Chanel, Coco Mademoiselle EDT

Chanel, Coco Mademoiselle EDT

Średnia ocena: 3.68/5

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

'Coco Mademoiselle' to próba stworzenia na nowo zapachu Coco. Jest nowoczesny, orientalny, świeży, czysty i zmysłowy...

Nuty zapachowe: pomarańcza, bergamotka, jaśmin, róża, paczula, wetiwer

wody toaletowe
owocowe, kwiatowe

44% jesień/zima 56% wiosna/lato

Kupiony w: Inna perfumeria

Klasyczny

Zapach-klasyk. Można powiedzieć o nim wszystko... Że słodki, że kwaśny, że gorzki, że świeży, że orientalny, że cytrusowy, że kwiatowy... Do wcześniej wspomnianych określeń dorzucam jeszcze pudrowosc, bo i ją moje nozdrza czują wąchajac Mademoiselle. Dla mnie recenzowany jest synonimem elegancji. Nie dla niego jeansy, trampki czy sukienka w stylu boho,a przynajmniej takie są moje osobiste wizje owego pachnidła. Pierwszy jego niuch i mym oczom ukazują się gaje pomarańczy i mandarynek skąpanych gdzieś w andaluzyjskim słońcu. Nie są to jednak owoce słodkie, a kwaskowate, wytrawne... Ich gorzkawa woń idealnie przełamuje mocną, pizmową bazę pachnidła. Owszem, jest to zapach słodki, ale ta słodycz jest bardzo wyważona, elegancka, nie ma tu mowy o żadnym, modnym ostatnimi czasy cukierkowym ulepie. Gdzieś w tle wibrują szlachetna różna i jaśmin, ale generalnie jest to jedna, wielka całość po ktorej początkowej fazie dominujących cytrusów, jakby wszystkie składniki dzielą się swą rolą po równo i żaden nie śmie wyjść z szeregu. Odrobine mydlane, ciepłe, eleganckie, lekko pudrowe, świeże, delikatnie kwaśne z lekką nutą goryczy... Słowem zapach skrojony na miarę. Rzadko po niego sięgam, bo rzadko nadarza się okazja aby ubrać się w Mademoiselle... Ale lubię mieć świadomość, że po prostu są, na wyciągnięcie ręki. Trwałosc i projekcja bardzo dobre. Ciężki, szklany, prosty flakon bardzo adekwatny do zawartości jaką w sobie ukrywa :)

Kupiony w: Perfumeria Sephora

Piękny zapach

piekny, świeżo słodki zapach, bardzo czesto mówi się, że jest to zapach dla młodych kobiet, co też sugeruje nazwa "panienka"...
Myśle i że starsze kobiety powinny być z niego zadowolone.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Dla kobiety wytwornej

Zapach Coco Mademoiselle to mieszanka dla kobiety odważnej, wyzwolonej i pewnej siebie. Zaskakuje temperamentem, prowokuje i doskonale podkreśla jej charakter.
Jego iskrzące połączenie słodkich kwiatów pomarańczy, soczystej mandarynki i bergamotki przechodzące w aromat odurzającej róży, świeżego jaśminu i egzotycznych kwiatów ylang - ylang kończące na łagodnych nutach białego piżma, orientalnej wanilii i wetywerii nie tylko pobudzają ale i prowokują ...
Ten mocny, trwały i jedyny w swoim rodzaju zapach potrafi rozgrzać nawet najtwardsze serce ...
Daje poczucie siły i władzy ...
Wspaniale współgra ze skórą w cudowny sposób dojrzewając na niej ...

Dla mnie te perfumy to definicja kobiecości, która jest ponadczasowa i nigdy nie wychodzi z mody ...
Uważam, że każda kobieta pokocha ten zapach ponieważ mając go na sobie ubiera się w luksus, styl i szyk...!!!

• Flakon: 4

Przyjemny, ale nie ukochany

Mam już swój ukochany zapach wszechczasów i jest to Ralph Lauren Romance, którego po prostu muszę mieć i używam najczęściej. Na wodę toaletową Chanel zdecydowałam się dlatego, że moja Siostra używa perfum Mademoiselle, ale kiedy ja się nimi psiknęłam, to zapach wydał mi się zbyt przytłaczający, zbyt mocny jak na moje gusta, ale jednak sama nuta zapachowa mi się spodobała, więc pomyślałam, że woda toaletowa zamiast perfumowanej załatwi sprawę 'za mocności'.
Flakonik jest bardzo ładny, chociaż wolę opakowanie wody perfumowanej, bardziej do mnie przemawia wizualnie, chociaż w tym też jest wszystko ok, dyfuzor też działa bez zarzutu.
O zapachach nie umiem opowiadać, ale w tym jest coś uwodzicielskiego i przyciągającego, a jednocześnie jakieś takie kwiatki i delikatna nuta gumy balonowej Donald którą pamiętam z dzieciństwa (nie wiem, skąd mi się to wzięło, ale za każdym razem jak się psikam Mademoiselle to mam to skojarzenie z gumą Donald i pamiętam doskonale jej smak i zapach).
Nie mogę się psikać za dużo, bo boli mnie głowa i denerwuje mnie ten zapach jeśli jest go na mnie za dużo (dlatego też wody perfumowanej nie chciałam), ale 3 delikatne psiknięcia (2 na szyję i 1 na nadgarstek) wystarczą w zupełności, żeby zapach ten otulił na cały dzień. Czuję go ja i czują go osoby w moim otoczeniu, jest to zdecydowanie taki zapach 'z ogonem'. A nawet więcej, bo ubrania po praniu też nim delikatnie pachną (mimo tego, że to tylko edt a nie edp).
Lubię go, ale przyznaję, że muszę mieć odpowiedni dzień, żeby nim pachnieć, jeśli to nie jest 'ten' dzień, to on mnie drażni. Myślę, że bym go odkupiła, ale nie byłby to taki zakup rzędu 'ooo skończył się, to natychmiast trzeba kupić', bo jest między nami przyjaźń, ale nie miłość.

Kupiony w: W strefie wolnocłowej

Zapach prawdziwej kobiety

Właśnie ten zapach Chanel skradł moje serce i zakorzenił się w moim mózgu na tyle,że jak prawdziwy ekspert, czuję go w pociągu, w galerii handlowej, przyjęciu itd ...I prawie zawsze widzę kobietę z klasą, prawdziwą kobietę(chociaż dokładnie nie mogę określić o co mnie chodzi w tym określeniu )Lekka nuta drzewna jest na tyle charakterystyczna ,że nigdy się nie mylę. Perfumy są bardzo optymistyczne, tylko nie radzę przesadzać, ponieważ intensywność tych cudownych nut może wywołać słaby ból głowy, ale tylko w zamkniętym pokoju. Mnie to nie przeszkadza, ponieważ lubię umiar , a już niewielka ilość wody perfumowanej (to jest mój wybór)potrafi zmienić nawet najgorszy dzień i podły nastrój na lepszy.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Szok

Na początku uważałam, że ten zapach nie jest dla mnie, ponieważ to nie moje nuty zapachowe . Jednak z czasem stawał się moim ulubieńcem. Piękny kwiatowy, niebanalny zapach. Delikatny, a za razem mający swój pazur. Moim zdaniem cudowne połączenie kobiecości i delikatności.

• Flakon: 3

Elegancki

Gdybym miała skojarzyć z czymś ten zapach to skojarzyła bym z eleganckim lookiem kobiety sukcesu.
Zapach choć raczej poważny (dla kobiet nie nastolatek) skrywa w sobie jednocześnie nutę która nie czyni go zapachem dla starszej pani. Jest to dla mnie zapach musujący który nadaje się raczej na dzień ale i również na wieczorna kolacje. Moim zdaniem jest to zapach dość zachowawczy ale także tryskajacy energia poprzez zawarte w nim pomarańcze i grejpfrut.

polubiliśmy się.

Ładny, łagodny zapach. Kojarzy mi się z Francją. Jest kwiatowy, ale nie ogórkowy. Świeży, ale nie pusty. Czuć kwiatowe tony. Pasuje zarówno na dzień i na wieczór. Podoba mi się ich transparentość. Polecam!

Kupiony w: Perfumeria internetowa

Ach moja miłość latem

Uwaga:na wstepie zaznacze zapach zdecydowanie rozni sie od EDP.Mój nr 1 w sezonie letnim.Pięknie rozwija sie na skorze i trwa az do kąpieli.Idealna woda toaletowa do sukienek,tuniczek,spodniczek.Eleganckich ubran z dobrej jakosci materialu w jasnych kolorach ecru,biel,pudrowy róż.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

No wlasnie….5 gwiazdek wiec o co chodzi w recenzji?

Sama nie wiem,jak mam je sklasyfikowac.Za sztuke i reke mistrza oczywiscie 5 gwiazdek(nie mam nosa tworcy perfum wiec juz samo to mnie dyskwalifikuje,zeby sie wymadrzac).Swego czasu nagminnie uzywalam do pracy.Niedawno zaczelam miewac migreny wlasnie od tego zapachu.Nie mam pojecia dlaczego nagle sie"nie lubimy".Jak na zlosc,to jedyny z moich zapachow,o ktorym moj chlopak powiedzial:" ladny"(wszystkie inne lacznie z najnowszym Guerlain"babciowate");
Sa to dziwne perfumy:niby ladne,zwykle a niezwykle.Niby cytrusy ale nie do konca…niby modern-chypre ale troche hesperydowe.
Na pewno nie dla fanow niszy:ci zawsze szukaja czegos ponad to.Pomimo,ze podrabiane na umor:odroznie oryginal zawsze.Nikt nie potrafi stworzyc tak musujacej pomaranczy jaka jest tu zamknieta.
U mnie wychaczyly minus wlasnie za te bole glowy.Jeszcze postaram sie je przegryzc,bo zapach naprawde fajny.
Moge krotko opisac jako biale kwiaty w otoczeniu musujacej mandarynko-pomaranczy na ciezszej oleistej podwalinie(chyba jasmin).
Ps.opis ponizej jest zbyt ograniczony,poniewaz polecam te perfumy na kazda pore i na kazdy sezon.W miesiacach chlodnych wybija nuta cieplejsza a w cieplych musujace cytrusy.

To juz klasyk....

Po wielu flakonach perfum kupilam wode toaletowa specjalnie na lato ( i upaly) :)

Plusy:

+ zapach ktory otula i przenosi w inna rzeczywistosc
+ trwalosc , bardzo dlugo pachnie ( woda perfumowana)
+ bardzo wygodny flakonik z atomizerem
+ delikatny zapach na lato jednak bardzo uwodzacy

Minusow nie zauwazylam. Jest to lzejsza wersja, ktora swietnie sprawdza sie w upalach. Moj HIT. Polecam.

najlepszy chanel

Wszystko o tych perfumach zostalo juz powiedziane i ja sie pod tym podpisuje. Uzywam juz baaardzo dlugo i uwielbiam!! Jeden nielicznych zapachow ktory pasuje na kazda okazje i sie nie nudzi. Sprawdza sie nawet w upalach !!! Polecam wlasnie wersje EDT, nie jest taka duszaca i agresywna jak EDP

Używam tego produktu od: 2012
Ilość zużytych opakowań: 4 x 100ml