sprawdzi się latem.

Moje opakowanie działa bez zarzutu. Pompka nie chlapie, nie zacina się, dozuje odpowiednią ilość kosmetyku. Jednak nie zmienia to faktu, że nie lubię tego typu buteleczek z pompkami, bo mam wrażenie, iż dużo podkładu zostaje w środku i nie można go wydobyć przez co spada wydajność. Wolałabym słoiczek.

Moim zdaniem to nie jest podkład dla osób z dużymi problemami skórnymi, bo nie kryje zbyt mocno. Może też podkreślać suche skórki.

Pół gwiazdki odejmuję za opakowanie i za małą dostępność najjaśniejszego odcienia. Poza tym kosmetyk ma same zalety.

Używam tego produktu od: czterech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: kończę pierwsze

Chcesz pochwalić Ljubljana za czytelną i pomocną recenzję?
  • przyjazny
  • Produk przyzwoity. Ladnie wyrownuje skore, delikatnie kryje. Nie wysysza.

Male ale... kolor nie bardz mi podpasowal. No i... wole Bourjois.

Edytowalam texxt, bo pomylilam sie i opisalam baze, kroea kupilam razem z fluidem na promocji.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić guacamole za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy i jedyny!
  • Czytam recenzje tego podkładuu i dochodze do wniosku że podkład jest najbardziej (nie licząc może perfum) indywidualnym kosmetykiem;] O ile obsypywanie się tuszu czy smugi jakie zostawia lakier to w miarę obiektywne kwestie, o tyle w przypadku podkładu odczucia są w zależności od cery diametralnie różne.

Ja jestem uzależniona od Daxa od ładnych paru lat i już nie potrafię się malować niczym innym.

Wiele osób pisze, że on nie kryje niedoskonałosci. Ja powiem, że wręcz przeciwnie: z żadnym kosmetykiem nie osiągam tak dobrych efektów krycia i wyrównywania kolorytu jak z tym. Cera jest przy tym, jak ktoś ładnie okreslił, jak u porcelanowej lalki Taka trochę jak mleczne szkło. B a r d z o naturalny efekt: na skórze zachowuje się super, zero smug. Można go nałożyć np. tylko na zaróżowiony nos i lekko rozetrzeć i też jest ok. Nie ma ryzyka efektu maski która kończy się za żuchwą Jest lekko śliski dzięki czemu fajnie się rozprowadza ale nie jest przy tym tłusty. Owszem, skóra trochę się błyszczy po paru godzinach więc trzeba się ratowac bibułką. (Ale ja nie oczekuję cudów w tym zakresie.) Odcienie są naturalne. Używam nr 2 i zimą i latem, ale moja siostra ma 1 i czasem jak mi się skończy mój to podkradam i też nei wyglądam jak sciana.

Och jaki pean wyszedł. No ale cóż, mój KWC i tyle;]

Używam tego produktu od: ok. 2-3lat
    Ilość zużytych opakowań: trudno zliczyć (z mamą i siostrą na spółkę będzie jakieś 10)

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić lilla-my za czytelną i pomocną recenzję?
  • bliski ideału
  • Idealny podkład dla osób, które tak jak ja nie potrzebują dużego krycia, nie mają problemów ze skórą i nie znoszą efektu "ciężkiej twarzy" po nałożeniu podkładu. Ma idealną konsystencję, świetnie się wchłania i stapia ze skórą. Dostałam go w prezencie i mimo, że jest dużo ciemniejszy od mojej skóry idealnie się z nią zgrywa. Aby pokryć skórę, wyrównać koloryt i ją zmatowić wystarcza jedna "kropla", którą najlepiej rozprowadzić palcami. Duży plus za higieniczne opakowanie z pompką. Wydaje się produktem bardzo wydajnym, ale jednak cena jest trochę zawyżona.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca

Chcesz pochwalić DarwiOdrade za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry produkt
  • Dla mnie podkład super,
    +dobrze się rozprowadza
    +ładnie matuje
    +daje pudrowe wykończenie
    +stapia się ze skórą, nie daje efektu maski
    +przystępna cena

Kolejnego opakowania pewnie nie kupię, ale tylko ze względu na to, że lubię testować różne kosmetyki Używam tego produktu odwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań:w trakcie pierwsze

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić monia100680 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony!
  • Jest to mój ulubiony podkład. Kupiłam go zachęcona próbką w gazecie. Początkowo trochę zniechęciła mnie cena, ale postanowiłam kupić go na studniówkę. Wtedy właśnie się przekonałam, że jest on bardzo wydajny-starcza mi na 5-6 miesięcy, więc jak na taki okres czasu jest to mały wydatek. Mając go na twarzy ma się buzię jak u porcelanowej laleczki, gładką i matową. Bardzo dobrze się rozprowadza i nie wymaga nakładania dużych ilości aby cała twarz była pokryta. Dziwne kuleczki, o których niektórzy tu wspominają są efektem nałożenia zbyt dużej ilości. Bardzo dobrze się dopasowuje do koloru skóry, czy jestem opalona czy nie używam tego samego koloru. Nie widać go na twarzy, czyli nie ma efektu maski, wygląda bardzo naturalnie. Kryje drobne niedoskonałości cery (zaczerwienienia, pory itp) i daje efekt odmłodzenia.

Jednak nie jest to kosmetyk dla każdego, ponieważ nie zbyt dobrze kryje większe i czerwone krostki. Jednak u mnie zbyt często one nie występują w dużych ilościach, więc jest to mój numer 1!

Używam tego produktu od: 2,5 roku

Chcesz pochwalić moon pig za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rozczarowanie
  • Przyznam się że zakupiłam bo podkradłam go kiedyś od mojej mamy i urzekła mnie wtedy jego konsystencja.

To chyba jego jedyny jak dla mnie plus

+ cudownie się rozprowadza.
    + w ogóle go nie widać i - dlatego nic nie kryje

- strasznie podkreśla suche skórki
    - jak dla mnie w ogóle nie kryje
    - matowienie praktycznie znikome
    - cena

Ogólnie zakup to była pomyłka i nigdy więcej za taką cenę go nie kupie

Używam tego produktu od:4 miesiące
    Ilość zużytych opakowań:niecałe 1

Chcesz pochwalić renata1289 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwieeeelbiam!!
  • Do tej pory nie znalazłam jeszcze tak dobrego podkładu, zarówno kryjącego drobne niedoskonałości skóry (pozostałości po przebarwieniach, rozszerzone pory) jak i matującego przez około 6 godzin (później wspomagam się bibułkami matującymi ). Mus daje bardzo subtelny, naturalny efekt, nie ma czegoś takiego jak efekt maski, nawet jak przesadzi się mocno z ilością nie da się tego efektu osiągnąć. Rozprowadza się bezproblemowo, jego właściwości są lepsze jak trochę przeschnie i nie jest w formie płynnej, sama nie wiem dlaczego ale trzeba dać mu czas. Nie wysusza skóry, także jej nie nawilża. Moja cera po nałożeniu tego podkładu jest piękna, że aż chce się patrzeć w lustro

Podsumowując:

+ cena (40zł. nie jest to wielki majątek, a mus jest bardzo wydajny)
    + subtelny, bardzo naturalny efekt, ciężko przesadzić z ilością i nałożyć maskę
    + dobrze się rozprowadza
    + kryje drobne niedoskonałości (podkreślam DROBNE, wielkich pryszczy i przebarwień absolutnie nie ukryje)
    + moją tłustą skórę matuje przez około 6 godzin, mnie to satysfakcjonuje, bo używam bibułek
    + po nałożeniu buzia jest gładka, rozpromieniona, bardzo naturalna

- nie jest bardzo trwały, po 10h prawie go nie widać
    - musi zgęstnieć, by dobrze się nakładać i stapiać ze skórą
    - nieeleganckie opakowanie, i pompka, która pod koniec używania się psuje i trzeba jakoś sobie radzić, żeby wygrzebać resztki podkładu
    - niewielka ilość odcieni, choć to w sumie nie minus, bo podkład wtapia się naturalny koloryt (ja w lato używam 02, zaś w pozostałe pory roku 01)
    - podkreśla suche skórki, nie nadaje się chyba dla cery suchej

Zaznaczam, że dla mojej cery ten podkład jest doskonały, eksperymentując z innymi zawsze wracam do niego, jeszcze mnie nie zawiódł. Cenię go przede wszystkim za naturalny efekt, który bardzo ciężko osiągnąć używając innych podkładów, bardzo często "lepszych" firm.

Używam tego produktu od: 1,5 roku

Chcesz pochwalić Malinowy_sen za czytelną i pomocną recenzję?